Keresés

Részletes keresés

maotai2 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 60638

Advi, már egészen 8 órája ne írtál a "Sínenbe"....

Előzmény: maotai2 (60637)
maotai2 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 60637

Szánalmas bohóc vagy, gyakorlatilag kapituláltál, megfutottál a vita elől...

 

Ezt megismétlem engedelmeddel....élvezet olvasni....

Előzmény: advocatusdiaboli (60636)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2015.01.25 0 0 60636

Szánalmas bohóc vagy, gyakorlatilag kapituláltál, megfutottál a vita elől...

Előzmény: maotai2 (60635)
maotai2 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 60635

Iszonyúan frusztrál, hogy más is van a te kis magánhomokozódban??

 

Hogy Más ?

Azért ennyire ne becsüld túl magadat :) 

Előzmény: advocatusdiaboli (60634)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2015.01.25 0 0 60634

Iszonyúan frusztrál, hogy más is van a te kis magánhomokozódban??

Előzmény: maotai2 (60631)
maotai2 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 60633

pertubácót = pertubációt 

Előzmény: maotai2 (60632)
maotai2 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 60632

Tudod, jelenléted hiánya akár már pertubácót is okozhat...

Előzmény: maotai2 (60631)
maotai2 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 60631

Kedves Advi, 

sztem senki sem akar foglalkozni a személyeddel, viszont, lehet, h már hiányolnak a Sínenben......

Előzmény: advocatusdiaboli (60630)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2015.01.25 0 0 60630

Folyamatosan kizárólag a személyemmel foglalkozol - nem azzal, amit írok.

 

Ez mindent elmond - rólad...

Előzmény: maotai2 (60628)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2015.01.25 0 0 60629

Ezt írtam az 60576-ban:

 "semmi mást nem kellett volna tenni, mint a válság után rögtön (és a bankokkal elfogadtatva visszamenőlegesen, tehát a már meglévő hitelállományra is érvényes módon!) bevezetni a magáncsőd intézményét, elsétálási joggal, de persze a megfelelő 3-5 éves "utánkövetési" szankciókkal, hogy ez ne legyen vonzó, de kiutat adjon azoknak, akik végleg fizetésképtelenné váltak."

 

Miről hablatyolsz?????

Előzmény: netuddkivogymuk (60626)
maotai2 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 60628

A mo-i informatikával az egyik fő probléma, h a programozók azt hiszik, h a kuruckodás a fő vezérelv : pedig így lehetetlen tartósan beilleszkedni a nemzetközi munkamegosztásba.

Nem véletlen, h nálunk az informatika annyira keveset ad hozzá a GDP-hez.

Pl. a Cambridge-nél (mely nem tűri a számlázási mutyit) kifejezetten nagy a fluktuáció. 

Előzmény: maotai2 (60627)
maotai2 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 60627

Csak kiugrattam a nyulat : én is tudom, h elsősorban az informatikusok lógnak egész egész nap a fórumon.....

Előzmény: netuddkivogymuk (60625)
netuddkivogymuk Creative Commons License 2015.01.25 0 0 60626

"Hány éve beszéltem az elsétálási jogról?"

 

Itt és most feledkeztél meg róla. Pont arról az egyetlen dologról, amivel okkal bírálhattál volna. Ehelyett oktalan voltál.....szokás szerint. 

 

" a magáncsődöt is már réges-régen be lehetett volna vezetni  "

 

Ja. Megyó idejében......aztán azóta se. 

Előzmény: advocatusdiaboli (60624)
netuddkivogymuk Creative Commons License 2015.01.25 0 0 60625

Nem ügyvéd, hanem valami informatikai vállalkozása van megfelelő végzettséggel. 

Előzmény: maotai2 (60622)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2015.01.25 0 0 60624

Diszlexia? Vagy ez már a demencia?

Hány éve beszéltem az elsétálási jogról? Esetleg már a válság előtt is? Visszakereshető dikk, nekem nem törölgették ötven nickemet azóta...

