Keresés

Részletes keresés

lami321 Creative Commons License 2011.01.25 0 0 17695

Frissitettem az adatokat. http://stat.tardis.hu/

atesz1885 Creative Commons License 2011.01.24 0 0 17694

A Horthy ezüst pengőre gondolsz?

Előzmény: Taktika84 (17693)
Taktika84 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 17693

Keresek. 1930 as ezüst öt pengőst, reális áron.Továbbá keresek még birodalmi sasos 5 márkást ezüstöt. írjon legyen szíves akinek van felesleges.

KRIPO.67. Creative Commons License 2011.01.23 0 0 17692

Sziasztok!

A fotón látható és hasonló darabokról hol lehet többet megtudni??(katalógus, link...)

köszi

kerub Creative Commons License 2011.01.23 0 0 17691

A fémdetektoros témákörben is nyitottak ám topikot.

 

Itt meglelitek!!

lada85 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 17690

Köszönöm válaszát nem vaktába mennék keresőzni mielőtt arra tettem volna a fejem hogy vegyek egy ilyen gépet elég sokat utánna jártam annak hogy merre és mit lenne érdemes gyűjteni csak a jogi tészével nem voltam vagyok igazán tisztába a keresésem érmékre fog nagyjából kiterjedni és bízok azokban a számításokban és helyekben ahol ezekre szert tudok majd idővel tenni és természetesen nem lelőhelyek!Röviden annyi hogy egy Habsburg család egykori területe ami jelenleg erdős rész közel a kastélyhoz de magánkézbe van akivel szerencsére már megbeszéltem és engedélyezi továbbá egy régi Sóút ami régi kereskedelmi útvonal volt jelenleg szántók övezik  és tanyavilág!

Biztos fog sok csalódás érni de ha sikerülne ha nem is 10ezreket érő pénzeket hanem csekély értékű érméket találni már annak is nagyon örülnék és hasznos lenne a napom:)

 

Üdvözlettel lada85

Előzmény: raulgonz (17687)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.23 0 0 17689

Most délelőtt 10-kor ismétlik az angol-szász kincslelet dokumentumfilmjét az NGC-n!

raulgonz Creative Commons License 2011.01.22 0 0 17688

Bocsánat: Sigismund...

raulgonz Creative Commons License 2011.01.22 0 0 17687

Ezért kell menni rendőrrel fémkeresőzni...:D A fémkeresőzés egyébként nem gyerekjáték, ha az ember vaktába keresgél akkor szerintem jobb ha el sem kezdi, mivel hamar a sarokban landol a drága gép, valamint csak vasszögeket meg söröskupakokat fog találni. Érdemes informálódni, anyagot gyűjteni, idősektől érdeklődni (minden mende-mondának lehet alapja). A fémkeresőzés nem tilos, bátran lehet venni akár az interneten is fémkeresőt (érdemes fémszelekciósat), lehet keresni a tulajdonos engedélyével bátran, vagy saját területen is. Bizonyítani elég nehéz, ha találnak nálad érmét akkor sem vagy bűnös, mert mondhatod, hogy el akartál menni leadni. Az 1711 utáni dolgokat megtarthatod. A régebbieket le kell adni. A fémkeresősök szerintem 99%-a nem adja le amit talált. Ez szerintem a rendszer hibája. Több mint 200000 lelőhely van nyílvántartva, ott nem lehet keresni. Egyébként a magyar államnak sosem lesz annyi pénze, hogy ezeknek akár csak az 3%-át is feltárja. Több lelőhelyet regisztrálnak újonnan, mint amennyit feltárnak. A legtöbbjük munkagépek "áldozata lesz". Sokan I-II. világháborús dolgokat keresnek. Az értékes tárgyak 80%-a szerintem kikerül az országból. Nem vagyok kereső, csak engem is érdekelt a téma egy időben. A rendőrség nem foglalkozik régi érmékkel, mert akkor a vaterán áruló "numizmatikusok" 90%-át meg lehetne gyanusítani, erre meg sem ember sem pénz nincsen. Ez olyan feszett fejsze nyele, mint az internetes letöltés. Persze biztos gyanus lenne az a valaki aki egyszerre akarna eladni például 20 db III. Sisismund dukátot...

 

 

Előzmény: lada85 (17667)
mta1 Creative Commons License 2011.01.22 0 0 17686

Az hogy egy verőtővel hány darabot lehet leverni még nem jelenti azt, hogy annyit le is vertek. Ha valaki a mai 500 ezer forintosok verőtővariációi alapján próbálná megbecsülni a darabszámot, akkor aligha jönne rá, hogy csak 500 db készült. Azzal a verőtővel is több 10000 db-ot lehetne kiverni.

kerub Creative Commons License 2011.01.22 0 0 17685

A verőtővel verhető db. szám néha a figurától{vésettől} is függhet.

A Pribina 10 koronáson egy templom makettja is látható,ennek a teplomnak a tetején lévő kereszt kicsit  vékonyra sikeredett az arányok miatt.

