Keresés

Részletes keresés

Matirko1 Creative Commons License 2013.03.02 0 0 10760

Nagyszerű. Akkor mi alapján jönnek fel a keresőbe beírtak? És azok pl. gyerekei / házastársa?

Előzmény: canonfan_448 (10759)
canonfan_448 Creative Commons License 2013.03.02 0 0 10759

"...amelyek fent vannak a familysearch- oldalán - lapozva megnézhetőek - a bennük lévő valamennyi adatot felhozza a kereső is?"

 

Nem.

 

Előzmény: Matirko1 (10758)
Matirko1 Creative Commons License 2013.03.02 0 0 10758

Kösz szépen a választ.

Azt is meg tudod mondani,hogy azok az anyakönyvek, amelyek fent vannak a familysearch- oldalán - lapozva megnézhetőek - a bennük lévő valamennyi adatot felhozza a kereső is? Kvázi, teljesen mindegy, hogy én most egyenként végiglapozok számtalan oldalt, vagy beírom a keresett nevet a keresőjébe?

Előzmény: Bajdó (10757)
Bajdó Creative Commons License 2013.03.02 0 0 10757

 

 

 

Tökéletes program nincs.

Mindegyiknek van jó, és hiányos része.

Két bonyolult dolog van

A névírási, és a dátumírási szabályunk. Nem minden program szereti.

 

Ki kell néhánytíz névvel próbálni néhányat.

Itt lehet csemegézni. (Utoljára egy éve volt frissítve.)

 

  http://www.skoumal.eu/linkek.html      

 

Én próbálkoztam, és a legjobbnak a MyHeriatge-t találtam. Olvasd a lentebbi 10730-as hozzászólásomat?

Mivel bármelyik rendesen működő program fizetős, nem biztos, hogy évekig van tízvalahány ezer forintom a megváltására. Ennek az alapja (Family Tree Builder) évekig használhatóan a gépemen marad. A gyűjtés is évtizedekig tart. Közben mentegethetek. Aztán ha úgy alakul fizetek és mindjárt használható minden programrész. Az előre tervezett dolgokat megcsinálom elmentem.

Nekem is van néhány „Jelentéskönyv”-em amit bármikor kinyomtathatok (50/100/200 oldalas is van), igaz csak a kétéves változatok.

Aztán a bevitt személyadatok mindig megmaradnak, és átvihetők egy arra alkalmas más programba. Ez egy három-négyszázas fánál nem hátrány. Aztán ha az jobban tetszik ott maradhatsz.

 

Jó próbálkozást. Üdv BSH

 

Előzmény: Matirko1 (10751)
changy Creative Commons License 2013.03.02 0 0 10756

Sziasztok!

Már egy ideje olvasgatom a fórumot, és én is rákattantam a családfakutatásra. Bár nekem könnyű dolgom van, mivel édesanyám jóvoltából az apai ág elég jól ki van kutatva a 18. századig, és néhai dédnagyapám fejből tudta az őseit öt generációra visszamenőleg.

No, de a lényeg: Van egy ősöm, Wieand Sebestyén (sváb, evangélikus), aki Lajoskomáromban halt meg 1831-ben.  A halotti anyakönyv szerint  74 éves volt a halálakor. Egy német fickó, aki valahogy szegről-végről rokonunk meg is talált 2 házassági bejegyzést (mivel kétszer házasodott) róla, de a születést 1757-ben nem találta meg. Az első házassága Györkönyben köttetett 1787-ben, egy bizonyos Walter Máriával. Ebben az a gyanús, hogy ha 74 évesen halt meg, akkor 30 éves korában házasodott. Nem volt kicsit idős a házassághoz? Mármint tudomásom szerint a 18. században elég fiatalon házasodtak. Vagy ez a sváboknál másképp volt? Szerintem nem, mert pl.: a fia, János 21 éves korában tartotta az esküvőjét.

