Keresés

Részletes keresés

lazaridi Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80503

Bocsi, hogy beleszólok, de korábban volt szó arról, hogy milyen sokba kerül Magyarországon a borok szállítása. Nekem most éppen úton van Franciaországból 12 palack DPD-vel 23 Euro a szállítási díj.

Namost a történet bonyolultabb. Életemben először rendeltem a Vinatis nevű cégtől. Itt az ember gyereke elsőre az angol oldalt nézi, majd átvált a németre, mert ott Euroban annyi a bor, mint a másik oldalon fontban. Namost összeállt a rendelés, a szállítási költség 23 Euro, de észreveszem, hogy Ausztriába és Németországba bizonyos összeg felett ingyen. Hoppá, átírom a szállítási címet Ausztriára a lányomék címére. Mi történik? A szállítási költség nulla, de az egyes borok picit drágábbak, ezért nem igazán van értelme. Aztán a rendelés után kiderül, hogy Francia központból jön a bor, történetesen olasz, spanyol, meg Napa Valley. 

Mindenesetre a szállítás nem drága. Biztos alacsonyabb az ÁFA...

Előzmény: naivkezdo (80501)
menut Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80502

Itt mindenki dicsérte a SAP-okat, és itt mindenki hiteles arc :) Jó, vagy rossz arc, de borban hiteles :) szerintem nem vállalsz nagy kockázatot az 5 rugóval. Furmint és juhfark a legbiztosabb vétel az élményre. De te tudod.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (80495)
naivkezdo Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80501

Akkor inkább ugorjunk:)

Volt itt szó külföldi szállításról nemrég.

Jól emlékszem, hogy nincs tuti cég?

A tiéd elég masszív kartonnak tűnik, publikus hogy kitől van?

Előzmény: BZoltan (80500)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80500

Hmm... nos :) Ha lebontjuk a bizalom minden védőbástyáját és megegyezünk abban, hogy mindenki úgy veri át a másikat ahogy akarja akkor alapvetően szerintem a nyájas fogyasztó vállal nagyobb kockázatot, hiszen mégiscsak a szájába veszi azt amit én a palackba töltök :) Ugye mindketten tudjuk, hogy mire gondolok :D

Előzmény: naivkezdo (80498)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80499

Egy olyan somlói bor amit minden kereskedőnél elkapkodnak évjáratról évjáratra és a forgalombahozatal után egy évvel már lényegében nincsen a piacon akciózni az konkrétan elmebetegség.

Ez a bolt egyszer egy 300 palackos tételünket akciózta ugyanígy. Én mondtam a csóresznek, hogy hapsikám polci áron visszaveszem tőled a készletedet. Na akkor volt az, hogy féláron elvitte egy kamuzó faszfej.

Előzmény: loading (80494)
naivkezdo Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80498

Én ezt kipróbálnám, ha nem kell okvetlen igazat mondani, vagy másképpen fogalmazva, nem fejtem majd ki az igazság minden részletét.

Előzmény: BZoltan (80497)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80497

Mondasz egy címet és én küldök neked egy karton válogatást. Ha nem ad olyan élményt amire emlékeznél a pillanat elmúltával akkor 3 ezer lesz egy palack, ha ad olyan élményt akkor 5 ezer :)

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (80493)
Hepci Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80496

O.K., de az 5000+ Ft átlag palackárú, évi pár ezer palack kibocsátású magyar pince az már eléggé Mercedes, nem? A Gizellát vagy SAP-t 25-30%-os árengedménnyel kitolni kereskedelmi szempontból minimum röhejes.

Semmi kifogásom ellene, ha akciózzák a Csányi Pincészet vagy a LóSimon borait. Ezeknek is van közönsége, ami speciel nem én vagyok.

Előzmény: loading (80494)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2020.09.09 -1 0 80495

Egy picit pontositanek.

Ismeretlenül, első blikkre nehéz ennyit adnom a magyar borert, de a külföldit is lecsekkolom amennyire csak lehetséges. Blogok, boros oldalak, értékelések, vivino...és azután döntök.

7 és fél deci folyadekert csak akkor érdemes kiadnom 3+ ezrest ha az ad valami elmenyt is amelyre emlékszem a pillanat elmúltával is.

És a magyar borokkal már rendesen megegettem magam, írtam már róla, annak ellenére, hogy azok ajánlott borok voltak, un. legendák keze alól.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (80493)
loading Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80494

Gondoltam, hogy ezt hozod fel indokként. Azért megjegyezném, hogy annyi Mercedes nincs Magyarországon, bármennyire is szeretné az összes termelő azt gondolni termékéről.