 

Egyébként meg mellébeszélsz, terelsz - a magáncsődöt is már réges-régen be lehetett volna vezetni - csak éppen qrmányodat valójában egy hangyányit sem érdekli a sok paraszt, akinek mindenféle problémája van/volt/lesz.. Magasról tesznek ránk, csak számadatok vagyunk a nagy, öncélú (és dilettáns..) sakkjátszmájukban. A devizahitelekkel is kizárólag azért foglalkoztak, mert a több vargabetű után megálmodott gazdasági stratégia az, hogy a forint gyengítésével próbálnak egyfelől az államadósságon faragni, másrészt a külső versenyképességet növelni - csak ez sajnos egy 90% körüli külső kitettségű gazdaságnál nem járható stratégia (lám: hiába gyengítettek két év alatt vagy 20%-ot a forinton, lófax indult be, nem gazdasági növekedés, folytatódik a pangás...), másrészt mindvégig elsődleges szempont volt, hogy a túlköltekező, hatékonytalan állam reformját elkerülendő a bankokat fejni lehessen, kibírják az extrém különadókat... Ezekkel az elmúlt öt év alatt simán el is szedték tőlük azt a pénzt, amivel lazán rendezni lehetett volna a kérdést - de ugyebár másra kellet költeni, például a te nyugdíjadra, nehogy véletlenül kiszeress belőlük...

 

És most hess vissza a piros kereszt mögé...

Előzmény: netuddkivogymuk (60620)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2015.01.25 0 0 60623

:-)))))))))

 

Ezt elteszem, ez csodálatos...

Ha te ekkora emberismerő vagy, humán erőforrás ágazatban inkább ne próbálkozz... ;-)))

 

Ja, nem vagyok sem ügyvéd, sem nyugdíjas (az a te szeretett elvtárs dikked...), sem frusztrált...

Előzmény: maotai2 (60622)
maotai2 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 60622

Te értelmi fogyatékos vagy.

Sztem nem ...inkább egy nyugdíjas, aki megbolondul azért, h írhasson, h kompenzálja azokat  a frusztrációit , melyeket a rendszerváltás váltott ki  belőle.....az , h ügyvédnek adja ki magát, nem igazán fontos, hiszen akár még az is lehet. 

Előzmény: netuddkivogymuk (60620)
netuddkivogymuk Creative Commons License 2015.01.25 0 0 60621

A nagy egód már megint elvette az eszedet. 

Túl sokat képzelsz magadról. 

Előzmény: advocatusdiaboli (60618)
netuddkivogymuk Creative Commons License 2015.01.25 0 0 60620

" a valóban fizetésképtelen 160-180 ezer hiteles helyzetét) egyáltalán nem kezelni"

 

Te értelmi fogyatékos vagy. 

Azért nem látod, hogy  te a lehetetlent kéred számon a kormányon. A te 160-180 ezer hitelesed (valójában a fele, kétharmada) akkor is fizetésképtelen, ha a mostani teherkönnyítést megduplázzák. Mindig fizetésképtelen. 

Ez tehát nem a törvény, a mostani intézkedés hibája. 

 

Az általad szorgalmazott magáncsőd intézményének pedig a kdnp (és a fidesz) már kétszer nekiugrott, de még nem lehetett bevezetni. Miért is? Először mankót kell adni azoknak, akik még magáncsőd nélkül képesek felállni, Majd csak azután lehet bevezetni, amikor már ez a forintosítási kör kifutott. És akkor be is lesz vezetve. 

 

Egyébként meg ez a "legrászorultabbak felkarolása" magyarán a rászorultsági elv érvényesítése tipikus álliberális (szadeszos) eszköz a lumpen elemek megnyerésére mindenki más pénzén

 

Ha valamit okkal kritizálhattál volna, azt nem tetted meg.

Okkal hiányolhattad volna az elsétálási jog megadását minden hitelfajta (ház, kocsi) esetében. 

Előzmény: advocatusdiaboli (60617)
Order of Hermes Creative Commons License 2015.01.24 0 0 60619

Hehh, ez a topic már a 2000es évek elején is olyan volt, hogy ha valami outsider bemerészkedett ide, a törzsközönség hajlamos volt nagy arccal leoltani - ezért is szoktam le róla. Látom azóta még ráadásként pár fidesznyik fanatikus is beszabadult ide, ej ej :)

Előzmény: advocatusdiaboli (60617)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2015.01.24 0 0 60618

Ó, nekem ott külön osztály van már, sorra küldik az újabb harcosokat, ha egy kidőlne... ;-)))

Előzmény: Macroglossa (60616)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2015.01.24 0 0 60617

Nem adok elő semmilyen műsort - nem tudok veled érdemi párbeszédbe kezdeni, mert erre nem vagy hajlandó... Gúnyolódsz, mellébeszélsz - de tényeket nem mondasz. Közben meg arra hivatkozol, hogy ez egy olyan nívós topic, ahol ilyeneket kellene mondani...

