Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.07 0 0 72387
1 lépésnek be fűzzük a tűbe a cérnát és hagyunk egy maximum 1 métertes szálat (nagyobbat semmi esetre sem mert az már nehéz kezelni és félő hogy csomó keletkezik rajta , amin nem fognak átcsúszni a szemek és kárba fész az egész. Itt ugyanis bontás nincs. Nem lehetséges!!).Következő lépésként a fonalat oda fogjuk a tűhöz és mint a kötésnél ráhurkoljuk az adott számú szemet .Azok a pici hurkok( leendő pikók) pedig úgy keletkeznek hogy a következő szemet az utolsótol távolabb hurkolom fel. Majd amikor ezzel megvagyok akkor a szemeket áthúzom a tű fokán és így rákrülnek arra a hosszú szálra amit az elején említettem A kör kialakításához a tűt át kell bujtatni a szemek mögötti hurkon ÉLs jül meg kell húzni a fonalat és csomót kell kötni a köröcske mögött. Így lesz kész. Minden művelet után kell egy csomócskát kötni illetve a munkáz menetközben forgatni is kell attol függően hogy hogyan hala a mutívum
Előzmény: zöldtengerszem (72376)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.07 0 0 72386
Jó reggelt!
Szép napra virradtunk! Bár felhős az ég, de olyan friss tavasz illat van kint, hogy az csak na!
Vidám, kézimunkázós szombatot mindenkinek!!!
borcsimama Creative Commons License 2009.03.07 0 0 72385
Évike, küldtem neked @-ben kosárka mintákat
Előzmény: ZsebiB (72304)
borcsimama Creative Commons License 2009.03.07 0 0 72384
Sziasztok, vidám hajnalt!

Először is Csöpike, és Zsuzsika! Nagyon boldog születésnapot kívánok, és nagyon nagyon jó egészséget mindkettőtöknek.

Itt küldöm a tegnap felrakott édesség képét, tegnap nem engedte a gép felrakni.

Lányok, fiúk, csodálatosak a munkáitok, bocsánat, hogy nem név szerint sorollak Benneteket. Mindegyik egytől egyik gyönyörű. A virágok, terítők, függönyök, kosárkák, nyaklánc, és sorolhatnám tovább, a kötött dolgokat.
Nem győzök visszaolvasni, tegnap egész napos Dávidos elfoglaltságom volt, jó idő volt, kinn sétáltunk a kertben, néztük a halakat, először alig mert a fűben menni, úgy szorította a kezemet. Sajnos mától valami szeles akármit jósoltak, de azért tegnap kinn csiripeltek a madarak, és ez rettentő jó érzés volt. Talán nemsokára itt a tavasz, és kinyiltak a krókuszaim, rügyeznek a fák!!! Hurrá!

Elkészült az én pipis terítőcském, most még ázik a keményítőben, majd mutizom.
Szép hétvégét kívánok!!
Rebeka 55 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72383

Kedves CSÖPI 47 és ZUZANNA!

 

 BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KIVÁNOK NEKTEK!

 

 Teljesüljön minden kivánságotok amit szeretnétek!

pumukli9 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72382
 

Csöpi47 és Zsuzsanna 7346 Nagyon sok Boldog születésnapot kívánok!

 

 

fpárduc Nagyon ügyes vagy super a nyaklánc.

 

LRJudit, és  marino78

 Nem találok szavakat, minden csodálatos, amit a tűvel, hajócskával készítettek.

Most már szeretném tudni mi a cérna neve, vagy fonal kell?

Nekem tűm is van és hajócskám is 2 db: Már kedvet is kaptam.  Tálán a jövő héten  az első csomókat elkészítem.  Ha sikerül.  De gyakorlat teszi a mestert.

Jó éjt mindenkinek

 

LRJudit Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72381

Megigértem, jelentkezem!

Ügyesek vagytok!

Valóban nagyon elegáns az a nyaklánc. Én a kapcsot munka közben szoktam rögzíteni és már nem vagyok hajlandó egyebet, mint mágneses kapcsot használni. Drágább ugyan, de én nagyon élvezem. Főleg karkötőnél (én inkább azt csinálok, a nyaklánc zavar), amikor 1 szabad kezed van. A lánynak ugyan már többször leesett a kezéről, nekem még sosem.

Lássátok be, meg lehet otthon is tanulni sokmindent.

Jóéjszakát!

zöldtengerszem Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72380
Antal László !

Én drukkolok neked ! Sajnálom , hogy beleavatkoztak a programodba , pedig nekem tetszett . Kérlek majd ha megjavult jelezd . A kisebbik lányom Indiai táncot táncol már régóta (nem hastánc!), és szeretnék egy olyan gobelinképet , ahol ő épp egy szép mozdulattal , a szép ruhájában van lefényképezve . Azt szerettem volna a programoddal lekockáztatni , és decemberre a születésnapjára megcsinálni . Szóval még ráér , de gobelinezni inkább nyáron szeretek , míg kötni inkább télen .

Borcsika !

Igazad van , csak jelezni szerettem volna , hogy ez a topikfonal kisebb kiszerelésű , hogy ha valakinek elkerülte volna esetleg a figyelmét . De szerintem is még olcsó így is , és tényleg nagyon szép színei vannak ahogy láttam a képen . Köszönöm , hogy feltetted a cikket , és a képet is róla :-) !
Előzmény: Törölt nick (72236)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72379

Ez csodaszép , nagyon ügyes vagy Párduc ! :-DDD..

A kokárdák is csodaszépek , és látom nagyon nagy a készülődés Húsvétra is ....
Gratulálok nektek ..., most már tényleg megyek ...
Előzmény: fpárduc (72372)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72378
vmartina !

Csodák csodája , most mégis továbbengedett :-) . Gratulálok Martina , nagyon helyes lett a kis pulóver , amit készítettél :-)...
Előzmény: vmartina (72307)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72377
Jó éjt!
Asszem én is megyek aludni...
Jó éjt mindenkinek! És vidám, kézimunkás hétvégét!
Előzmény: Törölt nick (72375)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72376
Kedves Marino !

Nem inkább elrettentő kedvcsináló helyett :-DDD ?
Szóval eddig valahogyan értem is , de azokat a pici hurkokat hogyan csinálod , és mi a szerepük . Azonkívül ha jól láttam azokon valamilyen szálat dugtok át , hogy a karikákat rögzítse . Az a szál pl. milyen hosszú ??? És elvágjátok időnként egy-egy körnél , és összekötitek ? Na ezek azok a kérdések , amik miatt még bele sem mertem kezdeni , pedig ahogy a te alkotásodat elnézem , ahogyan kikerekedik , terebélyesedik , egyre inkább kedvet kapok hozzá én is . Csak még összeszedem a bátorságom hozzá , és figyelek :-DDD

Magdi67 !
Megcsodáltam a versikédet . És köszi a sütit :-DDD .Én küldök egy kis Budapestet helyette :-DDD

Láttam a topikfonalas kispulcsit is , nagyon szuper , de nem enged lapozni a gép , és nem tudom , hogy ki is volt , aki csinálta , elnézést érte.

Még több mindent is akartam írni , de a második oldaltól nem enged tovább , hát majd legközelebb . Jó éjt minden szorgos kéznek !

Előzmény: Törölt nick (72318)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72375
Jó éjszakát mindenkinek! megyek aludni :))
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72374
GRATULÁLOK!!! Nagyon szép és fölöttéb elegáns lett!
Előzmény: fpárduc (72372)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72373
a kékből még 15 db hilyányzik.
Előzmény: Jolimama (72369)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72372
Na!
Elkészültem vele:
Tatam:
Ilyen lett.
Annamária36 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72371

Sziasztok!

 

Akinek lesz hétvégéje annak kellemes hétvégét kívánok (mi egész Márciusban dolgozunk még Szombatonként is).

Három napja nem csinálok semmit asszem rám tört a tavaszi fáradtság.Még kész dolgaimat sincs erőm lefényképezni (na majd talán Vasárnap).

De kitöltöttem én is az AMELIE kérdőívet.

És itt ÉNY-on már nem is tudom mikor láttam utoljára a Napot (lehet,hogy ez a baj).Egyszer esik,egyszer nem.Változatos az időjárásunk.

 

Légyszi kézimunkázzatok és mutassátok! Jó nézegetni a képeket!

Jolimama Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72370

Jolimama Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72369
ráhajtás-Ágnes megszáradtak már ezek a szép kosárkák? Ugye megmutatod?

marino hány darab van még hátra? Az újabb is szépre sikeredett.

fpárduc igazad lett, szépen sütött délután a nap.

Magdi67, remélem jobban vagy, és Nálatok sem esik már az eső.

vmartina-Rozika nagyon várom már a képeket, amiket készítettetek az úton. Szép helyeken jártatok, ismerős helyeken.
A kis kardigán nagyon szép lett, gyorsan elkészültél vele. Hány dkg ment bele?

borcsimama fincsi lehet ez a mézes süti. Köszönjük a receptet.

Szépmárti üdvözöllek a topikon, jó tanítókra fogsz találni. Majd számolj be az eredményről.

Stefikém örülök, hogy gyógyulgattok. A szép idő meghozza a teljes gyógyulást is.

Rece-fice ezen az oldalon sok technikáról van bemutató oldal. Azt ugyan nem néztem, hogy a recéről van-e?

pumukli-Eszter aranyos a babaruhád.

csipke tényleg nagyon szépek ezek a párnák.

nyuszturenka-Hajni jó, hogy jelentkeztél, már kezdtem aggódni Érted. Már egész nagyüzemben készíted ezeket a dolgokat. Ügyes vagy.

szedit tényleg szép ez a kis függöny, ezt is a szekrényben találtad?

További szép estét Mindenkinek: Jolimama





szedit99 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72368
Ismét egy régi kézimunka. És aktuális.
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72367
Szia matyólány!
A szárakat is behorgoltad ha jól látom.A levél pedig egyráh.pálcákból van?
Előzmény: matyólány (72363)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72366
Mindjárt, mindjárt, csak egy kis technikai malőr támadt, mert ahogy rögzítettem a kapcsot, na akkor kipróbálom, kinyitottam, és szét esett a kapocs... rakhatok fel másikat!
Előzmény: Törölt nick (72365)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72365
De mikor lesz kész? Olyan izgatottan várom már hogy láthassam. . .
Előzmény: fpárduc (72364)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72364
Köszi a nyaklánc jól van, nől, növöget, most épp medált növeszt :D
matyólány Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72363
Igen, 6 lszem, 4 egyszerre befejezett 4 rh pálca, utána 6 lszem vissza. A félpálcák első szálába öltök, a hátsóba zöld rövidpálcák.  A szára drót, rajta két kis sárga gyöngy.
Előzmény: H.Stefi (72329)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72362
Igen láttam! El is csodálkoztam hogy milyen ügyes vagy: Na de hogy halad a nyaklánc?
Előzmény: fpárduc (72361)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72361
Marino!
Láttad a drótozott tojásaimat?
fpárduc Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72360
Szervusz! Szervusz!
De jó, hogy te is előkerülsz néha!
Csatlakozom hozzád, és én is BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT kívánok a 18 éveseinknek!!! :)

Nőnapról jut eszembe!
Ma amikor vissza értem a nívával a műhelyhez, akkor egyszer csak jön az állattenyészési ágazatvezető (de szép címe van!!!:D), hogy azért bezsebeli tőlem a két puszit! Jön felém, lenyom két puszit, én meg csak állok ott értetlenül... Mert hogy nő nap lesz majd vasárnap, és úgy gondolták, hogy azért, hogy a napján köszöntsenek minket, nem hívnak be minket dolgozni... :D haha...ha...
A virágot, meg a csokit fent hagyta az irodában, valakinél van hagyva megőrzésre...
Jól van, mondom, de még mindig nézek, mint aki nem ért semmit... szóval lefagytam agyilag teljesen.... :D vicces volt....
De kaptam egy szál szép rózsát, meg egy doboz húsvétos csomagolású lila csokibonbont... Nagyon finom... hmmm
Előzmény: nyuszturenka (72358)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72359
Mióta az index vacakol, a hozzászólás elküldése előtt menteni szoktam.
Az egészet kijelölöm, és nyomok egy kontrollcé-t. (Ctrl + C)
Ha esetleg elszáll, akkor ismét megpróbálok hozzászólni, de ilyenkor már elég egy Ctrl + V billentyűkombináció és lehet is elküldeni...
Hosszabb szövegeknél javaslom mindenkinek...
nyuszturenka Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72358

Sziasztok!

 

Jelentkezem, hogy élek:-)))

Kicsit sok, volt a munkám, kicsit sokáig horgolgatam esténként, mert volt annyi virág rendelésem nőnapra, hogy nem győztem csinálni, de így is a jövőhétre be van még táblázva egy tojástartósnyuszi, csibe, meg 6 csokor virág.

 

 

Kedves Csöpi, és Zuzanna!

 

Ezzel a kedves kis virággal kivánok nektek, boldog születésnapot, holnapra. Remélem mind a ketten, 18 évesen még nem érzitek magatokat nagykorúnak:-)))

Az éjszakáitokat nem kell kihagyni, és tessék még mindig szót fogadni:-))))))))))

akik ilyen fiatalok, azok elött még van 72 év, hogy megérjék a 100 évet:-))

Na jó, de tényleg:-))) Sok sok Boldog szülinapot még, mindkettőtőknek.

 

TJucus, örülök, hogy vissza jöttél, Erzsimama is csatlakozhatna már.

 

 

És mindenkinek gratulálok. Annyira szép dolgokat készítet mindenki, de majd ha én is 18 éves leszek, akkor én is ilyen profi szinten fogom végezni:-))))

 

Puszi mindenkinek.

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72357
Itt vagyik én is:)) Kiváncsian várom hogy mit alkotsz:))
fpárduc Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72356
Ezek nagyon szépek!!!
És most fejezem be a hsz írogatásokat, mert úgy tűnik, csak én vagyok itt, és másr a csapból is én folyok....Így elfolyok inkább a hajócskák irányába...
Előzmény: csipke47 (72344)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72355
Gratula a babaruhához!!!
Én még a kötelező köröket róvom egy nyaklánc körül hajócskával, meg egy fekete táska körül horgolótűvel, aztán majd jöhet a babaruha, bár szerintem ha tényleg belendül a tavasz, akkor csak az alvás rovására fogok ilyet művelni, mert napkeltétől napnyugtáig kell majd kint lennem a vetésnél, meg a többi ősszel elvetett növényt kell szemmeltartani, hogy nem akarja e valami megenni, vagy mi...
Előzmény: pumukli9 (72336)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72354
Stefi! Igyekszem gyakorolni, bár van egy érzésem, hogy most már én leszek a tefuss a cégnél... Ha valahová el kell ugrani, akkor nekem kell futni ....Pontosabban vezetni...
Előzmény: H.Stefi (72328)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72353
Tetszik Martina a pulcsi, de kár, hogy már elmúltam négy éves... sóhaj...
Előzmény: vmartina (72307)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72352
Na akkor mégegyszer!!!

Szervusz! Légy üdvözölve minálunk!!!
Érezd itt jól magad!
Látom már jó kezekben vagy, kitartást, és hamar sikerülni fog meglásd!!!

De idegesítőek ezek a reklámok...

Judit! Most már értem, hogy annak idején miért írtad, hogy nagyon hamar sikerült megtanulnom a hajóval bánni... Most épp kettővel küzdök, hogy milyen eredménnyel, azt majd mond meg légyszíves te, majd, ha felteszem a képet... Még előbb dolgozom rajta még egy kicsit.
Előzmény: Szépmárti64 (72311)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72351
Kac kac, mondhatni hihi


:( elszállt valamerre az előző hszem!!!! :( brühühű
Előzmény: LRJudit (72349)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72350
Nagyon jó :)))
Előzmény: LRJudit (72349)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72349

Előre is bocsánat, hármaska megint hozott egy viccet.

Mit csinál a hódító békeidőben? Elfoglalja magát.

Este későn jövök vissza! Pá!

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72348
:)))
Előzmény: fpárduc (72346)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72347
ez lett belőle! Na milyen lett?
fpárduc Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72346
Kéremszépen én már teljesen el vagyok rettenve!
Előzmény: Törölt nick (72335)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72345
Szervusztok!
OFF: mondhatni uff:
Ma is vezettem! :) Egyre jobban megy, ma sem fulladtam le! Ja, és megtaláltam a kéziféket! Minden nap találok valami újat!!! Ja, és szembesülnöm kellett azzal, hogy menet közben nem tudok kettesből egyesbe váltani, pedig dombon felfele kellett volna bekanyarodnom, és már majdnem álltam.
Meg szökik a fűtővíz... befelé, az anyósülés előtt már egy kisebb pocsolya van...
Meg nem tudom bezárni a bal oldali ajtót. Kértem, hogy azt is csinálják meg. A műhelyfőnök megpróbálta bezárni, és sikerült neki, utána simán kinyitotta a bezárt ajtót! (Csak a kulcsot tudta elfordítani zárás nem történt.) Uána fel akarta húzni a pöcköt erre az egész pálca kijött.... Szóval vannak hiányosságok, de szokjuk egymást...
Délután nézem, hogy szerelik-e, de nincs sehol az autó, kérdezem, hogy hová tűnt? Ja, a fiúk elmentek vele megkeresni a mezőben egy rendszámot, mert leesett az egyik pótkocsiról...

Más, azaz ON:
Lassan befejezem a hajócskás nyakláncot, és mutatom majd...
Itt egész nap sütött a napocska, jól fel is száradt a műhely udvar, már nem kell sarat dagasztanom :)
csipke47 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72344
Nem én csináltam de szerintem nagyon szépek
LRJudit Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72343
Nekem nem, te írtad, hogy elrettentő!
Előzmény: Törölt nick (72342)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72342
Olyan furán néz ki??
Előzmény: LRJudit (72341)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72341

Igenis!

El vagyok rettentve!

Előzmény: Törölt nick (72335)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72340
Sehol sincs,pedig beraktam,hátha most sikerül<a href="http://xfree.hu/keptar.tvn?f=honapmunkai" target="_blank">Itt lehet megnézni a hónap munkáit!</a>
Előzmény: Törölt nick (72338)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72339

http://xfree.hu/keptar.tvn?f=honapmunkai

Marcsi!

Kössél sokat. Valamikor én is ezekre esküdtem.

Előzmény: szedit99 (72337)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72338
Előzmény: szedit99 (72337)
szedit99 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72337
Nem találom a hónap munkáit! Segítsetek, ha lehet kattintósra!
pumukli9 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72336
Sziasztok!

Itt az én saját tervezésű babaruhám.

Kellemes hétvégét mindenkinek

Eszter

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72335
Elrettentő mutatvány:))
krysztasz Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72334

Ma láttam az újságban, neten is ki lehet tölteni az Amelie kérdőívét, én beküldtem néhány ötlettel, illetve ami nekem nem tetszik. Nyerni is lehet a válaszokkal. :)) szerintem ne hagyjuk ki, formálódhat az újság, de csak a mi véleményünkkel.

http://www.amelie.hu/kerdoiv

Marikje Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72333
Szép jó napot mindenkinek!

Csak villámbejelentkezés, mert megyünk el. LRJudit megkaptam a tűket. KKKKKöszönöm. Pont ilyenre gondoltam. Marcsi
LRJudit Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72332

Rece-fice!

Ha már itt tartunk, a PrintScreen után a paint-ba be tudod illeszteni.

Előzmény: Törölt nick (72331)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72331
Amennyiben nem értesz a forráskódhoz, akkor is viszonylag egyszerű másolni...
Vagy szerzel egy programot ami képernyőképet készít (ezzel egyszerűbb, és van ingyenes is)
vagy lenyomod a PrintScreen billentyűt. Ezután persze létre kell hoznod egy új bitképet, amibe beilleszted. És természetesen mentés.
Előzmény: Rece-fice (72319)
H.Stefi Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72330

Ez az én kokárdám, még horgolok egy párat a családnak, de csak a virágot.

 

Ez nélkületek nem jöhetett volna létre! Köszönöm a mintát.

H.Stefi Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72329

Nagyon édesek ezek a hóvirágok! A mintát nézegettem tényleg 4 ráhajtásos pálcából vannak?

Előzmény: matyólány (71973)
H.Stefi Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72328

Hát kis lányok 13 oldalt olvastam idáig vissza. Nagyon szépeket alkottatok.

 

Nem is tudom felsorolni - bár kijegyzeteltem - de nagyon hosszú lenne. Nézzétek el nekem.

Nagyon szépek a pulóverek a topik fonalból, a fekete boleró.

 

Szépek a virágok, kis teritők, nagy ágyteritő gyönyörü.

A kokárdák is nagyon tetszenek. Juditka a hajócskás nagyon különleges!

Én is horgoltam egy virágost, remélem majd fel tudom tenni.

 

pmárti! Jó hallani Sárikáról, én is puszilom, és várom, hogy találkozzunk.

 

Marikje! Jó hallani Felőletek, én is várom a fényképeket a lánykákról.

 

fpárduc! A vezetéshez türelmet kivánok, de gondolom azóta belejöttél!

 

Marinó! A teritőd szépen alakul, és látom kezdőből már "oktató" lettél!

 

Zsebib.! Én is kivánok Neked sok örömet az új otthonodban!

 

Kereszt szem Panni! Jó Téged is látni, gyere sürübben!

 

Magdi! Szép verset irtál megint, jobbulást kivánok Neked!

 

Ne haragudjatok, ha valakit kihagytam, de lassan jövök sürübben, és jobban tudok majd hozzászólni!

Addig is ölelést, gyorsan befejezem, mert hosszú, és olvasás közben is legalább 5-ször kivágott a net.

 

 

szedit99 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72327
Nagyon jó!
Mennyi fonal ment bele?
Előzmény: vmartina (72307)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72326
A horgolótűs ill. tűs hajócsipke végeredményét illetően szerintem egyforma. Mind a kettő lazább lesz, mint a hajócskás. A horgolótűsnek az az előnye, hogy itthon is lehet eszközt kapni hozzá már néhány hete. Én úgy gondolom a tűs könnyebben kezelhető, mert a cérna biztonságosan bele van fűzve. Képzeld el azt az esetet, hogy leakad a cérna a horgolótűről és kárbavész. Bár talán könnyebb fejteni? Nem tudom.
Előzmény: Rece-fice (72319)
csnemarika Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72325
Azsurka! Örülök, hogy megkaptad a fonalat, remélem marizsunak is megérkezik most már. egyszerre adtam fel, majd ird meg, hogy milyen, mert nekem nem jött be. Volt, aki azt m ondta, hogy táskát lehet belőle horgolni vagy ilyesmit
Rece-fice Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72324
Rece-fice Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72323
Megint megtréfált a link:http://www.teddys-handarbeiten.de/crotat-haekelocchi-lehrgang-1.htm - ez ugyan nem elegáns, de legalább bizton látszik!
Előzmény: Rece-fice (72319)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72322
itt tartok most. rohanok a városba. Majd még benézek 4 után. Addig is legyetek jók. Körmend melletti kis faluban élek .

UI: nem olyan bonyolult mint amilyennek látszik:))
Előzmény: ZsebiB (72320)
ZsebiB Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72321
Marino!! Vas megyei?? Azon belül??? :)))) (Én családom Celldömölkön van) :))
Előzmény: Törölt nick (72316)
ZsebiB Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72320

Jajjj Panni, dehogy vagy kelekótya! :)

 

vmartina! Nagyon klassz az a pulcsi! :) Ez a fonal télleg ilyen ügyes, hogy csíkokban jönnek ki a különböző színei??? Ezt én is kipróbálom!! Nekem a kékes-fehéresből van és sálat szeretnék kötni belőle...

 

marino! nézem ezt a fehérfonalas-tűs fényképedet és asse tudom, melyik az eleje, hol kezdted meg hasonlók... Szent Szalmiákszesz!! Na tényleg elvesztettem a fonalat! :)

Előzmény: Kereszt_szem (72308)
Rece-fice Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72319
Kedves SzépMárti! Hajráááááá!!!!!!

Bocs én kibic vagyok: semmilyen frivolitáshoz nem értek, csak sokat keresgettem rececsipkét, és folyton ebbe botlottam: Laikus kérdésem főleg LRJUDITHOZ:
az eredmény nem ugyanaz? (Újabb szentségtörés?)
Csak keresztezték a tűt a horgolótűvel? (Így talán könnyebb is az áthúzkálás?)
Persze lehet, h. ez teljesen más hatást okoz..... és egy 3. technika...

A honlap nagyon féltékeny: semmit nem enged másolni - viszont mindent lehet rendelni. És rengeteg fotó van....

