Keresés

Részletes keresés

PINGYI Creative Commons License 2000.08.16 0 0 590
Sziasztok!

Tegnap éjjel jöttünk haza. Végül is elmentünk Split mellé, gyönyörű hely. Van sziklás tengerpart, homokos és apró kavicsos is, úgyhogy bárki találhat kedvére valót. A part mentén végig vannak apartmanok, szobák, ahol ha kilépsz, azonnal a tengerparton találod magad. A szállás napi 60-100 márkáig van, és lehet alkudni!!! Amint kimondtuk, hogy még körülnézünk, máris engedtek az árból. Lett volna szoba a tengerparton 60 márkáért (ja, két felnőtt és három gyerek), az út túloldalán pedig egy egész emeletet adtak volna 70 márkáért.

A benzin 95-ös 6,48 kuna, azért szerintem érdemes odaát tankolni.

Mi minden enni és innivalót vittünk, csak kenyeret (4-5 kuna) és fagyit vettünk, fagyi 3-4 kuna egy nagy gombóc. A jégkrém 6-12 kuna. A kóla 12 kuna, de finom narancslé már 7 kunáért is van.
A Plitvicei tavakat tényleg nem szabad kihagyni, ha valaki azt mondaná, az ott a tündérek lakhelye, szó nélkül elhinném. Van belépő, felnőtt 65 kuna, diák 40 kuna, 7 évesnek és kisebbeknek ingyenes. Érdemes megvenni, mert bent a parkban szúrópróba szerűen ellenőrzik, és egyébként meg igénybe veheted vele a hajókázást vagy a buszozást. Ott nem szabad innivalót venni, egy sima kristályvizet akartak 18 kunáért adni. Legalább négy órás kirándulásra lehet számítani, mert nagyon gyönyörű hely, de rengeteget kell gyalogolni. Azért három gyermekünk is kibírta!
Dalmáciában elmentünk Omisba, ez Splittől kb. 20 km, érdemes megnézni, gyönyörű kisváros, kikötővel, árusokkal, és óvárossal, szűk kis utcákkal, amit imádok. Van egy régi vár is a hegy tetején, érdemes felmászni, gyönyörű a kilátás, de sötétedés előtt a legtetejét már lezárják, mondván ott nincs világítás és veszélyes.

Ja, odafelé este nyolckor indultunk, végig üresek voltak az utak és reggel nyolckor már Splitben voltunk. Hazafelé reggel nyolckor indultunk, megálltunk Plitvicénél, de sehol sem volt torlódás, sehol semmi várakozás. Éjfélre itthon voltunk.

Aki ezután indul, annak jó nyaralást! (és nagyon irigylem...(c: )

kovcsi Creative Commons License 2000.08.16 0 0 589
sziasztok,
nem olvastam végig az egész topicot, csak bele-bele a vége felé, így lehet , hogy volt már ez az info. www.htz.hr =horvátország turisztikai infopage, szállás, kaja, árak stb.
minden most indulónak jó nyaralást, és csak irígykedem. múlt szombaton jöttem haza, király hely!
kockasfulunyul Creative Commons License 2000.08.16 0 0 588
Az osztrák autópályát sok helyen javítják most, nem biztos, hogy az a legjobb megoldás, sokszor bedugulnak a sávok, szűkítések vannak. Azért lehet haladni, de annyira nem gyors.
Előzmény: Fishtax (587)
Fishtax Creative Commons License 2000.08.16 0 0 587
A legtöbbek által használt útvonal a (Bp) - (határ: Letenye v. Barcs) - Zágráb - Karlovac - Rijeka - (Porecs), de szoktak a Letenye - Ljubljana - Porecs útvonalon is menni, sőt, most olyat hallottam, hogy Bp - Sopron - Ausztria - Maribor - Ljubljana - Isztria (sok autópálya, hosszabb ugyan, de gyors!). Nektek kell dönteni, vegyetek elő térképet, számoljátok ki, merre hány km, döntsétek el az autó függvényében, hogy érdemes-e a sokautópályás szakaszra menni (ki tudjátok-e használni azt, hogy gyorsabban lehet menni - azaz elég jó-e a kocsi hozzá). A bejáratott útvonal mindig kisebb rizikóval jár, itt is nagyon sok információt olvashattok róla, de az sem baj (sőt, inkább tanácsos!), ha leültök a térkép fölé, együtt eltervezitek az útvonalat - legalább memorizáljátok is egyben, akkor sokkal kisebb az eltévedés lehetősége.

