Keresés

Részletes keresés

Plieur Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33973

Szia Zoli!

Akkor maradhatok  a  " Vérgyári capricció V", meg a " Tűzorkán van babám!" ill. a "Sigorúan ellenörzött szexvonatok" című alkotásoknál.:)))))))))))))

És hálás köszönet a Báthory Erzsébet filmért:)))))))))))))))))))))))

Talán végre sikerül megtörni a Dracula hegemóniát:)))))))))))))))))

Na most félretéve a hülyéskedést:

Volt szó róla hogy az L-159T részt vett a Squadron Exchange 2008 gyakorlaton ( ez év júliusa) a belga F-16-osokkal. Jelent meg valami cseheknél  erről, illetve a gyakorlat eredményeiről?

Előzmény: M.Zoli (33971)
M.Zoli Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33971

Udv.

 

Csak B? Remeltem legalabb D++ lesz. :)))) A pancelbudi sajnos nem az en talalmanyom, de talan majd beepitem valamelyik sztoriba. Most pont egy olyanon dolgozok, ahol kelet europai szamurajok vannak. Az egyik jelenetben a paraszt elorantja huvelyebol a ketelu kaszat ( nyel nelkuli, mielott meg valaki rakerdez ) es 3-ba vagja a 0.50-es golyot, mellyet egy gonosz nagymama lo ki feleje bosszubol azert, mert a paraszt elszantott az unokatestvere ferjenek elso hazassagabol szarmazo fianak a foldjebol fel hektart. :))))

 

Na de ennyi ebbol eleg, mert of.

 

Udv.

Előzmény: Plieur (33970)
Plieur Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33970

Te Zoli!

Most lebuktál! Most már tudom ki írja a hollywoodyi B kategóriás akciófilmek forgatókönyveit!

Az AK golyóálló kelet-európai vasúti WC is a te találmányod????:))))))))))))))

Előzmény: M.Zoli (33969)
M.Zoli Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33969

Udv.

 

Nyilvan dupla deltasokkal jatszanak csak ezt. Mikozben ra van kotozve a pilonra es az apacs 250-nel repeszt elfele, a sebesultek egyike egyik kezeben M 134-essel kaszal, majd a forro csovekkel kiegeti a nyilt toreses laban a sebet. a masik kezevel granatokat dobal. A masik oldalon a masik urge AT-4-essel sznajperkedik, es teheti, mert 6 vetocso a hatara van malhazva, mig tovabbi 3-at meg erkezett belekotozni a logo beleibe. Kozben mindketto adaz arcot vag, de csak menetszellel szemben, mert akkor a szel kifujja az arcukbol a furtjeiket, igy lathato a mutatvany. Valogatott sertegeteseket kiabalnak le az ellensegre, es kozben a sajat verukkel huzzak a strigulakat az apacs oldalara, hogy dokumentaljak az ellenseges vesztesegeket. :)))))

 

Komolyra forditva a szot. Szerintem bizonyos helyzetekben hasznos lehet a dolog, de ez ettol meg ugyanugy szuksegmegoldas marad.

 

Udv.

Előzmény: Python24 (33967)
Plieur Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33968

Szia!

Jó kis helyzet lehet. Most tegyük fel ellenség a közelben, sebesült magatehetetlen, ekkor a mentésnél két lehetőség van:

-egy függeszkedőn odavitt másik személy segíti fel a tartóra, tehát  éppen megoldható, csak közben mit csinál az Apache?

-nincs más megoldás, a személyzet egyik tagja kiszáll hogy besegítse a tartóba az 1-2 sebesültet. Hát ez sem öröm.

 

Előzmény: Python24 (33967)
Python24 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33967
Sziasztok!!
Szerintem a MI-24 akármilyen öszvér megoldás is,némi modernizációval-pl amit a dél-afrikaiak,vagy izraeliek kidolgoztak a géphez-nagyon potens támogató helikopter lenne,és emellett tökéletesen megfelelne SF kirakási és CSAR küldetésekre is hadműveleti területen(pl Afganisztán)

Az amerikaiak "függesszük az Apache oldalára a kimentett személyt"-módszerével nekem annyi a gondom,hogy ez csak addig jó,amíg a kimentett személy többé-kevésbé sértetlen.

