Keresés

Részletes keresés

Sz.F. Creative Commons License 2010.11.04 0 0 17293

Lehet tudni ki árulja?

Én vennék ilyen 20 ft-ost és 2 fillérest! :))

Előzmény: lami321 (17292)
lami321 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 17292
Nem nagyon szoktam bongeszni a forint portalt, nem tudtam errol a reszerol.
Szep meg jo az ember meg nezi es rohogcsel, de mikor arulja valaki akkor fel all az ember hatan a szor.
Előzmény: ferenc.pupp (17291)
ferenc.pupp Creative Commons License 2010.11.03 0 0 17291
Tisztelt : lami321
Javaslom nézelődj:
Forint Portál-on. azon belül is a Humor----De jó is lenne kategóriában. Ennél ÉRDEKESEBB dolgokat is láthatsz. ( A számítógép CSODÁKRA képes !!! )
Üdv: Pupp Ferenc
Előzmény: lami321 (17290)
lami321 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 17290
Tisztelt Gyujtotarsak!

Nemregiben kaptam egy emailt amiben ermeket kinaltak vasarlasra. Eleg sok foleg ertektelen modern penzerme között talaltam 1-2 darabot ami még talán érdekelt is volna. A jo hangulatom miatt eltekintettem attol a ténytől, hogy eleg furcsa modon minden kep mas aukcios oldalrol van össze gyujtogetve.Vegig bongesztem a képeket és szamitasaim be igazolodtak, talaltam ket igazi kuriozumot:

1948 20 forintos

1997 2 filléres

Sajnos nagyobb felbontasu kepeket nem tudott kuldeni az elado.

Szerintem a 20 forintos a szamjegy csere eleg turhetore sikeredett.
IsiKuzmi Creative Commons License 2010.11.03 0 0 17289
Tiszteletem Uraim !

A segítségüket szeretném kérni egy érme beazonosításában.

Az átmérője 16 mm, vastagsága 0,8 mm

Anyaga ismeretlen , sárga színű.(arany? sárgaréz.. nem tudom megállapítani)

A rajta szereplő évszám 1761

Előlapján egy balra néző lovas, lándzsával, alatta az évszám.
Hátlapján egy címer? pajzs két csillaggal, felette korona, és két keresztbe tett görbe kard.

Sajnos nincs a birtokomban az adott időszakra vonatkozó szakirodalom.
Indiából kaptam, több 3. századi rézérmével együtt.
Olyan régi érmékre létezik egyáltalán szakirodalom, aminek a segítségével beazonosítható lenne? (Ha vállalkozna rá valaki, vagy van rá érdeklődés, szívesen idepostolom azokat is.)

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.02 0 0 17288
Hát igen, meg amikor kilapítják az sem jobb... :S
Előzmény: kose (17287)
kose Creative Commons License 2010.11.02 0 0 17287
A T beadó szerintem most látott először ilyen pénzt, abból is csak ezt az egyet.

Mi az, hogy "csegely szerű"?? Az teljesen másként néz ki. Azt sem látott még ezek szerint.
Ennek a pénznek jellegzetessége a két oldal méretbeli különbözősége.

Igen valószínű, hogy kifordították vicces kedvű emberek. :))

Előzmény: Törölt nick (17286)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.02 0 0 17286
:) az tényleg ritka lehet.
Nekem jó tételt hoz be, egyébként az eladó leírása: "Ritka III. Béla tálka pénz. Fordított veret, belül a Madonna, domború felén a két király. Csegelyszerű, próba veret? Érdekes még a két oldal méretbeli különbsége."

A lényeg, hogy szerintem a verőtő formája miatt nem készülhetett ilyen példány. A képet kinagyítva látszik, hogy a "tálka" alakja eleve kicsit hullámos, azaz valaki szándékosan manipulálta, de hangsúlyozom ezt én gondolom így!
Előzmény: kose (17285)
kose Creative Commons License 2010.11.02 0 0 17285

Nem tudom egy képet látunk e, de én egy lyukas szlavón denárt látok tálkapénz helyett...
Hát ez bizony valóban ritka tálkapénz, sőt!! Mivel teljesen másként néz ki szinte kuriózum. :))
Előzmény: Törölt nick (17284)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.01 0 0 17284
Szerintem jogos is volt...

Más:
Egyébként erről vélemény? Béla
Ha jól sejtem, eleve a technika alapján sem készülhetett ilyen darab.
A korábbi kérdésem még mindíg áll: valaki feljegyezte már III. Béla tálkapénzeinek (veret)változatait?
Előzmény: GyusziP20 (17283)
GyusziP20 Creative Commons License 2010.11.01 0 0 17283
Itt a hétvégén rendesen jöttek-mentek a hozzászólások, rendesen dolgozott a moderátor:(
Előzmény: GyusziP20 (17271)
naox Creative Commons License 2010.11.01 0 0 17282
"mit szólnak hozzá hogy mostanság..."
ugyanazt.
Előzmény: GyusziP20 (17271)
GyusziP20 Creative Commons License 2010.10.30 0 0 17271

Sziasztok!

