Keresés

Részletes keresés

van_Persil Creative Commons License 2019.08.30 0 0 120

https://24.hu/belfold/2019/08/30/dunaujvaros-sportcsarnok-zaroesemeny-dkka/

DKKA->Szekszárd

Szent-István SE (BP)->Monor

Szombathely->Répcelak

 

 

RnD Creative Commons License 2019.08.29 0 0 119

Gercsó is jól védett. Plusz a második félidő elején Scheffer is beindult és négyszer is betalált negyedóra alatt.

 

A SZISE 2001-es jobbszélsője, Tieff Zsanett lőtt két klassz gólt szélről, ha 2002-es lenne ott lehetne az U17-es válban.

Így is ügyesnek tűnik:)

 

 

Előzmény: codi1993 (118)
codi1993 Creative Commons License 2019.08.29 0 0 118

Szise - Loki 10-17

Szent Istvánból Monorit tudnám eddig kiemelni ő is főleg a félidő első felében dobálta a gólokat majd lecserélték amit nem igazán értettem. Ezen kívül nagyon durván játszanak. Loki azt hozza amit kell egy ilyen meccsen. 

 

Előzmény: codi1993 (117)
codi1993 Creative Commons License 2019.08.28 0 0 117

Ez az de nem találtam meg ezt a csatornán. 

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=dVF4uT22ZBQ

Előzmény: van_Persil (116)
van_Persil Creative Commons License 2019.08.28 0 0 116

Ide:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=146566295&t=9216394

belinkeltem anno egy DVSC handball csatornát, ez volna az?

Előzmény: codi1993 (114)
Peppo vagyok Creative Commons License 2019.08.28 -1 0 115
Ez a leghivatalasabb.
Előzmény: bengX (113)
codi1993 Creative Commons License 2019.08.28 0 0 114

A holnapi szezonnyitó  Dvsc youtube csatornáján látható lesz. 

bengX Creative Commons License 2019.08.28 0 0 113

Nem pont erre gondoltam, ez feltehetően rendben van. Azért én akkor leszek biztos benne, ha bejelentik hivatalosan.

111-re is

Előzmény: Fradista Utazó (112)
Fradista Utazó Creative Commons License 2019.08.28 0 0 112

Az MKSZ-nél azt jegyzik be, akinek kiváltották a játékengedélyét. A játékengedély pedig elég egyértelmű szokott lenni. Mire gondolsz, mi "zavaros"? 

Szerintem elég egyértelmű, hogy augusztus 21-én kiadták a játékengedélyét Fehérvárra. 

Előzmény: bengX (110)
Peppo vagyok Creative Commons License 2019.08.28 -1 0 111

"A szövetség honlapján már fehérváriként szerepel érvényes igazolással, de a szövi honlapja legalább olyan zavaros, mint az Albáé."

 

Mi a zavaros benne?

Előzmény: bengX (110)
bengX Creative Commons License 2019.08.28 0 0 110

A klub nem adott ki hivatalos infót Moutsogianni igazolásáról. A szövetség honlapján már fehérváriként szerepel érvényes igazolással, de a szövi honlapja legalább olyan zavaros, mint az Albáé.

Nekem tetszett a játéka az előkészületi meccseken. Belső posztokon jól védekezik, bár látszik némi fizikai lemaradás, de a védekezés most a legfontosabb. Támadásban kevesebb gondunk lesz, még ha hiányozni is fog Berni rutinja.
Kiki és Berni kiesése előtt a 10. helyet láttam kb. elérhetőnek, ez most sem változott. Efölött azonban már bónusz lenne minden.

Előzmény: sosavp (97)
Trombozis2 Creative Commons License 2019.08.26 0 0 109

A Békéscsaba előbb-utóbb ki fog pottyanni az nb1ből, minden évben játszanak a tűzzel, de aztán valahogy mindig sikerül 1-2 vezérjátékost leakasztani a semmiből, akik aztán benn tartják őket. Tavaly ilyen volt Marincsák, pár évvel korábban a szerb belső emberek (Vukajlovic, Kovacevic). Az utánpótlásból is rendre odaérnek (Gávai, Walfisch, Kovács Anett) játékosok. Idén úgy tűnik Kopecz személyében jól igazoltak, de én Kukely Annára is felhívnám a figyelmet, aki nem mindennapi tehetség, fiatal kora ellenére nem lesz ő kellemes ellenfél senkinek. Szerintem a Békéscsaba (ha elkerülik a kulcsjátékosokat a komoly sérülések) összességében jobb csapat a Szombathelynél, arról nem beszélve, hogy komoly rutinjuk van a "túlélésben".

