Keresés

Részletes keresés

Concise Creative Commons License 2023.11.09 0 0 228340

"Eleve ki akarna itt hét évvel tovább élni? "

 

Csak egy apróság, de a szül. várh. átlagéletkor nemcsak úgy tud 7 évvel nőni, hogy a ma 70-es éveikben elhalálozók 7 évvel többet él(né)nek, de úgy így, hogy az 50 év alatt elmenőknek plusz évek adatnak meg.

 

Tehát van bőven olyan Mo-on is, aki 7 évvel tovább akar(t) élni.

 

"Amúgy meg minden országban annyi a várható élettartam, amennyit az ott lakók megérdemelnek."

 

Ezzel mint makroszintű állítással én is tudok azonosulni.

 

 

Előzmény: 9:3 (228331)
9:3 Creative Commons License 2023.11.09 0 0 228339

Én azt az opciót választom, hogy egy lassú kör, de ha nagyon meghalnék, beülök Spenót bringájának a kosarába

Előzmény: O/O (228336)
gurtnis Creative Commons License 2023.11.09 0 0 228338

A kerékpárod megosztása a tókörre opció érdekel. 

Előzmény: O/O (228336)
Pinyo Creative Commons License 2023.11.09 0 0 228337

Viszont 80 év felett jön az Alzheimer, és egyebek, van olyan plusz hét év, ami annyira még sem jó.

Előzmény: hallotessek (228329)
O/O Creative Commons License 2023.11.09 0 0 228336

Srácok, akkor a Topik Tókörre a terv!

Találkozó, ahol a múltkor, Gárdony 7-es úton a Pontyétterem és a vasútállomás közötti ingyenes parkolóban: 47°12'22.3"N 18°37'33.2"E

Találkozó reggel 8:45,

Rajt: 9:00, tempó 6:30-7:00/ km, biciklis kísérettel, frissítéssel (kerékpáros kísérő kosarából a saját frissítésed) , rövid megállókkal.

Cél: 12:30

13:00-tól ebéd, beszélgetés stb.

14:00 indulás haza

 

Extrák: elköszönés után, további kerékpáros körök teljesíthetők, igény szerint! Tempó felelős Spenót, ajánlott kerékpár MTB, vagy valami kényelmes, lassú haladásra alkalmas  ;)

 

O/O ajánlata keményeknek: érkezés reggel 5:45, rajt egy tókör, tempó 5:50-6:00 p/km, cél 8:45, csatlakozás a többiekhez. Ez így Kb. 58 km, igény szerint 60 km-re bővíthető ;)

 

O/O ajánlata félkeményeknek: találkozás 7:15, rajt valamelyik irányban az útvonalon, tempó 6:00 p/km oda-vissza 7-7 Km, cél 8:45, csatlakozás a többiekhez. Így meglesz aznapra egy maraton ;)

 

Aki soknak érzi, vagy bizonytalan magában és biciklit sem tud hozni, annak jelzem, hogy a közös tókör futásra oda tudom adni a biciklimet és akár 2-fő megosztva is tud futni illetve tekerni velünk a körön!

Utána a kerékpáros körökre viszont én szeretnék menni a bringámmal ;)

Jó lesz így?

Kik tudnak jönni?

Ki mit tervez a választékból?

Spenót Creative Commons License 2023.11.09 0 0 228335

Kis bökkenő, hogy a fiatal migráncsok ebbe még nem tudnak bekalkulálódni, mert nem tették meg azt a szívességet, hogy érkezésük utáni évben 100 évesek legyenek és elhalálozni méltóztassanak a statisztika kedvéért. Szóval, összetett kérdés, de senkinek nem kívánom, hogy mostanában itthon kórházi ellátásra szoruljon.

Előzmény: Concise (228333)
Concise Creative Commons License 2023.11.08 0 0 228334

Ma, 10 nap után újra mozogtam, s egy bukott 30-ast tudok felmutatni. A jó hír az, hogy egy tőlem szokatlanul erős, 6:30 körüli 20 km-t behúztam. Jó lett volna azt írni, hogy meglett a felkészülési 30 km, de még jobb, hogy a közel 3 óra pre-futás szerencsétlenkedésem után elmért egy szál ruhás futásomból nem lett nagyobb baj. Hazaérve néztem meg, hogy 3 és 6 fok között futottam.

