Keresés

Részletes keresés

Bandos Creative Commons License 2011.05.10 0 0 22610

Szia jmp!

 

Klassz ez a Velassaru, biztos szuper lesz ez a sziget is. Én is sokszor szemeztem vele, nincs kizárva, hogy ez lesz majd az egyik következő célpont. Az biztos, hogy a villák nagyon klasszak, a part is gyönyörű, és nyilván a szolgáltatási színvonal is szuper. Engem leginkább az érdekelne, hogy van-e a partról könnyen megközelíthető reef, és milyen a víz alatti élővilág.

Hát igen, csak feküdni a parton, élvezni a nyugalmat, a környezetet és a harmóniát, és közben bámulni a nagy "semmibe", este pedig gyönyörködni a csillagokban, ...ez a maldív egyik nagy varázsa.

Jó utat! Várjuk majd a helyszíni bejelentkezéseket is.

 

Hajrá jmp!

 

Bandos

Előzmény: jmp (22607)
ozik Creative Commons License 2011.05.10 0 0 22609

Hello JMP!

 

Hát mi csak 2012 februárban. W Retreat, Anantara Kihavah és Kandhalhu hármassal két hétre.

Te mázlista még csak május van Te meg már másodszor mész????Aztán küld a beszámolókat!!!Az Angsanáról Velavaruról is!

Na meg nagyon jó utat!!

ozik

Előzmény: jmp (22608)
jmp Creative Commons License 2011.05.10 0 0 22608

Sziaaaaaaaaa Ozik!! :)))))))

 

 

Ti mikor mentek megint, es hova?

 

JMP

Előzmény: ozik (22592)
jmp Creative Commons License 2011.05.10 0 0 22607

Szia Bandos! :)

 

Mindenkitol elnezest, hogy nem nagyon irogatok mostanaban, de otthon sajnos nem igazan sikerul a UPC-nek atvennie a Fibernet-es szolgaltatosak, es sajnos otthon nincs rendes netem, a kis usb-s kutyut meg nincs mindig kedvem bedugdosni, az irodaban meg atalakulas van ezert itt meg nem erek ra mostanaban.

 

Nemtudtam a sziget at alakitasrol Bandos, mert altalaban ugy voltam vele, hogy a Taj Exotica-utan ami igen kozel van a repterhez nem akartam kozel menni, ugyebar a Velassaru is eleg kozel van a repterhez, de azert mar tavolabb mint a Taj Exotica, neha sajnos eleg zavaro a leszallo gepek hangja, pontosabban ott mar csak kb 100 meter magasan repulnek a gepek. Kivancsi vagyok a Velassarura nagyon, hogy milyen. Ahogy neztem csalodni biztos nem fogok, bar sose csalodunk Maldivon :)Most nem akartunk messzire menni a fovarostol ezert valasztottunk kozelebbi celpontot, eleg lesz az utazas kifele :)))

 

A Beach Villat valasztottuk, nekunk nem igazan jon be ugyebar a vizi villa, pedig mar 2-szer is kiprobaltuk, de nalunk a top-ot a Beach villak, bungalok stb... viszik. Imadok kifekudni a partra es csak bamulni a semmibe napfelketltetol naplementeig, este meg csak bamulni a sok csillagot. http://www.velassaru.com/inhabit-beach.html

 

Eredetileg ezt a szigetet is neztuk: Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa  http://www.starwoodhotels.com/sheraton/property/overview/index.html?propertyID=3442 , de felhivtuk a szigete, mert neztem, hogy ez is eleg kozel van a repterhez hogy a felszallo gepek hangja mennyire zavaro, es meglepodesemre nagyon oszinten valaszoltak, hogy sajnos volt mar vendeg aki emiatt panaszkodott, es nagyon sajnaljak de neha zavaro, mert ott szalnak fel ugye a nagy gepek es a hidroplanok is.

 

Igen megint az OMAN AIR lett a valasztas :) nekunk nagyon bejott, meg majd az ETIHAD Airways-t szeretnem egyszer kiprobalni, de lehet, hogy az mar nem fog ossze jonni, mivel osztol ugyebar a Qatar Air- egyenesen megy Dohaba :)).

