Keresés

Részletes keresés

tamas1000 Creative Commons License 2011.01.20 0 0 17662

én sem szeretem a nagy köcsögöket :))))))))))

Előzmény: dénarius (17661)
dénarius Creative Commons License 2011.01.20 0 0 17661

Akkor nem nézted figyelmesen a filmet !! Mert ezek is csodálatos darabok voltak,olyan kidolgozással amit nem is értenek a régészek hogy ebben a korban miként tudtak megcsinálni, nem az a kincs ami egy nagy arany 2 kilós köcsög és látványos, hanem lehet az ilyen kis apróságok is !

Előzmény: Törölt nick (17659)
Kezsu Creative Commons License 2011.01.20 0 0 17660

Biztos sok értékes kincs hagyta el az orszagot a hungarikum torvenyek miatt... A történelmi informaciokrol mar nem is beszelve.

Előzmény: Törölt nick (17659)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.20 0 0 17659

Részemről egyáltalán nincs beszólás, teljesen korrekt a hozzászólásod!

 

Tegnap este 9-kor a National Geographic csatornán a 2009-es angolszász aranykincs megtalálásáról volt egy dokumentumfilm.

Kb. 1600 db kisebb aranytárgyat, de főleg aranytörmeléket talált egy lengetős fazon. A megtaláló és a telektulaj fejenként

1,6 millió angol fontot (kb. 525 millió forint) kapott a múzeumtól, mert megvették tőlük az egészet. Nem letartóztatás, elkobzás a

felfedezők "jutalma", hanem korrekt eljárás: a múzeum felértékelte a kincset, majd ajánlatott tett a tulajoknak. Aztán persze, hogy

megköttetett az üzlet, a két öreg életében nem látott ennyi lóvét.

 

Még annyit ehhez, hogy a mi Seuso kincsünk legolcsóbb ismert darabja is dupláját vagy inkább négyszeresét éri, mint ezek a törött,

össze-vissza hajlított kis bigyók. A múzeumi kockafejek (feltűnt Roger Bland is) a 21. század legnagyobb angol kincsleletének tartják.

Hol vannak ezek a Seuso-hoz képest...

Előzmény: tamas1000 (17658)
tamas1000 Creative Commons License 2011.01.20 0 0 17658

annyi hülyeséget összeirogat itt mindenki, hihetetlen.

 

akit érdekel az az adott jogszabályt és annak magyarázatát tanulmányozza, ha sügér hozzá, akkor fáradjon el a legközelebbi köhbe és kérjen időpontot felvilágosításra.

 

a régészeti célú fémkeresőzés minden esetben törvénytelen, hiába nem védett helyen és a tulajdonos engedélyével történik.

tehát ha azért mész a Pista bácsi földjére az ő hozzájárulásával -ami nem védett-, hogy érmeket keresőzz, akkor az illegális.

De ha azért mész, mert az ekéből letörött egy nagy darab, és a pista bácsi megkért rá, na az más. Cumi akkor is lehet belőle, mert ha az eljáró hatóság -akit jó szokás szerint kihív valami díszpolgár- úgy áll hozzá, és pl. nyomozásba fognak, akkor akár jármű és házkutatás is lehet, és az akkor talált dolgoknál meg lehetne magyarázkodni származás tekintetében.

 

Ez a nagy magyar valóság sajnos. Hiába lenne kedvenc hobbim az értelmes nem romboló keresőzés, mint éremgyűjtő a mai szabályozásban nem merek ilyennel foglalkozni, hogy a gyűjteményemet ily módon veszélyeztessem.

 

 

 

A MÁSIK dolog, hogy a neten meg itt ott vásárol valaki valamit.

Ez is alap jog, mint jóhiszemű vásárló, ha a körülmények nem utalnak egyértelműen rá, akkor azt a vásárlónak nem lehet felróni. Aztán hogy az így vett dolgokkal mi lesz, lefoglalják aztán visszaadják-e, fogalmam sincs. De azt hogy ha valaki ilyet venne, amit a hatóság keresne később (ennek a lehetőségnek amúgy is csak 0,000001 % ot adok), azt éppen piacon vagy cserenapon eladja ismeretlennek a jóhiszemű vásárló az teljesen életszerű, és ilyen történik is biztos ugye gondolom én.

