Keresés

Részletes keresés

bigup Creative Commons License 2020.10.07 0 0 81123

A komplett blogra gondolsz? Mert az alap (pláne itt)! :) RAMBO hajdanán ide is betért. Nem is tudom tett-e bárki többet a minőségi hazai "amatőr-félamatőr" (és akár annál komolyabb) borászkodásért, mint ő.

Na meg ideje megkóstolni az Aranysörte borokat is. ;) 

Előzmény: menut (81122)
menut Creative Commons License 2020.10.07 0 1 81122
BZoltan Creative Commons License 2020.10.06 0 0 81119

A genetikában 12-szeres különbség az borzalmasan sok. De nem tudom mire akarsz kilyukadni.  Az a 0.1% különbség az köztem és közted is megvan. Bármely két ember között nagyjából ekkora a különbség. A nagyrasszok közötti genetikai különbség pontosan emiatt elhanyagolható.

Előzmény: kifli (81118)
kifli Creative Commons License 2020.10.06 0 0 81118

nem olyan elenyésző az:)

 

 

 

While the genetic difference between individual humans today is minuscule – about 0.1%, on average – study of the same aspects of the chimpanzee genome indicates a difference of about 1.2%. The bonobo (Pan paniscus), which is the close cousin of chimpanzees (Pan troglodytes), differs from humans to the same degree. The DNA difference with gorillas, another of the African apes, is about 1.6%. Most importantly, chimpanzees, bonobos, and humans all show this same amount of difference from gorillas. A difference of 3.1% distinguishes us and the African apes from the Asian great ape, the orangutan. How do the monkeys stack up?  All of the great apes and humans differ from rhesus monkeys, for example, by about 7% in their DNA.

Előzmény: BZoltan (81115)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.06 0 0 81117

Igen, kulturális különbségekért nem kell Damaszkuszig vagy Mogadishuig menni.

Előzmény: altimus (81116)
altimus Creative Commons License 2020.10.06 0 0 81116

Nyilvan nem a genetikai kulonbsegek azok amik a problemat okozzak az elfogadasban, a feszulteget az egyuttelesben, hanem a szocializacios es kulturalis kulonbsegek. Pl. a vallasi indoktrinacio, az iszlam fanatizmus ... De meg talan az is, ha a szomszedos lakasba bekoltozik egy olyan vietnami csalad aki ejjel-nappal foz es sotet fustfelho dol a lakasukbol egesz nap, a megfelelo szagok kisereteben. Ez nyilvan sokkal kevesbe toleralhato, mint a 0,176% genetikai elteres. De pl. engem az is nagyon zavar ha egy szomszed nyitott ablaknal, vagy az erkelyen cigarettazik, megha egy europid nagyrasszbol szarmazo is teszi ezt.

 

Magyarorszag valoban bezarkozo, xenofob orszag, ahol a napi politika meg ra is jatszik erre, es szandekosan erositi az ilyen erzeseket, felelmet. De ez nyilvan nem jelenti azt, hogy ne lennenek pl. iszlam szelsosegesek a vilagban, akik miatt akar felteni is lehet, joggal, bizonyos kulturalis es eletmodbeli ertekeket.

Előzmény: BZoltan (81115)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.06 0 0 81115

Nincsen az univerzumban két olyan egymástól függetlenül létező entitás amelyek között ne lenne valamilyen különbség. Vagyis a kérdésed önmagában furcsa. Értelem szerűen van különbség 

 

De, hogy kukacoskodjak nem néger és fehér rasszokról beszélünk, hanem negrid és europid nagyrasszokról. A genetikai különbség a nagyrasszok között amúgy elenyésző (0,176%)

Előzmény: kifli (81113)
Hepci Creative Commons License 2020.10.06 0 0 81114

Nézd, talán már rájöttél, hogy a kijelentéseim nem szoktak konkrét politikai narratívákba illeszkedni...

 

Egyébként meg nincs semmi baj, nyilvánvalóan nem tartozom azok közé, akiknek a kijelentéseit kontroll nélkül elfogadod, mint ahogy te sem tartozol azok közé, akiknek a kijelentéseit kontroll nélkül elfogadom.

Az utóbbi nem is lenne egyszerű, ilyen ember ugyanis nincs, istenben pedig mérsékelten hiszek.

Előzmény: BZoltan (81112)
kifli Creative Commons License 2020.10.06 0 0 81113

 elfogadod hogy van a rasszokl, pl négerek és fehérek között különbség?

Előzmény: BZoltan (81109)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.06 0 0 81112

Kicsit érzékeny vagyok mostanában arra, hogy mit is veszünk ténynek és mit nem.