Concise Creative Commons License 2023.11.08 0 0 228333

Tiszta sor, mármint az, hogy nálunk 2010-ről miért romlott 2021-re, míg Ausztriában miért javult. Kètféleképpen is magyarázható: egyrészt a szökőnapokkal és az óraátállítással, másrészt Sorossal. Az előbbi ugye evidens, a másik meg azzal, hogy mi ezalatt a 11 év alatt egyfelől megtagadtuk az immáron 93 éves Gyuri bácsit, ami önmagában is sokat ront a mutatón, másrészt nem engedtük be az életerős, fiatal migránsgyerekeket, akik amúgy simán átmásztak volna a szöges kerítéseken is. Az ő génjeikkel, élniakarásukkal felvértezve mi is hasítanánk. :-)

Előzmény: hallotessek (228329)
Ati_66 Creative Commons License 2023.11.08 0 0 228332

hallotessek, AgentOrange és Pinyo!

 

Gratulálok az eredményekhez! Jó volt olvasni a beszámolóitokat, élményeiteket, már ezek miatt is egyre jobban hiányzik a futás.

Lassan meg kellene próbálnom kocogni pár métert, mert eltelt már a hónap a collagén kúra kezdete óta.  

9:3 Creative Commons License 2023.11.08 0 0 228331

jó, de ott sose tudhatod, melyik szomszédod tart a pincéjében egy elrabolt kislányt vagy vérfertőzésből született gyerekeket. :)

 

Amúgy meg minden országban annyi a várható élettartam, amennyit az ott lakók megérdemelnek. Eleve ki akarna itt hét évvel tovább élni? 

Előzmény: Spenót (228330)
Spenót Creative Commons License 2023.11.08 0 0 228330

Erre igyunk egy pálinkát, mert az "tartósít"!

A mi életünkben már nem lesz Ausztria utolérve. Közel van és mégis k...ttmessze.

Előzmény: hallotessek (228329)
hallotessek Creative Commons License 2023.11.08 0 0 228329
Előzmény: AgentOrange (228325)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2023.11.08 0 0 228328
rrroka Creative Commons License 2023.11.08 0 0 228327

ezt a bécsi versenyt elrakom magamnak jövőre váltóban indulós tervenk, hátha a lányok jönnének.

augusztusban van Berlinben egy berlini fal 100 mérföldm, az nem érdekel? elvileg kettes váltóban megyünk a berlini jóbarátommal, akinek ez első ultra szerá távja lesz.

Előzmény: AgentOrange (228325)
rrroka Creative Commons License 2023.11.08 0 0 228326

érdekes, nekem nagyon alacsony a fájdalomtűrő képességem, egy ilyen kezeléstől kb sikítanék. mondjuk nekem az ultrák közben soha nincs magas szintű fájdalomérzetem, sőt tulajdonképpen soha, semmilyen futás közben nem érzek komolyabb fájdalmat.

Előzmény: 9:3 (228316)
AgentOrange Creative Commons License 2023.11.08 0 0 228325

Köszi! Nem is gondolná az ember. Eléggé az elkerülő autópályára és a schwechat-i reptérre volt korlátozva eddig a bécsi jelenlétem:D, holott igazi ékszerdoboz a hely. A bécsi-erdő gyakorlatilag az Alpok legvége, a grinzingi szőlőhegyek, rengeteg park, túraútvonalak keresztbe kasul. Ami persze a leg megdöbbentőbb, hogy Bécs nagyjából azonos adottságokkal rendelkezik földrajzilag mint Budapest, mégis ég és föld a különbség. Leginkább ami az eldobált szemetet illeti és azt,hogy Bécsben úgy általában hiába fut az ember a tényleg elhagyatott külsőbb részeken, nincsenek romos épületek, nincsen szemétkupac, hajléktalan tábor, kutyaszar, összeszart, hugyozott aluljáró, híd alatti rész, ilyesmi. Üdítő érzés látni azt, hogy így is lehet.

 

Előzmény: Pinyo (228324)
Pinyo Creative Commons License 2023.11.08 0 0 228324

Jó írás volt, köszi. Érdekes, mennyi itthoni tájegységet fedeztél fel Bécs körül egy nap alatt.

Előzmény: AgentOrange (228295)
O/O Creative Commons License 2023.11.08 0 0 228323

Jó vagy Pinyó, gratulálok!

