Keresés

Részletes keresés

L_áma Creative Commons License 2022.12.08 0 0 78121

Ja, van itt még valami. Nyomozok. Van nálunk egy kekke. Befogadásos bértartás... izében. Ez mindegy.

 

Elvileg a Balaton északi partjárók származik. Talán ott vásárolták..... talán.... aztán ajándékba adták ide Bajára. Aztán most nálunk van. Ahonnét elhozta a lány, szép rendezett helyen volt...... de a szeméig pirospaprikás. Hogy krumplilevest evett-e, vagy kakaspörköltet, az nem derült ki.... 

 

Pici volt, és nagyon félős. Zsuzsika:

 

 

Most sem sokkal nagyobb, de mostanra Zsuzsikából "Zsuzsa a qrva anyád, hozom a söprűt" lett!

 

Teljesen egészségesnek tűnik. Többet eszik, mint a nagyok, de nőni csak széltében hajlandó.

 

Nem ismerős valakinek? Lehet ez valami törpe fajta?

Lacoid Creative Commons License 2022.12.08 0 0 78120

Már nincs meg a doksi, amit belinkeltem korábban?

"A pulzáció és annak hatása a kehelygumi mozgására"

Előzmény: L_áma (78119)
L_áma Creative Commons License 2022.12.08 0 0 78119

Szóval, én itt tartok:

 

Van a vákuumszivattyú. Ez állítja elő a fejéshez szükséges vákuumot.

A Cseh oldalakat bújva azt tudni vélem, hogy a vákuumszivattyú egy olajkenéses bakelitlapátos szivattyú.

Van hozzá olajleválasztó. A villanymotor, az villanymotor.

 

 Van hozzá egy puffertartály. Gondolom, ez /mint minden puffer/ gondoskodik a vákkum egyenletességéről, folyamatosságáról.

 

Biztosan van a rendszerben egy valamilyen biztonsági szelep, ami nem engedi hogy "beszippantsa" a kecskét. :))

 

Mivel a fotón van valami mutatós műszer, az lehet egy vákuum mérő.

 

Aztán kell a rendszerbe valami kanna. Gondolom, ezt hívják sajtárnak. Ez gyüjti a tejet..... és innét jön a homály:

 

Pulzátor. Ez csinálja azt, hogy a vákuum ne csak szívja a csöcsöt, hanem "markolássza" is. :) Mindenféle rajzok, meg írások szerint ez ütemesen meg-meg szorítja a ...... nekem az "csöcs", ti hogy hívjátok?

 

Aztán van ott még egy alkatrész, amit kollektornak nevez az irodalom. A kollektor gyüjtőt jelent, és bár nem látok bele a fotókon, de úgy gondolom, ez több mint gyüjtő. Ebben elvileg kell lenni valami szelepeknek, ami kifelé engedi a tejet a tőgyből, de visszafelé lezár... szerintem. Máskülönben csak ide-oda lötyögetné a vákum a tejet..... nem biztos.

 

Aztán jön az amit rá kell húzni a csöcsre. Persze mindezek összecsövezve.

 

 

Namost, a fentiek is csak egy gépész feltételezései, de aztán jön a rengeteg kérdőjel:

 

A vákuuk mértéke egy egzakt érték /nem hiszem/, vagy állatfajta függő? Netán akár egyedfüggő is?

Ezt szokás a jószág fajtájához igazítani, vagy akár egyedenként is változtatni, vagy van egy érték, és majd megszokják? Honnét tudom hogy jó-e? Nem-e ártok vele. Már az is kérdés, minden kekke alkalmas a gép fejésre?

 

A pulzátor az egy állandó vákuum értékből csinálja a pulzáló vákuumot. Hogy? Csak úgy saját magától?

Egyik végén bemegy /kijön/ az állandó, a másikon meg pulzál? Olvastam elektromos vezérlősről is......

 

A pulzátor üteme mennyi? Állítható? Ha állítható, mi a jó? Fajtafüggő? Egyedfüggő? Mi van ha nem jó? Ártok, vagy csak nem lesz tej?

 

Kollektor...????

 

Aztán ott van a két.... izé amit a csöcsre kell húzni. Képek szerint 2-2 csatlakozó van rajta. Oldalsóra meg a pulzáló vákuum. Az aljára? Az is pulzál, vagy az állandó?

 

A hülye gépész:

Mitől nem esik le? Ott tartja a vákuum? Nem csúszik le a frissen mosott csöcsről?

 

Meg.... itt olyan vegyes csöcsök vannak...  mindre saját méret kell?

 

 

 

 

Na... aki ezt elolvassa, biztos elküld, igyak egy sört. :)

 

 

 

 

Előzmény: Lacoid (78117)
L_áma Creative Commons License 2022.12.08 0 0 78118

Csak annyi ami a képeken van. Kecsketartótól származik.