Az első gondolatom az volt, hogy talán a pap ránézésre írta be az életkort, vagy ősöm maga sem tudta, hány éves. Az említett német rokon végig kutatta Tolna megye evangélikus anyakönyveinek nagy részét, de sehol sem találta a születését. Talán még Németo.-ban vagy Ausztriában született és csak később jött a rokonok után.

A dédnagyapám úgy mesélte, hogy Sebestyén szülei a varsádi uradalomban cselédkedtek. Természetesen ez csak családi legenda, de minden legendának van alapja, és talán dédnagyapám a tolnai Mercy - uradalmat értette alatta, de ugyebár az elég kiterjedt volt. Egyébként voltunk Varsádon „anyakönyvezni”, de semmi.

Nemsokára megyünk Györkönybe, hátha máskor született és/vagy találunk valami plusz infót a házasságnál.

Van ötletetek, hogy merre indulhatnék tovább?

Előre is kösz és ha valami hülyeséget kérdeztem/mondtam bocs!

 

Terelőjuhász Creative Commons License 2013.03.02 0 0 10755

Sziasztok!

Annyi év halogatás után végre én is rászántam magam a kutatásra.

Mivel egy konkrét ember ágát szeretném felkutatni, ezért arra gondoltam, hogy első lépésként a falu papját keresném meg, hátha megtudja nekem mutatni a keresett személy halotti anyakönyvét. Ez azért nem egy halva született ötlet, nem igaz?

Szerintetek a gondolkodásmódot is lehet örökölni? És ha igen, vajon tud lappangani több generáción keresztül?

Prelleg Creative Commons License 2013.03.02 0 0 10754

A három családfát nézegetve én a következőre jutottam. Mindegyiken más a feleség keresztneve (Mária, Márta, Borbála), a férj neve különbözik a második családfán a többihez képest, de különböző keresztnév szerepel a férj apjánál (Márton és Miklós) is. Az első és harmadik családfán a gyermekek számában és nevében sincs egyezés. Eltérő még a férj anyjának neve (1. csf.-án K. I. a 2.-on és 3.-on A. A.). Ami megegyezik az a második és harmadik családfán szereplő második feleség neve, aki az elsőn nem is szerepel. Az anyakönyvi bejegyzésben szereplő Mária és az. 1. családfán lévő M. Mária valószínű, hogy ugyanaz a személy. Bár a 2. és 3. táblázat házaspárja azonos lehet, ezek a (mind a három) családfák nem elég pontosak ahhoz, hogy fel tudjad használni őket. 

 

Előzmény: canonfan_448 (10748)
béva1 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 10753

Egy kevés bevételre nekik is szükségük van. :) Én egy Szepes megyei kis településen keresgélek. Két film készült róla, az egyik fent van a neten, és meg van a Tihany téren is, a másikat csak pénzért nézhetem meg. Még nem rendeltem meg, de nem vészes kb. 1.600,-Ft.  Barcai anyakönyvek lehetnek a MOL-ban is.

 

Előzmény: Matirko1 (10751)
canonfan_448 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 10752

GenoPro.

 

A többi nekem nem jött be. Komoly családfakutatásra szinte az összes alkalmatlan.

Emlékszem olyanra amely csak 5 generációt tudott. :o

 

Matirko1 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 10751

Nem hiszem el, hogy annyi kötetet átböngésztem, és Bárcáról van egy külön kötet....és miért nemérhető el a neten??!! Kassai könyvekben is találtam Bárcai bejegyzéseket, azt hittem jó úton járok... Köszi, felhívom őket.

 

Másik kérdésem is van:   létezik egy olyan katonai adatbázis, amiben név szerint tudok keresni I. világháborús katonát?

 

Plusz: melyik programot használjátok a családfa összeállítására?

Én excelben vezetem, mert minden ősömről beírok 1-2 mondatot is, amit megtudok róluk, de már egyre nagyobb, és nehezebben kezelhető. Viszont a többibe nem tudok egyéb infót beírni, csak az alapokat (név, szül., halál). Nekem ennél több kellene. Tudtok ajánlani egy könnyen kezelhető programot, amibe egyéb infókat is be tudok írni? 

