Keresés

Részletes keresés

Fishtax Creative Commons License 2001.05.14 0 0 727
No, most nekem kellene egy kis segítség!

Horvátul tudó embert keresek, aki segít nekünk lebonyolítani egy telefont a tavalyi szállásunk szomszédjával, hogy azt is ki tudjuk venni ("kicsit" többen akarunk menni).

Kössssz!

Fishtax

biga Creative Commons License 2001.05.14 0 0 726
Szaisztok!

Van már valakinek tapasztalata az adriatica.net -tel kapcsolatban. Egészen jónak tűnik az oldal, jókora adatbázis van mögötte, de azért egy kicsit tartok tőle. Jó lenne ha valaki megerősítene, hogy nyugodtan foglalhatok ott szállást :)) Ahogy elnéztem lényegesen olcsóbban lehet így szállást találni, mint utazási irodán keresztül.

biga

Dr.Doolittle Creative Commons License 2001.05.14 0 0 725
Apropó!
Nem tud valaki Cres-en apartmant, vagy szállást?
4 főre kéne plusz egy kisgyerek, mert a kempingben lakókocsibérlés ügyben 500 euró/hétre jött ki amit mondtak, aszittem, elájulok.
Köszi
Dr.Doolittle Creative Commons License 2001.05.14 0 0 724
Kedves Iborli, és guss!
köszi a válaszotokat, és bocs, de elég sokáig nem jártam errefele. Igazából csak a kanyargós, sziklás, szakadékos, korlát nélküli utak miatt aggódtam, erre mondta egy ismerősöm, hogy krk-n keresztül sokkal jobb. Mentségemre szolgál, hogy nemcsak arra, de semerre sem voltam még a horvát tengerparton, ezért tartok kicsit tőle.
Köszi!
Fishtax Creative Commons License 2001.05.14 0 0 723
Pénteken írtam a hozzászólást, és erre (hál' istennek) mit hallok pénteken a hiradóban: _két_hónap_után_a_horvátok_feloldották_a_zárlatot_ismét_lehet_bevinni_hústerméket_az_országba!

Fishtax

Előzmény: Fishtax (720)
Ethan Hunt Creative Commons License 2001.05.12 0 0 722
A múlt héten voltak lenn a kollégák, vittek egy heti kaját (húst is), de semmit se szóltak hozzájuk...
Előzmény: Fishtax (720)
Fishtax Creative Commons License 2001.05.11 0 0 721
Te paraszt! Mi az, hogy "körömfá_LY_ás??? Hát hol tanultál(?) te magyarul?

Fishtax

Előzmény: Fishtax (720)
Fishtax Creative Commons License 2001.05.11 0 0 720
A hivatalos álláspont szerint (utazási irodás ismerőseimen keresztül megkérdeztem) Horvátországba 90 DEM/fő értékben lehet bevinni élelmiszert nem kereskedelmi mennyiségben, de jelenleg - a száj- és körömfályás-, valamint BSE-járvány miatt hústerméket tilos átvinni a határon. A zárlat feloldása 2-3 hónap múlva várható, attól függően, hogyan csillapodik a hisztéria.
Nem hivatalosan pedig ("nevének elhallgatását kérő informátor" - ahogy mondani szokták) a horvát vámosok nem nagyon törődnek a rendelkezéssel - ezt azért jó lenne, ha olyan is megerősítené, aki megpróbálkozott vele, az apartmanba készülőket igencsak érzékenyen érintheti a kérdés!

Fishtax

Fishtax Creative Commons License 2001.05.11 0 0 719
No, végre nekünk is megvan a nyári szállásunk: az idén is Novi Vinodolskiba megyünk, de most már nem fogunk meglepődni az apartman állapotán, tudjuk, mire számítsunk, és azt sem fogjuk feledni, hogy a banánozást nem szabad az utolsó napra tartogatni, mert koppanhat az ember! :-)

Fishtax

lborli Creative Commons License 2001.05.10 0 0 718
Egészen jól használható az említett adriatica.net, s van egy szuper ajánlatuk, apartmanok különböző világítótornyokban. Remek ötlet s csodás helyek!
Előzmény: kincsem (707)
lborli Creative Commons License 2001.05.10 0 0 717
Pár éve voltam Losinj-on, végig autóztam Cres-en és semmi veszélyeset nem tapasztaltam.
Miért lenne veszélyes Brestova felé? Mire gondoltál?
Előzmény: Dr.Doolittle (714)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.08 0 0 716
Sziasztok!

Tegnap beszéltem a maslenicai szálláslehetőségről a tulajjal, szóval a lényeg:
Az apartman összkomfortos, 80-90 DEM/nap, 5-6 fő fér el egyszerre (amennyiben többen mennek egy másik házban lehet találni helyet), a háziak az udvarban laknak egy lakókocsiban és a vendégeké az egész ház, beleértve a konyhát és a zuhanyzót is. Ja, a házigazda beszél magyarul!