Egy Cseh használati utasítást már találtam, de a gugli fordítónak is eltörik a nyelve mire elolvassa!

 

Először fejben szeretnék megismerkedni vele, nem mindjárt a jószàgra kapcsolni....... nincs is olyan sok fejős..... még bírja a lány kézzel.

Előzmény: Lacoid (78117)
Lacoid Creative Commons License 2022.12.08 0 0 78117

Tökre komplett? Kecskéhez van? Sajtár is van hozzá stb.?

Előzmény: L_áma (78115)
Lacoid Creative Commons License 2022.12.08 0 0 78116

De legalább életben maradt...

Előzmény: L_áma (78114)
L_áma Creative Commons License 2022.12.07 0 0 78115

Még nem akadtunk el sehol. Nem is csináltunk mást, mint megköszöntük, hazahoztuk és letettük egy sarokba. Azt mondták, a pulzátort kellene cserélni, de ránézésre sok-sok éve nem ment már.

 

Esteleg ha valami magyar nyelvű írás a gépről valakinek....

Vagy csak tapasztalat a tipussal... 

 

Nekem "gépésznek" biztosan nem okoz majd gondot egy villanymotor, meg egy vákuumszivattyú.

De pl, hogy a pulzator hogyan teszi amit tesz, hát az még sötét folt.

 

Az nem probléma, hogy én nem értek a gépi fejéshez.... de a lány sem. 

Előzmény: Lacoid (78113)
L_áma Creative Commons License 2022.12.07 0 0 78114

Az..... mire végeztünk.... az enyém is. 

Előzmény: Lacoid (78112)
Lacoid Creative Commons License 2022.12.07 0 0 78113

"Segítség, útbaigazítás kellene nekem /nem nekem/."

Milyen? Hol akadtatok el?

Előzmény: L_áma (78111)
Lacoid Creative Commons License 2022.12.07 0 0 78112

Bendőkimosás?

Előzmény: L_áma (78110)
L_áma Creative Commons License 2022.12.06 0 0 78111

Segítség, útbaigazítás kellene nekem /nem nekem/. Kapott a lány egy fejőgépet ajándékba:

 

 

Minden adatot, véleményt, tanácsot szivesen fogadok.

L_áma Creative Commons License 2022.12.06 0 0 78110

"kint felejtett vödör amiben valami darált szemes van"

 

Abból volt már egész éjjeles programunk. 

Előzmény: Lacoid (78109)
Lacoid Creative Commons License 2022.12.05 0 0 78109

Szia. Ha hozzá vannak szoktatva kvázi rendszeres, tiszta, nem saras stb. pláne ha még kevered is a szénával, nem lehet belőle probléma. Reméljük, hogy a "zöld" vegyes legelő, és nem egy lucernás

A hirtelen takarmányváltás okozhat problémát, pl. szénáról egyből lucernára,

akár egy kint felejtett vödör amiben valami darált szemes van stb.

Előzmény: galandka (78107)
L_áma Creative Commons License 2022.12.04 0 0 78108

Szerintem, a fagyás nem..... ha evés előtt felenged, leszárad.

Előzmény: galandka (78107)
galandka Creative Commons License 2022.12.04 0 0 78107

Sziasztok ismét egy tanácsért fordulok hozzátok.Mivel az időjárás mostanában megengedi,délutánra sokszor felszárad a nedvesség ezért kiengedem a kecskékel legelni plusz kaszálok is nekik és szétteritve megvárom mig megszikkad.Az  lenne a kérdés nem okoz e valami gondot nekik a zöld ami ugyebár már néhányszor megfagyott mert voltak már fagyok.Mellette persze kapnak szénát is de igy elég sokat meg lehet belőle spórolni.

L_áma Creative Commons License 2022.11.07 0 0 78106

Társas lény.

Előzmény: Törölt nick (78105)
Törölt nick Creative Commons License 2022.11.07 0 0 78105

Egyelőre egyben. Vagy egyedül nem fogja magát jól érezni? Nekem csak saját fogyasztásra kellene a terméke. 

Előzmény: L_áma (78104)
L_áma Creative Commons License 2022.11.07 0 0 78104

Sajt igen. És jó is. Kérdés mennyi kekkében gondolkodsz. Pici területen csak a megvásárolt takarmánnyal számolhatsz.... az meg most pont kiszámíthatatlan. 

 

Előzmény: Törölt nick (78103)
Törölt nick Creative Commons License 2022.11.07 0 0 78103

Mint látod, haszonállatként gondoltam rá, nem szórakozásból. Nem unatkozó gazdag vagyok. Hanem szegény ember.

Sajt? Bár ha csak tej lenne az is elég, ha olcsóbban jövök ki mintha boltban venném...

 

 

Előzmény: L_áma (78101)
L_áma Creative Commons License 2022.11.07 0 0 78102

A füvet meg nem nagyon akarja lerágni. Nem birka. 

