Keresés

Részletes keresés

szicsu1007 Creative Commons License 2023.05.27 0 0 39681

Ez egy nagyon fontos mondat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Folyamatos védelem a cseresznyelégy ellen!

Előzmény: magaspasi44 (39678)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.05.27 0 0 39680

É.V.I.

 

Mospilan felszívódó   14 nap

Decis kontakt             7 nap

Full 5 CS kontakt        3 nap

Dipel  kontakt             2 nap

 

Nézd meg a naplódban, hogy az elmúlt években mikor kezdted fogyasztani a cseresznyét. Ebből számold vissza az ÉVI-t. (Legkésőbbi permetezés).

Korábban is permetezhetsz, de Mospilannal csak egyszer szabad, a rövidebb kontaktokkal akár kétszer is.

Ja és van még egy 14 napos Calypso.

Én holnap nyomom a Mospilant (0628). Mert 0612 előtt még sosem ettem a cseresznyefáról.

Holnap végignézem a sárga lapokat (az egyiken ma 0 fogás volt!)

Előzmény: Balage-81 (39673)
TINTUS Creative Commons License 2023.05.27 0 0 39679

már mehet neki !!

Előzmény: Balage-81 (39673)
magaspasi44 Creative Commons License 2023.05.27 0 0 39678

Folyamatosan fent kell tartani a védelmet 

Előzmény: Balage-81 (39673)
Balage-81 Creative Commons License 2023.05.27 0 0 39677

Festőlevű?

Előzmény: Garamond (39675)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.05.27 0 0 39676

És kukac mennyi van benne ?

Előzmény: Garamond (39675)
Garamond Creative Commons License 2023.05.27 0 0 39675

Nagyon finom, ez a fajta sem monillia ellenálló. Már volt egy öreg fám, melyet ki kellett vágni, fagyás és monillia miatt. A mostani fám még fiatal, de már termőre fordult. Az idén 2x permeteztem monillia ellen, ennek ellenére itt-ott látható volt a betegség. Ezeket a végeket a földről és létráról levágtam. Egyébként rengeteg van rajta.

Előzmény: Yaris15 (39674)
Yaris15 Creative Commons License 2023.05.27 0 0 39674

Az Érdi jubileum fajtáról van valakinek termesztői tapasztalata? A moníliának valóban ellenáll? Milyen a termése?

Előzmény: Balage-81 (39669)
Balage-81 Creative Commons License 2023.05.27 0 0 39673

A Germesdrofi cseresznyét mikor kell cseresznyelégy ellen permetezni? Nálam a szemek 80%-a még zöld, 20%-a már rózsaszín.

Balage-81 Creative Commons License 2023.05.27 0 0 39672

A Cigánymeggyek kis szeműek, ezáltal nem túl piacosak, de nagyon finom ízűek és erősen festő levűek. Imádom frissen is, meggylevest, lekvárt csak ebből csinálok. Rétesbe, sütibe is gusztább, mint a fakó fajták.

A többi felsorolt fajtát nem ismerem, lehet, hogy nem a legjobb ízűek, de hogy friss fogyasztásra alkalmatlanok, azt nem hiszem.

Előzmény: Didergő Király (39671)
Didergő Király Creative Commons License 2023.05.26 0 2 39671

mindegyiket meg lehet enni, de gondolom, hogy ami eltér a közízléstől, az már nem piacosnak számít. mondjuk a "friss fogyasztásra nem alkalmas" tényleg erős megfogalmazás. 

Előzmény: Balage-81 (39669)
Didergő Király Creative Commons License 2023.05.26 0 0 39670

talán holnap sort tudok keríteni az átvizsgálásra, köszi.

a tegnapi manuális levéltetű irtás után önelégülten mentem ma megnézni, hogy hogy áll a helyzet. abban voltam, hogy azért másnapra csak nem kezdődik az egész elölről. hát de. és nagyon úgy tűnik, hogy a dörzsöléssel többet ártottam, mint használtam, mert egyértelműen pöndörödöttebb volt jó néhány levél. van egy olyan gyanúm, hogy a tavalyi növekmény után az ideit is be fogom bukni. mivel időm nem volt, mérgemben gyorsan lefújtam a hajtásokat mosogatószeres vízzel. még sosem csináltam, bizodalmam nem sok van benne. délután vettem egércsapdát, holnap jön az endlösung. később jutott eszembe, hogy maszkolószalagom nincs. jó lesz a kétoldalú ragasztó is (a normál hangyacsapda)? vagy azon nagyon megcsúszik az egércsapda?