Rece-fice
Előzmény: Szépmárti64 (72317)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72318
kedvcsináló
Szépmárti64 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72317
Én sem adom fel egykönnyen, csak ott a gubanc, ha valahol elakadok, és nem tudok tovább menni, olyankor egy kicsit elmegy a kedvem.
Előzmény: LRJudit (72314)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72316
72304-es hsz-ben ott a link a könyről amiből én megtanultam. Elsőre elég egy nagy tű meg fonal. Azon be lehet gyakorolni és megtudod hogy érdemes e tűt venni ami 3500 Ft pőostaköltséggel együtt. Egyébként Vas megyei vagyok
Előzmény: Szépmárti64 (72313)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72315
Azt az oldalt linkeltem be
Előzmény: Szépmárti64 (72311)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72314
Határozottan sokkal közelebb lakom hozzád, mint Marino, de én a hajócskás változatot csinálom. Marino és én is egyedül a net segítségével tanultuk meg otthon, nem tudhatjuk te mire vagy képes és mennyire elszánt! Hangsúly az elszántságon van. Én második nekifutásra gyűrtem magam alá a hajócsipkét. Elsőre félreraktam. Nézd meg a képtáramat és dötsd el szeretnél-e olyanokat csinálni. Férjemnek és kislányomnak nagy előnye volt, hogy kéznél voltam. Ez annyi különbséget jelent, hogy ők 1-1 nap alatt gyürték maguk alá. Döntened neked kell.
Előzmény: Szépmárti64 (72313)
Szépmárti64 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72313
Azt is jó lenne tudnom, hogy bonyolult technika-e, mert ha nem tudom egyedül megtanulni, akkor nem érdemes vennem tűt. Ti helyileg hol laktok, nagyon messze? Én Nógrád megyében, Varsányban.
Előzmény: Szépmárti64 (72311)
csipke47 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72312
Szeged és környéke fényárban uszik nagyon szépen süt a nap és kellemesen meleg van.
Szépmárti64 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72311

LRJudit, Marino,  köszönöm a segítséget.

Marino! én tényleg nem tudok rendelni, ha megtennéd, hogy rendelsz nekem, hálás lennék. kb. mennyibe kerül? És olyan tűt hol lehet venni, amilyen a fényképen van?

 

Előzmény: Törölt nick (72309)
H.Stefi Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72310

Szép napot Mindenkinek!

 

Itt esik az eső, elmosta a havat, és kivirágzott a téltemető, megy a hóvirág a kertben.

 

Lábadozunk Hangával, talán már jobban leszünk.  Olvasok vissza, nagyon lemaradtam.

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72309
Igaz csak még annyival egészíteném ki hogy tompa a hegye és a vékonyabb tűk hajlékonyak is kicsit. Fölüröl lefeleé: 3-as
5-ös
7-es
8-as
Előzmény: LRJudit (72306)
Kereszt_szem Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72308

 

ZsebiB

 

Évi ! Most néztem meg az emilkédet és arra a meggyőzödésra jutottam,hogy kelekótya vagyok. E-mail cim ékezetnélküli!!!!!!!!!!Helyesn:berenyi.......

 

Panni

Előzmény: ZsebiB (72304)
vmartina Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72307

Sziasztok!

Mindenki megint nagyon szépeket készít, szépek a virágok, csipkék.

Elkészült a topikfonalból a kis kardigán, négy évesre való méret.

LRJudit Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72306

Márti!

Az gyakorlatilag tényleg varrótű, de teljesen párhuzamos végig, a lyuknál sem domborodik, hogy szépen le lehessen húzni a csomókat.

Előzmény: Szépmárti64 (72301)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72305
itt vettem meg ha esetleg nem tudsz az ebayröl vásárolni akkor szívesen megveszem neked!
Előzmény: Szépmárti64 (72301)
ZsebiB Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72304

Jó reggelt Lányok! :)

 

Képzeljétek, recepcióátépítés van nálunk, fúrnak faragnak fűrészelnek, közben meg megy itt 2 nagy nyomtató, hát estére nem mondom, hogy 100as leszek agyilag :D Ráadásul, hogy fél 7ig kell dolgoznom... Jajj de izgi :D:D:D

 

Tegnap vettem hobbyboltban hungarocell-tojásokat, na én azokat fogom körbehorgolni húsvétra, ami a tojásalkotást illeti. :) Nem törik, tisztítható és enni/inni sem kér :)

 

Esetleg volna olyan kosárkamintátok, ami  láncszem-kispálca-rövidpálca-egyráhajtásos pálcán kívül más tudást nem igényel? :) Egy ilyet kellene még készítenem, hogy belerakjam a tojásokat. Csibém készül és a csibés terítő is :)

Köszönöm szépen!

 

Szedit! köszönöm, válasz @ ment! :) Jajj, a szarka effektus nagyon ismerős... :) Valami hasonlóban szenvedek én is :)

 

Panni! Köszönöm a címet, válasz @ ment Neked is :)

 

Szép napot Mindenkinek! :)

 

ZsebiB

 

Előzmény: szedit99 (72289)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72303
Előzmény: Szépmárti64 (72301)
Kereszt_szem Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72302

 

Kedves Edit!

 

Küldtem emilkét, remélem megkaptad.

 

Panni

 

Előzmény: szedit99 (72286)
Szépmárti64 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72301

Kedves Judit!

 

Köszönöm a gyors válaszodat és a segítséget. Azt hittem, hogy varrótűvel készül, mert az egyik képen mintha azt láttam volna a csipke mellett.

 

Marino, kérlek írd meg, hogy hol vetted a tűt, és hogy hogyan rendelted meg.

 

Köszönöm

Előzmény: LRJudit (72300)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72300

Kedves Márti!

Üdvözöllek körünkben!

Ezt a technikát csak marino műveli közülünk, eszköz csak külföldön szerezhető be. Ő is onnan hozatta. A képtáramban megtalálod a készítés módját. Én ennyit tudok segíteni.

 

Tűs hajócsipke készítése
Előzmény: Szépmárti64 (72299)
Szépmárti64 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72299

Szép napot mindenkinek!

 

Már nagyon régóta nézegetem ezt a fórumot, és gratulálok mindenkinek a munkájához, nagyon szépeket készítetek. Én is nagyon szeretek kézimunkázni. Most a frivolitást szeretném megtanulni, de főleg a tűvel készített változata tetszik, amit azt hiszem, most marino78 készít.

Kérlek Titeket, hogy segítsetek abban, hogy valahogy megtanulhassam, de én 0 szinten vagyok, még az alapokat sem tudom, és hozzátok képest kismiska vagyok.

 

Kérlek, ha tudtok, segítsetek, hogy megtanulhassam ezt a technikát.

Előzmény: Törölt nick (72276)
Jolimama Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72298
Szép napot!

Azt kérném Tőletek, hogy a szavazataitokat ma és holnap küldjétek el, mert vasárnap reggel elmegyek hazulról. Kedd-nekem a csend napja lesz- , így szerdán tudok a hónapmunkái eredménnyel foglalkozni.
Akkor már az eredményt szeretném feltenni. Jolimama
Kereszt_szem Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72297

 

Évi emilkében megküldtem.

 

Panni

Előzmény: ZsebiB (72283)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72296
Köszönöm Eszter, megpróbálom igy folytatni.Puszi érte.
Előzmény: pumukli9 (72295)
pumukli9 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72295
Jó reggelt mindenkinek!

Időjárás jelentés: eső, eső, éjjel- nappal mindig esik.

Betegeknek jobbulást kívánok.

 

magdi67

Szerintem

Minden 5-dik lábra 6 db egyráhajtásos pálca, az utolsó 20 szem csak rövid pálca

A feje 12 db egyrájtásos egy lyukban és fordulsz.

Utolsó sor rövid pálca .

A fejét lehet díszíteni, 1 lyukban 6- vagy 7 egyráhajtásos . /legyezőmintával

Puszi Eszter

Előzmény: Törölt nick (72290)
borcsimama Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72294
Babapiskótás mézes / uvima 1 receptje az NLC -ről
Mézes laphoz : 1 tojás, 5 dkg vaj, 15 dkg kristálycukor, 2 evőkanál méz, 5 evőkanál tej.
Ezeket 2 percig főzzük, tűzről levéve beleteszünk 1 evőkanál kakaóport, 40 dkg lisztet, melyhez egy zacskó sütőport keverünk. Tésztává dolgozzuk, két lapot ( kb. 30* 25 cm-es ) formálunk belőle és sütőpapíros tepsin világosra sütjük. Légkeveréses sütőben 180 fokon kb. 15 perc a sütési idő.
Töltelék : 0.5 L tej, 5 dkg vaníliás pudingpor. Ezt a szokásos módon összefőzzük.
20 dkg vajat, 20 dkg porcukorral kikeverünk és a kihűlt pudinggal összekeverjük. Izlés szerint rummal izesitjük. /kb.1/2 dl/
20 dkg babapiskóta,1 meggy aroma.
Egy tálban összekeverünk tejet egy kis rummal, és a meggyaromát, amibe majd belemártogatjuk a babapiskótát.
Az egyik lapot megkenjük a krém felével, majd a babapiskótát bele mártjuk egyenként az előzőekben leírt rumos meggyaromás tejbe, és kirakjuk vele a krémmel megkent lapot.
Majd újra krém következik, és erre a másik mézes lap.
A tetejét áthúzzuk olvasztott csokoládéval, és a hűtőbe rakjuk másnapig. Csak másnap szeleteljük mert addigra puhul meg rendesen a mézes lap!


Sziasztok, egy kis finomság, sajnos képet nem tudok mutatni, mert túl nagy.
vmartina Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72293

Többszöri próbálkozás után végre hajlandó volt elfogadni a képet.

Szakadó esőben, tegnap a Kis-Balatonnál kirándultunk.

PMárti!Örülök, hogy megérkezett a fonal, én már közben megkötöttem Bencus kardigánját.

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72292
Jóreggelt mindenkinek! Nálunk esik az eső, hideg van. Nyomasincs az elmult napokban megszokott jó időnek:((
Előzmény: fpárduc (72284)
Andus1975 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72291
Jó reggelt mindenkinek!

Csatlakozom magdi67-hez, északon szörnyű az idő. Tényleg esik folyamatosan, és sötét van. Ráadásul a fejem is annyira fáj, tegnap 3 gyógyszert vettem be, de nem használt. REmélem meleg jön, és azért fáj. Így még horgolni is alig tudok :-((((
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72290
Jó reggelt és jó napot mindenkinek!
Náluk északkeleti csücsökben 2 napja egyfolytában esik az eső,borzalom.Ez a borongós sötétség a fejemet teljesen elkábítja,szörnyűűűűűűűűűűűűűűűűűű!

szedit ki fogom próbálni a tojás zsinórozást, régebben már üveget zsinóroztam.

Lányok kérhetnék egy kis segítséget! A 71688hsz-en található tyúkocskát próbáltam este horgicálni, de csak addig tudtam leolvasni a mintát,amíg egyszínnel kellett dolgozni,vagyis az 5-ös sorig,ott megálltam.Sajnos én gyengécske tudásommal,csak rajzról tudok horgolni,de hogy is van tovább ez a minta???
Előzmény: szedit99 (72287)
szedit99 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72289
Kedves ZsebiB! Küldtem mélt.
Márc. 18-án megyek. Már tervezgetem, hogy milyen kézimunkákat viszek arra a három hétre. Dehát sokat akar a szarka....
Előzmény: ZsebiB (72258)
szedit99 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72288
Kedves Panni!

Megvan. Fogadd el tőlem ajiba. Nagyon jó helyre fog kerülni !
Előzmény: Kereszt_szem (72261)
szedit99 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72287
Magdi67 !
Van közte olyan is. Úgy valóban szebb, és könnyebb is bánni vele.
Előzmény: Jolimama (72270)
szedit99 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72286
Kedves Kereszt szem!
Én is kérem a címét. Eddig -évek óta - egy pusztaszentlászlói takácstól rendeltem nagyon szép és elfogadható árú vásznakat, de sajnos múlt év októberében meghalt.
Előzmény: Kereszt_szem (72271)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72285

Szép jóreggelt!

Beszámoztam az egyik tegnapi kokárdát, mindjárt felteszem a képtáramba.

fpárduc Creative Commons License 2009.03.06 0 0 72284
Szép Jó reggelt mindenkinek!
Jó hírem van picit sütni fog a napocska ma délelőtt!!!
Legalábbis itt a Dunántúlon.
Itt most állt el az eső!
Kézimunkás szép napot mindenkinek, rohanok dolgozni!
ZsebiB Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72283

Marino: :))) Örülök neki, hogy jól esett a dicséret:) Csak így tovább a szép terítővel! :)

 

Panni! Köszönöm szépen az infót! Én még nem hímeztem takácsvászonra, de majd valószínű azt is egyszer ki fogom próbálni! :) Köszönöm szépen, a mesterember címét azért elkérném. :)

 

Megyek aludni Lányok, eléggé belassultam...

 

Jóéjt Mindenkinek! :)

Előzmény: Törölt nick (72265)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72282

A tavalyi kokárdám fent van a képtáramban.

 

tavalyi kokárda

 

Az egyik mait is felteszem, de csak holnap, ha le tudtam fotózni. Annak nincs középen gyűrűje.

Előzmény: Törölt nick (72279)
szirmok Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72281

Hát pár nap és kész leszel! Igen ez a szín nekem nagyon tetszik, sőt nekem is jól áll.

Most kaptam egy ilyen  színű, gyönyörű nyakéket a fiamtól. Nagy becsben is tartom.

Bár én minden szép élénk színt szeretek, a pasztelok nem is állnak jól.

Burda boltban, kifejezetten lebeszélnek ha netán pasztelosabb színt vennék.

Előzmény: Törölt nick (72277)
Kereszt_szem Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72280

 

marino78

 

Ezek csak a kész műveim töredéke, mert ennyi volt a fényképező gépem energiája,

most tőltöm az elemeket. Mosás, vasalás után a képtáramba  megnézheted.

 

Tetszik a kék teritőd, annál is inkább, mert a frivolitás kézimunkát  soha nem müveltem.

 

Panni

Előzmény: Törölt nick (72267)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72279
Nagyon felcsigázott a gyönyörű kokárdád! Szeretném elkérni a mintályát ha lehet.
Előzmény: LRJudit (72257)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72278
Kíváncsi leszek milyenek lesznek a megszáradnak. . .
Előzmény: ráhajtás (72269)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72277
Nekem is a kék az egyik kedvenc szinem! Azt mondják hogy jók is áll nekem.
Előzmény: szirmok (72249)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72276
kész a 20-ik is!! Még 15 van hátra
csipkerozsi Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72275

Jolimama nyisd az ablakod:))

Ráhajtás-Ágika nagyon édesek a kosárkák, jó lenne látni majd a talpukon is:))

Előzmény: Jolimama (72270)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72274
Én is osztom álláspontodat!
Jó éjt mindenkinek!
Előzmény: ráhajtás (72273)
ráhajtás Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72273

Most elbúcsúzom!

Csinálok még egy két apróságot aztán megyek szunyálni!!!

Vigyázzatok Magatokra!!!!!!Holnap esni fog ernyő legyen Nálatok!!:):)

Ránk férne már egy kis napocska!!!:)

Jó éjszakát Mindenkinek!!!!

Puszi  ráhajtásÁgnes

ráhajtás Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72272
Jolimama!!!!:)Lekopogog nem vagyok beteg!!!!!:):)Köszönöm a bíztatást!!:):):):)
Előzmény: Jolimama (72270)
Kereszt_szem Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72271

ZsebiB

 

Szia Évi!

 

A piros nem Aida, mert azt nagyon utálom - nem szeretek varrni osztott himzővel -

és az a véleményem, hogy használati tárgyakra alkalmatnan, mert egy abroszt, asztalközepet mosni is kell, ezért gyöngyfonallal varrok.

 

Nyáron a budai várba a Mesterségek Ünnepén láttam sok keresztszemes teritőt, mind ekrű szinü takácsvászonra piros és fekete gyöngyfonallal volt varrva, természetesen igazi keresztszemes mintákkal. Engem nem a minta, hanem a vászon érdekelt. Ott helyben lebuktam több méter takácsvászonra, amit igazi

takácsmestertől vettem. Nagyon jó vele dolgozni, ha érdekel megadom a cimét, lehet tőle rendelni utánvéttel.

 

Panni

 

 

Előzmény: ZsebiB (72258)
Jolimama Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72270
Magdi06, megszenvedsz ezzel a pulcsival. Örülök, hogy a nyaka sikerült, ha összevarrtad, azért mutasd meg, hogy milyen lett.

szedit én is várom már, kiváncsi vagyok, hogy milyen lesz a horgolótű.

csongkadar-Mari jó a kosárkád, és a pillangók is szépek lettek. A kosárkában azok a tojások is saját diszítésüek?

szirmok az a baj, hogy mire Te ide tudsz jönni, legtöbbször már kevesen vannak fennt a topikon, én is csak ritkán.

ráhajtás-Ágnes nem szabad betegnek lenned, tudod, a tanulás most fontos. Aztán itt a húsvét, jöjjenek az alkotások is.

marizsu nagyon szép a takaró is, látszik, hogy szeretettel készült.

TJucus szépek készültek, amíg nem tudtál velünk lenni. Elfoglaltságod úgy látom lesz most is, nem fogsz unatkozni.

Gyöngyvirág meggyógyultál már teljesen? Milyen idő van Felétek? Gyere közénk, amikor csak időd engedi.

borcsimama jó kirándulásod volt, talán az idő sem volt olyan rossz, mint ma itt nálunk. Jól eláztam, esernyőt nem lehetett használni, olyan nagy szél volt.

Magdi68 jó ez a boleró, ilyeneket csináltunk többen is, én az unokámnak, a Anyukák meg a lánykáiknak. Tényleg praktikus.

hazyboszi-Gabci, örülök, hogy vagy:-)

Pmárti fényképezd majd le a virágokat, hadd gyönyörködjünk Sárikánk munkájában.

Magdi67, azokat a tojásokat, amiket szedit mutatott én úgy csináltam, hogy láncszemsort horgoltam és rátekertem a tojásra, persze ragasztani kellett. Köszönöm én is a hónapfordulós sütit.

antal laszlo sajnálom, hogy nem működik a programm, kiváncsian várom én is az újat.

Kereszt_szem-Panni gyönyörűek ezek a keresztszemes himzések. Nagy munka van benne.

csipkerózsi én is kérek pogácsát.:-))

További szép estét, és jó éjszakát Mindenkinek: Jolimama



ráhajtás Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72269
Száradnak a kosárkáim!:)A kokárdácska!!:)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72268
Hűha most el vagyok pirulva:))
Előzmény: ráhajtás (72266)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72267
Nagyon nagyon szépek! Te is kitartó vagy úgy mint én:))
Előzmény: Kereszt_szem (72245)
ráhajtás Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72266

Szép estét aranyos kislányok és kedves kisfiúk!!!

Annyi szépséget tettetek fel már megint,hogy szóhoz sem jutok!!!!Fantasztikus!!!Virágok,terítők,kokárdák,boleró...és még sorolhatnám!!!Gratulálok!!!!

De azért engedjétek meg,hogy Marinót kiemeljem!!Neki külön gratulálok!!:):):)

Egy két apróságot én is elkövettem!!!!!Igaz még száradnak,de megmutizom!!!

Sikerült kokárdát is csinálnom!!!:)Holnap már ki is biggyesztem a kabátomra!!!

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72265
Ez kellett az önérzetemnek :)) Jól esett!

Szeretem az olyan munkákat amikk megvalósítása sok időbe telík. Minnél tovább tart annál jobb. Összesen 35 csillag lesz. Most készítem a 20.-at

Előzmény: ZsebiB (72258)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72264
Magdus, kész meglepetés vagy! ennyi mindennel foglalkozni!
A Barbi nagyon édi a kis ruhácskával, mindkettő tetszik:))
Én még nem mertem nekifogni, félek, hogy nem úszom meg bontás nélkül...
Láttad, amit Párducka horgolt? Barbi-ruhát?Hát az is valami tüneményes!
Előzmény: Törölt nick (72255)
Kereszt_szem Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72263

 

magdi67

 

Attól egyediek, hogy általába csak  un. rece teritők mintáit varrom. Nekem pár éve ez a fóbiám. Néha kötök és nagy ritkán horgolok is.

 

Panni

Előzmény: Törölt nick (72255)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72262
Zsebib érdemes kipróbálni. mert jobb a tartása.Örülök, hogy érthető a leírásom:))
Keresztszem-Panni szépek a hímzések!
Előzmény: ZsebiB (72258)
Kereszt_szem Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72261

 

Edit

 

Köszönöm a dicséretet,ebben a csúnya időben a kézimunkán kívül semmi  más nem köti le az érdeklődésemet, csak ülök és varrok.

 

Régen beszéltünk egy 16-os vastagságu kék himzőfonalról, meg van még, mert változatlanul érdekelne.

 

Panni

 

 

Előzmény: szedit99 (72253)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72260
Szirmok-Viki köszönöm!
Judit nyisd az ablakod:))
Előzmény: szirmok (72248)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72259
Judit!
Köszönöm,hogy megfordítottad,Nekem a gépemen nem sikerült!
Előzmény: LRJudit (72257)
ZsebiB Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72258

Szedit drága! ha még senki sem jelentkezett a könyvre, szívesen lecsapnék rá :) Tudok németül és a német újságaim mellé jól nézne ki a könyv :) Köszönöm előre is!

nagyon szépeket alkottál amúgy! :) Mikor mész Gyepűre? 

 

Csipkerózsi! Köszönöm a magyarázatot, érthető ahogy leírtad! :) Mindenképpen kipróbálom, ha mégsem sikerülne, sikítok majd egy nagyot :)

 

Magdi! Költő veszett el benned, nagyon szép a versed, őszinte és megindító :) Ahogy olvastam, mintha számból vetted volna ki a szavakat, persze a rímes megfogalmazásom nem lett volna ilyen jó, mint a tied :)

 

Marino! Hát te már überprofi vagy! :) kifogytam a szavakból, annyira szép a munkád és kitartó vagy! :)

 

Kereszt szem-Panni! Nagyon szépek a terítőid :) A színes anyag Aida vászon vagy valami egyéb hímezhető anyag?

És Roller coasterrel meg Sim Cityvel meg hasonlókkal játszottál??? Ejha!!! Csodálkoztam is, amikor olvastam, hogy mikkel játszottál!! :) Nálunk ugyanezeket a játékokat vitték végig  tesómék, engem viszont nem sikerült megtanítaniuk rá. Hát te aztán nagyon ügyes vagy! :)

 

Olimama! Köszönöm szépen kedves szavaidat! :) Annak különösen örülök, hogy Párom támogatja valamennyi kézimunkás ötletemet a lakásunkba, így lesz mivel foglalatoskodnom majd a távolsági buszon :) Már fejlámpám is van, ha esetleg sötét lenne este :D

 

Na végzett a mosógép, megyek teregetni :D:D:D

Előzmény: szedit99 (72226)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72257
Előzmény: Törölt nick (72255)
szirmok Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72256
Már @-ban válaszoltam is, köszönöm.
Előzmény: matyólány (72254)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72255
Kereszt szemszépek és egyediek a terítőid.

Kaptam a lányomtól egy Barbit(megfordult a kocka,kis korában én vettem Neki,most Ő nekem)
Rittyentettem neki topic fonalból egy kötöttet,a másik pedig horgolás kötés kombinálása-ezek ilyen 20 perces ruhák,lesz szebb is!
Előzmény: Kereszt_szem (72245)
matyólány Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72254
Minta elküldve !
Előzmény: szirmok (72252)
szedit99 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72253
Nagyon szépek. És mennyi munka!
Előzmény: Kereszt_szem (72245)
szirmok Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72252
Arra gondolok, amiből még piros és sárga is van.
Előzmény: matyólány (72251)
matyólány Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72251

Szirmok-Viki

 

Arra gondolsz aminek olyan kereszt formájú a közepe ?

LRJudit Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72250
Én pogácsát kérek szépen!
szirmok Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72249

Marino78!

 

Már nagyon haladsz, és a kedvenc kék szinemmel csinálod!

LRJudit! Már megint szép és különleges kokárdákat alkottál!

Előzmény: Törölt nick (72241)
szirmok Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72248
Csipkerózsi, nagyon szépek a nárciszok, már várom az igaziakat is.
Előzmény: csipkerozsi (72221)
szirmok Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72247

Szép estét!

 

Matyólány, elkérhetném  a hóvirág és a középső tojásos képen lévő zöld tojás mitáját?

 

Előzmény: matyólány (71973)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72246
Nálad is tavaszodik rendesen:))
Ugye, hogy nem lehet abbahagyni?
Előzmény: Zuzana7346 (72235)
Kereszt_szem Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72245

Jolimama

 

Ezek töredékei  a műveimnek,még nincsenek mosva vasalva. A többit majd feltöltöm a képtáramba.