 

 

TOVÁBBÁ lehet hogy sok érme a földből kerül elő, de sok európai országban ezzel nincs semmi gond mert a jogi szabályozás nem ilyen mint nálunk, bizonyos részét meg lehet tartani, vagy akár az egészet, attól függ.

Sok ilyen habsburg anyag kerül elő, Németországban is több tartományban ilyen szabályozás van érvényben, de pl. Angliában is tudtom szerint. Meg gondolom máshol is, nem tudom.

A külföldi aukciókon pedig tonnaszám van ilyen anyag, többszöröse eleve a régi gyűjteményi, és gondolom az újabb keletű anyag is, szóval a származás sem lehet gond.

Eleve ha valaki kereskedőnél, aukciósháznál, tehát kereskedelemben vásárol tudtom szerint még akkor sem vehetik el később az ingóságot, ha LOPOTT volt!!!

Természetesen jóhiszemű vásárlás esetén.

Magánszemélyek közötti adásvétel esetén viszont igen, de akkor az eladó helyt kell hogy álljon.

 

Na szóval ne parázzatok a vásárlástól, ha nem egy kupac érmet, vagy földes koszos érmet hirdetnek, tehát ami egyértelműen keresőzésből származik, akkor nem lehet gond.

Rendezett körülmények közül bátran lehet vásárolni.

 

Fémkeresőzni meg csak a bátrak szánják el magukat, vagy csak ha nem gyűjtők szvsz.

(persze numizmatika témában, más egy VH-s fémkeresőzés)

 

 

és végül megint jöhetnek a beszólások, meg fikázások :)))))

 

t

 

 

 

 

 

 

 

 

Kezsu Creative Commons License 2011.01.20 0 0 17657

Részben a korabbi kerdesem innen eredt nekem is. a rengeteg hirdetett ermek "előélete" szerintem sem örökségből eredő. Ezért kérdeztem en is , hogy ha megveszek egy ermet valakitol. Azt nem tudhatom, hogy ő mondjuk nem a határban ásta. És én ebből kifolyolag késobb nem-e meguthetem a bokamat..

Nem tudom, hogy zajlik jelenleg egy ilyen femkeresozes, és egyaltalan mennyire mindennapi dolog talalni kulonbozo érméket.

De itt is irtak korabban, hogy egy megtisztitott ermerol nem tudni, mikor kerult a birtoklo tulajdonaba..

 

Előzmény: lada85 (17654)
kose Creative Commons License 2011.01.20 0 0 17656

Ezt a fórumot ajánlanám elolvasni. mostanában leült, de hátha feléleszthető

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9053152

Előzmény: lada85 (17654)
Blinky9 Creative Commons License 2011.01.20 0 0 17655

Üdv!

 

Hülyeséget nem akarok írni, nekem egy ismerősöm nagy detektoros. Amolyan ritka fajta, amit talál beviszi a múzeumba. Már nem egyszer elküldték, hogy kell a fenének a lelete... Pedig többször tízezres nagyságrendekben volt...

Ő nekem azt mondta, hogy amennyiben régészetileg nem védett a terület akkor a földtulajdonos engedélyével szabadon keresgélhetsz. A parasztbácsi nem fog rádhívni szerintem senkit, le se fog sz@rni. Ellenben ha 1711 előtti van nálad akkor nagy gáz, mert ha mégis megállítana valakit nehéz lemosni, hogy nem akartad megtartani.

Előzmény: lada85 (17654)
lada85 Creative Commons License 2011.01.20 0 0 17654

Tisztelt Gyűjtőtársak!

 

Ha már Római akkor lenne egy igen érdekes témám amiről igen megoszlak a vélemények és nem más mint a Fémkeresőzés!

Tavasszal szeretnék kijárni keresgetni de azok a szabályok amiket én tudok a közhiedelemmel homlok egyenest mások!

Itt is lehet hallani az 1700 évek előtti dolgok leadása de ugyanitt van egy 8 napos tárolási lehetőség mivel nem mindenki tudhatja hogy épp mit talált és az hány éves lehet(Itt nem csak érmére gondolok)!

Kérdésem a következő ha kimegyek egy olyan helyre ahol ez nem tiltott(Pl:nem dokumentált régeszeti hely) és keresőzök a "paraszt" meg kihivja a helyi Védelmi erőt (fakabátok) akkor én mit tehetek?

