Keresés

Részletes keresés

Mud Rider Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6162
Kérdés, hogy a "zsoldos" hadseregünk külföldön állomásozó tagjait érő, amúgy igen sajnálatos baleset, ne adj isten haláleset, miért lehet a mi kis elfuserált országunkban politikai téma és választási fegyver?
A srácok akik ott kockára teszik az életüket, ezt önként teszik.
A bérük is jobb (ebből ugyan vita lesz) mint ha mindezt Mátészalkán tennék.
Nyilván az MHnak mindent el kell követnie, hogy a veszélyt csökkentse, de ha mégis éri őket valami, az nem kellene, hogy politikai ügy legyen, azt szomorúan, mint kvázi munkahelyi baleset kell tudomásul vennünk.
Előzmény: Törölt nick (6136)
Mud Rider Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6161
Kedves opop1,

láttad a Top Gun c. filmet, vagy a Végső visszaszámlálást és az onnan szerzett ismereteidet osztod itt meg velünk?

Köszi.

valójában utoljára kb. fél évig készültek, hogy benézzenek Irakba. Az ismert sikerrel.

Legközelebb nézd meg az Armageddont és meséld el, hogyan bánnak el a gonosz üstökössel. :-)
Előzmény: opop1 (6152)
Cifu Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6160
Úgy látod, hogy várható változás?
Előzmény: J Dagain (6158)
J Dagain Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6159
minjárt=mindjárt
J Dagain Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6158
Szia!

Remélem jön már olyan könnyítés is ,hogy ezek az emberek ne viseljenek egyenruhát és minjárt nem fog égni úgy a p-m.


:))

John Doe
Előzmény: Törölt nick (6069)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6157

"Nem lehet leszarozni a ruszki haditechnikát - pusztán egy sajátos elmélet gyermeke, akkor jó volt , mára eljárt felette az idő."

 

Na akkor Neked is mutatok valamit. Csupa orosz, de van, ami még szovjet.

 

http://www.aviation.ru/www.rusarm.ru/video/

 

Jó csámcsogást.

Előzmény: opop1 (6156)
opop1 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6156
Hopp még valami.

Nem lehet leszarozni a ruszki haditechnikát - pusztán egy sajátos elmélet gyermeke, akkor jó volt , mára eljárt felette az idő.

topikba vágva:
majd mikor a magyar katona ezer lőszert gyakorol el, ezer órákat repül, ezer órákat gyakorlatozik az akármilyen (lehet ruszki is) technikával (lesz grippen, de keró is lesz bele?), majd mikor a fórumokban nem lesz "magyar honvédség megsemmisült " c topik,

akkor már biztos lesz a rendőrnek bűnözőkkel szemben versenyképes felszerelése, nem vándorolnak ki az orvosok, nem lesz kátyú, stb.

Utopia on

op
Georg Wolf Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6155
Szia Cifu!
Vettem a lapot. Új felvetés az eredetihez?

Üdv: Öreg Csóka
Előzmény: Cifu (6153)
Georg Wolf Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6154
Szia taxxx!

Csípem a humorod, de a felvételeken valóban a szovjetek afganisztáni háborújának maradványai vannak. Még fel tudnák rakni néhány roncsfotót egyebekről is, csupán az érdekelt milen tipusok is ezek, mert a T34-et véltem én is felfedezni a képen. Bár mondom "testközelből" nem ismerem.

Üdv Néked: Öreg Csóka
Előzmény: Törölt nick (6151)
Cifu Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6153
A felsőt már megfejtették, az alsó pedig egy BTR-60-asnak tűnik.
De nem kéne valami a célnak megfelelő topicba átköltöztetni a témát?
Előzmény: Georg Wolf (6147)
opop1 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6152
Kedves fórumozók

Élvezet olvasni ama versengést, hogy anno mely tank, fegyver, stb VOLT a jobb. Szeretném felhívni a figyelmet a MÁRA.
Amint USA érdekek sérülnek BÁRHOL a világon, 1db közelben (napokra) állomásozó anyahajó a kísérőivel (rombolók, tengeralattj, stb) együtt mozgásba lendül. Majd másfél hét múlva legalább 2 hasonló harccsoport is a térségbe ér. Addig, hogy ne legyen egyedül, pl Usa bázisokról B2 es bombázók akár a Föld megkerülésével is be tudnak segíteni. Ekkora hadi potenciált jelen pillanatban csak egy ország képes fenntartani folyamatos fejlesztés mellett, a már említett USA és senki más.