Igazság80 Creative Commons License 2019.08.26 0 0 108

Ennyit azért ne kockáztass)...

Előzmény: Tonio 2.0 (107)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.08.26 0 0 107

Reálisan nézve:

1. ETO

2. Fradi

3. Siófok

4-5. Loki, Érd, itt bizonytalan vagyok a sorrendben

6. Vác

 

Igazság80 Creative Commons License 2019.08.26 -1 0 106

Idézőjelbe tettem , és nem véletlen)   Ilyen a közvélemény, nem szereti a meglepetést... EDDA Győzni fogunk meghallgatását javaslom most már mindenkinek...

Előzmény: van_Persil (105)
van_Persil Creative Commons License 2019.08.26 0 0 105

Lehülyéztél, a te dolgod, de megjegyeztem...

Előzmény: Igazság80 (99)
Gojira Creative Commons License 2019.08.26 -1 0 104

Maradjunk annyiban, hogy jobban tudom, hogy mit tennék.

Előzmény: Igazság80 (103)
Igazság80 Creative Commons License 2019.08.26 0 0 103

Azért kíváncsi lennék, ha hirtelen megjelenne ott 2 közjegyző és 3 tanú és valódi lehetőség volna ez. Úgy ikszelnéd a Győrt , mint a kis angyal ))   100 milla azért nem piskóta. 1-2 év, megérkezünk, de ma még nem mi vagyunk a bajnokság esélyese...

Előzmény: Gojira (102)
Gojira Creative Commons License 2019.08.26 -2 0 102

Nem, én a Fradira tennék.

Előzmény: Igazság80 (101)
Igazság80 Creative Commons License 2019.08.26 0 0 101

Úgy értem, hogy ha a szezon végén kapnál 100 millió forintot, csak találd el a helyest, akkor minden bizonnyal te is a Győrre ikszelnél, így oddsok nélkül.  Ahogyan kábé bárki tenné.

 

Viszont idén nem érzem olyan dominánsnak a gárdát, mint tavaly volt és a bajnokságban elég 2 pontvesztés akár, szóval majd kiderül ez is...

 

 

Előzmény: Gojira (100)
Gojira Creative Commons License 2019.08.26 -1 0 100

"Bajnoki cím: nyilvánvalóan "hülye" aki nem Győrt mond"

 

Miért is?

Előzmény: Igazság80 (99)
Igazság80 Creative Commons License 2019.08.26 -1 0 99

Én úgy gondolom a bajnokság színvonala nem hogy gyengül, hanem erősödik, és még sokáig így lesz, köszönhetően a rengeteg tehetségünknek.

 

Nem állítom, hogy mindenben  a sablont írom le, de így az érdekes ez )

 

Kiesőjelöltek nálam: SzISE mellett a Békéscsaba, Szombathely, Mosonmagyaróvár, más csapatról reálisan nehezen tudom elképzelni. Nálam a Békéscsaba a legnagyobb veszélyben, tavaly is már kissé necces volt a történet most meg gondjaik vannak, a legjobbjuk már nem ott fog játszani, tehát ezért gondolom.

 

7-10 közép jellegű csapatok, MTK, Dunaújváros, Alba, Kisvárda: úgy érzem idén az MTK állhat ennek a bolynak az élére, bár 

Termány és Karnik már nem lesz, de cserébe Suba, Horváth Dóra, Pál, Gerháth, Zácsik, stb. bőven átbillentik a mérleg nyelvét pozitívra. Dunaújváros egy úgymond egész jó kezdőt ki tud tenni, ami inkább úgy 4-5 játékos abból is.