Előzmény: alfi13 (39668)
Balage-81 Creative Commons License 2023.05.26 0 0 39669

"A fajták egy kisebb része (’Cigánymeggy’, ’Pipacs 1’, ’Parasztmeggy’, ’Hartai meggy’) pedig igazi célfajtáknak tekinthető, ugyanis gyümölcseik csak néhány ipari célra alkalmasak, friss fogyasztásra nem."

 

 

https://magazin.fruitveb.hu/a-cseresznye-es-a-meggy-fajtahasznalatanak-iranyvonalai/

 

 

 

A Cigánymeggy mióta nem alkalmas friss fogyasztásra??? Finomabb, mint a legtöbb nagyszemű fajta!

alfi13 Creative Commons License 2023.05.26 -1 0 39668

Kicsi az esélye hogy a cső van eldugulva inkább a tartály tömitése. Régen OleoMac gépem volt ott mindig probléma volt a gumitömítéssel.

Előzmény: Didergő Király (39663)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.05.26 0 0 39667

Topas + rovarölőt szoktam nyáron használni 3-4 alkalommal .

Előzmény: W_B (39666)
W_B Creative Commons License 2023.05.26 0 0 39666

Tetvek ellen a mosószeres (káliszappanos) víz is működik, illetve slaggal, jó erős sugárral leveretni. (A levelek fonákját.)

 

A cseresznyére visszatérve: a fotók alapján Ti is moníliának látjátok?

Van mellette egy egyelőre egészséges körte és szilvafa, ezeket érdemes valamivel prevencióból permetezni? Még kicsik és éretlenek a körték és szilvák.

 

Előzmény: Didergő Király (39664)
öreg_néne_b Creative Commons License 2023.05.26 0 0 39665

Idén kivételesen nekem is kellett egyszer permeteznem levéltetveket, de normál években elég a ragacs a felszaporodás ellen.

Előzmény: Didergő Király (39664)
Didergő Király Creative Commons License 2023.05.26 0 0 39664

kipróbálom, köszi. amúgy a hangyák elűzése mennyire garancia a tetvesedés megszüntetésére? ma megpróbáltam a vízzel lespriccelni a dögöket, de még a hangyák sem pottyantak le, nem hogy a tetvek. végül kézzel összenyomogattam őket, kicsit óvatosabban, mint tavaly, mert közben eszembe jutott, hogy az is lehet, hogy a dörzsöléstől (vagy attól is) pöndörödtek meg a hajtások tavaly. talán nem tettem most kárt a zsenge levelekben. amúgy ha idősebb lesz a fa, akkor nem lesz már a tetvek kedvence? mert az a fura, hogy amikor a stanley szilván fiatalabb volt, akkor azt is nagyon szívták, de most, hogy idősebb, egyáltalán nincs rajta tetű. pedig azért nem csak annyi, hogy gyorsan kijönnek a levelek, hanem a csúcsán még hajt, nő. bár lehet, hogy nem úgy, hogy folyamatosan, egész nyáron, mint a fiatal alma, hanem még azelőtt megöregszenek a levelek és a hajtások, mielőtt megjelennének a tetvek. nem tudom, csak találgatok.

