Keresés

Részletes keresés

loading Creative Commons License 2020.09.30 0 0 80907

Egy újabb jó hírrel tudok neked szolgálni: az Auchan holnaptól érvényes borkatalógusának összeállítását Dr. Fiáth Attila vezette vagy főötletelte. :)

A Tybald által is írt borok+árak mellett a teljes kínálatot megtekintheted egy kiadványban.

Előzmény: Hepci (80739)
barkócza Creative Commons License 2020.09.30 0 0 80906

Nagyon tudom ajánlani.

Előzmény: altimus (80904)
loading Creative Commons License 2020.09.30 0 0 80905

Az a raktár volt.

Előzmény: Hepci (80833)
altimus Creative Commons License 2020.09.30 0 0 80904

Erdekes a barlang lakas is, meg az egesz kornyek teljesen jol nez ki. Meg is celozzuk oket jovore, ha ugy alakulnak a korulmenyek.

Előzmény: BZoltan (80903)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.30 0 0 80903

Megdobbant a szívem látván az archív fotókon azt a fáintos TZ4K trakit :D

Előzmény: altimus (80902)
altimus Creative Commons License 2020.09.30 0 0 80902

Ugyan ez nem a reklam helye, de Thummererekrol, talan Gulyas Marci mellett, meg a masik vallalhato magyar blogger Magyarosi Csaba, keszitett egy remek videot. Mindenkepp erdemes megnezni, Thummererek jol jonnek ki a videobol, abszolut rokonszenvesek. A video utan vettem is a boraikbol amit talaltam, es abszolut ihato, kellemes elmeny volt mindegyik.

 

https://www.youtube.com/watch?v=7UH-FuX9wAM

 

 

 

Előzmény: barkócza (80897)
altimus Creative Commons License 2020.09.30 0 0 80901

Egy kis Coca-Cola belelöttyintésével bármelyik vörösborból lehet édes vöröset varázsolni.

Előzmény: BZoltan (80900)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.30 0 0 80900

Én nemcsak kóstoltam, hanem ittam is Tréflit. Egy kevésbé boros (sőt kimondottan sörös) gyerekkori barátomnál párszor ultizás mellé adta fel a srác a Tréflit. Teljesen vállalható, könnyen iható, gyümölcsös ás faék egyszerűségű bor. Ha valakinek mindenképpen az édes vörös a becsípődése akkor ez egy elfogadható megoldás.

Mi mondjuk ilyen elgondolásból a család és a szűk baráti kör ilyen gusztusú tagjainak a saját minimális kékszőlőnkből tavaly egy édes rozét csináltunk. Van belőle 30 palack és a dédnagynénik meg a nagymamák fogyasztják. Volt már, hogy én is jóízűen megittam belőle egy pohárral.

Előzmény: barkócza (80897)
Tybald_ Creative Commons License 2020.09.30 0 0 80899

Nincs feltétlenül ok-okozati kapcsolat.

Általában más viszi a vendéglátást és más foglalkozik a szőlész-borász dolgokkal még családon belül is.

Előzmény: barkócza (80897)
barkócza Creative Commons License 2020.09.30 0 0 80898

Azért a kadarka aszúkról ne feledkezzünk meg. Turán aszút pedig Kalónál kóstoltam. A pince mélyén rejtőzködött egy amfóra, rákérdeztünk, az volt benne. Érthetően óckodott attól, hogy belenyúljon, de aztán mégis adott egy kis kóstolót, hát azért az jó volt.

Előzmény: joskabacsi (80887)
barkócza Creative Commons License 2020.09.30 0 0 80897

Nagyon érdekes dolog a Tréfli. Húsz évvel ezelőtt a Thummerer bikavér volt az egyik első komoly vörösboros élményem (addig azt hittem, hogy nem szeretem a bort). A Tréflit mindenesetre kerültem. Aztán a Thummerer borok valahogy a borbuzikmelegek megítélése szerint a nem emlegetendő borok közé tartoztak.

