Keresés

Részletes keresés

HP13 Creative Commons License 2006.04.01 0 0 915
Semmi gond :)

Egyébként Győrben lakom, de az egyetem miatt csak hétvégén vagyok itthon. Júniusban azonban végre végzek, alig várom!
Ha Dia a neved, akkor nem ismerjük egymást. Egyetlen Diát ismerek, de ő is az albérlőtársam :)
Előzmény: dia11 (912)
dia11 Creative Commons License 2006.04.01 0 0 914

Nagyon sajnálom,hogy az én hideg-melegvíz problémám eddig fajult.

Sajnálom,hogy már egyáltalán szóba hoztam,és ilyen vita lett itt ebből,amit egy pillanatig sem gondoltam volna.

 

 

kAos Creative Commons License 2006.04.01 0 0 913
Most eleg vitatkozos kedvemben vagyok, igy itt is hadd irjam le: Amekkora beszukultsegrol, szuklatokorusegrol, muveletlensegrol es tapasztalat hianyarol sikerult Torpenek egyetlen hozzaszolas alatt tanubizonysagot tennie, ahhoz kozeli esettel sem talalkoztam meg (vagy csak nem emlekszem) az elmult tobb mint 14 ev alatt, amiotaban Angliaban elek. A felesegem, csaladja es a barataim/ismeroseim es kollegaim jelentos szazaleka angol (illetve brit), igy meg merem kockaztatni, hogy talalkoztam statisztikailag jelentos mintaanyaggal, es en is tokeletesen ellent kell hogy mondjak az o altal leirtaknak az "angolokrol". Ha Londonban elsz, es ha nem is a leg menobb negyedei egyikeben, akkor igy latatlanban is meg merem kockaztatni, hogy valoszinuleg kevesebb angollal talalkoztal, mint amennyirol azt hiszed. Nem tudom, hogy ezen a forumon vagy egy masikon merult-e fel, de az ilyen kijelentesek megtetele elott talan bele kellene gondolni, hogy, csak ugy viszonyitas keppen, pl. Maon-n hany bevandorlo (pl. kinai - ugy hallom, ez a kisebbseg is gyakran elvezi a "magyar vendegszeretetet"), vagy akar oshonos (pl. roma) ismerosod van/volt, es ezek kozul hannyal epitettel ki olyan mely lelki kapcsolatot aminek hianyarol itt panaszkodsz.

Ugyan neked cimztem ezt a kis szosszenetet, de nem neked szantam, csak a te hozzaszolasd volt az utolso, amire reagaltam, ezert bocs. Na de mostmar tenyleg mennem kell, mert egy tozsgyokeres brit (angol+walesi) barati parhoz vagyunk hivatalosak vacsorara (akik raadasul "gulyast" fognak kesziteni a tiszteletunkre, pedig en jobban ertekelnem, ha valami helyi kajat keszitenenek, dehat ok ilyenek.

Egy ex Tatabanyai...
Előzmény: dia11 (909)
dia11 Creative Commons License 2006.04.01 0 0 912

Bocsi,csak viccnek szántam,lehet elég fa-viccre sikeredett.

Mit csinálsz Győrben?

Tanulsz,dolgozol?

Még lehet ismerjük is egymást.

Előzmény: HP13 (910)
HP13 Creative Commons License 2006.04.01 0 0 911
Ok, túlreagáltam. Kezdeti sértődöttség elmúlt :))))
Előzmény: HP13 (910)
HP13 Creative Commons License 2006.04.01 0 0 910
Köszönöm a kérdésed. Hidd el, hogy elég sok angollal találkoztam már ahhoz, hogy véleményt formáljak. Remélem nem lesz ebből hosszas vita, amiért ezt mertem írni. Azért mert valakinek más a véleménye, még nem kell nekiugrani és a fejéhez vágni, hogy a szerencsétlen egy angollal sem futott össze. Én nagyon bírom ezt a fórumot, és már többen is írták, hogy milyen klassz hely, ezért nem gondoltam volna, hogy épp én zavarom meg a könnyed beszélgetést. Bár lehet, hogy túl érzékeny vagyok és túlreagálom a dolgot.