Azért kiváncsi lennék rá, hogy azok akik egy pár hónapja lehurogták a Szent István 500.000-ezrest, hogy szart se ér, felfújt lufi, nem éri meg, mit képzélnek azok akik a előjegyzési jogot eladják xxx forintér, stb., mit szólnak hozzá hogy mostanság 1.500.000 környékén cserélnek gazdát?

PITYUaHEGY Creative Commons License 2010.10.30 0 0 17270
Örülök,hogy ilyen "kis" pénzekről van szó, nem rugaszkodtak el.
Pont most kötöttem le forint alapon, 3 hónapra az említett összeget; 5,67%-os kamatra. Szerintem ez a legbiztonságosabb módja a befektetésnek rövid távon ekkora összegnél. Euró se rossz téma, lekötésére is elég jó kamat van most,de szerintem az komolyabb összeggel éri meg.

Előző arany témához annyit fűznék hozzá, hogy egyetértek az egyik kedves fórumtárssal. Nem lehet megmondani, mikor fognak ki az aranykészletük. Az érdek azt követeli,hogy azt kommunikálják a vevők felé, hamarosan kimerülnek a bányák. Tipikusan, mint az olaj. 2050-re nem lesz olaj,ha ebben a tempóban halad a fogyasztás... Olvastam 5 éve egy tankönyvben, de más forrásokban is ez áll. Nem vagyok jós,de ha kell, lesz kereslete,akkor lesz olaj is 2050-ben, ha ekkora pénzek vannak benne, és ez is csak nőni fog az idő teltével. (az megint más téma,hogy 100 éve ismertek más hajtóanyagot az autókba, illetve,hogy már vízzel is,elektromossággal stb. is mehetne,de itt jön vissza megint az érdek)
Előzmény: Törölt nick (17269)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.29 0 0 17269
Az aranyár vitához:

1. Én senkit sem akartam a belinkelt cikkel sem rábeszélni, sem lebeszélni az arany vásárlásáról.

2. Én magam sem tudom, hogy érdemes- e befektetési aranyat megtartani, vagy adjam el egyből

3. Van pár ügyfelem (vezető beosztású banki körökben) akik mindig vesznek befektetési aranyat.....de

Mindig csak a befektetni szánt pénz egy részéért !!

Nincs holtbiztos üzlet, ezt ők is tudják. azok sem voltak hülyék akik a tőzsdén buktak vagyonokat.....ezt ne felejtsük el.

Tehát ha valakinek számít szerény véleményem, annak azt tudom tanácsolni, ha van 100 000 Ft befektetni valója:

Vegyen harmadáért aranyat (Pl egy 10 koronást) 1/3 rész részvényt, a többit meg tegye át euróba.

Ez magánvéleményem, nem túl tudományos, de nekem jó

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.29 0 0 17268
A Bencét nem direkt írtam kis betűvel, bár megérdemelné mert ma elkésett...:)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.29 0 0 17267
Megérkezett, de én vidéken voltam, a bence meg nem tudta, hogy tegye fel.
Köszönjük!
Előzmény: IsiKuzmi (17266)
IsiKuzmi Creative Commons License 2010.10.29 0 0 17266
Tiszteletem !

Procopius, amit én küldtem a jótékonyságira, még nem tetted fel?
Vagy nem érkezett meg?
naox Creative Commons License 2010.10.29 0 0 17264
"Azt csak az látja igazán, akinek bányái vannak, annak viszont az az érdeke, hogy mindig azt higyjék, hogy kimerülőben vannak a készletek."
A legtobb banya rezsvenytarsasagkent mukodik, az asvanykincs-vagyonuk nyilvanos.
Előzmény: Norbi25Bcs (17262)
Norbi25Bcs Creative Commons License 2010.10.29 0 0 17262

A grafikonon jól kivehető az olaj- és az aranyár közötti összefüggés, ha pl. megnézzük a '73-as és '79-es olajválsággal egyidejű meredek árelemkedést.

Én nem hinném, hogy annyira kimerülőben vannak a készletek. Azt csak az látja igazán, akinek bányái vannak, annak viszont az az érdeke, hogy mindig azt higyjék, hogy kimerülőben vannak a készletek. :-)

Régi szép idők... 2007-ben 26000-ért vettem 20 koronást. Azon gondolkodom, el kéne adni.

kose Creative Commons License 2010.10.28 0 0 17250

Fél napot böngésztem már a neten, a második linket ismerem. Az elsőn 7 (hét) db akcse képe van, na ez eléggé light-os szám. :)

Azért köszi.
Előzmény: azorijani (17249)
azorijani Creative Commons License 2010.10.28 0 0 17249
Üdv!
Én itt szoktam keresgélni:
http://www.ancientresource.com/lots/islamic_arabic/ottoman_coins.html
meg itt:
http://www.osmanliparalari.com/english/darphaneler.asp
remélem segítettem!
Üdv.
petike23 Creative Commons License 2010.10.28 0 0 17248
Pontosan.
Én azt mondom, hogy kell némi aranyat is tenni a portfólióba, de most, a válság közepén bevásárolni belőle (amikor a csúcson van) szvsz nem érdemes.
Előzmény: tamas1000 (17247)
tamas1000 Creative Commons License 2010.10.28 0 0 17247
Fontos kiegészítés!

a dollár pár éve még 300 HUF volt, talán 1 éve pedig még 150 HUF is!!