Előzmény: Pinyo (228319)
9:3 Creative Commons License 2023.11.07 0 0 228322

Helyes! :)

Előzmény: gurtnis (228320)
AgentOrange Creative Commons License 2023.11.07 0 0 228321

Köszi! :D

 

Előzmény: gurtnis (228311)
gurtnis Creative Commons License 2023.11.07 0 0 228320

Lehet, hogy lesz... :-)

Előzmény: 9:3 (228312)
Pinyo Creative Commons License 2023.11.07 0 0 228319

[SPAR Budapest Maraton 2023]

 

A május végi ragyogóan sikerült Szentendre trail (52k) terepverseny után egy-két héttel lesérültem, megfájdult a bal Achillesem. Nem tudni, mitől. Egyszer csak fájt, sokszor sántikálni is kellett.

Próbáltam keveset futni, próbáltam teljesen pihentetni, 4-5-12 napokat. Semmi javulást nem tapasztaltam.

 

Szerencsére szeretek bringázni, a felszabadult idő egy részében kerékpározgattam. Végre elmehettem pár MTB versenyre is a tizensok éves – a versenytársakhoz képest múzeumi – 26"-os bringámmal, nem is rossz eredménnyel; nem volt nagy mezőny, de pont jó futamokra mentem el. 50+-ban kettőből kétszer első lettem :)

 

Annyira rossz volt az Achilles helyzet, hogy még nyújtani is elkezdtem, többször tornáztam, vádlit erősítettem a lépcső szélén állva. Kentem, lézereztem, masszíroztam.

 

Augusztus végén aztán meguntam, hogy se előre se hátra nem jutok a problémámmal. Azt hiszem, találtam egy cikket, amiben a teljes pihentetést nem ajánlották. Az internet jó dolog, mert mindenki találhat olyan cikket, ami megerősíti a véleményét.

Kezdett az idő is szorítani, október közepén verseny!

 

A jól bevált 16 hetes Runner’s World Sub3h PDF edzésterv fájl vettem elő. Ennek a tizedik hetébe csatlakoztam bele. 6 hét munka várt, plusz az utolsó pihenőhét, végén a SPAR maratonnal, ebből kellett kihozni a maximumot.

 

Ezen a héten ezt írtam a csütörtökhöz (ahol rögtön felülírtam az előírt lazább napot): „…ez az egy héttel korábbi napnak a terve, mert az eheti már pihentet, mivel félmaratont akart volna hétvégén futtatni, de ezt nyilván nem vállalhatom be. Az augusztus 105km lett, 2020-ban 400km feletti volt. A 2020 őszi maraton eredményemet (2:54:57) szeretném - szerettem volna - megismételni 6 hét múlva. Haha, de meglátjuk, én igyekezni fogok.”

 

Az első pár naptól biztosan el is fáradtam, mert a szombati edzés lehangolóra sikeredett. Érzésre maximális tempóval 5km-t 4:14/km-es tempóra futottam. Ej-haj, hat hét múlva nyolcszor ennyit kellene ennél jóval gyorsabban futni. Nem tűnt reálisnak.

 

De az edzésterv azért van, hogy csináljuk végig, és higgyük el, hogy beépül, és a megfelelő pillanatban a formaidőzítés, szuperkompenzáció, időjárás, stb. külső tényezők mind segíteni fognak.

 

A szeptembert eléggé élveztem, 7-9 órás hetek következtek egymás után (90, 99, 98, 89 km) és nagyon jól bírtam.

Intervallok, hétvégi 2-2,5 órás feladatos hosszúk, és még a szokásos Vár-a-Hármas 4,5 órás versenye is belefért.

A legeslegjobban annak örültem, hogy ebbe a hirtelen terhelésváltásba egyáltalán nem sérültem bele!

 

Eltelt a szeptember, két hét a maratonig, amikor jött egy kétnapos betegség. Onnan tudom, hogy betegség volt, mert tényleg nem mentem ki futni.

Nagyon izgultam, hogy ne legyen komoly! Annyira rövid ez a felkészülési idő és annyira egymásra épülős edzések ezek, és annyira törékeny és nehéz a cél, hogy minden kihagyás visszaüt.

