Keresés

Részletes keresés

uselessjunk Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32634
"Kifejleszteni egy papírfaló vírust, és napok alatt romba döntené. :-)"

Ááá, elég egy nagyobb szél, ami szétfújja a papírokat és oda az egész...
Előzmény: J Dagain (32628)
Éhesló Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32633
Nem tudom :)))
Soxor leírtam már: nem csak az ezred és ho. törszek tűntek el, hanme azok a VK és HM szervezetek is, amik ahhoz kellenének, hogy hadseregként, minisztériumként be tudjunk kapcsolódni az EK és NATO szervezeteinek munkájába, a szabványosításba, a kiképzési együttműködésekbe stb. stb.
Nincsenek a vonalak végén sem szervezetek, sem emberek, sem tudás, sem kapacitás.

Ez Nektek sokat nem oszt-szoroz, de hidd el, az a lepusztulás amit Ti átéltetek végigsöpört a felsőbb szinteken is, és hasonlóan nem működő szervezeteket eredményezett mint lent. A kontraszelekció erre még rá is erősített.
Ezt szívja mindenki, de a végeken lévők igazán, hiszen azokat a folyamatokat amiket fent nem vezetnek, szerveznek jól Nektek kell felhozni a béka segge alól.
Ezért a megsemmisülés nem csak a hk. és tü. csapatokra, de a vezetésre is érvényes.

Az oktatásról nem beszélnék, mert súlyosan elfogult voltam és vagyok a Zrínyivel szemben...:(
Előzmény: J Dagain (32631)
T. Mero Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32632

Tiszteletem Python24.

 

Az előző hozzászólásodhoz.Igen fr-országban mindíg kegyelettel ,és tisztességgel temetik a katonáikat.Ugyanis ott a katonáknak becsületük van(lásd akár Legion Etrangere!!)

Ami itthon nemigazán mondható el.Legalábbis ez a tapasztalatom,de nemhiszem h. nagyot tévedek.

Tisztelettel  Mero.

J Dagain Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32631
Ezzel tisztába vagyok Éhesló! Ezt is tanította Koltai őrnagy úr. Én viszont nem a logisztikát vagy más csapatkiszolgáló és támogató alegységre harapok. Hanem arra a sok hangzatos semmire akiknek a napi munkájuk napi 10 kávé és 20 cigaretta szertartásos elfogyasztása a munka. Megspékelve egy kis jópofizással a kolléganők irányába... Ugyan! Tudod jól kikről beszélek! :-)
Előzmény: Éhesló (32630)
Éhesló Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32630
JD,
óvatosan a számarányokkal.
1 harcolóra a nagy háborúban a ruszkiknál 7-9, amiknál 14-17 kiszolgáló jutott.
Vietnamban 20
Első iraki buliban 24
Ma a logisztika és más "szolgáltatások" privatizációjával ismét a 20 körül járhat.
Nem minden(ki) papír(kukac), aki nem harcoló...:)

