Keresés

Részletes keresés

Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.08.20 0 0 6534
Az amerikai elit egysegnek van haton hordozhato atombombajuk is...1-2 kilotonnas ra rug durvan a romboloereje.Kabitoszer ultetvenyek ellen vetik be, azokat meg lehet vele
a heylszinen semmisteni, repulogepes tamogatossag nelkul.
A wikipedia szerint azok az elso atombombak meg nagyon nagyok voltak meretre, mert ott meg nem tudtak megoldani a gyujtast inditast, ha jol tudom hagyomanyos TNT inditoota volna be...ennek meg utana kell neznem...
Előzmény: tere (6533)
tere Creative Commons License 2008.08.20 0 0 6533
Igen, nukleáris tüzérségi lőszerek voltak ezeken a helyeken, nem kis mennyiségben.
A Little Boy 13-16 kilotonnás volt. A Fat Man (Nagasaki) volt 21 kilotonnás.
Előzmény: Volt Katona(Lee) (6530)
kovacsek.k Creative Commons License 2008.08.19 0 0 6532

Szia, sziasztok !

 

Igen jól látod a dolgok lényegét. A vevő csatornákon nagyobb zavarójelet kell produkálni, mint amit a tag állomások tudnak létrehozni.

Nem kell már ilyennel kísérletezni, mivel tetszőleges sávra kapható, akár 50-100 wattos "JAMMER" is, amely már nem csak a torony alól ad "megbízható" zavarást, a teljes frekvencia sávban, így akár a GSM 900 és 1800 MHz-n, vagy a TETRA 380 MHz-s fel, vagy 390MHz-s lejövő ágán.

S hogy még jobb legyen a hatásfok, fehér, vagy rózsaszín zajjal mindezt meg is modulálják.

A "fejlett" országokban nagyon sok helyen használnak ilyeneket, a mobiltelefonok használatának megakadályozására, ott ahol ezek másokat zavarnak. Pl.: templomok, kórházak, szinház, mozi, temető, stb.

Remélem nálunk is el fog terjedni ezeken a helyeken.

 

Szép estét, -k.k-  kálmi

Előzmény: abdhulbin (6528)
tere Creative Commons License 2008.08.19 0 0 6531
Közben összekukáztam, hogy a dunaszentmiklósi bázis hogy is nézett ki. Ha valamit nem jól, vagy nem jó helyre írtam, javítsatok ki:
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.08.19 0 0 6530
Mondjuk 1 Kt nemsokmindenre eleg-pontiosan kell vele celozni, az tuzersegi kategoria.
Hirosimaban ledobtak egy 20 Kt-tonnas bombat anno repulorol.

Előzmény: tere (6526)
KT1 Creative Commons License 2008.08.19 0 0 6529
ez olyasmi amikor annó A Blokád  idején a fuvarosok 660 wattos batyuval elnyomtak minden zavarási kisérletet !
Előzmény: abdhulbin (6528)
abdhulbin Creative Commons License 2008.08.19 0 0 6528
Átjátszó nyomul 2 wattal, még egy egyszerű amatőr mobilrádió is tud ott 35 wattot. Torony alá leül, és nyom. Persze - gondolom az tud frekit ugrani is, de szerintem valami profi berendezés az adott sávszélességben is meg tudja ültetni a tornyot.
Előzmény: kovacsek.k (6525)
schlumberger Creative Commons License 2008.08.19 0 0 6527
Mond az valamit Nektek, hogy TCT K-vonal ???
tere Creative Commons License 2008.08.19 0 0 6526
Na jó. Császáron pl. olyan cirka 4000 db kb. 1 kilotonnás kis fejet tároltak a pár nagy mellett. Az országban 5 ilyen egyforma ellátó pont osztotta volna a tölteteket és a rakétatesteket is a bázisoknak. Magyaroknak is természetesen, ha szükséges lett volna. 1 ilyen fej kb. 1 kólás pillepalack méretű és darabonként ólomtáskában tárolták raklapszám. A baji laktanyában nem volt ilyesmi, az egy sima szovjet "lérak" bázis volt. Na, később majd többet...
kovacsek.k Creative Commons License 2008.08.18 0 0 6525

Szia Lee, és a T.Olvasó!

 

Valóban felesleges részletekbe belemenni, de annyit még szeretnék hozzáfűzni, hogy vezetékes (drótos) összeköttetés minden helyen volt, sőt, több irányú, ugyanúgy, ahogyan az erősáramú betáplálás is. Arra az eshetőségre, ha valahol "hiba" keletkezik.

Ezeknek a drótos összeköttetéseknek a megbízhatósága közel volt a 100%-hoz.

Sebezhetőségük is (mivel a nyomvonal nem volt ismert akárki számára) igen csekély volt. A titkosítás növelte a biztonságot. A lehallgathatóság, és a megfejtés igen komoly technikát igényel. Az eredmény pedig igen kétséges.