Az oroszoknak vannak kíváló termékeik, melyek egy-két adottsága még felül is múlja az usa technikát . De attól, hogy pl egy orosz vadászgépnek erősebb a hajtóműve mint az amcsi,az orosz gépet felszállás közben már érzékeli egy AWACS, vezet rá támadást zavarás közben és a látótávon kívülről érkező rakéta már el is kapta.

Topikba vágva: itthon:
Kis hazánkban a hadsereg leszerelése zajlik, néhány egység van csak elégségesen felszerelve ahhoz, hogy pl őrt álljon. Ahogy a bolgárok, macedónok tudnak mi24est izraelben modernizálni, mi még a visegrádi országokkal összefogva sem tudunk.
T vezetőink azt nyilatkozzák, hogy az orronbaszó ruszki acél sisak jobb a kevlárnál.
Győrben a 58ban gyártott, 88ban felújított hiradóskocsit kitoltuk (mert kilkopták az aksit), és visszatoltuk. Géppuskafészek ellen rohamozni kellett, az a tuti. Bent maradtam sorkat. letelte után másfél évig, csak a kályhát raktam télen meg söpörtem. Lesz majd grippenünk csillivilli és ezzel be is zárt a bazár.

Mindegy hogy milyen jó az AK.
Mert a éhbérért dolgozó lövész kezében van, akit az apach v a gunship agyoncsap, v bármelyik műholdképet real time nézegető amcsi katona, belenézve éjjellátójába elvágja a torkát.

Tök jó itt élni.
üdv
op
Georg Wolf Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6150
Hát ez biza Afganisztánban kilőtt szovjet technika.
Előzmény: Törölt nick (6148)
Korpás Gyula Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6149
A felsővel egyetértek
az also szerintem valamilyen BTR típus
Előzmény: Törölt nick (6148)
Georg Wolf Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6147
Szia Cifu!

Én nem ismerem fel a képek alapján a technikát. Ezek milen tipusú járgányok?



Üdv: Öreg Csóka
Előzmény: Cifu (6134)
Stylist Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6146
Cifu wrote:
"Korea, Vietnam? Valami rémlik?"

Nem szívesen vitatkozom Veled, mert haditechnikai témákban nagyon ott vagy a toppon, és általában igazad szokott lenni, de a fenti eseteket orosz ( elkötelezettségű ) győzelmeknek beállítani, azért erős túlzás! Korea még döntetlennek sem mondható, hiszen az északi agresszió nem érte el a célját, óriási anyagi és emberveszteséget elszenvedve vissza lett szorítva a demarkációs vonal mögé, a háborúval egy négyzetméter területet sem nyert, és csak a beözönlő egymillió kínai "önkéntesnek" köszönhették, hogy nem szenvedtek a végén csúfos vereséget. Ami a MiG-15 vs. Sabre meccset illeti, a lelőtt gépek száma négy az egyhez volt, ami nem egy győztes arány! Vietnam annyiban más eset, hogy ott az északi agresszor _végső soron_ elérte a célját, de bizonyos körülményeket nem szabad figyelmen kívül hagyni. Pl. azt, hogy senki sem gondolhatja komolyan, hogy Vietnam _katonai vereséget_ mért arra az USA-ra, amely 2 évtizeddel korábban ( még az atomfegyverek bevetése előtt ) katonailag elsöpörte a Vietnam-nál sokkal erősebb Japánt. Csakhogy, míg a Japán elleni háború ügyében 100%-os konszenzus volt, Vietnam esetében elfogyott a hátország az amerikai kormány és a hadsereg mögül, márpedig így nem lehet hosszabb távon háborúzni. Ezen kívül, ebben a "győztes" háborúban több, mint 2 millióra teszik a vietnami áldozatok ( halottak, eltűntek, sebesültek ) számát, ezzel szemben a vesztes USA "csak" 63 ezer katonát vesztett...
De Tiger-nek igaza van, hagyjuk a történelemórát... :-))
Üdv:
Előzmény: Cifu (6134)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6144
"Biztos vagyok abban hogy valaki mellétrafál de nem hinném hogy én vagyok. Amit leirtam azok tények.Vagy ha hazudok akkor azok is hazudnak akik ezt terjesztik."