Üdv, Éhesló
Előzmény: J Dagain (32628)
Hassel606 Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32629
Érdekes, Neked is ez tűnt fel legelsőre? :)
Előzmény: Hamburger2 (32626)
J Dagain Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32628
Eszméletlen ,hogy egy 25 000 fős honvédségnél kb. 6000 a hadra fogható a többi olyan beosztás, hogy kimondani is nehéz. MINEK? Már arra is rájöttem ,hogy lehetne a honvédséget legyőzni. Kifejleszteni egy papírfaló vírust, és napok alatt romba döntené. :-) Sőt tovább megyek. Ha egy idegen hadsereg hadmozdulatot tervezne azt a papírgyárral kezdené.. :-))))
Előzmény: Hamburger2 (32626)
Éhesló Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32627
Kitűnő szimatain enyhén túlreprezentáltak.
Lakatos úrhoz csak annyit: amit itt az elmúlt 6 évben elkövettek vastagon köze volt: állománytábla szerkesztő a drágaságunk, nem mellesleg a tiszti-tábornoki ethoszhoz a magánéletének semmi köze :(......
Előzmény: Hamburger2 (32626)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32626
Kitüntetéseket adtak át a honvédségnél Kitüntetéseket és elismeréseket adtak át a Honvédelmi Minisztérium és a Magyar Honvédség augusztus 20-a alkalmából tartott központi ünnepségén kedden Budapesten. A kitüntetéseket és elismeréseket Szekeres Imre honvédelmi miniszter adta át a Stefánia Palotában. A köztársasági elnök - a honvédelmi miniszter előterjesztésére -, beosztásában huzamos időn át végzett kiemelkedő munkássága elismeréseként, augusztus 20-a alkalmából a Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztje katonai tagozatát adományozta Lakatos László vezérőrnagynak, a Honvédelmi Minisztérium tervezési és koordinációs főosztálya vezetőjének, Alkéri István dandártábornoknak, a szaktárca védelmi tervezési főosztályvezetőjének és Szabó János nyugállományú dandártábornoknak, a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem rektorának. Az államfő a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje polgári tagozatát adományozta Makai Ágnes Móra Ferenc-díjas történész-muzeológusnak, numizmatikusnak, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum munkatársának. A Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje katonai tagozatát Deák Imre nyugállományú dandártábornok, a Katonai Biztonsági Hivatal főosztályvezetője, Grósz Andor dandártábornok, az Állami Egészségügyi Központ katonai főigazgató-helyettese, Gruber Nándor dandártábornok, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum munkatársa, valamint Gulyás Tibor nyugállományú ezredes, a szaktárca védelempolitikai szakállamtitkárságának volt vezetője vehette át. A Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt katonai tagozatát Erdélyi Árpád ezredes, a Katonai Biztonsági Hivatal igazgatóságának igazgatóhelyettese vehette át. A Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt katonai tagozatát Fazekas István János alezredes, a szaktárca Infrastrukturális Ügynökségének osztályvezetője kapta meg. A honvédelmi miniszter átadta a Ferdinandy Gejza- és a Mészáros Lázár-díjakat is. Többen vehették át a szolgálati érdemjel és a honvédelemért kitüntető címek különböző fokozatait is. (augusztus 19., www.hirextra.hu) Azért elgondolkodtató, hogy a legmagasabb erkölcsi elimerésben részesülők között a csapattagozat képviselői nincsenek ott. Vagy csak nem említették őket?
csakcan1 Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32625

Jól sejted. Mégegyszer sok szerencsét!!!

Csákzoli

Előzmény: Python24 (32624)
Python24 Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32624
Tiszteletem!!

Köszönöm,és én is sajnálom,hogy nagy valószínűséggel elhagyom a pályát..

Azok is szép idők voltak,ha jól sejtem,a 3.szd-nál,'97-ben..:)
Amikor még alig voltunk,mert sorkatonák már nem voltak,szerződésesek pedig még csak páran...
Csornapuszta,Csobánka,Újdörögd,rengeteg helikopteres deszant,helységharc,stb....
Tápiógyörgye,századbuli...:):):):)
Előzmény: csakcan1 (32623)
csakcan1 Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32623

Szervusz!

 

Sajnálattal veszem tudomásul, hogy elhagyod a pályát, de megértelek. Ezúton kívánok minden jót neked!

"Egy ősrégi szolnoki parancsnokod"

Előzmény: Python24 (32620)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32622
Tisztelt Hamburger!

Az hogy ki hisz nekem, vagy ki sem itt a fórumon az számomra mellékes egy csöppet.
Sokmindenben nem hiszünk, ami köztudottan attól még valós lehet.
A többi gondolatomat a referenciáról, meg hogy ki vagyok-mivagyok megosztom veled
privátban, ahogyan írtad. Ehhez itt ennyit fűznék hozzá ezen a fórumon, mert nem szeretném a fórumozók idejét ezen téma miatt elfecsérelni.

Valmort
Előzmény: Hamburger2 (32605)
Python24 Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32621
Sziasztok!!
Véleményem szerint egy komoly hadseregnek fontosak a külsőségek és a tradíciók.
Most néztem a francia TV5-öt,ahol egyenesben közvetítették az elesett francia katonák posztumusz kitüntetését és búcsúztatóját,az Elysée palota elől..