 

Panni

 

 

1234
fpárduc Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72244
Jól néz ki!

Előzmény: Törölt nick (72241)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72243
Hát igen, a szárak... az nem olyan egyszerű...
Előzmény: Zuzana7346 (72235)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72242
Sok szeretettel.Egészségedre!
Előzmény: Nagyi67 (72240)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72241
Nagyi67 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72240
magdi 67

Gratulálok, nagyon szép a versed!!!!!
Köszi a verset, és a sütit.
Előzmény: Törölt nick (72233)
szedit99 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72239
kedves Magdi! Jól láttad, gyöngyfonallal van körbetekergetve. Az egyik préselt virággal van teleragasztgatva.
Előzmény: Törölt nick (72228)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72238
Mindjárt mutatom:))
Előzmény: fpárduc (72237)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72237
Oké, akkor várom a frissebb verziót! :)
Jó munkát!


Marino! Hogy haladsz?
Előzmény: Törölt nick (72236)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72236
Á feladtam. Nem próbálom kijavítani (mivel nem tudom mit kellene).
Inkább a következő verziót próbálom befejezni (amiben már lehetőség lesz a színek csökkentésére is), azt már hamarabb elkezdtem, csak nem gondoltam, hogy ilyen sürgősen kell befejeznem.
Előzmény: fpárduc (72231)
Zuzana7346 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72235
Csipkerozsi - szépek a nárcisszaid. En is horgoltam már van kilenc, de csak a fejek készek, most meg kell oldanom a szárat, és hát leveleket még nem tudom hogy fogom meg oldani. No de majd meg lesz valahogy oldva.
csipkerozsi Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72234

Magdus köszönöm!

Nem keményítettem,jó tartása van a gyöngyfonalnak.

Sajnálom, hogy nem vagy jobban:((( Mielőbbi javulást kívánok.

A versed nagyon tetszik,gratula!

Előzmény: Törölt nick (72232)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72233
Nézzétek el nekem,ha nehezen is de tollat ragadtam:

1 hónapos vagyok ma a topikon,
Bár nem így képzeltem e napot.
Az agytekervényeim nehezen mozognak.
De azért én mégis tollat ragadtam.
Véletlen-e,hogy Rátok találtam,
Egy jó csapatra, kire mindíg vágytam!
Most már itt vagytok napjaimban,
Olvassuk egymás hsz-eit sorban.
Ha csak egy jó szóra,ötletre vágyom,
Ti meghallhatjátok kívánságom.
Válaszoltok rögtön,nyomban,
A megoldás kész,a gond elillan!
Köszönöm, hogy befogadtatok,
Kívánom,hogy töltsünk még együtt sok szép napot!


Kérem fogadjátok szeretettel ezt a szelet sütikét:
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72232
csipkerózsi! Ez már tényleg egy gyönyörűséges nárciszkert!Ezek a szépségek már ki vannak keményítve,vagy eleve ilyen jótartásu fonalból(milyenből?)horgoltad?
Sajnos nem vagyok jobban,várom nagyon a hétfői infúziót,meg ez a szürke ködös,esős idő is elég rossz hatással van még ráadásként!Kösz az érdeklődést.Puszi
Előzmény: csipkerozsi (72221)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72231
Te szegény!
Pedig nagyon jól használható volt.
Remélem sikerül orvosolni a hibát!
Előzmény: Törölt nick (72229)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72230

Fpárduc!

Ha nem csinálsz kört a közepébe, simán gyűrűk és ívek. Most éppen egy ilyen példányt csinálok. Majd felteszem jelölve a képtáramba.

Előzmény: fpárduc (72222)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72229
Na én is had panaszkodjam kicsit...
A keresztszemes programom már egy hete elérhetetlen. (igen, én tettem elérhetetlenné)
Történt ugyanis, hogy valamit állítgattak a szerveren, amitől nem működött. Ez még esetleg rendben is lenne. Viszont írtam nekik, hogy árulják már el mit változtattak, mert akkor tudom javítani a programot. Nem is válaszoltak...
Elég dühös vagyok, most próbálom írni a második verziót, de állandóan valami hibába futok (kevés a változóknak fenntartott hely, stb.)
Jelenleg nem tudom mikor lesz ismét programom...
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72228
szedit!
Nagyon szépeket alkottál.Gratula.A képen nem túl jól látszik,de zsinórozva vannak a csíkos tojások?
Előzmény: szedit99 (72225)
Kereszt_szem Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72227

Jolimama

 

Olvastam, hogy hiányoltál. Megyek megnézem a fényképezőgépemet, hogy működik-e,  már elég régen használtam igy előfordulhat, hogy töltenem kell.

Laci mintáit láttam és némelyiket letöltöttem.

 

Panni

Előzmény: Jolimama (72223)
szedit99 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72226
Nekem ez a kosárka is tetszik, egyszerű és gyorsan készül. Tavaly kaptam valakitől. Lehet beletenni apró csokitojást, kiscsibét, stb.
A múlt évi tojásaim egy része.
Kinek kell egy német nyelvű kézimunkakönyv jutányos áron? A varrás, a hímzés, a kötés, a horgolás alapelemeit tanítja, nagyon érthetően, sok mintával. 510 old.
Ha valakit érdekel, mélben megbeszéljük. Sajnos, én nem tudok németül, bár így is tanultam belőle.
Előzmény: szedit99 (72225)
szedit99 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72225
Jolimama Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72224
Rebeka55 ajánlott fel egy ajándékot a hónap munkáihoz. Köszönjük.

Jolimama Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72223
Keresztszem-Panni, már hiányoltunk. Laci leszámolható recemintákat tett fel a honlapjára. Nézd majd meg.
Meg is mutatod, hogy miket varrtál?
Előzmény: Kereszt_szem (72220)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72222
Szervusztok!
Szép esős, de kézimunkázós délutánt, estét mindenkinek!
Itt 10 mm eső esett le ma.

Ma is vezettem a Nívát! És ma nem fulladtam le!!!
Viszont annyira bepárásodtak az ablakok, hogy nem láttam ki, csak a fényfoltokat láttam a többi autóból visszafelé, így amikor be kellett volna balra fordulnom az irodához, inkább leálltam az út szélére, és amikor mindenki elment, akkor gyorsan befordultam.
Nagyon rendesek voltan a traktorosok, biztattak, hogy csak nyugodtan, nem kell izgulni, ők sem úgy születtek, hogy vezetni tudtak volna. Szóval ma jobb volt.

Hát tényleg nem egy női autó, de szerencsére én sem vagyok egy törékeny alkat a 174 centimmel, és a 70 kilómmal. Én vagyok eddig az erősebb! :)
Mondjuk azt megnézném, ha a 154 centis, 40 kilós évfolyamtársam elvezetné... :)


Más, mondhatni ON:
Judit!
Nagyon tetszik a kokárdád!
Én is szeretnék egy ilyet! De azt gondolom ehhez nem elég a tudásom!
Talán majd jövőre...
A táska készül, mint a Luca széke...
Most inkább hajócskázom mást, ha elkészül, mutatom.
Előzmény: LRJudit (72217)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72221

Szép estét lányok!

Borcsimama jó volt olvasni az élményeidet, és hogy Te is szeretnél virágot:))

Nagyon jó horgolni, nem lehet abbahagyni. Tehát: rajta!

Zuzana szívesen! igen, a nárcisznak van porzója, csak én még nem juttam odáig...

Andus nagyon szépek, tetszik a szára, tényleg jó a szívószál.

Házyboszi de jó "látni" újra:)))

És Téged is Ráhajtás-Ágika!

Magdus hogy vagy?

Zsebib lehet egybe horgolni,elkészíted a kezdő gyűrűt,ebbe a 12 rövid pálcát, és a következő sort nem úgy öltöd le, hogy az egész rövid pálcába, csak az egyik felébe, a szirmokat,majd utána a másik felébe kezded a kehely-részt. Nem tudom érthető-e?

Most már csokros nárciszok "nyílnak"nálam:))

És a sok finom kalács után, egy kis tepertős pogácsa, még meleg.                                                

 

Előzmény: ZsebiB (72216)
Kereszt_szem Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72220

 

Szép délutánt kivánok Mindenkinek.

 

Sajnos a netem hol működött, hol nem. Ettől nagyon  "pipás" voltam, kiderült, hogy a bejövő kábelem  számomra  érthetetlen módon megsérült. Igy az eltelt időszakbam második gyerekkoromat éltem és játszottam ilyenekkel:  Sim City,Roller Coaster, Fáraó, Zeus, Cezar, Civ City Rome, Settlers. Természetesen azért sokat himeztem is, miközben sürűn törölgettem az orromat, mert családom tagjaim a bacikat nem hagyták házon kivül.

Minden elmaradásomat visszaolvastam és rengeteg gyönyörűséget láttam.

 

Panni

olimama65 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72219

Sziasztok!

Jolimama! Köszi, remélem a következők még jobbak lesznek. Belejövök, mint kiskutya az ugatásba.

Látom nem csak nekem bajom, hogy esik, néha zuhog az eső, olyan kókadt vagyok, hogy elaludnék én is ültő helyemben, pedig nem szoktam.

Zsebib-Évikém! Örülök, hogy jelentkeztél, annak is, hogy szépen rendeződik az otthonotok. Szépeket műveltél Te is. A nárciszokat gyöngyfonalból csináltam és ráadásul még régi fajtából, ezért egy kicsit kókadtak azok is, majd kikeményítem őket. Ami gyöngyfonalat nemrég vettem, hát ég a föld közöttük a különbség, annyival keményebb, jobban tart. Ha lesz időm megpróbálom én is egybe horgolni a nárciszokat. Remélem sikerül.

TJucus! Neked is nagyon örülök, végre ennyi idő után jó lett a géped. Nagyon jók a munkáid, az ördög az szenzációs.

LRJudit! Én annak is nagyon örülnék, hogy ha nagyon hullámosat hajócskáznák.

November óta nem is volt a kezembe, egyenlőre nem is akarom elővenni. Majd összeszedem a bátorságomat és próbálgatom.

Azt meg már elfelejtettem, hogy még miről akartam írni, ez is az idő műve. Na majd olvasok még és akkor rájövök. Így is hosszú lettem.

Előzmény: ZsebiB (72216)
ZsebiB Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72218
Hűha, ha nem mondod, tényleg nem tűnik fel..
Bár így sem tűnik fel igazán, fotóról nézve mindkettő egyforma :)

De szerintem rajtatok kívül úgysincs senkinek ilyen szép kokárdája ott. :)
Előzmény: LRJudit (72217)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72217
Nos a képen nem igazán látszik, de a bal oldali kicsit hullámos, nem fekszik ki olyan szépen, mint a másik, amit azóta csináltam. Még egyet biztosan kell, aztán majd meglátom.
Előzmény: ZsebiB (72216)
ZsebiB Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72216
Sziasztok Lányok! :)

Annyira nagyon álmos vagyok emiatt a szürke idő miatt! Bár a kézimunkázós kedvemet ez sem tudja elvenni :) Csak az a tény, hogy munkahelyen csücsülök...

Hess hess sok csúnya szürke felhő!!

Marikje: örülök, hogy jól van kis barátném :) puszilom őt is és Hugicáját is :) Nagyon örülök, hogy várja a sulit, csak tartson ki az öröme addig is és az iskolában is :)

Olimama: akár mintáról, akár minta nélkül horgolsz, így is úgy is ügyes vagy, ez nem vitás! :) nagyon szépek lettek a nárciszaid is :) Milyen fonalból készültek?

FPárduc: le a kalappal előtted, hogy elvezetted azt a szörnyeteg autót. Sztem az amúgy sem nőnek való autó, de nagyon ügyesen és kitartóan helytálltál :) Még sosem vezettem Nívát, csak ültem benne, de amúgy sem a kényelméről híres...

TJucus: Örülök, hogy újra itt vagy te is közöttünk! :) Nagyon szépeket készítettél! :) Különösen az ördögfióka tetszik! :) Na nekem is kellene ilyeneket csinálnom, a 2 haramia öcsémnek :)

Csongkadar: nagyon helyesek a lepkéid! :) Már kész húsvéti arzenál elkészült Nálad, ahogy látom :) A tojásokon milyen díszítés van?

Csipkerózsi: komolyan lehet egybe horgolni a nárciszt? ejha! Akkor újra kell gondolnom! De köszi, hogy mondtad! :)

Magdi68: nagyon szép lett a boleró a leányodnak és így első rányézésre nem is tűnik bonyolult darabnak. Biztosan nagyon örült neki leányod :)

Hazyboszi! Jajj de jó téged újra "látni"!!! :)))

Andus! Te is nagyon belejöttél a nárciszhorgolásba :) Ügyes vagy :)

LRJudit! szerintem így is szép az a kokárda :) Miért nem az igazi Neked?

Jolimama! Köszönöm, igyekezni fogok :)


Puszi mindenkinek és további szép alkotós napot kívánok! :)

ZsebiB
szedit99 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72215
Köszönöm!
Előzmény: LRJudit (72208)
pmárti Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72214

Vmartina Rozika!

A postára megérkezett a csomag de nem hozta ki a postás hogy nehgy megázzon, úgyhogy spurizom a postára:-)))  Köszi puszi Márti

Jolimama Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72213
eicu, nagyon aranyosakat találtál.
Előzmény: eicu (72202)
Jolimama Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72212
Kedves nagyika, köszönöm a hozzászólásodat.

Remélem, azért kézimunkázol is? Osszad meg velünk a munkáidat is. örömmel látnám. Jolimama
Előzmény: nagyika4848 (72199)
Jolimama Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72211
szedit, bocsánat, nem volt netem, most csinálták meg.
A horgolótűre Judit már válaszolt. Nekem is ezt az árat írták.
Előzmény: szedit99 (72207)
Victoire Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72210
Sziasztok! Ezt most kaptam, hátha érdekel valakit:

2009. március 7-8-án szombat-vasárnap
a XI. Kézmûves Kiállítás és Vásár
a Petõfi Csarnokban
( 1146 Zichy Mihály út 14.)
Nyitva tartás: 10-18 óráig

Üdv és szebb napot mindenkinek! :)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72209
Az idei kicsit más, és még nem az igazi.
LRJudit Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72208

Idézet!

 

Kedves Lányok!

 

Sokan érdeklődtek bambusz zoknikötőtűk iránt. Sikerült beszerezünk. 3-as, 4-es, 5-ös méretben. 970.- és 1070Ft-os áron. Fent vannak a web-shopunkban.

 

Ezen kívül létezik bambusz horgolótű is, 2-5-ös méretig, 780.- Ha esetleg van rá érdeklődés, azt is tudunk rendelni.

 

Ida

Előzmény: szedit99 (72207)
szedit99 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72207
Jolimama!

Beszéltem Idáékkal, állítólag holnap meghozzák a horgolótűt. Az árát hirtelen nem tudták megmondani, azt mondták, keressem a topikban, de nem találom. Te emlékszel rá?
szedit99 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72206
Szerintem ez nagyon is ideillő. Köszönöm a kisgyerekes anyukák, nagyik nevében.
Előzmény: nagyika4848 (72199)
Marikje Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72205
A fele hszem eltünt és most nincs idő újraírni.
Előzmény: Marikje (72203)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72204
nagyika 4848,köszönjük,hogy benéztél hozzánk és elmondtad szakavatottként a véleményedet.Két,most már nagykorú gyermekem nevelgetése során,én is pont ezen a véleményen vagyok. Az a gyerek amelyik meg sem próbál egy kicsit hisztizni,az vagy mindent megkap,vagy nagyon fél a szüleitől,és ez a felnőtté válás során biztos,hogy kijön valamilyen formában,úgymond a gyermek sérülést szenved.
Előzmény: nagyika4848 (72199)
Marikje Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72203

LRJudit! Igen tudom köszi előre is)

eicu Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72202

A LÉNYEG LEMARADT!!!

 

eicu Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72201

Szép kézimunkás napot mindenkinek!

Sok szépet készítettetek mostanában. Nagyon érezni a munkákon a tavasz közeledtét.

Találtam valamit ami nekem nagyon megtetszett.

Ime!!!

 

pörsike Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72200
Köszönöm szépen, azt hiszem megpróbálkozom vele.
Előzmény: Magdi68 (72192)
nagyika4848 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72199

Sziasztok!

 

Bocsássatok meg, nem ezért regiszrtáltam tényleg, és nem is a topic-hoz való téma,

de úgyérzem le kell írnom.

Én  oviban pedagógus vagyok már több mint 20 éve. A kisgyerekeknek kell a hiszti,

nagyobb korukra ebből alakul majd ki a kompromisszumkészség. Nem szabad mindig "letörni a szarvukat" egy nemmel. Míg aprók hisztiznek..:) Ez van!:)

De ha néha!! elérik amit akarnak kisiskolás korukra megtanulnak a szavaikkal érvelni

ami nagyon fontos.

2 dolog miatt nem hisztiznek a gyerekek, az eggyik hogy túl katonás a rend otthon,

sem érv , sem kérés, sem hiszti nem használ és már meg sem próbálnak küzdeni semmiért, elérni semmit.

Vagy pedig első szusszra megkapnak mindent, fölösleges hisztizniük.

Ez eggyik sem jó! Nem "jógyereket" hanem majd leleményes talpraesett felnőtteket kell belőlük nevelni.

Persze nem is kis hisztérikákat..:)) De néha bizony kell engedni:)

 

Mégegyszer bocsánat az ide nem illő szövegért, csak nem akartam hogy egy ilyen

teljesen természetes dolog miatt kenődjön el pár anyuka.

 

Anitazsuzsa Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72198
Köszönöm szépen, van is nagyon szép türkiz fonalam, csak sajnos az időm nagyon véges. SZinte nem is tudok mostanában kézimunkázni, már jelentkeznek az elvonási tüneteim :-)
De azért lementettem, és tervben van. Még egyszer köszi.
Előzmény: Magdi68 (72177)
szaboildiko Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72197

Szegénykém! Egyszer én is jártam így és vagy két hétig a kezembe se vettem, olyan bosszantó, hogy már majdnem kész és figyelmetlenségből így jár az ember. Pedig nagyon szép lesz, ahogy láttam a képen, ügyes vagy.

Tjucus: a konyhai függönyöd nagyon tetszik föltennéd a mintáját.

marizsu2: a bébitakaró és a kis sapi gyönyörű, igen kreatív vagy. Én még mindíg a kínálóval kínlódom, de már a 3. kört készítem előbb-utóbb meg leszek vele, majd mutatom.

Előzmény: Magdi06 (72139)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72196
Előre is köszönöm!
Előzmény: csnemarika (72195)
csnemarika Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72195
Ami nálam volt, postáztam, nem tudom, mikor kap csomagot a barátnőm, de amint lesz, rögtön jelentem itt. Remélem, hogy Azsurka és Marizsu megkapták.
Előzmény: Törölt nick (72194)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72194
CSNEMARIKA! Lesz valami abból a felajánlott felvető fonalból,érdemes rá várni?
Előzmény: csnemarika (72191)
Zuzana7346 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72193
Andus - koszonom, akkor jol gondoltam, vagyis emlékeztem. Már akartam írni , mert valaki már feltett virágzo nárciszt, hogy nézze meg, de akkor már meg van oldva. Nálunk még csak úgy 8 cm-re vannik kint a foldbol, még egy kis ido el tellik mig kivirágzik..
Magdi68 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72192

 

Igen, ez egy hosszú téglalap 136x30 cm. (183x50 kocka ) De ez egyénenként változó, a szélességét a felkar vastagsága adja.Az újja össze varrást is csak próbával lehet meghatározni. Nálam ez a 66.-ik sorig tart.A szélcsipkével lehet még variálni, én 2 helyett 3 sort készítettem.És igen sokáig kerestem gyorsan-egyszerűen elkészíthető mintát, ami ráadásul a lányomnak is tetszik.

Előzmény: pörsike (72186)
csnemarika Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72191
Sziasztok! Tegnap megérkezett a fonalam, este át is vettem a postán. Gyönyörűek, el is kezdtem az egyiket. Marizsu és Azsurka! Ha megkaptátok az általam küldöttet, jelezzetek vissza. Hozzám egy hétig jött.
Jolimama Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72190
A 2hónapmunkájára várom a szavazatokat.
az adatlapomon lévő @-címre küldjétek, nicknév-sorszám és a kép alatti szám felírásával.
Mindkét kategóriában 1-1 szavazatot küldjetek.
Andus1975 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72189
Ilyen porzója van:
Zuzana7346 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72188
Sziaszotok!

Nálunk is az esonek futyog a lába, siettunk megcsinálni a foliankat amig még nem esik az eso.

Látom a nárciszok már folyamatban vannak.
Csipkerozsi koszi a mintát, de este megtaláltam a képtáradban, és kettot már meg is horgoltam, most kezdem a harmadikat. De szeretném megkérdezni, ezeknek a nárciszoknak a kozepében nincsen porzo? Nem találok otthon mu nárciszt, de úgy emlékszem hogy talán van benne, de nem vagyok biztos benne. Minden esetre majd én teszek bele ha nincs is.

Jaj nem tudom hogy ki horgolta azt a szép fekete bolerot, de nagyon szép.
Andus1975 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72187
Tényleg, ezt el is felejtettem: "olyan nincs is" :-))))
Én meg folytatom a nárciszgyártást. Addig míg nem lesz igazi, mármint a kertben.
Előzmény: LRJudit (72185)
pörsike Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72186
Szervusztok. Szép jó napot mindenkinek!

Magdi68! Ha jól értelmezem a szabásmintát akkor ez egy egyenesen horgolt téglalap
amit a jelöléseknél összevarrsz és az lesz az ujja. Azért érdeklődöm mert nekem is
kellene a menyeimnek ilyesmiket kötni, vagy horgolni. Ez egy nagyon jó modellnek
látszik, remélem nekik is tetszeni fog. Üdv: Margit
Előzmény: Magdi68 (72179)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72185

Teljes mértékben! A kedvencem: "olyan nem is létezik!"

Azt hiszem kell csinálnom néhány kokárdát!

A vakuval én sem vagyok nagy barátságban!

Előzmény: Andus1975 (72182)
Andus1975 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72184
LRJudit Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72183
Mindíg elfogy!
Előzmény: pmárti (72181)
Andus1975 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72182
Már azt hittem kötöszködsz :-))))

Amúgy nálunk 10 km-re van papírbolt, kisgyerekkel amúgy se nagyon tudok bámészkodni, meg unom, hogy állandóan semmi sincs, ami nekem kell, épp most fogyott el, sose volt ilyen, nem is tartunk, mert nincs rá igény mondatokat. Érted? Nekem egyszerűbb neten nézelődni és rendelni. Persze, én is szeretek nézelődni, ha lehetőségem nyílik rá.

Ezek a nárciszaim. Sajnos a vaku miatt nem valami jó képek lettek.

Előzmény: LRJudit (72175)
pmárti Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72181

Szép napot mindenkinek!

Jolimama!Köszönjük az  anyu jól van és nagyon nagy virággyártó lett, most ezt szereti csinálni mert gyorsan elkészül! A szárával bajlódtunk, zöld drótot kaptam a virágboltba arra szerkeszti fel, de most HPiroska lapját nézegetve, el is felejtettem hogy színes kendert is árulnak azt hiszem hogy megint megkeresem  @-ben mert azok nagyon szépek,meg kendercérnám is elfogyott már.Puszil ő is téged, és a topiktalálkozó is nagyon felvillanyozta, hogy megyünk majd! Pusz Márti

 

Juditka megsütöttem a csavarosodat, de azt hiszem elrontottam mert én tovább sütöttem mint írtad és egy kicsit "ropogós" lett a teteje, de így is elfogy!

 

A gyermekneveléshez  annyit:nem akarok okoskodni, de a következetesség a legfontosabb, meg azért nem árt fegyelmezni a csemetéket, na nem testi hanem szóbeli társalgásra gondoltam én is, igaz picik még, de azért mindent megértenek, ebben a korban lehet őket nagyon elrontani.Az hogy a régebben született gyermekek nem voltak annyira rosszak, talán elfeljtettük a csínytevéseket, na meg az is lehet hogy sőt biztos hogy annyi  külső inger éri a gyermekeket, tv stb hogy nem tudják szegénykék szelektálni.  A gyermekpórázt én személy szerint kifejezetten károsnak tartom, bocsánat érte! hogy leírom tegnap óta azon gondolkodom hogy leírjam e a véleményem remélem nem haragszol meg érte Survivor, de így nem tudja meg soha pici hogy mit szabad és mit nem,és  egy rossz reflex alakul ki benne, hogy húzásra állok meg! Bocsika de ez a véleményem Nagyon sok türelem és nagyon sok beszélgetés kell  hogy kialakuljanak a jó szokások  és a kis fejecskéjük azt tárolja el.