Te nem hazudsz, hanem össze-vissza csúsztatsz.
Provokálsz.
Kevered (valszeg szándékosan, gyerekes dacból) a szezont a fazonnal.
Kiakadtál az AK-n, de csak azért, hogy elmondhasd, az oroszok nem gyátanak laptopot, mobilt és szar a Ladájuk.
Ja.
De ki a f*szt érdekel?
Mi köze ezeknek egymáshoz?

Persze, hogy ott van Alaszka meg a Mohave.
De közte ott van egy csomó logisztikai háttérbiztosítási lehetőség, míg az orosz ezzel a tervezéskor eleve nem számol.

Kedves döghalál!
Te netes provokatör és félművelt Auchan-könyvosztály termékein nevelkedett kedves topictárs!

Ahogy egy tanult előttem hozzászóló is utalt rá, infóidnak a gyakorlathoz nem sok köze van.
Nekem ebben az idétlen nyugati-orosz vitában a kedvencem az AK kontra akármi nyugatról-féle.
Egyet kell, hogy értsek veled, mikor arra utaltál, hogy mennyire meddők ezek a netes hepajkodások.
De nem azért, amiért te gondolod.
Ha már az AK-nál tartunk, nos ez a legrosszabb a fennt említett viták közt, lévén, hogy itt mérhető le a legkevésbé az, hogy az orosz haditechnika általános fejletlensége miként köszön vissza az elmult hatvan év fegyveres konfliktusainál.
Hogy egy egyszerű példával éljek, pont az orosz kézifegyverek azok, amelyeket a legkevésbé okoltak az egyes elvesztett háborúknál a használóik.
Legyen itt szó a gépkarábliról, vagy a géppuskáról, de még at RPG-ről is.
Ami konkrétan a gépkarabélyokat illeti, nos éles helyzetben úgyis az számít, hogy nyilt terepen nagyjából 150-300, míg városban, helységharcnál 50-150m-ig használják ezeket a fegyvereket.
Az AK47/63/74/stb. fegyverek egytől egyig megfeleltek erre a célra.
Ez ugyanis egy általános cél.
Nincs semmi komoly különlegessség, ez nem a hadipuska/mesterlövészpuska közti vékony vagy markáns különbség, úgyértem lőtávtól függően.
Namost, a többi gépkarabélyt is csak ilyen esetekben használják, tehát nem ebben van a különbség.
A lényeg az, hogy az AK-nak előnyösebb a célgömb/irányzék megoldása mint az M-16-nál használt módszer, az AK -ha úgy tetszik primitívebb- nagyobb működési hosszú gázdugattyúja jobban tűri a szennyeződést, stb.stb.
És elgondolkodtató, hogy a vietnámi mitosz, mely szerint az M-16-os első változatai pont a kritikus pillanatban tömődtek el, úgy látszik, ha nem is ismétlődik meg, de érzékenyen érinti az egyre inkább túlélésre játszó nyugati megszálló erőket Irakban.
Nem egy esetben ugyanis inkább AK-val védik életüket ezek az emberek.
Összeségében elmondhatjuk, az AK-gépkarabélyok JOBBAK, mint nyugati párjaik...

Előzmény: döghalál (6125)
Bujazliz Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6143
Kedves döghalál

Írásod alapján az a véleményem, hogy a T-34-ert csak könyvól, vagy filmekről ismered.

Én jelen voltam anno 1990-ben Tégláson:

