Keresés

Részletes keresés

Gyöki II Creative Commons License 2008.08.25 0 0 32709
Ha jól tudom nincs döntés, mindkettő mégcsak lehetőség az adat-, infógyűjtés fázisában van.
Előzmény: Törölt nick (32707)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.25 0 0 32708
???
Előzmény: Tomasz a Rongytigris (32702)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.25 0 0 32707
Sziasztok!

A bennfenteseket kérdezem:

ALCA 159 vs. Gripen-órák ügyben van már döntés, vagy valamilyen újabb infó? Mert azt tudom, hogy a cseh ajánlatra reagálva a svédek is letették az asztalra az ajánlatukat.

(Az utóbbi időben igen jól értesültek a topiclakók errefelé...)
Plieur Creative Commons License 2008.08.25 0 0 32706
Annyira azért nem vittem túlzásba, bolhások voltak...:)
Előzmény: Princ of Carpatia (32697)
Plieur Creative Commons License 2008.08.25 0 0 32705

Tiszteletem!

Pontosan ez az!:)

Előzmény: Hassel606 (32696)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.25 0 0 32704
:-) Utána biciklivel mentem haza az + 3 km :-)) én nyertem :-))
Előzmény: Némedi László __ (32703)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.08.25 0 0 32703
ez csak azért érdekes, mert most jöttem vissza 11.1 km futásból :)
Előzmény: J Dagain (32699)
Tomasz a Rongytigris Creative Commons License 2008.08.25 0 0 32702
Solyom Laszlo titkos sváb ügynök a pipacsok védelmében a légterünket átadta az ellenségnek...SAS
J Dagain Creative Commons License 2008.08.25 0 0 32701
Akkor valami nagy dologra készülünk a mennyiségből ítélve :-)
Előzmény: swordmanus (32700)
swordmanus Creative Commons License 2008.08.25 0 0 32700
Jóhogymárnem jéglövedék... Habár lehet az ellenség közé ledobott biofegyver is a szalmonellás fagyi...:-D
Előzmény: J Dagain (32698)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.25 0 0 32699
Off

Ma egy egészen különös formáját választottuk a fórumozásnak Hamburger és én. Elmentünk futni együtt 11 km-t és közben "hozzá-hozzászóltunk"..végigbeszélgettük.

On
J Dagain Creative Commons License 2008.08.25 0 0 32698
Nos a megoldás kézenfekvő. Nem is értem miért nem látjátok? Az új Grippenek fagyival mennek, csak ez titok...
Előzmény: KatonaHumor (32693)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2008.08.25 0 0 32697

Szia!

 

         ......megjegyzés: volt még annó szerencsém 50kilós németjuhászhoz, nem szólt hogy fűteni kellene, csak szélvédett helyet akart.....

 

....csak azért is, hogy mellé befeküdve jobban tudjak melegedni.

 

(Tenném még hozzá,  annó' megélt élményem alapján!)

 

Fiúk! És mi van akkor, ha mi vagyunk azok, akik a "géhás tiszteket" "átverő "vállalkozók" vagyunk, mert kaszálni akarunk rajtuk?

És még mondja valaki, hogy annó' a Bicskei Műszaki Alakulat csak a arra volt jó....

Igaz! Néha építkezett a főtiszt (pk) állománynak is!

 

Ördögi a kőr, mi?

 

Öreg Csóka

 

Előzmény: Plieur (32695)
Hassel606 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 32696
Előzmény: Plieur (32695)
Plieur Creative Commons License 2008.08.25 0 0 32695

Hát úgy hogy rendes fiúk és hagynak a földi személyzetnek is:)

Volt egy cikk még annó ( újságra nem emlékszem, sajna), amelyben a fagyigépről volt szó ( ami nem hülyeség ha a reptéren 40fok van, a beton meg még ennél is xarabb, csak azért illene kiszámolni hogy mi lett volna a költséghatékonyabb, kiküldeni Kovács tizedest a cukrászdáig x alkalommal vagy megvenni a fagyigépet...), volt még ehhez egy eset amikor az örkutyáknak építettek fűthető kennelt, az árra pontosan nem emlékszem, baromságot sem akarok írni.

megjegyzés: volt még annó szerencsém 50kilós németjuhászhoz, nem szólt hogy fűteni kellene, csak szélvédett helyet akart...