Tehát a dollár gyengülése (ingadozása) akár a forinttal akár más valutákkal szemben is óriási jelentőséggel bír, csak azzal együtt lehet és szabad bármilyen következtetést levonni, hiszen mi alapvetően forintban kell hogy kifejezzük valaminek az értékét, esetleg euróban, most hogy abban is tudunk eladni és vásárolni.

üdv
t
Előzmény: petike23 (17244)
petike23 Creative Commons License 2010.10.28 0 0 17246
"Szoval azok, akik hivatalbol foglalkoznak a kerdessel hatalmas budzsevel a hatuk mogott, azok sem kepesek nemhogy az arat, de meg a trendet se eltalalni. Egy evre elore."

Ez részvényekkel is pontosan így van.. ;-)
Előzmény: naox (17245)
naox Creative Commons License 2010.10.28 0 0 17245
Az ilyen grafikonokat illik az inflacio ertekevel korrigalni. Sok ilyen abra van, pl. itt:
http://inflationdata.com/inflation/images/charts/Gold/Gold_inflation_chart.htm
Az abra uzenete kb. pont az, hogy valsag idejen nem szabad aranyat venni, max a valsag legelejen. MAs kerdes, hogy semmi bizonyitek arra nincs, hogy a 80-as story ismetlodik meg ujra. Procopius mester abraja is csak annyit mond, hogy aki 5-8 eve aranyat vett az nagyon jol jart. Azt, hogy mit hoz a holnap, senki nem tudja.
2009 nyaran volt a kezemben egy elemzes, amiben 15-20 nagy aranykereskedo/portfolio kezelo 2010 masodik negyedeves elorejelzeset hasonlitottak ossze. Egy elemzo josolt aremelkedest, 1050 USD koruli arat, mindenmki mas csokkenest 800-850USD-s arral. Teljes konszenzus volt. Szoval azok, akik hivatalbol foglalkoznak a kerdessel hatalmas budzsevel a hatuk mogott, azok sem kepesek nemhogy az arat, de meg a trendet se eltalalni. Egy evre elore. Es ezalatt az egy ev alatt semmi megrazo dolog nem tortent!
Előzmény: petike23 (17244)
petike23 Creative Commons License 2010.10.28 0 0 17244

Szia Procopius,

jó cikk, de azért van benne pár dolog, ami "nem egészen úgy van".

"Háborús időszakokban, gazdasági válságok idején, mikor az egyes országok pénzei veszítenek értékükből, a tőzsdei részvények árfolyama zuhan, az egyik legkézenfekvőbb befektetési forma a nemesfém volt. (...)  Például, aki a válság előtt részvényben tartotta megtakarított pénzét, az nagyot bukott vele. Míg az, aki különféle arany-és ezüstérmékbe fektetett, növelni tudta vagyona értékét."

Ez pontosan így van; kicsit pongyolán fogalmazva: válságban a részvények ára lemegy, az arany ára fölmegy.

A kérdés az, hogy most válság van (már pár éve..) akkor most mit érdemes venni ?

Aranyat (aminek az ára most felment)..?

Nagyon impozáns az elmúlt 10 év aranyár-emelkedését ábrázoló grafikon, amit feltettél;

Viszont ha nagyobb időtávon nézzük (pl. a válság előtti időszakot is belevesszük), mindjárt más a kép; ugyanilyen árugrás volt a 80-as években is:

Aki a '80-as években (az akkori csúcson) fektetett aranyba, az csak 26 (!) év múlva volt a pénzénél ! (Ráadásul nominálisan, tehát az inflációt nem számítva..)

Jó dolog az arany, van is helye egy kiegyensúlyozott befektetési portfólióban, de ne hivatkozzunk a múltbéli áremelkedésre (mert nem feltétlenül igaz), és a jövőben végbemenőre sem (mert azt senki nem tudja előre..)

Ami várható: ha lenyugszik a válság, le fog menni az arany ára. Nem gyorsan, és nem teljesen, de legalább biztosan. :-)

Előzmény: Törölt nick (17241)
tamas1000 Creative Commons License 2010.10.28 0 0 17243
pár apróság, semmi komoly!
Előzmény: Törölt nick (17240)
kose Creative Commons License 2010.10.28 0 0 17242

Tudna valaki olyan oldalt ajánlani, ahol a középkori Ottomán Birodalom akcséi, parái és egyéb érmei beazonosíthatók, kép alapján?
"Minden megoldás érdekel" jeligére. :))
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.27 0 0 17241
Szia

Az oldalamon a Hírek menüpontban van egy érdekes cikk az aranyról és a várható árról, érdemes elolvasni:

Erre a feliratra katt !
Előzmény: szellszabi (17232)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!