 

Hát, akkor rajta...

 

Én kifejtettem egy álláspontot, elemezd akkor tisztelettel, miért marhaság... Magával a forintosítással egyébként önmagában nincs bajom, csak az a véleményem, hogy - mint írtam már: "túl kevés és túl későn", ráadásul a problémák jelentős hányadát (tudniillik a valóban fizetésképtelen 160-180 ezer hiteles helyzetét) egyáltalán nem kezelni, semmiben sem érinti.

 

Emlékszünk még mind arra, amikor a végtörlesztés bejelentése után elhangzott a kormányzat részéről, hogy "akkor most a devizahiteles probléma véglegesen rendezésre került, nem kell vele többet foglalkozni" - aztán egy évvel később már nyilvánvaló volt, hogy semmit sem sikerült megoldani, azok, akik eleve nem voltak bajban, azok még jobb helyzetbe kerültek - mindenki más meg még rosszabba... No, most is egy ilyen "rendezés" történt.

Írtam már sokszor: az egész történetet elhibázottnak tartom, egy megfelelően átgondolt és időben bevezetett magáncsődre lett volna szükség - semmi többre.

Előzmény: maotai2 (60615)
Macroglossa Creative Commons License 2015.01.24 0 0 60616

látom, küldtek neked a pártközpontból egy harci fikanicket...

Előzmény: advocatusdiaboli (60614)
maotai2 Creative Commons License 2015.01.23 0 0 60615

Advi, sztem ezt a műsort add elő inkább a Sínenben, : az elég gyorsan pörög ahhoz, h a hsz-aid minél hamarabbb a feledés homályába merüljenek..

Előzmény: advocatusdiaboli (60614)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2015.01.23 0 0 60614

Nem, nem látom, azt látom, hogy nem érvelsz, semmi konkrétumot sem mondasz, csak fölényeskedsz...

Előzmény: maotai2 (60613)
maotai2 Creative Commons License 2015.01.23 0 0 60613

Advi,

még most sem látod, h milyen bohócot csináltam belőled, pedig, ha visszaolvasnál, tudhatnád, h ez egyáltalán nem állt szándékomban....

de, hát a Te döntésed volt, h elkezdtél személyeskedni velem ebben a topikban....   

Előzmény: advocatusdiaboli (60612)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2015.01.23 0 0 60612

Üres fecsegés. Semmi érv.

 

És érdekes, hogy dikk valahogy nem szúrja a szemed (holott mindenben a fordítottját mondja, mint te - ellenben ugyanabból a hátsóból kandikál kifelé)... Ez számomra mindent elmond...

 

Állok elébe bármilyen szakmai vitának, és még azt sem tartom katasztrófának, ha valamiben tévedek. De te itt most velem nem vitázol, valós ellenérvet még nem hangoztattál...

Előzmény: maotai2 (60611)
maotai2 Creative Commons License 2015.01.23 0 0 60611

Utólag egyértelműen látható, hogy ez kivitelezhető lett volna, és mára alapvetően túl lennék az egész problémán - ezzel szemben még a forintosítás után is maximum ott vagyunk, ahonnan elindultunk...

 

Ezek a beszúrásaid (melyek annyira primitívek, h ebben a topikban választ sem érdemelnek), jobban mutatnak a hozzád hasonló nickek által lepusztított "Sínen"-ben.,..

Előzmény: advocatusdiaboli (60604)
netuddkivogymuk Creative Commons License 2015.01.23 0 0 60610

Így kell címet adni egy cikknek:

 

http://www.napigazdasag.hu/cikk/33760/

 

Érdemes elolvasni. 

netuddkivogymuk Creative Commons License 2015.01.23 0 0 60609

"leírok egy komplexebb gondolatot, még csak nem is félreérthetően, pont azért fogalmaztam meg bővített mondatokban, hogy egyértelmű legyen (miszerint: volt deviza, de tény, hogy nem "annyi") - majd rögeszméitektől függően mindkettőtök azt látja benne, ami sosem volt (miszerint: "nemisvóttdeviza", ill: "mindottvótt")."

 

Ne hazudj. 

Épp én vezettem le először nektek, hogy "volt deviza, de nem annyi". Most meg szokásodhoz híven csúsztatva azzal vádaskodsz, hogy sosem volt deviza. 

Belőled se lesz már ember sohasem....

Előzmény: advocatusdiaboli (60604)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!