 

Bajnoki cím: nyilvánvalóan "hülye" aki nem Győrt mond, én azért idén ezt sem érzem atombiztosnak. Több sebből véreznek, és még el sem kezdődött a szezon, a magyar bajnokságban elég 1-2-3 meccset nem nyerni és már nem bajnok 

valaki, szerintem 1-1 meccsen elkaphatóak még ők is akár, bár egyik kihívónak sem lesz könnyű dolga. 

 

FTC : a brutális BL sorsolás nem fogja segíteni, viszont most legalább nincs megtizedelve a csapat, lesznek visszatérők, Tóth Niki meg már komolyan használható játékos lesz. Másodiknál nem végez hátrébb szerintem.

 

Siófok: Ők is úgy vannak, hogy egy igen jó kezdőt ki tudnak pakolni, de várhatóan hosszú EHF menetelés vár rájuk, és mindent 6-7 emberrel nem fognak tudni megoldani, Solberg, Kobetic, Jezic bárki kiesik, nem tudják pótolni, Minko meg közel sem biztos, hogy még pótolva.  Harmadikok lesznek max. 

 

4-5-6 helyek, Debrecen, Érd, Vác:  Érd kb. marad olyan, mint tavaly, a jobbszélső csere minőségi, a Vác igazi junior csapat lesz, de brutál tehetségek, 5-6 helynél hátrébb semmiképp sem lesznek.  

 

Debrecen: Érd nemrég nyilatkozta megcélozzák a dobogót. Aham, csak szerintem a 4. hely sem biztos, mert szerintem ez a Debrecen keret már semmivel sem kevesebb, sőt, ha merész vagyok, tán már kicsit jobb is tőlük úgy érzem, de 1 valószínű hogy Debrecenben minden csapat megizzadhat, jól erősítettek + a fiataljaik is fejlődnek...

Előzmény: sosavp (98)
sosavp Creative Commons License 2019.08.25 -1 1 98

A héten kezdődik a bajnokság, azt gondolom aktuális tippelnünk a bajnokság végeredményére.
Most évek óta úgy érzem, hogy a bajnokág színvonala esni fog, sok csapat gyengült és/vagy elég vékony kerettel vág neki a bajnokságnak.
Itt az én, nyilván kicsit szubjektív tippen, néhány megjegyzéssel:


14. SZISE (azt hiszem nekik van a leggyengébb keretük, bár legalább viszonylag bő)
13. Szombathely (tartom magam ahhoz, hogy ők lesznek a másik kieső, rövid a kispad, igaz, közben több másik csapatnál is megrövidült)
12. Békéscsaba (most olvastam h Vukajlovicot műtötték, nem tudom mennyire súlyos, de nem jó jel, pláne h egyelőre Szögi sem bevethető, így 3 felnőtt játékosuk van a lövősorban)
11. Alba (sérülések és várandósság miatt ide várom őket, nem hiszem hogy kieshetnek, mert ha ég is majd a ház, talán ők tudnak majd szezonközben igazolni)
10. Mosonmagyaróvár (Herczeg Lilin kívül szerintem egy érdekes játékos sincs a keretben, középszerűnek tűnik az egész)

9. MTK (egy jó Zácsik ehhez nagyon kell, mert egyébként a lövősort kicsit gyengének érzem)
8. Kisvárda (szerintem ez még mindigy egy jó keret, több rutinos nemzetközileg jegyzett játékos van még itt, bár tény, hogy gyengültek)
7. Dunaújváros (mivel gyengébbnek érzem a mezőnyt, azt gondolom a nem túl erősnek tűnő keretükkel mégis elérhetik ezt a pozíciót, Triscsuk formája és Micijevic visszatérése lehet a legfontosabb)
6. Vác (kicsit gyengültek kapuban és beállóbam, nagyobbat jobbszélen, de Kuczora visszatérése nagy erősítés lehet, sok a fiatal rutintalan játékos a cseresorban, szerintem van 5 jobb csapat)
5. DVSC (komplett és erős keretnek tűnik, Vámos és Karsten játékára leszek kíváncsi, a többiektől nagyjából tudjuk mit várhatunk, ha ők ketten beválnak, nem lesz kérdés)
4. Érd (ez is egy nagyon komplett, erős keret, minden posztra két jó játékossal, és több kulcsjátékosuk még mindig fiatalnak számít, így fejlődési potenciál is van)
3. Siófok (tavalyhoz képest talán nem is gyengültek, jót tenne a bajnokságnak, ha nem csak a Fradit, hanem akár a Győrt is el tudnák kapni egyszer)
2. FTC (gondolom megint lesznek sokan, akik inkább a Siót várják ide, de szerintem összeáll majd a csapatuk, és idén is meglesz a második hely)
1. Győr (ez azt gondolom idén sem lesz kérdés, nem csak a magyar bajnokság, hanem a világ legerősebb csapata is)