 

Holnap reggel utazunk 8:50-kor indul a gep Munchen-be mikor csak lehet majd jelentkezem, es kintrol megirom a beszamolot a masik szigetrol is, es az Oman Air-rol is.

 

By JMP

 

 

Előzmény: Bandos (22589)
ozik Creative Commons License 2011.05.09 0 0 22606

Kedves Kriszta!

Már voltunk pár szigeten de Kandholhu szerintem olyan igazi Maldív érzést fog adni!

A reefjéről már én is olvastam, hogy talán a legszebb a Maldívon. Már többször volt a tervünkben de soha nem tudtunk vizivillát foglalni mert mindig lefoglalták előlünk. Nem csoda hisz csak 4 van.

Nagyon szép képeket tettél fel! Köszönjük!

ozik

Előzmény: Kriszta666 (22604)
Kriszta666 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 22605

Szia Noémi!


Az a la carte vacsi úgy nézett ki, hogy már délelőtt kitették az étteremnél, hogy milyen fogások lesznek este, és tanulmányozhattad őket kedvedre - volt is mit, mert 2 soros rendkívül szofisztikált megfogalmazások voltak, amiből néha azt is nehezen hámoztuk ki, hogy mi az étel fő része. Amikor pedig leültél a gyertyafényes vacsoraasztalhoz a tengerparton, megkaptad a menüt (ugyanazt a lapot, amit már napközben is láthattál az étteremnél): 3 féle előétel volt rajta, 1 féle leves, 3 féle főétel és 3 féle desszert. Mindegyik közül választhattál 1-et.

 

Az előételre néhány példa:

  • Assorted Greens served with Oval Eggplant, Artichoke, Tomato, Boiled Egg and Pumpkin Seed Vinaigrette
  • Pineapple-Coriander marinated Yellow Fin Tuna Fish placed on Green Mango-Papaya Salsa Bed & a Spicy Lime Topping
  • Braised Lamb and Okra Salad in Crispy Basket companied with a Mint-Garlic Sauce and chopped Radicchio Lettuce
  • Bacon wrapped Duck Breast Bites with Water Chestnuts companied on Yum Bean Salad and a Asian Dry Sherry Marinated

Leves:

  • Roasted Eggplant Soup with Sambuca Cream
  • Fennel and Yoghurt Soup

Főétel:

  • "Kandholhu Spiny Lobster Pasta" Tossed Spaghetti with Spiny Lobster, Cherry Tomato, Leek and two kind of Zucchini, topped on with Stir fried Springonion
  • Grilled African Ostrich Steak accompanied with homemade Walnut Gnocchi's, sauté Turnips, Red Reddish, Baby Carrots and a Lemongrass Sauce
  • Oven braised Chicory Bunch placed on Wild Herbs Couscous and a tender Kidney Beans Ragout
  • Australian Beef Tenderloin accompanied with sauté Wing Beans, young Corn, Wild Herbs New Potatoes and a Malt flavor Demi Glace

Desszert:

  • Homemade White Chocolate Ice Cream placed on Raspberry Ragout and a Belays Reduction
  • Poppy Seed Cake with Vanilla Icing on caramelised Apple Slice and a Orange Sauce
  • Jaggery and Coconut Gateau served with Plantain Chips and a Cinnamon Reduction
  • Seasonal Fruit Plate

Én nem mondanám magam válogatósnak, és szeretem a halat is, de bizony volt, hogy megmaradt az étel, mert egyszerűen nem ízlett. Szerencsére én is és a párom is kisétkűek vagyunk, ezért a 4 fogásból azért sikerült annyit összecsipegetnünk, amivel jóllaktunk. Ezért is írtam, hogy néhány egyszerűbb étel jobb lett volna, legalább mindegyik fogásból lehetett volna 1 joker, amit az emberek többsége szeret, és akkor nincs gond.

Heti 2x van barbecue, amikor a parton sütik ki a friss halat/húst az orrod előtt, akkor büférendszerben megy a vacsi - abból eszel és annyit, amennyit csak akarsz. Ahogy megfigyeltük, a népségnek ez jobban bejött, és nekünk is. Kár, hogy nem mindig így oldják meg.