T-34 harckocsit kelett kiválasztani célanyagnak.
A kiválasztott hk. a homokban fűvel körbenőve úgy 15-20 cm beágyazódva állt hátul a kerítésnél.
Szóltak a telephely ügyeletesnek, hogy ezt szerenék a telephelyen kívül körbenézni, mielőtt a célterületre kimegy (fel sem vetődött, hogy ki kell vontatni!)
25 éve állt ott, 2x kilőtték a II. világháborúban, a tornyon a két kaliberes lyuk be volt dugózva és hegesztve.
Kijött az szolgálatban levő szerelő-vezető, egy tehergépkocsival és egy félhordónyi gázolat átfejtett a hk.ba, majd - mivel nem volt benne akkumulártor- a bikát rákötötte az akkumulátor csatlakozó vezetékre, beült és rövid indítás után a kifogón vizet és fehér füstöt kiokádva beindult a motor.
Úgy 1 perc kellett ahhoz, hogy a csatlakozást szétszedje és elpakolja, majd visszamászott a hk-ba és gázt adva a lánctalp erős csikorogása mellett a járgány egyszerűen kitépte magát a talajból és 40÷50 km/ó sebességre felgyorsulva kidöngetett a telephelyről. Ejkkor már egy fikarcnyi füst sem jött ki a kipufogóból!
Fantasztikus látvány volt. 25 év után, esőtől hótól, napsütéstől lepattogzott festékkel még ezt tudta.
(Az alpjáraton dohogó T-34-ről készült videót ma is elérzékenyülten nézem vissza.)
Mivel nem volt benne akkumulátor nem szabadott leállítani a motort. Szinta duruzsolt alapjáraton. Fél órát vizsgáltuk járó motor mellett, majd saját lábán ment ki a lőtére utolsó útjára. Menet közben egyre hangosabb volt a motorja, időnként szikrák jöttek ki belőle, de járt, és vágott át hk lőállásokon.
A célhelyre kiérve (terepen 2 km után), leállította a vezető a motort és megkérdeztem, miért lett ijen zajos.
Azt válaszolta - megdöbbenésemre- a hk.-ban nem volt sem hűtővíz, sem olaj!
A motor hőmérséklete ekkor már jóval 150 fok felett volt.
Enyit a "gagyi" technikáról. Ma is tisztelgek eme technika előtt.

Ez a valóság volt, nem papírra vetett elmélkedés.
Előzmény: döghalál (6137)
Tiger205 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6142

Hali!

 

T-34 vs német páncélosok

 

Szerintem az alábbi két topicon kiveséztük többször már!

 

Nem akarok neked ellentmondani,  hisz én is német technika párti vagyok, d ea tény az tény: 1941-ben a T34 volt a viklág legjobb harckocsija....

És 1945-ben is mennyi Pz-VI  vagy Pz-VIB harcolt? Hisz JSZ-II több volt! Nos, a T-34 ellenfel efőleg a Pz-IV vagy az akkor már harckcosi szerepkörben is kényszerűségből használt StuG-III volt.

 

De nem kell hasra esni a szovjet ürtechnika előtt...azt is németek csinálták, ráadásul a technika very primitív volt! De működött (más amikor).

 

Nos mi a lényeg?

Hogy vajon jópénzű, vadul kapitalista arab olajjállam miért vegy BMP-3-at?

Erre mia  válasz?

Mert nekem csak egy van: azért mert az a legjobb!

És nem csak ár-értk arányban!

Hol látsz ilyen fegyverzetű (stabilizált 100 mm!!!!) nyugatit?

 

 

A politizálást (pl. NATO is) meg hagyjuk márki, ha lehet, köszike!

Te mire szavaztál akkor?

 

üdv:TGR 

Korpás Gyula Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6140
Hét igen az anyagháború nem nekünk való.
Előzmény: kavkaz (6139)
kavkaz Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6139
Szásáék csak a Berlini pikniken 304.887 katonát vesztettek (elesett, eltűnt, sebesült). Valószínűleg a Tigris kontra T-34-es arányok játszottak itt is. Persze ha van elég embered a vérszivattyúba, akkor lehet így is, ilyen technikával is háborúzni. De egy olyan kis ország, mint mondjuk a miénk, vagy egy olyan ország ahol számít a drága pénzen és hosszú idő alatt kiképzett katona élete már nem érheti be Szása hadviselésre vonatkozó elveive...

307.887 katona elvesztése. Ez egy orosz győzelem. 120.000 katona elvesztése. Ez egy magyar vereség.
Előzmény: Törölt nick (6138)
döghalál Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6137

 

Nem a Shermannra gondoltam de egyébként gondolhattam volna.

Talán nézz utána a megfelelö irodalomban( de ne olyanban ahol pl.a Délkorea  kezdte a Koreai Háborút.)

Pl.Szabó Péter-Számvéber Norbert  :A keleti hadszintér és Magyarország 1943-1945

Puedlo Kiadó .

Ebben eléggé részletes adatokvannak a küzdö felekröl.