 

Előzmény: Hassel606 (32694)
Hassel606 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 32694
Vagy az is kérdés, hogy két ügyeleten lévő pilótánk hogy eszik meg monjuk napi 300 kg fagyit? Hogy férnek még a gépbe? :))
Előzmény: KatonaHumor (32693)
KatonaHumor Creative Commons License 2008.08.25 0 0 32693

Akkor kellett lennie rajta alufelninek, metálfénynek, mert hogyan lehet megvenni ugyanazt a gépet, a listaár 2-szereséért?

 

És tudja valaki, azóta is nyalják a pilóták a fagyit rendületlenül? Csak mert 2005-ös a cikk.

 

Egyébként nem akarom védeni a HM-et, de végső ítéletet(?) csak a pontos részletek ismeretében lehetne levonni, adtak ilyen részletes tájékoztatást valamikor?

Mert hát pl. ugyanazt az autót meg lehet venni alapáron, és extrákkal is egymillióval többért. Kérdés milyen extrája van egy fagyigépnek.

Előzmény: Kuruc71 (32692)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 32692
Roviden ezekrol a fagyigepekrol annyit hogy eszmeletlen dragan vettek anno, ha jol emlekszem a lista ar 1,5-2 szereseert.


Ez meg mindent elmond.


Előzmény: KatonaHumor (32689)
Hamburger Creative Commons License 2008.08.24 0 0 32691
Előzmény: KatonaHumor (32689)
Hamburger Creative Commons License 2008.08.24 0 0 32690

Pár megjegyzés:

 

1. Szép munka. Ahhoz képest, hogy "Csak szolgálati használatra!" minősítésű, mégis elérhető volt a Neten.

2. Nem mai keletű a kiadvány. Legalább másfél - két éves. (Közben már látom a fájl-néven is! :)) Gondolom, hogy azóta van már újabb is. Igaz,  csak átfutottam, de pár dolog már most idejét múlta benne. Ettől függetlenül nem haszontalan. Mindenesetre érződik rajta az amerikai mentalitás.

Előzmény: Törölt nick (32688)
KatonaHumor Creative Commons License 2008.08.24 0 0 32689

Annyiszor szóba került már ez a fagyigép, erről még nem hallottam, elmondaná akit tudja, hogy ki vettette kinek és hol van most?

 

Privátban is jöhet.

 

Kösz.

Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 32687

Szervusz Rellé!

 

Azt hiszem, hogy az eddig is egyértelmű volt, hogy a Humvee-kkal bizonyos szempontból nő a veszélyeztetettségünk, mert összekervhetnek minket az amikkal. Ugyanakkor a BTR-ek vonatkozásában is eleinte azt hitték az afgánok, hogy oroszok vagyunk. Aztán szépen lassan megtanulták, hogy magyarok járkálnak BTR-ekkel. Gondolom, hogy a Humvee-k is tele lesznek aggatva mindenféle megkülönböztető jelzésekkel, de ez önmagában még nem életbiztosítás. Már csak azért is, mert az oroszok már nincsenek ott, tehát nincs is kivel összekeverni a BTR-jeinket, míg az amerikai Humvee-k elég gyakori vendégek arrafelé!

 

Tény, hogy az amik a Humvee-kat MRAP-okra cserélik le - gondolom ez is közrejátszott az adományban! - de azok se tudnak elmenni  olyan helyekre, ahová a páncélozatlan Mercik még elmennek. Több helyen is említettem, hogy a vegyes járműpark - szerintem - továbbra is szükséges lesz.

 

Hamburger

Előzmény: rellé (32686)
rellé Creative Commons License 2008.08.24 0 0 32686
Már egy ideje tudtak a fiuk a tervröl ,és vegyes érzelmekel fogadták vagyis inkáb azt mondják már megint nem a legmegfelelöb dolgot kapják,legföképen mert ha egy humvee van a közeledben-beülsz te is elsö számu célpont leszel,de legföképen azért mert a merci irdatlan sok ojan hejre el és felment ahova ez nemfog.Mondjuk ingyen volt,de inkép adtak volna mást,pl MRAP-okat.
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.23 0 0 32685
Fogalmam sincs. Noha az eszközöket afganisztáni használatra kaptuk, de a kiképzés miatt nem lehet kizárni, hogy pár darabot elhoztak Mo-ra.
Macroglossa Creative Commons License 2008.08.23 0 0 32684

Csütörtökön az M0-on Annahegy magasságában láttam két US kamiont sivatagi festésű, géppuskaállványos-pajzsos Humvee-ket vinni az M5 irányába.

