Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.07 0 0 10886

Igen, a polg. anyakönyvek a megyei levéltárban vannak, de először itt próbáld megkeresni: https://www.familysearch.org/search/image/index#uri=https://familysearch.org/records/collection/1452460/waypoints

Előzmény: duccio (10884)
duccio Creative Commons License 2013.04.07 0 0 10885

Amúgy a származási helye vélhetően Orgovány, de amíg nem látom leírva, addig nem indulok el arra.

Előzmény: duccio (10884)
duccio Creative Commons License 2013.04.07 0 0 10884

Nincs házassági anyakönyv, mivel nem házasodtak össze. A polgári halottti anyakönyvet a megyei levéltárban kell keresni, jól tudom?

Bocs, ha primitív dolgot kérdeztem, de én még nagyon gyenge fűszál vagyok ebben a kutatásban. :)

 

Előzmény: Törölt nick (10883)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.07 0 0 10883

Szerintem ne az egyházit, hanem a polgári halotti anyakönyvét keresd. És mi a helyzet a házassági anyakönyvével? Ott nagyobb valószínűséggel benne van a származási helye.

Előzmény: duccio (10882)
duccio Creative Commons License 2013.04.06 0 0 10882

Sziasztok!
Azért ragadtam billentyűzetet, mert hátha akad valaki, aki tud valami okos megoldással szolgálni.

A helyzet a következő: dédnagypapám adatait szeretném végre megtudni (szül.hely- idő, anyja neve), Ő nem abban a faluban született, ahol élt, és csak a halálozási évét tudom, meghogy a neve fenn van a II. világháború civil áldozatainak emlékművén. A születési hely és idő bizonyalan. Olyan "úgy emlékszem hogy" meg "lehetséges hogy" volt mindig a válasz. Szóval ezek nem biztos információk.

Egyszerűen senki nem tud nekem segíteni, próbálkoztam volna a falu papjánál, de képtelenség elérni, se telefonra se e-mailre nem válaszol, a mise előtt meg nem akarom lerohanni. Vagy lehet, hogy egy próbát mégis megérne? Próbáltam a nemzeti levéltárat, ők csak 1890-ig vezetig a halálozást. Az utolsó reményem a pest megyei levéltár. Ha ők sem tudnak segíteni, akkor hová tudnék még fordulni? 

 

skoumi Creative Commons License 2013.04.04 0 0 10881

ezek szerint fejlődtek az utóbbi pár évben gyorsaság terén :)

Előzmény: rkyra (10880)
rkyra Creative Commons License 2013.04.03 0 0 10880

Március 15-én igényeltem meg a Tihany térre a filmeket és ma már szóltak is, hogy megérkezett. Gyorsan ment. 

kerub Creative Commons License 2013.04.02 0 0 10879
Előzmény: II. Radamesz (10877)
aquad Creative Commons License 2013.04.02 0 0 10878

Hadtörténeti Intézet és Múzeum

Előzmény: II. Radamesz (10877)
II. Radamesz Creative Commons License 2013.04.02 0 0 10877

Sziasztok!

 

Három kérdésem lenne, hátha Ti tudtok segíteni:

- ha pl. tudom, nagyapám, dédapám mely katonai egységnél szolgált, de a katonai egység történetéről keveset tudok, hol érdeklődhetek utána? Pl. dédapám a 8. M. Kir. Honvéd huszárezred 4. századában szolgált 1910-1913 között (majd később az I. világháborúban), de erről a századról semmit nem találtam eddig - vagy csak rossz helyen kerestem?

- egyik ősömet Vitárius Borbálának hívták, Szabolcs vármegyében élt a XVIII. században; szinte semmit nem találni erről a családról, igazából nagyon ritka családnévről van szó; Tud esetleg valaki valami okosat mondani ezzel kapcsolatban (milyen eredetű, esetleg egy mai név régebbi írásformájáról van szó, stb.)? Férje ns. Geréb Mihály volt.

- ha a királyi adomány évét ismerem, de azt az adományt nem egy személy, hanem egy közösség kapta, hol tudnék az adománynak utánanézni?

 

Segítségeteket, tanácsotokat előre is köszönöm!

God:Boy Creative Commons License 2013.04.02 0 0 10876

Köszönöm, ezt megtaláltam én is. A nagyapánk cime. A család a filoxéria miatt elköltözött Bátaapátiból,  1899-ben már ezen a cimen laktak- az 1894-1895 közötti tartozkodási helyüket viszont nem ismerem.

