Keresés

Részletes keresés

landtorpedo Creative Commons License 2022.03.07 0 0 8805

Bocsánat a kép lemaradt.

Előzmény: landtorpedo (8804)
landtorpedo Creative Commons License 2022.03.07 0 0 8804

Tisztelt Fórumtársak! Gyanítom, hogy kínai töltőtollal előhuzakodni szentségtörés, de hátha valakitől kaphatok felvilágosítást a kérdésemre. A mellékelt képen láthatóhoz hasonló tollat kaptam egyszer valakitől, s kíváncsi volnék, hogy annak idején, amikor még árulták milyen minőségnek számított? Elég szépen ír, néha van olyan gond vele, hogy kicsit járatni kell a hibátlan írásképhez. 

rotring05 Creative Commons License 2022.02.03 0 0 8803

Üdv! Nem íróeszköz, de hátha tud valaki segíteni....

 

Keresem a kép közepén látható sárga műanyag Pelikan tolltartót!

Minarik Laci Creative Commons License 2022.02.01 0 0 8802

Üdv Cskm!

A neten kalandozva találtam rá erre a weboldalra, ahol komoly mennyiségben található töltőtoll katalógus.

Amikor a Caw's katalógusokat megláttam (Other Makers. A-C), rögtön eszembe jutott a te 313-asod.

A Caw’s catalog, c. 1909; 26 pp. 3. oldalán - több érdekes információval együtt - azt is megtaláltam.

 

 

Előzmény: Cskm (8770)
rossmy Creative Commons License 2022.01.12 0 0 8801

Üdv,

Tud-e valaki valami közelebbit erről a tollról? Semmit nem lelek róla a neten.

(Bocs, a makro fotózást még gyakorolnom kell :)

Anyaga bakelit. A testen A.W.Faber -302- , a hegyen A.W.Faber New York felirat. 

A tintát nemes egyszerűséggel bele kell csöpögtetni a test felső részébe (2,3 ml!)

Minarik Laci Creative Commons License 2022.01.10 0 0 8800

Kedves Water Lord,

 

A képen látható töltőtoll egy Nemosine Fission.

Gratulálok, szép toll.

Üdv: ML

Előzmény: Water Lord (8799)
Water Lord Creative Commons License 2022.01.08 0 0 8799

Kedves Fórumozók,

 

Néhány hónapja kaptam egy szép régi töltőtollat. Azóta sikerült egy hozzá való patronnal írásra bírni, kihagyás nélkül és nagyon finoman siklik a papíron. Próbáltam a neten utánanézni, de nem találtam semmit. Esetleg valaki felismeri? Made in Germany, és egy N betű a toll részén...

 

üdvözlettel:

 

Előzmény: VRG84 (8796)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.12.02 0 0 8798

Kedves VRG84!

Korábban már írtam egy választ, de a fotó feltöltés során eltűnt a szöveg. Most ismét megpróbálom...

-> Örülök, hogy mégis meglett a PAT-PEN 200! Kicsit aggódtam, hogy más vette meg. (A gyűrű hiánya nekem fel sem tűnt.)

-> A "más tollakat vásároltam meg" témakörben szívesen megnéznék néhány fotót az új szerzeményekről. Köszi előre is.

-> JUNIOR: a mellékelt fotón látszik, hogy az ICO gyártotta. Hogy mikor, azt nem tudom. Az anyaga, a dizájn és a minőség valóban azt az időszakot sejteti, de én inkább a 80'-as évek elejére tenném a gyártás idejét. Akkor már középiskolás voltam, de nem emlékszem a tollra, igaz akkor még nem is érdekelt a téma (Állítólag Édesanyámé volt a toll és egy fiók mélyén lapult 2018-ig.). Később, a 80'-as évek közepén, főiskolás koromban már volt saját töltőtollam, de nem ez. A 90'-es években is használtam töltőtollat, és ez akkor sem került a kezembe. Tehát kicsivel korábbi darab lehet.

Örülnék, ha valaki megmondaná az igazságot...

A táblázat létrehozása jó ötlet és bizonyára sok időbe telik az anyaggyűjtés (tudom magamról). Ha tudok, szívesen segítek. Én egy kiterjedt mappa-rendszerbe archiválom a témába vágó képeket és szöveges dokumentumokat.

Üdv: ML

 

 

Előzmény: VRG84 (8796)
VRG84 Creative Commons License 2021.11.19 0 0 8797

Kedves Minarik Laci !

A r.feather töltőtollakrol már halotam, de még nem dolgoztam fel.

Ezen a héten est is feldolgoztam.

 

Előzmény: Minarik Laci (8792)
VRG84 Creative Commons License 2021.11.19 0 0 8796

Kedves Minarik Laci !