Nagyon jó lett a kis kardigán! Szépek a virágok,ezeket mind mentegetem Sárikámnak!!! Örülök hogy a régiek is egyre többen térnek vissza, Pusz mindenkinek Márti

 

LRJudit Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72180

Nem esik az eső!

Marcsi, tudod ez mit jelent?

Mindjárt jövök!

Előzmény: Marikje (72176)
Magdi68 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72179

 

Hát igen,ez most nagyon menő a lányoknál.Bevallom ez a második, mert az első túl szorosra sikerült.De nem veszett kárba,megörvendeztettük vele a barátnőjét.

Előzmény: szedit99 (72178)
szedit99 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72178
Jé! ugyanilyen fazont kért az én unokám is, csak kötöttet, és könyékig érő újjal. Sajnálom, hogy nem fotóztam le,mielőtt elküldtem volna neki.
Előzmény: Magdi68 (72177)
Magdi68 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72177

 

Köszönöm.

Mutatom a mintát is.Annyi a változás hogy az eredetin egyenes az ujja, a lányom pedig szűkre kérte.

Előzmény: Anitazsuzsa (72173)
Marikje Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72176

Fpárduc!

Ne is törődj a tegnapi nappal minden nap egy kicsit jobb lesz.

Amikor legelőször jöttem be Pestre én is a két sáv között jöttem a sorkosári felüljárón:) Volt kacsingatás a reflektorral.

Ma már a Népszínház útig jövök minden nap. És nagyon szeretek vezetni. A lényeg, hogy ne kezdj kapkodni. Mindenki lefulladhat .

LRJudit Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72175
Bocsánat, de olyan rég volt!
Előzmény: Andus1975 (72174)
Andus1975 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72174
Erre gondoltam, miért mondod, hogy összekeverlek vkivel?
Előzmény: LRJudit (72172)
Anitazsuzsa Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72173
Ez nagyon tetszik, gratulálok. Szabásminta, minta publikus?
Előzmény: Magdi68 (72170)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72172

Szép jóreggelt!

Andus!

Kivel keversz össze? Nem tudom milyen bolt címét kéred. Amiket írtál, egy sima papírboltban is beszerezhető dolgok. Ha a kézműves emlegetett boltra gondolsz, onnan én még nem rendeltem, azt hiszem van alsó vásárlási határ is. Tulajdonképpen nincs olyan drága postaköltség, ami több lenne, mintha felülnék tömegközlekedésre, és az időről még említést sem tettem. Persze, ha pontosan tudom mi kell. De egy jó kis nézelődésnek nincs párja.

Erre gondolsz?

http://www.opitec.hu/index.php

Előzmény: Andus1975 (72169)
hazyboszi Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72171
Sziasztok.

Szép napot mindenkinek,mert ugye már tavasz van...)
Csak bejelentkeztem,VAGYOK, nem tüntem el,minden nap olvasok és ügyködöm lassan már a kis kagylóimon is.....
Mindenkit puszilok. Nagyon klassz társaság,örülök,hogy ismét ide tudok ülni:))))




Magdi68 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72170

 

Jó reggelt,szép napot!

Már megint sok szép munka született, igazi tavaszi hangulat van a topikon a sok szép virág által.A csibés terítők meg már a húsvétot idézik.

Szeretném megmutatni mivel foglalatoskodtam az elmúlt hetekben.Kis fekete bolerót ( vagy minek nevezzem ) horgoltam a lányomnak, Piroska fonalból, 2-es tűvel.

Andus1975 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72169

Jó reggelt mindenkinek!

 

fpárduc!  Megértelek, és együttérzek veled  a vezetéssel kapcsolatban. Hidd el, menni fog az lábremegés nélkül  i s, csak  idő  kell. Eddig  én is úgy voltam, hogy ha tudtam, hogy másnap vezetnem  k ell, akkor  alig aludtam éjszaka. Most már nem izgulok  annyira.

 

LRJudit! Megírnád  annak  a boltnak a  webcímét, ahol kellékeket árulnak. Mindig  szoktad írni, de most nem találom.  Elolvastam a virág összeállítást, és zselés ragasztó, meg hurkapálcika, stb. kellene. Talán o tt árulnak ilyeneket.

 

 

szedit99 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72168
Jóreggelt!

Egy kis kiegészítés. Egyik barátnőm kamaszodó lánya így hisztizett:
-....akkor én kiugrok az ablakon!
A barátnőm kinyitotta az ablakot:
-Tessék!

Ettől elmúlt az ugorhatnékja.
Előzmény: borcsimama (72166)
borcsimama Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72167
borcsimama Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72166
Vidám reggelt!!

Erzsike, én is észrevettem, hogy ez a fonal pont a fele annak, amit a Lidl árult, de még mindig olcsóbb, mint a fonalüzletekben. Remélhetőleg, a Lidl-ben is lesz még, hiszen a karácsonyi fonalakat az ezüstöset, meg az aranyosat még febr. elején is árulták. Bár lehet, hogy az nem volt ennyire kelendő.

Tegnap voltunk a Reában.Tobzódtuk a szépségekben, de csak kicsit csábultunk el 2300.-Ft erejéig. Nem is tudom, hogy bírtam megállni, de sikerült.

Azután meg átmentünk a sárkánycenterbe (kínai piac Lőrincen) reggel 9-kor mentünk itthonról és 3-ra értem haza. Jól kicsámborogtuk magunkat a barátnőmmel, és még nem is néztünk meg mindent, úgyhogy hamarosan "esmételjük) A férjemmel összetalálkoztam az utcánk sarkán, ő akkor jött haza munkából, és csodálkozott, hogy még csak most csámborgok haza.

A gyerekneveléshez én is egy picit hozzá szeretnék szólni. Sosem voltam az erőszakos fegyelmezésnek a híve, inkább az elterelő hadművelet volt, akkor nem volt sem hiszti, sem pedig mérgeskedés. A fiam kezdett hisztizni, ha nem kapott meg valamit amit akart, akkor elkezdte a fali csapba ütögetni a fejét. Gyorsan rohanás oda, nehogy valami baj legyen. De nem múlt el, ez az akaratossága, és akkor beszéltem egy anyukával, akinek meg a lánya úgy hisztizett, hogy szólt az anyjának, hogy elájulok. Na ott is az anyuka gyorsan elkapta, nehogy baja essék. Neki a doktornő tanácsolta, próbálja meg hagyja elájulni na a gyerek kezdte a műveletet, anyja nem segített, na ez volt az utolsó "ájulása" utána intha elvágták volna. Na ezt én is kipróbáltam, hagytam, hogy menjen a fiam a csaphoz, verje a fejét. Na ő sem próbálkozott többet.

veszekedtem a gyerekekkel, de én soha nem emeltem kezet rájuk, ők nem kaptak verést soha. Rosszul mondom, a kislányom egyszer szájon ütöttem, mert jött anyukám, és mondta, hogy a gyerek azt mondta neki, hogy hülye, volt 3 éves a lányom, no akkor visszakézből kapott a gyűrűs ujjammal a szájára, egyből eleredt a vér a szájából, no akkor megfogadtam, hogy soha többet. De nem is kellett, mert mindketten nagyon jó gyerekek voltak. Mondta is a férjem, hogy ezek a gyerekek már ilyen jó nevelten születtek.Az igazság az, hogy könnyen kezelhető gyerekek voltak.

Bocsánat, kissé hosszúra sikeredtem.

Lányok, megint elkápráztattatok ezekkel a gyönyörűséges munkákkal. A virágok, a pipis terítő és még sorolhatnám, most már én is akarok egy virágot!!!!!!!!!!!!!!! Szép napot kívánok!!
Előzmény: zöldtengerszem (72090)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.05 0 0 72165
Jó reggelt!
Na egész éjjel vezettem, álmomban, olyan fáradt vagyok, mintha tényleg vezettem volna.... De rájöttem, hogy mit is rontottam el.
Marino! Bocsi hogy nem válaszoltam este, de olyan hulla fáradt lettem egyik pillanatról a másikra, hogy csak arra voltam képes, hogy be vánszorogjak az ágyba aludni.
Amúgy csak úgy értettem, hogy kár, hogy nem hajócskával csinálod, hanem tűvel, de így is nagyon szép!!!
Amúgy nincs bajom a tűs frivolitással, csak nekem az bonyolultabbnak tűnik. Csak ennyi...
Előzmény: Törölt nick (72150)
TJucus Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72164

MOndtam ugye, hogy nem tudok leszakadni innen!

Marizsu, az ördögöcske úgy készült, hogy a feje egy golyó behorgolva, a teste egy kitömött hurkaforma, kb. a gömb nagysága, tetszés szerint. A karja és a lába szintén egy-egy hurka, (na jó, kettő) kb. 5-6 lsz-re kezdve. Utána ezeket is kitömtem, és összevarrtam az egészet. A szarvát meg ráhímeztem. Remélem azért érthető voltam. Ha nem, még próbálkozom érthetőbb leírással. Szóval semmiféle mintám nem volt, csak a saját kútfejem. Az meg elég mély.

Előzmény: marizsu2 (72161)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72163

Jucus nagyon szépek a karácsonyi dolgok, mindenik tetszik, de főképpen a piros ruhás angyalka, felismerem Exi stílusát, annyira bájos:))

Jolimama köszönöm a dícséretet:)) Tényleg jó horgolni, és most egy kicsit másabbak, majd mutatom.

Zsebib kipróbáltam, lehet egybe is horgolni.

Zuzana megvan a nárcisz a képtáramban, a Horgolt virágok c. albumban, és itt is:

Nárcisz
Előzmény: Zuzana7346 (72131)
zsoka63 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72162
horgica küldtem mail.t magdi kitartás, gyakorlat teszi a mestert ha mást is érdekel betettem a képtárba az olvasót. a rajz nem szakszerű de remélem érthető:)
marizsu2 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72161

Szedit99:  nem felejtettem el a kötőtűt holnap kap árut, akkor kiderül sikerült e beszerezni.

 

Judit: igérem csináltok fotót legközelebb

 

Tjucus: de jó hogy te is előkerültél. nagyon szépeket horgoltál megint. Az az ördög nagyon jópofa , mintáját felrakod?

Előzmény: LRJudit (72159)
gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72160
Üdvözlet, régi- és új fórumozók!

Virágtémához egy régebbi hsz-em, ismét aktuális:

virágszárnak való drótot én pici hobbiboltban kaptam (gondolom nagyból szerzi be ő is), kemény 4 Ft. darabja. A rögzítéssel én is szórakozom egy keveset, ragasztom, beledugom, varrom, hogy elég stabil legyen. Itt egy örökzöld virágkészítési mód magyarul: http://www.kenderfono.com/kezmuveskor/index.php?menu=814 Itt szárra is van klassz megoldás, nekem ez is bevált. Gondolom, nemcsak kender, hanem bármilyen fonallal elkészíthető.

 

kötött virág lépésről-lépésre

http://members.home.nl/tdpj/Patronen/Bloem/Flower.htm

 

Gratulálok az újabb és újabb elkészült szép munkáitokhoz, további jó alkotást!

Én tegnap és ma horgoltam 3 kokárdát, ismét páromnak és magyar kolléganőmnek lesz majd meglepi. És 3 ablakunkba tervezek díszt, 1 már kész is van, majd fotózom és mutatom.

Jó éjt!

LRJudit Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72159

Egészségtekre!

Akkor bővült a választék. Azért egyszer muti meg!

Előzmény: marizsu2 (72156)
TJucus Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72158
Marizsu, ez nagyon-nagyon szép.
Előzmény: marizsu2 (72156)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72157
Észnél kell lenni!
Előzmény: Törölt nick (72154)
marizsu2 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72156

Olimama: gyönyörű nárciszokat horgoltál

 

Judit: megsült a túrós kalács, csak nem tudtam lefényképezni, mert nekiláttak megenni. Egy kicsit megrepedt a teteje de nem jött ki a túró

 

Közben elkészült a takaró , végül is én terveztem a mintát mert nem találtam olyat ami tetszett.

TJucus Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72155

Már megint itt vagyok. Lehet, hogy most 1-2 napig a csapból is én fogok folyni. Tisztára elvonási tüneteim voltak már.

Megmutatok egy-két alkotásomat, kicsit visszaidézve a karácsonyt. De "dicsekedni akarok". Ugye nem baj?????

Először egy krampuszka, amit az unokáim kaptak a hóemberrel együtt. Azt még mutattam, úgy emlékszem. Utána az első lapos angyalom,még félig készen. A könyhafüggönyöm, a feldíszített fa, egy angyalka és egy varrott angyalka, még szárnyak nélkül, Exiefo kedves és hathatós segítségével.

Hát ennyi mára, remélem még elfogadjátok.

Húsvéti dolgokat most biztos nem fogok csinálni, nem jut rá időm.

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72154
http://www.internationaloldlacers.org/MarthaEssPOM/marthaessPOM.html
Előzmény: Törölt nick (72153)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72153
ez jó bonyolultnak látszik:)
ráhajtás Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72152

Drága kislányok és kisfiúk!!!!

Remélem most sikerül elküldenem eme üzenetemet!

Ha nem üvöltök!Tegnap óta nem küldi a gépem el amit írok!!!

Visszanéztem a munkáitokat még tegnap,de már nem tudtam elküldeni amit írtam!!Ha ost sem sikerül ....!!!!!!

Nos!Azt szerettem volna tegnap közölni,hogy még szerencse,hogy a kezem az álam alá raktam,mert már leesett volna!!!!!Ennyi szépséget még nem láttam!!!!!!!!!!

Nem sorolok neveket!!!Mindenkinek gratulálok!!!!!!!!!Komolyan le a kalappal előttetek!!!!!!!!!

Jolimama!Köszönöm a kérdést a tanulás jól megy!Már túl vagyok egy modulzáró vizsgán!!Jól sikerült!!!!!Jövőhét pénteken lesz mégegy!!Szorgalmasan forgatom a könyvet!!!!

Most viszont fáj egy kicsit a fejem és ami meglep,hogy mind a két lábam fáj!Remélem nem influenza kezdeményeződés:):):):):):)

Most köszönök el,mert félek hogy később megint valami technikai málőr történik!!!!!!:)

Puszi Mindenkinek!!!!Vigyázzatok Magatokra!!!!!Betegeknek gyógyulást minél hamarabb!!!!!!!!!!!!!!

 

LRJudit Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72151

Szirmok!

Finom is volt!

Egy nap kötök, egy-két nap horgolok.

Előzmény: szirmok (72149)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72150
Na jól van akkor továbra is lesznek részletek minden nap:)) Ma nem dolgoztam rajta, mert a hónap munkályát készítettem el. Hogy érted hogy a hajócska nem jöttbe?
Előzmény: fpárduc (72147)
szirmok Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72149

Sziasztok!

 

Hova lettetek, alig van itt valaki.

Fpárduc, hidd el némi gyakorlat és nem lesz problémád a vezetéssel.

Tjucus, üdv a fedélzeten, de jó hogy már megint itt lehetsz.

LRjudit, abban a tárcsában a sültek, nagyon finomnak látszanak.

Mi újság a kötéssel? N hidd h elfelejtettük....:)

 

 

 

 

fpárduc Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72148
Szóval nagyon megy ez neked...
Én meg megyek aludni, mert már nem látok ki a fejemből...
Előzmény: fpárduc (72147)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72147
Kár. :(
Pedig olyan jó nézni, ahogy nől, és egyre több csillagból áll. Nagyon meg ez neked. Picit sajnálom, hogy a hajócska nem jött be, de azért meg lehet ezt oldani nélküle is :)
Előzmény: Törölt nick (72146)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72146
Legközelebb már csak akkor mutatom meg ha kész lesz:))
Előzmény: Jolimama (72137)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72145
JOLIMAMA! Köszönjük szavaidat,Te tényleg egy igazi tyúkanyó vagy,akinek minden csibéjére gondja van.
Előzmény: Jolimama (72137)
TJucus Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72144

Köszönöm a szíves visszafogadást!

LRJudit! Maradtam aki voltam (remélem!)

Majd teszek fel képeket, csak még a csatlakozót kell megtalálnom, nagyon be lett építve a gép, ki kell bányásszam. De majd alakul minden.

Nagyon sok minden szépet alkottatok, nem is fogom győzni nézegetni. Én most el vagyok foglalva a keresztszemmel, meg nyári kardigánt horgolok a lányoknak.

csongkadar2 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72143

Szervusztok kedves kézimunkázók!

 

Annyira jó érzés,hogy ide lehet jönni gyönyörködni, ötletelni. Sajnos még nem sokat ismerek közületek, de remélem idővel az is menni fog.

Nagyon tetszenek a nárciszok, csipkék, terítők és minden amit láttam a fórumon.

Én is elhoztam a pillangókat aminek a mintáit tőletek kaptam. Tavaly én ilyen kosárkát horgoltam. Jó alkotást a következő napokra és szép álmokat kívánok:Mari

szedit99 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72142
Nem szakszerű, de jó! Nekünk is van ilyen, szeretünk rajta sütögetni.

Jolimama! Még nem kaptam választ. Azt hiszem, holnap felhívom telefonon.

Marizsu! Megnéznéd, hogy van-e már négyes világító kötőtű? A doktornőmnek szeretném vinni Farkasgyepűre, nagy kézimunkás, biztos örülne neki.

Anyukák, nagyik! Talán ki lehetne elemezni, mitől nyugtalanok, "hisztisek" a mai kisgyerekek. Mindenesetre nagyon sok fiatal anyuka, régi tanítványaim panaszkodnak erre. A gyerekeim nem voltak ilyenek, az unokák sem, /már huszonévesek/ de adédunokák már igen. Vígasztalásul: a nyolc éves nagyon sokat csillapodott, igaz, sok energiájába került a szülőknek. De a másfél éves már mutogatja oroszlánkörmeit.
Előzmény: LRJudit (72136)
olimama65 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72141
Zuzanna! Szebbeket fogok legalábbis remélem, ha a szép fonalaim nálam lesznek. Ha lemegy a kokárdázás és a húsvéti horgolás, akkor csak virággal fogok foglalkozni.
Előzmény: Zuzana7346 (72131)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72140
Nem, a cakkos és a nem cakkos ugyanarra a feladatra van, csak a cakkos alaposabb.
És ez amit mutatsz egy teljesen szakszerű használat: a tárcsa újjászületése címmel...
:D
Előzmény: LRJudit (72136)
Magdi06 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72139

Szerbusztok,

sikerült a pulover nyaka (nagyobb tűméret és az áthúzom a szemet módszerrel)

Aztán elkezdtem összevarrni. Amikor 3/4-ig megvoltam azt vettem észre, hogy az egyik oldal hosszabb mint a másik. Kicsit visszabontottam, meghuzigáltam és ügyesen összevarrtam egyformára. Mutatom a gyermekemnek és nagy megdöbbenéssel vettem észre, hogy az oldalához varrtam a karját.

Eszem, mint egy lavor lepkének. Félre tettem és rá sem nézek.

 

Jolimama Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72138
További szép estét kívánok Mindenkinek. Jolimama
Előzmény: Jolimama (72137)
Jolimama Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72137
Survivor, örülök, hogy megtaláltad amit kerestél. Még most is mosolygok, ha eszembe jut, hogy a telefonban nem ismertelek fel.
A gyereknevelés, az bizony nem könnyű, ezt Te már tudod. Nem rontottál el semmit, minden kisgyerek más, egy a fontos, legyél mindig következetes. Meg lesz az eredménye.

Szedit, remélem azóta már kaptál választ Idáéktól, én is nagyon kiváncsi vagyok milyenek a horgolótűk.

matyólány köszönöm a mintát, megkaptam.

marizsu, igen az én kisunokám is Kincső. Jó egészséget kívánok Neki és a Családnak is.
Szépek ezek a virágok, amiket találtál.

marino egyszer csak meglepsz bennünket a kész terítővel. Gyárthatod akkor sorban a családnak. Nagyon szép.

Rebeka nagyon szépeket készítettél. Örülök, hogy most már a szemed is rendben van.

magdy70, azért egy-egy beköszönésre lépj is be. Majd csak lesz idő kezedbe venni a horgolótűt is.

borcsimama büszke is vagyok a topik minden tagjára. Örülök, hogy együtt lehetünk.

pmárti, Sárikánk hogy van? Miket horgol mostanában? Puszilom

Andi a gyerekszámot én is szívesen megnézném.

Andus nagyon szép a csibés terítőd, nem hiányzik a többi sor.

livia néni csodálatos a krókuszod. Olyan jó látni, csak itt lesz már végre a tavasz.

Magdi67 biztos segíteni fog a kezelés, és hamar rendbe fogsz jönni.

ZsebiB sok örömet Neked az új otthonodban.

Marikje körülnézünk majd a kötőtűim között, ha itt leszel.

olimama szépségesek a nárciszok.

fpárduc mozgalmas nap volt. Tanulság, hogy többször kell vezetni.

csipkerózsi szaporodnak a nárciszok szépen. Öröm nézni őket.

TJucus, elhiszem, hogy örülsz a gépednek, hiányoztál Te is közülünk. Örülök Neked is. Jelentkezz, amikor csak tudsz.
Az adatlapjainkon majdnem mindenkinek ott van a @-címe, megtalálod.

Off téma pedig nincs, bármit megbeszélhetünk, és higgyétek el, segítőszándékkal írjuk azt, amit tapasztaltunk.

LRJudit Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72136
Ezek szerint a cakkos ill. nem cakkos más feladatra van? Bocsánat, de még nem találkoztam hozzáértővel. Ez itt egy teljesen nem szakszerű használat!
Előzmény: fpárduc (72134)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72135
Én ahogy emlékszem egyszer próbáltam hisztizni kisgyerekként, nem jött be...
De szerintem, ha elvonod valahogy a figyelmét, akkor talán abbahagyja....
De inkább ebbe nem folyok bele, mert nincs gyerekem, és azt hiszem ez egy olyan téma, amit így kívülállóként könnyű félre érteni, és nem megérteni, bár én együtt érzek veled...
És mint a korábbi témafelvetésem mutatja, nem baj ha off a téma, ez speciel engem érdekel. Mármint az, hogy mit lehet kezdeni egy hisztis gyerekkel, mert ha majd a jövőbeni utód csak egy picit hasonlít rám, akkor nekem is meg kell ezzel a problémával küzdenem.

On:
Eddig ennyi készült el:
Előzmény: Survivor69 (72132)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72134
Az a tárcsa tárcsája! :)
Az más művelő eszköz... :)
Ilyenről való, csak gondolom nem cakkos a széle...
Előzmény: LRJudit (72130)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72133
Nem vagy béna,és nem lehet mindenki tökéletes és offfffffffffff!
Előzmény: Survivor69 (72132)
Survivor69 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72132
oké, ezesetben én vagyok a béna és elcsesztem.
És én is lezártam az offot.

További szép estét mindenkinek.


Előzmény: LRJudit (72106)
Zuzana7346 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72131
Sziasztok!

Adus - Olimama nagyon szépeket horgoltatok. Olimama a falad igazán kék, legalább is a képen így látszik.

Csipkerozsi - ez a szép nárcisz meg van a képtáradban? Mert nagyon szép és megyek mindjárt eggyet horgolok, ha sikerul. Gyonyoru a Tied.
LRJudit Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72130

Jucus!

Üdvözöllek közöttünk, egy-két bemutatkozó szót esetleg kaphatunk? HAHAHA!

Szép kis feladataid vannak!

Marcsi!

Ebben a pillanatban megérkezett a leveled.

Fpárduc!

Így már értem. 1-2 igazi boronatárcsánk van lábakkal, sütésre.

Előzmény: TJucus (72128)
TJucus Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72129
Ja, és nagy szeretettel köszöntök mindenkit, aki új a fórumon, legalábbis azóta, mióta én kényszerszabadságon voltam. Látom szép számmal vagytok. Igazán jó dolog ez ugye?
TJucus Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72128

Hát szervusztok, Kedves Kislányok!

Végre, végre, végre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van gépem és tudok csatlakozni hozzátok. Remélem még nem felejtettetek el egészen. Nagyon sokat gondoltam RÁTOK, de gépközelbe max. annyira kerültem, hogy belenéztem a fórumba.

Mostmár majd  rendszeresen itt leszek, és pótolom amit lehet. Azt nem hiszem, hogy az elmúlt 3 hónapot vissza tudom nézni, de majd igyekszem kicsit kutakodni.

Dolgoztam ám azért, majd teszek fel egy két képet utólag, visszaidézve a karácsonyt.