Vigyem magammal a törvényt ami leirja ennek a hobbynak  leirását hogyan szabályos ? És ha nem hibáztam akkor ezt a rendőr is megérti vagy feljelent?

Ugyanitt és ha én pl:találtam egy marék eredeti 1906 5 Koronást (ADNÁ AZ ÉG 1db is elég lenne :) )  akkor azt mondja menjek utamra tovább mivel nem 1700 évekbeli!

Aztán elsétálok a milliókat érő Érmékkel!

Szóval értitek nekem itt nagyon sok megválaszolatlan kérdés már pedig ha megyek akkor érméke szeretnék elsösorban keresni!

Minden hozzászólást várok hát ha okulok!

 

Köszönettel!

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.20 0 0 17653

Feri bá' már írt egy kis értekezést a gyűjteményem 238-253-as korszakáról, de ki tudja, mikor fog majd megjelenni...

Előzmény: mta1 (17651)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.20 0 0 17652

Oké, küldök egy körlevelet a guruknak, és a FAC-on is megfuttatom a témát.

Előzmény: tamas1000 (17650)
mta1 Creative Commons License 2011.01.20 0 0 17651

A RIC-ben van a legjobb helye. Arra nem gondoltál, hogy magyar nyelvű szaklapban (pl. Az Érem) megírjad? Az elég sok gyűjtőhöz eljut, a szerkesztők is biztosan örülnének neki.

Előzmény: Törölt nick (17649)
tamas1000 Creative Commons License 2011.01.20 0 0 17650
Szia!

Pontosan ezert kerlek, hogy kerdezz utana, en nem levelezek veluk, tobb embertol vagy egy jo antik forumon tedd meg, hogy tudjuk mi az ami valos lehet.

Udv
t
Előzmény: Törölt nick (17649)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.20 0 0 17649

Ha minden igaz, benne lesz a RIC következő kiadásában. Erről tájékoztatott másik levelező partnerem - na, ez megint nem fog tetszeni Tamásnak - Richard Abdy, aki a B.M.-ben a római érmék területének főnöke és a katalógus frissítésének egyik vezetője.

 

Bocsánat, ha a levelezgetéseim említése valakiben visszatetszést vált ki! Nincs ebben semmi különös, csak egy sima email-be kerül. A címzettek pedig mind úriemberek, tehát válaszolnak. Még David R. Sear-rel is szoktam levelet váltani, ő is olyan ember, mint mi. Úgy örül egy-egy ritkaságnak, mint egy gyerek...

 

Tamást pedig továbbra is barátomnak tekintem, még ha nem is ismerjük személyesen egymást. Szerintem tartsunk össze, mert nagy érték egy ilyen közösség!

Előzmény: mta1 (17645)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.19 0 0 17648

Én is valahol olvastam, nem magamtól kalkuláltam ki. A téma részemről lezárva.

"... kerdezz utana a professzoroknal akikkel ilyen joban vagy ..." - köszönöm a "bókot"!

Előzmény: tamas1000 (17646)
tamas1000 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 17647
A lenyeg, hogy tenyleg ne vitatkozzunk, kerdezz legyszives utana azokon a forumokon vagy emberektol, es ha van eredmeny ird meg!
Mert engem is erdekel mi lehet a valos szam, illetve mi az ami kozel allhat hozza.
Szivesen tanulok. :)
Előzmény: tamas1000 (17646)
tamas1000 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 17646
Nem beszolas, irtam is, es a stilus se volt olyan.

De ha igy allsz hozza akkor ugy is mondhatom, hogy oriasi blodseget irtal/irsz a parszaz darabbal, de majd kerdezz utana a professzoroknal akikkel ilyen joban vagy.

A verotovet meg a beutoket biztos edzettek, a lapkakat meg melegitettek, hogy konnyebb legyen verni.


Akar indulj csak ki a 17. Szazadbol, ahol bizonyitottan tobb tizezres is lehetett egy-egy szeria, ha nem ment tonkre a veroto idokozben.

Előzmény: Törölt nick (17641)
mta1 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 17645

Nem kéne ezt publikálni?

