Keresés

Részletes keresés

syntaxerror Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80817

ezzel csak reszben tudok egyeterteni, tehat pl ha valaki kevesbe kevesbe tisztessegtelen de cserebe ostoba nagykepu gyoker, az se lesz alkalmasabb fopolgarmesternek. a Karacsony legalabb ugy tesz mintha lenne valami elkepzelese, aztan persze meglatjuk lesz e belole barmi ertelmes

Előzmény: Hepci (80810)
syntaxerror Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80816

valahogy igy, igen

Előzmény: altimus (80794)
Hepci Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80815

Jövőképe... hahaha... egy politikusnak...

Ne ábrándozzunk angol úri szalonokról...

Én már akkor elégedett vagyok, ha valami közszereplő nem non-stop lop és nem mond naponta a pofámba valami akkora faszságot, hogy én érzem magam kínosan helyette.

Előzmény: altimus (80814)
altimus Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80814

egy nagyjabol feddhetetlen keruleti polgarmester az ok. de azert egy budapesti fopolgarmesterrel kapcsolatban jojjenek mar elo olyan igenyek is minthogy legyen kozep es hosszutavu jovokepe a varossal kapcsolatban, akadalyozza meg a folyamatos vagyonvesztest, legyen progressziv vizioja ... hol van ettol tarlos. hol volt ettol demszky. karacsony se mutatott eddig sokat, de neki a covid azert elegge betett igy kezdesnek.

Előzmény: Hepci (80810)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.28 0 1 80813

Amúgy a 2010-es választásokon az LMP kampányfőnöke volt, vagyis az LMP parlamentbe jutása részben az ő érdeme volt. Ilyen formában a párt szétverése értelmezhetetlen kritika. Ha egy buliba én viszem a bort és látom, hogy szar a buli akkor nem a buli szétverése, hogy megfogom a maradék bort és hazamegyek. Az LMP mint vicces próbálkozás a bázisdemokrata szervezetre eleve halálra volt ítélve... abban nem tudtak megegyezni, hogy tepertős vagy sajtos pogácsa legyen az értekezleteken.

 

Az LMP-nek voltak az elmúlt tíz évben a legkarakteresebb és legismertebb ellenzéki vezetői... mégis sikerült mindegyiket házon belül leamortizálni.  Volt egy fél tucat olyan arcuk akikre bármikor lehetett volna egy ütős ellenzéki brand-et építeni... de sajnos bázisdemokráciával ezt nem lehet csinálni.

 

Előzmény: Hepci (80812)
Hepci Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80812

ő volt az egyik, aki szétverte a jobb sorsra érdemes LMP-t, majd összeállt a szocigecikkel.

Nem tehetek róla, de sajna egy meztelen csiga jut eszembe róla.

Amúgy nagy állatbarát és környezetvédő vagyok, tehát még a meztelen csigának se kívánok rosszat, kizárólag a kullancsokat és a szúnyogokat gyilkolom meg, ha elkerülhetetlen.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (80795)
shiraz2 Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80811

szerintem ha elegen nem mennek el szavazni (legyen ez bármilyen szavazás) az illegitimmé teszi egy idő után az eredményt. ennek egy demokráciában valós véleménynyilvánításnak kell lennie.

Előzmény: altimus (80798)
Hepci Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80810

Hát, ez tényleg ízlés dolga.

Nekem akkor tűnik (minimálisan) alkalmasnak valaki, ha sok éven át nem kerülnek elő róla látványos ügyek, pedig ezeket nyilván szorgosan vadássza mindkét oldal.

Ilyen értelemben Tarlós anno Óbudán alkalmasnak tűnt, vagy a fideszes oldalról elfogadhatóan tisztességesnek tűnik Pokorny, vagy éppen a Maszopból tisztességesnek tűnik az újpesti polgármester.

Legalábbis a nettó gecikhez képest. :)

Előzmény: syntaxerror (80792)
naivkezdo Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80809

Én is sorry, de ezzel nagyon szemezek.

Ki min mossa a hordót?

Mi a véleményetek erről?

https://magrar.hu/Hordomoso

Előre is köszi 

Előzmény: naivkezdo (80726)
ShiDeci Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80808

Sorry, h megszakítom a politikát...

Tudja valaki, hogy a PannonBorbolt a facebookon legalább 10 napja tolt visszaszámlálása az új időszámítás kezdetéig mit is jelent? Lesz rendes boltjuk Pécsett?

kifli Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80807

Fiáth Attila:)

Előzmény: BZoltan (80806)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80806

Tudsz mondani a jelenlegi hatalom birtokosainak mondjuk top100 listájáról olyant aki nem az?

