Keresés

Részletes keresés

lborli Creative Commons License 2001.05.25 0 0 789
Továbbá nélkülözhetetlenek még: rakija, crno/bjelo vino. :-))
Előzmény: keptn_kork (783)
Fishtax Creative Commons License 2001.05.24 0 0 788
magánszorgalom a jövő érdekében! :-)

Fishtax

Előzmény: dalia (787)
dalia Creative Commons License 2001.05.24 0 0 787
magánszorgalom, vagy "a jövőd érdekében" ?
:)
Előzmény: Fishtax (779)
Fishtax Creative Commons License 2001.05.24 0 0 786
Talán nem fogalmaztam elég árnyaltan: _most_kezdtem_! :-) De ha jól emlékszem, a tegnapiakra, akkor "Hvala, ja sam dobro! A ti?"

Fishtax

Előzmény: lborli (782)
Vanek Creative Commons License 2001.05.24 0 0 785
Pivo.
Előzmény: keptn_kork (783)
keptn_kork Creative Commons License 2001.05.24 0 0 784
Bocsi,

Dobar Dan

Előzmény: keptn_kork (783)
keptn_kork Creative Commons License 2001.05.24 0 0 783
A legfontosabbak :)

Dobra, Trgovina, Secer, Menjasnica, Meclo, Robna kuca, Ne daleko...

Előzmény: lborli (782)
lborli Creative Commons License 2001.05.24 0 0 782
Dobar! Kako ste? :-))
Előzmény: Fishtax (779)
Fishtax Creative Commons License 2001.05.24 0 0 781
Keresd meg a topicban a 127-es hozzászólást! Két éve voltunk ott, így bizonyára vannak már dolgok, amiket fenntartással kell kezelni benne!

Fishtax

Előzmény: prod (780)
prod Creative Commons License 2001.05.24 0 0 780
Egy kérdés: volt valaki Makarska-n? Tudtok infokat mondani?

Fishtax Creative Commons License 2001.05.24 0 0 779
Kicsit off, de talán a Horvátország-fanok között elfér: tegnaptól elkezdtem horvátul tanulni...
:-)

Fishtax

thorvath Creative Commons License 2001.05.24 0 0 778
keptn_kork,

Én az előrefoglalás híve vagyok, mivel nem szeretem az ottlét rövid idejét szálláskeresgéléssel tölteni és volt egy kellemetlen élményem is Plitvice mellett egy magánháznál. Tavaly Rovinjban érdeklődtünk a lehetőségekről, de azonnalra nem nagyon tudtak javasolni semmit sem és 25DM/nap/fő +üdülőhelyi díj a legkisebb ár, amiről hallottam. Ezért rossz esetben még a háziak szórakoztatni is fognak, amit én személy szerint különösen utálok.

hajdubalazs Creative Commons License 2001.05.23 0 0 777
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni: Porec-be utazunk nyáron vonattal. A vonat Rijekáig vinne, onnan busszal tudnánk eljutni Porec-be. A kérdésem az lenne, hogy tudja-e valaki a horvát távolsági busztársaság honlapját amir?l kiderülne hogy milyen menetrenddel indulnak buszok Rijekából Porec felé?

Ha valaki hasonló módon utazott Porec-be és vannak tapasztalatai amit szívesen megoszt annak is nagyon örülnék.