Fishtax

Előzmény: farriss (568)
Fishtax Creative Commons License 2000.08.16 0 0 586
nincs matrica, nem kell előre megvenni. A fizetős részre való felhajtás előtt táblák figyelmeztetnek, hogy fizetős szakasz következik. ha ráhajtasz, akkor a beengedőkapunál cédulát kapsz, amit a végén le kell adni, abból mondják meg, mennxit fizetsz (általában a ráhajtásnál is kitáblázzák, hogy melyik lehajtóig mennyibe kerül a különféle kategóriák átvezetése.

Fishtax

Előzmény: Major Tom (584)
dalia Creative Commons License 2000.08.16 0 0 585
Az autópályadíjjakat mindig helyben a kapuknál fizeted, a Letenye- Rijeka szakaszon 4 van, drabonkén 10 kn, vagy 3 DM, ill. az egyik az 15 kn. ha jól emlékszem...
Előzmény: Major Tom (584)
Major Tom Creative Commons License 2000.08.16 0 0 584
Sziasztok!

Engem az erdekelne hogy az igen "sok" es igen "hosszu" autopalya szakaszokra elore meg kell venni a matricat vagy eleg a helyszinen .. mert igazibol fogalmam sincs ! :)))
Mindenfele hozzaszolast elore is koszi!

Udv,
Major Tom

Fishtax Creative Commons License 2000.08.16 0 0 583
Na, most lebuktam, idegen tollakkal akartam ékeskedni...! :-)))

De azért az a 2% provizió nem annyira ofkorsz, minket egyszer sem vettek le az idén!

Fishtax

Előzmény: dalia (580)
Vanek Creative Commons License 2000.08.16 0 0 582
Dalia!

Köszi! Csak így lazán :)

Drága Nyuszikám!

Köszi válaszoltam!

kockasfulunyul Creative Commons License 2000.08.16 0 0 581
Drága Vanekom!

Mail ment.

dalia Creative Commons License 2000.08.16 0 0 580
Mivel mi nagyon spontánul vágtunk bele, így nem váltottunk előre kunárt, csak DM-et vittunk magunkkal, így minden DMben számoltunk (pl. Benzin majd' 2 DM)
100 Dm-ért ált. 380 kunárt adtak, 2% provízio minusz ofkorsz.

72 órás "nyaralásunk" alatt így ketten 600 DM-et költöttünk, ez egy tank benzin, egy 70 DM volt a szállás, egy 100-as elvásároltunk, és kb. 300 DM-et elettünk ketten...:))) Kicsit sok, de ez volt a 7vége célja, hogy jó lazák legyünk... (telettük magunkat tintahallal, rákkal, kagylóval, imádtam! :)

d.

Előzmény: Vanek (579)
Vanek Creative Commons License 2000.08.16 0 0 579
Dalia kedves! :-)

Ha az info nem kb. hanem pontos akkor köszike! Eszerint 35-ös Kunával számolva pár forinttal olcsóbb odakint. Viszont kunánk csak kevés van, ezért nem volt mindegy.
Tényleg, hogy váltják most a DEM-et?