Elég sokszor jártam már angol földön és nagyon sok barátot szereztem. Pl. ha már focimeccset említettünk, akkor megemlítem ott is mindig odajönnek hozzám, hogy hogy vagyok, mikor jöttem, stb stb. 6 év óta angol pasim van, ezért talán elhiszed, hogy nem csak a hírekből olvasom, hogy milyenek az emberek.

Természetes, hogy minden országban vannak bunkó emberek illetve olyanok amiket topiktársunk leírt, én csak annyit mertem mondani, hogy *szerencsére* én még eggyel sem futottam össze és én nem általánosítanék.
Előzmény: dia11 (909)
dia11 Creative Commons License 2006.04.01 0 0 909

Szia!

 

Azt irtad,hogy még egy ilyen angollal sem találkoztál.

És egyáltalán angollal találkoztál már ?

 

Mert azért sok sok igazság van abban amit Törpe leirt.A szemedben nagyon kedvesek,segítőkésznek tünnek,de marhára nem érdekli őket,hogy ténylegesen mi a problémád.

Kb olyan mint amikor megkérdezi valaki hogy How are you? de a választ már meg sem várja,mert marhára nem érdekli a válasz.Persze itt is tisztelet a kivételnek,mert azért kivételek azért itt is vannak.Bár az is igaz,hogy akik most hirtelen eszembe jutnak az egy skót hölgy,egy Dél-Afrikából visszatelepült fehér angol házaspár,meg egy török-angol fickó.

 

Amúgy én is győri vagyok,csak már nagyon sok angollal találkoztam.

 

Előzmény: HP13 (908)
HP13 Creative Commons License 2006.04.01 0 0 908
Mert szerinted ez kizárja azt, hogy tapasztalatom legyen....?
Előzmény: A nyolcadik törpe (907)
A nyolcadik törpe Creative Commons License 2006.04.01 0 0 907

Ezekszerint Gyorben lakva montad el hogy milyenek az angolok?

Vegulis, igy is lehet...

 

 

Előzmény: HP13 (906)
HP13 Creative Commons License 2006.04.01 0 0 906
:) Egyébként nyár végéig a győriek fantasztikus táborát erősítem. Aztán rákapcsolok és a 0-tól kezdve végigolvasom ezt a fórumot, mert szükségem lesz rá ;)
Előzmény: A nyolcadik törpe (905)
A nyolcadik törpe Creative Commons License 2006.03.31 0 0 905

A tiltakozasodnak helytadunk...

 

Valoszinu nagyon szerencses helyen elsz.

 

En csak a sajat ismereteimre hivatkozva tudok velemenyt mondani, abba pedig az allitasom sajnos belefer. Annyit tudnek pontositani, hogy termeszetesen az alsobb retegekben levoekrol van szo, de jelentos mennyiseguk miatt sokat nyomnak a latba.

Előzmény: HP13 (904)
HP13 Creative Commons License 2006.03.31 0 0 904
"az angol az altalaban egy eroszakos, durva, erzeketlen, anyjat-apjat-gyereket-testveret sem szeretu brutalis figura. (lasd futbalmeccs torzskozonsege)"

Ezellen tiltakozni szeretnék. Ez elég meredek általánosítás.

HP13, aki még egyetlen ilyen angollal sem találkozott és aki mellesleg focimeccsre szokott járni ;)
Előzmény: A nyolcadik törpe (885)
sheren Creative Commons License 2006.03.31 0 0 903

Szia Tita!!!

 

nana hogy elugrunk a cukiba!!!! En 12-26-ig leszek otthon szovan nagyon szivessen!!! 

 

Ja es kosz a 16-ert...  Januarba magyar foldon egymastol fuggetlenul ketten is 16-nak neztek...:))) Ebbol az egyik randizni akart volna...:((( szoval mikor kiboktem a pontossat nagyon elhallgatott...  