 

Várom a többi tippet:)

sosavp Creative Commons License 2019.08.23 0 0 97

Huhh, ez már elég komoly gond, igazából sajnálom is őket nagyon, ez így 11-12-ik helynél nem nagyon lesz előrébb, még úgy sem hogy Walfischt és pláne Mendyt elég nagyra tartom. De rajtuk kívül szerintem a belső 4 posztra nincs még egy NB1-es szintű játékos...

 

Amúgy nem vagyok benne biztos h a montenegrói lány megérkezett, nem nagyon láttam a felkészülési meccseik jegyzőkönyveiben, viszont Moutsogianni Theodórát úgy tűnik leigazolták. Ő tavaly az NB1/B-ben Szombathelyen is csak harmadik beálló volt (tény, hogy inkább védekező játékosnak számít).

Előzmény: Fradista Utazó (95)
van_Persil Creative Commons License 2019.08.23 0 0 96

A meccseket hol (melyik csarnokban) fogják játszani?

Előzmény: saraia kc (90)
Fradista Utazó Creative Commons License 2019.08.23 0 0 95

https://www.albakezi.hu/index.php?pg=news_3_3150

 

Ez egyfelől sokkal örömtelibb hír, mint a két fiatal játékos térdsérülése.

Másfelől a Fehérvár lassan nem fog tudni kiállni. Varga helyettesítésére igazoltak egy montenegrói beállóst, de a másik három kieső játékos helyét nem nagyon fogják tudni betölteni. 

Igazság80 Creative Commons License 2019.08.16 0 0 93

Nekem úgy tűnik, a Szombathely épp annyira erősített, hogy a biztos bennmaradásuk meglegyen, mondjuk gyanítom extra fontosak lesznek a Békéscsaba elleni meccsek, mert most igazából őket érzem, hogy veszélyben lehetnek a második kieső helyen...

Előzmény: saraia kc (90)
fransancisco Creative Commons License 2019.08.16 -1 0 92

A Kisvárda kétszer [odahaza és idegenben] is megverte azt a Nagybányát, amelyet a Vác nem tudott megverni.

Előzmény: Karvaly91 (91)
Karvaly91 Creative Commons License 2019.08.14 0 0 91

A kisvárda gyengébbnek tűnik.

Előzmény: Fradista Utazó (67)
saraia kc Creative Commons License 2019.08.13 0 0 90

Üdv! Bő négy évtized után került fel ismét szombathelyi női kézi csapat az első osztályba. Akit érdekel annak néhány felkészülési meccs eredményét megosztanám: Dél Korea válogatottja csak izzadva 36:30-ra tudta megverni a lányokat Érden. A Hypot pedig egy hete 35:21-re fölényesen győztük le - szerintem a Vácnak nem kell parázni tőlük az EHF kupában ( ezt megelőző héten épp a Vác lányai "fenekeltek el" felkészülési meccsen minket). Az új igazolások közül Jovetics főnyereménynek tűnik eddig, Mayer Szabina inkább a rutinja miatt fontos játékos, ő általában cserekén kap lehetőséget, de pl az osztrákoknak dobott így is 4 gólt. Sajnos Hornyák Berni nem maradt a csapattal, szerintem ő  már nem akar NBI-es terhelést... Az EYOF bronzérmes csapatban  játszott egy nem egészen 16 éves ifi játékosunk - Pődör Blanka.

Az hogy mire lesz elég ez a világ legerősebb bajnokságában, meglátjuk, a Cipőgyár csapatának lányai-asszonyai is csak pár évet tudtak maradni ott a hetvenes években. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!