Méltóságteljes,és megható volt,látszott,hogy megbecsülik a katonákat.
Nem volt miniszteri-katonai felső vezetői tolongás a koporsóknál,nem voltak magas rendfokozatú emberek,akik el akarnák zavarni az elesett katona hozzátartozóinak,és az őt búcsúztató közvetlen bajtársaknak az autóit a parkolóból,merthogy mindjárt érkezik a miniszter úr..
Ez nemrég történt Szeghalmon..

Soha ne kelljen ismét elesett bajtársat temetni!!
De ha mégis bekövetkezne,azt ne használják PR célra...
Előzmény: Python24 (32616)
Python24 Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32620
Üdv mindenkine!!
Azt hiszem,ezekkel a tényekkel nem lehet vitatkozni!!

OFF
Tisztelt 1805!!(Alezredes Úr!)

Ön nemcsak egy,hanem 4 misszómhoz járult hozzá.
Remélem,hogy nem alaptalanul,és ok nélkül!!
Ha Eger megmaradt volna,eszembe sem jutna,hogy leszereljek!!
De vagyunk így ezzel pár százan...
Ha újra megnyitna a laktanya,és viszaköltözne a zászlóalj,-amit szinte csak elhatározás kérdése,-a régi állomány minimum 70%-át vissza lehetne csábítani a rendszerbe!!Nem pénzzel,vagy csúcsszuper felszereléssel,hanem azzal a mentalitással,és csapatszellemmel,ami Eger bezárásával teljesen eltűnt a hadseregből!!)


Tisztelettel:

Kazup Tamás

ON
Előzmény: 1805 (32618)
Stylist Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32619
"Ha hozzájárultam, hogy egy misszióban rajparancsnokként vehessen részt, akkor igen jó katona!"

Szia 1850!
Ezek szerint te vagy/voltál az egri Bornemissza alakulat parancsnoka? ( Bocs, ha ez itt a fórumon mindenki számára egyértelmű! Az egyetemen mondta az egyik professzorom hogy: kollégák, aki evidenciákra rákérdez, attól egyéb aljasságok is kitelnek... :-))
Üdv:
Előzmény: 1805 (32618)
1805 Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32618
Uraim!

 

Történt itt néhány hozzászólás, amihez illő pár gondoltot fűznöm.

 

Egy alakulat minőségét, nem önértékelések, hanem objektív tényezők alapján mérik.

 

-         Fegyelmi, morális állapot,

-         Kiképzettség,

-         Ellenőrzéseken, gyakorlatokon, missziókban és egyéb alkalmazásokban nyújtott teljesítmény,

-         Az alakulat általános állapota,(szolgálatok, harckészültség, logisztika, stb.)

-         Az alakulatra bízott feladatok, fontossága, mennyisége,

 

E kérdésben céltalan vitákat folytatni, egyszerűbb (de sokak számára szomorúbb) ha szakmai alapon (hiánycikk) elérendő szinteket, követelményeket határozunk meg, ezeket korrektül mérjük és összehasonlítjuk. Ekkor nincs a ma jellemző mellébeszélés (mi jók vagyunk de annyira modernek, hogy azok ott (mármint a főnököm) nem értik stb.). Mintha a szellemi és szakmai képességek egyenes arányba lennének egy Amerikában elvégzett tanfolyammal.

Pályafutásom során nem láttam katonát, vagy csapatot, amely bármilyen rossz teljesítményt nyújtott is, önmagát ne a legjobbak közé sorolta volna, mert hát „a nátóban ezt, így csinálják.” (ez a duma kategória) Ha egy alakulat mutatói rosszak és nem bíznak rá jelentősebb feladatokat, akkor el kell (kellene) gondolkodni.