A piacra nagy svunggal és kiemelt árakon belépőkről pedig időközben már te is megemlékeztél.

Előzmény: Hepci (80489)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2020.09.09 -1 0 80493

Hát én azért latom értelmét, persze én fogyasztó vagyok, nálam mást jelent az értelem.

Be szoktam tarazni tavasszal és ősszel is.

Persze nem karton számra, általaban 9 palack alatt maradok, most éppen 8 lett.

Kabocas olasz, Kovács Nimród Chardonnay, villa Mária sb pezsgő, szentesi zengő, laska, csóka.

A te boraidon is kurva sokat gondolkodtam, kábé egy ezressel olcsóbb az eredeti árnál, de végül megint nem kerültek fel a vásárló listára. Jó arc vagy és egyrészt már ezerszer megfogadtam, hogy megkostolom őket másrészt meg paradox módon a boraidert sokkal nehezebben adok ki 5 ezer Ft-t mint más ismeretlen termelők boraiert. Nem értem az okát.-;)

Talán arrol van szó, hogy magyar borert ez már nekem egy lélektani határ, illetve kb. pont a határvonal. Na ezen segíthet egy akció vagy egy hely ahol poharazzak, sajnos én meg itt a végeken sehol nem láttam, hogy poharaznak.

Előzmény: BZoltan (80477)
Hepci Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80492

Van ennek egyszerű emberi vetülete is.

Piacot építeni és árszintet elérni ugyebár melós dolog, legalábbis ha eltekintünk az olyan vicces bepróbálkozásoktól, amikor a sose hallott pince kihozza az első borát Attila Ondója néven 8000 pezetáért, az ősmítoszkutatók meg ráizgulnak és megveszik mind a 785 palackot 1 hónap alatt.

No most, a normális ember megbecsüli azokat, akik vele együtt építették a piacot.

Erre megjelenik a piacon a Buzigyuri vagy a Puncipanni a legújabb webáruházzal és kitalálják az okosságot, hogy ők majd azzal előzik be a projekten évtizede munkálkodó arcokat, hogy 30%-kal olcsóbban adják a cuccost.

Én azt gondolom, hogy ne adják, hanem építsenek valaminek piacot ők is.

Vagy húzzanak el a retekbe.

Előzmény: BZoltan (80491)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80491

A Hepci jól leírta, hogy  miért nem frankó ez. Tökéletesen igaza van. Rongálja ezzel a márkát és a piacot. 

Előzmény: loading (80488)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80490

A furmint, juhfark és hárslevelű trióból egyértelműen a hárslevelű érik palackban a legkorábban. Sőt a hárslevelű az amelyik palackban a legkevésbé bírja. Persze ez a kevesebb is bőven több mint két év, de a furmint és  a juhfark kimondottan jó állóképességűek. A 2008-as juhfark még áll mint a cövek ameddig a 2008-as hárslevelű már inkább lefelé tart.

Előzmény: Hepci (80486)
Hepci Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80489

Aki - bárkinek a finanszírozásában - extrém engedményeket ad egy magasra pozicionált márka termékeiből, szétkúrja a piacot és koptatja a márkát.

Én azt gondolom, 3-5% játék belefér az árakban, ha bármi áron a többi kereskedő alá akar menni valaki, de a 20+ százalékos akciók rombolják a piacot és a márka imidzsét.

Lehet persze árkartellről panaszkodni, de a Mercedest se adják az egyik kereskedésben 12 milláért, a másikban meg 7-ért. A minőségi termékek így működnek - ha pl. Mercedest vennék, nagyon nem szívesen látnám, ha 2 héttel később és egy várossal odébb a Hugyos Józsi megkapná féláron.

Hasonlóban utazom szerszámban - tavasszal megváltam az egyik legnagyobb kereskedőmtől ilyesmi cselekmények miatt.

Előzmény: loading (80488)
loading Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80488

Más gyakorlat, mint a tiéd. De mert nem mentek tönkre, azért működik.

Ha jól olvasom nem a termelőtől/kereskedőtől kérnek kedvezményt, hanem a saját marzsukból adnak kedvezményt. Azért sok helyen nem így szokás akciózni.

Szerintem van olyan saját történeted, amikor téged vertek át. Nem jó, de biztos tanultál belőle, gondolom/remélem ők is. Csak ezért leszólni valakit nem érdemes.