Előzmény: öreg_néne_b (39655)
Didergő Király Creative Commons License 2023.05.26 0 0 39663

á, értem, köszi szépen! hülye vagyok, sosem gondolkodtam el rajta, hogy a szűrőn miért van az a cső. utálok permetezni, mindig azon vagyok, hogy minél előbb be tudjam fejezni, még át sem néztem a gépet rendesen sosem.

esetleg az is okozhatja a problémát, hogy az a cső, aminek a kivezetése a szűrőn van, el van dugulva? mondjuk a nyomás miatt gondolom, hogy valahol szétmenne, ha eldugulna. egyik nap átnézem, köszi!

de lehet, hogy tényleg a tömítés rossz. egyszer ráfolyt a hátamra permetlé, amikor majdnem elestem a géppel, de lehet, hogy nem tekertem rá a fedelet rendesen, nem tudom.

Előzmény: alfi13 (39656)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39662

Még 3 hó 1-2 tájékán megszúrta a kezem középső ujját egy tüske ,jelentéktelen sebet okozott . Ez a mini seb begyulladt és a mai napig nem tudom használni a bal kezemet ! Még majd június 6-án fogja megnézni az orvos a reumatológián ! Tartok tőle már ezen nem segít semmi ! Már az is eredmény lehet ha tudok fogni majd vele fájdalom nélkül ! Katasztrófa az egészség ügy ! Mindennel el vagyok maradva ,még majd ezután fogom megnézni mit tudok metszeni a fákon ,nem tudom az ollót kezelni a jobb kezemmel ,és még a permetezések is el vannak maradva ! Azzal már azt sem tudom mit kezdjek . De úgy tűnik ez az év ilyen lesz ,semmi sem halad sehová ! Tegnap dühből hogy fáj a kezem fa testápolót használtam rá (nagy fejsze tűzifa vágás ) ,ma meg még a fogás se ment ,szinte délután tudtam valami keveset lendíteni a kertemen .

Előzmény: szicsu1007 (39661)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39661

Igen. Én is fel fogom tenni a tömítő pasztát (most időzavar van az egézségügy miatt:-((()

Előzmény: kavicsos64 (39660)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39660

Erre írta a múltkor hogy valami tömítő pasztát húz elsőnek a fán körbe és arra teszi a papír szalagot és úgy keni az egér ragacsot akkor nincs menekülő útjuk !

Előzmény: szicsu1007 (39658)
öreg_néne_b Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39659

Nálam nincs olyan mély barázda a kérgen, amin végig tudnának menni a hangyák. A fára nem kenek ragasztót, ősszel a szalaggal együtt el lehet távolítani.

Előzmény: szicsu1007 (39658)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39658

A maszkoló szalag felső szélére kent ragacsot csak a szalagra kened, vagy rákenődik a törzsre is? Szavaidból úgy veszem ki, hogy nálad a ragacs "sehol" nem ér a kéreghez.

Ha én rátekernék egy maszkoló szalagot a kajszim törzsére (jó szorosan!), akkor a szalag alatti kéregvonalon még egy cserebogár is átférne (kikerülve a szalag felszínén lévő ragacsot:-)).

Ilyen a kajszim törzse:

 

Előzmény: öreg_néne_b (39655)
alfi13 Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39657

A túlnyomást meg úgy tudod ellenőrizni ahogy a képen látható a tartályba a kék vonalig van a víz szintje és ha kinyítod a vegyszerszabályozó csapot akkor a csőben is a jelölt kék vonalig megy a víz. Ha elindítod akkor a víz oszlopnak minimum a fölemelt cső végéig kell emelkedni teljes gázon.

Előzmény: alfi13 (39656)
alfi13 Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39656

Amit elűzőleg is írtam túlnyomásnak kell leni a vegyszertartályba. Találtam képet is az első képen a baloldalon a levegő kiáramlási csőből megy fel egy vastagabb gégecső szerű cső ami viszi a tartályba a levegőt a tartályba beérve ez a cső le van szűkítve egy kb 10mm-es műanyag csőre ami a vegyszerszűrő oldalán látható ez azért van hogy a tartály tetejébe vigye a levegőt. ha a tartályzáró csavaron rossz a tömítés akkor ott kijut a levegő. A két kép nem ugyanarról a permetezőről készült az első egy Ciffareli M3 a Második kép egy Ciffareli M88-as gépé de ez a működési elven nem változtat. A M3-as gépen ez a cső a tartályfedélre van rögzítve.