Előzmény: Prelleg (10875)
Prelleg Creative Commons License 2013.04.01 0 0 10875

Látom egyik általam ajánlott adatbázisban sem szerepel G. Lajos, viszont az 1900-as budapesti lakcímjegyzékben már benne van a család: http://www.bparchiv.hu/cgi-bin/lakas/lakas.pl

 

Az anyakönyvezési helyek 1895 előtti változásait egészen jól lehet követni a Levéltárak Közös Keresőjében is megtalálható Kálniczky László — Körmendy Lajos — Tuza Csilla: A Magyar Országos Levéltár Filmtárában mikrofilmen őrzött anyakönyvek katalógusában, 1895 után pedig a VII. kerülethez tartozott az utca. Ha így se lesz meg akkor, ha az illető volt a legidősebb testvér, a szülők házasságát lenne érdemes megkeresni, és úgy behatárolni a születési időt.

Előzmény: God:Boy (10867)
Atomantiii Creative Commons License 2013.04.01 0 0 10874

Országos Hadisír Felmérés Program

 

A HM Társadalmi Kapcsolatok és Háborús Kegyeleti Főosztály a Belügyminisztérium közreműködésével felmérést indít a hazánk területén található hadisírokról és hősi emlékművekről. A főosztály által kidolgozott kérdőív a BM informatikai rendszerén keresztül jut el az ország minden önkormányzatához. Ez annak a folyamatnak a része, melynek első lépéseként módosításra került a temetkezési törvény, és amelynek eredményeként biztosítottá vált a magyar hadisírok védelme, valamint jogszabályi felhatalmazást kaptak a hadisírgondozók a hadisírokkal kapcsolatos adatok bekérésére. Magyarországon ilyen alaposságú felmérés a hadisírok és a hősi emlékművek vonatkozásában még nem történt. 2006-ban az akkori hadisírgondozó iroda már megkereste az önkormányzatokat, de akkor törvényi kötelezettség híján csupán egyharmaduk küldte meg az adatokat. Azelőtt utoljára 1948-ban volt hasonló jellegű adatkérés. A felmérés során nem csak az általános adatok jelennek meg a kérdőívben, hanem a magyar katonák és az első világháború vonatkozásában valamennyi hősi halott nevét bekérik. Különösen fontos ez az I. világháború közelgő századik évfordulója kapcsán induló megemlékezés sorozat miatt. Következő lépésben a beérkező adatok feldolgozása után program indul a hadisírok, katonatemetők felújítására.

 

www.hadisir.hu

 

MCA-001 Creative Commons License 2013.04.01 0 0 10873

Sziasztok!

 

A családfa kutatás során kis segítségre lenne szükségem.

Azt tudjuk, hogy a családot a Hunyady grófok telepítették be Mesztegnyőre az 1800-as évek elején.

 

Magyarországon kutatható a Hunyadyak Ürményi (Mojmírovce) levéltára, esetleg a neten is fellehető valami forrás?

Léteznek olyan szerződések, amelyben felsorolják kiket költöztettek be egy településre?

 

Előre is köszi.

Prelleg Creative Commons License 2013.03.31 0 0 10872

Két interjú Berkes József főlevéltárossal (2012. szept., 2013. márc.) Rádió Orienten (anyakönyvekről és családfakutatásról, elsősorban kezdő családfakutatóknak) hangfelvétellel:

http://www.orientpress.hu/104620

http://www.orientpress.hu/110616

A második interjúhoz kapcsolódva, most jelent meg a Zounokban Ari Ilona-Nagy Éva Anna: „Holtomiglan-Holtodiglan” Házasságkötési szokások a mezőtúri esketési anyakönyvek alapján c. tanulmány

firmin Creative Commons License 2013.03.30 0 0 10871

... jó kutakodást!  :)

Előzmény: werebel (10870)
werebel Creative Commons License 2013.03.29 0 0 10870
Annyiranagyonszepenkoszonom :-) :-) :-) :-)
Előzmény: firmin (10869)
firmin Creative Commons License 2013.03.29 0 0 10869

... talánez lenne?

https://familysearch.org/search/record/results#count=20&query=%2Bmarriage_place%3ADetk~

 

Előzmény: werebel (10868)
werebel Creative Commons License 2013.03.29 0 0 10868
S.O.S.
Valaki egyszer mutatott itt egy linket,1895 elotti hazassagi bejegyzesek a familysearch-on,csak Detk van meg.Nem talalom :(
God:Boy Creative Commons License 2013.03.28 0 0 10867

1898 elött született, evangélikus vallású volt. Igy sajnos még nincs feltöltve még ez az rész. Göltz Lajos a neve, elvileg Bátaapátiban, vagy Budapesten a Mexikói úti lakásban született civil anyakönyveket néztem, de az anyakönyvezési hely is sokat változott. Sikertelenül néztem át a budapesti levéltár katonai állítási lajstromait is.