 

Hogy te mit látsz azt én nem tudom.  Azt viszont tudom, hogy konkrét és ellenőrizhető név és forrás nélkül én semmit nem szoktam elhinni. Annyi politikailag, ideológiailag irányított kamu terjeng a világban, hogy egyszerűen csak úgy bemondásra nem szeretek elfogadni dolgokat. Te dobtad be, hogy neked van egy olasz partnered aki évek óta nem talál Veronában bevándorló/menekült munkaerőt. Ezt az állítást pedig konkrétumok és több részlet ismerete nélkül én nem hiszem el. Nem tudom, hogy konkrétan Veronában milyen menekült táborok/központok vannak. Nem ismerem a helyi munkajogot, hogy milyen feltételekkel lehet menekülteket alkalmazni. Nem tudom, hogy milyen jogaik vannak a menekülteknek. Nem tudom, hogy az adott potenciális munkaadók milyenek és kik? Nem tudom, hogy milyen a kommunikáció a potenciális munkaadók és a munkavállaló menekültek között.  Röviden fogalmazva amikor egy ilyen általános kijelentés gyanúsan jól illeszkedik egy adott politikai narratívához akkor fel szokott merülni a gyanú bennem, hogy torzított vagy teljesen alternatív valóságról van szó.

 

 

A veronai menekültek lustasága és a budai felső/közép osztály fiataljainak a munkához való hozzáállása között biztos van összefüggés... csak én nem látom :)

Én vidéken nagyon sok szorgalmas és dolgozni akaró fiatalt látok. Most volt nálunk egy húszéves asztalos srác négy hónapig besegíteni ameddig nem talált a szakmájában melót. Nem félmillásat. Most van nálunk szakmai gyakorlaton egy most végző szőlész-borász egyetemista csaj és dolgozik rendesen. A vincellérem lánya 18 éves kora óta dolgozik nálunk. Tavaly egy kaliforniai srác jött el hozzánk gyakorlatra és a héten jelentkezett be egy régi haverom 19 éves lánya ugyancsak szakmai gyakorlatra. Szóval nekem nem olyan rossz a tapasztalatom a fiatalokkal.

 

Amivel gond van az a helyben lakó 20-40 év közötti szakmunkás. Na, olyan nincsen. Egyszerűen mintha eltűnt volna egy komplett generáció az agráriumból.

 

 

Előzmény: Hepci (81110)
Hepci Creative Commons License 2020.10.06 0 0 81111

Petrányi Szita-hegy Olaszrizling 2019

Ez a kiadás nem viseli a kódexes pecsétet és olcsóbb, mint korábban, azt hiszem olcsóbb a nem dűlős hegybornál is, tehát átpozicionálták. A beltartalom is visszafogottabb annál, aránylag kevés illattal-zamattal, inkább ásványossággal - a Szent Donát penge savú, kemény karakterű, egyesek által egekbe magasztalt olaszai jutnak eszembe róla. Nekem kevésbé jön be, mint a hegybor.

Hepci Creative Commons License 2020.10.06 0 0 81110

Picit úgy vagy vele, mint a honi ún. liberalizmus főalakjai: ami nem illeszkedik a(z emberjogi) koncepciódba, azt akkor sem hiszed el, ha látod.

Senki nem állította, hogy a bőrszín, a származás vagy a vallás képtelenné tesz bárkit valamilyen munka elvégzésére. Annyit állítottam, hogy Olaszország tele van menekülttel-bevándorlóval, mégis igen nehéz használható embert találni jól megfizetett, részben fizikai munkára. Ezt egyébként nem valaki meséli nekem, hanem látom.

Azt elhiszed, hogy csak a közvetlen környezetemben van 4-5 családnak olyan bőven felnőtt gyermeke, akik egyszerűen nem óhajtanak dolgozni? Annyi elképzelésük van a világról, hogy kapjanak úgy nettó 4-5 kilót havonta olyan munkáért, amiben nem kell elfáradni. Vagy egyszerűen adják nekik oda a szüleik.

Előzmény: BZoltan (81109)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.06 0 0 81109

Nem tudom ki a vállalkozó, nem tudom milyen munkáról van szó. Így nem tudok véleményt mondani. Bemondásra azt nem hiszem el, hogy a bőrszín, származás vagy a vallás képtelenné tesz bárkit egy betanított segédmunka elvégzésére.

Nem tudom, hogy a sztoriban mi az igazság. Azt elhiszem, hogy ő neked ezt mondta, de azt nem hiszem el, hogy az az igazság amit ő neked elmondott.

Előzmény: Hepci (81103)
naivkezdo Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81105

Régóta lógok sokfelé, sajnos nem volt időm beugrani még Hepcihez.

