Keresés

Részletes keresés

altimus Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80845

Az emberek megfalasztottak fopolgarmesternek. Nyilvan nem veletlenul. Es akarmilyen meglepo is nem lett vege attol a vilagnak. Budapest mukodik, mint korabban.

Előzmény: kifli (80844)
kifli Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80844

karigeri igazi integrártor volr zuglóban, ez politikusi 'erényekre' vall:)

Előzmény: BZoltan (80842)
altimus Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80843

Eros naivitas lenne azt hinni, hogy pl. egy keruleti polgarmester valtozas utan azonnal megvaltozik minden. Meg akkor se ez a helyzet ha a leheto legtisztessegesebb emberrol van szo. Nyilvan ervenyes szerzodesek szazai, ezrei vannak, ezek szovevenyen lehetetlen atlatni. Az erdekkorok szervezodesen is. A beosztottak hol takargatnak valamit, hol ellene dolgoznak, hol a maguk pecsenyejet sutik, hol bele se szarnak ... Nem egyszeru dolog ez. Aztan ha van egy olyan exponalt ugy, mint pl. a parkoloora biznisz, annak csak a jogi hatteret megerteni, atnezetni jol fizetett jogaszokkal ... es irtozatos munka. Ez persze nem ment senkit. Aki ilyen munkat es beosztast vallal az tudja mire vallalkozik.

 

 

Előzmény: BZoltan (80842)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80842

Semmiképpen nem engedem el. Ott volt a legdurvább parkolómutyi a maszop és a fityesz-kádeempé nagykoalíciójával.

Előzmény: shiraz2 (80841)
shiraz2 Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80841

Zoli, te elngedted a füled mellet, ami a sok szép bölcsöde mellett történt K.G. idején Zuglóban?? lehet csak a szépre emlékezni persze.

Előzmény: BZoltan (80827)
shiraz2 Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80840

a vivino-t miért veszed komolyan? tripadvisor 2.0.

Előzmény: ShiDeci (80821)
Daeril Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80838

Én csak háromszor mostam hordót ilyesmi készülék nélkül: először, utoljára és soha többé.

Igaz az enyém házi ekecs és deszkákból van csavarozva és lassan szét is esik. A görgős rész megér mindent, át tudod forgatni a hordót, kifolyik minden belőle egyből a ládába alatta (nálunk, az enyém akkora hogy a szüretelőláda alámenjen) nincs dzsuva, pacsálás. Ha ez egy kész eszköz, vehető, vihető akkor az árat megéri mert mire leszervezed a saját gyártást bőven elmegy ennyi pénzed munkabérben (saját bérben :) )

Előzmény: naivkezdo (80835)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80837

Ha vizesen teszed rá a gumira a hordót akkor nem fog. De amúgy megkérdezem a gyártóján ennek a masinának, hogy mennyibe kerül 5 hektós hordóhoz. Mert alapvetően okosság ez.

Előzmény: naivkezdo (80835)
szenyor Lopez Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80836

Nekem volt hasonló szerkezetem, zártszelvényből hegesztette egy ismerős. Az nem ilyen hinta volt, hanem egy csapon billent jobbra-balra és egy stiftet kellett beletenni, amikor végeztél a mosással. 4 kerék volt rajta, amin a hordó forogni tudott. SOKKAL egyszerűbb volt vele a mosás, csak nagyot kellett emelni, mert magas cucc volt. Nem csak a belső mosásnál volt hasznos, hanem külsőnél is, mert simán egykézzel forgatni lehetett a hordót. Ezt egy picit drágállom, bár a vas ára elég magas... Ha átgondolod, egy ügyes lakatossal el is tudod készíttetni. Ha érdekel, egy móricka rajzot talán tudok készíteni az enyémről. Illetve már nem az enyém, mert odaadtam ismerősnek, áttértem rozsdamentesre.

Előzmény: naivkezdo (80809)
naivkezdo Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80835

Na ezt kellene megértenem valahogy. Mindenki autógumit használ, én is azt tettem pár éve, viszont nekem megfogta a hordókat. Azt nem értem, másnak miért nem? 

