Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

db2 Creative Commons License 2002.04.04 0 0 4325
Sziasztok!

Kösz az ötleteket, megfontolandó mindkettő. A Tétény nincs is olyan messze.
Ja, tegnap a morgásból kimaradt, hogy Ürömön bizony ott állt takarás nélkül egy fekete Superb. Vagy fél órát járkáltam körbe körbe.

db2

Előzmény: Kek (4324)
Kek Creative Commons License 2002.04.04 0 0 4324
Végre újra teljes értékű a Fabiám, azaz ki van mind a 4 dísztárcsája, hála ckoomac-nak.

Amikor (az első) új autómat megvettem, akkor nem úgy képzeltem, hogy 3 hónap után elhagyott dísztárcsa, bukkanón leérő padlólemez (szerencsére nincs nyoma), és járdaszegélyen beszakadt szakállka (az első lökhárító alján) lesz a lajstromban. Pedig nagyon vigyázok rá...

db2!

Ebes biztosan túl messze van Neked, és azt sem állítanám, hogy 100%-osak, de amikor beállítottam panaszkodni, hogy leért az alja, meg néha ugrál a sebességmérő (nem a fordulatszámmérő), akkor rádugták a computert, mindent lekérdeztek, felemelték, alánéztek, stb. Végig ott lehettem a szerelő mellett, és a végén még szabadkoztak is, hogy nem találtak semmit abból, amit előadtam.

Előzmény: db2 (4293)
Zsuga Creative Commons License 2002.04.04 0 0 4323
stevie, nagyon szép a Felicia!!!!! az új Octavia miatt adtad el?
még ma fel lesz téve Brian Octijával együtt!!!
Zsuga
PS: feri60, köszönöm a gratulációt, ezért szeretek ezzel foglalkozni:)))
Előzmény: stevie wonder (4310)
TopDen Creative Commons License 2002.04.04 0 0 4322
Sziasztok!
Lehet, hogy volt már téma!
Hol lehet kapni S.Feliciához a márkakereskedésen kivül, müanyag doblemezt (kerékjárat) Budapesten.
Üdv: Dini
szilvi5 Creative Commons License 2002.04.04 0 0 4321
Noshát arról van szó, hogy én nem szeretnék nyilatkozni az április 14-ei Bécsi úti találkozót szervező Skoda Klub(1215 Budapest, Katona J. u. 51., tel.:276-7222 /H, Sze, P 8-10-ig/) nevében, hiszen nem vagyok klubbtag és nem is veszek részt ezen a találkozón. Kérdezzétek meg őket, hogy mit szólnának a kis 30 fős társaságotokhoz! Valószínűsítem, hogy szívesen látnak majd, hiszen rengeteg orrmotoros kollega van már köztük.

Mi(Skoda levlista) már január óta szervezzük(szállás, programok, kaja, pia, nők, stb...) erre a hétvégére a 3 napos Egerszalóki találkozónkat, de sajnos éppen erre a vasárnapra tette a Skoda Klub is a találkozóját, így mi arra nem tudunk menni pedig nagyon szerettünk volna azon is résztvenni...

Előzmény: feri60 (4303)
w610 Creative Commons License 2002.04.04 0 0 4320
Sziasztok!
Írtam, hogy megyek a Tétény Autóház-ba garis szervízre a Fabiammal.
Csak áradozni tudok róluk: kedvesek, rendesek, hozzáértőek, korrektek. Végig ott lehettem a szerelés alatt, mindenben segítőkészek voltak a szerlő srácok. A műszerfalam cicergett a vészvillogó fölött, kiderült, hogy az egész műszerfalat le kell bontani, mert ott van egy fém tartó konzol, ami a műanyag burkolattal érintkezve rezeg. Ezt a fémet gumitömitővel borították és visszaszerelték az egészet. Hibátlan. Tiszta szívemből tudom őket ajánlani.

Kérdeztem én is a tempomatot, kb 17 ezer + áfa. Új indexkapcsoló rákötve a számítógépre és kész is.
Talit már várom.
Üdv. Peti

perkó Creative Commons License 2002.04.03 0 0 4319
A Rapid magazinban olvastam.Tehát szeretném rájuk kenni a dolgot!:-)
Előzmény: stevie wonder (4318)
stevie wonder Creative Commons License 2002.04.03 0 0 4318
Az 1.1-es Favoritrol nem tud a Skoda-bibliam, a 68 lovas verzio pedig megemlitodik a cikkben, meghozza kulon keretben. Nezd csak meg :-)

A 135 es a 136 motorban igazad van, am Magyarorszagra a 135-osbol nem jutott.

