Keresés

Részletes keresés

MagyarországKatonái Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33139

Elolvastam a cikket, elszomorító látni, hogy mások mit, hogyan tesznek, még akkor is, ha nagyobb ország, több lakos, jobban dübörgő gazdaság, de ennyivel?

 

Én ezt nem is tudtam, 48 db új F-16-os? 5 Herkules? Plusz a MIG-ek?  TYŰHA!

 

...

 

Itt lenne már az ideje, hogy legalább saját magunknak ne hazudjunk, saját magunkat ne próbáljuk átverni.

 

Vannak itt civilek és katonák is, érdekelne a véleményetek akár privátban is, szerintetek mire lehet büszke 2008-ban egy magyar katona?

 

(Aki azt mondja, hogy a kreativitásra, találékonyságra, hogy hiányos felszereléssel és logisztikával is mennyi mindent megold és képes végrehajtani a feladatát, azt virtuálisan fejbekólintom! Mert egyébként igaz, de ez a mi szegénységi bizonyítványunk!)

 

 

(A komolyabb témájú hsz-ek ezentúl erről a nick-ről érkeznek.) http://www.katonahumor.hu/

 

 

 

Előzmény: Biga Cubensis (33134)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33138
Üdvözletem!

Sajnos ezen az oldalon sem fogunk már sok infót olvasni.
http://www.vedelmiipar.hu/login.php
gencsydani Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33137
Örülök hogy legalább vidám perceket sikerült szereznem!:D
Előzmény: Hamburger2 (33114)
Plieur Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33136

Tiszteletem Stylist!

Izlanddal kapcsolatos gyakori tévedés hogy hadsereg nélküli ország. Bizonyos szempontból igen, de más szempontból nem...

Ugyanis stratégiai helyzete miatt az USA jelentős szerepet vállalt Izland védelmében, egészen 2006-ig ( ARICE erők+ NATO jelenlét: Dánia, Norvégia).

Az USA kivonulás utáni egyezmények garantálják a meglévő bázisok üzemképesen tartását.

És mi is van ami echte izlandi?

1 db. krízishelyzet kezelő egység, kb. 100 fő, amely pld. részt vett békefenntartásban ( Koszovó pld.)

Parti Örség: 3 hajó. Kicsi de agresszív: lásd a halászati incidensek a 70-es években az angolokkal.

Légvédelem: radarhálózat

Viking antiteró egység

Rendőrség: kb. 800 fő.

Ott az érdekesség hogy a rendőri/katonai dolgok néha összemosódnak:)

Valahogy úgy néz ki innen hogy megtartanak egy profi alapcsapatot, amely köré szükséghelyzetben gyorsan fel lehet építeni pár egységet. A kiképzés+felfegyverzés tekintetében meg ott vannak a régi barátok: Dánia, Norvégia.

Izland: 309000 lakos, kb. 1500 fős "sereg": 206:1

Mifelénk: 10041000 lakos és . 28780 fős sereg:349:1

HE-HE-HE! Statisztika...

 

Előzmény: Stylist (33133)
Nr.121212 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33135
Üdvözletem!

Akko' jó! mert naggyából azt mondtam amit szerettem volna /tehát: vmilyen vontatott tarack/ . Mivel a magyar realitások azt mutatják hogy ilyen vontatott "típúsú" lövegeket szeretne egyelőre rendszeresíteni a honvédség - még mindig nemtudni melyiket -. Jóval olcsóbbak mint az önjáró típusok. Ezért van ott opcióként az utalás egy jobbesetre, vagyis a Donar 155mm-re, Cv90 -verzióban ...:) ami illeszkedne a felvázolt rendszerbe - ha számolunk azzal hogy a közeljövőben ők is fejlesztenek ilyet a saját platformjukra.

:))Miért van az a furcsa érzésem mintha teljesen OFF lennék /?/

Ui: Na igen, ha a BTR-eket kivitték misszióba akkor a Stryker is perszehogy beférne a transportba..
Előzmény: tuzer (33100)
Biga Cubensis Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33134
Stylist Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33133
"Most láttam ahíradóban, hogy egy elemzés szerint 10 év múlva a Honvédség működésképtelenné válik... Kérdezem, mi tart még 10 évig??"