 

Az árak: mi mindig 1 üveg vizet és 1-1 pohár bort ittunk a vacsorához. A víz kb 4 dollár, a pohár bor 5.

Igen, félpanzión voltunk, de nemigen ebédeltünk külön: egyrészt jól bereggeliztünk, ha pedig mégis megéheztünk, ettünk egy kis rágcsát, amit pont e célból vittünk az útra - a melegben általában mi nem vágytunk a nagy ebédre. Egyszer ettünk egy pizzát, de nem volt túl jó választás, olyan gyorsfagyasztott jellege volt, és ha jól emlékszem, 22 dollárt kértek érte.

 

Na, ez picit hosszúra sikeredett, remélem azért segítettem.

 

Üdv: Kriszta

Előzmény: noemi82 (22601)
Kriszta666 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 22604

Szia ozik!

 

Biztosan nagyon szuper lesz, mindhárom sziget csodaszép! Kíváncsi leszek a véleményedre, hogy ezek mellett a szigetek mellett Kandholhu mennyire tetszik majd - nekünk nagyon tetszett, de mi csak Sunon jártunk előtte, ami ugyan szintén gyönyörű, de teljesen más kategória (nagy, kiépített, és nincs igazán reefje), ezért elég nagy volt a kontraszt. Különösen a reefre lennék kíváncsi, hogy vajon látni-e máshol is ilyen szépet.

 

Üdv: K.

 

 

Előzmény: ozik (22600)
Magic11 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 22603

Üdv Times2 a Maldív szigeteken. Remélem nálatok is ezerrel süt a nap. Nálunk 5 napja csodás napsütés van, és további jó időt jósolnak. Érezzétek jól magatok !

 

Magic

noemi82 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 22601

Szia Kriszta!

 

Köszi szépen a beszámolót, vártuk már nagyon:-)

Igazából két kérdésem lenne az egyik az a'la carte vacsival kapcsolatos. Ez hogy működött? Kaptatok egy étlapot és arról azt választottatok amit csak akartatok? Sajnos én étel tekintetében eléggé problémás vagyok, mivel nem szeretem sem a halat sem pedig a tengeri herkentyűket, de ha van pl tészta azon elélek egy hétig is:-)

Tudnál említeni pár példát, hogy ti mit ettetek?

És ha esetleg tudnál mondani körülbelüli árakat az italokra és az ételekre (ha jól emlészkem FP-n voltatok így az ebédet külön kellett fizetni) annak örülnék.

 

Köszi szépen, Noémi

Előzmény: Kriszta666 (22596)
ozik Creative Commons License 2011.05.08 0 0 22600

Szia Kriszta!

Anantara Kihavah ahol kaptunk 4 ajándék éjszakát és a W Retreat ahol szintén egy nagy kedvezményt kaptunk.

Nem még csak előfoglalásunk van mert ahogy Te is írtad csak júliusban kapunk biztos választ az irodától.

ozik

Előzmény: Kriszta666 (22599)
Kriszta666 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 22599

Szia ozik!

 

Majd akkor gondolunk Rátok, mi is szívesen visszamennénk! És lefoglaltátok már? Melyik lesz a másik 2 sziget?

 

K.

Előzmény: ozik (22598)
ozik Creative Commons License 2011.05.07 0 0 22598

Kedves Kriszta!

 

Köszönjuk szépen a beszámolót!

Mi is ide megyünk 2012 februárjában...az egyik lesz a három szigetből ahova megyünk.

ozik

Előzmény: Kriszta666 (22597)
Kriszta666 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 22597

 Recepció

 Érkező jetty

 A mi partunk

 A kis "ösvény"

 A part

 

 Welcome gyümölcstál

 Sunrise bar

 Reef

 Kis "ösvény" a víz alatt

 Étterem

 Vízi bungik

 Bohóchal-család

Gyerekcápa-lelőhely

Teknőc-haver

 Pihenőágy

 Sunrise bar

 

 

 

Kriszta666 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 22596

Sziasztok!

No, akkor itt a várva-várt Kandholhu beszámoló, amit már igen rég tervezek megírni.

