Keresés

Részletes keresés

brompton Creative Commons License 2006.01.18 0 0 483

Oda kukk,hogy www.a4e.co.uk

Ott vannak magyarok (uniosok) szamara ingyenes nyelvsulik,tanfolyamok,ingyenes hivatalos forditas,stb...Ha kikeresed a londoni (wimbledoni) iroda tel szamat es Banyai Krisztinat keresed,o fel tud vilagositani errol.

Előzmény: panaszkönyv (480)
A nyolcadik törpe Creative Commons License 2006.01.18 0 0 482

Es hetvegen hol fogsz lakni?

 

Tetu => egesz Anglia tele van, az allandosult tetves tetufeszek gyereket nem szabad az iskolabol haakuldeni, megnevezni, tetvetleniteni, mert az karos, bunos diszkriminacio, fajelmelet. Megoldas: a sajat gyerekeidet kell kopaszon jaratni, vagy mindennapos merkozes a tetvekkel.

 

patkany => tobb van mint ember

 

De amugy ok a helyzet.

 

Welcome to Anglia

Előzmény: panaszkönyv (479)
IWAS Creative Commons License 2006.01.18 0 0 481
Köszönöm a válaszokat!
panaszkönyv Creative Commons License 2006.01.18 0 0 480

Kedveseim!

 

Kérdéseim vannak (tudjátok, ahogy ígértem:-))

 

1. Igaz-e, hogy Angliában minden külföldi munkavállaló INGYENES angol nyelvi képzésben részesülhet?

 

2. Ha igen, mik ennek a feltételei? (Gondolom, csak munkaidő után, de kell a munkaadó javaslata, vagy valami ilyesmi?)

 

3. Mennyi ideig lehet igénybevenni - egyáltalán korlátozzák?

 

4. Csak nagyobb városokban van erre lehetőség?

 

5. Ha meg ez az egész nem igaz - akkor ménemigaz? :-)

 

nagyi a tudatlan 

panaszkönyv Creative Commons License 2006.01.18 0 0 479

ja, és Törpének:

 igen koszt és kvártély jár a munkanapokon.

AAAaaa Creative Commons License 2006.01.18 0 0 478
Szia!

Little Britain - lassan egy fogalom lesz mint a Monthy Python. Valaki vagy utalja, vagy imadja. Kozeput nincs. Most karacsonykor valamelyik kabel tv-n (talan Cool tv) Britonkak cimmel ment. Szoval a brit humor uj hullama (tan egy eve amikor rangsoroltak a sketcheket az egyik jelenetuk megelozte a papagajos jelenetet (az lett a masodik), pedig ez nagy szo!)

Tetu - szokj hozza. Iskolabol nagyon konnyen hazajon. Nem csak Bristolban.

Udv
Előzmény: panaszkönyv (477)
panaszkönyv Creative Commons License 2006.01.18 0 0 477

Zöldhagymás, vajaskenyeres jóestét!

 

Seci, mi a túró az a Little Britain.

Nézem a honlapot és még kevésbé világos a téma.

 

Ez a váltás egy másik otthonba kérdés nem rossz!!

Nekem is megfordult már a fejemben, hogy mi van, ha valami nagy gáz van, mondjuk a vezető és én köztem.

 

Bristolnak én is örülnék, bár ma még ez a város nekem egyet jelent a TETÜVEL.

Igen, jól értettétek. A tetüvel. :-)

Lányom mikor kint volt fél évet, meglátogatta ezt a várost 3 napra (koleszban szállt meg), oszt jól összeszedte a kis huncutokat, és hazavitte az angol családhoz. Minden családtagnak tetüirtót kellett használnia, hogy rendbejöjjenek.

Nos, ezt a nem éppen hízelgő képet szeretném megváltoztatni erről a városról, úgy, hogy március 1-től a közelében lennék, s gyakran meg tudnám látogatni. Ennél délebbre nemigen van lehetőség ezzel a társasággal menni dolgozni.

 

Remélem egyetlen bristoli sem sértődik meg a fentebb leírtak miatt. Ugyanez a lányom egyébként 6 éves korában az iskolából hozta haza kis kedvenceinket.