Előzmény: Törölt nick (17642)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.19 0 0 17644

Akit esetleg érdekelnek a betűhibás római érmék, az itt találhat jónéhányat belőlük:

 

http://www.forumancientcoins.com/board/index.php?topic=64853.0

 

A képek csak akkor látszanak, ha regisztrálunk az oldalra. Nagyon ajánlom, mert ez az egyik legnagyobb

ókori numizmatikai fórum.

atesz1885 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 17643

Teljes mértékben egyetértek.

Előzmény: Törölt nick (17635)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.19 0 0 17642

Így van, egy ritkább verzió felfedezése, a licit megnyerése felér egy virtuális kincskereséssel! Pl. itt van ez az Otacilia Severa

fourré anto kapitális hátlapi elírással:

 

 

CONCORDIA helyett CONCOSIA. Roger Bland, a British Múzeum antik részlegének vezetője lazán dobott egy hátast, mikor

konzultáltam vele a darabról. Nem ismert belőle másik példány.

Előzmény: Kezsu (17639)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.19 0 0 17641

Helló Tamás!

 

Már vártam a "beszólásod", bár engem nem zavar. Középiskolában tanítok, úgyhogy ezt inkább dicséretnek veszem.

Bár én sem voltam római verdében, de kizártnak tartom, hogy többezer darabot lenyomtak egy verőtővel. Nem tudtak

olyan kemény ötvözetet készíteni, ami ennyi ideig bírta volna a gyűrődést. Az előlapi verőtőnek pedig mindig tökéletesnek

kellett lennie, mert az uralkodót nem lehetett gyenge portréképpel verni. Ez 100%. Szerintem kár vitát nyitni erről, mert

csak véget nem érő meddő érveléshalmaz lenne belőle.

Előzmény: tamas1000 (17638)
Blinky9 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 17640

Azért az újabb időszakokban is vannak különösen gazdag időszakok. A labancokat én nem szeretem, ellenben a kuruc pénzek (pénzjegyek) is elég bővek, ha azt nézzük, hogy 1703-1707 között több száz variáns létezik. Hacsak nem több ezer.

Előzmény: Kezsu (17639)
Kezsu Creative Commons License 2011.01.19 0 0 17639

Okori ermekkel kapcsolatban igazad lehet. A rendkivuli egyedi variaciok. Nagy elmeny ezalapjan gyujteni a pici eltereseket.

De a kozelebbi kor érméi viszont jelenthetnek egy olyan élményt, hogy közelebbi a törtenelmi ismeretunk. Jobban eltudjuk kepzelni az adott kor körulményeit. Eljatszok egy egy érmével, hogy kié lehetett, mit fizethetett vele, valakinek mennyit jelenthetett...

 

Az utolso XV krajcarod szep allapotban van ( a többi is). Nekem egy kicsit kedvesebb a Habsburg idoszak. de talan csak azert mert ebbol van tobb nekem. A romai érmék egy kicsit még misztikusak a variaciok miatt.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (17637)
tamas1000 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 17638

szia!

 

nem kötekedés miatt, de a következő dolog azért nem helytálló:

 

"(párszáz érme leverése után elkoptak a verőtők, így újat kellett vésni)"

 

ezt inkább párezerre javítsuk ki, többezres lehetett ez a nagyságrend már akkor is.

csak azért nem írok konkrétabbat, mert én sem rendelkezek ilyen irányú "tudással".

 

a változatosságot a sok verési hely és a nagy mennyiség adja elsősorban.

 

üdv

t

Előzmény: Törölt nick (17637)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.19 0 0 17637

Van pár darab Habsburg érmém, néhány Rákóczi szabadságharcos, de főleg rómaiakat gyűjtök, abból is a 238-253 közötti időszak antoninianusait. Óriási terület ez is, 40 év alatt sem lehet teljesen kigyűjteni a témát. Erről Óvári Feri bácsi tudna mesélni, aki ennek a korszaknak nemzetközileg elismert szakértője (értekezésekben hivatkoznak a munkáira!), ő már "lehúzta" ez az időt, de még mindig van jócskán hiányzó darabja.