A nem túl nagy példányszámban vert Pribina 10-esből három variációt ismer a szakirodalom és mindháromnál a kereszt mérete az amiben eltérnek egymástól.

Előzmény: dénarius (17683)
tamas1000 Creative Commons License 2011.01.22 0 0 17684

általánosságban beszélünk, szerintem jól be lehet lőni ezeket a dolgokat.

majd meglátjuk mit írnak a tudósok. :)

aztán tibsi közzéteszi.

 

 

a habsburgok biztos sok ezret-tízezret bírtak ez tény.

 

a mostanit azt akkor amatőrök csinálták, mert különben nem tört volna el.

a mai technológiával azért ez nem így működik, több tízezret nyomatnak az állami verdékben.

Előzmény: dénarius (17683)
dénarius Creative Commons License 2011.01.22 0 0 17683

Ez olyan meddó vita, lehet 100-at birt lehet 1000-et. Például tavaly az egyik egyesület csinált egy verötövet és a 14-id érme után eltört!! na most akkor 1500 éve ki a fene tudja hogy mikor ment tönkre egy verötö ,nem lehet általánosságba beszélni. Ha jó volt a verötö valószinü kibirt 2-3 ezret is ,ha ilyen gagyi volt akkor lehet csak pár tucatott!!!!

Előzmény: tamas1000 (17680)
zotya-DUB Creative Commons License 2011.01.21 0 0 17682
mta1 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 17681

Kis idő kell, hogy megvágják, és akkor felteszik az archivumba. A jövő hét vége felé érdemes lesz ránézni.

Előzmény: Törölt nick (17679)
tamas1000 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 17680

Nekem nem kell mondani, mert pár területről egész jól be tudom lőni, mennyit tudtak kb. készíteni 1-1 verőtővel.

Lipót Habsburg korszakban pl. pár ezertől egészen több tízezerig a címlettől és a szerencsétől függően!!

XV krajcárosból volt olyan év, amikor milliós nagyságrend készült, és nem ismerünk 20 verőtövet, tehát az 50 e db/verőtövet jelentene!!

Erdély esetében, illetve a korábbi habsburg kalapácsos technológiával pár ezer lehetett nagyobb címleteknél, de kisebbek esetében már ott is közel tízezres nagyságrendekről beszélünk ez biztos.

 

 

Rómát nem ismerem ilyen behatólag, ezért kértem Tibsit, hogy kérdezzen utána, majd a szakértők megadják a választ a korrekt kérdésre, és akkor ő majd közzéteszi itt a fórumon.

Nekem a más terület tapasztalatai, és az az egyszerű meglátás, hogy nem vertek volna párszáz pénzt egy verőtővel, mert az anyagi csőd lett volna, hiszen a verőtő értékes, biztos sok munkával elkészített eszköz volt. Ezért feltételezem a verőtövenkénti minimum töbezer, konkretizálva minimum azért egy 5000 db-ot. De szívem mélyén inkább ott is még ennél nagyobb számra gondolok. Persze biztos volt, hogy előbb tönkrement, megrepedt, de ne az extrém esetekről beszéljünk.

 

 

üdv

t

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 17679

Ez rendben van, de a vita tárgyát képező időszak a III. század közepe. Verdék helye: Róma és Antiochia.

Sajnos a közvetítést nem láttam Vida István előadásáról. Benne lesz az archívumban?

Előzmény: grossus (17678)
grossus Creative Commons License 2011.01.21 0 0 17678

 

   " Némely számítások szerint egy verőtővel néhány ezer pénzt vertek."

 

    Huszár Lajos - Pap Ferenc - Winkler Judit : Erdélyi éremművesség a 16-18. században

         ( Kriterion Könyvkiadó Kolozsvár, 2010)

Előzmény: tamas1000 (17638)
lada85 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 17677

Taktika?!

 

Szedd össze magad mi lesz akkor a GRAZ-I MELÓVAL majd msn-en irok aztán lefordítom ok?

Pihenőnapos vagyok majd kereslek!

Előzmény: Taktika84 (17675)
mta1 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 17676

A tegnapi MNT-beli előadáson elhangzott, hogy angolok végeztek egy kisérletet verőtövekkel és egy verőtővel több ezer, akár tízezer érmét is verhettek. (Remélem néztétek páran)

Előzmény: tamas1000 (17646)
Taktika84 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 17675

sajnos nem tudok németül. tud valaki segíteni? Akkor nem pénzérme?

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 17674

Értem én, és elismerem, hogy valóban mini remekművekről van szó, de mint egységes kincslelet, meg sem közelíti a Seuso-t.

A Seuso tálak egy egész ezüstpogácsából lettek több, mint fél év alatt kikalapálva, méghozzá úgy, hogy egy repedés sem volt

a széleiken! Ez sem volt mindennapi teljesítmény.