Megnézném azt az embert,aki nyílt lábszártöréssel,vagy gyomorlövéssel végzi az akrobata mutatványait az Apache oldalán...
Előzmény: M.Zoli (33964)
Plieur Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33966

Szia Zoli!

De mennyire hogy hallottam, csinos kis háromszemélyes furnérkoporsók voltak:)))))))))))))))

A fő ötlet az volt hogy elkerüljék az ügynökcsoport szétszóródását, illetve kiterjesszék az alkalmazható korosztályt, eü. állapotot , lespórolva a kiképzési időböl is.

De voltak csúnya esetek ezekkel: vízbe érkezés, ki nem nyílt ernyő,  pocsék vég....

Nagyobb ereszkedési sebességet nem használtak, hanem alacsony magasságról dobták ki őket, így kisebb volt az esély hogy a szél eltéríti őket.

És persze hogy hallottam Baumbach csapatáról:)))))))))))))

Előzmény: M.Zoli (33964)
mcpie Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33965

OFF

Namármost amit leírtál reális. Viszont az is igaz, hogy ha a Magyarországon a mezőgazdasági termőterület 25%-án termelnek csak repcét, akkor az ott megtermelt olajmennyiség elegendő a 100%-nyi termőföld művelésére. Átlagos termésmennyiségek és időjárású éveket számolva. Mióta ezt utoljára tanultam nőttek a termésátlagok és javultak a termelékenységi mutatók és termesztési technológiák, de kiindulópontnak jó.

ON

Előzmény: M.Zoli (33961)
M.Zoli Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33964

Udv.

 

Hallottal mar a 3. birodalomban hasznalt gumirozott ugynoktelepito kapszularol? Befuggesztettek a bombaterbe, vagy kulso pilonra, aztan ejszakai dobas. A KG 200 muvelte. Ha most szamolod azt, hogy ernyon az ereszkedesi sebesseg kb. 5-6 m/s-ra van belove ( nem tudom, hogy a kapszulaknal nem hasznaltak-e nagyobb ereszkedesi sebesseget a pontossag, es a minnelgyorsabb foldet eres celjabol ), es meg igy is lehet tole serulesed, pedig latod a talajt, akkor a kapszulaban mi lehet meg vakon? A gumi alj ellenere? Ja meg ugyebar alacsony dobasnakkellett lennie, nyilik - e, az ernyo, idoben-e? Szoval kellemes utazas lehetett.

 

Amugy nekem rogton a M.A.S.H. jutott az eszembe. :)))

 

Szoval ott tartunk, hogy az USA probalja koppintani a szovjet-orosz desszant telepitesi eljarasokat. Amolyan sufnituning szinten. Az oroszoknal ugyebar az altalad emlitett modszerekre leteznek a Mi 24-esek kabinjai, illetve a desszant telepito ernyos platformok. Istvan valahova mar tett fel kepeket ilyen platformokrol.

 

Udv.

Előzmény: Plieur (33956)
Plieur Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33963
Helyes a számítás. Hasonló helyzet az energiafű-termőterület kérdésben.
Előzmény: M.Zoli (33961)
artillery Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33962
Üdv!

Köszönöm a kimerítő választ és bocs az off-ért.

Üdv!
Előzmény: M.Zoli (33961)
M.Zoli Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33961

Udv.

 

A csaladom kisgazdakent is tenykedik, ezert van nemi lovesem a mezogazdasagrol ( 12 eves koromban mar traktorral rohangaltam, persze csak ugy, hogy a zsaruk el ne kapjanak ;))) ). A legfobb olajos noveny, amelybol MERO-t allitanak elo, az a repce. A repcebol a hektaronkenti 3 tonnas hozam, az mar nagyon jo. ( lehet magasabb hozam is persze, ha be nem kapsz egy esos idoszakot, es fel nem pattannak a huvelyek. Na most ezt permetezni szoktak ragasztoval, stb., de a lenyeg az, hogy a repcet nem vagod le idoben ez kb. 1 hetes idores, akkor az a kerdes, hogy mennyi lesz a veszteseged. Most Ukrajnaban lattam repce foldeket, mellyeken ott allt a teljesen kipergett repce. Magyaran totalkar ).