 

Tanulsag: ne aruld el a pontos eveit szamat...:))) ha randizni akarsz...:))

 

Persze a fiu 21 volt szoval nem az en esetem vagy koroszstalyom...:))))

ez van....

 

Ja Koszi az infokat a hitelrol!!!! Majd gondolkozom rajta... A havi 400 huzos lenne reszmunkaidos keressettel de persze jobb mint a magyar bankok lekotni magad 30 evre...

 

Kellemes hetveget mindenkinek!!!!!!!!!!!::))))))

 

(mar elore latom amikor kedden visszaterek legalabb masfel ora lessz mire vegigolvasom az elozmenyeket...:))))

 

Pusza Skeren a nagyon fiatalka:))))

seci Creative Commons License 2006.03.31 0 0 902

Halihow!

A kolcsonon - legalabbis amikor folyositjak - nincs koltseg. Legalabbis rendes bankban nincs.

 

Van viszont buntetes, ha a lejarat elott fizeted ki! Ugyanis ok azzal szamolnak, hogy te X evig fogsz nekik kamatot fizetni. Es ez a bunti eleg sok szokott lenni (nehany szaz font...)

 

-seci

 

Előzmény: dia11 (901)
dia11 Creative Commons License 2006.03.31 0 0 901

Na Hali!

 

Hát irigyellek egy kicsit,a 18 miatt,sajnos belőlem már ennyit nem néznek ki.

Na itt jön majd a nagy öreg duma.......

A munkához tényleg gratulálok,de biztos nagyon jó voltál az interjún,meg hát fiatalítani szeretnék a csapatot egy új 18-assal,ezt még a hírek is bemondta,nem láttad?Még véletlenül se mondd nekik,hogy nem annyi vagy!!!

 

A kölcsönre találtam egy szórólapot nektek,igaz ez Tesco-s,de a kamat hasonló 6,3%.

Szóval :

25000 re 60 hónapra a részlet havi 485

               84 hónapra                        366

              120 hónapra                       277

ezen nincs biztosítás.

És ugye azt sem irja,hogy milyen plusz költségek vannak,mire megkapod.

 

Sok puszi!

Előzmény: sheren (898)
titamita Creative Commons License 2006.03.31 0 0 900
16-nak. :-DDD
Előzmény: sheren (898)
titamita Creative Commons License 2006.03.31 0 0 899

Sheren!

 

Grat` az allashoz. :-)

Remelem Pesten lesz idonk osszefutni vmelyik cukraszdaban. Majd keressunk egy magyar nevut. :-))

 

tita

 

Előzmény: sheren (898)
sheren Creative Commons License 2006.03.31 0 0 898

Kedves Dia!!!

 

a Crown Plaza Hotelben leszek es kedden kezdek!!!:)))

eloszor reszmunkaidoben majd suli vegen teljesben 3 honapig:)))

szerdan 17 orakkor interjuztattak csutortokon 11-kor mar hivtak is hogy szeretnenek a csapatban latni!!! :))) Ugyhogy nagyon HAPPY vagyok:)))

 

Nagyon remelem hogy az almok tenyleg valora valnak (ie szereto tars egyuut epitjuk a jovot) mivel nem vagyok a "beporzas" hive...  Szeretnem ha a gyerekeim teljes csaladban nonenek fel es tudnak hogy ki az apjuk...:)))...

Alom... remelem valora vagyik...:))) meg van par evem 30-ig:)))

 

Ja tegnap miutan jott az a bizonyos telefonhivas suli utan beugrottam a Sainsburybe hogy unnepeljek egy kicst az este... Kis alkohol:))) es a kasszanak nem hittem a fulemnek...  Igazoltattak hogy elmultam e 18!!!!!!!!!!!!!! :??????????

Oke hogy fiatalabbnak latszom mint a korom de 18??????????????

mi van itt...:))

 

szoval ez ismet egy kis tortenet hogy legyen min nevetni...