Hát, elég égő volt...

 

nagyi

Előzmény: seci (476)
seci Creative Commons License 2006.01.18 0 0 476

Szia Nagyi!

 

Welcome to Little Britain :-)

 

http://www.bbc.co.uk/comedy/littlebritain/

 

Bristolban nagyon sok magyar van, es az nem is eszak (csak nugat, ami ugyan eso szempontjabol hasonlo kategoria). Azon kivul ide van direkt repulojarat (EasyJet) Budapestrol, ami nem elhanyagolhato korulmeny.

 

Burnley az mar tenyleg nagyon a vilag vege...

 

Irj a fickonak egy email-t/hivd fel es kerdezd meg, hogy hol az a harmadik.

Meg azt is, hogy ha most elszerzodol valahova, akkor lehetoseg van-e arra, hogy egy ido utan masik "site"-ra menj at (abbol a 200-bol)

 

-seci

 

Előzmény: A nyolcadik törpe (472)
seci Creative Commons License 2006.01.18 0 0 475

Haho!

 

Nekem volt egy 3A-esem, amit telefontoltohoz hasznaltam. Aztan ezt kolcsonvette egy finn srac, hogy bedugja a laptopjat. Szep nagyot csattant :-)

 

Szoval laptop, hajszarito, vizforralo, vasalo: 13A-es

 

-seci

 

Előzmény: kAos (474)
kAos Creative Commons License 2006.01.18 0 0 474
Az atalakito - altalaban - nem aramerosseg fuggo (nem rendelnek hozza Ampert), mert nem az a dolga, ha baj van majd a konnektor (ritkabban) vagy a kismegszakito (gyakrabban) kiold/kiolvad. A 3A-es konnektor vagy dugo leginkabb villanyborotva vagy hasonlo, relative veszelyesebb helyen (pl. furdoszoba) valo hasznalatra valo. Altalaban minden olyan helyen, ahonnan az ember aramot akar a falbol szerezni, 13 A-es konnektort hasznalnak. Szoval az 5 Amperes HiFi-d valoszinuleg boldog lesz. (Biztos nyilvanvalo, de azert leirom: az "Amper szam" azt jelenti, hogy mekkora maximalis aramfelvetelnel old (eg) ki a biztosito. A 13 A-os, ha 5 A-val terhelik, neki meg sem kottyan).

Hogy Gatwick-en lehet-e kapni? Tutira. De ott biztos' dragabb, mint egy aruhazban, vagy "keravil"-ban (pl. Dixons, Comet, vagy eppen Boots). Pl itt egy link az Argos listarol: http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/9827590.htm

Jojcakat....
Előzmény: IWAS (473)
IWAS Creative Commons License 2006.01.17 0 0 473

Sziasztok!

 

Tudom, hogy korábban volt szó a hálózati konverterekről, de még nem világos számomra a dolog. Azt írtátok, hogy van 3A-es és 13A-es. A mini hifimhez 5A-est ajánlanak. Ezek szerint van/lehet 5A-es is. Pár kérdés:

- Milyen kell laptophoz?

- Milyen kell hajszárítóhoz?

- A Gatwick repülőtéren tudok-e venni? Bár sejtem, hogy itt drágább lesz, ha van.

 

Előre is köszönet!

A nyolcadik törpe Creative Commons License 2006.01.17 0 0 472

Erdekes, a 200 otthon mar telekarban is szep kis vagyon, es ezekutan az interjut meg szemelyesen csinalja. Valamit tud amit mi nem.

Ha az ajanlatban benne van a koszt + kvartely akkor az elejen legalabb ilyenre nem lesz gondod. Hatranya hogy ha talalsz masik munkat, jobbat vagy a reginel csak osszeszurted a levet, akkor az uj munkahelykeresessel egyutt koltozni is kell. Ez akkor hatrany lesz, most nem.

Mi kb 100 km-re vagyunk Bristoltol:)

 

Előzmény: panaszkönyv (471)
panaszkönyv Creative Commons License 2006.01.17 0 0 471

Nem ügynökség volt aki interjúztatott, hanem a tulaj, akinek 200 db ilyen otthona van. Jelenleg 3 helyre keresnek embereket, ő el is mondta, hogy hová, de hogy őszinte legyek, nekem ezek a város(falu?)nevek nem sokat mondanak.

