Keresés

Részletes keresés

Karellone Creative Commons License 2012.02.05 0 0 575

Hi.

Vogel mitől jó?(vagy jobb mint a többi?)

Esetleg a bolt elérhetőségét?

Köszönöm

Karell

 

Előzmény: maszibmw (568)
Karellone Creative Commons License 2012.02.03 0 0 574

Köszi...

Előzmény: bananarepublica (573)
bananarepublica Creative Commons License 2012.02.02 0 0 573

Keress ra erre radiator tipusra: Fondital   aluminium presontott radiatorok.

Előzmény: Karellone (572)
Karellone Creative Commons License 2012.02.01 0 0 572

Hi.

Köszi.

Kazánt még nem tudom...(mindenki mást mond)

Padlófűtésre voltam rákattanva,de drága lenne megvalósítani!(iszonyat bontás+lóvé)

Jött a szegélyradiátor, nincs bizodalmam felé...

Most meg hagyományos radiátorokat kutatom.

Tegnap nézegettem alacsonyhőmérsékletűeket, nem értem ezt a túlméretezést?(arra gondoltam hidegebb vízzel hasonló a teljesítménye...:)

Ami még szimpi réz+alu radiátor jókat olvastam róluk.(nagyon kevés víz van benne,és nagy a hőleadó képesége)

Teljes rendszer csere lenne, vegyes öntöttvas kazánomat hagynám meg...

Ha van ötleted rendszer terén szívesen várom..

Karell

Előzmény: joevagyok68 (571)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 571

"Alacsonyhőmérsékletű radiátor valakinek van?"

Igen nekünk!

Amikor nem megy a kazán "szobahőmérsékletűek"  .  :-))

 

Amúgy meg, kondiskazán + vegyeskazán+puffer + csak radiátor

Kondis kazánnal előremenő 44 fok (nincs külhőm érzékelő)

Pufferből 42 fok

Kondis kazánhiz is jó (lehet) a csak radiátor csak úgy kell (túl)méretezni..

 

Milyen kazán lesz ?

Előzmény: Karellone (570)
Karellone Creative Commons License 2012.01.31 0 0 570

Szevasztok!

Érdekelne szerintetek mi lenne a jó választás radiátorok terén?(fűtéskorszerűsítést szeretnék)

Alacsonyhőmérsékletű radiátor valakinek van? vagy valami tapasztalat esetleg?(van értelme jó lehet?)

Vagy esetleg a szegélytadiátor?

Van valakinek valami jó ötlete szívesen venném...:)

Köszönöm

Karell

 

 

gyonyoruorszag Creative Commons License 2012.01.16 0 0 569

Sziasztok,

 

valaki találkozott már fűtéscsőre tekerhető aluminiumból készült hőleadóval vagy mivel, sajnos nem tudom a nevét, a cél a nagyobb hőfok elérése lenne, a radiátor nem képes felfűteni a szobát holott a korábbinál 3szor nagyobb, 3 helyett 8 tagú.

maszibmw Creative Commons License 2012.01.15 0 0 568
Vogel-t vegyél. Én most cseréltem 11 radiátort. A Vogel listaáron nagyon drága, de tudok adni üzletet ahol utcáról 38% kedvezményt kapsz rá. Így már dunaferr árban lesz. A legjobb nminőség a piacon.
Előzmény: R!ko (567)
R!ko Creative Commons License 2012.01.14 0 0 567

Sziasztok. Lakáskialakítás kellős közepén állok, szeretném megkérdezni, milyen radiátort érdemes venni? Márkájukra vonatkozóan? Dunaferrben gondolkodom, de van rengeteg más típus is. Ár-érték arányban? Melyik a legjobb minőségű újonnan kapható radiátor a mai piacon?

nixon70 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 566

Hali!

Teteje-alja között nagy a hőfokkülönbség?

Az 1000(mm) a kötéstávolság,a 330 az mi?

Radiátorszeleped(ha van)teljesen nyitva van?(jó lenne egy fénykép,ha tudnál feltenni)

Nem biztos,hogy cserélni kell!

Előzmény: zemadi (565)
zemadi Creative Commons License 2012.01.08 0 0 565

Sziasztok! Jelenleg egy 1000x330as Radal radiátorral fűtünk,egy 3.5x5mes panel szobát kb.2,8m a belmagasság,1 fűtött fal van,5.em,és majd meg fagyunk,pedig még nem is volt igazán hideg.Tehát cserélni szeretnénk,de milyenre?Hány cm magas,milyen széles,és hány soros lenne az ideális?Tud valaki segíteni?A márka is szempont?Én szeretném megvenni,és utána hívnék szerelőt a szereltetéshez,mert szeretnék utánanézni,hol mennyibe kerül,és a legkedvezőbb áron megvenni,mert annyira nem vet fel a pénz...Ezért kérek itt segítséget,és nem rögtön szerelővel vetetem meg.Előre is köszi!

mackalac Creative Commons License 2012.01.04 0 0 564

"Még szigetelve a ház," =nincs szigetelve még :)

 

mivel nálam,az alsó szint félszuterén, ott mindig 20-22 fok van, és alig esik vissza éjszaka,míg felül hamar vissza esik 18-ra.