Hulhuléról a Maldivian Air Taxi hidroplánja röpített minket a W Retreat-ig, ahol már egy kis hajóval várt a szigetünk kedves hostesse, Michelle, és egy 10 perces hajóút után meg is érkeztünk Kandholhura. Már a hajón megkaptuk az illatos hűsítő kendőket és egy-egy üveg jéghideg vizet, ami nagyon jólesett a déli forróságban. A recepción kitöltöttük a papírokat, közben elfogyasztottuk az exluzívan tálalt welcome fagyikelyhet. Ezek után Michelle körbevitt a szigeten, megmutatta a Spát, a búvárközpontot, a fitness-termet, és az éttermet. Beszélgetés közben kiderült, hogy mi vagyunk itt az első magyarok – a vendégek 95%-a német volt, és azoknak is a nagy része idősebb korosztály; sőt a főszakács meg a búvárcentrumot üzemeltető házaspár is német. Szóval a német nyelvtudás itt előny, de természetesen mindenki elég jól beszél angolul. Végül odavezetett a szobánkba, ami egyszerűen lenyűgözően szép volt. Bár a legalacsonyabb szobatípusban laktunk (standard beachfront), a nevünk már ott virított az ajtón egy fatáblán, baldachinos king size ágyunk volt, LCD tv, kinti zuhany, vízforraló ingyen teával-kávéval (amit minden nap újra töltöttek), és egy welcome gyümölcstál várta, hogy elfogyasszuk. Az egyetlen hiányosság az volt, hogy ehhez a szobatípushoz nem járt saját napozóágy, hanem a parton lévőket lehetett elfoglalni, ha épp erre vágytunk. Miután kicsit megpihentünk, rögvest kisétáltunk a tengerpartra, ahol álomszerű kép tárult a szemünk elé: hófehér korallhomok, türkizkék lagúna, csodálatos trópusi növényzet, és kb tíz méterre a parttól már kezdődött a szigetet teljesen körülölelő korallzátony… Sietve összekaptunk fürdőruhát-sznoricuccot, és nekiindultunk első ízben felfedezni a sokak által egyedülállóként feltüntetett zátonyt. Itt jegyezném meg, hogy a szigeten vannak bizonyos szabályok a sznorizással kapcsolatban: például a korallzátony felett szigorúan tilos átúszni (1000 dolláros büntetés jár érte) – így próbálják megóvni azt; pl elkerülni, hogy a turisták lerugdossák az összefüggő koralltelepeket. 3 kijárat van a zátony külső részéhez: egy létra a jettynél, ahová hajóval megérkezik az ember, és két „ösvény”, amit a korallba vájtak: az egyik pont a bungink előtt volt, ezen egyszerre csak 1 ember fért át, a másik pedig a búvárközpont előtt található, ahol a búvárhajó szokott közlekedni – ennek megfelelően ez jóval szélesebb volt. Mi főként a bungink előtti partszakasz kis „ösvényén” át úsztunk ki. Ami a szemünk elé tárult, az szebb volt, mint amit életemben eddig valaha láttam: 3 teknős is lakott itt (az egyikkel az utolsó napunkon bent a lagúnában találkoztunk, 1 méteres vízben, jól körbe is fotóztuk-videóztuk őt), rengeteg tisztító állomás, ahol a kis tisztogatóhalak pucolgatták a mindenféle-fajta nagy halakat, cápák, trombitahalak, doktorhal-rajok, és még sorolhatnám. Leírhatatlanul csodálatos volt, viszont meg kell jegyezzem: az áramlás nem éppen gyenge. Kiscápa-lelőhely a búvárközpont előtti jettynél volt: itt mindig leltünk ötöt-hatot belőlük. A vizi bungikhoz vezető jetty egyik oszlopánál pedig találtunk egy tengeri rózsát egy bohóchal-családdal, 1 méteres vízben – engem alig lehetett tőlük elrángatni, olyan kis cukik voltak. A kaja: reggelinél bőséges büférendszer, plusz egy kis papírlapon feleletválasztós teszt várt: ki hogyan kéri a neki járó 2 tojást – lehetett kérni omlettet, rántottát, lágyat, keményet, és még köretként sonkát-gombát-szalonnát-kolbászt, meg még ki tudja mit, ki hogyan szerette. A vacsora egészen exluzívan zajlott: általában a la carte, ami annyit jelentett, hogy 3 féle előétel, főétel és desszert közül lehetett választani, de heti 2x barbecue, ami büférendszerben zajlott. Az asztalokat kirakták a tengerpartra, és gyertyafénynél fogyasztottad el a vacsorádat. Nekünk az a la carte vacsik kissé túl exluzívak voltak, mi egyszerűbb ételekhez vagyunk szokva, de azért nem mondanám, hogy éhen maradtunk. Programok: én búvárkodni jártam, csodálatos helyekre visznek el. Itt Kandholhun mondjuk egyáltalán nem szükséges, mert mindent lát az ember sznorizva is, csak én nagyon szeretem a merülést, mint élményt, és Maldívon ideálisak a körülmények hozzá: 28 fokos víz, 40 méteres látótávolság a víz alatt, és rendkívül gazdag élővilág. Vannak kis pihenőágyak és hinták, ahová akármikor ki lehet feküdni, és vannak relaxing area-k ahol van hideg-melegvizes medence, gőzfürdő és szauna, amit ingyen lehet használni, csak be kell hozzá jelentkezni a recepción. Lehet menni ingyen hajótúrákra is: pl a naplementés hajókázás ilyen, ezen voltunk, szuper volt, adtak szendvicset és pezsgőt is. Viszont ha valaki arra számít, hogy az Ari Explorer II várja majd, azt ki kell ábrándítsam:  a luxusyacht helyett egy egyszerű dhonival visznek hajókázni.

