Keresés

Részletes keresés

HorribileDictu Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80875

Tybald és Hepci tippjein kívül olasz vonalon ajánlom még az appassimento/passito eljárással készült borokat (gyak. szalmabor), és ha a szárazabb stílusú borok is érdekelnek, akkor a malbec-eket (főként az argentinokat) ajánlom.

Előzmény: dr.sz.sa (80858)
Hepci Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80874

Két órán át Tarlós Istvánt nézni... ez kemény lehet. :)

Bár ez nyilván semmi ahhoz képest, ha az Apáti Bence nevű arcot, a Gajdics Ottót, vagy a valamilyen Kristófot, netán ifjabb Lomnici "alkotmányjogászt" nézi valaki a HírTV-n, mert hát csak nézi ezeket is valaki.

 

Az a vicces, hogy borzalmasan utáltam anno a Gyárfást és a műsorát, de ezek a nyunyás állagú, emberre emlékeztető kontúrú, gyűlölködő végbéltermékek még nála is rosszabbak.

Előzmény: BZoltan (80863)
Hepci Creative Commons License 2020.09.29 0 1 80871

Hümmm, úgy látom, éppen eltávozás van a floridai zárt osztályon. :D

Hepci Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80869

Vegyél 5-20 g cukortartalommal rendelkező délolasz vörösborokat, azok tetszeni fognak.

Pl. ez:

https://www.vineshop24.de/weine-aus-aller-welt/italien/apulien/epicuro-primitivo-di-manduria-doc.html

 

Előzmény: dr.sz.sa (80858)
ShiDeci Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80867

Na a mai posztjuk után tuti, köszi!

Előzmény: loading (80825)
Hepci Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80865

Nem nézegetem, de kérdés, hogy ott mennyi a kamuprofil és kamuértékelés (önfelszopás).

A Tripadvisor teli van kamuval - a noname seggarcokon kívül már ismert étteremkritikust is találtam ott álnéven a haverja/üzlettársa éttermét dicsérgetni.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (80856)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80863

Ajánlom figyelmedbe ezt a cirka 120 percni anyagot Tarlós Istvánról:

 

Én rászántam az időt, érdemes. Ahogy a parkolási mutyiról ezt érdemes megnézni: 

 

Tudom, borzasztó, hogy az M1 meg azt Origó és a ProstiSrácok nem csinálnak ilyen tényfeltáró anyagot, csak az a csúnya sorosblog meg  hasonló tudjukkiknek a zsoldjában álló [gúnyos hangon]függetlenobjektív[/gúnyos hangon]

 

Ezeknél szerintem még Karácsony is jobb... mert ezeknél bárki jobb. Egy szélütéses kóbormacska is jobb lenne mint a NER bármelyik szekértolója :)

Előzmény: kifli (80857)
Hepci Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80862

Nem valószínű, hogy a gempát személyesen süllyesztette el a zsebében, de nem is lövette tökön a biznicelő szövetségeseit.

A zuglóiak meg szoptak, de hát ez a dolguk, szopni jó. :)

Előzmény: BZoltan (80852)
Tybald_ Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80861

Hasonló csak fele áron a Vargabor Töpszli nevű édes vöröse.

Azt is ipari mennyiségben palackozzák, ami sokat elmond mindkét bor "természetességéről". (vö természetes úton 40 gramm fölötti maradékcukros bor még fehérből se általános, hiába a globális felmelegedés. Valószínűbb a fordított ozmózist alkalmazó eszközök használata, vagy sűrítményezés, egyéb trükkök)

 

Ha bejönnek az ilyen dolgok esetleg Portóit (Ruby vagy Tawny) javaslok ott legalább bevallottan a technológia része borpárlat hozzáadása.

Előzmény: dr.sz.sa (80858)
ShiDeci Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80860

Hát a vivino-t én a nagy számok törvénye alapján szoktam alapul venni.

Ha van egy adott évjáratra mondjuk 20 értékelés, amik gyanúsan egy irányba mutatnak, akkor kénytelen vagyok arra gondolni, hogy lehet valami alapjuk. Drágább tételeknél szerintem érdemes ránézni.

 

Én sem vagyok persze következetes, Szemes József 2017-es új Kopár-dűlős borait gondolkodás nélkül begyűjtöttem, mert a borász boraival csupa jó tapasztalatom van. Nyilván itt a vivino-t hiába is néztem volna.