Vagy emlithetném azt az esetet amikor egy Carpanetó(remélem jól irtam)nevü tizedes széjjelött 1 db javitás miatt  lemaradt Tigrisével vagy 15 T-34 est és Jsz-2,ez a Top gun vlmk. régebbi számában volt olvasható.

Az amerikaiak levonták a konzervet és jöttek amivel jöttek meg az oroszok is.

1973 Golán-fennsik.

Izr. Centurion-M48-60 kontra szir(orosz személyzet?) T55-62 stb. 50-200 izr.javára.

És mindez majdnem vesztett pozicióból.

(sztereotipia:az arabok bénáztak.Ekkorát?

 

Előzmény: belic (6126)
döghalál Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6135

 

Nem a Shermannra gondoltam de egyébként gondolhattam volna.

Talán nézz utána a megfelelö irodalomban( de ne olyanban ahol pl.a Délkorea  kezdte a Koreai Háborút.)

Pl.Szabó Péter-Számvéber Norbert  :A keleti hadszintér és Magyarország 1943-1945

Puedlo Kiadó .

Ebben eléggé részletes adatokvannak a küzdö felekröl.

Vagy emlithetném azt az esetet amikor egy Carpanetó(remélem jól irtam)nevü tizedes széjjelött 1 db javitás miatt  lemaradt Tigrisével vagy 15 T-34 est és Jsz-2,ez a Top gun vlmk. régebbi számában volt olvasható.

Az amerikaiak levonták a konzervet és jöttek amivel jöttek meg az oroszok is.

1973 Golán-fennsik.

Izr. Centurion-M48-60 kontra szir(orosz személyzet?) T55-62 stb. 50-200 izr.javára.

És mindez majdnem vesztett pozicióból.

(sztereotipia:az arabok bénáztak.Ekkorát??)

 

 

 

Előzmény: belic (6126)
Cifu Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6134
A csecsenek sem tudták groznijjban hogy az oroszok birják a legjobb aktiv védelmet a tankjaikon ezért aztán széjjellőtték azokat holmi szimpla RPGk-vel.

Majd mutass légyszives olyan képet, ahol aktív védelemmel ellátott orosz hk. vagy lövészpáncélos van szétlőve - én ugyanis ilyet még nem láttam. ;)
Amiből sokat kilőttek RPG-vel, azok a BMP-1/-2 és BMD harcjárművek, valamint a BTR páncélos szállítójárművek voltak. Ezek viszont semmiféle komolyabb védelemmel nem rendelkeztek...

A T-34 es mitoszt is a kommunizmus teremtette . Minden egyes Tigris kipukasztásához kellett vagy 5-6 vagy több T-34 es.

Egy Tigris előállításához szükséges erőforrásból ők mondjuk 10db T-34-est voltak képesek legyártani. Akkor melyik fél az esélyesebb a győzelemre?

Egyébként ha a T-34-est veszed elő, akkor emlékezz vissza mire voltak képesek 1941-ben, amikor a németeknél még a Pz.III volt az ellenfele! Talán nem véletlen, hogy Guderian-ra olyan nagy hatással volt, nemde?

Valamilyen oknál fogva mindig azok húzzák a rövidebbet a a helyi háborukban akinél az orosz cuccok vannak. Nem értem .

Korea, Vietnam? Valami rémlik? :P

Ne az Iraki vagy a Szerbiai eseteket emlegesd fel, az ugyanis inkább az amerikai propagandát dicséri. Látványosan képesek felvenni a M1A1-esek a versenyt - az egy generációval idősebb, elavult T-72-esek exportváltozataival...
Előzmény: döghalál (6125)
Yoshi Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6133
hurrá, beszabadult a polidili....
Korpás Gyula Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6132
HÜLYE NATO MI KÖZÜNK VAN AZ AMCSIK HÁBORUJÁHOZ?
Előzmény: Törölt nick (6130)
Korpás Gyula Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6131
Egy kérdésem van most miért bérlünk Grippent?
Korpás Gyula Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6129
90 tábornok elég lenne 3-4 is
Előzmény: Törölt nick (6127)
Korpás Gyula Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6128
Üdv mindenki!
Hát megnéztem volna hogy lönnek széz 5-6 vagy több T34-est(jó vicc)
Amugy 1 tigris/Király tigris 1000m ről simán kilőt egy serman tankot
ezzel szemben a shermanok 500m-ről tudtak eredményesen tüzelni
Vagyis 3-4 sherman biztos megsemisül.
Másik példa A németek kisürmértékü páncéltörö ütege:
Csak kopogtatonak hivták mert Nem birt el az uj KV/T tankokal
de lazán bedarált egy nyugati tankot,csak a 88m-sek álithaták meg
öket.
Még egypélda T34 az akkori világ legerösseb páncélja
KV2 világ legnagyobb harckocsi ágyuja
A MIG15 és a Sabrer ugyan az a tipus a "Náci" tudosok fejleszteték ki
500$ RPG "orosz-gagyi" elintéz egy sokk milás über jenki tankot
M1A1/A2 LAV25 Bradleyek és legénységük is megjárta
És ugyan az a vacak RPG Még az apacsot is lelőtte
Előzmény: belic (6126)
belic Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6126
Hello!