Én csak annyit kértem, hogy ha alkalmasnak tartanak, lehetőleg minél délebbre kerülhessek.

Előzmény: A nyolcadik törpe (470)
A nyolcadik törpe Creative Commons License 2006.01.17 0 0 470

Burnley - az mar a vilagvege, de vegulis mindegy nem?

 

Ha meg nem tudtak megmondani, hogy hol kell dolgozni, akkor esetleg ugynokseg interjuvolt?

 

Mert ha pl az en fonokomnek keresnek valakit, hat azt mar csak meg tudnam mondani hogy melik varosban van a gyar?

 

Sebaj.

 

Bentlakasos a buli?

Előzmény: panaszkönyv (467)
panaszkönyv Creative Commons License 2006.01.17 0 0 469
... az a szerencsém, hogy nem áll tőlem távol ez a fajta munka (sem), sőt!
panaszkönyv Creative Commons License 2006.01.17 0 0 468
... ami pedig a munkát illeti, hát azért szerintem sem kapkodnak az angolok...
Előzmény: A nyolcadik törpe (466)
panaszkönyv Creative Commons License 2006.01.17 0 0 467

Három hely is szóba jött, Bristolhoz közel, a másik Burnley, a harmadikról meg semmit nem tudok.

Én valami délinek örülnék jobban.

Előzmény: A nyolcadik törpe (466)
A nyolcadik törpe Creative Commons License 2006.01.17 0 0 466

Akkor feltetelesen gratula, mert elore nem iszunk a medveborre!

Szoval megis olyan munka amit az itteniek nem akarnak megcsinalni.

Melyik orszagreszbe mennel?

 

Előzmény: panaszkönyv (465)
panaszkönyv Creative Commons License 2006.01.17 0 0 465

Úgy tűnik.

Egyelőre még én sem nagyon hiszem el, hiszen az interjún a többség szinte folyékonyan beszélt.

A magyar közvetítő iroda szerint viszont sokkal inkább figyelték a jelentkezők személyiségét. (Nem mondtam még, hogy beteg emberekkel kell foglalkozni és a magyar közvetítő iroda a nyelvtudást előzetesen megszűrte mindannyiunknál.)

 

Szóval, csak hogy tudjátok, egy ragyogó, elbűvölő személyiséggel álltok kapcsolatban itt a fórumon! :-)))

 

Azért azok a jótanácsok nem voltak haszontalanok! Az értésre valóban gyúrnom kell!

nagyi, akinek most az egyik fele örül, a másik fele meg be van tojva

Előzmény: A nyolcadik törpe (464)
A nyolcadik törpe Creative Commons License 2006.01.17 0 0 464
Szoval megiscsak kellesz azoknak az angoloknak?
Előzmény: panaszkönyv (463)
panaszkönyv Creative Commons License 2006.01.17 0 0 463

Vaddisznópörköltes szép estét Mindenkinek!

 

Ma este, aki unatkozik, megfejthet egy találóskérdést.

 

Ki találja ki, hogy ki hívott engem ma délben és milyen hírrel?

(Adok egy segítséget: ennél a hírnél csak akkor örülnék jobban, ha egészséges unokám születne.)

 

Ha kitaláltátok, ügyesek vagytok!

Gratula!

 

nagyi, aki ma egész du. vigyorog, mint a tejbetök

Előzmény: sheren (462)
sheren Creative Commons License 2006.01.17 0 0 462

Szia Nagyi!!!

 

Fel a fejjel!!!! Meg van esely...:))))

Legrosszabb esetben (es ezt ertsd is ugy!!!) Megajandekozod magad egy angliai kiruccanassal ahol aztan lesz nemulass es nyelvtanulas, ertes es beszed vizsga!!!!

De tenyleg, ugorj el ide, fapados + Marika neni 5000ft/ ej igazan megerdemled...:)

De ez a legrosszabb eset!!!:)))))))))

Sheren

seci Creative Commons License 2006.01.17 0 0 461

Halihow!