Előzmény: BZoltan (80834)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80834

Nézegetem én is ezt a billegős, gurigás cuccot. Okosságnak tűnik. Még az is lehet, hogy veszek egyet. Mi autógumit használunk és az nem fogja meg a hordókat.
Ez a billegős cucc inkább ergonómiai szempontból tűnik okosságnak kisebb hordókhoz.

Előzmény: naivkezdo (80832)
Hepci Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80833

Eddig is volt cím, ahol át lehetett venni a borokat.

Vagy az maga a raktár?

Előzmény: loading (80825)
naivkezdo Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80832

Zoli igazan megengedhetnél egy pár szavas hsz-t mosás ügyben:) autógumi? Neked az nem fogja meg a hordót? Mármint cseszi össze itt ott feketére? Nekem azért volt szimpaticsni ez a barkácsolt állvány.

Előzmény: naivkezdo (80831)
naivkezdo Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80831

De én is így kezdtem, az eredeti hszm-ban, de azzal az a nagy bajom, hogy fogott a hordón.

Előzmény: lazaridi (80818)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80827

Édesanyám Zuglóban lakik. Vagy húsz zuglói óvodában és bölcsődében voltak az ő ideje alatt jelentős beruházások. Épült egy új bölcsőde is. A kerületi sporttelepet félmilliárdból újjtották fel. A közparkokat is felújították. Ráadásul 3 milliárd forint töblettel adta át a kasszakulcsot úgy, hogy nem növelte a kerület adósságálláományát. Mondom, egy polgármester lehetőségei nagyon korlátozottak. Mégiscsak ott van a közgyűlés. Csodákra egy jó polgármester sem képes, ahogy egy szar polgármester sem tud igazán nagy bajt okozni. Karácsony alapvetően elfogadható polgi volt Zuglóban. Különösebben nagy akciókat nem csinált, de nem is döntötte be a kerületet. Szerintem nagyjából azt csinálta ott is mint amit most csinál.

Előzmény: menut (80822)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80826

Ebben tökéletesen egyetértek veled. Ez az egyik olyan mérsékelten árazott vörösbor amit bármikor szívesen iszom.

Előzmény: Hepci (80823)
loading Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80825

Úgy emlékszem, hogy igen. Talán a Pécsi Borozóban van egy hirdetésük, ahol olvastam.

Előzmény: ShiDeci (80808)
HorribileDictu Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80824

Pago de la Jaraba - Azagador Reserva 2014: la mancha-i cuvée (70% tempranillo, 20% cs, 10% merlot). A Wein&Co-ban jelenleg erősen akciózzák (10 helyett 5€), és elég jó vásárlói vélemények születtek róla, gondoltam egy próbát megér. Az illat/íz elég egységes: érett cseresznye, konyakmeggy, vanília, és diszkrét körömlakklemosó. Közepes test, kerekedő tanninok, közepes lecsengés némi kesernyével; felesleges tartogatni. Sajnos semmivel sem jobb a hasonlóan árazott la mancha-i (vagy toro-i, stb.) diszkontspanyoloknál. 5 €-ért még okés, a 10 € erős túlzás; 4 pont.

Hepci Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80823

[St. Andrea Áldatlan 2018]

:D

 

A Szentesi-féle Érintés az egyik legjobb, aránylag baráti árazású magyar vörösbor évről évre.

Előzmény: lazaridi (80819)
menut Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80822

Láthattátok Zuglóban, ott mi értelmeset csinált polgiként?

Előzmény: syntaxerror (80817)
ShiDeci Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80821

Abból az Áldásból én is vettem nemrég :D

Akkor azzal hitegetem magam, hogy a honlap szerint "2020-ban palackozva", ajánlott fogyasztási idő "palackozás után 2-4 évvel". Hátha 2024-ben jobb lesz :)

Pedig a vivino-n kifejezetten jól szerepel, úgy emlékszem.

Előzmény: lazaridi (80819)
Hepci Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80820

Mint már látható volt többször, alig vannak elvárásaim a politikusainkkal szemben. :D

Karácsony egyébként valamivel szimpatikusabbnak tűnik főpolgármesterként, mint korábban. Ha másért nem is, az iszonyatos kormánypárti mocskoló médiakórus kontraproduktív ténykedése miatt, meg az "ellene" funkcióba helyezett illetékes blutyoziduszok (Fürjes államtitkár és V. Dávid) léte és megnyilvánulásai miatt.