 

Titamita!!! Te lattal mar engem... 18-nak nezek ki???

 

Sheren a tinedzser:))))))))))))))

sheren Creative Commons License 2006.03.31 0 0 897

Seci!!!

 

Te tenyleg zseni vagy!!!

Majd beugrom es megerdeklodom a dolgokat... Neked kb mennyi a havi reszleted a 23K-ra? csak azert erdekel hogy reszmunkaidos munkaval is kifizetheto-e? mert ha igen es megkapom az minden gondomat megoldana... ja es kb mennyi evig kell fizetni? elore is koszi a plusz infokat majd szerdan utanajarok szemelyessen is.... (sajna elobb nem megy...:(()

 

Dr Falcon!!!

 

Ma nem felejtettem el az igert infot!!!

Newly Self-employed Helpline: 08459 15 4515

itt minden kerdesre valaszt adnak... es elkuldik az infos csomagot plusz hogy hogyan regisztraltass stb...

 

Mindenkinek!!!

 

Ha tobb mint egy eve itt elsz es meg akarod igenyelni a letelepedesi engedelyt igenyeld itt: 08706 067766  EEA Residence permit

Nekem megerte!!!  Ez a papitusz az oka hogy "ingyen " tanulok az egyetemen es megkaptam a diakhitelt is mint minden angol under same circumtances...:)))

 

Szoval mindenkinek csak ajanlani tudom...

 

Home Office Worker Registration Team: 0114 259 6262

WPcustomers@ind.homeoffice.gsi.gov.uk

 

Department for Work and Pensions: 02077122171

 

National Minimum Wage Helpline: 0845 6000 678

 

Minden info a www.workingintheuk.gov.uk websiderol van de meg 2004-es letoltessel... (En is orokoltem...:))  szoval hajra  mindenkinek...:)))

 

Pusz Sheren

dia11 Creative Commons License 2006.03.31 0 0 896

Szia !

Nem tudom mire gondolsz hogy "hivatalos uton",mert mióta EU-s ország Magyarország,azóta szabadon lehet munkát vállalni Angliában.

Amugy minden infot megtalálsz magyarul akár az EURES,vagy akár a Magyar Nagykövetség honlapján,de ha beirod a google-ba hogy,munkavállalás Anglia,akkor is több ezer találat jelenik meg.

Sok sikert!

Előzmény: Charry (894)
seci Creative Commons License 2006.03.31 0 0 895

Nezz korul itt: http://www.magyaroklondonban.com/

Ami itt nincs megvalaszolva, az nem megvalaszolhato :)

 

-seci

Előzmény: Charry (894)
Charry Creative Commons License 2006.03.31 0 0 894

Sziasztok!

Érdekelne hol és hogyan lehet munkát vállalni Angliában hivatalos úton és hol lehetne utánnanézni részletesen?Előre is köszi!Puszi mindenkinek!

seci Creative Commons License 2006.03.31 0 0 893

Halihow!

 

HSBC "6.9% typical APR for loans between 7K and 20K".

Ez ugyan nem keves, de szerintem jobb, mint az otthoni 15% (vagy ki tudja mennyi)

 

A HSBC kalkulatora automatikusan rateszi a loan-protectiont, es igy 10% koruli APR jon ki.

 

-seci

Előzmény: titamita (892)
titamita Creative Commons License 2006.03.30 0 0 892

Ez nagyon jo otlet. En is pont ilyenben gondolkoztam, de a szemelyi kolcs. nem jutott eszembe. Nem tul magasak ennek a kamatkoltsegei?

 

tita

Előzmény: seci (890)
dia11 Creative Commons License 2006.03.30 0 0 891

Seci !

Te egy zseni vagy!Mondták már?

Ez tényleg jó és könnyebben kivitelezhető ötlet,és nem kell az otthoni bankokkal görcsölni.

 

Sheren a nyári munkához gratula,hogy sikerült és hol leszel?