Te félreértettél valamit! Nem a haditechnika tart ki addig! Nyilván 10 év múlva sz@rik be az utolsó fagylaltgép, és tábornoki szobabicikli, ezzel a rendszer léte indokolhatatlanná válik, és nyugodt lélekkel áttérhetünk az Izlandi ( hadsereg nélküli ) modellre... :-((
Üdv:
Előzmény: Python24 (33118)
Stylist Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33132
"Látom, ismét beindult az álmodozás! :)"

Úgy tűnik, hogy mi még álmodozásban is kispályások vagyunk! Dingóról álmodozunk, holott semmivel nem kerülne többe, ha Stryker-ről álmodoznánk... :-)) Persze lehet, hogy a Stryker is csak ebből a káeurópai szocreál nyomorból nézve ilyen rózsaszín, aztán majd Éhesló vagy 1805 arról is jól leszedi a keresztvizet... :-))
Üdv:
Előzmény: Hamburger2 (33115)
Stylist Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33131
"Éles fegyvert én elvből nem tartanék otthon. Emlékszem, hogy én milyen kölyök voltam és mit múveltem a faterom önvédelmi pisztolyával!"

Ezek szerint apád ...khm... nem vette véresen komolyan az otthoni fegyvertartás szabályait! :-)) Ez még nem kell, hogy elriasszon téged, csak ebben az egy dologban meg kell keményíteni az apai szívet, és keménynek lenni, mint a vídia: külön a fegyver, külön a lőszer, mindkettő biztonságosan elzárva, ja, és "nem mutiból készült", ha az ifjúság meg szeretné tekinteni. Akkor nem lehet baj. Ráadásul katonatisztként tudnál élni a nagyon kevés megmaradt kiváltságod egyikével is, és a szolgálati fegyver mellett kaphatnál engedélyt önvédelmi lőfegyver tartására is. Tudom, te nem vagy olyan natural-born gun-lover, mint a Dani, de azért egy Glock, vagy egy H&K látványa csak hatással van rád, igaz? :-))
Amúgy nem tudom, hogy milyen a közbiztonság Debrecenben, de az álmoskönyvek úgy tartják, hogy nem árthat, ha meg tudod védeni az otthonodat...
Üdv:

Előzmény: Hamburger2 (33114)
tenue1 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33130
Hidd el még egy lány is feltalálja magát a gardróbszekrénynél.Már amelyik nem anyuci rukáiba és cipőibe tipeg ide oda a lkásba.Hanem a vállfából és gatyagumiból eszkábált+kötőtűvel kombinált nyilával.Én legalább is így kergettem a nővéremet a lakásba anno:)De a gyerek fantáziája ha beindul és eszköz is van hozzá......
tenue1 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33129
" ilyen párt válassz magadnak"Úgy érzem ez a hsz.-em kicsit kettős értelmű volt.Nem azért tartalak értelmesnek mert nem olyan párt választasz magadnak mint Hamburger ,hanem azért mert gondolom nem akarsz szánt szándékkal meghalni valaki miatt akinek az elveit igazából nem tudnád tolerálni.
Na így akartam,csak siettem.:)Bocsi..
Előzmény: tenue1 (33111)
tenue1 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33128
Kedves Hamburger2!

Ezt a hsz.-t neked címeztem.:)Mármint az előzőt.:)
Előzmény: tenue1 (33127)
tenue1 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33127
Hidd el még egy lány is feltalálja magát a gardróbszekrénynél.Már amelyik nem anyuci rukáiba és cipőibe tipeg ide oda a lkásba.Hanem a vállfából és gatyagumiból eszkábált+kötőtűvel kombinált nyilával.Én legalább is így kergettem a nővéremet a lakásba anno:)De a gyerek fantáziája ha beindul és eszköz is van hozzá......
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33126
Köszi!

Régebben szó volt egy automata 40mm-esről is ,ha jól emlékszem szakasz - század szinten.
Előzmény: Python24 (33123)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33125
Szia Python! No igen, minden nézőpont kérdése! :)
Előzmény: Python24 (33124)
Python24 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33124
Szia!!
Felttéve,hogy mit neveünk nagy gondnak??
Mert szerintem a nagy gondok ideje már beköszöntött,kb 2 éve...
Előzmény: Hamburger2 (33120)
Python24 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33123
Szia!!
Tudtommal csak egy kanadai gyártmányú,egylövetű 40mm-es gránátvető van rendszerben,könnygáz és gumi gránátok kilövésére.Mondjuk szerintem használható lenne repeszgránáttal is,ha lenne hozzá..
Előzmény: Törölt nick (33122)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33122
Üdvözletem!