Előzmény: kifli (80796)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.28 -1 0 80805

Mondjuk aki L. Ritók Nóráról nem a legnagyobb tisztelettel beszél az egy egy ostoba seggfej.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (80800)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80804

Valahol olyan pestisrácos stílus az ilyen karigerizés... még a fegyőrözés hiányzik és akkor meg is vagyunk. Én nem ismerem Karácsony Gergelyt. Pont leszarom, hogy milyen ember. Igazán abban sem hiszek, hogy sok jelentősége van a főpolgármester személyének. De azért kellemes érzés volt látni a NER zavarodottságát amikor győzött :) már ezért megérte.

Előzmény: kifli (80802)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.28 0 1 80803

Tényleg sajnálom, mert nekem is felfordul a gyomrom amikor azt a türhő gyökér Gyurcsányt meglátom vagy meghallom. 

 

De az a helyzet, hogy a legutóbbi három választás egyértelműen azt mutatja, hogy a NER egyéni jelöltjeit csak úgy lehet legyőzni hogy minden körzetben egyetlen ellenfelet indítanak rá.  A NER simán behúzza egy 25-49%-os szavazattal mind a 106 körzetet ha mindenhol 2-4 ellenzéki között fregmentálódik el a 75-51% ellenzéki szavazat


Ezzel a helyzettel egyszerűen nem lehet mást csinálni. Két választásunk van, vagy befogjuk az orrunkat és behúzzuk az ikszet bárki mellett aki a NER ellen indul vagy belenyugszunk abba, hogy marad ez a rendszer.

 

Őszintén sajnálo, de nem kell társadalomtudósnak lenni, hogy a jelenlegi választási törvény ismeretében erre  a következtetésre jussunk.

Előzmény: amimaki (80789)
kifli Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80802

Dehat karigeri ellen nem a is patas indult:)

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (80800)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2020.09.28 -2 0 80800

Ez nekem kevés.

Én napjában leírom tízszer, hogy Orbán egy geci, de ha rákérdeznek, hogy miért gondolom így akkor szerintem vegkimerulesig tudnam sorolni az indokaimat.

A múltkor a sok fideszarc elkezdte L. Ritok Norat, noricskazni meg norikazni.

Leoltottam őket, mint a villanyt, hogy nekem mindegy hogy ki kicsodat minek tart, de ne azért begessen meg noricskazzon olyan valakit akinek a fingjabol sem ihat mert a nő szólni mert az alapitvanyat ert meltanytalansagert, hanem legyen ez a meggyőződése! Különben mi a fasz értelme van? Azt mondják pokolba a PC-vel, szerintem is. De ócska gerinctelen média és politikai prostituáltakkkent még ez is csak bohózatba fordul.

Előzmény: kifli (80796)
altimus Creative Commons License 2020.09.28 -1 0 80799

en ezt olvastam ki hepci kollega hozzaszolasabol. en a magam reszerol szinten ruhellem gyurcsanyt, de barmikor siman leszavaznek ra, ha ugy adja ki a helyzet. meg talan egy jobbikos jeloltet is beikszelnek a jelenlegi helyzetben orban elleneben.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (80797)
altimus Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80798

igen, a nem szavazas is nyilvan legitim allasfoglalas. es meg akar ertelmes allasfoglalas is lehet. ellenben az orban rezsim annyira tultolta a biciklit, hogy ebben a helyzetben en pl. nehezen tudom azt elfogadni ha valaki nem szavaz ez ellen.

 

a problema feloldasat en abban latnam ha lenne egy olyan nagykoalicio a masik oldalon ami felsorolna 5 pontot igen precizen a valasztasi kampany elott, es vallalna azt, hogy azt sorban kipipalja egy esetleges valasztasi gyozelem utan, es miutan ez megvan azonnali hatallyal kiirja a kovetkezo valasztast.

Előzmény: Hepci (80788)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2020.09.28 -4 0 80797

Ha jól értelek van aki azért nem szavaz ellenzéki partra mert Gyurcsány is ellenzékben van.

Namost ha a kutya megenne ezt a logikát akkor hátrafelé menne.-;)

Előzmény: amimaki (80789)
kifli Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80796

mert az:)

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (80795)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2020.09.28 -2 0 80795

  puhatestű, igazi jellemtelen geci

 

Miért ez a véleményed róla?

Előzmény: Hepci (80788)
altimus Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80794

hat, budapestnek sok szerencseje nincs fopolgarmester ugyben. demszky ugy toltott ki vegtelen idot a fopolgarmesteri szekben, hogy a legkisebb mertekben se erdekelte a dolog, halalosan unta az egeszet. vizioja meg nagyjabol annyi volt a fovarossal kapcsolatban, mint az allatkerti vizilonak. utobbi tarlosra is igaz. fogalma nem volt arrol, hogy mit lehetne budapesttel kezdeni. az meg, hogy orban kesztyu babjakent mindent lenyelt szinten eleg verlazito volt.

