Keresés

Részletes keresés

adamvarga Creative Commons License 2005.09.01 0 0 30
Magyar étteremre ne számíts sokra - a nyugateuropainak nem egyezik az ízlése a miénkel. Van két srác Burminghamben akik szakácskodnak - ők jól elvannak - egy lengyel barátom mongol étteremben volt szakács - ő azt mondta, hogy idegösszeroppanás :D - de a vendéglátó szektorban a leg könnyebb talán munkáttalálni. Csak ne számíts arra, hogy a Jamie Olverrel fogsz főzni :D

nézz körül a neten -

http://www.workingintheuk.gov.uk/content/working_in_the_uk/en/homepage.html
itt van magyar nyelvű segédlet is a munkavállaláshoz meg a regisztrációhoz

http://www.reed.co.uk/
hogy tudj mihez viszonyítani - de konkrét munkát ott a helyszínen fogsz találni - irány egy jobcentre

good luck
Előzmény: Brankley (29)
Brankley Creative Commons License 2005.08.31 0 0 29
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem! Hogy egy szakácsnak nehéz munkát keresni Angliában? Esetleg láttatok már kifejezetten Magyar Éttermet?
daucus Creative Commons License 2005.08.30 0 0 28

sziasztok!a közeljövőben készülök Skóciába egyedül.a kérdéseim: nehéz kint szállást találni?ha egyedül megy az ember nem nehezebb kicsit a dolog?ha nem közvetítőn keresztül megy az ember milyen nehéz munkát találni?és végül: általánosságban milyen árakra kell felkészülni a szállást illetően?ha valakinek vannak tapasztalatai vagy tanácsai előre is köszönöm!!!

 

daucus

hosszu78 Creative Commons License 2005.08.30 0 0 27

nehany kerdesedre tudok valaszolni...

1) "a barátságos skótokat javasolta vs. hűvös angolok": talan nem szerencses az altalanositas, de azert van benne valami. az igazsag az, hogy szerintem nagyon szamit, hogy akar itt akar ott milyen kornyekre kerulsz. pl angliaban teljesen mas london, vagy brighton vagy birmingham hangulata.

 

2) adozas, ezek a jelenlegi szja kulcsok angliaban (skocia ugyanez)

Income                 rate of tax

0 - £2,090            10%

£2,090 - £32,400 22%

over £32,400       40%

 

Leszamitva a nyugdij levonasokat (ami vallalatonkent kulonbozo lehet) azt lehet mondani, hogy egy evi 20k fizetesbol kb havi 1270 font jon kezhez szja es nat insurance levonasok utan.

a temarol bovebben www.inlandrevenue.co.uk

 

3) allasjelentkezesek: az allasokra barki jelentkezhet, aki jogosult angliaban elni es munkat vallalni es a fizetest nem modositjak a magyarok szamara. DE! gondold meg, hogy mit szol az ugynokseg, amikor a cv-n magyar cim es magyar telefonszam van megadva... fel fog-e hivni, mennyire tartja komolynak a szandekaidat, stb... ezert szerintem borzaszto nehez otthonrol szellemi munkat talalni. az en ismeroseim altalaban azt csinaljak, hogy kijonnek, az elso heteket baratoknal toltik, vesznek egy angol mobilt es nekiallnak munkat keresni. ezt persze mar el lehet kezdeni otthonrol is, marmint ha tudod milyen cimen fogsz lakni, a kinti haverok tudnak neked egy sim kartyat kuldeni ez akkor maris jobban nez ki az oneletrajzod. persze ahhoz hogy interjukra eljuss, ahhoz itt kell lenned.

Előzmény: sajoati (26)
sajoati Creative Commons License 2005.08.30 0 0 26

halihó, engem is foglalkoztat a kiköltözés, ha más nem 1-2-3 évre... akit kérdeztem, az mind a barátságos skótokat javasolta vs. hűvös angolok...

 

persze elsősorban vagy legalábbis másodsorban a piszkos anyagiak érdekelnek. ha londonban Ł20K jár évente, akkor Edinburgh-ben mennyi kb. ? illetve ugyanaz az adózás? ebből a Ł20K-ból mennyit kap kézhez a munkavállaló? (tehát ha mondjuk ez van a hirdetésben, hogy Ł20K...)

 

plusz... a monster.com-on, stb. site-on való hirdetésekre magyarok is jelentkezhetnek, vagy van vmi spec. site nekünk? ha magyar jelentkezik, akkor automatikusan módosítják is a bérkiírást, hogy hö-hö, akkor csak a felét kapja?

 

plusz2... átugrok, beülök egy albiba, és éldegélek, vagy valami munkavállalásit is kell szerezni??