Most meg megint esküvő projektbe kezdtem, a hugom egyszem leánykája meg férjhez júmiusban, nagy-nagy buli lesz, és én varrom a koszorúslányok ruháit, persze az én unokáim lesznek azok. Meg ugye a szokásos gyűrűpárna, meg miegyéb ajándékok. Szóval megint van mit csinálnom, csak éppen magamra nem lesz sok időm. De szorgoskodom ezerrel.

Remélem mind jól vagytok, mindenkinek akit illet utólag is boldog születésnapot,névnapot, miegyebet. Gratulálok az ikrekhez, Ágnes ugye jól tudom?! Ha nem bocsi, de mindenem elveszett, és csak az emlékeimből élek.

Kérlek is benneteket, hogy aki úgy gondolja, és megvan a cÍmem, jelentkezzetek be mert minden cím elveszett. Az én emilem a régi.

Most millió puszi mindnyájatoknak és  nagyon-nagyon örülök, hogy újra itt lehetek.

csipkerozsi Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72127

Olimama úgy örülök:))) Nagyon szépek, gratula!! ugye, hogy nem lehet abbahagyni?

De jó, hogy másnak is tetszik!

Szebib én külön horgoltam, lehet megpróbálom egybe is...

Párducka hát nem semmi, amin keresztül mentél!

Előzmény: olimama65 (72115)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72126
Olimama! Nem baj, a virágok legalább jobban látszanak! És nagyon szépek.

A terítők is szépek, meg az ágytakaró!!! Na azt nagyon irigylem!!!!
Még kell hozzá gyűjtenem fonalat, majd tíz-húsz év múlva lesz annyi maradékom, hogy neki álljak egy szép nagy ágytakaró horgolásának...
Előzmény: olimama65 (72124)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72125
Egy olyan borona, amin a tüskék kissebbek mint a hagyományoson, és a réten húzkodják, hogy elsimítsa a "pucoktúrásokat", és picit felszaggatva a füvet megszellőztesse. Valami ilyesmi, csak fekete, és sokkal nagyobb
Előzmény: LRJudit (72122)
olimama65 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72124

Írtam már sokszor, hogy nem értek a fényképezéshez. Biztos a vakutól van, de nekem nem kék a konyhám fala, hanem mésszel meszelt fehér. Hogy lett ilyen kék?

 

olimama65 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72123

Marikje és Magdi! Köszi szépen, tényleg beleszerelmesedtem. Hát amikor ma még feltette a Csipkerózsi azt a fehéret, hát elaléltam, pedig most kellene jó pár kokordát horgolnom, de ahhoz semmi kedvem. Csöpi, Horgica és Nyuszterenka-Hajnika mindig bíztatott, hogy horgoljak virágot. Nem mertem nekiállni, most meg nem akarom abbahagyni.

Marikje! Én is nézzem a szekrényemet? Szerintem találok ott tűket, akkor szívesen küldöm. Ha jól emkékszem jó vastag, azt hiszem 6-os az biztos, hogy van, csak azt nem tudom, hogy milyen minőség.

Előzmény: Marikje (72116)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72122

Ez így rendben is van.

De mi az a rétborona?

Előzmény: fpárduc (72120)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72121
Várom! Ha nem esik, holnap elindul!
Előzmény: Marikje (72119)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72120
Szervusztok!
OFF:
Ma nagyon elfáradtam....
Délután vezetnem kellett!!
Nívát.... Mondanom sem kell, hogy persze hogy elromlott alattam... Most vezettem először a jogsit megszerző vizsgám óta..(2007 nyara óta)
Na hát volt egy élmény... Legszívesebben holnap be sem mennék a munkahelyemre, sőt elbújnék inkább... Ha egymás után 8szor nem fulladtam le, akkor egyszer sem... ráadásul a falu közepén... Szóval égtem ezerrel, és beidegesedtem nagyon, hogy remegett a lábam, így méginkább nem tudtam elindulni. A főnököm jót szórakozott, az tuti...
Na valahogy elindultam, robogtam a réten, átrongyoltam az erdősávon, útnak alig nevezhető nyiladékon, kátyúkon, stb.
Megálltunk megnézni a rétboronát... Rájöttem, bár eddig is szerettem sétálni, de sokkal jobban érzem magam, ha a földet érzem a talpam alatt....
Na vissza ültünk, megint a szokások lefulladás... Nyomjam a gázt, ne ugorjak le a kuplungról, oké csúsztatom, de lefullad. Nyomom tövig a pedált, nem gyorsul az autó. Kiérünk a földútra, nyomom a gázt, nem gyorsulunk. Füst szag...
Hát ez nem jó... nem baj, nyomon a gátz, autó lassul, egyszercsak füst jön a kerekek felől. Megállok, megnézzük, a fékek füstölnek. A főnök beül, nem bírja benyomni a fékpedált. Úgy beállt, hogy beizzott a ferrodol a fékben... Telefon a műhelybe, jöjjenek, csináljanak valamit.
Kijöttek egy fél óra múlva, mi addig nézegetjük az erdőt, tele hóvirággal, kár hogy nem lehet szedni...
Várunk... Eső elered... eláll...
Ifa jön, két fiatal srác, akik szerelték délelőtt kiszállnak, persze széles vigyorral...
Én süllyedek, ők szerelnek, hát bizony a fékrásegítő, amit délelőtt szereltek na az nem volt jó. Szét szedik, összerakják... Jó a fék. Oké, főnök elrongyol vele, vissza jön, én a kormány mögé ülök, na a srácok csak menjenek el az ifával, én meg majd megyek utánuk...
Nem félre állnak, oké, akkor elindulok. És csoda: nem fulladtam le, csak egyet ugrott az autó, na gondoltam ha ilyen szépen sikerült, akkor spuri! Kettesben tovaszáguldottam a földesúton, nagy gödör nemszámít... csak érjek már vissza...
Vissza értem, leraktam az autót, nem lehet bezárni... nagyszerű, közben a kormány sem volt a helyzet magaslatán... Lehet, hogy azért holnap mégis be megyek...
Bocsánat az off-ért de ezt el kellett mondanom valakinek...
ON
Na megyek ismerős terepre, és horgolok... :D Ott legalább már van gyakorlatom!!!!
Marikje Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72119
De jóó szekrényed van:) Nekem is kell egy ilyen. Köszi előre is cím ment .
Előzmény: LRJudit (72118)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72118

Marcsi!

Én a szekrényemben találtam két ilyen kötőtűt, 4-es és 6-os méretben. Címed emilben és megy boritékban. De hol lehet az 5-ös? Még futok 1-2 kört.

Előzmény: Marikje (72114)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72117
OLIMAMA! Te a topik virág gyárosa lettél.Szinte gépies módon gyártod a szebbnél szebb virágokat.Nálad már tényleg tavasz van.További jó munkát a többihez is:-)
Előzmény: olimama65 (72115)
Marikje Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72116
Olimama! Ezek keményítés nélkül is nagyon szépek gratula.
Előzmény: olimama65 (72115)
olimama65 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72115
LRJudit, Zsebib, PMárti! Köszi a dicséretet, de ezek a kosárkák csak próbadarabok, azt mutattam, hogy sikerült lehorgolni először minta nélkül, utána meg mintáról. Remélem a kemény, jó minőségű fonalból szépek lesznek.
Csipkerózsi! Úgy beleszerelmesedtem a nárciszodba, hogy rohammunkába kezdtem. Igaz sárgából most nem volt itthon csak gyöngyfonal több színben, ezekből horgoltam tegnap este és ma összesen 5 db-ot. Mivel mást nem találtam hirtelen egy aranyeső-ágra tűztem őket, hogy megmutathassam. Majd kikeményítem és akkor szerintem szebbek lesznek.
Előzmény: csipkerozsi (72087)
Marikje Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72114

Jut eszembe! Nem tudtok valahol fém körkötőtűt, de nem teflonbevonatosat?

A kedvenc tűm ilyen , de csak egy 3 mm es van szeretnék vastagabbat is venni. Nem az az üreges fém hanem tömör. Nem találok sehol ilyet.

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72113
Barbi topik fonalban?!?
Marikje Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72112
Így van:) 
Előzmény: Andus1975 (72110)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72111
Hiszti korszak a gyerekek 99%-nál van,ez a természetes.Akár beismerjük,akár nem.
Előzmény: Marikje (72108)
Andus1975 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72110
A kalács nem valami szép, de finom lett. Nutellával ettem most éppen, és nagyon fincsi. Nem is bánom, hogy szétnyílt :-)))

Gyerekkel kapcsolatban, tudom, hogy a szülőkön sok múlik, hogyan viselkedünk velük, hogyan neveljük, hogyan reagálunk. De ez egy kézimunka fórum, nem is akarok ebben a témában elmerülni :-)
Marikje Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72109
Jaj azt elfelejtettem persze volt kire ütni a gyermeknek:)
Előzmény: Marikje (72108)
Marikje Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72108

Zsebib!

Köszi a kérdést kis barátnéd üzeni jól van:) iskola lázban égünk már nagyon várja.

 

Hisztitémában én is csak annyit tudok még hozzátenni Janka egy kis angyal volt világ életében, de Lenke más egyéniség. 100 cm tömény akarat, ami persze sokszor mást akar . Egyébként amíg mi is azt szeretnénk addig nincs baj és addig sem amíg el tudjuk érni azt higgye azt akarja amit mia, de he nem...  Tegnapelőtt est pl apjával négykézláb másztuk az udvart mert a kedvenc szerencsekövét, ami egy barna kavics hozzákeverte a többi ötvenhez.Szürkületkor ugye nem látod és különben is most még minden barna.

Próbáltuk magyarázni reggel majd meglesz gyermek persze kötötte a követ a karóhoz ő a köve nélkül márpedig be nem jön . Hát  mi bemegyünk, gyerek üvölt , apa kimegy behozza a gyerkőcöt a hátán:) Aztán nagy nehezen sikerült elterelni a figyelmét a dologról és másnap szer meglett a kő is, de odakint csak ez az egy dolog lebegett a szeme előtt .

Annamária36 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72107

Sziasztok!

 

Nálunk egyszer próbálkozott a fiú kb.: 1évesen az volt az első és utolsó is.A lány meg nem is olyan.Egyszer olvastam,hogy a gyerekkel soha nem vitázunk.Betartottam,bejött.

LRJudit Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72106
Nem hiszek a szerencsében!
Előzmény: Survivor69 (72103)
ZsebiB Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72105

Sziasztok Lányok! :)

 

Gyors bekukk munkahelyről :)

 

Andus! Nagyon szép lett a csibés terítőd! :) remélem az enyém is ilyen szépre fog sikeredni. Jajj és az a kalács! Hát most szívesen megkóstolnám, finom vajjal és egy bögre kakaóval! Hmmm!! Megjött az étvágyam! :)

 

Marikje! A függöny már tavaly készen volt, csak apum halasztgatta a felszerelési segítséget hozzá :) Amúgy szüleimnek tetszik, öcséim meg furcsán bámulnak rá.. :D De hát pasiból vannak :D Amúgy, hogy van az én Janka barátnőm? :)

 

Marino! jogosan zsebeled be az elismeréseket, nagyon ügyes vagy :)

 

Rebeka! Jujj de csodálatosakat alkottál! Az a takaró különösen tetszik! mennyi négyzet kellett hozzá (gondolom nem volt kis idő, mire elkészültél velük!)

 

Csipkerózsi! Ez a nárciszod is nagyon szép! :) Külön kell horgolni a külső és belső részt, vagy egybe is lehet? én egyelőre csak külön horgolva tudom elképzelni az elkészítést...

 

Borcsimama! Köszönöm én is a fonalinfót, vasárnap megyek Aldiba Fehérváron és körülnézek :)

 

Magdi67! Jobbulást kívánok!! Szerintem is egyél sok gyümölcsöt és zöldséget, valamint igyál teát, különösen zöld teát! Az tényleg csodákra képes!

 

Puszi Mindenkinek!

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72104
Kivételes szülő,különleges gyerekekkel.
Előzmény: LRJudit (72095)
Survivor69 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72103
Senki sem mondta, hogy minden gyerek.
Én is csak azt, hogy megnyugtató, hogy nem csak az enyém.
Meg azt is mondtam, hogy láttam már olyat régebben, de a lányom nem volt olyan, ellenben a fiam most pótol mindent, amit lányom elmulasztott.
Szerencsés vagy, hogy neked egyik gyerkőcöd sem produkált ilyen hisztiket.
Előzmény: LRJudit (72095)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72102

Igen, én drótot teszek szárnak, igaz, nem vagyok elégedett vele, de hátha majd lesz jobb ötletem is...

Igen, Magdus, gondolok rád, mert nekem is sokat fáj a fejem, tudom milyen rossz érzés.

Az infúzióval kapcsolatban, idősebb rokonom is kapott( nagyon le volt gyengülve),

és sokat segített rajta:))

Gyógyulást kívánok,pihenj sokat!

Előzmény: Andus1975 (72089)
szedit99 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72101
Légyszi, küldd tovább! Mi is nagyon várjuk már. /A tavaszt/
Előzmény: livia néni (72084)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72100

Szerintem is kicsi túlkelt.

De el fog fogyni!

Előzmény: Andi171 (72098)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72099
Magdi67 !

Igyál sokat teát , leginkább zöldteát , és egyél sok gyümölcsöt , főleg narancsot ! Szerintem ez az esős idő az oka a fejfájós-szédelgős rosszulléteinknek ! Örülök , hogy nem kellett kórházba menned . Én ma nagyon sokat ittam , két litert legalább , és máris érzem a jó hatását . Én is nagyon érzékeny vagyok az időjárási frontokra , remélem nálad sem lesz más oka a betegségednek . Hallgass sok zenét , az jót tesz ilyenkor , és kötögess :-*)))...Persze azért amit az orvos mond , azt azért be kell tartani !
Előzmény: Törölt nick (72091)
Andi171 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72098
Nem túlkelt kicsit?
Előzmény: Andus1975 (72097)
Andus1975 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72097
Én nem mondtam, hogy minden gyerek. Csak az enyéim szoktak, itthon is, az utcán is, meg már láttam másokat is. De pl. én se voltam hisztis, és a tesóm se.

Miért nyílt szét a kalácsom?
Előzmény: LRJudit (72095)
Andi171 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72096
Judit, jól tetted, hogy Te is "hozzászóltál" a gyerekkérdéshez! Biztos, hogy én egy csomó mindenben nem vagyok túlságosan következetes, sajnos :-(
Előzmény: LRJudit (72092)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72095
Úgy állítottátok be, mintha minden gyerek hisztissé válna az utcán. Nekem egyik sem. Itthon sem.
Előzmény: Andus1975 (72093)
Andus1975 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72094

A mai kalácsom.
Andus1975 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72093
Ezt hogy érted?
Előzmény: LRJudit (72092)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72092
Elérkezettnek látom az időt, hogy hozzászóljak a gyermek kérdéshez. De nem tudlak titeket megtámogatni az 5 gyerekkel. Muszáj volt ellenpéldát mondanom!
Előzmény: Andus1975 (72088)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72091
Szia zöldtengerszem!Most olvastam vissza az írományaitokat!
Köszönöm érdeklődésedet.Délelőtt megint orvosnál voltam,és egy kis protekcióval sikerült elintézni,hogy hétfőtől 5 infúziót ambulánsan megkapjak.Ennek nagyon örülök,mert nem szívesen mentem volna be a kórházba.Sajnos jobban nem vagyok, a fejem továbbra is kisebb,nagyobb kihagyásokkal, de állandóan fáj.A látásom nagyon rossz,és szédelgek.Várom a hétfőt,addig meg elvegetálok valahogy.Mást nem tudok tenni,minthogy bízom abban,hogy az infúzió majd segít.Örülök,hogy Te meggyógyultál.
csipkerózsi,a nárciszkáid napról napra szebbek,kösz, hogy gondolsz rám.
Andus a csibéid nagyon aranyosak!
Lívia néniéknél már a krókusz nyílik,nálunk meg még hó van a kertben.

Előzmény: zöldtengerszem (72090)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72090
Borcsimama!

Köszönjük , hogy feltetted az értesítést , nekem is tetszik ez a fonal , különösen a lilás-narancsos , remélem lesz majd még az Aldiban , amikor én megyek ( mert vasárnap vendégeket várok , csak estefelé fogunk tudni elmenni ) , de azért azt tudjátok , hogy ez csak 20 dkg egy csomag ! A másik negyven dekás volt , és lehet , hogy lesz majd még a Lidl-ben ....
Persze még így is olcsóbb , mint egyes fonalboltokban ....
Szép napot mindenkinek , igyekszem bepótolni olvasásban a betegségem alatti lemaradásaimat . Már gyógyultnak tekinthetem magam , noha nekem is már harmadik napja fájdogál a fejem ....

Magdi67 !
Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok neked , és megint azt a jókedvet szeretném látni , amivel vártad , és kötötted a topikfonalat :-DDD !
Az Angyalok vigyázzanak rád , és minden betegeskedő társunkra is :-))) ...
Szép napot és jó munkát mindenkinek .


Előzmény: borcsimama (71966)
Andus1975 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72089
Köszi. Szerintem is így marad a terítő, nem akarom utána meg bontani, mert félsornál elfogy a cérna.
A nárciszom megvan, össze kéne valahogy illeszteni a két darabot. Épp most horgolok egy másikat, ezt már megpróbálom egybe.
Te drótot használsz szárnak? Én szívószálra gondoltam, mert az van itthon, de csak az a vastag fajta.
Előzmény: csipkerozsi (72087)
Andus1975 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72088
Csatlakozom én is :-)
Nekem 6 éves, és 2 éves a két fiam. HÁt, tudnék én is mesélni, hogy viselkednek. Mikor nem volt gyerekem, és láttam az utcán, ahogy anyuka haja égnek áll, a gyerek földre veti magát, na megvolt a véleményem... Most már saját bőrömön tapasztalom. Nekem is hanyatt vágja magát simán, hisztizik, és most gondolom engem néznek mások. Ez van...
Lényeg, hogy egészségesek legyenek!
csipkerozsi Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72087

Szép horgolós napot!

Andus gyönyörű a csibés terítőd! szerintem nem is hiányzik a többi sor, nekem így nagyon tetszik:)) A nárcisszal mi lett?

Rebeka szépek a terítők!

Lívianéni üde-vidámak a krókuszaid, tavasz van:))

Borikám kellemes napot kívánok, meg sok szép fonalat!

Jolimama, Magdus 67,Zsebib köszi a dícséretet:)) Igen, több nárcisz is lesz, nagyon megtetszettek, mutizom a legújabbat.

Magdus hogy vagy? Ugye jobban?

Csiripke? Hogy érzed magad?

 

 

Előzmény: ZsebiB (72047)
Survivor69 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72086
be kell valljam igen megnyugtató, hogy nem csak az én gyerkőcöm alakul át a lakáson kívül :-D
Mindig csodálkoztam, mikor ilyen szitut láttam az utcán, nem tudtam elképzelni, hogy a szülő ezt hogy engedheti, vagy hogy a gyerek mért csinálja. A lányommal sosem volt ilyen problémám.
HÁt most megtapasztaltam.... És tanácstalan vagyok, hogy mi a jó módszer. Otthagyni nem lehet, mert simán meglép. A veszélyérzet még nem alakult ki benne, és úgy van vele, hogy úgyis utána megyek :-)
És hát ilyen forgalmas utcák mellett nem kockáztatom meg, hogy nem megyek utána.

Bocsánat mindenkitől az offért :-)
Előzmény: Marikje (72085)
Marikje Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72085
Andi171 és Survivor!

A lányok is tudnak ám:) Lenke két edzés után felhagyott az RSG-vel Ákos meg közölte ő többet a kiscsajt nem viszi az tuti:) Pedig imádják egymást.
Az elsőn össze- vissza szaladgált , gondoltuk másodjára csak elmegy Ákossal és megvárják, amíg Janka ki"elasztikázza" magát. Ember tervez gyerek végez alapon mikor odaértek teli torokból végigüvöltötte az edzést, hogy a sportcsarnok csak zengett, hogy ő "elasztikázni " akar. Ákos olyan vörös lehetett mint a chilipaprika mert ő még zavarba is jön az ilyesmitől. Én hagyni szoktam a kiscsajt ha le akar ülni a földre had üljön előbb utóbb úgyis jön utánnam. Bár ebből már lassan kinövünk 4 éves elmúlt.

Csipkekata! Segítettél :) Sajnos mintát nem küldött írtam én is neki, hogy küldje át képen vagy rajzon. De eddig még nem jött válasz. Minden esetre köszönöm.Puszka Marikje-Marcsi
livia néni Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72084

Nálunk gyönyörű tavaszias idő van. Ezeket a virágokat most fényképeztem az udvarban.

Lívia

Andi171 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72083
Akkor egy szót se, ha ilyen jó gyerek :-))
Előzmény: Survivor69 (72082)
Survivor69 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72082
Jajjjj ne is mondd :-) Csipi még csak 16 hónapos!
Vajohn ha már most elkezdte az azt jelenti, hogy hamarabb ki is növi, vagy azt, hogy tovább tart? Előre félek :-)

Az érdekes az egészben, hogy itthon angyalban nyomja. Azt csinálja, amit mondok, jön, ha hívom, visszapakol a szekrénybe, szóval kifejezetten jó gyerek. Már úgy értem 90 %ban :-)
Előzmény: Andi171 (72081)
Andi171 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72081

Tudom, mit képesek csinálni :-)

 

Mi most vasárnap voltunk utoljára úszni, mert Kristóf olyan kritikán alulian viselkedett a medencében is és utána az öltözéskor is, hogy csodálom, hogy nem mondták kifelé menet az uszodai alkalmazottak, hogy inkább ne jöjjünk be ide többet. Majd talán egy kis idő múlva próbálkozunk, ha elmúlik ez a korszaka (ő most két és fél éves).

Előzmény: Survivor69 (72080)
Survivor69 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72080
Szebb jóreggelt kívánok :-)

Andi171 köszönöm szépen, de a legény 86 centi és 13 kiló, úgyhogy kizárt, hogy cipeljem :-) A toronydaru funkciót anyukámék kispórolták belőlem :-)
Egyébknét is imád menni, el se tűrné, hogy hoszútávon cipeljem. (csak az apját hülyíti azzal, hogy vigye :-D )
Gondunk akkor adódik, ha ellenkező irányba akarunk menni :-) az ilyenkor kitörő balhé éveket vesz el az életemből minden nap :-D De majd csak rájön, hogy én mondom az irányt :-)

Ma ezt megúszom, mert esik, úgyhogy nincs séta. Kipihenem a tegnapit :-)

Puszi mindenkinek :-)
Előzmény: Andi171 (72036)
Andus1975 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72079
A csibés terítőm. Az utolsó sorokat lehet el kell hagynom, mert ennyi cérnám maradt.
Andus1975 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72078
Szép reggelt mindenkinek!
Na, elszállt az előbb, amit írtam.

Nálunk szitáló eső, és köd, viszont nincs hideg!

imregi! A fórumtagok szinte mindegyikének van albuma, ahol rengeteg mintát találsz. Ne gondold, hogy a kosárka nehéz. A kör alakú terítőkből is lehet csinálni kosarat, csak formára kell keményíteni. Sok sikert hozzá! Ja, és üdv köztünk :-)))
csipkekata Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72077

Sajnos jó lenne látni hozzá a mintát, mert én ugyan tanulgattam is régebben németül, és használok is német kötős irodalmat, de nekem így nem akar érthető lenni - kötésileg.

Kb. így fordítom: színe sor: 1 Szem síma, amellett/mellette a szembe az utolsó színesorban beleszúrunk.????

ez cső lesz? Igazán nem vagyok benne biztos, hogy jót mondok, próbálj meg mást is kérdezni, vagy ha gépen van a minta, jó lenne látni is. Az zavar, hogy így nem tudom elképzelni, milyen lesz.

Szerettem volna segíteni, remélem nem mondtam nagy hülyeséget.

puszi Kata

Előzmény: Marikje (72069)
andrea68 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72076

Sziasztok! Szép napot mindenkinek! Szebbet mint itt nálunk van, mert itt már időnként esernyőznek is a járókelők, szóval valami esőféle esik.

Judit! Nagyon köszönöm a receptet, már nyomtatom is.

 

Olyan kis aranyosak a kis kosárkák! Meg a virágok is! Ügyesek vagytok!

LRJudit Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72075
Nagyon!
Előzmény: Törölt nick (72072)
Andi171 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72074
Marizsu, és többiek, én megvettem ma reggel az Amelie gyerek-különszámát, fel fogom tenni valahova a napokban (az uram a múlt héten vett egy szkennert az elromlott helyett).
Előzmény: marizsu2 (72052)
imregi Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72073

Szép jó reggelt mindenkinek.