Előzmény: perkó (4317)
perkó Creative Commons License 2002.04.03 0 0 4317
stevie wonder

„Miért is?”
Azért mert létezett 55 ill. 62 LE-s változat.(135, 136). A cseh piacra készítettek 1,1-est is. És akkor a brutál 68 lovasról még nem beszéltünk!:-)

Feri 60

Szerintem nem gáz a Bécsi úti randi. Lehet, hogy nem fogunk elférni? Én kíváncsi lennék az orrmotoros sasokra!
Érdemes lenne a rendezőkkel megdumálni.(www.extra.hu/skoda)

stevie wonder Creative Commons License 2002.04.03 0 0 4316
Zsuga,

egyre kiralyabb a honlap, koszi! :-) Kar, hogy a talira nem tudsz jonni... :-(

cselo, lxi,

nem kicsit neznek ki jol azok az autok :-))) (Na majd mingya' kuldok en is kepet :-)))

Es mit szoltok a Mentes es tarsai honlaphoz? Az eddigi legjobb magyar Skoda-kereskedoi lap, szerintem. Egy kicsit meg kusza es arak sincsenek fonn (meg az sem derul ki, pontosan mit is tud az Octavia Active), de a jo iranyban rohamoznak.

Bonuszpont a markakereskedes tortenete es a munkatarsak arckepcsarnoka. Jut eszembe', koveteljuk Lazar Hajnalka kepet!

:-)))))

cselő Creative Commons License 2002.04.03 0 0 4315
ocsi:
Köszönöm szépen!
Probléma elfelejtve annyit nem ér az egész(számomra):o)
Előzmény: ocsi (4282)
feri60 Creative Commons License 2002.04.03 0 0 4314
plusz egy biztos résztvevő
:)))
stevie wonder Creative Commons License 2002.04.03 0 0 4313
Igen, a csatlakozo bedugasa valoszinuleg tenyleg csak 3 masodperc volt, de elotte el is kellett jutni addig a pontig :-)
Előzmény: BXTurboD (4311)
ensa Creative Commons License 2002.04.03 0 0 4312
Tempomat
Ha valakit erdekel "nachruest set" akkor goto www.waeco.de, ahol van ilyen.
Minden autohoz lehet kapni. 3 fele valtozatot gyrtanak, es ebbol ketto tamogatja a gyari kapcsolot.
Namarmost a mukodese: Mivel azokon az autokon nehezkes az utolagos beepites, ahol NEM elektronikus a gazpedal, ezert egy bovdent huzogato kis mechanikat epitenek be, ez ez huzogatja(vagyis nyomogatja :)))) ) helyettunk a gazpedalt.
Mindezt elektronikaval osszekombinalva, amely a sebessegjeladorol kap jelet. Ha nem akarsz bajuszkapcsolot, hasznalhatod a WAECO altal adott vezerlo egyseget.
Az ara 80 eFt atszamitva. Az osztrak kepvislet kozel van Becshez, ott is meg lehet kapni.
Ha valakit megjobban erdekel az a tema akkor bescannelem a leirast (nemetul tudok elonyben) es elkuldom.

Kb ennyi.

BXTurboD Creative Commons License 2002.04.03 0 0 4311
Stevie irja:

>hogy csakis a TDI Octaviakba rendelheto utolag tempomat.
>Ezeknel ott van az elokeszites es tenyleg csak be kell dugni az uj bajuszkapcsolot.

Egyszer lattam az valami Web-lapon, hogy a kocsi szamitogepeben egy beikszelendo opcio a tempomat + a kapcsolokar. Viszont ahogy elnezem a regi indexkapcsolot, felulrol kell rahuzni a kormanyoszlopra, ezert le kell szerelni hozza a kormanyt. Nyilvan ezert kerult 2 ora munkaba a muvelet.

Udv:
Zsolt

Előzmény: stevie wonder (4305)
stevie wonder Creative Commons License 2002.04.03 0 0 4310
nohab,

majd megkerdezzuk egyutt 14-en :-) Remelem, addig mar nem jarok felejuk :-)

zsuga,
az elozo automrol nehany kep, amit jol fel lehet tenni (imadtam):
http://www.extra.hu/skoda/klubfoto/szekeres.htm

Előzmény: nohab (4309)
nohab Creative Commons License 2002.04.03 0 0 4309
stevie!