Nos ennyi jutott elsőre eszembe. Összességében csodálatos volt, remélem még visszajövök egyszer majd ide. Kérdezzetek bátran, ha valamit kifelejtettem volna, szívesen válaszolok. Megpróbálok néhány képet feltölteni illusztrációnak, remélem, sikerül.

Üdv: Kriszta

Magic11 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 22595

Szia Bandos !

 

A lagúna felöli oldalon van a villánk, ami beach villa. Ez annyiban különbözik a delux-tól, hogy nincs elötte kis medence, és a füdőszobában nincs kád, csak zuhany, de szerintem így is nagyon szuper. A sziget vizivilla felöli csücskét valóban elmosta a víz, itt homokzsákokkal védekeznek. Amúgy a part valami csoda, ilyen szépet még egyik szigeten sem láttam. A szigetet körbe lehet úszni, sétálni, nincs elzárt terület. A reef nem az igazi. Több helyen írják, hogy 75% sznorizható, de szerintem csak 50, és az sem az igazi. Általában csak halott korallok vannak, viszont halucik vannak szép számmal. Ami meglepő, hogy nincsenek bébicápák, mini ráják.

Holnap megyek sznori szafarira, remélem szép lesz.

Az idő 3 napja csodálatos, egyik éjszaka lehetett eső, de ezt csak másnap reggel vettük észre.

Titi is üdvözöl, nagy bánatára nincs kagyló.

A kaja isteni, nagyon szuper.

 

Magic

 

 

Előzmény: Bandos (22593)
Magic11 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 22594

Szia Ozik !

 

Köszi igazán kedves, hogy velünk örülsz. Tényleg szupi a sziget.

A pihi megvan, ezen a gyönyörű helyen könnyű a pihenés.

 

Magic

Előzmény: ozik (22592)
Bandos Creative Commons License 2011.05.05 0 0 22593

Szia Magic11,

 

Köszi a bejelentkezést, és várjuk a folytatást!

A sziget melyik oldalán van a szobátok, a reef, vagy a lagúna felöli oldalon? Beach villa, vagy Deluxe villa?

A Tripadvisor-on azt írták, hogy a sziget egy részénél a víz itt is elmosta a homokos partot, ez most is így van még? Reméljük az idő még mindig jó! A weatheronline szerint továbbra is főleg napos időtök lesz.

Milyen volt a sznori? Eléri Filitheyo színvonalát a reef és a víz alatti élővilág?

Üdv Titi-nek is, és jó kagylógyűjtőgetést!

 

Bandos

Előzmény: Magic11 (22591)
ozik Creative Commons License 2011.05.04 0 0 22592

Szia Magic!!