Rebeka55 nagyon szép dolgokat készítettél. Nagyon irigylem a kitartásodat, szerintem én egy ekkora takaróval 10 év alatt sem készülnék el. A terítők is nagyon aranyosak, különösen a rózsaszín tetszik.

 

Marino nagyon szép lesz a terítő.

 

Olyan csuda dolgokat csináltok, hogy muszály lesz nekem is megpróbálkoznom egy terítőcskével. Ha esetleg valaki tudna ajánlani egy viszonylag egyszerű mintájút, szívesen venném. Nagyon tetszenek a kis kosárkák is, de szerintem az nekem még bonyolult. Eddig csak ruhaneműben "utaztam".

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72072
Nem szereted rózsaszínt??
Előzmény: LRJudit (72071)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72071
Nekem a rózsaszin tetszik nagyon, de bevallom, nem a szine miatt!
Előzmény: Jolimama (72048)
Marikje Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72070

PMárti! Köszönjük lányok jól vannak és nagyon nőnek:)

Majd teszek fel képeket is.

 

 

Előzmény: pmárti (72066)
Marikje Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72069

Csipkekata! Köszi megmondod még azt is egyben mit jelent az a amondatrész amit bemásoltam?

 

Előzmény: csipkekata (72067)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72068
Szép jó reggelt Mindenkinek! a terítő kész mérete kb:30x40cm lesz.
Előzmény: pmárti (72066)
csipkekata Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72067

Reihe= sor

HinR = színe sor,  Rück-R = visszája sor

 

 

Előzmény: Marikje (72061)
pmárti Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72066

Szép jóreggelt mindenkinek!

A Tisza partján csúnya borús napra ébredtünk, de a hőmérséklet már biztatóan alakul:-)) kevesebbet kell fűteni!!!

VMartina-Rozika! Nem  olyan sürgős,  de Nagy örömet szereztél  ezzel a topik fonallal,  tudok mást is böködni, mert ha megjön a fonal akkor biztos hogy azt fogom kötni, és a többi marad! Olyanok vagyunk mint a gyerekek, az újdonság varázsa :-))))!Köszönöm mégegyszer. az anyagiakat meg majd egyeztetjük még! Puszi Márti

Marizsu! A túrós kaláccsal annyi a baj ahogy Judit írta, hogy a túró állaga lazább én a krokodilnál megpróbáltam, de részben elhagyta a tésztát a töltelék, nem lett egy esztétikai élmény, de az íze jó volt! Esetleg ha sok pudingport raknál bele akkor keményebb lenne a töltelék Én ma a Judit kakaósát fogom megsütni, remélem sikerülni fog!

Borcsimama  Lívia néni-szépek  a terítők nagyon!

Olimama a kosárkáid neked is nagyon jók lettek!

Rebeka!Minden kézimunkád nagyon szép, de az a fehér kis kacskaringós nagyon megtetszett, hol lehet a mintáját megleleni?

Marino! Nagyn szép lesz a terítőcskéd, ez cm-re mekora lesz kb, hogy ilyen sokból állítod össze? Nagyon ügyi vagy, ja és az állatkáid is nagyon szépek,.

Marikje, Zsófimamája jó rólatok is hallani egy kicsit,, kislányok már biztos sokat nőttek mindkettőtöknél biztos, képeket kérünk!

Jajj jó bő lére eresztettem magam! Pusz mindenkinek Márti

livia néni Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72065

Kedves Rebeka55!

Nagyon szépek a horgolásaid. Nagyon tetszik a takaród. El is határoztam, hogy hozzákezdek egy hasonlóhoz. 1-2 év alatt majd csak elkészül. A négyzeteket előbb meghorgolod, és csak a végén horgolod össze?

Lívia

Előzmény: Rebeka 55 (72050)
borcsimama Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72064
gmailre ment Neked is és Ákosnak is bebiztosítottam magam, hátha valamelyik eltünik az éterben, volt már rá példa pusz
Előzmény: Marikje (72061)
szedit99 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72063
Gyönyörűek!
Különösen a takaróért nagy-nagy elismerésem. Én már évek óta horgolom az enyémhez a négyzeteket, de még mindig nem elég.
Előzmény: Jolimama (72048)
szaboildiko Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72062
Rebeka! Gyönyörűségeseket alkottál, egy ilyen takarót én is elkezdtem, de azután annyira meguntam, hogy kisebb lett és az unokám takarója. A kis négyzet terítőcskének a mintáját közkinccsé tennéd, ha megkérhetlek. Köszönöm.
Előzmény: Rebeka 55 (72050)
Marikje Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72061

Borcsimama! Várom.:)

 

Németül tudó kötősök valaki kért tőlem segítséget minta leírásban, de én nem tudok németül és nincs is lementve ilyen szószedetem megnéznétek mit jelent az alábbi kifejezés kötésben?  Rövidítés : Hinr

 1 M re, dabei in die M der letzten Hinr einstechen

borcsimama Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72060
Kedves majdnem rokon, nagyon régen voltál már itt. Közben felbukkant egy újabb unokatestvér, aki a családunkból való. Marikje az emailt elküldöm az anyósod, hátha ráismer valakire a nevekből. puszi az egész családnak
Előzmény: Marikje (72059)
Marikje Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72059

Szép jó reggelt mindenkinek!

 

Csirip megkaptam a címet köszönöm!

Zsófimamája-Gabi! Kösz a kérdést most már normalizálódik a helyzet. Nagyon sok volt odabent a munka sajnos , mivel az a cég akitől anblock a számviteli rendszert üzemeltetjkük nem állt teljesen a helyzet magaslatán volt, hogy 2-3 napot is álltunk mert dolgoznak a problémán, de a határidős munka határideje attól még adott, így 3-4 nap alatt kellet megcsinálni azt a munkamennyiséget, amit normál esetben két-két és fél hét alatt szoktunk. Ennek köszönhetően a múlt héten volt olyan napom is amikor este 10-kor értem haza hazahoztam a munkát hajnal 3-ig meló aztán lefekvés, de nem tudtam aludni 6-kor indulás dolgozni és este 6-kor haza beestem 7kor az ágyba és reggelig húztam a lóbőrt:( Kicsi lányaim és a párom szerencsére mire megszokhatták volna, hogy anya nincs itthon addigra lement a beszámoló és a költségvetés. De szerencsére túl vagyunk rajta.

 

Sajnos a nyelvvizsgának neki kell fussak még egyszer, mert azt a turnust fogtam ki akik eltartják a nyelvvizsgarendszert,  de nem bánkódom úgyis sikerülni fog:)

 

Szirmok! Megkaptam a leveledet, de még tegnap jutottam odáig, hogy el is olvassam bent. Megy majd az @:)

 

 

Nagyon szépeket alkottatok, látom Zsebib is elkészült a függönnyel, Annamari tökélyre vitte a frivolitástudását teljesen le vagyok maradva. Hét végén jutottam odáig, hogy örömmel le tudtam ülni kézimunkával a kezemben. jankámnak készítek egy pulcsit szép színes csipkemintával majd mutizom ha készen leszek.

 

A Takaró nagyon szép és valóban nagy munka a Kék terítő pedig nagyon halad gratulálok hozzá.

 

Ma nyílt nap van az oviban így csak délutánra megyek be így volt kis időm ideülni.  

 

Ne haragudjatok a fele hsz elszált az előbb már nem tudom pontosan kinek mit szántam . Marikje

LRJudit Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72058

Szép jóreggelt!

Marizsu!

Bocs, de elhúztam tentikélni! Túrósat még nem csináltam, azért nem válaszoltam, mert nem is tudom hogy kéne. Azt talán nem jó feltekerve, mert lédúsabb és szerterepedne. A túrósbatyu képére formálnám. Talán. Valami párácska szerüség.

Előzmény: marizsu2 (72046)
borcsimama Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72057
Rebeka! Te sem tétlenkedéssel töltötted a napjaid, nagyon szépeket alkottál! Ha látnád, hogy sárgulok az írigységtől, ekkora munkát, mint az ágyterítő, mennyi ideig csináltad?
Nekem a függöny 3 hónapig tartott!!!

Jolimama büszke lehetsz, hogy ilyen ügyes társaságnak vagy a tyúkanyója.


borcsimama Creative Commons License 2009.03.04 0 0 72056


Sziasztok, szép jó reggelt kívánok, vagy vidám hajnat, ma megint 4-kor keltem. Ma megyünk a barátnőmmel a XVIII., Felsőcsatári úti Reatex-be.Szívesen megyek oda, hiszen 2 utcával odébb laktam ifjú koromban, egy kicsit nosztalgiázok is.


Felteszek egy sárga kosárkát és a mintáját, meg azt a melírozott terítőt és mintáját, ami után horgoltam az enyémet. Ez az eredeti egy kicsit finomabb színből készült. Remélem kapunk szépséges fonalakat ma a barátnőmmel.
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72055
Jó éjt mindenkinek!
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72054
Köszönöm az elismerő szavakat! Igazán jól eső érzés. . .
Előzmény: ZsebiB (72047)
magdy70 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72053
Mindenkit szeretettel üdvözlök!!!! Irulok pirulok.... jó régen voltam.... nem szeretnék mentegetőzni....de annyi minden össze jött. Január elején festetünk,mivel a melóhelyhez igazodunk akkor még szabad voltam. Aztán a Fiam felvételijére koncentráltam ezerrel..
De közben dolgozom is.. Néha bele kukkoltam a topik életében... de Hál 'Istennek sok a "termelés" így mindig csak odáig jutok...közben 2 db mobil tartót horgoltam... még a
nyakba akasztójánál vagyok elakadva...de vagyok.... olvasgatlak Benneteket és ámulok a sok szép munka láttán. Jaj és csorog a kalács olvasásán a nyálam..:D:D
Azt is tervbe vettem:D:D
Puszi MINDENKINEK!!!!
Előzmény: fpárduc (71941)
marizsu2 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72052

Rebeka nagyon sok szépet készítettél!

 

Nusa megjelent az Amelie gyerekszáma, szerintem jó dolgok vannak benne!

Feltenném csak sajna nem tudok szkennelni, de majd lehet kitalálok valamit!

Persze ha érdekel.

Előzmény: Rebeka 55 (72050)
marizsu2 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72051

Nusa!

Nagyon sok-sok puszi érte!

Előzmény: nusa-szegedről (72049)
Rebeka 55 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72050
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72049

"emlegetett szamár" már meg is jelent !

Valami aprócitás történt, a kapcsolattal, egy idő után már nem is próbálkoztam.

Marizsu2, elég egy "légyszi" is...

Ha, leszeded a gépedre amit pár napja ide föltettem, meg tudod nagyítani, de azért holnap elküldöm mailben

az összes szakirodalmat, ami erről a mintáról a birtokomban van, valamelyikről

csak ki tudod hámozni majd a leírást.

Előzmény: LRJudit (72045)
Jolimama Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72048
Rebeka55 munkái


Előzmény: Rebeka 55 (72044)
ZsebiB Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72047
Sziasztok Lányok, csak egy gyors bekukk, megyek fürcsi és alcsi :)

Jolimama! Köszönöm kedves szavaidat! :) Nagyon igyekszem, hogy minden rendben legyen az új fehérvári életemmel :)

Marino! Elképesztően ügyes vagy! ÉS ez a kék fonal is nagyon szép! Én nagyon kék mániás vagyok, így különösen megfogott a munkád szépsége! :) Csak így tovább! :)
Nagyon helyesek az állatok együtt!! Hűű, azt a cicát de megsimizném!! Imádom a cicákat! :)

Olimama! Nagyon klasszak lettek a kosárkáid! :)

Csipkerózsi! Nagyon művészi lett a nárciszod! :) Több is készül majd belőlük? :)

Jóéjt Nektek! :)

marizsu2 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72046

Próba -szerencse!

Túróval töltött kalácsot sütöttél már?

Előzmény: LRJudit (72045)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72045
Azt kell írni Nusának, hogy légyszi-lágyszi-légyszi, és tuti elküldi!
Előzmény: marizsu2 (72043)
Rebeka 55 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72044

Sziasztok!

Nagyon szép dolgokat készítettetek az utóbbi időben.szinte alig győztem nyomon követni.

Én ezeket csináltam mostanság.Ha sikerül feltenni.

marizsu2 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72043

Judit

Igen az nekem is tetszik de hol találom a leolvasható mintát, mert ami fennt látok nagyon kicsi kép!

Előzmény: LRJudit (72040)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72042
Gratulálok!
Előzmény: olimama65 (72001)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72041
Na nem rossz!
Előzmény: Törölt nick (72038)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72040
A napokban mutatott Nusa kiskabátot, az nagyon szép!
Előzmény: marizsu2 (72034)
marizsu2 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72039
Marino ügyes vagy, nagyon szépen alakul!
Előzmény: Törölt nick (72038)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72038
Kész a 3.ik sor is. Még 4 van hátra:))
Nagyi67 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72037
Olimama65!
Nagyon szépek lettek a kosárkák! Drégelypalánkon lakom, örülnék ha találkoznánk!
Előzmény: olimama65 (72019)
Andi171 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72036

Éva, hordozókendőt vagy valami más hordozót nem próbáltál? Akkor magadra tudod rakni, és nem kell fogni a kezét. Bár most már lehet, hogy nehéz lenne elkezdeni, ha eddig nem szokta meg, de azért szerintem megérne egy próbát.

(Nekem van is egy kendőm, amit kölcsönadhatok, ha kéred.)

Előzmény: Survivor69 (72030)
marizsu2 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72035
Talán sikerült? Alig hiszem el ennyi erőszakoskodás után végre megadta magát!
marizsu2 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72034

Szép estét mindenkinek!

Úgy látszik ez az undok index tényleg megbolondult. Nem vagyok képes visszaolvasni mert állandóan ledob.

 

Judit: a kalács recepted szuper már a harmadikat sütőm. Holnap túrósat szeretnék csak nem tudom hogyan tegyem bele. Nincs valami ötleted?

 

Elkészült a kistakaró a babának-közben meg is született. Kincsőnek hívják. Úgy emlékszem Jolimama a te unokád neve is ez. Ha sikerül feltenni megmutatom.

Most még gyorsan horgolni kellene egy kis csipkés kabátkát. Ha valaki találkozik ilyen mintával szívesen venném

 

Találtam egy két virágot ha érdekel valakit:

matyólány Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72033

Sziasztok !

 Ha megint elszáll amit írok, feladom !!

Köszönöm a dicséreteket.

Jolimama minta elküldve. A képtáramban ott a hóvirág, remélem jó méretben letölthető.

 

szedit99 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72031
Jolikám!
Ez nagyon kedves tőled, hogy mindenkihez van néhány szavad. Igazi topikanyu vagy!
Idának írtam, de még nem válaszoltak.
Aludj jól, álmodj szépeket!
Előzmény: Jolimama (72023)
Survivor69 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72030
Szépjóestét kívánok mindenkinek :-)

Köszönöm kérdésed Jolimama mondjuk, hogy jól vagyunk. A lánykám hazajött 7végére a koliból, hogy tanuljon, de ebből nem lett semmi. Péntek reggel egyszercsak nem volt áramunk. Nekiálltunk telefonálgatni, mire kiderült, hogy az ELMÜ machinál valamit és este 5ig nem is lesz. Erről állítólag előre értesítettek is mindenkit, csak valahogy a mi lépcsőházunkban ebből nem látszott semmi. Tuti voltak kint, mert a boltosnál volt szórólap, de nálunk se a postaládában, se a faliújságon nem volt. A szép a dologban, hogy áram nélkül ugye se fűtésunk, se melegvizünk. Úgyhogy menedékjogot kértünk anyukámtól. A lány viszont ott nem tudott tanulni.
Ja és köszönöm szépen mégegyszer a telefonszámot, megtaláltuk a XVIIIben a Reatexet. Mondjuk elég kalandos volt :-)
Viszont végre a kicsi nélkül bogarászhattam a fonalak között :-) És kellemesen az agyára ment a kérdéseimmel a kiszolgáló hölgynek :-) Jól viselte :-)
És beszereztem egy második hajócskát, úgyhogy most gyakorolok és mintákat kergetek a neten :-)

A kicsi itthon 99 %ban egy angyal, ámde ahogy lemegyünk, átalakul kisördöggé. Lassan nem merem kitenni vele a lábam a lakásból, mert azt fogják hinni, hogy nyúzom :-S Pedig csak annyi, hogy ha másfele kénemenni, mint ő gondolja, akkor elvágja magát a földön és üvölt. És akkor is ha felrángatom :-S

Mostantól meg külön élmény lesz, mert vasárnap el kellett vinni a sebészetre, mert úgy ébredt, hogy nem volt hajlandó használni a jobb karját, csak lógatta. A doki szerint becsípődhetett egy ideg, de a lényeg, hogy ne fogjam a kezét!!!
Namármost egy 16 hónaposnak muszáj.
Mondta, hogy akkor póráz!
Nem ér nevetni!
Van gyerekpóráz, bár igen ritka. Hát nekünk mostmár van. Kicsit fura és megbámulnak, de mit tudok csinálni?


Kézimunka ógyben most nem tudok mutatni semmit, mert a hajócskázást gyakorolom, közben még mindig a pulcsimat kötöm, és mindemellett ha a gyerkőc alszik, akkor megint gyöngyfákat gyártok rendelésre :-)

Na jó hosszúra sikeredtem, bocsánat :-) De nézzétek el, olyan ritkán jövök :-)

Puszik :-)
Előzmény: Jolimama (72023)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72029
Köszönöm szépen dícséretet. Kell is vele haladnom, mert a rokonság le atta a rendelést, nekik is kell ilyen technikával készített terítő!(nagyon tetszett nekik, és nem is ismerték eddig. Elbűvölte őket hogy csak egy tűt meg fonalat használok. Azt mondták "ez már varázslat") Ahogy ismerem őket el leszek látva munkával:)))
Előzmény: Jolimama (72023)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72028
Zalaegerszeg egész pontosan 30Km-re van tőlem:))
Előzmény: vmartina (72026)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72027
Köszönöm Piroska!
El is köszönök tőletek,mert most nagyon rossz!
Jó éjt mindenkinek!
Előzmény: H.Piroska. (72025)
vmartina Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72026
Gondoltam is rá, hogy itt vagy a közelben, csak huszon... kilométer.
Előzmény: Törölt nick (72020)
H.Piroska. Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72025
Kedves Magdi! Jobbulást kívánok, vigyázz magadra. Nootropil-t egyszer nekem is kellett szednem. Annyira erős gyógyszer, hogy a gyógyulást követően még egy hónapig szedették velem, szépen csökkenő adagokban. Reméljük, segít Neked is! Kitartás és gyógyulni akarás!
Előzmény: Törölt nick (71985)
Jolimama Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72024
A májusi taliról.
Az idei nagytopiktalira meghívtam Passzimeridáékat, eljönnek és ahogy írták, felkészülten fognak jönni.
Addig lehet gyűjtögetni az ötleteket, mit is szeretnétek. Bár, látni és megszeretni, ez ott is érvényesülni fog.
Jolimama Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72023
marino, nagyon szép lesz a terítőd, gyorsan haladsz vele.

Ibolya58, jók a féltojások, teszel bele kiscsibét?

zuzana, nagyon tetszenek a terítőid, szépek.

szedit, szerintem meg fogod kapni 18-ig, ha írtál Nekik. Nekem is válaszoltak, hogy még a héten megkapják, és küldik.

Magdi06, sikerült-e megoldani a nyakkivágás befejezését? Megmutatod?

zöldtengerszem, remélem, azóta már meg is gyultál:-))

Ibolya örülök, hogy nincs semmi baj, a kézimunka pedig gyógyít is, mint tudjuk.

youlcsi, tündéri a kisbaba és jól sikerült a rugdalózó is. Büszke lehetsz mindkettőre.

Andrea, sajnálom, hogy a kisfiad beteg volt. Az viszont jó hír, hogy már mehet iskolába.

Matyólány rengeteg gyönyörűséget készítettél. A hóvirág mintáját én is kérem, bár van valahol nekem is, de ezt nem kellene akkor keresnem.

Survivor szia, jól vagytok?

csirip-Piri aranyosak ezek a kutyusok, jó lenne, ha gazdára találhatnának.

Magdi67! Mielőbbi gyógyulást kívánok Neked.

ráhajtás-Ágnes, hogy megy a tanulás?

csipkerózsi, ez a nárcisz gyönyörű, tényleg olyan, mintha igazi lenne.

Zsófimamája kitartást, lassan már világos lesz jövet-menet, jobb lesz a közérzeted is.

Annamari, jó volt olvasni a soraidat, örülök, hogy megtaláltad a helyed az új munkahelyen.

Andus, jó újra otthon ugye? Kiváncsian várom a terítődet.

vmartina-Rozika, szép időt a hátralévő napokra. Jó kirándulást, és képeket meg várok.

Nálunk nem sütött a nap, csöpörgős idő volt, hűvös.

További szép estét Mindenkinek. Jolimama
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72022
Nálunk is ugyan ez volt a helyzet:))
Előzmény: LRJudit (72021)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72021
Nálunk délután szépen sütött a nap és 14 fok volt. Eső egész nap nem volt!
Előzmény: fpárduc (72014)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72020
Akkor csak pár kilóméterre voltál tőlem:))
Előzmény: vmartina (72018)
olimama65 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72019
Nagyi67!
Mutizom a kosárkát, igaz elég gyenge fonalból próbáltam, majd a legközelebbi már keményebből lesz és keményítés nélkül is remélem szépen fog állni a füle. Egyébként ahogy látom egyidősek vagyunk. Megkérdezhetem, hogy merre laksz Nógrádban. Én is laktam ott és most is visszajárok minden évben.  
A világosat minta nélkül, csak képről horgoltam, a sötétebbet már a mintáról.
A tőzike a kertemből való, remélem ezért nem büntetnek.
Előzmény: Nagyi67 (72006)
vmartina Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72018

Márti!

Feladtam a fonaladat, majd még ma írok külön.Ma tudtam csak intézni, azt hittem könnyebb lesz Hévízen. Ma Zalaegerszegre kirándultunk, ott kaptam megfelelő csomagolóanyagot a postázáshoz.

Előzmény: pmárti (71928)
Andus1975 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72017
Sziasztok!
Na végre itthon vagyunk. Két napig anyukámnál voltunk, és alig jutottam géphez. Már majd megőrültem :-))))

A hóvirágok mintáját én is kérem. Egyszerűnek tűnik. Nekünk van a kertben igazi, de nagyon picike a szára, nem érdemes leszedni sem.

Lassan kész a csibés terítőm. Holnap meg is tudom mutatni. Szép narancssárga :-)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72016
Szia Annamari!
Jól mondod,a depresszió egy iszonyat.8 éve küzdök vele, és főleg a 15 éves munkahelyemnek,és egy hál Istennek már nem hivatalában lévő régi korrupt,állat főnöknek köszönhetően,aki mellett 8 éven keresztűl meg kellett vívnom a harcot a tisztesség és igazság mellet.
Igaz a harcból én kerültem ki 3 éve nyertesen,ő ment én maradtam.De sajnos ez már igaz,hogy nem mindig az a győztes, aki nyer.Azóta hiába normalizálódott körülöttem a helyzet, mégis időröl időre visszaesek(főleg tavasszal),és az agy ujabbnál ujabb dolgokat produkál-most másfél éve ez keringési zavar formájában jön ki.Na de majd lesz jobb is, a kézimunka nekem is sokat segít.
Vonjátok le a tanulságot az esetemből,hogy nem minden esetben az a győztes aki nyer,és egy főnök sem ér annyit,hogy az ember tönkremenjen(mire én erre rájöttem már késő volt).DE MAJD CSAK LESZ JOBB IS!
Előzmény: Annamária36 (72012)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72015
Matyólány!
Elkérhetem a hóvirágok mintáját? Vagy elérhetőségét?
Ez a virág Anyósom kedvenc virága, és most hogy védett lett, nem lehet neki szedni egy egész csokorral!!! Gondoltam horgolnék neki...
Előzmény: matyólány (71973)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72014
Szervusztok!
Hogy ma milyen rossz idő volt!?!!!!!
Egész délelőtt csepegett valami az égből.... Pfúúúj...
Na de most végre itthon vagyok, és megcsodálhattam a virágokat, kosarakat, de még cicót kutyával is!! Nagyon aranyosak!
Előzmény: Törölt nick (72013)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72013
Kette a kanapén:))
Előzmény: csirip46 (72009)
Annamária36 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72012

Sziasztok!

 

Engedd meg Magdi és többiek egy idevágó témát (magamról).