Ha érdekel valakit, írjon egy mélt.

guss Creative Commons License 2001.05.07 0 0 715
Cres-ről (pontosabban Losinj-ról) már jöttem egyszer Krk-ön át, szerintem teljesen jól járható és időben rövidebb, mint Isztria felé. Talán annyi, hogy szombaton sokan vannak a kompnál. Jó utat!
Előzmény: Dr.Doolittle (714)
Dr.Doolittle Creative Commons License 2001.05.03 0 0 714
Sziasztok!
Júliusban készülünk Cres szigetére egészen pontosan Cres városába. Nagyon sok megfontolandó hozzászólást olvastam, de arra még kíváncsi volnék, hogy igaz-e az, hogy az út Krk-n keresztül nem annyira veszélyes, mint Brestova felé. És hogy a kemping partszakaszán van-e kicsi (5 éves) gyerekek számára alkalmas rész.
Köszi!
Vogel Creative Commons License 2001.05.02 0 0 713
Sziasztok!

A hosszú hétvégén mi is Horvátországba mentünk. Nem vagyunk egy tengerpartos turisták, így inkább amolyan természeti látnivalós, természetjárós túrát terveztünk. Péntek este 10-kor indultunk autóval. (autópálya árak: Letenye és Zágráb között 2*10 kuna, Zagrab és Karlovac köztött 15 kuna) (10 ezer forintért 269 kunát kaptunk horvát oldali váltással a határon (ebben benne volt 3% váltási költség))(magyar oldal elzavart, hogy neki nincs kunája, próbálkozzak a másik oldalon)Reggel hétre elsőként érkeztünk Plitvicére, ahol megvártuk a nyolcórás nyitást és fejenként 44 kunáért kedvünkre buszozhattunk, hajózhattunk és gyalogolhattunk a csodálatos parkban. Gyönyörű az egész, de sajna ahogy telt az idő, egyre többen lettünk, mígnem délután 4-körül már embertömegek császkáltak mindenfelé. Ez már egy picit sok volt a civilizációból, így 5-6 körül nekünk elég is volt. (jegy nélkül be lehet menni, de a terület elég nagy és ha máshol nem is, de a hajókon megnézték a jegyeket)(meg különben is miért mindig csak a magyarok akarnak lógni kempingekben, nemzeti parkokban és mindenhol ami nem ingyenes?) Este átmentünk Paklenicaba és mivel jó vadkempinges részt nem találtunk a beépítettség és a természeti viszonyok miatt ezért kerestünk egy kempinget. (25 kuna/fő/éjszaka. Sátorszámtól és autótól független az ár) Első nap bejártuk a két paklenicai kanyont (teljesen más a kettő, a nagy hatalmas sziklafalai lenyügözőek, a kicsi pedig tisztára, mint a Szlovák-paradicsom, csak nincs víz a mederben, így nyugodtan lehet benne gyalogolni és nem kell sziklatálcákon, meg létrákon ügyeskedni). Ezen a gyönyörű tájon aznap 14 órát turáztunk.
Jut eszembe Paklenica Nemzeti Park belépője 30 kuna és az érte kapott jegy 2 napig érvényes, ha többre maradsz, akkor válaszd az 50 kunásat, az 5 napig érvényes. Következő nap felmentünk azokhoz a külöleges sziklaformákhoz, amikről oly sok kép látható mindenfele.
Nagyon sajnálom, hogy nem volt még egy napunk, mert a két kanyon mögötti hegyeken (teljesen olyan, mint a Dolomitok) egy gyönyörűséges gerinctúrát lehet tenni.
A harmadik este a Krka Nemzeti Park közelében vadkempingeztünk, hogy reggel nyitásra (8 óra) már mehessünk is be. (mi voltunk az elsők) Ezen a meseszép helyen sajnos csak egy fél napunk volt, így csak Skradinski környékét tudtuk megcsodálni. 11 órára már hatalmas embertömeg volt erre is. Krka nemzeti park belépője 40 kuna.
Majd, irány haza és este 10-re már itthon is voltunk.

Meseszép ez a három nezmzeti park!

Autózásról: 98-as benzin 7,86 kuna literenként. Nálunk olcsóbb. Záróvonal csak esztétikai szerepet tölt be. Ha nem tudsz szerpentinen jó 80-90-es átlaggal menni, akkor ne te vezess! (különben akadályozod a forgalmat, ha meg utánozni próbálod őket, akkor még baj is lehet...) Arrafele egyébként sokkal jobban vezetnek az emberek. Rendőrök voltak mindenfele, de mindig jeleztek a többiek ha a közelükbe értünk. De azt külöben sem hiszem, hogy a kocsisorokból a sebességhatárt csak 20-30 %-kal átlépő autónkat kiemelték volna, hiszen akadtak 60-70 %-osak is.
Negatív tapasztalat nem volt.