 

Emlékeztem, tavasszal is tök jól ment minden, hogy aztán a Vivicitta félmaraton előtti két-három hétben rengeteg kulcsedzés maradjon ki. (A Vivicitta magában ugyan nem lett rossz, de másfél hónappal előtte egy edzésen futottam szinte ugyanilyet, magyarán hat hét alatt nem fejlődtem semmit)

 

A nyavalya fokozatosan lejjebb hagyott. Az utolsó hétre pedig már jutott sikerélmény. Az utolsó edzős hétvégén „érdekesen gyors” tempó jött „érdekesen alacsony” pulzusra, majd a keddi 200 méterek is az eddigi leggyorsabb sorozatot produkálták (sok éve csinálom ugyanezt az edzéstervet, ez alapján tudok hasonlítani).

 

A hátralévő napokon pedig bíztam abban, hogy az előző hétről még megmaradó köhögés és a takonykór végleg elmúlik valahogy.

 

*verseny*

 

Október 15 vasárnap.

 

Nagyon féltem az időjárástól, hideget, esőt mondtak. A dunaparti versenyközponthoz még esőkabátban bringáztam ki reggel. Az öltöző az ELTE épületének folyosóján volt, kényelmesen öltöztem, igazítgattam a Nike Vaporfly Next%2 cipőt, nehogy kikötődjön nekem. Melegíteni se nagyon akaródzott, még tíz perc se jött össze, amit még a piszoárokhoz való sorban állás is szétszabdalt. De aztán minden szuper lett. A rajtban nem fagytam meg a rövidujjúban és a szemerkélő eső is elállt. Egész verseny alatt nekem ideális 15-17 fok volt. Az övtáskámba négy zselét és pár sótablettát rejtettem el.

 

Az órámon kijelzett adatokat még otthon megrendszabályoztam: a táv, idő, az aktuális 1 km átlagtempója és a pulzus (és a Stryd Power, de azt nem használtam) látszott. A verseny alatt leginkább az 1km átlagtempót néztem, illetve a pulzust csak annyira, hogy ne menjek nagyon 156 fölé.

 

9:00 elindultunk, bár eléggé elöl voltam, de mivel beállt előre pár igen lassú emberke, őket kellett kerülgetni, reméltem, hogy nem lesz bukás, gondoltam, hogy itt máris veszítettem pár másodpercet.

Szerencsére pár száz méter után a rakpartra fordulva már kitisztult a helyzet.

 

Anno találtam a neten egy „age-graded” versenyidő kalkulátort. Kiderült, hogy a 2020-ban 50 évesen futott 2ó55p időm az majdnem 3 órának felel meg 53 évesen. Tehát az akkori formámat hozva jelenleg örüljek a 2:59-es időnek is!

Ezért alapvetően a 3 órán belüli maratont tűztem ki reális célul. Ennél a célnál minden 4:15-nél jobb kilométer azt jelenti, hogy halmozódik a tartalékom és még egy nagyobb lassulással is behúzhatom három óra alá a versenyt.

 

Tempóra futottam az első pár kilométert, 4:10, 4:05, 4:01. Ebből már láttam, hogy nem lesz ez rossz verseny. Nagyon gyűltek a tartalék másodpercek. A negyedik, Attila útra felkanyarodó enyhe emelkedős kilométer is 4:09 lett.

A következő belvárosi szakaszon (Bajcsy, Andrássi út, pesti rakpart) is megmaradt a tempó, ami ráadásul 4:00-4:05 között szóródott.

 

Pestről a Szabadság-hídon jöttünk vissza, kicsit belassított, majd Budán elhagyva a rajt-cél területet, a Lágymányosi hídnál épült felhőkarcolók után fordultunk, és visszatértünk a rakpartra.

 

Enyhe északi szembeszél volt, a 17-22 km-eket leginkább szélárnyékban töltöttem. Pár másodperccel lassabb volt a tempó, de nem volt kedvem kielőzni. A pulzusom is alacsonyabb lett pár ütéssel, tudtam, hogy jól jön még ez a tartalék. Egy három-négyfős bolyban voltam, egy-egy ember csapódott hozzánk, illetve lemaradt, a későbbi női második (akit csak a legvégén előzött meg Barabás Eszter) is itt futott. A Margit-híd után feljöttünk a Dunától, Óbudán a HÉV sínek mellett futottunk az Árpád-híd felé, itt már szétszakadoztunk.