 

Lehet, hogy a "magyar" gépeket lárram?

Nincs más ötletem.

Előzmény: Hamburger2 (32683)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.23 0 0 32683
A Humvee-k - legalábbis egy részük - már a magyaroknál van a PRT táborában. Lásd a hírek mellékelt fotóit!
Előzmény: Törölt nick (32681)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.23 0 0 32682
Bátor tábornok jelenti a kivételt. A lemondásával kapcsolatban azonban több verziót is hallottam. A legvalószínűbb és legismertebb az Általad említett ok volt. Lemondásokról rebesgettek még néhány volt VKF esetében is, de ezek egyike sem tett nyilvános nyilatkozatot a valódi okokról.
Előzmény: tuzer (32678)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.23 0 0 32681
"- Jarorozes, konvoj: ezert kaptunk most kolcsonbe Hummereket"

Ezt a kölcsönbe kapást nem nagyon értem.

Kapunk majd 27 db Hummert (hiszem, ha látom) amcsi barátainktól (gazdáinktól). És ezeket szépen használjuk, itt-ott meghúzzuk, behorpasztjuk, stb. stb., ami a használat során hasonló körülmények között természetes. Aztán két-három év múlva, amikor majd kivonulunk, akkor az utolsó visszaviszi szépen az amiknak a teljesen leamortizált gépeket, visz egy üveg Tokajit és azt mondja, hogy "köszi, nem is tudjátok, milyen nagy segítség volt, ha legközelebb nektek van szükségetek valamire, hívjatok nyugodtan?"? Vagy hogy szokás ez ilyenkor? Tényleg vissza kell majd adni, vagy hazahozhatjuk őket?
Előzmény: Törölt nick (32644)
T. Mero Creative Commons License 2008.08.23 0 0 32680

Tiszteletem Plieur.

 

Az fr. kiképzési " mintához" tartozik még jópár afrikai ország kiképzési terve....

Némely afrikai ország egész jól profitál a volt gyarmattartókkal való katonai együttműködés keretein belül.Pl.  nemrég láttam  szenegáli parákat fr. para oktatta....,de hathatós segítséget nyújtanak elefántcsontpartnak is.

De nemrég csád-ban is hathatós segítséget nyújtottak a kormányhadseregnek "elvileg" csak felderítési és hírszerzési adatokkal......

Tisztelettel Mero

Plieur Creative Commons License 2008.08.23 0 0 32679

Tiszteletem!

A feltett táblázat csak irányjellegű. Például hasonló beosztáshoz ( harcászati gyakorlattal /harcászati gyakorlat nélküli hét) lehet igazítani többféle tartalmat .

Préparation des mémoires: adott témában önálló dolgozat írása, értékelés írása, jelentés, stb.

A tac gyakorlatilag harcászat, ez lehet pld. MH, de ha egy contractor intézi, mit ad az ég ex-légiós, nem kell meglepődni ha a francia gyal. szabályzat szerint dolgozik.

Az hogy az hallgatók előtte is voltak vagy sem katonák, az nem döntő: létezik ott rajparancsnok képzés, szakaszparancsnok képzés, 41-28 hét .

A képzési program összeállítása sem lenne gond, vannak ezen a fórumon olyan olvtársak akik afgánokat oktattak, ha velük elboldogultak, akkor meg...:)

A taktikai oktatás részletezését rájuk bíznám, én rég voltam kiképzésen, ők tudják mi kell mostanában ( világ röheje lenne ha a 20 évvel ezelőtti orosz ihletésű szabályzat szerint történne).

A szenegáliak képzéséhez szükséges oktatói létszámot meghatározhatja sok minden ( kért képzési szint, ág, stb.).

Előzmény: internal server terror (32676)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!