A T-34 es mitoszt is a kommunizmus teremtette . Minden egyes Tigris kipukasztásához kellett vagy 5-6 vagy több T-34 es.

Szerintem amire Te gondolsz, azt nem T-34-esnek hivjak, hanem Shermannak. :-)

Bel
Előzmény: döghalál (6125)
döghalál Creative Commons License 2005.09.06 0 0 6125

Biztos voltam benne hogy előkerülnek effajta sztereotipiák mint a sivatagtól a sarkkörig megbizhatóan müködő tank.

 

Talán még emlékszenek a tisztelt fórumozók a technika hksz. fogalmára.

Ezt rendszeresen télen tartották hogy a megbizható orosz jármüvek beindulnak-e?

Be is indultak csak elötte fél óra kötelező tikalorozás.

De továbbvezetve a góbi-sarkkör párhuzamot amerikában is van ilyen alaszka-mohave . Semmivel sem kedvezőbbek a feltételek.

Annyi esze nyilván van az amiknak is ha tesztelni akarják a  cuccaikat éppen megtehetik.

 

Érthetetlen módon az oroszok annyira gondosan ellenőrizték az közelkeletre szánt tankjaikat hogy nem feledkeztek meg  a téli előmelegitő berendezésről sem amire egyébként nagy szükség volt.

Az M-60-asokat meg klimával meg viztartállyal szállitották az amik a zsidóknak aminek meg is látszott az eredménye mindegyik arab-izraeli háboruban.

 

A csecsenek sem tudták groznijjban hogy az oroszok birják a legjobb aktiv védelmet a tankjaikon ezért aztán széjjellőtték azokat holmi szimpla RPGk-vel. Mire Gracsov védelmi miniszter vizsgálatot rendelt el hogy ugyan hogy történhetett ez a kis málőr.

 

Az oroszok marha frankó ürhajókat épittenek de normális un.általános fogyasztási cikket valamiért nem.

Biztos nem akarnak betörni a világpiacra mert nem akarnak jobb életnivót.

 

A BMP-ben ha mindaz meglenne mint ami a egy hasonló kategóriáju nyugatiban (nem arra gondolok hogy megspékelem mindenféle ágyuval meg stb)  akkor semmivel se lenne olcsóbb.

Az efféle olcsóságok is nyilvánvalóan abból erednek hogy az orosz melós nem annyi bérért dolgozok a gyárban mint amcsi kollégái.

 

Az oroszok mindig is a tikolózás mesterei voltak és egyesekben ez azt a képzetet kelti hogy tudnak valamit amit más nem. Persze.Ez pedig nem más mint a gyengeségük.

A T-34 es mitoszt is a kommunizmus teremtette . Minden egyes Tigris kipukasztásához kellett vagy 5-6 vagy több  T-34 es.

A Mig-15 fölénye is tartott koreában vagy talán 2-3 hónapig.

A Kub(SAM-6)is megfingatta a zsidókat . Igen talán 3 napig az ECM konténerek érkezéséig.

De amugy ha minden oké akkor frankók . 

 

Valamilyen oknál fogva mindig azok húzzák a rövidebbet a a helyi háborukban akinél az orosz cuccok vannak. Nem értem . 

 

Biztos vagyok abban hogy valaki mellétrafál de nem hinném hogy én vagyok. Amit leirtam azok tények.Vagy ha hazudok akkor azok is hazudnak akik ezt terjesztik.

 

Na jó harcolást.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Cifu (6103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!