Az álmokról csak annyit,hogy minden álom valóra válik egyszer,csak nagyon kell akarni és kell egy kicsit dolgozni az ügyön.....A családalapításhoz két ember kell,vagy már megy "szélbeporzással" is ?

 

seci Creative Commons License 2006.03.30 0 0 890

Hali!

 

Sheren, menj be itt a szamlavezeto bankodba es kerdezd meg, hogy adnak-e neked 20K hitelt 5 evre (vagy tobbre). Meg esetleg mas bankokba is setalj be... Azt ne mondjad, hogy lakast akarsz otthon venni, "I need it to buy a garage" or whatever bullshit will do :-) En az egyik bankban garazst, a masikban meg autot vettem... Vegul is a personal loant arra koltod, amire akarod, csak van egy rubrika, amit az ott ulonek be kell klikkelni.

 

Sokkal egyszerubb, kevesebb a kamat es a forint most nekunk jo iranyba megy! 384!

 

Mi igy vettunk otthon lakast, itt felvettunk 23K fontot, atutaltuk haza a forintszamlara (ez lenyeges, nehogy devizaszamlara utaljatok innen! az csak a banknak jo!!!), es otthon megvettuk a lakast.

 

Nincs jelzalog-koltseg, rateves/leszedetes a vegen, stb.

 

Itt elsz, itt fizeted a reszleteket.

 

-seci

 

Előzmény: sheren (889)
sheren Creative Commons License 2006.03.30 0 0 889

szio Dia!!!!

 

En is gondolkodtam rajta... a gond hogy akkor is kell jovedelem igazolas es EU ide vagy oda a magyar bankok nagyon visszamaradottak ebben az ugyben...

 

A terv pedig venni egy masfelest, atvinni Aput es a kisszobaba az En cuccom... (mivel ez a masfeles Apunak lesz igy nehany kriteriumnak meg kell felelni... Keleti kornyeke... Mivel a Nagyi is ott van es ha Apu tul messze koltozik nem latogatja olyan gyakran... max 2. emelet vagy lift... Apu 60 folotti....  Kis rezsi mert az meg mindig engem fog terhelni... stb ilyen aprosagok, no meg normal szomszedsag... most nagyon szerencsesek vagyunk szoval ez sem megvetendo hogy nyugis helyen lakj...) aztan felujjitas 79nm 29 eve volt utoljara tatarozva szoval jo kis penz meg munka... es En nem leszek otthon szoval az ugyvedemre tudom csak bizni de hat az nagyon nem ugyanaz... de amig nincs meg a penz (futes is kell mert 1!!! villanyradiator van az egesz lakasban!!!) szoval anyagiak hianyaban apu marad kislakas alberlet, plusz penzgyujtes ami lassuk be nappali egyetem mellett nem egy leanyalom... szoval ha a felujjitas megvan megnezni van e csaladalapitasra esely vagy meg mindig egyedul kergetjuk az almainkat... ha van kilatas akkor hol? Megtartami a nagyot vagy eladni? ha eladni akkor venni egy kissebbet sajatnak majd kiadni amig a szigeten vagyok, a fenmarado penzbol felrerakni vagy adossagot csokkenteni... szoval burokban kb ennyi de ez kb 2 ev ha szerencsesek vagyunk... es mind ez alatt en egy masik orszagban vagyok, megbizhato rokon nincs csak az ugyved aki viszont az egyik jobarat Anyukaja...

 

Ez volt diohej csak ramutatni hogy tisztaban vagyok milyen nehezsegekkel jar lakas eladas vasarlas stb...:)))

 

De meg mindig jobb helyzetben vagyok mint a legtobb magyar fiatal...  Persze az ara is megvolt de most pozitivak vagyunk...:)))

 

No pusz es Ja Megvan az allas a nyarra!!!!!!!

Aki figyelemmel kiserte az elozmenyeket az tudja mirol beszelek!!!

 

Sheren a Nyari munkas:)))

dia11 Creative Commons License 2006.03.30 0 0 888

Hi Sheren,már érzem is a pozitív energiát....

