Keresés

Részletes keresés

Matirko1 Creative Commons License 2013.03.05 0 0 10780

Köszönöm szépen a válaszaidat, és hogy megnézted. Sokat segítettél. Legalább kaptam egy kis támpontot, hogy hogy kell családfát kutatni. Már egy csomó mindent elolvastam róla, de az itt olvasottakkal többre megyek.

 

Manuálisan is keresem, persze, de az indexelés..... örök hála mindenkinek, aki csinálja. Így tán részben mégsem tűnnek csak úgy el a világból ezek az emberek....

Előzmény: canonfan_448 (10779)
canonfan_448 Creative Commons License 2013.03.05 0 0 10779

"Szóval, én keresek egy Materko Ágnest, aki 1882.01.24-én született, ami viszont, a gyerekek születésénél bediktált életkorokból sehogy nem jön ki, mert ha azokat veszem alapul, akkor 1884-1886-ban kellett volna szülessen. Ágnes egy szót sem beszélt magyarult, állítólag csak tótul, bár szerintem lengyelül, németül stb. Azt is tudom, hogy az anyja, Antonina szült egy  ALOYZIA MATIRKO nevű kislányt. Kérdés, hogy lehet-e Ágnes = Aloyzia-val????? Még akkor is, ha ez utóbbi 1879.ben született Plavnica-ban???????

Vélemény?"

 

Tessék megkeresni manuálisan.

Teszemazt volt is 6 gyermekük - nem biztos, hogy mindegyik indexálva lett ezidáig... ha jól tudom indexelőknek nem is sorba dobja az oldalakat a rendszer hanem össze-vissza.

És ha kidobja pont azt az oldalt, akkor sem biztos, hogy indexálni fogja, mert lehet nem tudja elolvasni.

 

Nálam pl. volt olyan, hogy Klára és Miklós gyermekei közül pont az nem volt meg indexelt rekordok közül akit kerestem (Klára).

Manuálisan 1 óra alatt megtaláltam.

 

Mégegyszer: az indexált adatokat tessék a helyükön kezelni.

1. nem pontosak.

2. nem tartalmaznak minden adatot ami a bejegyzésben található

3. nem biztos, hogy a keresett személy indexálva lett

 

Mankónak jó. Meg arra is, hogy pl. egy családnév mely településeken fordul elő nagy számban.

Ezt kiválóan lehet látni adott esetben az indexelt adatokból.

 

Azt pedig nem hinném, hogy nagyobb élvezet az indexált adatok között kutatni, mint a beszkennelt eredetik között. Ha mégis, akkor én kérek elnézést. :)

Előzmény: Matirko1 (10776)
canonfan_448 Creative Commons License 2013.03.05 0 0 10778

Megnéztem a két illetőt.

 

Ha stimmel a helység és az időpontok is elhelyezhetők a mátrixban :D, akkor szerintem ők lesznek azok.

Van vagy 3-4 gyermek aki tőlük született, és ahogy elnézem a pap is különbözőképpen írta az apa nevét szinte mindig, az indexálás minőségéről pedig inkább szót sem kéne ejteni. :S

 

Itt:

 

https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-267-11685-24352-94?cc=1554443&wc=M99C-XPB:n224780135

 

és itt:

 

https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-267-12529-9957-54?cc=1554443&wc=M99C-X57:n801358062

Előzmény: Matirko1 (10776)
Matirko1 Creative Commons License 2013.03.04 0 0 10777

Köszönöma válaszodat. Írtam, majd olvasd el, légyszi.

Előzmény: canonfan_448 (10773)
Matirko1 Creative Commons License 2013.03.04 0 0 10776

- Tirpákia érdekel. Szabolcs, Zemplén, Bács-Bodrog, a Felvidék, Abaúj (Kassa környéke), majd át valószínüleg Krakkó felé.

 

- Ha jól értem a katolikusból és a reformátusból csak a születési a.k-ek vannak fenn, de azok indexálva, kvázi kereshetőek. Nagyszerű! Tehát itt nem kell lapoznom,itt mindenre rá tudok keresni. ???