 

Nézzük tényszerűen az egri felderítő zászlóaljat, 2000-2006 között:   

 

-         Feltöltöttsége 94-100 %, 4-8-szoros túljelentkezés mellett,

-         Technikai hadrafoghatósága, 96-100%, (zömmel keleti technika üzemeltetése mellett,)

-         Kiképzettsége, fizikai teljesítménye, fegyelmezettsége elismerten a legjobb volt. Idetartozik, hogy fegyelmi, bűnügyi statisztikája nagyságrendekkel alacsonyabb volt, mint a Magyar Honvédség bármelyik alakulatáé,

-         Nem volt szakmai verseny, ahol magyarországi katonák megelőzték volna,

-         Minden belföldi feladatba bevonták, és mindenhol elismerően nyilatkoztak az egri katonákról,

-         2002-től minden komolyabb misszió állandó résztvevője, nemcsak szakfeladatokban,

-         Alkalmazására elsőnek gondoltak minden új, kockázatot jelentő misszióban,

-         Az első harci kötelék -minden legenda ellenére az iraki misszió szállítmánykísérő százada volt- és az elsőt Eger adta,

-         Mind hazai, mind külföldi részről csak elismerést-és nem csak a szokásos diplomáciai mosolyt- kapott,

-         Mindezen túl, a honvédség szintjét érintően is volt, néhány nem jelentéktelen terület, amelyekben mélyen előrehaladt.

 

Ha most jelképnek tekintjük, akkor lehet, hogy önmagában a málhamellény korai viselése nem segít és a tártáska is győzhet, ha jó katonák hordják?

Az alakulat sok elismerést, és természetesen a legkülönbözőbb körökből sok értetlenséget és gyűlölködést is kapott. Úgy tűnik ez még tart, ami némi értetlenséget vált ki belőlem, hiszen épp elég nagyot rúgtak belénk. Lehet, hogy vannak, akik keveslik?

Sokan nem értették meg (ehhez valódi katonai műveltségre lenne szükség, ami sajnos szintén hiánycikk a Magyar Honvédségben), ami Egerben zajlott.

Azt is nagyon kevesek értik (bár sokan akarják), mit is kellene tenni a haderő jobbítása érdekében. (már ha ez cél!) Márpedig úgy útra kelni, hogy nem tudom hova megyek, bizony nagy tévedés, mint ahogy az sem biztos, hogy ha nem értek franciául, akkor joggal állíthatom, hogy a franciák hülyeséget beszélnek.

A modell kész volt, csak követni, tökéletesíteni kellett volna (ez esetben talán, ezen a fórumon sem lenne ok tanakodásra, a MH jobbítás témájában), helyette felszámolták.(sokak szerint könnyebb volt elpusztítani, mint utolérni).

 

Végezetül Pythonról!

Nicknév alapján nem tudom, kit takar e név (nem szoktam kutatni más esetben sem). Egy dolog azonban biztos! Ha hozzájárultam, hogy egy misszióban rajparancsnokként vehessen részt, akkor igen jó katona!

Nem igazán számít, hogy milyen srácok mit mondanak, meg hol. Dumák voltak, vannak és lesznek.

Mellesleg e jelenséget is jó ismerjük!

 

Tisztelettel:1805

 

 

Kuruc71 Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32617
Arról beszélek hogy egy ilyen kis arányú megerősítés sem evidens és azonnal teljesíthető hanem többek elmondása szerint a kunyizás vagy rosszabb esetben az álmok vágyak kategoriáját képezi.

Ez a botrány az én szememben.

Előzmény: belic (32615)
Python24 Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32616
Sziasztok!
Egyre több egymásnak ellentmondó hír lát napvilágot az esettel kapcsolatban.
A magyar médiában már öngyilkos merénylőnek tulajdonítják a francia áldozatokat..
Előzmény: Hassel606 (32614)
belic Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32615
Hello!

BOTRANY !!!!!!
Hogy ott tartunk hogy kerdeskent igenykent merulhet fel alig 1-2 szakasznyi katonai megerosites !!!!!


Nem ertelek. Van egy konkret egyseg, aminel felmerul, hogy az osszletszamot 30%-kal kellene novelni. Mi ebben a botrany?