Vanek Creative Commons License 2001.04.25 0 0 712
Nem, Te csak a szigetet ajánlottad, amikor jó sznorizós helyet kerestem. A szállást ahogy esik úgy puffan alapon kerestük (na és sátrat is vittünk, biztos-ami-biztos).
A címet nem tudom fejből, de valahol fel van írva, majd megkeresem.
Előzmény: lborli (711)
lborli Creative Commons License 2001.04.23 0 0 711
Lehet, hogy ezeket én ajánlottam neked, Vanek kedves? Talán az én barátaim voltak? Ha mégsem, akkor azonnal add meg a címeket, please! :-))
Előzmény: Vanek (710)
Vanek Creative Commons License 2001.04.23 0 0 710
Hát ezzel mondjuk vitatkoznék. Tavaly Augusztus közepén mentünk HVARra (erősen figyelembevéve valami lborli-nickű jóember tanácsait) És simán találtunk szállást. Sőt többet is. Így maradtunk egy kellemes tengerre nézőnél, amit harminc márkáról húszra is le tudtunk alkudni...
Előzmény: lborli (708)
lborli Creative Commons License 2001.04.21 0 0 709
Splitből a szigetekre (Hvar, Brac), de a környékre pl. a Krka-vízeséshez (Sibenik) autóbusszal is eljuthatsz.
Előzmény: kasszandra (705)
lborli Creative Commons License 2001.04.21 0 0 708
Kérdés, mit értesz megfelelő szállás alatt? Szvsz mindig jó előre foglalni. Tavaly, a háború óta először (legalábbis Hvar szigetén, Dalmáciában) nem volt üres szoba július-augusztusban.
Előzmény: Raddi (706)
kincsem Creative Commons License 2001.04.20 0 0 707
Még nem próbáltam, de www.adriatica.net . Van magyarnyelvű oldala is, és állítólag itt is lehet online foglalni!
Na, hajrá!

Üdv, kincsem

Raddi Creative Commons License 2001.04.19 0 0 706
Szerintetek ha néhány középiskolás leutazik vonattal Rijekáig, talál ott megfelelő szállást ? Érdemes előre foglalni, vagy van ott bőven hely ?
kasszandra Creative Commons License 2001.04.19 0 0 705
guss,

köszönöm!
Amellett hogy érdekel a szigetelés is, már megvan egy hely ahova megyünk Split mellé és a dolog annyiban kötött hogy vonattal megyünk, ami azt jelenti hogy éjszaka le és akkor pont ott vagy reggelre Splitben.
A sziget az azért kocsit kíván.
Viszont éppen azért érdelkődtem, mert a tíz nap alatt szeretnék egy- vagy félnapos kirándulásokat tenni.

Minden rásegítő információt (hova mivel hogyan és mennyiért) köszönök.

Előzmény: guss (703)
atom_anti Creative Commons License 2001.04.18 0 0 704
Itt egy Isztriai ajánlat: www.tar.hu/delic
guss Creative Commons License 2001.04.18 0 0 703
Kasszandra:
csak tanács: szerintem dalmáciában a SZIGET a buli. ember hamár Split-ig utazik, akkor ne álljon meg Brac (pl. Milna), Hvar (Jelsa, Hvar, stb.), Korcula, vagy Vis szigetéig. Ezeken érdemes szobát kivenni és kirándulni! Próbáld ki. Ha kell, pl. Hvar-on (Zavala) tudok telefonszámot is adni - magyarok adják ki, búvár palik, biztos baráti árat mondanak.
kincsem Creative Commons License 2001.04.18 0 0 702
sziasztok!
mi is tervezünk egy utat a párommal ha lehet Horvátországba, és csak annyi lenne a kérésem, hogy mik a tapasztalatok pl. a dalmacija.net-en rendelt helyek mennyire biztosak? Ha lefoglalom a szobát/apartmant, akkor ha aug. közepén odamegyek tuti meglesz még a szállásom?
Előre is köszi!

kincsem

ps. örülök ennek a topicnak. szerintem klassz hogy ennyi infot meg lehet osztani másokkal, tapasztalatlanokkal (mint én).

lborli Creative Commons License 2001.04.17 0 0 701
Splitből sem Vis, sem Bisevo nincs messze.
Előzmény: kasszandra (700)
kasszandra Creative Commons License 2001.04.17 0 0 700
Kösz, guss,

nem ismertem. Én Split környékén leszek nyáron.

Előzmény: guss (699)
guss Creative Commons License 2001.04.17 0 0 699
Bisevo:
azért a legjobb ha hajón vagy, vagy pedig Vis szigetén nyaralva tervezel egy félnapos átruccanást ide. Vis (Vis város és Komiza város) jobb kikötési helyeket és szállást is biztosít.
Előzmény: kasszandra (697)
guss Creative Commons License 2001.04.17 0 0 698
Kasszandra:
Bisevo az nagyjából a világ legjobb helye. Van rajta 20 lakos, néhány száz madár, a keleti oldalon a híres kék-barlang, a nyugati oldalon meg egy homokos, csendes öböl két halsütő vendéglő-kezdeménnyel. az ifjabb bebic saját fehér borát kínálja az idillhez. én már most májusban megyek vissza hajóval...
Előzmény: kasszandra (697)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!