 

Történt azonban, hogy tavaly kaptam egy ajándékkupont, amit szállásra váltottunk be Thummererék fogadójában Noszvajon. Ketten voltunk csak az egész fogadóban, de olyan reggelit rittyentettek kettőnknek, hogy szavunk-szánk elállt. Helyben gyúrt tésztából többféle zsemlét sütöttek, kacsamájas, lazacos, helyi kecskesajtos, házi lekváros, felsorolni sem tudom milyen falatokat raktak ki, mind hihetetlen finom. Kettőnknek, akiket nem ismertek, csak úgy beestünk! Azóta gyökeresen megváltozott a véleményem róluk, ha ilyen reggelit adnak, akkor a bort is biztos hasonló gonddal készítik. Továbbá itt jön be, hogy a bor nem csupán élilmiszer, és nem csupán a összetétele, íze, stb. számít, hanem a hozzá kapcsolódó élmények. Bravó, Thummerer Éva! (Pont Tréflit, mondjuk, azóta sem kóstoltam.)

Előzmény: dr.sz.sa (80888)
naivkezdo Creative Commons License 2020.09.30 0 0 80896

Egyetértek, azért is bátorkodtam írni a lentieket.

Előzmény: BZoltan (80893)
barkócza Creative Commons License 2020.09.30 0 0 80895

Azért a jó és a rossz bor között minden tapasztalat nélkül is lehet különbséget tenni. Minden ellenkező híreszteléssel szemben a bor élelmiszer, úgyhogy a megítélés erősen szubjektív, és annyi, hogy ízlik - nem ízlik, innék belőle legközelebb is - legközelebb inkább innék mást. A tapasztalat ahhoz kell, hogy miért ízlik - miért nem ízlik. :)

Előzmény: menut (80894)
menut Creative Commons License 2020.09.30 0 0 80894

Nam baj, ha "nem értesz" még hozzá,mindenki így kezdi :) Igyál sokat, sokfélét, és majd tudsz különbségeket tenni a jó és nemjó között. 

Előzmény: dr.sz.sa (80888)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.30 0 0 80893

Én azt figyeltem meg, hogy aki édes vöröset keres az tulajdonképpen egy gyümölcsös, aromás, zamatos vöröset keres és valójában nem a cukor a fontos neki. 

 

Előzmény: naivkezdo (80892)
naivkezdo Creative Commons License 2020.09.30 0 0 80892

Szerintem szekszárdi borokat továbbra is érdemes próbálnod.

De most hogy Zoli szóba hozta Szentesit, na az lesz a tuti.

Pl nézd meg ezt:

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=155545687&t=9004540

 

Előzmény: dr.sz.sa (80888)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.30 0 0 80889

Te nem érdes vöröset, hanem könnyed, jól iható, gyümölcsös és finom vöröset keresel. Ez a stílus egy ismert kategória. A minap is volt pár  ilyenről szó.

 

Ezeket ajánlom:
https://www.artizanshop.hu/boraszatok-101/etyek-150/szentesi-pince-108/szentesi-ketii-erintes-2018-1299

meg van a kislaki Légli Gézának minden évben egy Érintetlen nevű friss bora (https://www.artizanshop.hu/kislaki-erintetlen-2016-075l-alk13-kn22042178-659) ami ugyancsak könnyed, gyümölcsös és  finom.

 

Ezen a vonalon érdemes keresgélni.

 

De fehér vonalon esélyesebb vagy egyébként a természetes maradékcukortól félszáraz kategóriára.

Előzmény: dr.sz.sa (80888)
dr.sz.sa Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80888

Köszönöm szépen az ötleteket, végigpróbálgatom őket egyesével, ráérek.

 

Édesre visszatérve: utánaolvastam, értem az ezzel kapcsolatos kritikákat, azóta nem esik olyan jól a Tréfli :-) Ezért is írtam, hogy hajlok a száraz felé, de sajnos nincs "nagyon száraz", "száraz", "félszáraz/félédes", stb. kategória, ami segítene a tájékozódásban, hogy ez utóbbiakkal próbálkozzak.