Ma megérkezett a PAT PEN 200-as, már ellőtte láttam a hirdetést.

Mivel hiányzik a gyűrű, igy más tollakat vásároltam meg.

Az üzenetét látva,mégis megvettem.

Remélemhogy nincs PAT PEN 400 ?

 

A indafoto.hu/minarik_laci albumát, már az első nap megnéztem, és a fekete JUNIOR töltőtoll lehet 1990 en hugaropen. De nem vagyok benne biztos.

 

Én excel táblázatba + dosziéba gyűjtöm be az információkat.

 

Segítségét utólag is köszönöm.

Előzmény: Minarik Laci (8795)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.10.19 0 0 8795

Kedves VRG84!

Egy ceglédi honfitársunk az e-bayen árulja a keresett PAT-PEN 200-as töltőtoll egy szép darabját itt:

PAT-PEN 200

És nem is adja drágán szerintem.

Előzmény: VRG84 (8790)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.09.29 0 0 8794

Tisztelt VRG84!

Köszönöm a kiegészítő információkat. Nem gondoltam, hogy ez a márka is magyar.

Sajnos a kérdőjel helyén nincs semmi, csak a PAT-PEN LUX felirat olvasható.

Előzmény: VRG84 (8793)
VRG84 Creative Commons License 2021.09.29 0 1 8793

Tisztelt Minarik Laci!


Előzmény: Minarik Laci (8791)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.09.29 0 0 8792

Tisztelt töltőtoll rajongók, gyűjtők, használók!

 

Nemrégiben akadtam rá erre a cikkre:

Magyarnak magyar legyen a töltőtolla!

 

Az Etelburg r.feather tollrendszerről már olvastam korábban is, de a Digital Pasts Analog Futures töltőtoll projektről most hallok először. A címben szereplő felszólítást azonnal magamra értelmeztem, mivel kiemelten kedvelem a magyar gyártású töltőtollakat. A lelkesedésem viszont gyorsan alábbhagyott, amikor a webshopban szembesültem a mindennapi használatra szánt "tömegtoll"  árával: €189,23.

 

Kérdéseim a mostanában ide látogatókhoz:

 - Van valakinek a Megyeri Gábor-féle tollak valamelyikéből? Ha igen, mi a tapasztalata, véleménye?

 - Csak nekem tünik magasnak egy mindennapi használatra szánt tömegtoll árfekvése?

A válaszokat előre is köszönöm.

Minarik Laci Creative Commons License 2021.09.29 0 0 8791

Tisztelt VRG84!

Nekem is van egy PAT-PEN LUX patronos töltőtollam, de még nem volt időm alaposabban utánajárni a származásának. A mellékelt képeken látható a toll.

Ha kellene részletesebb fotó, (vagy esetleg a toll) az e-mail címem publikus.

 

 

Előzmény: VRG84 (8790)
VRG84 Creative Commons License 2021.09.28 0 0 8790

Tisztelt magyar töltőtoll gyűjtők!

 

Hàtha valaki tud segiteni.

 

A PAT PEN 100 (Patronos iskolai töltőtoll) és PAT PEN LUX 300 (Patronos töltőtoll) már meg van a gyűjteményemben.

Létezik-e PAT PAN 200-as ?????

Előre is köszönöm válaszukat.

...slr... Creative Commons License 2021.08.25 0 0 8789

Mondanak ilyeneket, de nem igaz minden emberre. Vannak emberek, akiknek egy tárgy semmit nem jelent, csak ha a használatának haszna van. És vannak olyan emberek, mint én, akinek a tárgyak beszélnek, történeteket mesélnek. Hiába nem használtam évek óta, hiányozna, ha nem lenne, vagy mert egy számomra fontos emberhez kapcsolódik, vagy mert egy számomra ismerős és érdekes történet kapcsolódik hozzá. Tapasztalatból beszélek, egy amnézia után az ilyen tárgyak segítenek visszavezetni az elveszett múltba. Ott van például a Tombow Zoom 707 toll és ceruza. Egykor design nagydíjat kaptak, és én is használtam őket, intenzíven. Egyszerűnek tűnik, de elképesztően precízen és gondosan elkészített darab, és bár látszatra a használhatatlanságig vékony, valójában ahol fogom, pont olyan vastag, mint egy Parker Classic, a Jotternél soványabb golyóstoll, amit nagyon szerettem, míg el nem vesztettem. Szóval van a Zoom 707, 1987-es tervezés, '88-ban jutott el Európába. A betétje mellesleg jobb volt a Mont Blanc Meisterstück Mozart betétnél. 1998-ban már Párizsban dolgoztam, és a cég számára nagyon fontos feladatra küldtek Brüsszelbe. Hazafelé jövet időben kiértem a reptérre, volt időm nézegetni, és az egyik boltban találtam egy számomra ismeretlen, arany-ezüst Tombow Zoom tollat. A nagy sikerre való tekintettel 10 éves jubileumi kiadást készítettek, ez volt az. Jó ideje nem használtuk, de elég mérges lennék, ha valaki kidobná.