Azt nem tudod véletlenül, hogy Classic/1.6-ba lehet-e utólag boardcomputert rakni? Valaki azt mondta, hogy nem, valaki azt, hogy igen. Meg tudnád kérdezni, ha más miatt beszélsz velük? Köszi.

Előzmény: stevie wonder (4305)
feri60 Creative Commons License 2002.04.03 0 0 4308
stevie:
Emil ment
feri60 Creative Commons License 2002.04.03 0 0 4307
kár :(((
Előzmény: stevie wonder (4305)
stevie wonder Creative Commons License 2002.04.03 0 0 4306
Cikkel kapcsolatban nekem az "Egyféle, 1.3-as motorral jelent meg." című rész nagyon nem jött be!
Lehet, hogy érdemes lett volna pontosan megnézni ezt a motor dolgot.

Miért is?

A Szerzo

Előzmény: perkó (4280)
stevie wonder Creative Commons License 2002.04.03 0 0 4305
tempomat:
amikor BXturboD-nek megkerdeztem a dolgot, akkor mondtak (na hol), hogy csakis a TDI Octaviakba rendelheto utolag tempomat. Ezeknel ott van az elokeszites es tenyleg csak be kell dugni az uj bajuszkapcsolot.

Ellenben alig hiszem, hogy a tempomattol csokkenne a fogyasztas.

Előzmény: feri60 (4304)
feri60 Creative Commons License 2002.04.03 0 0 4304
BXTurboD:
Ez a tempomat-dolog engem is érdekelne!
(ennyiért szvsz érdemes)
75 LE benzinesbe is lehet, vagy erősebb mocit igényel?
Előzmény: BXTurboD (4298)
feri60 Creative Commons License 2002.04.03 0 0 4303
Emilben kaptam a kérdést, de szerintem közzé tehető:

Mit szólnátok a Bécsi úti tali oszlopmenet-szerű lerohanásához??? Véleményeket ide !!

szilvi5, a Te véleményedre vagyunk elsősorban kíváncsiak !!!! Nem gáz nektek, ha megjelenünk ???
Ha nektek OK, keress meg magánban, és egyeztetjük az időpontokat.

blueye Creative Commons License 2002.04.03 0 0 4302
Milyen Octaviaba lehet utólag és ennyiért tempomatot szerelni?
Az utastérben kicserélték a bal bajuszkapcsolót?
Előzmény: BXTurboD (4298)
feri60 Creative Commons License 2002.04.03 0 0 4301
Ha nem gond, ide teszem mégegyszer a tegnapi hírt, hátha nem mindenki olvasott vissza harminc hozzászólásig.

"Jóestét Skodások!

Most jövök a Mentes Művektől, stevie kíséretében megtörtént az első érdemi tárgyalás találkozó-ügyileg !!!!!

Tehát tárgyalásunk eredménye a következő:

- Találkozó végleges, pontos időpontja ÁPRILIS 14. VASÁRNAP, DÉLELŐTT 10 ÓRA !!!!!
(Aki 20-ra tervezett, és nem tud eljönni 14-én, azoktól elnézést kérek.)
Vedéglátónk kívánsága volt a 14-dike. Nyílt hétvége lesz, a Superb hivatalos bemutatója 11-én van, ez az időpont exkluzívitást biztosít számuknra. Természetesen kapunk egy idegenvezetőt, aki biztosítja a programokat, és csak velünk törődik. (Nem vegyülünk a fapados érdeklődőkkel. :)) )

- Program kb. a következő:
- Találkozó és személyes megismerkedés után a Superb körülcsodálása.
- A WRC dettó
- A műhelyben egy megemelt autón a fődarabok megcsodálása, egy szervízműszer (pl: futómű állító berendezés) bemutatása
- stevie jóvoltából valamilyen Skodálatos kvízjáték, értékes nyereményekkel. (Reményeink szerint a fődíj a Superb-el kapcsolatos)
- És még néhány meglepetés, de azt úgysem mondom el. (stevie sem !!)
- Ezután oszlopmenetet hajtunk végre az EUROPARK parkolójába (innen kb. öt perc), és ott jöhet a fakultatív csencselés.

Ha nem sikerül (miért ne sikerülne ??) jól a találkozó, lehet engem szidni, ha minden OK, stevie-t és a Mentes Műveket dícsérni :))

Feri "

És ezt még néhány napig meg fogom ismételni az újak kedvéért, talán megbocsátható.

Jelentkezést ha lehet emilben kérem, nehogy elkerülje a figyelmemet a topicon.

feri60 Creative Commons License 2002.04.03 0 0 4300
hali jóurak !!