Köszönöm el?re is
Balázs

kekuli Creative Commons License 2001.05.23 0 0 776
Jó pár ajánlat van Pag szigeten, magán apartmanokban, email-ben is lehet foglalni.
Egy ilyen jasil@pu.tel.hr (Rogoc Janja), kellemes hely, kis öblökkel a háztól nem messze, és van homokos strand is, kb. 1500 m-re.
Nincs olyan mint Lopar, de ahhoz hasonlót nem nagyon találsz. Mi 99 augusztusában voltunk ott, és nem volt elviselhetetlen a zsufoltság.
Előzmény: kardio1 (774)
kekuli Creative Commons License 2001.05.23 0 0 775
Hello!
Sibenik mellé készülünk, a Solaris üdülőtelepre. Úgy láttuk a katalógusokban, hogy van homokos strand is. Ha valaki járt már erre, kérem írja, hogy igaz-e, milyenek a feltételek (Hotel Jure-ben van foglalásunk).
Érdekelne egy kirándulás a Krka vízeséshez és egy a Konrati szigetekhez.
Kösz!
kardio1 Creative Commons License 2001.05.23 0 0 774
Idén szeptemberben vagy a jövő nyáron Horvátországba szeretnénk menni nyaralni, kb. egy hétre. Autóval utazunk. Mivel két kicsi gyerekkel mennénk, ezért csak homokos, lassan mélyülő, nem túl hideg vizű tengerpart jöhet szóba. Lopar többek szerint túlzsúfolt. Elsősorban Dalmácia északi része érdekel (Splittől északra, ha lehet). Fizetővendégszobát keresek, félpanzióval. A gyerekek miatt szeretném előre lefoglalni a szállást, mivel két kigyerekkel nem nagy létélmény szállást keresgélni 6-700 km utazás után. Tud valaki segíteni? Pag szigete milyen hely? Úgy tudom, ott is vannak homokos strandok. Murteren csak a Holtel Colentumnál van homokos part? Pls. help me!
keptn_kork Creative Commons License 2001.05.22 0 0 773
Thorvath, Traubi köszi a javaslatokat! Ezek szerint a Villa Rubin jó hely, de azért érdemes körbenézni is. Ezek szerint az is tuti, hogyha mi július közepén megyünk, sokan, ha nem rengetegen, lesznek :) Mi csak ketten mennénk, autóval, legfeljebb négyen. Szerintetek foglaljunk előre szállást, vagy ott keressünk?
Előzmény: Traubi (769)
Elvil Creative Commons License 2001.05.22 0 0 772
Érdemes megpróbálni helyet foglalni kempingben. A www.eurocampings.net szerint lehet például Loparba is foglalni helyet. Segít elkészíteni a foglaló lapot, amit el kell küldeni faxon. Csak kérdéses, hogy mennyire veszik komolyan és milyen helyet foglalnak(ha foglalanak)? Van valakinek ebbéli tapasztalata Horvátországban, natalán Loparon?
ceha Creative Commons License 2001.05.22 0 0 771
Evil,

mi 2x voltunk :
1) aug 20tól, már legalább félig üres volt, idő, víz király volt, ráadásul aug 23-tól már olcsóbb is
2) julius végén : nagyon sokan voltak. első nap este érkeztük, alig találtam egy zsebkendőnyi helyet ahol felvertük a kis sátrunkat. Viszont mint afféle nagy kempingben : sok ember ergo nagy a mozgás is. Másnap reggel korán felkeltem és máris legalább 30 tűrhető helyet találtam, ahová azon nyomban át is költözködtünk.

Előzmény: Elvil (767)
thorvath Creative Commons License 2001.05.22 0 0 770
Köszönöm mindenkinek a "Bosznián keresztül Dubrovnikba" hozzászólásokat, egyenlőre még
nem döntöttem, de mindenképpen beszámolok az útról.

keptn_kork,

Régebben voltam Rovinj északi részén egy kempingben, semmi különös, de jól éreztük magunkat. Tavaly mi (is) a Villas Rubinban voltunk 4 felnőtt+ két gyerek és igazán elégedettek voltunk. Az egyik szobához tartozott egy kis udvar is, ahol elfértek a matracok, gumicsónak stb. Menüválasztásos vacsora, előző este választhatsz, egy halétel, egy helyi és egy hagyományos kaja között. A városba állítólag jár egy busz, bár mi kocsival voltunk, úgyhogy nem is kerestük. Ha gyerekekkel mentek akkor mindenképpen ezt ajánlom, mivel van medence is.

Gyerek és "egész nap a tengerben fürdés" mánia nélkül a városhoz közelebb is lehet szállodát találni (Villas Rubin és a város között, anevére nem emlékszem), nagyon szép parkos környezetben ahonnan a városba akár be is sétálhatsz, de ott a part nem olyan jó fürdés szempontból.