De jó! Örülök, hogy szép a sziget és, hogy jól érzitek magatokat! Mikor leszálltunk februárban a szigetnél már láttam, hogy nagyon szép!!!

Jó pihit!

ozik

Előzmény: Magic11 (22591)
Magic11 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 22591

Sziasztok !

 

Üdvözlet Coco Palm Dhoni Kolhuról !

Hosszú, és fárasztó utazás után megérkeztünk Coco Palmra.

Az első benyomásom osztom meg veletek. Itt most este 9 óra van. Túlvagyunk az első napon.

Reggel 8 órakor érkeztünk meg Hulhulére, és 8.40-kor már indultunk is a választott szigetünkre. Fél órás hidroplán utazás után itt is voltunk. Az idő elég jó, pár barifelhő zavarta néha a napsütést. A szobánk nagyon szép, tágas, tiszta, és barátságos.

A sziget valami csoda !!!!!!!!!!Már jártunk Meerun, Kuredun és Filitheyon, de az első benyomás szerint ez eddig a legjobb.

Igaz a vizi világot még nem láttam, de holnap ez is meg fog történni. A sziget 75 %-a sznorizható, hát nagyon kiváncsi vagyok.

A kaja igazán finom, nincs nagy választék, de mindig van csirke, marha, és természetesen hal. Nagyon finom leveseket ettünk, igaz még csak kétszer étkeztünk.

A sziget partja valami csoda. Ilyen szép, és vakítóan fehér partot még nem láttunk, talán az első Filitheyoi utankon, de mint tudjuk azóta Fili nagyon sokat válozott.

Bandos szavaival élve: Mindenki Maldívra !!!!!!!!!!

Sziasztok !

 

Magic

Tojglius Creative Commons License 2011.05.04 0 0 22590

Nem, akkorsem utálunk Titeket... :D :D :D

Előzmény: Bandos (22589)
Bandos Creative Commons License 2011.05.03 0 0 22589

Szia jmp,

 

Ez igen! Mi egyszer 3 hónap után mentünk vissza újra, de úgy látom ez most Nektek még 2 hónap sem volt.... Ha így haladtok, hamarosan beértek minket....De sebaj, ennél nemesebb "verseny" nem is lehetne, itt csak "győztesek" lehetnek.

 

Velassaru szerintem nagyon jó választás lesz, én is szemeztem már vele néhányszor. Biztos tudod, korábban Laguna Maldives volt a neve, és az átépítés után kapta vissza hotelszigetként is az "eredeti" maldív nevét. Melyik szobakategóriában lesztek? Most is Oman Air?

 

Bandos

Előzmény: jmp (22585)
Thappa Creative Commons License 2011.05.03 0 0 22588

Szia martini07!

 

Tojgliussal nagyon egyet tudok érteni.

 

A felsorolt szigetek közül én csak Kuredun jártam, azt maximálisan tudom ajánlani. Viszont ha már Kuredu és bungalow, akkor ott is inkább beach bungalowt ajánlanék garden bungalow helyett. Árban a különbség kb. 80 EURO/hét/fő (Meiers katalógusát néztem), de nagyon nem mindegy, hogy a teraszodon ülve esetleg egy másik bungi hátát látod, vagy éppen az óceánt a fehér homokkal.

 

A hidroplán transzfer drágább, így sajnos ez is anyagi kérdés, de felejthetetlen élmény, ha már eljut odáig az ember, jó nem kihagyni.

 

De ha nincs lehetőségetek pluszban hozzátenni, mindegy, csak menjetek. :-)

 

Előzmény: martini07 (22580)
lucita Creative Commons License 2011.05.02 0 0 22587
Óóó, te mocsok mázlista :D Azért kettesben mégiscsak jobb, igaz?! ;)
Jó pihenést nektek!
Előzmény: jmp (22585)
jmp Creative Commons License 2011.05.02 0 0 22586

Szia!!!

 

 

Jo utat nektek, es jo pihit, akkor valtjuk egymast :))

 

JMP

Előzmény: Magic11 (22572)
jmp Creative Commons License 2011.05.02 0 0 22585

Sziasztok!