 

Szüleim a Tímár utcánál laknak, ide sétáltak ki. Előző nap mondtam, hogy 10 óra 40-kor plusz-mínusz 2 perc és ott vagyok. 10:38 volt, bejött a saccolás, kifutottam hozzájuk az út szélére, először láttak versenyezni :)

 

Az Árpád híd emelkedője megint belassított, jött is egy 4:14-es kilométer. Szeptember elején még ugye ez volt a csúcs 5km-es tempóm.

 

25 kilométerrel a lábaimban még semmi bajom nem volt, befutottunk a Margit-szigetre, majd egy rövid tiszteletkör után ismét mászhattunk fel az Árpád-hídra. Egy hídra felfutás 8-10 méter szintemelkedést jelent itt Budapesten. Az Aréna úszócentrum után értük el a pálya legészakibb pontját. Nem szeretem ezt a sok 180 fokos fordítót, rengeteg van a pályán, engem csak lassít, de konkrétan a kerekesszékesek be sem tudják venni segítség nélkül.

 

Ismét dél felé vettük az irányt, átlag 4:10 tempóval, azért ezt már keveselltem. Rakpartra le és fel, majd amikor már végleg lekacskaringóztunk a rakpartra, úgy döntöttem, hogy emelek a tempón a maradék fél órára. Sikerült is!

 

A 37. kilométertől kezdve újból 4:04-4:07 tempók jöttek, a pulzust is simán feltoltam. És a végjáték: a Szabadság híd emelkedője, majd hosszú célegyenes, mindent bele. Megelőztem az aktuális női elsőt (akit aztán még megelőzött a későbbi női első). Jól ment a hajrá, 3:55-ös tempón belüli átlagot hoztam erre a másfél kilométeres befutóra.

 

Hihetetlen 2:54:06-os idővel értem célba. 4:06/km ??! ez biztos nem én vagyok :)

 

Dhpage barátom kijött a célba, de kommunikációképtelen voltam, csak álltam a korlátnál köhögve, úgy köhögtem, hogy majdnem hánytam is emiatt :), nem szeretem az ilyet várakozó ismerősök előtt csinálni.

Aztán vettem egy nagy levegőt és minden oké lett, gyorsan megittam a félliteres vizét, köszi!

 

Elsősorban a teljesítés szépségével vagyok nagyon elégedett. Mindig ilyen etalon futást akartam. Gyakorlatilag teljesen egyenletes tempó, végig jó pulzus, az utolsó pár kilométerre enyhe gyorsulással.

Egyszer azért kipróbálnám ezt úgy, hogy nem csak hat hétnyi edzés előzi meg. Bár ez most szinte hibátlan hat hét volt.

 

*Érdekességek*

- Rajt előtt 4 órával (5:00) lekváros tészta, tej. Muszáj felkelnem ilyenkor enni, de leginkább a reggeli rutin miatt. Utána még visszaaludtam.

- Egyszer sem akadt a torkomon a sótabletta. Az I::am cég termékét vittem, porrá rágtam, mielőtt ráittam volna. A négy Powergel zseléből hármat fogyasztottam. Minden frissítőnél próbáltam inni, akár többször is, ha elég hosszan voltak kirakva az asztalok. izotóniás vagy víz: ahogy sikerült odanyúlni.

- A két fél 1:26:30 és 1:27:36 lett, a tavaszi Vivicitta felesem ennél csak 1 mp-el volt jobb.

- A Stryd rendszere a verseny után magához tért, és a CP értéket (kb. mint bringás FTP) 280-ról 305 Wattra emelte. Még jó, hogy nem ajánlott Wattra futottam, ahhoz 3:20-on kívüli teljesítés tartozott volna. Mentségére szóljon, hogy nem volt olyan edzés készlete, amiből pontosabban ajánlhatott volna.

- Polar OH1-es pulzusmérővel mentem, amit utána az öltözőben valószínűleg elhagytam. Sajnálatos veszteség.