Előzmény: shiraz2 (80840)
Daeril Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80859

Polgármestereknek meglepően kevés hatalmuk van a hatályos törvények alapján. Nem ismerem a Zuglói parkolómutyi részleteit és különösebb véleményem sincs Karácsony Gergelyről, de azt humorosnak tartom, hogy az országosan elterjedt a vélemény miszerint a polgármester szava dönt egy településen. Mindent. Egyedül.

Az önkormányzatok ügyeit a képviselőtestület döntik el, többségi határozattal. A polginak csak előterjesztési joga van, az sem kizárólagos és szavazategyenlőség esetén van döntési joga. Kb. a polgi egy fülönfüggő hatalmával rendelkezik.

Előzmény: kifli (80857)
dr.sz.sa Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80858

Sziasztok,

 

Segítséget kérnék borválasztásban.

 

Egyikőnk se volt nagy boros, de még ~10 éve nászutunkon a hotel éttermében ajánlatra megkóstoltuk a Thummerer Tréfli Cuvée-t, ami egyöntetűen ízlett nekem is és feleségemnek is. Nagy kedvenc lett, majd jópár év kihagyás (gyerek, stb.) következett bor fronton. Mostanában viszont újra lenne kedvünk egy-egy üveghez, a Tréfli még mindig létezik és még mindig bejön szerencsére.

 

Viszont szeretném bővíteni a repertoárt, és ezügyben kérnék segítséget, hogy tudtok-e ajánlani valamit ami kb. hasonló ízvilágot hoz? Az édes vörösekről annyi rosszat olvasni, hogy én mozdulnék a száraz vörösek felé, de nem nagyon jártam eddig sikerrel. Hiába olvasgatok leírásokat, igazából az a gond, hogy nem tudom, hogy mit is keresek valójában (száraz vörös, ami nem savas, nem tanninos, viszont édes :-), így pedig nehéz bármit találni. Tehát valahol a száraz és édes között félúton van-e valami ami minőségben is megfelelő?

 

Érdekelne pl. fajtabor is, hogy mivel érdemes próbálkozni.

De ha van konkrétum, akkor persze az is érdekel.

 

Köszönöm a segítséget, és elnézést ha eleve hülyeség a kérdés.

 

dr.sz.sa

kifli Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80857

miert is terhelne.  Csupan polgi volt;)

Előzmény: BZoltan (80852)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2020.09.29 -5 0 80856

A kostolokon ez rendben is van.

Amióta én több egymástól független szűrőn atengedve hozom meg a döntést arról, hogy megvegyem-e az adott bort, még nem csalódtam. Olyan volt, hogy a vivino közöség egy román bort feljebb pozicionalt, mint amennyire nekem ízlett, de ez belefér.

Aztán nagyon jó arra is a vivino, hogy az ún. sztarkostolok által értékelt borokat csekkoljak.

Nem veszek meg egy bort ha a kettő között feltűnő aránytalanság van, bármilyen irányba.

Akkor vagy a közösség ízlése nem elég kifinomult a szakértői receptorokhoz képest vagy nagyobb a baj.-;) Vagy csak a műfaj szubjektivitasa. De nem lodozok ész nélkül, mint a búcsúban.

Előzmény: shiraz2 (80855)
shiraz2 Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80855

örülök, ha sose csalódtál!

a saját orrodat és szádat javaslom iránytűneka borválasztáshoz. 

 

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (80853)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2020.09.29 -4 0 80854

Már épül egy ideje, igaz nagyon messze vagyunk pl. a közeli Becstol elhetoseg szempontjából, de valahol el kell indulni.

Konnyebb lenne építeni, bárkinek is hívják a vezetőjét, ha több saját forrásból gazdalkodhatna. Mert ez most a nullához tendal, plusz, röviden o1g.

Előzmény: kifli (80847)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2020.09.29 -3 0 80853

Mi a komolytalan szerinted a vivinoban?

Én eddig még sosem csalódtam benne.

Kit lehet akkor komolyan venni szerinted, ha nem a bort kóstoló széles közönséget? Akik között vannak azért gyaníthatóan hozzáértők is.

A bort nekem eladni akaró kereskedő szabvány értékelését, felszopott bloggereket és borgurukat?

 

Előzmény: shiraz2 (80840)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80852

Nincsenek olyan illúzióim, hogy képes lennék egymagamban átlátni a parkolóbotrány minden részletét. De azt sem hiszem, hogy különösebb felelősség terhelné Karácsonyt ebben a témában. 