 

szóval hasonló (hő)házunk van. :)

 

 

vagyis a mondat úgy hangzik pontosan ahogy írtad:

 

"A szintentartás, vagy minimális ( 0,5-1 fok ) ejtés csak ott kifizetődő, ahol nagyon jól szigetelt a ház, egyébként érdemesebb lekapcsolni távozáskor  és felfűteni akár 5 fok különbséget is érkezéskor"

 

(értelemszerűen, nem hagyjuk 15 C alá hűlni)

 

 

Üdv

mackalac

 

 

 

 

Előzmény: maszibmw (563)
maszibmw Creative Commons License 2012.01.02 0 0 563

Ez így van nálam is. A szintentartás, vagy minimális ( 0,5-1 fok ) ejtés csak ott kifizetődő, ahol nagyon jól szigetelt a ház.

Nálunk az alsó szint teljesen rendben van, de a felső zónánál a tetőtérben nagy a veszteség. Itt abszolút nem érdemes szintentartanom. Nekem állandó 17 fok a beállított hőmérséklet. ( ebben szeretek aludni ). Ha hazaérek, felteszem 21 fokra, ezt 1 óra alatt fel is fűti a kazán. Este 11-kor újra lebillen 17 fokra a termosztát. A lenti szinten az éjszakai hőfok 19-re van állítva, de ott az esti 22 - 23 fokról még reggelig sem esik vissza annyira, hogy a zóna bekapcsoljon.

Előzmény: mackalac (560)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 562

Melyik díszburkolatot ?

oldalsót vagy a felsőt ??  :-)

 

Előbb oldalsót, majd lejön a felső ! 

Legalábbis a mienknél.

Kermi...az oldalsó díszburkolaton van egy müa "darab", az menetes, kipattintva-kitekerve lejön az oldala.

 

Többinél nem tudom.

Előzmény: KalásziM (561)
KalásziM Creative Commons License 2012.01.01 0 0 561

  Üdv !

 Kérdésem,hogy a radiátorok díszburkolatát hogyan lehet levenni ?

 Valami török gyártmány, ezt nem mellékelték a leírásban.

 A kereskedőknek ezt kéne tudni ??

mackalac Creative Commons License 2011.12.30 0 0 560

Joe,

 

Hallottam én is,h max 1-2C érdemes csak visszaengedni,de én mást tapasztaltam:

 

Még szigetelve a ház, de reggel 8-tól 22 C-ról, du 5-ig visszamegy 18 C-ra. (kint kb.0 C)

Ha meghagyom,h tartsa a 20 C,akkor több gáz fogy,mintha 18-ról viszi fel 22-re kb. 2 óra alatt.

Főként, ha este 8-ra érek csak haza és akkor indítom a 22 C-t.

 

üdv,

mackalac

 

 

 

 

Előzmény: joevagyok68 (559)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 559

Ha tényleg "elég rendesen van szigetelve" akkor a reggeli 21,5 fok után nem nagyon eshet a hőmérséklet 19 fokig délután 4-ig 6-ig.

Vagy akkor csak szerinted van rendesen hőszigetelve !  :-))

 

Amúgy szintentartás, vagy max 0,5-1 fokot visszavenni.

Előzmény: kaszaspeter (558)
kaszaspeter Creative Commons License 2011.12.28 0 0 558

Kedves hozzáértők!

 

Energiatakarékossági kérdésem van, kérem a segítségeteket.

 

Háttér:

Kétszintes családi ház, összesen 171nm, Baxi gázkazán, cirkó, radiátorok. Szintenként egy Honeywell termosztát (az emeleti rádiós, nagyon jól működik!). A termosztát nagyon jól programozható, napi 6 ponton lehet percre pontosan új hőfokot megadni neki. A ház elég rendesen van szigetelve és részben felújított, részben újonnan épített, de a régi részek is falakig visszabontva és totálisan újra szigetelve.

 

A kérdés:

Tegyük fel, hogy amikor otthon vagyunk és nem házon kívül (pl. munkahely), akkor 21,5 fokban szeretünk létezni. Mennyire engedjem le napközben a fűtést ahhoz, hogy a lehető legjobban jöjjek ki gázfelhasználásból?

Múlt télen 19 fokig lementen napközben, de egy fél-hozzáértő azt mondta, hogy az nem jó, mert a délutáni (automatikusan induló) felfűtéssel többet elveszítek, mintha egész nap melegen lett volna tartva a ház. Szóval a kérdés, hogy meddig érdemes lemenni napközben? 16-17-18...21,5..??

 

köszönöm a válaszokat!