Előzmény: béva1 (10740)
canonfan_448 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 10750

Nincs Melcsic környékén 1710 előtti anyakönyv.

Se születési, se halotti, se házassági.

Előzmény: skoumi (10749)
skoumi Creative Commons License 2013.03.01 0 0 10749

A halotti alapján igen,

 

DE!

 

a házassági, illetve születési bejegyzés ismerete nélkül nem lehet száz százalékosan kijelenteni (én legalábbis nem fogom :) ) Találd meg azt, és meglesz a válasz (vagy nem, mert ez is előfordulhat :) )

 

Tudom, sokat segítettem :))) de sajnos ilyen a családfakutatás

Előzmény: canonfan_448 (10748)
canonfan_448 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 10748

http://kepfeltoltes.hu/130301/marsovszky_maria_Z_1713_03_21_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

Hölgyek, Urak!

 

 

Egy hangyányi segítség és mindenekelőtt vélemény kellene. Már amennyiben ráér valaki. :)

Ugye jól látom, hogy a második táblázatban valami el van írva? Konkrétan Márta helyett Mária kellene, és István helyett Miklós.

Biztos valami turbulencia van az időben (a mostanira gondolok), mint az Úr 1713-as esztendejében.

 

Azonosítás végett a 4. anyakönyvet mellékeltem, ott Mária halottija van, és az elhalálozás időpontja és a pontos helye is stimmel. (amennyiben elfogadjuk, hogy Kis-zsámbokrét Melcsic könyveibe volt akkoriban bejegyezve) :)

 

Az első és harmadik táblázat az anyakönyvet erősíti meg érzésem szerint, de tényleg érdekelnének a vélemények.

Mert enélkül nehéz továbbhaladni.

 

Vagy van más megoldása a puzzle-nek? :)

skoumi Creative Commons License 2013.02.28 0 0 10747

Mire gondolsz konrétan, Judit? :)

 

Igen, ki lehet menni, le lehet fotózni - naponta fotójegyet kell venni és egy nap max. 5 anyakönyvet adnak ki.

A Nick által említett csodálatos ember - ha jól sejtem, hogy ki az -, aki egy-egy adatban esetleg segíteni tud, nem mindenható. Rengeteg anyaga van már rengeteg munkával, de még többször ennyi van, amit le kellene/szeretene fotózni. Irdatlan munka...

Előzmény: karancsijudit (10745)
eszterec Creative Commons License 2013.02.27 0 0 10746

Köszönöm a tippet.

Előzmény: béva1 (10742)
karancsijudit Creative Commons License 2013.02.26 0 0 10745

Szia, ez tényleg működik, nem kamu?

Előzmény: Prelleg (10734)
béva1 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 10744

FamilySearch nyitó oldalán a fejlécben "Catalog"-ra kattintva megnyílik egy helyiségkereső, beírva a település nevét kiadja, hogy van-e találat. Amennyiben van, lépésről-lépésre el lehet jutni a filmszámokig.  E-mail címet én nem tudok. Telefonon érdeklődtem már a 06-1-422-0338-as számon, és voltam a kutatótermükben, ahova előzetesen időpontot kell kérni. A családkutató központ Budapest, XIV. ker. Tihany tér 1-ben van.

Előzmény: rkyra (10743)
rkyra Creative Commons License 2013.02.26 0 0 10743

Ez a katalógus hol érhető el pontosan? Illetve melyik mail-címen lehet tőlük kérdezni? Idáig nem volt még rá szükségem... de most valami nagyon érdekelne.

Előzmény: béva1 (10740)
béva1 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 10742

Ugyanazt javasolnám, mint alább Matirko1-nek írtam. Horná Micináról szintén van a a mormonoknak több filmje, a katalógus szerint. Az evangélikusokról 1784-1950-ig, de neten nem elérhető, csak annak indexált változata, vagy annak is csak egy része ( gondolom  a leírtakból, nem kerestem rá).