Idén hárs és olasz lesz a favorit, lesz hordós, tartályos, ígérni mindig tudok:)

Előzmény: Maci_P (81102)
Hepci Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81104

Majd közvetítek. :)

Betárolok Naivtól pár cuccot és adok neked, amikor veszek tőled valamit.

Előzmény: Maci_P (81102)
Hepci Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81103

Hümmm, miért lenne atomkemény rasszista? Van egy meló, amit el köllene végezni úgy 3000 juróért, mert az olasz fiatalok már nem óhajtanak dolgozni a két szép kezükkel. Volt egy pár arab, akiknek az istennek se akaródzott 8 órát normálisan dolgozni. Most van egy albán, aki valamivel szorgosabb, csak hát nem vennék fel a Mensa Hungaricába, tehát mindent annyi ideig köll neki magyarázni, ami alatt én már megcsinálnám háromszor (pedig én is kibacott lusta vagyok).

Ebből nagyjából az következik, hogy ha tudom egy termékről, hogy ő csinálta, nem veszem meg.

Előzmény: BZoltan (81095)
Maci_P Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81102

Hozzám meg sajnos nem jutott borod. Valahogy ezt majd meg kéne oldani ;-)

 

Előzmény: naivkezdo (81101)
naivkezdo Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81101

Kár, hogy én csak a pinotból zsákoltam Hepcitől:)

Előzmény: Maci_P (81097)
Maci_P Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81097

De szép értékelések, köszi.
A Fekete Muskotály nehéz dolog, kicsit több színanyaga van mint egy Szürkebarátnak. Így a technológia szempontjából az elindult erjedés (talán 4 napot áztattam) miatt siller, színben inkább az a rosé vonal, amit érett szőlőből hosszabb áztatással készítenek.
A Viktor az a fajta, amiből egy átlagos ivóbor környezetkímélő módon (pár kör kontakt, de talán még az se) könnyen elkészíthető. Aránylag jól cukrosodik, (13-14-es alk) savait is egész jól tartja, bogyóhéja vastag, így csak madár/őz bántja. A lékihozatala sajnos kritikán aluli, pektinbontóval biztos lehetne javítani, de ezeket inkább csak megtanultam, használni nem igazán szeretném.

Előzmény: syntaxerror (81073)
Maci_P Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81096

A Viktort akkor majd pótoljuk, úgy tűnik, elmaradt. Készletfelmérést fogok tartani hamarosan, aztán majd megírom az eredményt.

Előzmény: Hepci (81082)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81095

"Van egy olasz partnercégem, Veronában..."

Ha mondasz egy konkrét cégnevet akkor esetleg utána tudok nézni, hogy mi ennek az oka. Első körben élnék a gyanúperrel, hogy simán hazudik az ember mert ő is egy atomkemény rasszista :) Az atomkemény rasszisták hajlamosak felépíteni maguknak egy olyan alternatív valóságot amiben a bevándorlók azok hülyék és lusták. Ahogy egyébként a bevándorláspártiak pedig olyan alternatív valóságot szeretnek építeni amiben minden bevándorló agysebész. 

Amúgy Verona nem kimondottan déli település :) 

 

Én amúgy simán tudnék lelkesedni azért hogy afrikai meg közelkeleti muzulmánok laknák be az elhagyatott falvakat a Somló környékén. Tőlem akár müezzin is szólhatna az amúgy is üresen pangó templomokból. A hardcore pedig minden vallásból gáz és hamar seggberúgnék bárkit aki bevándorlóként extrémkedik.

Előzmény: Hepci (81088)
Hepci Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81094

A pinó nekem sokkal kedvesebb, tehát többet számít, mintha valakinek jó merlot-ja van.

 

A gyenge emberi minőségű hatalomnak való gazsulálás pedig pártfüggetlenül riaszt - akikhez mint kedves rokonához megy vendégségbe a Viktor sleppje vagy éppen Gyurcsótány, nyilván baromi jól elvannak az én vásárlásokban testet öltő pénzügyi támogatásom nélkül (is).

Előzmény: loading (81093)
loading Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81093

A pinot-ja tényleg jó, de általában minden érintett termelőnek van jó bora.

Előzmény: Hepci (81080)
Hepci Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81088

A technikai részletekre nem emlékszem, ezekben akár igazad is lehet, de én tényleg nem szeretnék itthon számottevő mértékben négereket-arabokat-törököket-kínaiakat látni, tehát atomkemény rasszista vagyok - a Fidesz is büszke lenne rám. :)

A másik része az sajna a nyugati tapasztalat.

A hardcore iszlamistákból lassan kezd elegük lenni még az übertoleráns svédeknek is.