Vanek

Ja kóla nem izgat. ?hatalmas? sörkészleteink vannak, némi útinyállal kiegészítve :-)))

KAti Creative Commons License 2000.08.16 0 0 578
Ha már az Isztrián vagytok, ki ne hagyjátok a belső Isztriai várakat ! Pazin, Motovun,.. meg van még, de nem jut eszembe. Nem nagy távolság a tengertől, és szépek !
Irigykedek, van aki még most megy, én meg már itthon... jövőre 3 hétre megyünk :-)
www.end.hu Creative Commons License 2000.08.16 0 0 577
http://www.shell.com/es-en/application/0,6122,30810,00.html
euroshell útvonaltervező
dalia Creative Commons License 2000.08.16 0 0 576
Vanek kedves,

én mots voltam a hétvégén, a 6.7-es info is tőlem jött:)))) (szia halacska! :)

szóval, szerintem érdemes itthon teletankolni, bár nagy különbség nincs, én úgy 10 ft per liter különbséget számolgattam ki, a Horvátoknál drágább. (De hát ez egy telitanknál is alig pár száz forint....)
Viszont egy dobozos kóla az első kútnál majd 5 DM (majd' 700 Ft.) volt, az azért gáz...

dália

Előzmény: Vanek (575)
Vanek Creative Commons License 2000.08.16 0 0 575
Jaj, Fishtax barátom!

Engem most hajszálpontosan érdekelne, mert pénteken megyünk és hogy érdemes-e a határ előtt forintért tankolászni a drágán vett kuna/márka helyett, vagy jobban megéri odaát.

De azért kösz! :-))

Vanek

Előzmény: Fishtax (574)
Fishtax Creative Commons License 2000.08.16 0 0 574
Információ: kb. 6,7 kn.

Fishtax

Előzmény: Vanek (572)
farriss Creative Commons License 2000.08.16 0 0 573
A bönzin ára engem is érdekelne, a 95-ösé szintén.
Vanek Creative Commons License 2000.08.16 0 0 572
Gyorssegélyről jut eszembe.
Most éppen mennyi a 95-ös nafta odakint? Friss info kéne, nem három hetes :-)))
Előzmény: Fishtax (571)
Fishtax Creative Commons License 2000.08.16 0 0 571
Ne bántsd őket, nem mindenki tudja (akarja?) végigolvasni a topicot, gyanítom, hogy itt mindenki gyorssegélyt vár, ha lehet, azonnal. A térképpel egyetértek, használni kell, olyan sok eltévedési lehetőség nincs!
:-)

Fishtax

Előzmény: Traubi (570)
Traubi Creative Commons License 2000.08.16 0 0 570
Off.
Bocs, nem akarok bántani senkit, de az útvonalkeresőket nem értem. Karlovactól kb. van 1 db főút Rijeka felé, meg van egy másik délre, és ez már 20-szor le lett már írva.
Szerintem egy térképpel tök egyértelmű, hogy merre kell menni, vagy mégse?
www.end.hu Creative Commons License 2000.08.16 0 0 569
zágráb-karlovac-rijeka-pazin
Előzmény: farriss (568)
farriss Creative Commons License 2000.08.16 0 0 568
Hölgyek és Urak,

Mi péntek éjfélkor indulunk Isztriára, Porec-be. Mi a legjobb útvonal? Budapest-Zagrab-...etc?
Segicccseeeeeeteeeeeeek, plizzzz!!!

Fishtax Creative Commons License 2000.08.16 0 0 567
Még vmi: ha az autó nem a Te neveden van (és nincs is melletted a tulaj), akkor célszerű az autóklubbnál hivatalos, több nyelvű meghatalmazást iratni. Mi két autóval mentünk, az egyikné volt ilyen papír, azt simán átengedték, a másiknál nem, ott kötözködtek kicsit (de végül is átengedték). Hogy mi lett volna kint, ha vmi történik, azt nem tudom, de jobb az ilyet nem is kipróbálni.
Ezt én is ebből a topicból vettem, utólag is kössssz a tanácsot annak, aki adta!