Előzmény: L_áma (78101)
L_áma Creative Commons License 2022.11.07 0 0 78101

Ekkora területről csak intenzíven vásárolt takarmány mellett lesz számottevő tejed. A tejföl...... az nincs. 

Előzmény: Törölt nick (78100)
Törölt nick Creative Commons License 2022.11.07 0 0 78100

Idegesít a tej, tejföl, sajt ára. Ezeket készíteném a tejéből. Meg szerintem ha lelegelné a placcot, füvet se kéne ott nyírnom. :) 

Meg érdekel maga az állat is, hogy milyen forma. A fejése. Szóval kíváncsi vagyok.

 

Mennyit eszik? Vagy hogy derül ez majd ki? Nyilván ez a terület kicsi neki, ezt értem. Köszi minden infót!

Előzmény: L_áma (78099)
L_áma Creative Commons License 2022.11.07 0 0 78099

Gyümölcsfáktól lehet hogy könnyes búcsút vehetsz. A kedvencük. Levele, virága, gyümölcse, vékonyabb ágai, és ha mindez már nincs, akkor a kérge.

A terület tényleg nem sok..... kevés.

Alap/kedvenc takarmány: ágas-bogas, zöld dzsungel. Füvet majd akkor legel, ha már nincs más. Aztán a széna. Tejet jól meg tudja tolni a hereszéna. Abraknak /ha kell/ zab.

Nálunk kapnak almát, répát, tököt, dinnyét, mikor mi van. A kekke nem disznó! Azt mondják, igénytelen állat, de ez nem egyenlő az igénytelen táplálással/takarmánnyal/tartással.

 

Készülj! A kekke egy g.ci! Kicsit sem buta. Egy igazi szemétláda. Mindezt úgy, hogy igazán haragudni sem lehet rá...... 

 

 

Írom én ezt hozzá nem értő kíbicként. A komoly dolgokat majd a hozzáértők....

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=162163178&t=9043965

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=162093936&t=9043965

 

https://www.youtube.com/watch?v=UVCp0ioo0Es

 

https://youtu.be/CUH5PDxNXlw

 

https://www.youtube.com/watch?v=_YRPiLoeV6Y

 

https://www.youtube.com/watch?v=dsTevx-Kxog

 

https://www.youtube.com/watch?v=sQ1jEptIieY

 

Kíváncsiság: mi miatt jutott eszedbe a kecsketartás?

Előzmény: Törölt nick (78098)
Törölt nick Creative Commons License 2022.11.07 0 0 78098

Üdv. Kezdőként írok ide, sose volt még kecském, de fontolgatom a dolgot.

Van egy már elkerített 0,1 hektáros füves területem, gyümölcsfákkal, leginkább oda tudnám elképzelni a kecskét.

Mit mindenképpen tudnom? Takarmányozásról, tartásról, fejésről? 

Azt gondolom hogy a 0,1 hektár nem túl nagy terület neki..

bumbum3 Creative Commons License 2022.10.27 0 0 78097

Nekem is ilyen színű kecském van 

Előzmény: babuci73 (36619)
bumbum3 Creative Commons License 2022.10.09 0 0 78096

Azt nem tudom hogy belteljes e soha nem volt még gidája hátha lesz és akkor a másik is megnő ebbe is van tej de kevesebb 

Előzmény: Lacoid (78093)
bumbum3 Creative Commons License 2022.10.09 0 0 78095

Az anyja jó fajta 4 éves tőb mi t 3 l ad egy nap attól is füg hogy mit kap fehér színű ez meg őz barna nagyob  is mint az anyja . ahonét el hoztam jó fajta kecskék voltak na majd meglátni hogy sikerül e fedeztetni. Tavaly nem esett meg az éven hátha . érdekes még hogy az anyja kezes ez meg vad hiaba volt foglalkozva simizve jutalmazva olyan is maradt a húga aki fehér teljesen nyugodt vérmérsékletű elengedve is lehet simizni ezt elsem lehet kapni 

L_áma Creative Commons License 2022.10.09 0 0 78094

Ilyen gida nálunk is született régebben egy-kettő. Húshasznosításra ítéltük őket, ám az egyik "megesett".

Szuper anya lett belőle, és ki is csöcsösödött.

 

Persze, ez lehetett véletlen szerencse is.

Előzmény: bumbum3 (78092)
Lacoid Creative Commons License 2022.10.09 0 0 78093

Aha, látom...

Azt tudod esetleg, hogy belterjes vagy vér-tiszta anya?

Nekem belterjesnél fordult elő csak, de ott mindkét tőgy pici maradt...

Előzmény: bumbum3 (78092)
bumbum3 Creative Commons License 2022.10.09 0 0 78092

Előzmény: bumbum3 (78091)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!