A "menekültekkel", mint munkaerővel, pedig az a helyzet, amit már többször is leírtam itt. Van egy olasz partnercégem, Veronában. Gondolom, nem kétséges, hogy van elegendő menekült. No most, ez az olasz (termelő) cég legalább 5-6 éve nem talál 1 (EGY) alkalmas bevándorlót jól megfizetett, nem nehéz és agyilag sem megterhelő fizikai munkára (köszörülés, nem CNC, és néhány csavarhúzókkal-kulcsokkal-gumikalapáccsal végzett szerelési művelet).

Ezt a melót én ott a gyárban 3 nap alatt tanulnám meg.

Előzmény: BZoltan (81087)
BZoltan Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81087

Az EU nem azt találta ki amit a csúti dúcse nem fogadott el. Betelepítésről szó sem volt az EU részéről. A menekültkérelmet kérő nyomorultak elosztásáról volt szó, de arról szó sem volt hogy letelepedési engedélyt kellett volna kötelezően adni minden menekültkérelmez beadónak. Eleve a helyi intézmények döntötték volna el, hogy ki kap menekült státuszt, de még aki ilyen státuszt kap sem kap feltétel nélkül letelepedési engedélyt. 

Politikai kamu volt az egész. Ezzel együtt Juncker kvóta ötlete egy baromság volt, de nem azért amit a magyar kormány mondott.

Amúgy szerintem diplomáciailag és gazdaságilag simán plusszos lett volna benyelni azt a párezer menekültet akik miután megkapják a menekült státuszt úgyis letipliztek volna az országból pontosan ugyanoda ahova az orvosaink, ápolóink és belső burkolóink is letipliztek.

Ez az egész népszavazás arra volt jó, hogy a xenofóbiával felhergeljék a puszták népét... Édes jó szívem, még a Rókusfalvy Pali is azon aggódot, hogy párezer menekült miatt fog odaveszni a szent anyaföld, Mária-országa, Szent István népe?

 

Én 2015-ben a menekültválság első napján is azt mondtam, hogy jöjjenek a menekültek, ha tudnak kapálni akkor maradjanak is, ha muszlimok akkor az duplaplusz jó, mert nem kell nekik bort adni a napszám mellé. Simán tudtam volna alkalmi munkát adni 4-5 menekültnek az elmúlt 5 évben, ahogy tudott volna többezer  magyar agrárvállalkozó is. De ezek a fasztalicska nemzetmegmentők elhitették a néppel, hogy a migráncs megeszi a nagymamájukat és müezzint csinál a teszkókból.

Olyan geci módon félti az ősi keresztény magyar kultúrát mindegyik, de az kurvaélet, hogy egy népdalt, népmesét nem tudna fejből és nem tudná megkülönböztetni a kalotaszegi népviseletet a palóctól és nem tudna felsorolni nemhogy 22 de három magyar borvidéket meg három magyar szőlőfajtát sem.  Magunktól kellene félteni a kultúránkat és a hagyományainkat és nem a kebabos Ahmedtől.

Előzmény: Hepci (81084)
Hepci Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81086

Nekem is egy palack van még, Maci is kifogyott belőle.

Szentpéteri-nérót lehet kapni időnként CBA-ban, az is siller inkább, de Macié jobb.

Előzmény: syntaxerror (81085)
syntaxerror Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81085

Igen, a Néró sillert már dícsértem korábban, nagyon bejön. Vettem is belőle még, de már az is megfogyatkozott, még egy palackom van az ősz esetleges melegebb estéire :)

Előzmény: Hepci (81082)
Hepci Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81084

Az EU kitalálta a kvótarendszert, Felcsút Törpe Ám Pocakos Hőse pedig nem fogadta el.

Szerintem ebben maximálisan igaza volt.

Előzmény: BZoltan (81076)
Hepci Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81083

Most éppen a nemzeti konzultáció alapján kezelik állítólag a járványhelyzetet: úgy döntöttek a Magyar Emberek, hogy - ellentétben a tavaszi eljárással - haljanak meg a nagymamák.

Közben a valóságban csak annyi történt, hogy egymillió-párszázezer Viktor-bódult állítólag visszaküldte az ordas faszságokat tartalmazó kérdőívet, amit jobb érzésű liberális és konzervatív magyarok egyaránt azonnal a szelektív papírgyűjtőbe tesznek.

Előzmény: altimus (81077)
Hepci Creative Commons License 2020.10.05 0 0 81082

Viktort nem kaptam Macitól, de sillerben a Vadászvölgy Néró nagyon fasza, az sötétebb-testesebb, mint a fekete muskotály siller rozé.

Előzmény: syntaxerror (81073)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!