Előzmény: eszterec (10735)
vadász1 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 10741

Igne én is találkoztam olyan újabban (ősz-tél) feldolgozott szlovákiai adattal, ahol az anyakönyv sajnos nincs fenn, csak az adat :-(

Előzmény: eszterec (10735)
béva1 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 10740

A FamilySearch katalógusában szerepel Barca településről film (2 db), valószínű nincs fenn a neten. Én felhívnám a mormon egyház családkutató részlegét, és a katalógusban szereplő  szám alapján megkérdezném, hogy náluk megtalálható-e, vagy pénzért megrendelhető-e? Amennyiben valaki megrendeli a filmet 3 hónapig van Magyarországon. Aki nem tagja a felekezetnek havonta egyszer kaphat géphasználati időt. Más is kikérheti ebben a 3 hónapban, tehát van mód a többszöri keresgélésre.

Előzmény: Matirko1 (10732)
Matirko1 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 10739

akiralk, rkyra köszönöm szépen a válaszaitokat.

 

Valóban, más vallással is születhetett, ez nagyon jó ötlet. Végignézem őket. Bár az 1882-es év 01.24-ét véletlenül meg-megnéztem egyik,másik felekezetnél, és azokban nem találtam. Gondolom alaposan át kell néznem, több évet is.

Köszi szépen.

Előzmény: Törölt nick (10733)
changy Creative Commons License 2013.02.25 0 0 10738

Én igen!

Előzmény: -Tremmel- (5829)
Mumu Creative Commons License 2013.02.25 0 0 10737

Most taltalak meg:

Aníosom Örkenybol szarmazott.Molitoris Barbara szulletett 1900 januar 19. Megtalatuk a kozseg anyakonyvebe--Leszarmazotja meg él Budapesten. Barbara (Borbala) apja a Szapary grof uradalmi tisztje volt..

Irj ha akarod a  kapcsolatot- Regi a topic, aki olvasa adja át

rkyra Creative Commons License 2013.02.24 0 0 10736

Én úgy láttam Bárca település nincs fent az adatbázisban. Gondolom Ágnest is ott anyakönyvezték. (nekem is volt olyan, hogy a pár km-re lévő nagytelepülést írták be az apró falu helyett)

Én inkább a szülei házasságának keresésével próbálkoznék Kassán, illetve a környező településeken, hátha...

Az, hogy más nevelte fel nem feltétlenül jelentette azt, hogy teljesen elárvult. Valószínűleg az apa már nem tudott gondoskodni róla is, ezért máshoz került.

 

 

Előzmény: Matirko1 (10732)
eszterec Creative Commons License 2013.02.24 0 0 10735

A famylisearch keresőjében megvan a név a születésről, az  anyakönyvi oldal nem érhető el.

Amit szeretnék elérni, Horná Micina, Banska Bystrica  evangélikusoknál.

Hátha ismeri valaki, hol lehet ez berakva az anyakönyvekbe.

Mit jelent, ha az adat fenn van, de nem tekinthető meg?

Olyannak is találkoztam, hogy megtekinthető ugyan egy adat, de a fejléc nincs ott az anyakönyvnél, így nem lehet onnan dobbantani a további kutatáshoz.

Ha van valakinek ötlete, mi a teendő, kérném...

Prelleg Creative Commons License 2013.02.24 0 0 10734
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.24 0 0 10733

Nem tudom átnézted-e a többi felekezetek anyakönyveit is, de ha nem akkor talán érdemes lenne megnézni. Nekem is van egy dédnagymamám aki házasságkötésekor római katolikus volt, de mint kiderült evangélikusnak született csak a házassága előtt egy évvel átkeresztelkedett római katolikusnak.

Előzmény: Matirko1 (10732)
Matirko1 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 10732

Sziasztok!