Fishtax

Előzmény: breakdown (564)
Fishtax Creative Commons License 2000.08.16 0 0 566
Vidámpark, vízi vidámpark ne jellemző (de hallottam pl., hogy már egy nagyobb csúszdát is képesek úgy hírdetni több km-rel előbb, hogy "Aquapark"! :-) ).
A vezetésnél legyél óvatos - már sokan elmondták, de jobb ismételni: sok az úton a rendőr, előszeretettel radaroznak!

Fishtax

Előzmény: breakdown (564)
www.end.hu Creative Commons License 2000.08.15 0 0 565
Az autóra zöldkártyát feltétlen kérj! (ahol a kötelezőt fizeted) Ingyenes, de kérhetik a határon!!!!!
Előzmény: breakdown (564)
breakdown Creative Commons License 2000.08.15 0 0 564
Köszi szépen az infókat! Tehát akkor szerintetek ha legkorábban négykor indulunk, kb este hat körül leszünk lent. Köszönöm a térképet is, igaz már elég sokat tanulmányoztam és a CW- Lease (talán jól írtam) útvonal tervezovel kalkuláltam egy kb 700 km- es 10:45 menetidos utat, ami hasonló Fishtax útvonal elképzeléséhez. Plitvice- t mindenképpen megakarjuk nézni, szerintem hazafelé ejtjük meg, és legfeljebb alszunk még egy éjszakát a környéken. Elmondani nem tudom Nektek mennyire várom ezt az utat! Ez lesz az elso ilyen típusú külföldi utam, és még nem vezettem egyhuzamban ennyit. Remélem, hogy nem lesz semmi baj. Még egy számomra nagyon fontos kérdés! Vidámpark, vagy vizi vidámpark van esetleg a környéken???
bd
Fishtax Creative Commons License 2000.08.15 0 0 563
Útvonal: (Zágrábot eléritek vhogy - attól függően, merről mentek) - Karlovac (hosszú sorra, 1,5-2 órás állásra számítsatok az autópálya végi fizetőkapuknál, ott menjetek a Split felirat után!) - Tusilovici - Slunj - Plitvicei tavak (nem kihagyni - oda- vagy visszafelé!!!) - Bjelopolje - Bruvno - Gracac - Knin - Drnis - Sibenik - Vodice. (Kinin és Sibenik között Krka Nemzeti Park, szintén nem kihagyni!!!) Térkép itt.
Menetidő az autópálya telítettségének függvénye, de min. 12 órát számítsatok szerintem (főleg rázós lehet a Velebit Adria felőli oldala!).
Autópapírok: tőlem nem kértek mást, mint amit itthon is oda szoktam adni.

Fishtax

Előzmény: breakdown (559)
Traubi Creative Commons License 2000.08.15 0 0 562
Sziasztok!

breakdown:
"mikorra érünk le, ha nincs nagy állás kényszer?" ezt ugyan nem tudom megmondani, de figyelmeztetlek, hogy a kérdésed nagyon elméleti, ugyanis baromi nagy állás kényszer lesz.

Mi most hétvégén jöttünk haza, előtte egy héttel mentünk, mégpedig úgy, hogy 8-kor indultunk Zágrábból (szerintem ti később fogtok odaérni) és onnan majdnem hét óra alatt jutottunk el Vodice magasságába. Karlovácig autópályán OK. Viszont onnan a lehajtás és a városon átkecmergés háromnegyed óra lépésben, és onnantól folyamatos kocsisor. Később többször állt a karaván a közúti dugóba.

Ha most kéne indulnom, akkor Zágrábból elindulnék legkésőbb hatkor, ha meg Pestről jönnék, akkor valamikor éjjel. Legfeljebb előtte ráaludnék.

Ha szállodába mész, ahol általában 2-től lehet szobát elfoglalni, akkor is kicsit korábbi indulás javallott.

Nemzetközi zöld kártyát érdemes vinni, kérni nem kérték, de ha valami gubanc van, akkor kellhet.

Előzmény: breakdown (559)
Fishtax Creative Commons License 2000.08.15 0 0 561
Előzmény: Joy (558)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!