Előzmény: Minarik Laci (8788)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.08.24 0 0 8788

 Egy töltőtollas fórumon azt írták, ha egy hónapig nem veszed kézbe valamelyik töltőtollad, nincs rá szükséged. Válj meg tőle! Add el vagy ajándékozd valakinek! Okozz ezzel örömöt annak, aki esetleg pont erre vágyik.

(Nálam most jött el ennek az ideje. Komoly leépítést határoztam el, de a magyarokat megtartom.)

Előzmény: Cskm (8787)
Cskm Creative Commons License 2021.08.24 0 0 8787

Szia,

Igmerős történet :) . Évek óta járok heti 2x bolhapiacra. Ami az ember fejéből kipattan, az biztos hogy felbukkan előbb vagy utóbb. Ez a töltőtoll, íróeszköz gyűjtés csak néhány hónapos hóbort, de igy is sokat otthagyok és már most több van mint amire valaha szükségem lesz.

Előzmény: Minarik Laci (8786)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.08.24 0 0 8786

Szia,

Hja kérem a gyűjtés erről szól.

A bolhapiac egy gyűjtőnek a legjobb hely a világon (ha nincs pandémia). A mondás szerint ott a sz@rtól a repülőig minden van. És ez így igaz. Töltőtoll is van. Minden féle. Eddig én is sajnáltam otthagyni ezeket a "kincseket".

140+ töltőtollnál már kezd az egóm jóllakni, már tudok nemet is mondani...

Egy idő után már megismernek az árusok is és Neked hozzák a "szajrét". Kitartás, és meglesz az Art Pen is!

Üdv: Laci

Előzmény: Cskm (8784)
Ubulhun Creative Commons License 2021.08.24 0 0 8785

Köszönöm! 

Megnézem! 

Előzmény: Paco155 (8782)
Cskm Creative Commons License 2021.08.24 0 0 8784

Szia,

Igen erre, de nekem sincs még a sajátomra sem szükségem, csak sajnálom otthagyni a bolhapiacon.

Előzmény: Minarik Laci (8783)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.08.23 0 0 8783

Szia!

Erre gondoltál? Az 1,5-ös és az 1,9-es már meg is van! Nekem nincs rájuk szükségem...

Ha érdekel, írj mailt, a címem publikus.

 

Előzmény: Cskm (8781)
Paco155 Creative Commons License 2021.08.22 0 0 8782

J.Herbin   TERRE DE FEU  - val nekem jó tapasztalataim vannak. 

 

terre de feu herbin - Google-keresés

 

Előzmény: Ubulhun (8780)
Cskm Creative Commons License 2021.08.22 0 0 8781

A legújabb szerzemény, kár hogy nincs meg a párja.

Ubulhun Creative Commons License 2021.08.22 0 0 8780

Sziasztok!

Barna tintát szeretnék venni. Valami olyasmire gondoltam, ami arra emlékeztet, mintha egy sötét tinta már kifakult volna. De azért még a jól olvashatóság határán innen, és viszonylag elfogadható száradási idővel, elfogadható áron. 

Az a baj, hogy monitoron (főleg kalibrálatlan monitoron) elég nehéz megítélni színeket.

Van valakinek esetleg tapasztalata? Tudnátok ajánlani valamit?

Köszi!

Minarik Laci Creative Commons License 2021.08.16 0 0 8779
Előzmény: Cskm (8770)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.08.13 0 0 8778

Na, most már ezt is tudjuk.

Meg azt is, hogy az FK mit jelent:

Az "F" a vonalvastagságot (Fine/0,5 mm), a "K" a legömbölyített hegyet (Kugel) jelenti.

Azt még nem sikerült kideríteni, hogy a "49" és a "Cf" mit jelent, de rajta vagyok...

Remélem azért hamarosan összekened... Én csak kipróbálnám.

A dugattyú mozgatását óvatosan próbáld, nehogy valami elnyíródjon közben! Ha nem mozdul könnyen, inkább ne erőltesd!

Előzmény: Cskm (8777)
Cskm Creative Commons License 2021.08.12 0 0 8777

49 :)

Előzmény: Minarik Laci (8776)
Minarik Laci Creative Commons License 2021.08.10 0 0 8776

Keresem a neten a Lamy Ratio 79 CF-et. Lamy Ratio 49 CF van több is és erősen hasonlítanak, de 79-et nem találok. Honnan tudni, hogy 79-es? Az előző tulaja mondta vagy a tollon is rajta van valahol?

 

Előzmény: Cskm (8772)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!