 

- Mi az, hogy elég sok record van fent? Egyébként ez tényleg nagyon jól használható, szinte csak ezt bújom. A képek miatt. Akkor arról mi a véleményed, hogy megtaláltam Kovalszki Antoninát index alapján - ez a nevem biztos - akihez Materko Hermant kellett volna találnom.

De nem igazán azt találtam, hanem Hieronimus Malirko-t, ami hangzásilag megegyezik Materko Hermannal. Ha viszont hozzáteszem, hogy a mostani Lengyelországból átköltözve a mostani Szlovákiába, az ott született gyerekeik anyakönyvezésénél gondolom nem tudták leírni a Hieronimus nevet, így hol leírták latinosítva, hol szlovákosítva, stb, és így valahol a Hieronimus ból Herman lett, akkormegkérdezem, hogy jó lehet-e az eszmefuttatásom, vagy csak nagyon meg akarom találni őket? És belemagyarázom ezeket...

 

Szóval, én keresek egy Materko Ágnest, aki 1882.01.24-én született, ami viszont, a gyerekek születésénél bediktált életkorokból sehogy nem jön ki, mert ha azokat veszem alapul, akkor 1884-1886-ban kellett volna szülessen. Ágnes egy szót sem beszélt magyarult, állítólag csak tótul, bár szerintem lengyelül, németül stb. Azt is tudom, hogy az anyja, Antonina szült egy  ALOYZIA MATIRKO nevű kislányt. Kérdés, hogy lehet-e Ágnes = Aloyzia-val????? Még akkor is, ha ez utóbbi 1879.ben született Plavnica-ban???????

Vélemény?

Terelőjuhász Creative Commons License 2013.03.04 0 0 10775

Köszönöm a válaszod!

Csak azért kérdeztem, mert találtam egy rokont, akivel már annyira hasonlít a gondolkodásmódunk, mintha én lennék Ő, csak női kiadásban.

Hihetetlen, hogy mindent ugyanúgy csinálok mint ahogy Ő csinálta, és ugyanolyan vágyaim vannak az életben, mint amilyenek Neki voltak, + mindezt kombinálva a dédnagypapám életstílusával...

Érdekes...

Előzmény: eszterec (10774)
eszterec Creative Commons License 2013.03.04 0 0 10774

Szerintem lehet örökölni, és tud lappangani is, akár több generáción át .

Előzmény: Terelőjuhász (10755)
canonfan_448 Creative Commons License 2013.03.04 0 0 10773

Akkor most szűkítsük legalább a történelmi Magyarországra a dolgot.

 

Ami használható:

 

- Civil anyakönyvek (ebből minimális van indexálva, tehát hacsak nem Tirpákia érdekel, akkor Neked használhatatlanok a jelen pillanatban elérhető idexek) Magyarán kénytelen vagy oldalanként vizslatni a bejegyzéseket.

- Katolikus bejegyzések (csak születési!), és csak indexált mivel a képek le vannak tiltva.

- Református bejegyzések (csak születési!) és csak indexált mivel a képek le vannak tiltva.

- van még felvidéki, szinte az összes felekezet, de a római katolikus nagyon szépen fel van téve, indexálva is elég sok record van, és a képek is elérhetőek. Ez egy aranybánya a fentiekhez képest. Aki kutatott ebben, az tudja miért.

 

Az indexált adatok főleg mankónak jók, de arra nagyon.

Pl. ha van egy család aki ingázik, vagy van egy férj/feleség aki nem tudod honnan jött, akkor ilyen és hasonló esetekben aranyat érhet az indexált adatbázis. Nekem volt 2 durva találatom felvidéken, és ha nincs indexálva, akkor esélyem sem lett volna megtalálni, hiszen ha csak az anyakönyveket nézem helységenként/templomonként akkor ez a keresés "tű a szénakazalban esete".