Előzmény: Prelleg (10864)
udmurtuguru Creative Commons License 2013.03.28 0 0 10866
Atomantiii Creative Commons License 2013.03.26 0 0 10865

Ha esetleg valaki a II. világháborúnál kutat talán segítég lehet: http://collections.yadvashem.org/photosarchive/en-us/41668_38652.html

 

De vannak más képek is, talán lehet találni magyar származású embereket is.

Prelleg Creative Commons License 2013.03.25 0 0 10864

Esetleg utána lehetne kérdezni a II. Brückenkompanie-nak valamelyik első vh-s fórumon, melyik alakulat részét képezte, egy műszaki ezredét, a Brückenbataillon-ét vagy másét.

Ha 1918 októberében még volt róla hír, esetleg az olasz fronton harcolhatott. Létezik ez a lehetőség: ITT

Ha a nagybátyád neve szerepel ebben a keresőben, akkor az ezen az oldalon http://www.potimiruvposocju.si/_en/index.php?lang=en&page=evidencapadlih lévő email címen (igaz nem magyarul és nem is biztos, hogy élő) még több információt kaphatsz. A születési idejét és helyét nem lehet beazonosítani a Familysearch indexelt kat. és ref. keresztelési anyakönyvei alapján? Nincs meg a polgári anyakönyvek közt a család származási helye szkennelten?

 

kramerius : Ha nem jön be a könyv oldal, két lehetőség közül kell választani. Lehet telepíteni a DjVu plug-int, vagy PDF formátumban lekérni az adatokat. Az előbbit ajánlom. Ha már rajta van a gépen a plug-in nem is lesz vele probléma, az oldalak meg fognak jelenni. Ha maradnál a PDF-nél, akkor a bal oldalon találsz olyat, hogy PDF és mellette Create, arra kattintasz (csak figyelj a max. 20 oldalra) pdf formátumban bejön, és nem is kell telepíteni a bővítményt. Ezután a keresőbe írd be a szükséges nevet. Ha nagyon sok a találat, érdemes szűkíteni a keresést könyvekre. A kezdőoldal bal oldalán látod kiírva, hogy Document types. Kattints rá, majd a Periodicalra. Ki kell választani a szükséges könyvet (ezek lehetnek az Alphabetisches Verzeichnis der in den Verlustlisten, a Nachrichten über Verwundete und Kranke ausgegeben am és a  Verlustliste ausgegeben am). Ezután rá kell kattintani bal oldali kis négyzetre (search in actual periodical), majd be kell írni a keresendő nevet. Az Alphabetisches … a Verlustliste  tárgymutatója, a név mellett lévő számok a kiadvány számát jelölik. http://kramerius.nkp.cz/kramerius/Welcome.do?lang=en

Előzmény: God:Boy (10847)
rkyra Creative Commons License 2013.03.23 0 0 10863

Köszönöm.

Előzmény: Prelleg (10862)
Prelleg Creative Commons License 2013.03.23 0 0 10862
Előzmény: rkyra (10861)
rkyra Creative Commons License 2013.03.23 0 0 10861

Egy fejezetet olvastam el a "Járványtörténetből". Lenyűgöző volt az írás. Azt hiszem a többit is szép sorrendben átolvasom. Azt megmondanád, hogy a kelevényről melyikben írnak?

Előzmény: Prelleg (10859)
Prelleg Creative Commons License 2013.03.23 0 0 10860

Tisztelt –Tremmel-!

Nem tudom, hogy ősöd-e, de a Rendeleti közlöny a Magyar Királyi Honvédség számára, (152) 1918/6-ben találtam egy bizonyos Tremmel I.-t.

 

Előzmény: Prelleg (10837)
Prelleg Creative Commons License 2013.03.23 0 0 10859

Egy érdekes oldal: http://www.orvostortenet.hu/tankonyvek/tk-05/Green/index.php

Tanulmányok vannak rajta a hagymázról, kelevényről, himlőről, tüdőgümőkorról, Jókai szájműtétjéről, a műfogsor kialakulásáról, az abonyi koleráról (áldozatok felsorolása) stb.

Prelleg Creative Commons License 2013.03.23 0 0 10858

Kedves pistur!

Köszönöm szépen!

Előzmény: Pistur57 (10856)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.23 0 0 10857
Sziasztok !Tudja valaki hogya 1911-es, vagy 1935-ös gazdacímtárat hol lehet megnézni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!