Előzmény: BZoltan (80482)
Hepci Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80487

Ránézek majd, bár most nem szenvedek túlzottan hiányt juhfarkban, vettem 6 kartonnal BZolitól.

Előzmény: naivkezdo (80483)
Hepci Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80486

Úgy értettem, hogy jóval idősebbnek tűnik, mint bármelyik borod ebből az évjáratból.

Összehasonlítási alapom nincs, hársból csak egy palackot vettem tőled és mások hársait se kóstoltam még Somlóról, a 2013-as és 2015-ös Tornai prémiumon kívül.

Előzmény: BZoltan (80476)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80485

Hát ugye én ismerem ezt a bort :) Jó anyag, de más stílus mint a mienk.

naivkezdo Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80484

Ezt Hepcinek szántam:)

naivkezdo Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80483
Előzmény: BZoltan (80473)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80482

Elképesztően korlátolt ostobaságnak tartom ezt a gyakorlatot. Többször próbáltam elmagyarázni nekik, hogy miért kártékonyak ezek at akciók, de nem értik meg. De ők voltak azok akikhez besétált egy arc és közölte,  hogy hát ő ezeket a borokat megkapja X kereskedőnél fele ennyiért. Erre a csóresz beparázott és frankón odaadta feleannyiért neki a borokat. Aki ez után persze odament az X kereskedőhöz és előadta ugyenezt... aki viszont már elküldte a rákba ezt a gyökeret. Amikor felhívtam a kereskedőt, hogy ez így, hogy... akkor jött a mellébeszélés, hogy hát versenyhelyzet meg hát olyan meggyőző volt. 

Előzmény: shiraz2 (80480)
shiraz2 Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80481

amit tőlünk vesznek arra kérésem alapján nincs ún kartonáruk, ami már 1 palacknál is érvényes, az szerintem nem ok.

de másohol is van ilyen értlemetlen módon, regizstráció ellenében.

tanultak sokat az amazon és társai üzletpoltikájából...

kihasználják az egységsugarú fogyasztót

shiraz2 Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80480

ja

pont kilőtted, hogy ma van ott ún borszerda akció, ami 2szer van egy évben 1-1 napig és mindent óriás kedvezmányekkel adnak egységesen. 

holnap visszaáll a normál ár

BZoltan Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80479

A 19-est sajnos nem ismerem.

Előzmény: Tybald_ (80478)
Tybald_ Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80478

Ha esetleg valaki kóstolta a 2018 és 2019-es évjáratot melyik a jobb választás? Vagy nincs akkora difi?

BZoltan Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80477

ja, egyébként van Gizella Barát Hárs 19-es 2600Ft-ért is - https://borbolt.hu/gizella-barat-harslevelu-2019/t/14437

De a Borbolt pont hu árazását én sosem értettem... értelmetlen baromság ilyen mértékben akciózni. Egy időban adtam nekik bort és megkértem őket, hogy soha ne akciózzák a borainkat. Kétszer láttam akciózva borainkat... azóta nem adok nekik bort. Mondjuk vesznek nagykerből...

Előzmény: Hepci (80474)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80476

Nagyon ritka az ilyen palackvariáció a mi borainknál. Túlságosan egyszerre voltak kezelve, mozgatva, tárolva, kapszulázva a palackok. Meg nagyon régóta ezt a dugó-palack kombinációt használom és nem volt még ilyen tapasztalatom.

Ez a bor már érett. Két éves korában az ilyen extrakttartalmú (értsd geccisok polifenol) somlói borok már előrébb tartanak mint a vékonyabb (értsd hígabb) borok. De a juhfark mellett a hárs ebben az évben mindenképpen másodhegedűs. Egyedül a furmint az ami pariban van a juhfarkkal.

Amúgy a Gizella borok pedig tényleg faszák. Nagyjából egy időben indultunk a Szilágyi Lacival és szerintem ő előrébb tart mint mi. Nincs ebben semmi szégyellnivaló. Jó arc a Laci és nagyon jó borász.

Előzmény: Hepci (80474)
Hepci Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80475

Legközelebb nem piálok éjjel, ha ilyen szintű párost kell játszanom.

Előzmény: loading (80471)
Hepci Creative Commons License 2020.09.09 0 0 80474

Adta magát a hasonlítás, bár tudom, kissé sportszerűtlen egy akciós tétellel példálózni.

A tied érzésre jóval előrébb tart érésben a valós koránál, ez persze lehet egyedi palackvariáció is (a dugó nem tűnt betegnek).

Előzmény: BZoltan (80473)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!