A bolgár gránátvetőn kívül csapatpróbán volt a svájci SIG cég 40mm-es puska-gránátvetője is. 2007-ben lehetett látni a Kecskeméti Repülőnap alkalmával pl. a Bercsényi KMZ kiállításán.
Ezt sem rendszeresítették?
Előzmény: Python24 (33088)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33121
No igen! :(
Előzmény: tuzer (33090)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33120
A nagy gondok beköszöntése szerintem sem fog olyan sokáig váratni magára.
Előzmény: Python24 (33118)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33119
Sejtettem én, hogy még sem áll annyira távol egymástól a felfogásunk! :)
Előzmény: 1805 (33081)
Python24 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33118
Sziasztok!!
Most láttam ahíradóban,hogy egy elemzés szerint 10 év múlva a Honvédség működésképtelenné válik..

Kérdezem,mi tart még 10 évig??
Hamburger2 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33117
Bocs, még egy gondolat: egy házasság mindig kompromisszumokat feltételez mindkét fél részéről. Valamit valamiért!
Előzmény: gencsydani (33110)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33116
Szia Dani! Mondtam, az irodámba más a helyzet! :) Bárhová jössz, szívesen látott vendég vagy! Szerintem ne offoljuk szét a topicot az én magánéletemmel. Én elégedett vagyok vele és reményeim szerint a család többi része is. :)
Előzmény: gencsydani (33110)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33115
Látom, ismét beindult az álmodozás! :) Nekem viszont azon kell törnöm a fejemet, hogy miként lehet a meglévő erőinket hatékonyabban működtetni!
Előzmény: ==T== (33102)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33114
Szia Dani! Fél OFF! Egyáltalán nem veszem sértésnek és jót röhögtem a hsz-on! Éles fegyvert én elvből nem tartanék otthon. Emlékszem, hogy én milyen kölyök voltam és mit múveltem a faterom önvédelmi pisztolyával! :) Az én fiamról sem feltételezek jobbat! :) A lakásban tehát nincs is fegyver, vagy annak látszó tárgy. Viszont az irodámban már nem fér el a falon a sok replika, otthon meg a sok tematikus könyv a polcokon. Az lesz még érdekes, amikor a fiam azokat is felfedezi! Mert hát tagadhatatlanul apjára ütött. Ha meglát egy hosszúkás fadarabot, rögtön felkapja és "durrog" vele az anyukája "nagy örömére". De hát nincs mit tenni, minél jobban tiltod, annál jobban érdekli a dolog. Egyébként tegnapelőtt kompromisszum szülelett! A nejem hozzájárult, hogy a fiam ovikezdési ajándékba egy középkori lovagot kapjon. Amolyan pajzsos - kardos - páncélos változatot. Talán mondanom se kell, hogy a plüss mackója helyett most ezzel a szúrós döggel alszik! :) Tényleg nem érzem magamat korlátozva. Van elég alkalmam (ez nem igaz!!!) kiélni "ferde hajlamaimat" a cégen belül. Jaaaaaa! És közel sem vagyok olyan megszállotja a fegyvereknek, mint Te! :) Üdv: Hamburger ON
Előzmény: gencsydani (33096)
Éhesló Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33113
NATO = No Action Talk Only
Nem én találtam ki....:)))
Előzmény: Kuruc71 (33089)
gencsydani Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33112
Ha hajlandó lennék egy számomra ennyire fontos dologról lemondani, akkor az már úgyse én volnék - tehát nyugodtan mehetek a levesbe. De szerintem is valószínűbb az első verzió, úgyhogy Plieur kolléga nyugodtan elteheti a kaszakövet, ráér a baltáját megfenni később is!:D
Előzmény: tenue1 (33111)
tenue1 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33111

                Te elég értelmes embernek tünsz,így-most csak annyit-gondolom veled ez nem fordulhat elő.Mármint ,hogy ilyen párt válassz magadnak.Ha ez mégis megtörténne azt is komolyan gondoltad,hogy vegyék el az életed?

Majd késöbb a többit...:)

Előzmény: gencsydani (33110)
gencsydani Creative Commons License 2008.09.03 0 0 33110

Félreértetted, a magam részéről egyáltalán nem viccnek szántam a dolgot...

 

De hogy egy kicsit lovagoljunk a szavakon is: szerinted az a mondat hogy "Még a fiam vizipisztolyát is kidobta, hogy ne legyen fegyver a házban" azt jelenti hogy nincsen korlátozva egyik fél sem semmiben (most az egy másik kérdés hogy jelen esetben a jogaiban korlátozott fél a családi béke és a tolerancia jegyében ebbe a dologba belenyugszik)? Mert szerintem nagyon nem!

Az pedig, hogy Hamburgernek mennyi csillag van a váll-lapján, ebben a kérdéskörben tökéletesen irreleváns, az otthonába pofátlankodtunk be éppen, nem az irodájába...

Előzmény: tenue1 (33101)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!