Kaptam egy beosztást 10 emberrel,aztán lett belőle 24,34. Végül 86 volt a legtöbb de emellett még azt is irányítani kellett,hogy másik 2x60 ember mit dolgozzon.És annyi volt a fizetésem mint azé aki 10 emberre vigyázott. Na én ezt hagytam ott már 1 éve. Akkor jöttem rá,hogy baj van mikor minden műszak kezdéskor remegett kezem-lábam és uralkodni kellett magamon,hogy szépen tudjak beszélni másokkal. Azóta nem remegek és,ha fáj a fejem az csak a tavasz közeledtét jelzi.

Azóta jól vagyok van türelmem a gyerekeimhez akik viszonzásul, egyre jobban tanulnak.Depresszió,egy iszonyat de inkább már csak emlékeim vannak róla.

Előzmény: Törölt nick (72002)
csnemarika Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72011
Oks, de azért tessék nagyon vigyázni magadra! Én csak Budapesten tudok orvost ajánlani, ahol gyorsan fogadnak. De ha ez visszatérő, akkor biztos jó kezekben vagy. Nekem a Depiben meg a klimaxban pont a kötés segített. Azért a többieknek mondom, hogy nem minden fejfájás okoz ilyen bajt, de tessék pár napos fejfájás után orvoshoz menni!!!!! Tudom, bagoly mondja.....De Ti akkor is vigyázzatok magatokra!
Előzmény: Törölt nick (72002)
Nagyi67 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72010
LR Judit!
Köszönöm a kalács receptet! A fonott szép lett, de a csavartat nem tudtam olyan szépre, mint a Tiéd. De nagyon finom!!

Matyólány! nagyon szépek, természetesek a hóvirágok, és az a sok tojás,,az igen! Ügyes vagy!!!

Előzmény: LRJudit (71963)
csirip46 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72009
LÁNYOK !
A kutyusok nem az enyémek, hanem én is egy emilkét kaptam, hogy továbbitsam, hátha valakiknek megtetszenek.
Tényleg tündériek és a vizslák nagyon jó természetüek, szeretik a gyerekeket. Nekünk is vizslánk van de legyen bármilyen kuty-muty, nagyon szeretem őket csak van olyan fajta, ami nem gyermekek mellé való !
MARIKJE. @ ment, de én sem tudok rőluk semmit. Írj a gazdinak.
MAGDI67. Nagyon vigyázz magadra és gyógyulj meg nagyon gyorsan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zsoka63 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72008
Iivia néni ez a futó gyönyörű !!!. a topik fonalból készült pulcsi nagyon érdekes, el nem tudtam képzelni milyen mintát adhat magától egy fonal.köszönöm a dicséretet nagy élvezettel készitek minden darabot ,hisz még nekem is új ez a tehnika és menet közben tanulok is.
Előzmény: livia néni (71892)
olimama65 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72007
Nagyi67! Tündéri vagy, nagyon köszönöm, hogy fáradtál értem. Szerintem is ez a mintája azoknak a kosaraknak. KÖSZÖNÖM. Megyek és ez alapján is megcsinálom és majd mutatom.
Előzmény: Nagyi67 (72006)
Nagyi67 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72006
Olimama 65

Nekem ez a kosárminta van, az alját egy kicsit módosítottam.
kosár
minta
Előzmény: olimama65 (71951)
zsófimamája Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72005

Szép napot mindenkinek!

 

Lirent! Köszönöm, ezt már én is megtaláltam, csak nem teljes a feltöltés. az utolsó harmada hiányzik.

 

Marikje! Jó látni téged! Mi újság veletek? Csajok?

 

Magdi! VIgyázz magadra nagyon, ez tényleg komoly dolog. Barátnőm 1 hetes fejfájás, és látászavar után háziorvostól kért időpontot mielőbbi vizsgálatra, nem adott, és pár nap után agyvérzést kapott, lebénult a jobb oldalára:((

Már én is megijedek, ha két napig fáj a fejem.

 

Előzmény: Lirent (71976)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72004
Szomoruan olvasom, remélem nem kell hosszabb ideig kórházban lenned és az infúzió majd segít! A keringési zavar nem kis dolog (saját tapasztalat). Vigyázz magadra:))
Előzmény: Törölt nick (71985)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72003

Olimama jol latod,nincs lerajzolva a kozepe, en lerajzoltam, itt megtalalod:

Narcisz

b7-es kep

Előzmény: olimama65 (72001)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72002
CSNEMARIKA! Aranyos vagy hogy érdeklődsz,(egyébként sátoraljaújhelyi vagyok),de ez nálam már sajnos visszatérő,illetve időnként kiújuló betegség,amit visszavezetnek az enyhe depressziómra és az alul müködő (már egyszer megműtött és eltávolitott)
pajzsmirigyemre.Szóval egy összetett folyamat áldozata vagyok, és leginkább akkor jön elő,amikor nagyobb teher nehezedik rám idegileg a kelleténél.Most nem számítottam rá,hogy előjön,igaz a munkahelyemen az évvégi zárlati munkálatok eléggé kiszivták az energiámat,és vezető beosztásu lévén egyébként is elég nagy tehert hordozok magamon.Mondani is szoktan hogy én a felelősség betege vagyok.
Szerencse,hogy a családom mindenben támogat,és most már itt vagytok nekem Ti is ,ez is sokat jelent.Infúzió után már hamar helyreszoktam jönni.
Bocsánat,hogy hosszúra nyúlt a kórképem.
CSIPKERÓZSI aranyos vagy,hogy gondoltál Rám,ez a nárciszkád szebb,mint az előző!Puszi
Előzmény: csnemarika (71997)
olimama65 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72001

Csipkerózsi! Légyszíves írd meg, hogy melyik minta alapján csináltad a nárciszodat, ami gyönyörű, mert most amit találtam, annak nem találom a kiálló közepét, vagy én nem jól látok.  

 

Előzmény: csipkerozsi (71998)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.03 0 0 72000
Munka közben. . .
azért szemmel tartoma topikot is:) A horgolt virágocskák nagyon tavasztidézőre sikerültek:))
csipkerozsi Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71999

Szia Agika! Hianyoztal!

Előzmény: ráhajtás (71994)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71998

Magdus ne legy beteg...( az en gepem is az, elvesztette az ekezeteket...)

Mar akartam kerdezni, hogy mi van Veled, miert nem jelentkezel?

Szivbol kivanom, hogy gyogyulj meg minel hamarabb!

Borikam csodas a szines teritod, vidam, tavaszias:))

Livia neni nagyon szepet keszitettel, nem mindennapi darab.

A pulcsi is nagyon tetszik:))

Mutatom ujabb narciszomat:

 

Előzmény: Törölt nick (71985)
csnemarika Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71997
Kedves Magdi67! Hol laksz, melyik városban? Ha tudok, segítek orvost találni, mert azért ez elég komolyan hangzik!
Előzmény: Törölt nick (71985)
ráhajtás Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71996

Máris írnom kell!!!!!!!!!

CSIRIP!!!!!!Tündériek a pici kutyák!!!!!!!!:):):):):)Nagyon aranyosak!!!!!:):):):):)

ráhajtás Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71995

Sok a hiba !!!!Bocsánat érte!Lehet a gép  nem az igazi!!!

ráhajtás Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71994

Végre!Mindent elküld!!!!!!!

Negyedgyére bróbálkoztam!!!!:):)

Remélem Mindenki jól van!!!?

Most fogok visszaolvasgatni!!!Délután még jelenzkezek!!!!!!!!

Most fejet ugrok a szép munkáitokba!!!!!Jót nézelődök és megpróbálom a számat csukva tartani a csodálkozástól!:):):)

ráhajtás Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71993

Hurrrrrrrrráááááááá!Sikerült!!!!!

 

 

Lemaradt a virág!!!

Az ünnepelteké!!!!!
ráhajtás Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71992

Ezt bezzeg elküldte!!!!!!!!!!!

Kezdem előlről!!!

Drága kislányok!!!!!!!!!!!!!!

Sajnos nem tudtam jönni ,de mentségemre szólgáljon,hogy tanultam!!

Valamint a net sem volt jó!!!(Úgy látom most sem az!!!!!!!!!!)

Szolgáltatót váltottunk és nem ment zökkenő mentsen!!!!

Hozzáteszem én voltam műszaki analfabéta!!!!De ez már köztudott!!!!

Drága ünnepeltek!!

Megkésve bár,de annál nagyobb szeretettel kívánok Nektek sok szépet és jót és nagyon jó egészséget!!!!

ráhajtás Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71991
Most írok negyedjére!!!!!!!!!!!!!!!!!
Marikje Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71990

Csirip!

 

Engem érdekelne, de valami bővebb tájékoztatót küldenél @ben a marikje @ címemere?

 

Jolimama, Margitmama! köszi:)

 

Előzmény: csirip46 (71980)
olimama65 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71989

Sziasztok! Szebb napot, mint itt van, esik az eső, semmihez sincs kedvem.

Csirip-Pirikém! Nagyon köszönöm, tényleg hasonlít hozzá. Ezt is lehorgolom még ma hamarosan. A tegnap feltett képről lehorgoltam a kosárkát, már kész, csak mivel olyan guberás-lomis maradék fonalból horgoltam meg, keményítés nélkül nehéz fényképezni, leesik a kosár füle, de szerintem elég jó lett. Ja és a kutyuskák tündériek.

szabóildikó! Neked is köszönöm, ezek a minták megvannak nekem, sőt az alsót már meg is horgoltam tavaly.

Matyólány! Remekműveket alkottál és ennyit!

Jolimama köszönöm.

Előzmény: csirip46 (71988)
csirip46 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71988
OLIMAMA.
Nekem ez a kosárka mintám van. Nem pont olyan, de hasonlit egy picurkát...
Előzmény: olimama65 (71951)
csirip46 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71987
OLIMAMA.
Nekem ez a kosárka mintám van. Nem pont olyan, de hasonlit egy picurkát...
Kosárka
Előzmény: olimama65 (71951)
szedit99 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71986

Hát megküzdöttem azért, hogy bejussak. Nem tudom, miért haragszik ránk az undox.

Mielőtt kidobna, megírom:

Megvettem  a Lidl-s kötésmintakönyvet. Úgy voltam vele, mint legény a lánnyal. először szemezgettem vele, aztán megfogdostam, végül magamévá tettem. Majd ha normális lesz az undox, teszek be róla képeket.

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71985
Sziasztok lányok!
Nagyon szépeket alkottatok,elnézést,hogy név szerint nem sorollak fel Benneteket,de most még az írás is nehezemre esik,meg a látásom is nagyon rossz.
Sajnos a hosszas fejfájásom nem vezetett jóra.Ma voltam orvosnál és erős keringési zavart diagnosztizált nálam,ami azt jelenti,hogy azonnali notropilos infúziós kúrát javasolt.Holnap dől el,hogy meg tudják e oldani járóbeteg kezelésben,ha nem akkor be kell feküdnöm kórházba,persze,ha van hely.Nagyon kínlódom,bocs hogy egyéni problémáimmal zaklatlak Benneteket!
További szép alkotós napot mindenkinek:Magdi
szaboildiko Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71984
Olimama nekem ez van meg, ha megfelel szeretettel küldöm.
Előzmény: olimama65 (71951)
szaboildiko Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71983
Mindkettő gyönyörű!!!
Előzmény: youlcsi (71954)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71982
Csodasak!!!Minden nagyon-nagyon tetszik!! Igazan remek munkak!
Előzmény: matyólány (71973)
Jolimama Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71981
Pontosabban, ebben az albumban.:-))
http://mami7090.xfree.hu/130275
Előzmény: Survivor69 (71978)
csirip46 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71980
A képeket nem rakta fel. Megpróbálom ismételten....
Előzmény: csirip46 (71979)
csirip46 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71979
Szép Napocskát Mindenkinek.
Akinek tudtam, elküldtem, de ide is felrakom a levelet és a kisvizslák képeit, hátha...



Sziasztok!

Tegyétek meg, hogy elkülditek ismerőseiteknek, hátha valaki beléjük szeret :)

Fajtiszta magyar vizslák ingyen gazdira várnak.
Ha valakit érdekel, akkor jelezzen ( Molnar.Zsuzsa@preciz.videoton.hu), vagy következő e-mail címen:dobler.mariann@preciz.videoton.hu




Survivor69 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71978
na a link nem lett jó :-S


http://xfree.hu/keptar.tvn?f=mami7090
Survivor69 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71977
Szépjónapot Kívánok mindenkinek!

Nagyon szép dolgokat készítettek már megint, nem is emelek ki egyet sem, mind gyönyörű :-)


Nem igen van időm most sem rendesen visszaolvasni, sem bármiről is beszámolni, csak tegnap Jolimama belinkelte a kötősuli albumát és átnéztem.
És olyat találtam, amiről már volt szó és gondoltam megmutatom :-)

Konkrétan a CSSÁ jelölésről an szó.

Az album 3. oldalán a Image89.jpg jelzésű kép.
<a href="http://xfree.hu/album_show.tvn?SID=b0b65bab968f87c303488cdd1aeac953b0b65bab968f87c303488cdd1aeac953&aid=130275&sort=&from=30" target="_blank">http://xfree.hu/album_show.tvn?SID=b0b65bab968f87c303488cdd1aeac953b0b65bab968f87c303488cdd1aeac953&aid=130275&sort=&from=30</a>


Lirent Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71976

Zsófimamája ezt találtam.

 

http://picasaweb.google.com/Psyldi/Himzes#

 

Üdv. Lirent

LRJudit Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71975
Ezeket a hóvirágokat nem bírom szó nélkül hagyni, nagyon édesek!
Előzmény: matyólány (71973)
margitmama Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71974

Marikje! nagyon örülök hogy, végre megint itt vagy közöttünk.Hiányoztál!!

JOLIKÁMNAK IGAZA VAN jÖJJENEK A TÖBBIEK IS, VÁRJUK!!

Előzmény: Marikje (71969)
matyólány Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71973

Szervusztok !

A sok gyönyörűség láttán tátva a szám.

Mutatom én is amiket készítgettem, bár a képeket hol,  látom hol nem.

Mindenkinek jó egészséget kívánok, hogy tudjatok nagyon sok szépet kézimunkázni.

imregi Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71972
Én a pulcsik nyakát úgy szoktam befejezni, hogy az utolsó sort nagyobb tűvel kötöm és azzal fejezem be is. Én is úgy csinálom a befejezést ahogy te és szokott sikerülni. Persze ha túl laza, az sem mutat szépen.
Előzmény: Magdi06 (71943)
Jolimama Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71971
Szia Marikje-Marcsi!
Az egyik "elveszett csibém" hazatalált. Talán jönni fog a többi is. Evanet, Anhel, ballarozika, sorolhatnám még sokáig. Merre jártok? Hol vagytok, Ti régi játszótársak???

Szép napot.

Szavazatokat pedig legyetek szivesek küldeni.
Előzmény: Marikje (71969)
Victoire Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71970
Ajjaj! Félek, nem fogok tudni ellenállni ennek a fonalnak sem. Lassan teljes anyagi csődbe viszem a csaláldot a kézimunkamániám miatt. :(
Eközben pedig nem győzök csodálkozni, hogy mikor van időtök ennyi szépséget csinálni. Éppen tegnap mondtam a páromnak, hogy milyen kár, hogy alvás közben nem tudok kötni - mennyivel gyorsabban haladnék! :)
Örülök, ha esténként van 1-2 órám leülni és csattogtatni a kötőtűket. És közben türelmetlen vagyok, hogy mikor lesz már kész???
Előzmény: borcsimama (71966)
Marikje Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71969

Kedves Topiktársak!

Nem tudom hányadjára, de jelentem újra a fedélzeten vagyok. Visszaolvasgatok amennyire lehet és majd igyekszem pótolni a lemaradást a fórum honlapon.

 

Addig is üdvözlöm az újjakat és persze a régieket is.

 

Marikje

 

nusa-szegedről Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71968

CSAK NEM ?!

Ó-Ó, TE SZEGÉNY!

Előzmény: fpárduc (71933)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71967

Persze, hogy szűk lesz, hiszen a két szem összekötésével fogyasztod is.

Nyugodtan fejezd be horgolással, ugyanúgy fog kinézni, mintha simán befejezted volna.

Előzmény: Magdi06 (71943)
borcsimama Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71966
Lányokl!!! Vasárnaptól az Aldiban a topikfonal:

Ajánlatunk vasárnaptól, 2009.03.08.

*
Kötőfonal*

Kötőfonal*
1 499 Ft/csomag
* Amennyiben egy árucikk elnyerte tetszését és szívesen ajánlaná ismerősének, küldje el neki ezt az üzenetet. Az űrlap kitöltésével a termékajánlást e-mailen keresztül egyszerűen továbbküldheti.



Értékesítés kizárólag háztartási mennyiségben. A palackok nem betétdíjasok. Az ár mindennemű adót magában foglal. A termékek dekoráció nélkül kerülnek árusításra. A termékillusztrációk csupán elkészítési ill. tálalási javaslatként szolgálnak. Ugyanazt a terméket eltérő csomagolásban is áruljuk, de egy adott terméket üzletenként kizárólag egyfajta csomagolásban értékesítünk. A termékek műszakilag ill. külsőleg eltérhetnek a fotón látottaktól, az esetleges helyesírási ill. nyomdahibákért nem tudunk felelősséget vállalni.

* Kérjük vegye figyelembe, hogy állandó árukészletünkkel ellentétben ezen termékek csak korlátozott számban állnak rendelkezésre. Ezek az ajánlataink a készlet erejéig érvényesek. Amennyiben gondos tervezésünk ellenére bizonyos termékek a nem várt magas kereslet következtében már az értékesítés első napján elfogynak, úgy ezért kérjük szíves elnézését.
borcsimama Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71965
szép jó reggelt kívánok!
Juditkám, köszi a tegnapi segítséged, firefox ügyben) megoldódott a problémám, az eszközök, beállításoknál le volt tiltva a tvn-es képek, ezt feloldottam, most már látom a képeket, nemcsak a szöveget. Kicsit hosszú időbe telt, mert három hete kerestem a megoldást, de annak örülök, hogy én jöttem rá, és nem a családból valaki, mert így legalább ÉN most már megtanultam, hogy hol keresgéljek. Többször feltelepítettem, és mégsem jött be, úgy mint régen. De most már minden o.k. Igaz a mondás, a jó pap holtig tanul.


LRJudit Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71964
Akkor tessék szépen megnézni az egyéves honlapon Csirip útmutatóját. Van ott kép kicsinyítés és felrakás is. Ezt a kifogást sajnos nem tudjuk elfogadni.
Előzmény: Ibolya99 (71953)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71963

Szép jóreggelt!

Még ébredezőben!

Kalács
450 g finomliszt
1 kisebb kanál só 
3 nagyobb kanál cukor (barna)  A sütőgéphez kapott kanál két vége.
1 csomag zöld (kalácsos) élesztő Oetker
1 tojás + tej összesen 2,7 dl

60 g olaj (kb. 4 evőkanál)

Előzmény: andrea68 (71961)
szirmok Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71962

Szaisztok, jó reggelt Mindenkinek!

 

Hát igaz még itt voltam a gépnél, de már nem írtam. Éjfél után mentem csak hajat mosni, addig dolgoztam, és akkor leültem ide picit visszaolvasni, de már nem írtam.

Akkor belinkeltem volna  a kalács receptet.

Na majd beírják majd mások. Nem bírtam ki hogy most munka előtt, ne nézzek fel.

Így most én vagyok az első aki szép napot kíván Nektek. Most iszom a kávémat.

Előzmény: andrea68 (71961)
andrea68 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 71961

Sziasztok! Ha még van itt valaki!

 

Kedves Judit! Megkérdezhetem, milyen recept alapján csinálod azokat a gyönyörű kalácsokat? Elkérhetném ? köszi

 

Szörnyű, hogy nekem mindig csak annyi időm van, hogy egy kicsit visszaolvasgatok.

A topicfonalból készült pulcsi nagyon szép lett!

Szépek a kis terítők is, ja meg a kis kosárkák is! Gratulációm mindenkinek! Ügyesek vagytok!

Nekem nem nagyon volt időm mostanában kézimunkázni. A kisfiam a múlt héten tüdőgyulladással voltitthol 2 hétig. Apuci volt vele itthol, mert nekem dolgoznom kellett. De szerencsére jól van, ma már volt suliban. Még mindig olyan sok a beteg, vigyázzatok magatokra. Ezek a mostani kórokozók nagyon virulensek, sajna és sok a szövődmény.

Most megyek aludni, a hétvégén csinálok egy kis kalácsot én is, azt hiszem. Judit kedvet kaptam tőled. :-)) Szép napot mindenkinek mára:-))

Előzmény: LRJudit (71959)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71960
Azért olyan gyorsan nem megy, de igyekszem:))
Előzmény: fpárduc (71933)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71959
A fonott kalácsom csak tegnap volt kakaós. Ma csavart kakaóst rendelt ketteske. Éppen a sütőben van. A fonottnál jó nagyra nyújtottam a tésztát, vajazás, kakaózás után 3 részre vágtam és külön feltekertem. A három hurkát simán összefontam. Csináltam már csupakalácsot, mákosat, kakaósat és diósat. Válassz! Én a csupát szeretem kakaóval, de a diós dögös lett. Csak a dió drága, ez a nagy hátránya. De azt hiszem pénteken csinálok vaniliamártással. Már most korog a gyomrom a puszta gondolatra.
Előzmény: pumukli9 (71956)
Jolimama Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71958
Kedves imregi-Ági, köszönöm a bemutatkozást.
Minden kötés, vagy horgolás elkezdése előtt próba kötést-horgolást készítek, ez egyébként is fontos. Szabásmintán, vagy egy jó méretű ruhán már ki tudod számolni.
Lesz, aki bővebb tanácsot is tud Neked adni, biztos vagyok benne.
A topikleírás alatt van egy link, az 1evesaforum, arra, ha rákattintasz, bejutsz a honlapunkra. Annak a bal oldalán vannak a képtáraink linkje, ajánlom, hogy nézz körül bennük.
Jó szórakozást. Jolimama
Előzmény: imregi (71955)
pumukli9 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71957
Sajnos mindig kidob, így nem tudok vissza olvasni. Bocs!!  De örömteli alkotást kívánok!

youlcsi

 

Szép a munkád a babával együtt.

 

imregi

 

 Örülök hogy csatlakozták hozzánk Horgolásban tudok segíteni ! És én is szeretek a francia oldalakon játszani főleg nyerni .

Eszter

pumukli9 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71956
Magdi 06.

Szinte minden pulcsit horgolással /rövid pálcával/ fejezek be.

És csak általában lazán. 2.-2 sort horgolok rá … s ez a passzé . Így nem nyúlik el a nyak.

Remélem sikerül.

Betegeknek mielőbbi gyógyulást kívánok.

A fánkot megsütöttem finom volt!! Köszönöm

Szeretném kérni a fonott kalács elkészítését. Mivel kell tölteni? Vagy csupi kalács?

Dió, Mák?  Jó?  Ki tud segíteni.

Köszi puszi mindenkinek. Ja a topik pulcsi super jó.!

De ez az oldal nagyon vacak !! Vajon most be enged?

 Eszter
imregi Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71955

Köszönöm a szívélyes fogadtatást, nagyon jólesett. Akkor egy pár szót magamról. 32 éves vagyok, Mátészalkán élek. Jelenleg gyeden vagyok itthon pici lányommal, 20-án lesz egy éves. Van még egy nyolc éves nagylányom is. Amúgy szakmám szerint pedagógus vagyok, matematikát és kémiát tanítok egy középiskolában. A kézimunka mindig jelen volt az életemben, kb. 6 évesen tanultam meg kötni. Próbálkoztam hímzéssel, gobelinnel, és a horgolással is.

Általában a szabásmintával akadnak problémáim. Ti hogyan számoljátok ki, hogy pl egy pulcsi ujját, ill. a karöltőt hogyan kell fogyasztani, hogy az felvéve szépen mutasson? Főleg a horgolt daraboknál van ilyen gondom.

Jó éjszakát mindenkinek

Ági

youlcsi Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71954
szép estét!
tudom, hogy csak a "nagynéni-büszkeség" miatt mutogatom a kiscsajt, de a sárga rugit én alkottam :)
Ibolya99 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71953

Jolimama drága!

Igen minden nap horgolok,jelenleg éppen egy mellényt készítek.Nálam nem mulik el ugy nap, hogy ne végezzek valamilyen kézmüves tevékenységet.Minden nap olvaslak benneteket,sokszor tudnék én is hozzá szolni,csak még nem tudok képet felrakni,és igy inkább halgatok és néma olvasásba magyek át.Mert nagyon szeretek itt lenni veletek,természetesen én is mindjárt sütöttem veletek együtt a fánkot,nekiálltam virágot is horgolni,aztán kosárkákat készitettem,ugy mint karácsonykor is, én is angyalka lázba égtem veletek együtt.Röviden,tömören mintha

a családom lennétek.Nagyon jó itt lenni veletek.

