Keresés

Részletes keresés

Hepci Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80833

Eddig is volt cím, ahol át lehetett venni a borokat.

Vagy az maga a raktár?

Előzmény: loading (80825)
naivkezdo Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80832

Zoli igazan megengedhetnél egy pár szavas hsz-t mosás ügyben:) autógumi? Neked az nem fogja meg a hordót? Mármint cseszi össze itt ott feketére? Nekem azért volt szimpaticsni ez a barkácsolt állvány.

Előzmény: naivkezdo (80831)
naivkezdo Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80831

De én is így kezdtem, az eredeti hszm-ban, de azzal az a nagy bajom, hogy fogott a hordón.

Előzmény: lazaridi (80818)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80827

Édesanyám Zuglóban lakik. Vagy húsz zuglói óvodában és bölcsődében voltak az ő ideje alatt jelentős beruházások. Épült egy új bölcsőde is. A kerületi sporttelepet félmilliárdból újjtották fel. A közparkokat is felújították. Ráadásul 3 milliárd forint töblettel adta át a kasszakulcsot úgy, hogy nem növelte a kerület adósságálláományát. Mondom, egy polgármester lehetőségei nagyon korlátozottak. Mégiscsak ott van a közgyűlés. Csodákra egy jó polgármester sem képes, ahogy egy szar polgármester sem tud igazán nagy bajt okozni. Karácsony alapvetően elfogadható polgi volt Zuglóban. Különösebben nagy akciókat nem csinált, de nem is döntötte be a kerületet. Szerintem nagyjából azt csinálta ott is mint amit most csinál.

Előzmény: menut (80822)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80826

Ebben tökéletesen egyetértek veled. Ez az egyik olyan mérsékelten árazott vörösbor amit bármikor szívesen iszom.

Előzmény: Hepci (80823)
loading Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80825

Úgy emlékszem, hogy igen. Talán a Pécsi Borozóban van egy hirdetésük, ahol olvastam.

Előzmény: ShiDeci (80808)
HorribileDictu Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80824

Pago de la Jaraba - Azagador Reserva 2014: la mancha-i cuvée (70% tempranillo, 20% cs, 10% merlot). A Wein&Co-ban jelenleg erősen akciózzák (10 helyett 5€), és elég jó vásárlói vélemények születtek róla, gondoltam egy próbát megér. Az illat/íz elég egységes: érett cseresznye, konyakmeggy, vanília, és diszkrét körömlakklemosó. Közepes test, kerekedő tanninok, közepes lecsengés némi kesernyével; felesleges tartogatni. Sajnos semmivel sem jobb a hasonlóan árazott la mancha-i (vagy toro-i, stb.) diszkontspanyoloknál. 5 €-ért még okés, a 10 € erős túlzás; 4 pont.

Hepci Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80823

[St. Andrea Áldatlan 2018]

:D

 

A Szentesi-féle Érintés az egyik legjobb, aránylag baráti árazású magyar vörösbor évről évre.

Előzmény: lazaridi (80819)
menut Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80822

Láthattátok Zuglóban, ott mi értelmeset csinált polgiként?

Előzmény: syntaxerror (80817)
ShiDeci Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80821

Abból az Áldásból én is vettem nemrég :D

Akkor azzal hitegetem magam, hogy a honlap szerint "2020-ban palackozva", ajánlott fogyasztási idő "palackozás után 2-4 évvel". Hátha 2024-ben jobb lesz :)

Pedig a vivino-n kifejezetten jól szerepel, úgy emlékszem.

Előzmény: lazaridi (80819)
Hepci Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80820

Mint már látható volt többször, alig vannak elvárásaim a politikusainkkal szemben. :D

Karácsony egyébként valamivel szimpatikusabbnak tűnik főpolgármesterként, mint korábban. Ha másért nem is, az iszonyatos kormánypárti mocskoló médiakórus kontraproduktív ténykedése miatt, meg az "ellene" funkcióba helyezett illetékes blutyoziduszok (Fürjes államtitkár és V. Dávid) léte és megnyilvánulásai miatt.