 

Nem felejtettem el a beszamolot, csak tul sok dolgot inteztem, kozben itthon a fibernetet megvette a upc es hat azota nemigen van net :)) de ez nem ide tartozik, megirom a beszamolot, epp keszulunk ki megint kicsit pihenni, http://www.velassaru.com/ maj.11-20. onnan gondoltam megirni a beszamolot es osszehasonlitast.

 

JMP

Előzmény: lucita (22571)
Tojglius Creative Commons License 2011.05.02 0 0 22584

Szia!

 

Mi Meerun voltunk, összességében nagyon jó sziget sztem! (de a legalapabb szállást ott se ajánlom -> ronda betonsorház, de az alapbungalló már hibátlan), de Reethit is néztük, nagyon szimpi barátságos kis szigetnek néz ki, csak mi vízfelettiben gondolkodtunk és az ott nem tetszett, mert "ikerházas" talán!

 

A pénznél - bár Robiék ebben korrektek és megírnak minden költséget - figyeljetek tényleg arra, hogy a szállás ára egy dolog de nézd meg hogy mennyi a transzfer ára (hajó vagy repcsi) és mi van benne az ellátásban (meeru pl alapból teljes panzió asszem, míg Reethi csak reggelis vagyis vacsit fizetni kell esténként... )!

 

Mégegy dolog, bár ezt mondani könnyebb mint megvalósítani :D

A lehetőségekhez mérten próbáljatok meg "nem spórolni" hamár Maldívra utaztok! Kevés dolog kiábrándítóbb mint egy bazidrága álomutazás ami rosszul sül el...

 

Az ember általában - néhány itteni büdösmázlista kivételével :D - csak egyszer jut el/megy el a Maldív szigetekre, szóval valszeg - bár ésszerű körülmények között de - maximalistának kell lenni és a lehető legkevesebb dolgon spórolni és ezzel kiküszöbölni a "hibalehetőségeket"! :D

 

 

Előzmény: martini07 (22580)
hniko Creative Commons License 2011.05.02 0 0 22583

Most úgy néz ki jó időtök lesz! Jó, hogy bevállaltátok a májust! Akkor a hátralévő pár nap biztos így fog eltelni, de ez a része is már szinte az utazáshoz tartozik! :-) Kitartást addig is és jó készülődést!!

Előzmény: Times2 (22582)
Times2 Creative Commons License 2011.05.02 0 0 22582

Szia hniko!

 

Köszönöm az érdeklődést. Magam is meglepődtem, hogy eddig nem izgultam, viszont most már kezdődik!

Most írom a listát azokról a dolgokról amiket feltétlenül magunkkal kell vinnünk.

Még az utolsó pillanatokban eszembe jutnak dolgok, azokon gondolkodom, meg persze olvasgatom a hozzászólásokat nézegetem a képeket és álmodozok, hogy milyen lehet a valóságban.

Persze hogy írok beszámolót, épp most gondoltam ki, hogy napról-napra részletesen le fogok jegyezni minden momentumot nehogy valaha is elfelejtsem valamelyik pillanatot.

Meg persze már nézegetem az időjárás előrejelzést is.

Szombaton indulunk!!!

Előzmény: hniko (22581)
hniko Creative Commons License 2011.05.02 0 0 22581

Szia Times2!

 

Látom eljött a Ti időtök is, pár nap és indultok!!! De jó lesz Nektek! Hogy bírod az utazás előtti készülődést? :). Nagyon jó nyaralást Nektek!! Aztán várjuk ám a beszámolót is! Üdv.

Előzmény: Times2 (22559)
martini07 Creative Commons License 2011.05.02 0 0 22580

Köszönöm a válaszokat!:)

 

Azért néztük ki ezeket, mert 300.000. lenne a keret amit a szállásra szeretnénk költeni, így elég szűkös a választék, de akkor lehet, hogy még gyűjtögetünk és akkor már több lehetőség is szóba jöhet!  Reethi van még, amit nézegettünk és szimpatikusnak tűnik! Erről nem tudom mi lehet a véleményetek...

 

Tojglius Te melyik szigeten jártál?

 

M.

 

 

Előzmény: Tojglius (22579)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!