Tegnapi köremilemre eddigi statisztika:
- 9 tuti pozitív
- egy megdolgozandó feleség (szvsz inkább negatív :(( )
- egy átszervezendő hétvége (egyszerűbb, mint a fenti)
- egy átütemezett repülőjegy
- egy bizonytalan tartózkodási hely, ha Bp, akkor pozitív

A topicról:
- egy anyós szülinap (Mi lenne, ha elhoznád ????)
- egy tuti negatív
- egy új jelentkező

Zsuga Creative Commons License 2002.04.03 0 0 4299
Elkészült a frissítés, a 'Fotógaléria'-ban új kép (hála Perixnek).
Klikk: ŠKODA ORRMOTOR FANCLUB SITE

Zsuga

BXTurboD Creative Commons License 2002.04.03 0 0 4298
Sziasztok!

Tempomattal kapcsolatban osztanam meg az elso tapasztalataimat veletek:
Nemregiben erdeklodtem itt errol az eszkozrol es stevie segitsegevel sikerult is megrendelni innen (Franciaorszagbol) a Mentesnel, majd a mult heti szabadsagom alatt be is rakatni naluk. A kocsim egy Octavia TDi 110.
Az ara vegul 31 ezer lett (21+10 a szereles). Most a visszafele uton tudtam tesztelni, nagyon kellemes es kenyelmes a vezetes vele. Hozza kell szokni, mert kisse meglepo amikor emelkedon felfele elkezd a kocsi gyorsulni, amikor mindenki lassul. Illetve kicsit felelmetes, amikor autopalyan a kanyarba is a beallitott sebesseggel szall be. Ilyenkor jon ra az emberfia, hogy tulajdonkeppen osztonosen lassit ilyen helyeken megha azt nem is veszi eszre. Osszessegeben nagyon tetszik, fokent az, hogy nem kell allandoan figyeni a kilometerorat, nehogy tullepjem a sebesseget, mert a kocsi annyira jol megy, hogy hajlamos vagyok ra.
Tobben irtatok, hogy takarekosabb tempomattal
vezetni. Talan van egy kis kulonbseg, de ez nem jelentos. Odafele 2 emberrel a kocsiban, sok csomaggal 6.2-es atlagot mertem a 2000 km-es tavon (tempomat nelkul), visszafele 6.0-ot 4 szemellyel, csomagokkal, tempomattal. Mindket esetben kb. 140-150 km/h koruli volt az utazosebesseg ora szerint. Ezt a 2 deci kulonbseget nem tartom meghatarozonak, ez sok mindenbol adodhat az ellenszeltol kezdve az utazosebessegben par km/h-as kulonbsegen keresztul a megallasok szamaig, vagy a klima hasznalataig.

Udv:
Zsolt

rizo Creative Commons License 2002.04.03 0 0 4297
Hát fiúk, majdnem offtopic lettem...
a saját és a skodások őrangyala (meg ki tudja hányan) még most is a jól végzet munkát ünneplik...
történt ugyanis, hogy egy hete zúztam hazafelé... megközelítettem egy volvó9x0 kombit, hogy a kanyar után megelőzzem, amikor egy öngyilkos palesztin vaddisznó ugrott a volvo elé.
a 18m-es féknyomom (másnap lemértem) keletkezése közben összeért a két autó, de szerencsére csak a fekete, műanyag rendszemtáblatartóm repedt meg. A keletkezett füst kb. 2 percig korlátozta a látótávolságot...
A disznó estében még ledörzsölte a volvo rendszámtábláját, de más sérülést nem okozott.
Az árokból már nem tudott felállni, de mivel nem volt nálam semmilyen célszerszám, nem készült másnap pörkölt belőle. :(
Az első két nap, ha rágondoltam, remeget a lábam... mostanra ez kezd elmúlni...
R.
ckoomac Creative Commons License 2002.04.03 0 0 4296
Legterelo ugyeben, aki irt, bocs, leszedni le tudtam, de irni freemailrol valamiert nem sikerult, valasz pediglen:

1. nekem is "gombos ablak" :) van
2. a boltos srac rakta fel, durvan 2 perc, nem nagy kunszt, de nem art a gyakorlott kez, en pl. a 120-asra mikor raktam fel, az egyiket siman megpattintottam... :(
3. meg vagy 2 hetig nem lesz, legalbbis ott, ahova viszonylag rendszeresen jarok alkatreszert

ck.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!