A rádió összeköttetések - eleinte RH, majd később az URH, és a relé rendszerek -

megbízhatósága, sebezhetősége jóval felülmúlja a vezetékest. Nem kivétel ez alól a mikrohullámúlánc sem. Gondolj itt akár egy torony megsemmisítésére!

És ami a lényeg (ahogyan Susánszki bátyánk mondotta):

- Amit egyszer kisugároztak, azt bárki foghatja is, csak megfelelő ezközre van szüksége.

 

Na persze vannak olyan dolgok, amit csak rádióval lehet megoldani.

 

Csak, sajnos mai világunkban, az üzlet felülírja a józan észt.

Felszámolták (mint más dolgokat), a jól megtervezett vezetékes, és rádió vonalakat, úgy a polgári, mint honvédségi, polgári,-és kataszrófavédelem, rendőrség, mentők, tűzoltóság, árvízvédelem, stb.  területén.

Lett helyette, TETRA, amit a gyártókon és szállítókon ( és megrendelőkön) kívűl senki nem kedvel, sőt a felhasználó kimondottan utál.

Lásd erre az élő példát (mai hír) a mentőknél, ahol jelentősen megnőtt vonulási idő.

 

Azt ugye mindenki tudja, minél bonyolultabb egy rendszer, annál sebezhetőbb is.

 

Ha beírod a keresődbe, TETRA, rátalálsz arra a cikkre, amely egy németországi esetet ír le, ahol hekkerek egy teljes napra lebénították az egész országot!

 

Hogy képben legyetek, ez a rendszer a régi  "60-as" telefonok elvén működik, majdnem azon a frekvencián is, csak az átvitel nem analóg, hanem digitális.

 

De az átjátszó toronynak teljesen mindegy, hogy milyen jel bénítja le a vevő csatornákat. Nincs bejövőjel, nincs mit továbbítani, a többi már logikus, nem szól a rádió az ürgüm-bürgü kezében, az autóban, vagy épp a hivatalban.

 

Jó éjt, -k.k- kálmi

Előzmény: Volt Katona(Lee) (6524)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.08.18 0 0 6524
Ez a titkositas bonyolult dolog, ne menjunk bele...az hogy a honvedseg kulon telefonvezeteket hasznalt ami atment a Magyar Posta rendszerein, vagy nem, nem tudom megmondani.Sok objektum kozott meg radios kaocsolat, esetleg mikrohullamu kapcsolat is volt.
De az biztos hogy sima telefonvezeteken beleult is kodolt adatfoylam volt, ha valaki megcsapolta volna, lehallgatas celjabol.
A keletnemet, anno VSZ terueelten a Stasi sok akkor meg normalesetben a Cocom listan levo termeket atlopott, igy sokszor elofordult, hogy az ameriakak altal lenezett keletnemet radios alakulatok sok esetben ugyanolyan fejeltt radiotechniakval rendelkeztek, mint a nyugati, NATO orszagok, es ehhze hozzajon a nagyfoku lehhalgatotechniak, amit a DDR csinalt sokaig...


Előzmény: kovacsek.k (6517)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.08.18 0 0 6523
nem rossz kis oldal, de sajnos Kunmadarast meg hirbol sem ismerik, pedig nem hobbyrepter kategoria....
Amuyg Taszarnak tenylegesen Kaland a morzehivojele, ez regen titok volt, ma mar nem az...
Előzmény: kovacsek.k (6520)
puol Creative Commons License 2008.08.18 0 0 6522
Köszönöm!
Előzmény: Profy (6521)
Profy Creative Commons License 2008.08.17 0 0 6521
Nyírbátort mai napig használják.Fele menekült szállás fele laktanya. 
Előzmény: puol (6508)
kovacsek.k Creative Commons License 2008.08.16 0 0 6520

Egy mégjobb link:

 

http://www.hungaryairport.hu/airport_data.php?id=48

 

Üdv, kálmi, -k.k-

kovacsek.k Creative Commons License 2008.08.16 0 0 6519

Sziasztok !

 

Sajnos a térkép nem ment át, de megadom a linket, ahol megtekinthető:

 

 

 

http://www.hungaryairport.hu/airport_data.php?id=39

 

 

 

Üdv, kálmi, -k.k-

kovacsek.k Creative Commons License 2008.08.16 0 0 6518

Szisztok !

 

Remélem sikerül a térképet is bemásolnom.

 

Mint látható, mind a négy NDB adó egy tengelyen van. Attól függően, hogy melyik "irányt" használják, mindig 2 adó üzemel.

Ha a fel-leszállás északról történik, akkor az O / OA  jeladó, ha déli irány a megközelítés, akkor az A / AO "beacon" üzemel.

 

Az "OPERA":

 

kovacsek.k Creative Commons License 2008.08.16 0 0 6517

Szisztok !

 

Logikát  a honvédségi és BM híradó vonalakban, főleg a vezetékesben, nem szabad keresni.

A titkosítás lényege: Budapestről Madridba, Vlagyivosztokon át is el lehet jutni.

Valószínű, az oroszoknál is ez volt, vagy még ...., úgy hogy az a kábek köteg akármi lehet.