 

No folytassuk a matekot. Ha Magyarorszag teljes teruleten ami kb. 10 millio hektar, csak repcet termesztenenek, akkor idealis esetben lenne 30 millio tonna. 1 tonnabol asszem 2-400 kozott liter MERO-t lehet kinyerni. Szamoljunk atlagot, es kijon, hogy Magyarorszag egy nagyon idealis es vegkepp nem realis scenarioban 9 milliard liter MERO-t lehetne megtermelni. Ami eleg egy evre valszeg. 

 

Na es akkor jon az, hogy ebbol a teruletbol kb. 5 millio a mezogazdasagi terulet, aztan annak kb. 5-10%-an megy olajos termesztes. ( erre pontos adatot banyasz ki a KSH-bol mondjuk, en csak megkozelitot irok ) Tehat max. 500 000 hektar, realis hozam repcenel 2-2.5 tonna kozott, matekozd vegig. Ja es vond meg le belole az etkezesi olajat.

 

Lenyeg. Aligha az olajlobbi all amogott, hogy nem tudjuk megtermelni a szukseges uzemanyag teljes mennyiseget.

 

Elnezest az OFF-ert, igyekeztem bovebben kifejteni ezt a dolgot, hogy tobbet itt mar ne kelljen ezzel foglalkozni itt.

 

Udv.

Előzmény: artillery (33960)
artillery Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33960
Üdv!

Na igen, csak egy ábránd volt a Mol megkerülése....viszont az, hogy ilyen elenyésző mennyiségben alkalmazzák, annak technikai okai vannak, vagy simán csak olajlobbi? Mert, ha az utóbbi, akkor a honvédelem esetében tehetnének kivételt, és számukra keverhetnének olcsóbb, persze megfelelő minőségű üzemanyagokat. Nem küldené őket a padlóra, különösen nem a mai honvédség állapotát sejtve.

Üdv!
Előzmény: M.Zoli (33955)
Python24 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33959
Szia!!

Mondjuk úgy,hogy megvannak a forrásaim!!:)

Az eredményre is kíváncsi leszek!!
Egyébként én sem tartom valószínűnek...:))
Előzmény: Hamburger2 (33954)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33958

"Sidewinderbol asszem az L lett megrendelve."

 

és ez most jó?

Előzmény: M.Zoli (33932)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33957
Köszi, de ezt nekem nem kell elmagyaráznod, hidd el. :)
Előzmény: degenerator (33934)
Plieur Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33956

Szia Zoli!

Az édes a dologban hogy ez a külső sebesültszállítás a koreai háborúban volt használatos. Érdekes lenne látni télen a működését.

Ez ahhoz hasonló amikor vadászgép ( Harrier) pilonra függeszthető konténert ajánlottak, amelyben SF vagy mentett pilótát akartak elhelyezni.

Na ez is zseniális:)))))))

Akkor már inkább a motoros hátiernyő, azzal legalább van esély észrevétlen maradni:))))))))))))))

Előzmény: M.Zoli (33941)
M.Zoli Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33955

Udv.

 

Mibol gondolod, hogy a biodizelbol nem a MOL - nak lesz profitja? Amugy most is hasznal a HM biodizelt, ugyanis az EU-s szabalyoknak megfeleloen a MOL, ahogy mas cegek is kevernek az uzemanyagokba biokomponenseket. Jelenleg a dizeleknel valahol 2 % kornyeken van a biokomponens aranya.

 

Amugy gondolj bele jobban. Milyen MOL-on kivuli cegnek van meg Magyarorszagon az az ipari feldolgozasi kapacitasa, amelyik kepes olajosmagvakbol MERO-t eloallitani, azonkivul megvan hozza a disztribucios halozata is?