 

Hiába olvastam fajta/konkrét bor leírásokat, ott se merül fel ilyen skála, csak ugye a sav/tannin/gyümölcs/stb. Úgyhogy ha ezügyben van még ötlet, hogy mik azok ahol a címkén már a száraz szerepel, technológiailag korrekt, de a szárazon belül az édesekhez közeli. Akár fajta, akár konkrét palack.

 

Az meg sajnos képzetlenségemből fakadó hátrány, hogy nem is tudom igazán megfogalmazni, hogy mit keresek. Szerintem nem magát az édes ízt igénylem, hanem épp a szélsőségek hiányát, pl. nem vágyom a percekig tartó torokszárító utóízre/savanykás ízekre (lehet, hogy a "gömbölyített" nagyjából leírja amire gondolok).

 

De persze az is lehet, hogy ennél egyszerűbb a világom, és x% cukor alatt nem fognak ízleni és ennyi :) De azért próbálkozom még.

joskabacsi Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80887

Szia!

 

Természetes édes vörös bor viszonylag ritka.

Németh Janónak volt egy 2012-es Görögszó Merlotja, 15-ös alkohollal és 50g maradékcukorral.

Mi magunk között csak "comblazítónak" hívtuk, nem részletezném, hogy miért ...

 

Amikor minden évben hasonló minőségben, hasonló paraméterekkel kapsz édes vöröset - ráadásul mérsékelt áron - ott élj a gyanúperrel, hogy valamilyen módon "rásegítettek" a természet tevékenységére!

Legtöbbször egy közepes vagy az alatti tételt kierjesztenek szárazra, majd mustsűrítménnyel édesítik, aztán kálium-szorbáttal kiölik az újraerjedési kedvet a lőréből borból, sterilre szűrik aztán a többi már a marketingesek dolga ...

 

 

Ha ilyesmire vágysz akkor már tényleg inkább egy Ripasso - vagy, ha nem ragaszkodsz a vöröshöz akkor mondjuk egy Szarka Dénes édes ...

 

Előzmény: dr.sz.sa (80858)
naivkezdo Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80886

Szerintem szekszárdi vörösök fognak tetszeni.

Előzmény: dr.sz.sa (80858)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80885

Nézd... én megnéztem ezeket:

és nagyjából meg is vagyok ám azzal, hogy miről szól a lakájmédia. Meg ameddig nem darálták be a ProstiSrácok youtube csatornáját addig a Polbeat műsorukat néztem ha szórakoztató embert hívtak be. Például Puzsért: https://www.youtube.com/watch?v=74lZVlhKJUw
De oda néha elment Schiffer meg a Gulyás Márton is, azok is szórakoztatóak voltak.

 

Számomra megfejthetetlen talán, hogy hogyan nem kap el bárkit a szekunder szégyenérzet amikor ezeket a szerencsétlen faszfejeket hallja, látja, olvassa.

 

Nem tudok más magyarázatot adni rá, hogy vannak akik tényleg azt élvezik ha keresztcsontig benyalhatnak valakinek.

 

Előzmény: Hepci (80883)
HorribileDictu Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80884

Rabl - Grüner Veltliner "Vinum Optimum" Kamptal Reserve 2017: illatban érett alma, sárga húsú paprika, zöldfűszerek; ízben egres, nektarin, és fehérbors. Közepestől kicsit testesebb, kerek korty; szép savak; középhosszú lecsengés némi kesernyével. Még évekig tartható. Ha viszonyítani kellene, akkor a DW Smaragd Classic-okhoz tudnám mérni, kevesebb ásványossággal és több fűszerrel.

9 € hiperekben/szuperekben (Billa, Spar, stb.), ami elég jó ár; 5+ pont.

Hepci Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80883

Ha nem nézed és nem olvasod az ilyesmit, nem tudsz képben lenni, hogy milyen a kormánypárti médiagestapo vagy médiankvd.