 

Szerintem az ókori érméknek van egy olyan hangulata, ami semmi más korszakhoz sem hasonlítható. Talán legjobban a kézzel készülő veretek stílusbeli sokfélesége (párszáz érme leverése után elkoptak a verőtők, így újat kellett vésni), vagy a remekbe szabott portrék fogják meg az embert, nem is tudom. Ezenkívül az antóknál nagyon sok hátlapi típus van, ami az előlapi feliratváltozatokkal variálva  szépszámú egyedi típust ad. Ott vannak még a verdék, pl. ennél a korszaknál az antiochiai veretek sokkal ritkábbak és különlegesebbek, mint a rómaiak. Van egy-két eddig be nem azonosított verde, ahonnan teljesen egyedi stílusú érmék kerültek ki. Vagy ott vannak a felirathibás érmék, az is egy jó téma. Sorolhatnám vég nélkül.

 

Mária Teréziától kezdve már bevezették a gépi verést, ami már nem adott egyedi vereteket. Számomra ezek az érmék már nem olyanok, mint a kézzel készítettek. Ettől függetlenül minden pénztörténeti korszak tele van érdekes részterületekkel, azokba is bele lehet ám szeretni! Kinek mi tetszik.

 

Íme egy Rákóczi X Polturás. Hát nem gyönyörű?

 

 

 

Egy I. Ferenc Krajcáros. A maga nemében ez is szép darab!

 

 

 

Véül egy I. Lipót XV-ös, ez se kutya!

 

Előzmény: Kezsu (17636)
Kezsu Creative Commons License 2011.01.19 0 0 17636

Neked melyik a kedvenc tortenelmi korszakod?

Előzmény: Törölt nick (17635)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.19 0 0 17635

Hát, itt mindenki mindenfélét gyűjt. Kinek éppen mi tetszik. Így van ez jól. A lényeg az, hogy minél jobban megismerjük az érintett a korszak történelmét. Csak így van értelme bármilyen gyűjtésnek. Egyébként sima kincsfelhalmozásról lenne szó, ami engem speciel nem nagyon tudna vonzani. Ezért is kell először a téma irodalmával kezdeni.

Előzmény: atesz1885 (17631)
lami321 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 17634

Udv!

Hat nem tudom mennyire kotodik lazan a temahoz, azert ne kovezzetek meg a kovetkezo sorokert.

 

Mostanaban kicsit foglalkoztam a vateraval, a heten el kezdtem tesztelni egy altalam keszitett, statisztika gyujto rendszeremet,melynek celja a meghirdetett - eladott termekek aranyanak vizsgalata.

Terveim szerint minden heten frissitem az adatokat. A statisztikaalapja minden esetben a lejart aukciok listaja vateran, es az elmult kb2-3 honapot fedi le.

 

Firefox bongeszovel lett tesztelve, eleg szeles lett a tablazatlehetnek a megjelenitesnel szepseg hibak. http://stat.tardis.hu oldalonerheto el.

A tablazatok oszlopai rendezhetoek, oszlop nevekroviditesei:

o db - osszesen meghirdetett aukcio a kategoriaban

o Ar - osszesen meghirdetett aukciok ossz erteke

e db - kategoriaban elkelt termekek darabszama

e Ar - kategoria termekeire erkezo legmagasabb licitekosszerteke

 e Max - Legmagasabb ervenyes licit a kategoriaban

o/e db - osszesen meg hirdetett - eladott tetelek szamanak aranya

o/e ar - osszesen meg hirdetett - eladott tetelek aranak aranya

e AVG - eladott tetelek atlagara

 

Nevek roviditeseinel

P - PenzB - Bankjegy

M - MagyarK - Kulfoldi

H - Habsburg

H-L - Habsburg-Lotaringiai

NK - Nepkoztarsasag

 

Szepen ki rajzolodik hogy mely teruletek a leg forgalmasabbak, szamomravolt par meglepetes, ezert gondoltam meg osztom az adatokat.  

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.19 0 0 17633

Egyáltalán nem titok a lista, bárki 1-2 perc alatt megtalálhatja:

 

http://www.sixbid.com/

http://www.hdrauch.com/

http://www.vcoins.com/

http://www.vauctions.com/

http://www.cngcoins.com/

http://aurea.cz/

http://auktionen-fruehwald.com/

 

És persze az eBay, ott lehet a legolcsóbban érméket venni. Néha egész kiváló fogások vannak!

 

Előzmény: Kezsu (17630)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!