Előzmény: syntaxerror (80792)
kifli Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80793

bepillantást nyerhettünk a demokrácia valódi működésének az arcába:)

Előzmény: amimaki (80790)
syntaxerror Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80792

Karácsony jelleméről nem sokat tudok, de az én szememben a TSZ elnök Tarlós se volt alkalmas kicsit se, sőt valamivel jobban taszított

Előzmény: Hepci (80788)
Hepci Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80791

Gyurcsány pont úgy nem képvisel semmit, mint OV - mindkettő egy zászló, aminek az egyetlen lényegi eleme a másik és a mások mániákus utálata/megbélyegzése. Ilyen értelemben te is nyugodtan szavazhatnál Gyurcsótányra, pont úgy a Semmire szavaznál, mint amikor a Viktátorra adod a voksod.

 

Értékeket konzisztensen képviselő arcok kizárólag a rendszerváltás környékén bukkantak fel a pártpolitikában, majd hamarosan kikoptak, illetve elmenekültek onnan, esetleg gyorsan belehaltak.

Előzmény: amimaki (80789)
amimaki Creative Commons License 2020.09.28 0 1 80790

s a puhatestű, igazi jellemtelen geci Karácsonyra szavaztam az egyébként sokkal alkalmasabb Tarlós helyett, csak azért, mert Tarlós már sajnos nem tudta magát elhatárolni az elhájasodott padisahtól./

 

Hát, ehhez a bölcs megfontoláson alapuló döntésedhez csak gratulálni lehet.

Előzmény: Hepci (80788)
amimaki Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80789

Az aki azt mondja, hogy azért nem szavaz ellenzéki pártra mert ott van Gyurcsány az tulajdonképpen nem meri bevallani, hogy a NER-re szavaz. 

Nem. Baromság. Az aki azt mondja, hogy azért nem szavaz ellenzéki pártra, mert ott van Gyurcsány, az egyszerűen azért mondja, mert hányingere van Gyurcsánytól, és mindattól-mindazoktól, amit-akiket ő képvisel. És ennyi.

Ne akard bárki véleményét aszerint megerőszakolni, hogy az passzoljon a te egyéni elképzeléseidbe. Kevesebb narcizmus jobb lenne. Attól, hogy jól csinálod a borbizniszt, még nem vagy társadalomtudós.

Hepci Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80788

Nem szavazni pont annyira legitim, mint szavazni, bármit is mondanak a faszarcú politológusok. :)

Tehát bemész a CBA-ba, ott minden kifli szar, kijössz úgy, hogy nem veszel kiflit.

Helyette eszel a téliszalámi mellé pár lapocska Finn Crisp nevű cuccot.

 

/A helyzet egyébként érdekes reakciókat szülhet, én pl. jobbos barátaim legnagyobb megdöbbenésére, hosszú szünet után tavaly elmentem szavazni és a puhatestű, igazi jellemtelen geci Karácsonyra szavaztam az egyébként sokkal alkalmasabb Tarlós helyett, csak azért, mert Tarlós már sajnos nem tudta magát elhatárolni az elhájasodott padisahtól./

 

Előzmény: altimus (80786)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80787

Hát ugyebár még nem eldöntött tény, hogy egy vagy több lista lesz 2022-ben. Amiben megegyeztek az egyelőre az, hogy az egyéni választókörzetekben az ellenzék egy jelöltet állít a NER jelöltje ellen. Ez egy ésszerű és vállalható taktikai lépés. Az szerintem még nyitott kérdés, hogy egy Jobbik szavazó be tudja-e fogni az orrát amikor behúzza az X-et egy olyan listára ahol az első 10-ben ott van Gyurcsány meg az MSZP aktuális vezérkara. Én személy szerint ez erősen kétlem. De produkált már furcsa dolgokat a magyar történelem. Szerintem sokkal okosabb lenne egy DK-MSZP-LMP és egy Jobbik-Momentum listát csinálni. Ennek más feltétele nincsen minthogy  legalább 9 megyében és legalább 27 egyéni választókerületben önállóan jelöltet állítson. Mivel 20 megye van és 106 választókerület ez simán kitaktikázható. Így akit zavar a Jobbik múltja az húzhatná be az X-et a balos blokkra, akit pedig zavar a Fletó és a NER kollaboráns szoci bagázs az szavazhat a centrum-jobb blokkra. 

 

Az aki azt mondja, hogy azért nem szavaz ellenzéki pártra mert ott van Gyurcsány az tulajdonképpen nem meri bevallani, hogy a NER-re szavaz. Az sem baj, az is egy valid, legitim dolog. Nekem semmi bajom nincsen azzal, ha valaki úgy gondolja, hogy a mostani hatalom képviseli a legjobban az ő érdekeit és ezért rájuk szavaz. Nekem van ilyen ismerősöm, sőt sok családtagom is. Ettől még szeretem őket :) 

Előzmény: altimus (80786)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!