Előzmény: kifli (80844)
altimus Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80851

> tehát  a kissebbik rosszat választottad

 

Nekem sok illuziom nem volt. Sejtettem, hogy Karacsony megvalasztasa utan ki lesz vereztetve Budapest es ennek akar az is lehet a kovetkezmenye, hogy sok szempontbol rosszabbak lesznek a korulmenyek mint korabban, Tarlos idejen. Ennek ellenere kulonosebb problema nelkul szavaztam Karacsonyra, mert protest szavazatot adtam le a rezsim elleneben. Azt kulonosen jo volt nezni, hogy a 2. keruletbe, egy tradicionalis Fidesz feszekben, is az ellenzeki polgarmester nyer. A Budapestieknek nagyon tele volt a hocipojuk, es rendkivul ruhelltek mind Tarlost, mind az egesz vircsaftot.

 

Ez szamomra az iranyado 2022-re is. Gond nelkul es vidaman leszavazok a kozos ellenzeki jeloltre, akarki is legyen az.

 

Előzmény: kifli (80850)
kifli Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80850

tehát  a kissebbik rosszat választottad

Előzmény: altimus (80849)
altimus Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80849

> világváros épül 2.0:)))

 

Budapestnek komoly ertekei es hagyomanyai vannak. Akar "vilagvaros" is epulhetne. Nem gondolom, hogy ehhez Karacsony lenne a megfelelo ember. De, hogy nem Tarlos, abban biztos vagyok. Meg abban is, hogy a kibaszott sok uj sport letesitmenyre forditott penznek jobb helye is lenne.

Előzmény: kifli (80847)
altimus Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80848

Nem azt irtam, hogy ugyanugy mukodik, azt irtam, hogy mukodik. Aki arra gondolt, es azert szavazott Karacsonyra mert arra szamitott, hogy ettol minden radikalisan meg fog valtozni annak irrealisak voltak az elkepzelesei. Az is vilagos volt, hogy buntiben lesz Budapest es minden letezo fronton, minden elkepzelheto forrastol meg lesz fosztva a varos. Karacsony lejaratasa es ellehetetlenitese nyilvan komoly prioritas a duce szamara.

Előzmény: menut (80846)
kifli Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80847

világváros épül 2.0:)))

Előzmény: altimus (80845)
menut Creative Commons License 2020.09.29 -2 0 80846

Budapest mukodik, mint korabban.

 

Hehe. Akkor mi a jó neked abban, hogy megválasztották, ha úgy működik, mint korábban? Ezek szerint átvert benneteket, semmi javulást nem hozott Bp. életébe. Ez a választóit is minősíti.

Előzmény: altimus (80845)
altimus Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80845

Az emberek megfalasztottak fopolgarmesternek. Nyilvan nem veletlenul. Es akarmilyen meglepo is nem lett vege attol a vilagnak. Budapest mukodik, mint korabban.

Előzmény: kifli (80844)
kifli Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80844

karigeri igazi integrártor volr zuglóban, ez politikusi 'erényekre' vall:)

Előzmény: BZoltan (80842)
altimus Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80843

Eros naivitas lenne azt hinni, hogy pl. egy keruleti polgarmester valtozas utan azonnal megvaltozik minden. Meg akkor se ez a helyzet ha a leheto legtisztessegesebb emberrol van szo. Nyilvan ervenyes szerzodesek szazai, ezrei vannak, ezek szovevenyen lehetetlen atlatni. Az erdekkorok szervezodesen is. A beosztottak hol takargatnak valamit, hol ellene dolgoznak, hol a maguk pecsenyejet sutik, hol bele se szarnak ... Nem egyszeru dolog ez. Aztan ha van egy olyan exponalt ugy, mint pl. a parkoloora biznisz, annak csak a jogi hatteret megerteni, atnezetni jol fizetett jogaszokkal ... es irtozatos munka. Ez persze nem ment senkit. Aki ilyen munkat es beosztast vallal az tudja mire vallalkozik.

 

 

Előzmény: BZoltan (80842)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80842

Semmiképpen nem engedem el. Ott volt a legdurvább parkolómutyi a maszop és a fityesz-kádeempé nagykoalíciójával.

Előzmény: shiraz2 (80841)
shiraz2 Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80841

Zoli, te elngedted a füled mellet, ami a sok szép bölcsöde mellett történt K.G. idején Zuglóban?? lehet csak a szépre emlékezni persze.

Előzmény: BZoltan (80827)
shiraz2 Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80840

a vivino-t miért veszed komolyan? tripadvisor 2.0.

Előzmény: ShiDeci (80821)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!