 

Az otthoni lakásvásárlásra csak egy tipp,mert nem nagyon ismerem sem a mostani viszonyokat,sem a te helyzetedet.

Ha jól értettem akkor van egy lakásotok,amiben Apukád él,és most te szeretnél venni egyet.

Mi ugy vettünk otthon lakást 0 ft-al,hogy vittünk plusz egy lakást fedezetnek.Ebben az esetben mindkét lakásra raknak jelzálogot (az ujra és a régire is),de nem kell önerő és igy marad pénz a felújításra.Azt,hogy ehhez most mit kérnek azt sajnos nem tudom,de próbálkozz be vele,ha gondolod.

 

Pusza,Dia

 

Számolom én is vissza a napokat........

Előzmény: sheren (887)
sheren Creative Commons License 2006.03.30 0 0 887

Kedves Torpe valasz ment..:))) Imadlak!!! Te kis gonosz...:)))

 

Nagyi!!!

 

hazat is vezetek es autot is probalok...:)))) az elobbit mar nem sokaig ugy tunik...

Tegnap mar reverseltunk is U-ban...(aki itt tanult az tudja mirol beszelek...))))

szoval eleg jol ment... multkor vesz stoppoltunk az is ok volt... bar a fek es a gazpedalt neha meg keverem...:)))) Reszkessetek Beaconsfield kornyeken...:))))

 

Huh Falkon Doki...

Bocsi elfelejtettem a telszamot holnap hozom...:)))

Bocs

 

Dia!!

Mindent bele a lakasvasarlasba!!!  En most nezem a lehetosegeket otthon hogy hogyan hozzuk egyenesbe a dolgokat...  Allitolag az Erste 30% onerore ad 70%et ami nagyon jo lenne de kell otthon min 2 ho minimalberes allas ami ugyebar nincs es mivel a suli koveteli a nyari munkat e nyaron, nem is lessz meg...

A Raifhaisen 45%-ra ad 55%-ot (ujepitesure?) de ok nem kernek jovedelem igazolast szoval szamomra ez jarhatobbnak tunik de ha minden penzem elkoltom ra mibol ujjitom fel a regit?!?  Tudom hulyen hangzik hogy ilyen gondjaim vannak de van egy Apum akit accommodatani kell... szoval otthon sem minden olyan egyszeru...

(Persze ha nem tanulnek csak dolgoznek konnyebb lenne anyagilag de valamit valamiert...:)))

 

Sheren mostansag a nagyon pozitiv...:)))

 

MASFEL HET ES OTTHON LESZEK!!!!!!!!!!::))))))))

 

Bocsi de nem birok magammal!!!!  Es Seci!!!  Mar csak miattad is igerem elmegyek a Hauerba es Rad fogok gondolni!!!!:))))

 

Titamita!!!

 

Tudom Te is jossz haza husvetra!!!  Szoval minden szupit kivanok!!!!!!

 

Dia Neked is!!!

 

En eloszor 7 honap utan mentem haza es tudom milyen erzes az.... nekem 9 nap anno nagyon kevesnek tunt...

 

most 3 ho utan megyek 2 hetre es mar nagyon varom....

Lakasavatas!!! (az a bizonyos baratom... tudjatok...) egy masik barat akit 2 eve nem lattam mivel az usa-ban tengette eletet a szegeny...:)))

Egy masik aki boszen csinalja a mixer sulit hogy ismet visszaterjen a szigetorszagba gyarapodni...:)))

es a lakasavatos par tervezi a visszaterest es egy regi baratot bevezetni az angol "kulturaba"...:))) szoval zajlik az elet otthon engem meg feltultenek energiaval...:))

 

Szoval probalok egy kis pozitiv energiat kuldeni NEKTEK is a kis szemelyes torteneteimmel...:))))

 

Sheren a Pozitiv!!!:))))

dia11 Creative Commons License 2006.03.29 0 0 886
Igy már akkor mindent értek.
Előzmény: A nyolcadik törpe (885)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!