Mi tavaly júliusban voltunk ott és kaptunk egy jó kis vihart fákat csavart ki, tetőket beszakítva meg ilyesmi, a helyiek szerint ilyet ők még nem is láttak, de persze 2 nap alatt rutinosan mindent helyrehoztak.
Nem voltak túl sokan, bármelyik este találhatsz a városban szinte bárhol szabad asztalt, sőt a kikötőben még magyar (tulajdonú) éttermet is. Augusztusban elárasztják a várost az olaszok, ezt 5-6 éve mi is tapasztaltuk.

Traubi Creative Commons License 2001.05.22 0 0 769
Menjetek a Villas Rubinba. Szép nagy üdülőfalu, apartmanok is vannak meg szobák is, közel a tenger is :) igaz a város kb. 2 kilométer, de kocsival nem gond.
Előzmény: keptn_kork (768)
keptn_kork Creative Commons License 2001.05.22 0 0 768
Mi az idén Rovinjba szeretnénk menni. Még nincsen határozott elképzelésünk a szállásról. Azt hiszem a kempinget azért már kizártuk. Apartman félpanzióval tűnik a legvalószínübbnek. Aki járt már Rovinjban, mit ajánl?
Elvil Creative Commons License 2001.05.22 0 0 767
ceha!

Mi is Loparba szeretnénk menni az idén. Azt hallottam, hogy nagyon sokan szoktak lenni a kempingben és alig lehet helyet találni. Tapasztalatból mennyien szoktak lenni és mikor érdemes menni, meg minden amit érdemes tudni a kempingről!! (Mi július végén, augusztus elején gondoljuk)

Köszi Elvil!!

Előzmény: ceha (766)
ceha Creative Commons License 2001.05.21 0 0 766
vakegér !

Mint sorstárs hagy erősitsem meg : gyerekkel Rab és azon belül Lopar a nyerő. Mi szintén két gyerekkel már kétszer is voltunk ott, sőt még az is lehet hogy most is oda megyünk : kb 800 meteres sik partszakasz, néha laposabb mint a Balaton déli part. Finom homok , a gyerekek egész nap elvoltak, kb. csak enni kellett nekik adni. Mi a kempingben voltunk, parttól 100 m-re(oda tartozik a part - de bárki bemehet) + ha mész néhány száz métert akkor ugyanolyan változatos sziklás részeket találsz mint máshol.Baromi kényelmes, nem kell az aszfalton terelgetni a gyerekeket, nem kell állandóan átöltöztetni őket, stb.
A szobákat nem tudom, de a kempingben csúcsidőben elég sokan vannak (bár nagyon nagy a kemping és van bőven hely meg árnyék)

Jut eszembe : valaki nem tud még laposabb , homokosabb részt Horvátországban ? Alapvetően kemping érdekelne, de lehet lennt is

ceha Creative Commons License 2001.05.21 0 0 765
i
keptn_kork Creative Commons License 2001.05.21 0 0 764
Szerintem itt nem az ünnepnap a kérdés. Sokkal lényegesebb, hogy este vagy napközben. Ha emlékeim nem csalnak nem nagyon foglalkoznak a hétvégével.
Előzmény: agave (763)
agave Creative Commons License 2001.05.21 0 0 763
Június 20.-án indulunk Isztriára, majd pár nappal később tovább Sibenik környékére. Arra lennék kiváncsi, hogy hétvégén és ünnepnapon az üzletek és a turisztikai látványosságok (nemzeti parkok) mennyire vannak nyitva?
Fishtax Creative Commons License 2001.05.18 0 0 762
Akkor minek olyan messze menni? Küld le csak a barátnődet, sokkal kifizetődőbb! :-)

Fishtax

Előzmény: Dun Ringill (760)
Vanek Creative Commons License 2001.05.18 0 0 761
Hiba!
Bolba (tudom Supetarba mentek, de akkor is) tilos szörf nélkül menni! De legalábbis nem érdemes!
Előzmény: Dun Ringill (760)
Dun Ringill Creative Commons License 2001.05.18 0 0 760
Hááááát... Barátném talán még akarna, de én eléggé szárazföldi állat vagyok. A fürdőkádamhoz ragaszkodom ugyan, de valahogy más vízbe nem bírok belemenni. Pedig gyerekkoromban az egész nyarat mindig a Balatonnál töltöttem, úszni is tudok régóta, és mégsem...
Előzmény: Vanek (759)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!