Előzmény: syntaxerror (80817)
lazaridi Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80819

Szentesi Érintés 2018

 

Ugyebár ez egy vörös cuvée vmi bérelt területről. Igen jóizűen fogyasztottam vagy 3 este, leginkább a meggyes, nekem nagyon tetsző vonal maradt meg bennem. Gondoltam egy olyan 5,5- 6 pont

 

Nade elfogyott és kinyitottam egy St. Andrea Áldás 2018-at, ami egyáltalán nem nyerte meg a teszésemet (fiamét sem), ha tartom a korábbi pontozást ez lehet vagy 3 pont arányosan, pedig ugye meg lehet inni, csak minek. Van valakinek ezzel jó tapasztalata? Lehet, hoyg csak az én palackom ilyen khmm. gyenge?

lazaridi Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80818

Nem autógumin szokás a hordót lötykölni és mosni?

Előzmény: naivkezdo (80809)
syntaxerror Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80817

ezzel csak reszben tudok egyeterteni, tehat pl ha valaki kevesbe kevesbe tisztessegtelen de cserebe ostoba nagykepu gyoker, az se lesz alkalmasabb fopolgarmesternek. a Karacsony legalabb ugy tesz mintha lenne valami elkepzelese, aztan persze meglatjuk lesz e belole barmi ertelmes

Előzmény: Hepci (80810)
syntaxerror Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80816

valahogy igy, igen

Előzmény: altimus (80794)
Hepci Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80815

Jövőképe... hahaha... egy politikusnak...

Ne ábrándozzunk angol úri szalonokról...

Én már akkor elégedett vagyok, ha valami közszereplő nem non-stop lop és nem mond naponta a pofámba valami akkora faszságot, hogy én érzem magam kínosan helyette.

Előzmény: altimus (80814)
altimus Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80814

egy nagyjabol feddhetetlen keruleti polgarmester az ok. de azert egy budapesti fopolgarmesterrel kapcsolatban jojjenek mar elo olyan igenyek is minthogy legyen kozep es hosszutavu jovokepe a varossal kapcsolatban, akadalyozza meg a folyamatos vagyonvesztest, legyen progressziv vizioja ... hol van ettol tarlos. hol volt ettol demszky. karacsony se mutatott eddig sokat, de neki a covid azert elegge betett igy kezdesnek.

Előzmény: Hepci (80810)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.28 0 1 80813

Amúgy a 2010-es választásokon az LMP kampányfőnöke volt, vagyis az LMP parlamentbe jutása részben az ő érdeme volt. Ilyen formában a párt szétverése értelmezhetetlen kritika. Ha egy buliba én viszem a bort és látom, hogy szar a buli akkor nem a buli szétverése, hogy megfogom a maradék bort és hazamegyek. Az LMP mint vicces próbálkozás a bázisdemokrata szervezetre eleve halálra volt ítélve... abban nem tudtak megegyezni, hogy tepertős vagy sajtos pogácsa legyen az értekezleteken.

 

Az LMP-nek voltak az elmúlt tíz évben a legkarakteresebb és legismertebb ellenzéki vezetői... mégis sikerült mindegyiket házon belül leamortizálni.  Volt egy fél tucat olyan arcuk akikre bármikor lehetett volna egy ütős ellenzéki brand-et építeni... de sajnos bázisdemokráciával ezt nem lehet csinálni.

 

Előzmény: Hepci (80812)
Hepci Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80812

ő volt az egyik, aki szétverte a jobb sorsra érdemes LMP-t, majd összeállt a szocigecikkel.

Nem tehetek róla, de sajna egy meztelen csiga jut eszembe róla.

Amúgy nagy állatbarát és környezetvédő vagyok, tehát még a meztelen csigának se kívánok rosszat, kizárólag a kullancsokat és a szúnyogokat gyilkolom meg, ha elkerülhetetlen.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (80795)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!