 

  

Előzmény: alfi13 (39596)
öreg_néne_b Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39655

Írtam, hogy nálam tíz centi szélesen maszkolószalag megy a törzsre és annak a felső szélére megy az egérragasztó. Nem folyik le a törzsre.

Előzmény: Didergő Király (39653)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39654

Nálam átmennek, ha nem kenem újra legalább kéthetente.

Előzmény: öreg_néne_b (39651)
Didergő Király Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39653

de azt írtátok, hogy árt a kéregnek... 

Előzmény: öreg_néne_b (39651)
IsKol Creative Commons License 2023.05.25 0 0 39652

Én nem vagyok híve az eféle kísérletezésnek (ez legyen az én bajom), de ha megengeded írnék pár szót a SteriClean Plant-ről ;-)

 

Ja és felkent papja sem vagyok ezen terméknek csak elégedett felhasználója szőlőben ;-)

 

"Az idei tavasz szintúgy megköveteli a növényhigiénia fenntartását, amihez a permetezések időzítését, a fajták fogékonyságát, a felhasznált permetszereket és elsődlegesen az időjárást figyelembe kell venni.

SteriClean Plant növénykondicionáló

SteriClean Plant növénykondicionáló kontakt készítmény széles hatásspektrumának köszönhetően percek alatt gyéríti a gombákat és a baktériumokat, mint például a peronoszpórát, a szürkepenészt, a lisztharmatot, a moníliás gyümölcsrothadást, a varasodást, a vörös levélfoltosságot, a feketerothadást* a levélen, a vesszőkön, a tőkén és a hajtásokon, míg a szántóföldi növénykultúrák esetében a fuzáriumot, a rozsdát és a szklerotíniát*.

Integrált permetezés

Ideje: Intenzív hajtásnövekedést követően a permetezési szezon végéig a SteriClean Plant növénykondicionáló feladata az, hogy az elért egészséges növény-, gyümölcs- és lombállapotot a betakarításig, szüretig megőrizze, valamint a növény általános kondícióját javítsa. Járványveszélyben a védekezések hatékonyságát a különböző felszívódó gombaölő szerek és a SteriClean Plant növénykondicionáló kombinációja fokozza, a nyári fertőzések ellen az együttes kijuttatás indokolt!

Javasolt dózis: hagyományos permetezőgéppel 10-20 liter/ha mennyiségben, max. 10%-os oldattal, hidegködképző géppel 5 l/ha dózisban.

Felhasznált lémennyiség: 250-400 liter vízzel magas porlasztás mellett, tökéletes szereloszlást és borítást biztosítva.

Honlapunkon rövid videó szemlélteti a kézi és az ültetvénykezelő hidegködképzőt működés közben szőlő- és gyümölcsültetvényben, továbbá fóliában.

További előnyök SteriClean Plant növénykondicionálóval:

  • engedélyezett minden szántóföldi- és kertészeti növényre, gyümölcsre, szőlőre
  • É.V.I.: 0 nap
  • rezisztencia nem alakul ki
  • perzselés legkisebb veszélye nélkül alkalmazható
  • kiválóan illeszthető minden permetezési technológiához
  • érés, betakarítás során és szüretelés előtt is használható
  • azonnali eredmény szermaradvány nélkül
  • biztonságos felhasználás
  • gazdaságos felhasználás
  • AÖP-ben támogatott termék"

Persze ez nem ilyen egyszerű mert vagy külön juttatod ki a "tisztítót" majd a növényvédő szert vagy egyben de akkor figyelni kell a kompatibilitásra (nagyon alacsony a pH).

20 literes a legkisebb kiszerelés és 3 hónapig őrzi meg a hatékonyságát (ezután növelni kell a dózist ugyanazon hatás elérésére)

 

Ha van lehetőség, kiskerteseknek összefogásra és együtt megvenni egy kannával úgy már nem is "fáj" annyira...  

Előzmény: kavicsos64 (39647)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!