Előzmény: Matirko1 (10766)
canonfan_448 Creative Commons License 2013.03.04 0 0 10772

Jó kis oldal.

Előzmény: skoumi (10771)
skoumi Creative Commons License 2013.03.03 0 0 10771

Kösz a reklámot :)

 

Néhány órányi melóval gyorsan aktualizáltam a linkgyűjteményt - persze lenne még mit beletenni, de ezek most remélhetőleg mind működnek...

Előzmény: Bajdó (10757)
Matirko1 Creative Commons License 2013.03.03 0 0 10770

Én is köszönöm a választ. Már írtam is a Hadtörténeti Levéltárnak. Remélem válaszolnak...

Előzmény: skoumi (10767)
vörösvári Creative Commons License 2013.03.03 0 0 10769

Köszönöm a válaszod. Akkor az van amit gondoltam, még éveket kell várni ezekre az adatokra :( Németországban is így jártam, lehozták az anyakönyvek indexeinek egy részét, aztán 2011 óta nem raktak fel új településeket.

Előzmény: skoumi (10767)
vörösvári Creative Commons License 2013.03.03 0 0 10768

Köszönöm a válaszod.

Előzmény: JPmiaou (10765)
skoumi Creative Commons License 2013.03.03 0 0 10767

10758-ra:

 

részben fedik csak egymást, mint JPmiaou írta, a szabolcsi anyakönyvek vannak részben feldolgozva és ezek feldolgozása folyik most is. Annyival egészíteném ki, hogy - nyilvánosan. Ugyanis az egyházi keresztelési anyakönyvek feldolgozása az Indexing projektben nem volt "meghirdetve", valakik, valahol csinálták, és egyszer csak felkerült. De mióta én vagy 2-3 éve regisztráltam az indexelésbe (ha idő hiányában nem is vagyok túl aktív), azóta nem találkoztam még velük...

 

@vörösvári 10764:

valószínűleg lesz majd további kör is (esketés, halálozás), de hogy mikor...?

 

@JPmiaou 10765:

sosem adnak infot a terveikről. Kérdésre sem. Sajnos...

 

@10766

Az indexelt rész a kereshető adatbázis. Beírod a nevet, és ha kell egyéb kiegészítő adatokat a megfelelő helyre a szűréshez. Nyilván, valamit tudnod kell arról, aki keresel (születési hely, szülők neve, kb. év), hogy be tudd azonosítani. De a találatok nem fognak neked mindenre választ adni, a levéltári kutatást egyelőre, amíg nem lesznek minden találat mellé képek is, nem tudja kiváltani.

Tehát otthonról, a székből még nem működik a dolog, de tud segíteni meggyorsítani, és adott esetben olcsóbbá tenni a munkát (pl. nem kell utazni távoli levéltárakba)

 

Ami a katonai kérdésedet illeti, ha vannak adataid, a Hadtörténeti Levéltár, vagy a bécsi Kriegsarchiv (ugyanaz a sógoroknál) talán tud segíteni. De ehhez minimum kell név, születési hely, év... hacsak nem valami ritka családneve volt...

 

Ja, és türelem. Sok-sok anyakönyvet nem találsz még meg online, és ez sokáig így is lesz még valószínűleg. Fokozatosan, folyamatosan töltik fel őket, de mint említettem korábban is, rajtuk kívül senki nem tudja, hogy mikor mivel bővítik a cuccot... Egyszer majd minden meglesz. Ha nincs türelmed kivárni, akkor lehet érdeklődni a kassai levéltárban pl. és ki lehet menni kutatni. Ez nyilván pénzbe fog kerülni (utazás, kint van valami díja az anyakönyvek kikérésének, esetleg szállás, stb.) de ez van :))

 

A családfakutatáshoz türelem kell, nagyon sok türelem... :)

 


Előzmény: Matirko1 (10766)
Matirko1 Creative Commons License 2013.03.03 0 0 10766

Lehetséges. Biztosan ezért van rengeteg kérdésem.... :) Sok időm elment rá, van is eredményem, de a felét sem értem, annak, amit itt írtok. Még nagyon az elején járok, és nincs benne gyakorlatom. Szóval, a genealogia.blog.hu oldalon találtam sok anyakönyvet, mármint onnan át a familysearc.org-ra. :) Mint például ezt:

 

https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-22647-1704-1?cc=1554443&wc=M99C-61H:n963099048

 

Az indexeltek? Volt, hogy találtam az indexeltben ismerős nevet, de fogalmam sincs, hogy az indexeltet hogy kell használni: hogy találom meg az alapján, akit keresek?