 

bocs a sok kérdésért, de igazából nincs kint ismerősöm (illetve aki van, az ritkán tud csak nethez jutni... ők amúgy Southportban vannak, Liverpooltól délre 40 km-re..)

adamvarga Creative Commons License 2005.08.30 0 0 25
köszönöm - nagyon biztató, amit hallottam eddig - és köszi a megerősítést
- október 1. én megyünk - egyenlőre azon kívül, hogy tudjuk miért megyünk (megtanulni angolul anyanyelvi környezetben - közepesen beszélünk most; megismeni a kultúrát, tapasztalatokat szerezni, barátokat találni - anyagilag kicsit normalizálni a helyzetünket) még nem tudjuk, hogy mit fogunk kezdeni magunkal. 3-man megyünk Edinburghaba (1fiú 2 lány) - ha valakit érdekel - szívesen vesszük az érdeklődést :D
együtt talán kicsit könnyebb lenne :D

Thx for the information.... :D

www.drgonzo.freeblog.hu
adamvarga@gmail.com
Előzmény: hosszu78 (24)
hosszu78 Creative Commons License 2005.08.26 0 0 24
egyebkent tavasszal voltam nehany napot Edinburghban, csodalatos varos! minden es mindenki sokkal kozvetlenebb mint itt delen Londonban es kornyeken (persze ezt is szeretem). en teljesen szerelmes lettem a varosba is, meg a tajba is. es az arthur's seat-n meg egy magyar parral is talalkoztam, akik nehany hete koltoztek oda. szoval sok szerencset, biztosan nagyon fogjatok elvezni.
Előzmény: adamvarga (21)
hosszu78 Creative Commons License 2005.08.26 0 0 23

sziasztok

 

Esetleg valaki Maidenheadben vagy kornyeken, Berkshireben?

 

udv, csabi

A nyolcadik törpe Creative Commons License 2005.08.23 0 0 22

Helo,

 

Van valaki Birminghamhoz kozel?

 

Udv.

 

adamvarga Creative Commons License 2005.08.23 0 0 21
ZZZE

Kontaktoljunk - mint említettem októbertől mi is kint vagyunk - ha van kedved írj - dumcsizunk - és hátha tudunk egymásnak kölcsönösen segíteni. Ha nem boldogultok az angollal - mi elég elfogadhatóan beszélünk - ha kell valami help - szívesen.

adamvarga@gmail.com
Előzmény: ZZZE (11)
adamvarga Creative Commons License 2005.08.23 0 0 20
Szia Hettie

Ádám vagyok - Budapesti srác. Hárman megyünk október elsején Edinburghba. Nagyon örülök annak amit írtál a városról - alátámasztottad azokat amit hallottunk és amit látatlanban gondoltunk. Ha van kedved - megadom az e-mailemet - vegyük fel a kapcsolatot. Nagyon megköszönném ha tudnánk egy kicsit beszélgetni a helyről, az életröl ott kint. Előre is köszönöm a válaszod.

adamvarga@gmail.com

http://drgonzo777.freeblog.hu/
Előzmény: Hettie (10)
A nyolcadik törpe Creative Commons License 2005.08.14 0 0 19
Melyik Newcastle?
Előzmény: felling (15)
kox77 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 18

Hali!

 

En Leedsbol, nem a pontos kornyeke, de mar majdnem:))

 

mi az emailod?

Előzmény: felling (15)
rockn Creative Commons License 2005.07.17 0 0 17
Holla’ – Rémember konci lesz a Whitechapel környéki művésznegyedben, a galériák és klubok fergeteges forgatagában. The Rhythm Factory-ben, Aug 2-án! Cím: 16-18 Whitechapel Rd, tube: Aldgate East. Aki tud, jöjjön!!
toontastic Creative Commons License 2005.07.04 0 0 16
Te onnan vagy?
Előzmény: felling (15)
felling Creative Commons License 2005.06.17 0 0 15

Sziasztok!

van valaki Newcastle es kornyekerol?????????

rockn Creative Commons License 2005.04.29 0 0 14
Sziasztok!
 majus 9-én este 8kor Rémember koncert lesz a Gardening Clubban, Covent Gardenben! Gyertek el!! Aki nem ismerné oket annak annyi, hogy mtv-n is mentek már klippjeik! 
printy4913 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 13
sziasztok,
légyszi segítsen valaki! hogy mondjuk angolul, hogy nehézgépkezelő? (önéletrajzot kell fordítanom, de...)
köszi,
Printy
ZZZE Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12

DE INKABB VAGY MI  :)

ZZZE Creative Commons License 2005.04.13 0 0 11

Udv. Dear!