Előzmény: syntaxerror (80817)
lazaridi Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80819

Szentesi Érintés 2018

 

Ugyebár ez egy vörös cuvée vmi bérelt területről. Igen jóizűen fogyasztottam vagy 3 este, leginkább a meggyes, nekem nagyon tetsző vonal maradt meg bennem. Gondoltam egy olyan 5,5- 6 pont

 

Nade elfogyott és kinyitottam egy St. Andrea Áldás 2018-at, ami egyáltalán nem nyerte meg a teszésemet (fiamét sem), ha tartom a korábbi pontozást ez lehet vagy 3 pont arányosan, pedig ugye meg lehet inni, csak minek. Van valakinek ezzel jó tapasztalata? Lehet, hoyg csak az én palackom ilyen khmm. gyenge?

lazaridi Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80818

Nem autógumin szokás a hordót lötykölni és mosni?

Előzmény: naivkezdo (80809)
syntaxerror Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80817

ezzel csak reszben tudok egyeterteni, tehat pl ha valaki kevesbe kevesbe tisztessegtelen de cserebe ostoba nagykepu gyoker, az se lesz alkalmasabb fopolgarmesternek. a Karacsony legalabb ugy tesz mintha lenne valami elkepzelese, aztan persze meglatjuk lesz e belole barmi ertelmes

Előzmény: Hepci (80810)
syntaxerror Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80816

valahogy igy, igen

Előzmény: altimus (80794)
Hepci Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80815

Jövőképe... hahaha... egy politikusnak...

Ne ábrándozzunk angol úri szalonokról...

Én már akkor elégedett vagyok, ha valami közszereplő nem non-stop lop és nem mond naponta a pofámba valami akkora faszságot, hogy én érzem magam kínosan helyette.

Előzmény: altimus (80814)
altimus Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80814

egy nagyjabol feddhetetlen keruleti polgarmester az ok. de azert egy budapesti fopolgarmesterrel kapcsolatban jojjenek mar elo olyan igenyek is minthogy legyen kozep es hosszutavu jovokepe a varossal kapcsolatban, akadalyozza meg a folyamatos vagyonvesztest, legyen progressziv vizioja ... hol van ettol tarlos. hol volt ettol demszky. karacsony se mutatott eddig sokat, de neki a covid azert elegge betett igy kezdesnek.

Előzmény: Hepci (80810)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.28 0 1 80813

Amúgy a 2010-es választásokon az LMP kampányfőnöke volt, vagyis az LMP parlamentbe jutása részben az ő érdeme volt. Ilyen formában a párt szétverése értelmezhetetlen kritika. Ha egy buliba én viszem a bort és látom, hogy szar a buli akkor nem a buli szétverése, hogy megfogom a maradék bort és hazamegyek. Az LMP mint vicces próbálkozás a bázisdemokrata szervezetre eleve halálra volt ítélve... abban nem tudtak megegyezni, hogy tepertős vagy sajtos pogácsa legyen az értekezleteken.

 

Az LMP-nek voltak az elmúlt tíz évben a legkarakteresebb és legismertebb ellenzéki vezetői... mégis sikerült mindegyiket házon belül leamortizálni.  Volt egy fél tucat olyan arcuk akikre bármikor lehetett volna egy ütős ellenzéki brand-et építeni... de sajnos bázisdemokráciával ezt nem lehet csinálni.

 

Előzmény: Hepci (80812)
Hepci Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80812

ő volt az egyik, aki szétverte a jobb sorsra érdemes LMP-t, majd összeállt a szocigecikkel.

Nem tehetek róla, de sajna egy meztelen csiga jut eszembe róla.

Amúgy nagy állatbarát és környezetvédő vagyok, tehát még a meztelen csigának se kívánok rosszat, kizárólag a kullancsokat és a szúnyogokat gyilkolom meg, ha elkerülhetetlen.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (80795)
shiraz2 Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80811

szerintem ha elegen nem mennek el szavazni (legyen ez bármilyen szavazás) az illegitimmé teszi egy idő után az eredményt. ennek egy demokráciában valós véleménynyilvánításnak kell lennie.

Előzmény: altimus (80798)
Hepci Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80810

Hát, ez tényleg ízlés dolga.