Bel
Előzmény: Kuruc71 (32610)
Hassel606 Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32614
Előzmény: Törölt nick (32613)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32613
OFF:
A katonák megsegítését szolgáló NATO légi csapások ölték meg azokat a francia katonákat, akikre lesből támadtak a tálibok a hét elején Afganisztánban - állítja szemtanúkra hivatkozva szerdai számában a Le Monde című francia napilap.
:-(
ambasa Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32612
Szia!

ne ülj fel mindennek, hazudtam az átmérő 1/32-ed.......

TG
Előzmény: Kuruc71 (32611)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32611
Phuuu Hat igy biz nem talalkoztam veluk.



Előzmény: ambasa (32580)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32610
"Nem arra gondoltam,hogy erővel érjük el a céljainkat Afganisztánban.
De ha 1-2 szakasz lövésszel több lenne kinnt,önvédelemből,az nem lenne hátrány!"


BOTRANY !!!!!!


Hogy ott tartunk hogy kerdeskent igenykent merulhet fel alig 1-2 szakasznyi katonai megerosites !!!!!



Előzmény: Python24 (32571)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32609
Szervusz Stylist! Tudom, hogy elvekről beszélsz, mint ahogy én is. Eddig még sem JD-val. sem Pythonnal nem volt szerencsém misszióba menni. (Pythonnal váltottuk egymást ugyanott.) Ez tehát azt mutatja, hogy vannak még páran, akikre "rá merem bízni az életemet". Egyszer még a legjobbak is elmennek és ahogy JD is mondta: Senki sem pótolhatatlan. Legfeljebb eleinte kicsit nehezebb! Jelen helyzetemben még nincs kellő ráhatásom arra, hogy lényegi változtatásokat tudjak elérni a JD, vagy a P által osotorozott jelenségek terén. Szerintem még nálam jóval magasabb beosztásban lévőknek sem. Még akkor sem, ha esetleg hasonlóan gondolkoznak, mint JD, vagy P. A minőségi állománynak és felszerelésnek nagyon sok tényezője van és a komoly változtatásokhoz a nagyon erős és komoly vezetői akarat is kevés önmagában. Üdv: Hamburger
Előzmény: Stylist (32607)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32608
Szervusz Stylist! Csúnya dolog, de idézet magamtól, a hivatkozott hsz-mból: "Ez persze továbbra sem zárja ki a másik verziót" Azaz ez is könnyen lehetséges. Hozzátenném, hogy az ellenállók már eddig is széleskörűen alkalmaztak RPG-ket, aknavetőket és nehéz géppuskákat is. A részleteket nem ismerjük, tehát addig minden verzió szóba jöhet. Én csak arról szerettem volna tájékoztatni az olvtársakat, hogy mi volt az eddigi tapasztalat. Ez sem szentírás! Üdv: Hamburger
Előzmény: Stylist (32606)
Stylist Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32607
Kedves Péter, én nem akarok az ördög ügyvédje lenni, de azért mégegy gondolatot megosztanék veled a témával kapcsolatban:

"Sajnálom őket a magam módján, de nem fogok senki után könnyeket hullatni. Ráadásul az esetek többségében meg is találják a seregen kívül is a számításaikat, tehát miért is kéne sírni?"

Ezt jól látod, nem is MIATTUK kell sírni, hiszen a sereg csak jót tesz velük ha leszerelnek innen, komoly megbecsülés, és _összehasonlíthatatlanul_ jobb anyagi feltételek várják őket a "biztonsági" magánszektorban. Sírni magatok, a Honvédség, és az egész ország miatt kell, mert így csak azok maradnak, akiknek a hozzáállásáról John Doe többször is igen szemléletesen írt. ( Mivel ezt te sem cáfoltad, feltételezem, hogy nem túlozta el a dolgokat! ) Márpedig akkor neked legközelebb ezzel a "maradó" állományal kell kiválót alkotnod, őket kell kivinned Afganisztánba, meg még ki tudja, hova. És adott esetben ilyen mentalitású emberekre kell bíznod az életedet is, mint parancsnoknak...

"Nekem azon kell lennem, hogy legyen, aki a nyomdokukba lép."