Azt hiszem értitek!

 

Üdv, kálmi -k.k-

 

Előzmény: Volt Katona(Lee) (6514)
kovacsek.k Creative Commons License 2008.08.16 0 0 6516

 

A pápai reptérhez:

 

http://www.kerozingozos.hu/2008/08/16/beszamolo-az-usaf-c-17-esenek-papai-erkezeserol/

 

Sziasztok!

A fenti linken van egy érdekes beszámoló, de az 5. és 7. "nagy" képen látható narancssárga valamik, az ILS (egyszerűen: vakleszállító) antennái.

Az NDB-ről ezzel a reptérrel kapcsolatban sajnos nem találtam semmit, de rövidesen felteszem a szolnoki "geppesent", amiből majd szerintem mindenki megérti majd a

működés lényegét.

 

Üdv, kálmi -k.k-

Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.08.16 0 0 6515
A googlen nem talaltam meg azonban, Usti hegy inkabb erdonek tunik jobban
Előzmény: Volt Katona(Lee) (6514)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.08.15 0 0 6514
Jatszik szerepet az, hogy egy tengelyen legyenek foldrajzilag?
Ha mikrohullamu a kapcsolat van koztuk, vagy telefon kapcsolat, akkor nem mindegy?
mindegy, megnezem a google earthon...
Előzmény: hadsz (6503)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.08.15 0 0 6513
Szentgal Ustihegy------ott szovjet adohaz volt, a laktanya .com szerint
Előzmény: hadsz (6503)
sweethome Creative Commons License 2008.08.15 0 0 6512

Szerintem többünket érdekelnének pontos infók ebben a témában. Járj utána ha tudsz, és oszd meg velünk.

Üdv:SW

 

Előzmény: b_max (6500)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.08.14 0 0 6511
mondom, szeritenm a hataror laktanyak, masmiylenek mint a volt honvedsegi laktanyak.
Előzmény: puol (6510)
puol Creative Commons License 2008.08.14 0 0 6510
Azért érdekelne mert ott voltam kiképzésen és elég lepusztult volt az egész laktanya! Ha üres lenne akkor lemegyek és FOTÓ!!
Előzmény: Volt Katona(Lee) (6509)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.08.14 0 0 6509
nem tudom hol lehet, mert ott meg nem voltam.
HOR laktaknyak nem mindig voltak nagyok feltelenul, pl, Ortilos, ott volt ket epulet, 20 ember szolgalt, ott meg ket LADA niva hozza, meg par jarorkutya, azokat relative nehez megtalalni mar igy utolag.
amikor en vonultam, akkor amr nem is vittek a Hatarorseghez senkit-mindneki vagy Szombathelyre, Vagy Szabdszallasra kerult kikepzesehez, aztan meg barhova majdnem:Tolem a korletbol mar csak ide vitrek az embereket
pl:en Taszaron(kesobb megszunt) voltam utana
Varoslod(megszunt)
Medina
Juta
Veszprem (HAP)
Oroszi, Nogradban-csak felszamolashoz vittek ooda embereket
Kaposvar-Furedi xxxx, ahol ma logisztika van




Előzmény: puol (6508)
puol Creative Commons License 2008.08.14 0 0 6508
Igen valószínű h az lesz amit elküldtél(a focipályás)! A nyírbátori HÖR laktanyáról tudsz valamit? Dolgoznak benne v üres? Oda vonultam 92 ben és kiváncsi lennék rá!
Előzmény: Volt Katona(Lee) (6506)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.08.13 0 0 6507
ja es drot a kifutopalyarapalyara meroleges.+Van ott olyan fenyszoro ami extra nagy teljeseitemynu.



----------------------------!

( )
!
!
!
!
( )

----------------------------!
Előzmény: Volt Katona(Lee) (6506)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.08.13 0 0 6506
mindenestre fontos info:
a polgari iranyadoknak meretileg nem kell nagynak lenniuk, sojkszor csak egy kis epueletek es az antenna sem nagy.Adoteljesitemnyt nem tudok sacolni, de az eg fel sugaroznak.
A leszallast segito iranyadok, adohazaknal az antenna is maskepp nez ki, ott egy drototlattam kihuzva ket oszlop kozott, ami a drot pont a kifutopalya kozepvonalban van, mutat.
Előzmény: Kaszi28 (6504)
Volt Katona(Lee) Creative Commons License 2008.08.13 0 0 6505
ok, en felvazoltam ket lehetoseget, ott meg en sem voltam konkretan eddig meg.
Csak sejtem nagyjabol hogy nezhetnek ki fenntrol a laktanyak a google earth alapjan-ugy hogy meg nem voltam ott, mert anno meg voltam katona.
Arulkodo jelek, sportplaya a mezo kozepen epueltekkl,hoszzu bekotouta ami csak oda vezet, szabalyos telekforma, nyirt savokkal, vagy epuletek ott, ahol konkretan a madar sem jar a terkep szerint.
Előzmény: puol (6501)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!