Ezek a pacákok Kádárnak messze nem lettek volna szalonképesek, Aczél György pedig egyszerűen undorodott volna tőlük.

Még pár év, és joviális konzervatív entellektüelnek tűnik majd Bayer Zsolt. Ő nyilván erősen aggódik a kiemelt státuszáért, ő ugyanis csak behajol a seggbe, ezek meg onnan néznek kifelé szaros szempillákkal. :DDD

Előzmény: BZoltan (80878)
shiraz2 Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80882

ok, úgy veszel bort és az alapján, ahogy neked működik!

Előzmény: ShiDeci (80860)
shiraz2 Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80881

azért vannak a kóstolók, hogy ne ismeretlen és ellenőrizhetetlen értékelések alapján kelljen bort venned. értem, hogy te közösségnek látod ezt, de nem az.

 

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (80856)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2020.09.29 -5 0 80880

Ahogy a forumtars írta alább, nem mindegy, hogy mennyi ertekelesbol jön ki az átlag.

Nem mindegy, hogy valamelyik tetel 120 értékelés alapján 4,2 vagy 2000 vagy 20000-bol.

Nyilván a magyar boroknal és a külföldi de már drágább teteleknel kevesebb értékelés lesz.

Önmagában a vivino lehet hasonló a tripadvisorhoz, de ha plusz 2-3 hellyel meg ütközteted, mint kontroll akkor elég megbízhatóan muzsikál. És jó arra is, hogy a borszakertok pontjainak legyen a kontrollja. Ahogy írtad is régebben, mert ki tudja, hogy nem pénzért korpasodik-e a hajuk vagy csak olyan cizellalt az izerzekelesuk ami a mezei fogyasztonak már sok. Ebben az esetben is nagyon felértékelhetnek egy bort, közben pedig a nagyközönség ezt már nem tudja kierezni a kortybol. Tovabba, hangulat, ízlés csupa szubjektív dolog. Nos ezt a szubjektivitast csokkentendo kellenek a kontrollok.

Parker, suckling, penin, decantalo..., wine-searcher, vivino, blogok, index fórum.-;)

És ha ebbol ki lehet hozni egy megbízható átlagot, akkor az ember annyira már nem lőhet mellé. Ha pedig durva különbségek vannak akkor azért nem árt gyanakodni már csak azért is mert a statisztika az a tudomány amely képes kimutatni, hogyha egy hétig vékonyfosas van rajtad egy hétig még székrekedés akkor neked tulajdonképpen teljesen rendben van az emésztésed.-;)

Előzmény: Hepci (80865)
kifli Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80879

en nem viszonyitom karacsonyt tarloshoz. Max demskyhez:)

Előzmény: Tybald_ (80877)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80878

Néztem én már két órán át Sztálinról meg Rákosiról is filmet :) Nem a személyüknek szóló tiszteletként kell ezt érteni.

Olyan hatalom pedig nincsen kerek-e földön ami engem a HírTV vagy a ProstiTV elé egy percre is leültessen.

 

Amúgy jó cucc ez a Tarlós sztori. A két óra nagy részében nem őt látod, hanem régi munkatársai mesélnek róla.

Előzmény: Hepci (80874)
Tybald_ Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80877

Akinek nincs programja azon nincs mit számon kérni, lásd. Vikiék, akik így is behúztak bő 2 millió szavazót legutóbb:-) Eszerint ez a rájuk szavazókat minősíti?;-)

 

kifli: Jah, mert a megvezetett Tarlós jóvoltából beszerzett szakadt, klíma nélküli "felújított" metrók mekkora világvárosi fejlesztés:)

Előzmény: menut (80846)
Hepci Creative Commons License 2020.09.29 0 0 80876

Száraz kategóriában érdemes rápróbálnod a Pannonhalmi Apátsági Pincészet cuccaira, pl. pinot noir.

Én picit mesterségesen farigcsáltnak-gömbölyítettnek érzem a vörösboraikat, de a stílus be fog jönni.

Előzmény: dr.sz.sa (80858)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!