Adott egy év, az alatt azonos kezdőbetűkkel a nevek, és jobb oldalon egy szám, na innen nem tudok továbblépni. Hogy találom meg ez alapján, akit név szerint megtaláltam?? Nem értem. Pedig jó dolog kell legyen az indexelés, ha mindannyian örömmel beszéltek róla. :)

 

I. világháborús katonai adatbázis is kellene nekem, de, amiben tényleg lehet keresni.

 

Azt is szeretném tudni, hogy honnan miből tudhatnám meg, hogy az 1917-ben Brassóban tifuszban elhuny I. vh-s katona xapám, melyik hadtestben(?) szolgálhatott.

 

Xanyámnál még Bárcán is pörgök, mert a halottijában Kassa van megadva, mint születési hely, de Bárcán nőtt fel, így a fiát is ott hozta világra, de Bárca anyakönyveit nem találom (fiát keresvén), és Kassán őt (az anyát) nem találom.

 

Zemplén vármegye anyakönyveit sem találom. (Pácin érdekelne). :(

 

És még van jó néhány kérdésem.....

 

Előzmény: canonfan_448 (10762)
JPmiaou Creative Commons License 2013.03.03 0 0 10765

Jelenleg a FamilySearch-nél egy magyar "project" van csak folyamatban: a Szabolcs megyei civil anyakönyvek. Nem tudom, az egyházi születéseket mikor és kik indexelték; én tavaly januárban kezdtem a FSnél, és addigra már híre-hamva nem volt egyházi anyakönyveknek. A FS weboldalán nem találok részletes felsorolást se a tervezett, se a befejezett projectekről; a főoldalon található rövid listákból itélve a szabolcsi anyakönyveknek lesz még ötödik része is, de ez nem mond semmit az egyházi házassági vagy halottiakkal, vagy az egyéb felekezetekkel való tervekről.

Előzmény: vörösvári (10764)
vörösvári Creative Commons License 2013.03.02 0 0 10764

A magyarországi házassági és halotti egyházi anyakönyvek feldolgozásán dolgoznak még a mormonok, vagy a születési anyakönyvekkel befejezték a közzétételt ? Tudsz erről valamit ?

Előzmény: canonfan_448 (10762)
canonfan_448 Creative Commons License 2013.03.02 0 0 10763

Szerintem nem a férfiaknál volt gáz egy 30 éves kor az első házassághoz, hanem a nőknél.

Előzmény: changy (10756)
canonfan_448 Creative Commons License 2013.03.02 0 0 10762

Úgy látom nem értjük egymást. :)

 

Melyikben keresel? Katolikus, református avagy civil?

A civil amennyire tudom, szinte shol nincs még indexálásban. (még a születésiek sem)

De sokan dolgoznak rajta.

Előzmény: Matirko1 (10760)
vörösvári Creative Commons License 2013.03.02 0 0 10761

Szia !

 

A halotti anyakönyvek sokszor nem pontosak, akár 10 évet is tévedhetnek, a családtagok gyakran nem tudták pontosan az életkort. A 30 év nem gyakori de lehetséges, a házassághoz vagyon kellett és volt akinek addig tartott megszerezni vagy esetleg akkor szabadult a katonai szolgálatból. A varsándi nyom jó lehet, érdemes lenne megnézni az uradalom többi falujának anyakönyveit is.