Előzmény: dénarius (17671)
kose Creative Commons License 2011.01.21 0 0 17673

A körirat:

 

SIGILUM CIVITATUS PRAUNAU 1702

 

más fórumon ezt írták róla

 

 

 

von klaupo » Di 15.06.04 10:17

Hallo Germania,

willkommen im Forum! Dein Teil ist vermutlich gar keine Münze, und das obere Bild mußt du um 180 Grad drehen. Dann liest Du SIGILLUM CIVITATIS PRAUNAU 1702, also Stadtsiegel von Braunau. Wie das heute aussieht, kannst du dir hier ansehen:

http://www.aeiou.at/aeiou.encyclop.b/b715042_ge.htm

Und wenn ich mir das untere Bild ansehe, glaube ich, daß es ein hübscher versilberter Knopf ist, dem die Öse fehlt.

Gruß klaupo

P.S. Da war zwar jemand schneller als ich - macht aber nichts: Doppelt hält besser! klaupo  Registriert: Mi 28.05.03 21:13Wohnort: NRW

Előzmény: kose (17672)
kose Creative Commons License 2011.01.21 0 0 17672

Ami a köriratban van és el tudtam olvasni:

 

SIGILUM CIVITA

 

jelentése: városi címer (pecsét)!

 

A kép alja nagyon sötét, sztem ott van a város neve is.

Előzmény: Taktika84 (17670)
dénarius Creative Commons License 2011.01.21 0 0 17671

Nem érted a lényeget,nem a szépségét hanem az elkészitést mondom,olyan kifinomult modón készitették ezeket hogy a mai iparosok is csak lestek. Szerinted 1300 éve hogy csináltak 0.5 mm tükrös aranylemezt amit a féldrágakö mögé tettek hogy csillogóbbá tegyék,ráadásul mindegyikben van egy borda diszités és ezek 0.1 milliméter pontosságúak !!!

Előzmény: Törölt nick (17664)
Taktika84 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 17670

Sziasztok, tud valaki valamit erről az érméről??? Érték történet? pénzérme egyáltalán?

kose Creative Commons License 2011.01.21 0 0 17669

T. Kollégák!!

 

Ez itt a Numizmatika, éremgyűjtés topic. A  kincskeresésnek, régészetnek külön oldala van.

Blinky9 Creative Commons License 2011.01.20 0 0 17668

Csak nagyon figyelj mit ásol ki!

Ez a lengető ismerősöm egy kutatás alkalmával valami kultórális miniszterbe vagy valami nagykutyába futott bele. Az nekiment, hogy mit képzel... mit csinál itt és hasonló. Végül kiderült, hogy nem védett terület, nics is nála régi cucc. Azóta cimborák lettek és segítik egymás munkáját.

Előzmény: lada85 (17667)
lada85 Creative Commons License 2011.01.20 0 0 17667

Hát jah vannak ilyenek is nem feltétlenül mondanám a zsaruknak hogy mit keresek de sajna az a tévhit hogy ez teljesen illegális pedig szerintem nem (sajna ezt rendőrök is megerősítették de igérem holnap bemegyek a kapitányságra adjanak ezzel kapcsolatosan felvilágosítást esetleg valami irásbeli nyilatkozatot)

Nyugati rész aláirom hogy teljesen felturták bár alföldön azért még vannak jó helyej remélem ezt tavaszzal már tényekkel tudom bizonyítani!

Szép estét

Blinky9 Creative Commons License 2011.01.20 0 0 17666

Na most inkább hagyjuk a realitást a gyakorlattól. Ki az a hülye aki a kiérkező yardnak azt mondja, hogy érméket keres ? :) Aki megteszi meg is érdemli.

Ilyen 8 napos beadás meg hasonlók vannak, de speciel a klubunkba jár egy lengető. Ő római cuccokat gyűjtöget, hol egyedül, hol ismerősökkel. Nem most kezdte az ipart. Talált már széles garastól arany dukáton át mindent. Egy cimbije meg egy 1704-es romlott X poltúrást, pechére el is kapták a helyszínen, most lebeg neki a szankció (2-4 év? passz).

A nyugati országrészt felétek szerintem már olyan szinten feltúrták, hogy valami borzalom. Nemrégiben kiástak néhány középkori aranylapot, persze nem múzeumba, gyűjteménybe, hanem a zaciba kötött ki kb fél kiló volt. Másik szép dolog, hogy szintén nem régen előkerült egy árpádházi aranyszarvas és egy aranykereszt is. A vandálok széttörték...

Ilyen szinten meg is érti az ember, ha tilos ilyeneket keresni.

Alig 20 kilométerre a városomtól feldúltak egy középkori templom buckáját. 40dkb arany hajcsat volt egy köcsögben, egy másikban pedig réz ékszerek. A vandálok savat öntöttek bele, mert véleményük szerint bepatinásodott az arany...

 

A holland euróért bármit kiásnak... jobb ezt nem csinálni!

Előzmény: tamas1000 (17658)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!