Nekem akkor tűnik (minimálisan) alkalmasnak valaki, ha sok éven át nem kerülnek elő róla látványos ügyek, pedig ezeket nyilván szorgosan vadássza mindkét oldal.

Ilyen értelemben Tarlós anno Óbudán alkalmasnak tűnt, vagy a fideszes oldalról elfogadhatóan tisztességesnek tűnik Pokorny, vagy éppen a Maszopból tisztességesnek tűnik az újpesti polgármester.

Legalábbis a nettó gecikhez képest. :)

Előzmény: syntaxerror (80792)
naivkezdo Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80809

Én is sorry, de ezzel nagyon szemezek.

Ki min mossa a hordót?

Mi a véleményetek erről?

https://magrar.hu/Hordomoso

Előre is köszi 

Előzmény: naivkezdo (80726)
ShiDeci Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80808

Sorry, h megszakítom a politikát...

Tudja valaki, hogy a PannonBorbolt a facebookon legalább 10 napja tolt visszaszámlálása az új időszámítás kezdetéig mit is jelent? Lesz rendes boltjuk Pécsett?

kifli Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80807

Fiáth Attila:)

Előzmény: BZoltan (80806)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80806

Tudsz mondani a jelenlegi hatalom birtokosainak mondjuk top100 listájáról olyant aki nem az?

Előzmény: kifli (80796)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.28 -1 0 80805

Mondjuk aki L. Ritók Nóráról nem a legnagyobb tisztelettel beszél az egy egy ostoba seggfej.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (80800)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80804

Valahol olyan pestisrácos stílus az ilyen karigerizés... még a fegyőrözés hiányzik és akkor meg is vagyunk. Én nem ismerem Karácsony Gergelyt. Pont leszarom, hogy milyen ember. Igazán abban sem hiszek, hogy sok jelentősége van a főpolgármester személyének. De azért kellemes érzés volt látni a NER zavarodottságát amikor győzött :) már ezért megérte.

Előzmény: kifli (80802)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.28 0 1 80803

Tényleg sajnálom, mert nekem is felfordul a gyomrom amikor azt a türhő gyökér Gyurcsányt meglátom vagy meghallom. 

 

De az a helyzet, hogy a legutóbbi három választás egyértelműen azt mutatja, hogy a NER egyéni jelöltjeit csak úgy lehet legyőzni hogy minden körzetben egyetlen ellenfelet indítanak rá.  A NER simán behúzza egy 25-49%-os szavazattal mind a 106 körzetet ha mindenhol 2-4 ellenzéki között fregmentálódik el a 75-51% ellenzéki szavazat


Ezzel a helyzettel egyszerűen nem lehet mást csinálni. Két választásunk van, vagy befogjuk az orrunkat és behúzzuk az ikszet bárki mellett aki a NER ellen indul vagy belenyugszunk abba, hogy marad ez a rendszer.

 

Őszintén sajnálo, de nem kell társadalomtudósnak lenni, hogy a jelenlegi választási törvény ismeretében erre  a következtetésre jussunk.

Előzmény: amimaki (80789)
kifli Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80802

Dehat karigeri ellen nem a is patas indult:)

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (80800)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2020.09.28 -2 0 80800

Ez nekem kevés.

Én napjában leírom tízszer, hogy Orbán egy geci, de ha rákérdeznek, hogy miért gondolom így akkor szerintem vegkimerulesig tudnam sorolni az indokaimat.

A múltkor a sok fideszarc elkezdte L. Ritok Norat, noricskazni meg norikazni.

Leoltottam őket, mint a villanyt, hogy nekem mindegy hogy ki kicsodat minek tart, de ne azért begessen meg noricskazzon olyan valakit akinek a fingjabol sem ihat mert a nő szólni mert az alapitvanyat ert meltanytalansagert, hanem legyen ez a meggyőződése! Különben mi a fasz értelme van? Azt mondják pokolba a PC-vel, szerintem is. De ócska gerinctelen média és politikai prostituáltakkkent még ez is csak bohózatba fordul.

Előzmény: kifli (80796)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!