 

Tok jo ,hogy ilyeneket hallok egy "szomszedtol".En Falkirkben lakom and sometimes megyek Edinboroba is dolgozni.I  agency-nel dolgozom ami eleg link,s itt rogton megragadom a lehetoseget ,hogy parat kerdezek toled(tek).Pl.relly minden agency olyan ,hogy ott probal  lehuzni ahol tud?De ami jobban erdekel ,hogy elofordulhat e legalisan,hogy lenyujak az adovisszateritesemet?koszi elore is a valaszt.Amugy nem tudom milyen erdeklodesu vagy de vasarnaponkent kiszoktam jarni az edinburgi carboot-ra a repter mele.Story! Kint setalunk a haverommal,lakotarsammal,debrecenbol ideszakadt kis hazank handyman-vel,es ugy mint minden olyan magyar aki szegenyesen beszeli epp annak az orszagnak a nyelvet amelyikben van,mi is magyarul beszeltunk.Mogottunk megszolalt egy hang,-na szevasztok-a srac egy magyar volt aki epp itt javtja most a repuloket.Csak ennyit  arrol ,hogy mennyi magyar van.Sorry ha farasztottalak.Last kerdesem:tudsz e olyan forumot Edinboroban ahol free,or chep az angol oktatas.

 

                                                         see you soon,vagy mi 

Előzmény: Hettie (10)
Hettie Creative Commons License 2005.04.10 0 0 10
Sziasztok Ediburghbol:)

Szerintem (es sokak szerint) London utan a legjobb brit varos Edinburgh. Konyu munkat talalni, es a varos teljesen elheto (ha nincs autod, akkor igazan) es gyonyoru. A skotok meg baratsagosak, nem mint az angolok:)))
placebogirl Creative Commons License 2005.03.20 0 0 9

Szió,

remélem közben találtál munkát...Bristol kellemes hely és szerintem sok magyar él ott, az utazas.com forumon is van pár ottani magyar. Májusban én is elugrom oda pár napra.

Előzmény: Chka (4)
mogyi-34 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 8
Helllo mindenki!További jó napot!
PHR Creative Commons License 2005.02.28 0 0 7

Sziasztok!

 

 

Szeretném felvenni a kapcsolatot jelenleg Angliában tevékenykedő ( suli, munka ) emberekkel. Én is szeretnék kimenni napokon belül, és lenne pár kérdésem az ottani dolgokkal kapcsolatban ( munka, tanulás, szállás). Nagyon sürgős!

Kérlek írj, ha tudsz segíteni információkkal.

Előre is köszi Mindenkinek.

E-mail címem : newlyweds@chello.hu

Bristol7 Creative Commons License 2005.02.24 0 0 6

Szia Kriszti!

 

Jo volt olvasni, hogy van itt vegre valaki Magyaro.-rol. En majdnem 5 honapja elek itt, de eddig meg nem sikerult egy magyarral sem talakoznom. Ha Te is ugy gondolod jo lenne felvenni valahogy a kapcsolatot egymassal.

A mobilom szama: 07949-365683

E-mail cimem: szephajnalka7@axelero.hu

vagy:              hajnalkaszep@yahoo.co.uk

 

Mindenesetre sok sikert kivanok az itteni eletetekhez.

         Hajni

Előzmény: Chka (4)
JuhaszDenes Creative Commons License 2005.02.05 0 0 5

Sziasztok!

 

Én kérek minden kedves magyart aki segítőkész, és figyelmes felém. Rendkívül ambíciózus, elszánt, s akarattal teli fiú vagyok. A bemutatkozásomban leírtam néhány fontos információt, de ha valaki felveszi velem a kapcsolatot a juhaszdenes@vipmail.hu cimen keresztul azt megköszönöm s ott sokkal jobban megismerhetnek, hogy miért is írok ide.

Várom a válaszokat!

 

Köszönöm!

 

Juhász Dénes

Chka Creative Commons License 2005.02.03 0 0 4

szia  mindenkinek!

én Bristolban lakom, a szintén magyar férjemmel.

egy hónapja költöztünk ki azzal a szándékkal, hogy most akkor egy darabig itt élünk.

eléggé tetszik a város, és Anglia. csak munkám nincs még, de keresek :)

 

Előzmény: placebogirl (3)
placebogirl Creative Commons License 2005.01.18 0 0 3

Megpróbálom felhozni ezt a topikot, mert szerintem igenis van létjogosultsága!

Több ezer magyar honfitársunk él, tanul, dolgozik itt hosszabb vagy rövidebb ideje.

Nem létezik hogy senkinek nincs igénye egy ilyen fórumra. Vagy csak én nem találom a hozzám hasonlókat? Jómagam több mint fél éve élek és dolgozom Stratford upon Avon közelében, magyarokkal viszont még nem találkoztam akikkel virtuális módon megoszthatnám az itteni élet örömeit és viszontagságait.

Szóval Angliában, Skóciában, Wales-ben élő magyarok ide!

Előzmény: freeality (-)
freeality Creative Commons License 2003.02.06 0 0 2
Még indig csak keresem az alább említett embereket, csak nem találom. :)
freeality Creative Commons License 2003.01.30 0 0 1
Nem tudom, mi ez a nullázós dolog, de mulatságos :)
Előzmény: Zsoldos (0)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!