 

Én is a guruk véleményét kérném:

 

Kérlek, adjatok tanácsot. Ha az alábbi pontos (nak vélt) adatokat tudom, akkor miért nem találom a familysearch adatbázisában sehol őket???

 

Dédnagyanyámat Materko ( Matirko ?) Ágnes nek hívták, és a házassági, ill. a  halotti a.k szerint 1882.01.24-én született Kassán. Tót, vagy lengyel, vagy hasonló származású volt.

 

De hiába néztem meg 1881 és 1886 között, hiába kerestem rá a nevére, sehogy és sehol nem találom!  Megpróbálna valaki még egy próbát tenni? Vagy tanácsot adni, hogy miért nem találom, vagy merre és hogyan keressem tovább?

 

(Elhunyt: 1964.12.10, Nyírbogdány. Anyja neve: Kovalszki Antonina, apjáé Materko ( Matirko ?) Herman, ill. a halottiban Materko Sándor. Férje: Márton János (h.kötés: róm.katolikus mindkettő a bejegyzés szerint: 1908.05.16, szül: 1884.12.24).

 

Azt is tudom, hogy Kusnyír Pálné nevelte fel Bárcán, mert a szülei állítólag korán meghaltak. (Bár a házasságkötésiben csak az anyja volt néhaiként említve.) Kusnyír Pálné lánykori nevét nem tudom, mint ahogy azt sem, hogy milyen rokoni (?) kapcsolatban álltak. Csak azt, hogy "nénémnek/nénjémnek" hívta. - Őt sem találom.......

 

Továbbá, az 1. szülött gyermeke születésijét sem lelem - csak a halottiját - Béla volt a neve, szül: 1904.08.18, Bárca, megh: 1933.06.26, Nyírbogdány.- Őt is keresem.......

 

2. gyerek: Márton János (1908.01.09, Sényő, akit Márton János, M.Á későbbi férje a nevére vett). - M.Á ekkor 24 éves volt ?!

3. gyerek: Márton József (1910.01.19, Nyírbogdány) - M.Á ekkor 23 éves volt ?!

4. gyerek: Márton Anna (1912.02.23, Nyb)  - M.Á ekkor 27 éves volt ?!

5. gyerek: Márton István (1914.10.10.15, Nyb) - M.Á ekkor 29 éves volt ?! Ezt sem értem..... Azt tudom, hogy nem vették komolyan az édesanya életkorát, de a házasságkötésekor még feltételezem jól emlékezett a saját születési dátumára, ezért egyezhet a halottijával, de az is lehet, hogy eleve az nem pontos, hiszen korán elárvult, csak akkor azt nem értem, hogy miért csak az édesanyja, Antónina volt néhaiként említve.

 

Tudna valaki segíteni, ezekben a kérdésekben? Tudom, hogy sok, de már hónapok óta nem jutok előrébb.....

 

Miért nem találom - ill. nagyon megköszönném, ha tenne  valaki egy próbát, hátha megtalálná - MATERKO (MATIRKO) ÁGNES-t, a Béla nevű fiát, és Kusnyir Pálnét ? Ugyanis csak rajtuk keresztül tudnám esetleg megtalálni KOVALSZKI ANTÓNINÁT, ÉS MATERKO HERMAN-t (?).

 

Kérlek, segítsetek!!

Én már hónapok óta vesződöm velük, és találtam ugyan egy Kovalszki Antóninát, hasonló hangzású nevű férjel, de mivel a lányukat, Ágnest nem találom, aki biztosan nem magyar származású - inkább tót, lengyel, német - nem lehetek biztos benne, hogy valóban az az Antónia, és férj, akiket én keresek.

 

És mielőtt bárki a családi infógyűjtést említené, már túl vagyok rajta, és ez minden, amit megtudtam.

 

Nagyon köszönök minden segítséget!!!!!

aquad Creative Commons License 2013.02.24 0 0 10731

Nagyon köszönöm a választ!

Előzmény: Bajdó (10730)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!