Na igen, látom mégis érzékeled az igazi problémát... :-))
Üdv:
Előzmény: Hamburger2 (32604)
Stylist Creative Commons License 2008.08.21 0 0 32606
"A koalíciós halálos veszteségek még sem rúgtak ekkorára, mert a korszerű védő felszerelés nagyban csökkentette a hagyományos ellenséges fegyverek hatását. Saját fegyverek tüze esetén jellemző az egyszerre több saját halálos áldozat."

És az esetleg nem merült fel benned, hogy vége annak a kegyelmi állapotnak, hogy az ellenállók csak kézifegyverekkel és IED-ekkel tudtak szembeszállni a NATO katonákkal? Én általában nem értek egyet Kuruc olvtárs rémálmaival, ő kifejezetten boldogtalan, ha nem jut minden hétre legalább egy conspiracy-theory! :-)) De ahogy szállingóznak a hírek Afganisztánból, egyre kevésbé tartom elképzelhetetlennek, hogy "valakik" mostanában jócskán felfegyverezték az ellenállókat. A lista nagyon hosszú, oroszok, kínaiak, észak-koreaiak, irániak, stb. Nagyon sok országnak állhat érdekében egyrészt az, hogy az USA-nak és a NATO-nak ne legyen túl sok sikerélménye, másrészt az, hogy tartósan lekösse ezeket az erőket egy megnyerhetetlen húsdarálóban! És itt jön be amit említettél, hogy azok a korszerű egyéni védőeszközök, amelyek eddig elegendő védelmet nyújtottak a kézifegyverek ellen, lehet, hogy kevésnek bizonyulnak, ha a túloldalon feltűnnek a páncéltörő rakéták, nehézgéppuskák, stb...
Üdv:
Előzmény: Hamburger2 (32603)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.20 0 0 32605

Kedves Valmort!

 

Sokáig gondolkoztam, hogy egyáltalán leírjam-e ezen gondolataimat, de végül csak az írás mellett döntöttem.

 

Nem vagyok sem nagy harcos, sem egy átlagon felüli katona. A katonai pályámnak szerintem könnyű utána nézni, akár a Neten is. Azt is elárulom, hogy alapjában az elöljáróim jó része nagyszájú okoskodónak tart. (Jobb, ha én írom le, mint hogy később mástól hallja vissza az olvasótábor! Ámbár van egy olyan érzésem, hogy ezzel nem mondtam nekik újat! :) Biztos vagyok abban is, hogy lehet találni olyanokat is, akik utálnak és mondanak rólam pár „zaftos” történetet, aminek még talán valóságalapja is van!

 

A gond csak az, hogy ha valaki most felbukkan ezen a fórumon teljesen újként, akkor a többség ezt úgy sem fogja neki elhinni. Főleg, ha az illető semmiféle azonosítható referenciát nem ad magáról. Az ilyen személyekkel szemben általában megindul a találgatás, hogy mi is állhat a valós háttérben. Mert azt nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy Te most csak idetaláltál, végigolvastál párezer hozzászólást és kipécézted magadnak Pythont a „nagyképűsége” miatt. Sajnos - a jelek szerint - a többség nem hisz Neked.

 

Kérlek - a Te érdekedben is! -, hogy ha valóban katonának/harcosnak (nickneved alapján!) tartod Magadat és van egy picike kis becsület a véredben, akkor mond el a valódi indítékaidat és azonosítsd magadat. Elég lesz privátban is! (lippaipeter@freemail.hu) Tiszta szívvel nem kell mitől tartanod!

 

Ha nem teszed, akkor azt hiszem, hogy egyértelműek a szándékaid, amelyeket inkább nem boncolgatnék! Az viszont biztos, hogy mérvadónak nem fog tartani senki sem! Esetleg másnak? :)

 

Üdvözlettel: Lippai Péter, alias Hamburger

 

Ui: Javaslom, hogy a moderálási alapelveket olvasd át még egyszer, hogy ne kövess el olyan durva hibákat, mint amelyeket elkövettél!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!