Előzmény: changy (10756)
Matirko1 Creative Commons License 2013.03.02 0 0 10760

Nagyszerű. Akkor mi alapján jönnek fel a keresőbe beírtak? És azok pl. gyerekei / házastársa?

Előzmény: canonfan_448 (10759)
canonfan_448 Creative Commons License 2013.03.02 0 0 10759

"...amelyek fent vannak a familysearch- oldalán - lapozva megnézhetőek - a bennük lévő valamennyi adatot felhozza a kereső is?"

 

Nem.

 

Előzmény: Matirko1 (10758)
Matirko1 Creative Commons License 2013.03.02 0 0 10758

Kösz szépen a választ.

Azt is meg tudod mondani,hogy azok az anyakönyvek, amelyek fent vannak a familysearch- oldalán - lapozva megnézhetőek - a bennük lévő valamennyi adatot felhozza a kereső is? Kvázi, teljesen mindegy, hogy én most egyenként végiglapozok számtalan oldalt, vagy beírom a keresett nevet a keresőjébe?

Előzmény: Bajdó (10757)
Bajdó Creative Commons License 2013.03.02 0 0 10757

 

 

 

Tökéletes program nincs.

Mindegyiknek van jó, és hiányos része.

Két bonyolult dolog van

A névírási, és a dátumírási szabályunk. Nem minden program szereti.

 

Ki kell néhánytíz névvel próbálni néhányat.

Itt lehet csemegézni. (Utoljára egy éve volt frissítve.)

 

  http://www.skoumal.eu/linkek.html      

 

Én próbálkoztam, és a legjobbnak a MyHeriatge-t találtam. Olvasd a lentebbi 10730-as hozzászólásomat?

Mivel bármelyik rendesen működő program fizetős, nem biztos, hogy évekig van tízvalahány ezer forintom a megváltására. Ennek az alapja (Family Tree Builder) évekig használhatóan a gépemen marad. A gyűjtés is évtizedekig tart. Közben mentegethetek. Aztán ha úgy alakul fizetek és mindjárt használható minden programrész. Az előre tervezett dolgokat megcsinálom elmentem.

Nekem is van néhány „Jelentéskönyv”-em amit bármikor kinyomtathatok (50/100/200 oldalas is van), igaz csak a kétéves változatok.

Aztán a bevitt személyadatok mindig megmaradnak, és átvihetők egy arra alkalmas más programba. Ez egy három-négyszázas fánál nem hátrány. Aztán ha az jobban tetszik ott maradhatsz.

 

Jó próbálkozást. Üdv BSH

 

Előzmény: Matirko1 (10751)
changy Creative Commons License 2013.03.02 0 0 10756

Sziasztok!

Már egy ideje olvasgatom a fórumot, és én is rákattantam a családfakutatásra. Bár nekem könnyű dolgom van, mivel édesanyám jóvoltából az apai ág elég jól ki van kutatva a 18. századig, és néhai dédnagyapám fejből tudta az őseit öt generációra visszamenőleg.

No, de a lényeg: Van egy ősöm, Wieand Sebestyén (sváb, evangélikus), aki Lajoskomáromban halt meg 1831-ben.  A halotti anyakönyv szerint  74 éves volt a halálakor. Egy német fickó, aki valahogy szegről-végről rokonunk meg is talált 2 házassági bejegyzést (mivel kétszer házasodott) róla, de a születést 1757-ben nem találta meg. Az első házassága Györkönyben köttetett 1787-ben, egy bizonyos Walter Máriával. Ebben az a gyanús, hogy ha 74 évesen halt meg, akkor 30 éves korában házasodott. Nem volt kicsit idős a házassághoz? Mármint tudomásom szerint a 18. században elég fiatalon házasodtak. Vagy ez a sváboknál másképp volt? Szerintem nem, mert pl.: a fia, János 21 éves korában tartotta az esküvőjét.

Az első gondolatom az volt, hogy talán a pap ránézésre írta be az életkort, vagy ősöm maga sem tudta, hány éves. Az említett német rokon végig kutatta Tolna megye evangélikus anyakönyveinek nagy részét, de sehol sem találta a születését. Talán még Németo.-ban vagy Ausztriában született és csak később jött a rokonok után.