 

Sub3h edzésterv (Week 10-től végrehajtva): http://assets.menshealth.co.uk/main/assets/Speed_Demons_Training_Plan.pdf

 

https://www.strava.com/activities/10041893704

https://connect.garmin.com/modern/activity/12324080113

https://www.stryd.com/powercenter/runs/5638067282280448

 

Spenót Creative Commons License 2023.11.07 0 0 228318

Tudom. Hehe! 🙂

Előzmény: 9:3 (228317)
9:3 Creative Commons License 2023.11.07 0 0 228317

benned bíztam egészen tegnapig :)

Előzmény: Spenót (228315)
9:3 Creative Commons License 2023.11.07 0 0 228316

"Persze ha hosszú távokat fut az ember akkor bírja a fájdalmat és pláne képes uralkodni magát szélsőséges szituációkban is. Ezeknek köszönhetően ekkor sem ugrottam le vonyítva a kezelőasztalról. A pár perces procedúra egy örökkévalóságnak tűnt, de érdekes, hogy a végére meg is lehetett szokni."

 

Ebből a tanulság: sokkal hosszabb távokat kell futnom, és akkor jobban fogom bírni az ilyen kezeléseket. Amikor a letapadásaimat buzerálták, én közel jártam ahhoz, hogy leugorjak a kezelőasztalról. Végül csak vonyítottam :)

Előzmény: AgentOrange (228295)
Spenót Creative Commons License 2023.11.07 0 0 228315

Ez nem kívánságműsor! 🙂

Előzmény: 9:3 (228312)
hallotessek Creative Commons License 2023.11.07 0 0 228314

Abszolút. Egy olyan eszközt adnak a hozzám hasonló kocafutók kezébe, ami eddig max laborban volt elérhetö, helyhez kötötten és idöben limitáltan.

 

gurtnissal mindketten arra jutottunk gyakorlatilag ugyanazon a napon (nem is értem hogyan, kezdek aggódni az egyéb gondolataim privát jellege miatt :-D), hogy a sérülésemnek valahogyan köze lehet a lépéshosszhoz, az elöre felé lendülö láb megállításához, visszahúzásához. Ezért volt minden viszonylag lassú sebességnél végzett futóanalízis vagy statikus elemzés eredménytelen; nagyobb tempóknál, talán valahol sub-4 perc tempó alatt kezdhet úgy és olyan energiával kilengeni a lábam, hogy a visszahúzásához több energia kell, mint amit a lágyékom szövetei tartósan elbírnak, és ez vezethet gyulladáshoz.

 

Analóg metronóm: az eszköz adott energiával rendelkezik, és ahogy mozgatod rajta a súlyt, változik a kilengésének frekvenciája; tehát ha adott a frekvencia, akkor ugyanazon súly mozgatásához nagyobb energia kell. Ha gyorsabban futok, több energia kell visszahúzni a lábam, és úgy tünik van egy pont, ami már túl sok hosszú távon.

 

Ha tényleg így van, az mindent megmagyarázna az elmúlt ~14 hónappal kapcsolatban.

 

Ezt egy labor is ki tudná még mérni, de csak drágán és ott helyben. Viszont a Stryd Duoval azt tudom mondani, hogy akkor erre én elkezdek most egy célzott erösítést, vagy próbálok változtatni a talajfogáson meg mittudomén, és látni fogom, hogyan változik ennek hatására a terhelés a következö idöszakban, különbözö sebességek függvényében, erre milyen a testem reakciója, stb.

 

Persze lehet, hogy nem így van, vagy nem segít majd érdemben, de számomra egyelöre jól hangzik a dolog papíron (és a teszt alapján). Pénzbe kerül, de a tucatnyi vizsgálat és gyógytorna stb. is pénzbe, sokszorosan több pénzbe került, aztán túl sok eredménye - az egy moove fiziot leszámítva - semminek sem volt, úgyhogy perpillanat nem látok erös ellenérvet a 2. pod beszerzése ellen, pedig direkt vártam egy pár napot, hogy le tudjon ez bennem ülepedni és ne impulzus-vásároljak 400$-nyi fasságot :)

Előzmény: Pinyo (228303)
Pinyo Creative Commons License 2023.11.07 0 0 228313

Lehet, persze

Előzmény: O/O (228309)
9:3 Creative Commons License 2023.11.07 0 0 228312

A lelkemnek jót tenne, ha lenne köztünk egy nálam is lassabb :) 

Előzmény: O/O (228309)
gurtnis Creative Commons License 2023.11.07 0 0 228311

Számomra érdekes és sok meglepő infóval tűzdelt (szokásos) minőségi beszámoló. Gratulálok! 

Előzmény: AgentOrange (228295)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!