 

üdv,

kp

nixon70 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 557

Akkor marad a szivattyú nyomóág fojtása olyan mértékkel,hogy még fűtsenek a radiátorok.(vagy csere 25/4-esre)

Előzmény: GRS295 (553)
nixon70 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 556

Vegyes tüzelésű kazán topik

Előzmény: ihi007 (555)
ihi007 Creative Commons License 2011.11.28 0 0 555

Sziasztok.

Adott egy Maximus öntöttvas kazános /6tagos38-48kw/központifütéses,20as müanyagcsöves, nyitott rendszer. 150nm kellene felfütenie,60-as magaságu 2 soros lapradiátorokkal /7db 120-as 1db 80-as 2db 40-es/

Ám képtelenek vagyunk  50 fokos viznél magasabbra felfüteni (száraz akáccal full nyitott alsó ajtóval majdnem 60 de akkor fogy a fa rendesen.Okozhatja ezt az,hogy a kémény alacsony (150-es saválló acél szerelt kémény.füstcső bekötéstől 4,4m)vagy más oka van?

Valamint kb 6 évig fütetlen volt a ház! Segitsetek !

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.24 0 0 554

Azt hogy tudnam kideriteni, hogymilyen tipusu radiatort tudnek venni a lakasba a regiek helyett? 

felhivtamegyfutesszerelot, aki szerint ide csak es kizarolag Colidor 600as jo... csak ez semmi mas es csak ezt vegyem ... itt elkoszontem tole.

A jelnelegi 1000 eves futotestek 106cm hosszu es 77 cm magasak.

Szeretnem lecsereltetni, de a felhivott "szakember" amiket kb fel percig sorolt alaphangon 120-130 ezer Ft. Ennyiert nem fogok 2db radiatort lecserelni, akkor inkabb fazok.

GRS295 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 553

 Köszönöm válaszod.

A legkisebb foordulaton megy es igyvan hangja, azon már nem tudok állitani.

Előzmény: nixon70 (552)
nixon70 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 552

Hali!

A szivattyú fordulatszámán csökkents.

Előzmény: GRS295 (551)
GRS295 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 551

Üdvözlök Mindenkit!

Segitséget szeretnék kérni, ugyanis  az a problémám hogy a radiátorok túl hangosak,  hallani lehet  egy súrlődásszerűt .A rendszer nem levegős, gázkazán(termotéka) adja a meleget és a visszajovo ágba van épitve egy wilo25/7 szivattyu amit egy csőtermosztát vezérel.

Akinek van valamilyen tapasztalata mi okozhatja szivesen meghallgatom.

Köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.22 0 0 550

sziasztok

tudna valaki segiteni tanacsot adni radiator ugyben? Jelenleg 2db a70es evekben a haz epitese soran bekerult osdi konvektor van a panellakasunkban, es elkezdett rohadt hideg lenni. A focsovek eleg melegek de ezek epp csak lanygosak es hideg van a lakasban.

Szeretnem kicsereltetni oket valami modernebbre, ami kifuti a 45nmes lakasomat.Abszolut nem ertek hozza, tudnatok tanacsotr adni milyen radiatort erdemes venni es kb milyen osszkoltseggel jar a szereles?

 

koszonom elore is!

maszibmw Creative Commons License 2011.10.30 0 0 549

Nemértem ezt a szelepes dolgot. Ha jobb oldalt jön az előremenő felül, akkor lehet a visszatérő azon az oldalon alul, avagy a másik oldalon alul ( keresztbekötés )

Előzmény: Zoltanuss (547)
wadkender Creative Commons License 2011.10.30 0 0 548

Hello Zoltanuss
25 eves a kazan es mar nem birja a hajtast belefaradt es a radiatorok is :( es most nincs zsebben 200 e h vegyek egy uj kazant. egy radiatort cserelnek ki es megnezem h mi valtozik. A kazant kelle elsonek cserelni. Gravitacios a rendszer, es lesz egy szivatyu is majd. 

Előzmény: Zoltanuss (547)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.10.30 0 0 547

 Amúgy mi a probléma azzal a rendszerrel ?

  A kazánt sokat kell javíttatni ? nem lehet beállítani ?

 A radiátoroknál ?

  folynak ?

 csúnyák , koszossak,

 vagy csak egyszerűen meguntak ??

 

 És ha már radiátorok .

 A fűtésszerelő,  aki most nálam dolgozik, meglepő dolgokat állít.

 pl. hogy csak a folyás iránynak megfelelően lehet a radiátorra szelepet tenni.

 

Tehát ha szemben állok a radiátorral és jobbról jön fent a fővezeték, akkor csak a jobb oldalán lehet a leszálló és a szelep.

 Szerintem mindegy,   a víznek mindegy, hogy jobbra vagy balra folyik.

Előzmény: wadkender (545)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.10.30 0 0 546

 Egyszerű mechanikus csatlakoztatás kérdése az egész.

 A lényeg a melegvíz átfollyon a radiátorokon.

Előzmény: wadkender (545)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!