A dédnagyapám úgy mesélte, hogy Sebestyén szülei a varsádi uradalomban cselédkedtek. Természetesen ez csak családi legenda, de minden legendának van alapja, és talán dédnagyapám a tolnai Mercy - uradalmat értette alatta, de ugyebár az elég kiterjedt volt. Egyébként voltunk Varsádon „anyakönyvezni”, de semmi.

Nemsokára megyünk Györkönybe, hátha máskor született és/vagy találunk valami plusz infót a házasságnál.

Van ötletetek, hogy merre indulhatnék tovább?

Előre is kösz és ha valami hülyeséget kérdeztem/mondtam bocs!

 

Terelőjuhász Creative Commons License 2013.03.02 0 0 10755

Sziasztok!

Annyi év halogatás után végre én is rászántam magam a kutatásra.

Mivel egy konkrét ember ágát szeretném felkutatni, ezért arra gondoltam, hogy első lépésként a falu papját keresném meg, hátha megtudja nekem mutatni a keresett személy halotti anyakönyvét. Ez azért nem egy halva született ötlet, nem igaz?

Szerintetek a gondolkodásmódot is lehet örökölni? És ha igen, vajon tud lappangani több generáción keresztül?

Prelleg Creative Commons License 2013.03.02 0 0 10754

A három családfát nézegetve én a következőre jutottam. Mindegyiken más a feleség keresztneve (Mária, Márta, Borbála), a férj neve különbözik a második családfán a többihez képest, de különböző keresztnév szerepel a férj apjánál (Márton és Miklós) is. Az első és harmadik családfán a gyermekek számában és nevében sincs egyezés. Eltérő még a férj anyjának neve (1. csf.-án K. I. a 2.-on és 3.-on A. A.). Ami megegyezik az a második és harmadik családfán szereplő második feleség neve, aki az elsőn nem is szerepel. Az anyakönyvi bejegyzésben szereplő Mária és az. 1. családfán lévő M. Mária valószínű, hogy ugyanaz a személy. Bár a 2. és 3. táblázat házaspárja azonos lehet, ezek a (mind a három) családfák nem elég pontosak ahhoz, hogy fel tudjad használni őket. 

 

Előzmény: canonfan_448 (10748)
béva1 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 10753

Egy kevés bevételre nekik is szükségük van. :) Én egy Szepes megyei kis településen keresgélek. Két film készült róla, az egyik fent van a neten, és meg van a Tihany téren is, a másikat csak pénzért nézhetem meg. Még nem rendeltem meg, de nem vészes kb. 1.600,-Ft.  Barcai anyakönyvek lehetnek a MOL-ban is.

 

Előzmény: Matirko1 (10751)
canonfan_448 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 10752

GenoPro.

 

A többi nekem nem jött be. Komoly családfakutatásra szinte az összes alkalmatlan.

Emlékszem olyanra amely csak 5 generációt tudott. :o

 

Matirko1 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 10751

Nem hiszem el, hogy annyi kötetet átböngésztem, és Bárcáról van egy külön kötet....és miért nemérhető el a neten??!! Kassai könyvekben is találtam Bárcai bejegyzéseket, azt hittem jó úton járok... Köszi, felhívom őket.

 

Másik kérdésem is van:   létezik egy olyan katonai adatbázis, amiben név szerint tudok keresni I. világháborús katonát?

 

Plusz: melyik programot használjátok a családfa összeállítására?

Én excelben vezetem, mert minden ősömről beírok 1-2 mondatot is, amit megtudok róluk, de már egyre nagyobb, és nehezebben kezelhető. Viszont a többibe nem tudok egyéb infót beírni, csak az alapokat (név, szül., halál). Nekem ennél több kellene. Tudtok ajánlani egy könnyen kezelhető programot, amibe egyéb infókat is be tudok írni? 

Előzmény: béva1 (10740)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!