 

Amugy jo dolog a "biodizel", csak eppen az egy alom, hogy a MERO kivaltja teljesen a koolaj alapu MERO-t.

 

Nagyjabol ennyi a " biodizelhez ".

 

Udv.

Előzmény: artillery (33953)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33954
Te már tudsz valamiről!? :) Nem sok esélyét látom a magam részéről.
Előzmény: Python24 (33824)
artillery Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33953
Üdv!

Csak egy futó elgondolás volt. Egy hazai cég keretein belül történő termelésnek, fejlesztésnek köszönhetően talán többféle járműben is lehetne alkalmazni. Valahol mintha azt olvastam volna, hogy kialakítottak valami eu-s elvárást ezzel kapcsolatban, mármint, hogy ezt normál gépjárművek esetén is lehessen alkalmazni. Ehhez persze még sokat kell fejlődni, de ha ott bizonyított, akkor sztem mehetne a sereghez is, és növelni lehtne a gyakorlatokra fordított időt, azok gyakoriságát. Meg inkább a kiképzési, gyakorlási lehetőség legyen több, ne pedig a Mol profitja. Persze mondom, ez csak egy futó elgondolás.

Üdv!
Előzmény: Nr.121212 (33936)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33952
Akkoriban a Bw-nek már csak két pc.zászlóalja bírta ezt a típust. Az egyik éppen az engem vendégül látó pc.gr.z. testvéralakulata volt ugyanabban a helyőrségben. (Bad Frankenhausen) Pár éven belül kivonták az uotlsó 1A5-ösöket is. Jó párat megvettek a görögök.
Előzmény: Stylist (33821)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33951
Ez sajnos egy általánosnak mondható jelenség. A hirtelen zsebbe kerülő nagyobb összeg páraknak megzavarja a "lelkivilágát"!
Előzmény: rellé (33743)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33950
Jaaaaa! Legjobb tudomásom szerint nem írtak alá szerződést!!!
Előzmény: Hamburger2 (33949)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33949
Sajnos nem tudok róla, bár a statikus bemutatókkal nem is foglalkoztam.
Előzmény: Törölt nick (33734)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33948
Sajnos ez többnyire igaz, de vannak ellenpéldák. Kíváncsi vagyok, hogy mindent lehet tenni még előtte a "megelőzés" keretében. Jövő héten majd jól kiokítanak a témában a törökök! :)
Előzmény: Python24 (33730)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33947
A jelen felállás szerint a ZMNE-n végzett hadnagyok is "csak" szerződésesek. Függetlenül a fegyvernemüktől.
Előzmény: Python24 (33705)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33946

Nem mindennapi látvány!:)

 

 

Kuruc71 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33945
Ez a technika mukodhetett a 80 as evekben de nem a mai modern lerakoknal. /ezek mar rendelkeznek egy olyan tulajdonsaggal hogy a becsapodasi piilanat elott elesen korigalnak meg egyet a repulesi iranyba hogy ne a gep veget hanem kozeptajt talaljak el.

///a /blowpipe, es a RBS 70/90 el pedig eleve kozeptajra celzol de ha a cel megengedi ( pl lebego kopter, vagy lassan egyenesen repulo repgep ) akkor nyugodtan a pilcsi fulket is megcelozhatod. Persze ez inkabb a RBS re vonatkozik mert ott nem a valladon van a iranyito mechanizmus hanem egy fix allvanyon.



Nallunk a profibbak ( jellemzoen 3 evente van eles inditasuk. A csikos celzsakot a "kivant" csiknal talaljak el. A celzsak cca 300-500 km/h val repul es nem egy Zeppelin meretu.


Előzmény: Törölt nick (33939)
Nr.121212 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33944
friss hírek:
The AIM-9X BLOCK II (on F-15C)
is a revolutionary weapon that will give the warfighter a critical advantage. No other missile in the world will match the AIM-9X Block II in range, maneuverability, off-boresight capability and speed.

link

Előzmény: belic (33915)
Nr.121212 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 33943
üdv

ne túlozzunk... szerintem inkább minimalista :)

Előzmény: M.Zoli (33941)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!