 

A hetvegen talalta a felesegem. Felhaborodott, hogy az eddigi 1p/perces hazatelefonalasa 100%-kal dragabb lett, azaz 2p/perc :-) [otthoniak: jobb, ha nem szorozzatok ki az arfolyammal, mert gutautes fog bennetek kerulgetni...]

 

http://www.cheapestinternationalcalls.com/CheapestCalls.asp?country=Hungary&calltype=landline

 

es

 

http://www.cheapestinternationalcalls.com/CheapestCalls.asp?country=Hungary&calltype=mobile

 

-seci

seci Creative Commons License 2006.01.17 0 0 460

Haliho!

 

Kevesen tudjak, de az angol adokon pl. az otthon is kabeltvzett BBC Prime-on (ezt teszteltem, de szerintem a tobbin is, merthogy innen jon es miert szednek le) van felirat!

 

Teletext -> 888. oldal es maris ott van rajta. Nem minden filmen/sorozatok/hireken, de ugy 50%+.

 

HTH

    seci

 

Előzmény: A nyolcadik törpe (458)
cam aro Creative Commons License 2006.01.16 0 0 459
Bocs,az etnikumhoz semmi kozom.Kocsim sem rossz,ellenben napi 10-ben javitom masok roncsait."kartarsakat"szerettem volna talalni.Ha jobban kene inditanom,szoljatok.(tegnap sorozos napom volt)elfordul hebe-hoba.
Előzmény: A nyolcadik törpe (449)
A nyolcadik törpe Creative Commons License 2006.01.16 0 0 458
Es ott is lehet latni a feliratot?
Előzmény: kAos (456)
kAos Creative Commons License 2006.01.16 0 0 457
Ja, mondjuk a helyi akcentusokkal ez nem (tul sokat) segit...
Előzmény: kAos (456)
kAos Creative Commons License 2006.01.16 0 0 456
Vagy hallgass BBC2-t vagy (kulonosen) BBC4-et az interneten: www.bbc.co.uk/radio4 Aztan kovesd a "halgass eloben" kapcsolatot.
Előzmény: A nyolcadik törpe (454)
panaszkönyv Creative Commons License 2006.01.16 0 0 455

:-)

Szívem csordultig tele szeretettel!

És ezt nem csak a 4 dl vörösbor mondatja velem!

(No, igen, egy kicsit elrosszultam.)

Olyan aranyosak vagytok!

Aki azt állítja, hogy a magyarok irigyek és széthúznak, az mind hülye!

 

Holnaptól stratégiát váltok és gyúrok az értésre. Persze a legjobb az lenne, ha mindezt kint tehetném, de ezek az interjúztatók ezt nem értik! :-) (Ha tudnák, hogy milyen elszánt és szorgalmas vagyok, ha tudnák, hogy mekkora az akaraterőm, és ha tudnák, hogy milyen nagy az elkötelezettségem a munka iránt biztosan felajánlották volna az állást.)

 

DVD? Alfa holdbázis?

No, majd holnap meglátjuk!!!

 

Köszi

egy "már nem is annyira szomorú nagyi" :-)

Előzmény: A nyolcadik törpe (454)
A nyolcadik törpe Creative Commons License 2006.01.16 0 0 454

Akkor most szepen kieroszakolsz a kedves csaladodbol egy DVD lejatszot, veszel nehany - az erdeklodesi korodbe amugy belefero - ANGOLUL beszelu (nem ammerikaiul) DVD filmet / musort. Beallitod a feliratozast:ON.

Egesz nap szepen elnezegeted, figyeled amit mondanak es olvasod ami oda van irva. Igy nagyon jol meg lehet tanulni a beszed erteset.

Lehetoleg keruld a modern filmeket. A narratorral ellatott ismeretterjeszto filmek a legjobbak. Egyszerubb komediaval is probalkozhatsz, a BBC fele Skakespeare filmekben is szepen beszelnek, de ott sajna sekszpiri nyelvet beszelnek.

Mesefilmek is OK.

Alfa hodbazis is jo film.

Meg az ilyenek.

Előzmény: panaszkönyv (453)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!