Livia!Igazán gratulálok a gyönyörü szép munkádhoz.

Olimama:Ha meglesz a kosárkák leírása szeretném én is elkérni!Köszi,Sziasztok:Ibolya

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

olimama65 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71951

Szép estét Mindenkinek!

Hát valami csodákat műveltetek megint. Szebbnél-szebb dolgokat tettetek közkincsé. Gratulálok mindenkinek, szépségek. Én is megint kérni jöttem: ennek, ezeknek a kosárkáknak a mintáját keresném, ha valakinek meglenne. Csak a kosarat találtam meg, leírás nem volt. Habár szerintem nem olyan nehéz, de azért szívesebben horgolnám meg minta után.Lehet, hogy rosszul emlékszem, de mintha valakinek az albumában láttam volna. Segítségeteket előre köszönöm.

Jolimama Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71950
Előzmény: Magdi06 (71943)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71949
Magdi06

Ha , csak ezt a módszert ismered , szedd át az egészet egy számmal nagyobb tűre az utolsó sort , és úgy próbáld meg lekötni , ha még így is szűk , akkor tedd még nagyobb tűre , egyszer csak jó lesz . Az lehetetlen , hogy idáig eljutottál , és a végén akadj el :-)) . Menni fog meglásd !

Szerbusztok mindenki :-) , még nem vagyok túl jól , de már gyógyulgatok . Látom ti viszont szorgoskodtok rendesen , nagyon ügyesek vagytok ! Gratulálok !

Előzmény: Magdi06 (71943)
Rece-fice Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71948
Kedves Márti!

A rece alapháló bizony verejtékes munkával készül: a kerek terítőknél a leeső sarkokat érdemes hasznosítani: innen lehetnek háromszög alakú kis kézimunkák.

Régen ötletes betéteket tettek a terítő, fehérnemű, zsebkendő sarkába...

Nagyon szépek a kincseid, és tetszik a gondosság, ahogy a régiek alkalmazták a régi darabokat, és te milyen becsben tartod őket! Olyan jó, hogy közreadtad!
Előzmény: pmárti (71928)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71947

Ez estre igaz, a "cél szentesíti az eszköz"-t mondás. Ahogy egyszerűbb. A végeredmény a lényeg, bár nekem sosem jelentett gondot a kötőtűvel átemelés. Amikor kötöttem, azt sem tudtam szinte, mi az a horgolótű. Akár hiszitek, akár nem.

Előzmény: Rece-fice (71946)
Rece-fice Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71946
Magdi!

Nem lehetne horgolótűvel lekötni-horgolni az utolsó sor?
Akkor jobban látszik a hurkok mérete, lazábbra lehet alakítani a befejezést és kényelmesebb áthúzni a szemeket, mint a kötőtűvel...

Vagy ez szentségtörés, LRJuditka?
Előzmény: Magdi06 (71943)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71945

Először is lazán kötöd. Ez számomra is mindíg megerőltető.

Lekötsz két szemet, majd az elsőért visszanyúlsz és át emeled a másodikon. Lekötöd a következő szemet, megint visszanyúlsz, a jobb oldali szemet átemeled az utóljára lekötött szemen. Stb.

Előzmény: Magdi06 (71943)
Zuzana7346 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71944
Porsike - el akartam kuldeni a mintát levélben, de az email címed nem publikus, ezt írta ki nekem a gép. Ezért betettem a képtáramba a terítok c .albumba. A harmadik teríto - a madaras - mintáját lerajzolom, mert nem volt neki mintája, én meg csak úgy lefirkáltam egy papírra, ezt most lerajzolom és majd írok neked ide -ha kész lesz.
Előzmény: pörsike (71935)
Magdi06 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71943

Szerbusztok,

finisben vagyok a pulcsimmal.

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget, néhány bontással sikerült lefogyasztanom a nyakát. És elakadtam. En csak úgy tudom befejezni a kötést, hogy két szemet egyszerre lekötök, visszateszem a tűre, megint kettőt lekötök .......

Viszont így egy szoros befejezés lesz, amelyen véletlenük sem tudja a gyermekem átdugni a fejét. itt állunk a teljes kétségbe esésben, kész a pulcsi és nem lehet felvenni.

Hogy lehet rugalmasan befejezni?????????????????

szedit99 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71942
Ahorgolótű engem is. Már írtam Idának. Jó lenne, ha 18. előtt megérkezne, mert akkor megyek Gyepűre.
Előzmény: Jolimama (71924)
fpárduc Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71941
Én is üdvözöllek minálunk!
Ha elakadnál valahol, csak kiálts bele a topikba, biztos lesz valaki aki tud neked segíteni. Ahogy Jolimama is mondta, itt már többen is sikeresen megtanultak horgolni.
Tényleg! Magdy70 vajon merre járhat? Ő is itt tanult meg horgolni.
Előzmény: imregi (71934)
csipke47 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71940
Köszönöm várom Marika
Előzmény: pmárti (71928)
livia néni Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71939

Köszönöm a sok dicséretet.

Lívia

livia néni Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71938

zsoka63! Gyönyörű a munkád. Amit tudok, hogy én ilyet már biztosan nem fogok megtanulni csinálni. Tiztosan lesz, aki kedvet kap hozzá, hogy készítsen egy hasonló szépséget.

livia néni

Előzmény: zsoka63 (71880)
Jolimama Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71937
imregi, üdvözöllek a topikon. Érezd jól Magad közöttünk. Esetleg mesélj is Magadról egy kicsit, ha módodban van, mutass is elkészült munkádat.
Vannak itt közöttünk többen is, akik azt hitték, nem fognak horgolni. Csodás dolgokat készítenek azóta. Jolimama
Előzmény: imregi (71934)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71936

imregi!

Üdvözöllek itt minállunk!

Nagyon helyes, egyszer el kell kezdeni!

Előzmény: imregi (71934)
pörsike Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71935

Zuzanna! Elküldenéd nekem a második és a harmadik terítő mintáját, ha van.

Azért nem itt kérem, mert hol látom a képeket, hol nem. Köszönöm. Margit
Előzmény: Zuzana7346 (71926)
imregi Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71934

Sziasztok

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok, már egy ideje olvasgatom a fórumot. Nagyon szép dolgokat csináltok. Leginkább kötögetni szoktam, de itt annyi szép horgolást láttam, hogy most azzal próbálkozom, bár abban még csak kezdő szinten vagyok.

fpárduc Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71933
Szervusztok!
Most értem a mai termés végére!

Nem vagytok semmik, kalács, terítők...
Topikfonalas pulcsi nagyon jó lett!!!
Marino, ezzel tényleg el leszel egy darabig, bár ahogy megismertelek, szerintem holnapután már kész is lesz... És találsz valami még szebbet...:)
Livia néni! Gyönyörű a futód!!!
Zuzana! Nagyon szépeket horgoltál!!!


Én most álltam neki fekete fonalból táskát horgolni...
Nusa-szegedről! Azt hiszem már tudom, vagyis pontosabban sejtem, hogy mit is éltél át a mellény készítésekor....
Fpárduc
Zuzana7346 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71932
Csipkerozsi - koszonom én is a mintát, akkor jol emlékeztem hogy valamikor te tetted ide a forumra, és nálad kerestem is csak nem találtam. Biztos nem jo albumba néztem. Nagyon szép teríto.


Még az elobb elfelejtettem, nagyon tettszik a hajocskás rozsafuzér, gyonyoru, lehet hogy én is hamarosan megfogom tudni csinálni!!!!!!! Majd meglátjuk.!!!
Előzmény: csipkerozsi (71931)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71931

Szép estét!

Íme:

Katicás terítő
Előzmény: pmárti (71928)
borcsimama Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71930
Kellemes délután kívánok kedves kézimunkázó leánykák!

Gyönyörűséges terítőket tettetek fel, nem beszélve a topik fonalas pulcsikról. Nio meg a hajócskások is szemet gyönyörködtetőek.

Zsuzsikám, nagyon szépségeseket horgoltál.

Ja az én terítőm az Aldiban vásárolt melírozott fonalból készült, abból csináltam két tojástartót, amit már mutattam, és éppen hogy elég lett a fonal a terítőre. A fiam már lestoppolta, hogy ez neki nagyon kell.

Reggel nekem is szórakozott a gép, hol volt kép, hol nem volt, azért tettem egymás után 2x is.

További szép estét kívánok.
livia néni Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71929

Nagyon szépek a terítőid, föleg a második nagyon megfogott.

Lívia

Előzmény: Zuzana7346 (71926)
pmárti Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71928

Jó kézimunkázós délutánt!

Nagyon szépeket alkottatok, virágok, topik fonalas gyönyörűségek,  hajócskázók is nagyon kibontották a vitorlákat, édesek a  csemeték és a nekik készült szépségek, finom kalácskák kerültek a vasárnapi asztalaitokra, szép termésetek volt a hétvégén.

Csipke 47! Majd megpróbálom valahogy úgy fényképezni hogy látszódjon valami a párna mintájáról, csak az a baj hogy levenni nem nagyon merem mert a világoskék selyemre van rávarrva, és ennek a lebontása nem egy kíméletes lenne szegény csipkének, mosni is nagyon félve szoktam Ezek ilyen csíkok voltak és az anyukám úgy öltötte össze hogy egy kis párnadísz legyen belőle.Ezek a darabok vagy csíkokba vannak, vagy nem tudom miért háromszögeket varrtak anno, gondolom vagy párnabetét, vagy fehérnemű díszítésére szánták. Találtam még darabokat majd ha lesz egy kis időm akkor elküldöm azoknak a képét is @-ben, talán onnan jobban le tudod rajzolni.Pusz Márti

A katicás terítőcske mintáját hol találhatom meg? Köszi előre is:-))))

Előzmény: csipke47 (71927)
csipke47 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71927

Rece fice

 eltüntél a MSN-ről mi történt nem érlek el?

Zuzana7346 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71926



A tobbi felrakáshoz nincs turelmem, mert ez valahogy nem megy.


Most írok nektek Nyuszturenka és Olimama, mert lehet hogy ez este nem fog menni. Este majd megy email.
Zuzana7346 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71925
Sziasztok!

Porsike - nagyon szépnek sikerult a pulcsi. Szépek a színek osszeállítasa.

Zsofimamája - a katicás terítodnek a rajza az albumodban van? szeretném meghorgolni, valoban nagyon gyonyoru.

Borcsimama - szép a melírozott terítod, nagyon mutatos.

Lívia néni - szépen kivarott terított készítettél.

En ilyeneket horgoltam
Jolimama Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71924
:-)) Igen,igen, a horgolótű érdekel. Írok levelet. Jolimama
Előzmény: Passziomerida (71922)
Ibolya58 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71923

A tojáskák mintája akit érdekel!

minta

Passziomerida Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71922

Kedves Lányok!

 

Sokan érdeklődtek bambusz zoknikötőtűk iránt. Sikerült beszerezünk. 3-as, 4-es, 5-ös méretben. 970.- és 1070Ft-os áron. Fent vannak a web-shopunkban.

 

Ezen kívül létezik bambusz horgolótű is, 2-5-ös méretig, 780.- Ha esetleg van rá érdeklődés, azt is tudunk rendelni.

 

Ida

bambusz zokikötők
Ibolya58 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71921

Sziasztok!

 nagyon szép napot kivánok mindenkinek!

Nagy nehezen elkészültek a fél tojáskáim.Jelenleg szárad egy kifújt tojáshéjom.A mintája egy karácsonyi gömb .Ha megszáradt jobban fog majd kinézni!

pörsike Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71920
Szedit ! Felteszem mégegyszer, ha sikerül, nálam is eltünt.
Előzmény: szedit99 (71918)
Jolimama Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71919
szedit. perzsi, a hiba nem a Ti készüléketekben van. Napok óta össze-vissza működik az index.
szedit99 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71918
NINCS!!!!
Előzmény: pörsike (71904)
szedit99 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71917
Pörsike! A pulcsi megint eltűnt. Írod, hogy itt van, de nincs. Az index meg van zavarodva, nagyon nehéz ide belépni, mindenféle marhaságot ír ki a gép. Nektek is?
Előzmény: pörsike (71904)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71916
Álom szép! Egyszerüen nem találok szavakat!!
Előzmény: livia néni (71892)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71915
5x7 csillagból fog álni ha készen lesz. Jelenleg 10 van kész:)) (Azt hiszem egy darabig el szöszmötölök vele)
Előzmény: Jolimama (71911)
perzsi Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71914

Szép Napot Mindenkinek!

 

Ez a harmadik nekifutásom. Gyönyörűséges dolgokat készítettetek. Bocsi, hogy most nem sorolom fel névszerint, mert már kétszer megírtam.

 

Én is vettem "topik" fonalat. Szerintetek, lehet belőle kislány ruhát kötni?

 

Az index állandóan kiírja, hogy az oldal hibás. Mit tudok tenni ellene?

csnemarika Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71913
Sziasztok! Reggel írtam Nektek, de nem találom a saját hsz-t. Aztán meg nem jött be az oldal. Szóval: munkahelyen vagyok - muszályból. Még nem vagyok 100-as gyógyulást illetően. Azsúrka! Pénteken OTP ment neked pénz, remélem megkaptad. Marizsunak és neked is a csomag csak ma postázódik, pénteken elkapott a szakadó havas eső. Talpig elázva értem haza. Hétvéghén család kizavart a gép mellől, reggel meg m ost olvasom vissza a hsz-eket. A topic pulcsi nagyon szép, már én is alig várom hogy ne háromszor, csak egyszer csöngessen a postás, és hozza. Persze, most meg majd jól nem leszek odahaza.Judit! a kalácsodtól éhes lettem. Van helyette kekszem meg kiflim. Még diétázok, a gyomrom péntek estétől nem volt az igazi.
m-creativ Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71912
Szép napot mindenkinek.
Ti közismerten mindentudók vagytok, talán tudjátok az én kérésemre is a választ.
Az egyik régi FU-ban volt egy varrott kisvakond szabásminta, azt keresném. Úgy emlékeztem, volt már szó róla itt a fórumban, de a gyorskereső sem találja. Meg tudnátok mondani, tényleg megvan-e valahol?
Jolimama Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71911
Pumukli aranyos a teknőcöd.

Ibolya99 ritkán jelentkezel, remélem a horgolótűvel szorgoskodsz.

Katri, köszönjük a linkeket.

Andus, szépek a terítőid.

zildi, mikor láthatjuk a gobelineket, amiket kivarrtál, nagyon szépek lehetnek.

Annamari, szépen haladsz a hajózással is.

Pmárti, nagy kincsek ezek a régi kézimunkák, felidézi azokat, akik készítették.

antal_laszlo, végignéztem az elkészített mintákat, nagyon szépek, és jók. Köszönöm a munkádat. Keresztszem-Panni a nagy gyűjtője ezeknek, aggódok is Érte, miért nem jelentkezik.

Zsófimamája, a katicás terítőnek biztos fog örülni a megajándékozott.

azsúr, ritkán látlak, jól vagy?

nyuszturenka, a virágoskerted, tényleg idézi a tavaszt.
Szép nagy baba az unokahugid. Legyen olyan mosolygós, mint az Anyukája.

Nuska, az együttesed nagyon tetszik, a segítséged nagyon aranyos. Látszik, hogy jól érzi magát a pulcsiban, sapkában. A tű is jól áll a kezében.
Szegfűd, mintha igazi lenne. A mellény is nagyon egyedi.
Örülök, hogy meggyógyultál. Az egész családnak kívánok nagyon jó egészséget.

nusa, nagyon szép a kis együttes, tündéri lesz benne a viselője.

marino nagyon szép lesz a terítő. Mekkorára tervezed?

Olimama, szépek a virágaid, egy újabb szép hobbi, a kelyhed is jó lett.

fpárduc, tegnap este már én is megdícsértem a tojásokat, lehet, hogy átugrottál. A cicák is tetszettek.

Zsóka63, szép ajándékot készítettél.

ZsebiB, örömteli készülődést és minden jót kívánok Neked az új otthonodban. Légy őrzője, és védője, gondozd szeretettel.

Borcsimama, egyre szebbeket mutatsz nekünk. És milyen gyorsan elkészülsz velük. Nekem minde gépemen lévő böngészővel működik a tvn. Az index annál kevésbé. Egyre-másra kidob, képek eltünnek, egy idő után ismét látszanak.

livia néni ez egyszerűen csodálatos.

A kalácsok mindenkinél mutatósak, az ízük biztos finom. Én is megsütöttem, nem voltam megelégedve vele, ennek én vagyok az oka, hirtelen sütöttem, magas hőfokon. Rozikáék szerint finom volt, el is fogyott, akit megkínáltam vele, mindenkinek ízlett. Legközelebb jobann odafigyelek.

A „topikfonalból” készült alkotások mind nagyon szépek lettek, az enyémek még várják, hogy sorra kerüljenek.

A hónap munkáira a szavazást elég ha csak az én címemre külditek, mindig küldök visszajelzést, ha megkaptam. Amennyiben nem érkezik válasz, akkor jelezzétek.

Ahogy tegnap este ígértem, igyekeztem visszanézni. Remélem, nem maradt ki senki.
Alkotós szép napot a topik minden tagjának.


A 2hónapmunkájára várom a szavazatokat.
az adatlapomon lévő @-címre küldjétek, nicknév-sorszám és a kép alatti szám felírásával.
Mindkét kategóriában 1-1 szavazatot küldjetek.



szedit99 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71910
Nagyon szép lett!
Előzmény: szedit99 (71909)
szedit99 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71909
Bocs, megvan!
Nagyon gyors vagy. Bár én idekapok, odakapok, befejeztem az unokám pelerinjét a karácsonyra kaptt effektfonalból, a sapkájából egy kevés van hátra, növöget a topikfonalból készülő mellényem is, de most elcsábított az a rece rózsa, amit Judit alkotott meg nekem.
pörsike Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71908
Szedit! Nem értem a kérdést.
Előzmény: szedit99 (71906)
pörsike Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71907

Igen, Én egyformán kezdtem az elejét és a hátulját is.
az ujját pedig azért, hogy szimmetrikus legyen.Szerintem megkívánja a minta.
Nem sok fonal veszteséggel jár.
szedit99 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71906
Hol?
Előzmény: pörsike (71904)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71905
Én nem haladok a lány pulcsijával, és még ötöske is kérdezte ma reggel a fonalát ölelgetve, hogy mikor csinálom. Én meg horgolok és hajócskázom, mert nagyon izgi dolog készül. Az ujját direkt kezdiktek uo-ra, ugye?
Előzmény: pörsike (71904)
pörsike Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71904

Szerbusztok! Szép napot mindenkinek.

 

Borcsimama! Nagyon guszta a  rántott palacsinta, és szép a terítőd is.

 

 

Livia!  Gyönyörű ez a futó. Gratulálok.

 

Judit! Ne szerénykedj, nagyon ügyes vagy minden területen. Kiváló adottságod van a kézimunkákhoz.

 

 Ime a topicfonalból készült pulcsi. 

 

Anitazsuzsa Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71903
SZia Magdi!

Szavazni úgy kell, hogy írsz Jolimamának egy e-mailt, másolatnak pedig beteszed a szavazok@gmail.com címet.
Leírod a szavazási sorszámodat, amit megtalálsz a hónapmunkái képtárban. Ha nincs még sorszámod, akkor először kérsz egyet Jolimamától és utána szavazol.
A sorszámod után pedig leírod, hogy melyik kategóriából melyik munka az, amelyik neked a legjobban tetszik.
Pl:
A 89
B 67

Remélem érhetően írtam le.
Üdv
Anitazsuzsa
Előzmény: Törölt nick (71839)
livia néni Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71902

Borcsi! Te felvetted a versenyt a topikfonalból kötökkel? Nagyon érdekes ez a terítő, majdnem ez is norvég mintás.

Puszi: Lívia

Előzmény: borcsimama (71897)
Andus1975 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71901

Szép napot mindenkinek!

 

CSipkerózsi! Külön horgoltam végülis a nárciszt, mert elfelejtkeztem róla, hogy egybe kéne megpróbálni :-), na majd a következőt. Jó lett, nekem egy kicsit nagynak tűnik a belseje, de lehet túl lazán horgolok. Majd fényképezem, és mutatom. :-)

 

Hű, nagyon finom kalácsok vannak már megint. ÉN is fogok csinálni, mert annyira jó!

 

Nálunk annyira borús az idő, de viszont nincs hideg.

Előzmény: csipkerozsi (71870)
kikke75 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71900
Nagyon szépen köszönöm, ezt a leírást kerestem....... Tavaly lementettem, de elveszett a gépemről. Most meg sehol sem találtam....

Mégegyszer köszönöm, Kriszti
Előzmény: LRJudit (71689)
borcsimama Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71899
Lívia, ez gyönyörűséges
Előzmény: livia néni (71892)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71898
Csak semmi túlzás kérem szépen. Ehhez arra nincs is szükség! Köszönöm!
Előzmény: margitmama (71896)
borcsimama Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71897
Nem akarta a képet, már egy pár perce szenvedek vele.
margitmama Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71896
Juditkám te zseni vagy!!
Előzmény: LRJudit (71894)
margitmama Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71895
LÍVIÁM! EZ A FUTÓ VALAMI CSODÁLATOS,A MUNKA IGÉNYES, IGAZ TŐLED NEM IS LEHET MÁST LÁTNI!!! puszillak margitmama
Előzmény: livia néni (71892)
LRJudit Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71894
Ezek is kérésre készültek! Dolgozzatok!
LRJudit Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71893

Lívia!

Nagyon szép!

Előzmény: livia néni (71892)
livia néni Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71892

Az elmúlt hetekben ezzel is foglalkoztam.

Lívia

LRJudit Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71891

Borcsimama!

Én nem használom a firefox-ot, de most telepítettem. Nálam jól működik, nem tudom mi lehet a baj. Egy dolog biztos, az én gépem is furán idult ma reggel, nem indult el a vírusvédelem.

Előzmény: borcsimama (71890)
borcsimama Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71890
Kedves számítógép szakértő kislányok segítségét kérem, a Mozilla Firefox-ban így jelennek meg nálam a képtárak. Most pl. Horgica képtárában szerettem volna kutogatni, és ez jelent meg. Az IE-ben nem, csak itt a foxban. Mit tettem, hogy ez így jelenik meg? Mi hiányozhat????? Kérem szépen a segítségeteket!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
borcsimama Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71889

Linktáram Linktáram, Blogom Blogom Képtáram Képtáram Videótáram Videótáram Ismerőseim Ismerőseim
Az album tartalma: 129 db kép, ( 21.226 Mb )
Látogatók száma: Ma: 0 / Összesen: 929
Az album jelenleg: Publikus
Az album címe: http://harcos.xfree.hu/89362 Küldöm ismerőseimnek!
Az album tulajdonosa: http://harcos.xfree.hu
Az album leírása:
... ( teljes leírás )
( rövid leírás )
Előző oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Következő oldal
Rendezés:
Feltöltve: 2009-02-07 19:31:04
Pityunak
Méret: 0.103 Mb Eddig Ma: 0 / Összesen: 38 alkalommal látták ezt a képet.

Feltöltve: 2009-02-07 19:30:08
Csöpinek
Méret: 0.095 Mb Eddig Ma: 0 / Összesen: 30 alkalommal látták ezt a képet.

Feltöltve: 2009-02-07 19:29:25
Csöpinek
Méret: 0.109 Mb Eddig Ma: 0 / Összesen: 22 alkalommal látták ezt a képet.

Feltöltve: 2009-02-04 18:50:48
rábaközi terítő
Méret: 0.155 Mb Eddig Ma: 0 / Összesen: 23 alkalommal látták ezt a képet.
Feltöltve: 2009-01-29 21:04:21
kokárda
Méret: 0.102 Mb Eddig Ma: 0 / Összesen: 40 alkalommal látták ezt a képet.

Feltöltve: 2009-01-29 21:03:42
bagoly és halacska
Méret: 0.196 Mb Eddig Ma: 0 / Összesen: 33 alkalommal látták ezt a képet.

Feltöltve: 2009-01-29 20:49:59
terítő
Méret: 0.124 Mb Eddig Ma: 0 / Összesen: 32 alkalommal látták ezt a képet.

Feltöltve: 2009-01-29 20:48:27
terítő
Méret: 0.118 Mb Eddig Ma: 0 / Összesen: 33 alkalommal látták ezt a képet.
Feltöltve: 2009-01-29 20:46:22
kicsike
Méret: 0.093 Mb Eddig Ma: 0 / Összesen: 32 alkalommal látták ezt a képet.

Feltöltve: 2009-01-29 20:46:22
Méret: 0.093 Mb Eddig Ma: 0 / Összesen: 32 alkalommal látták ezt a képet.

Feltöltve: 2009-01-29 20:45:34
terítő
Méret: 0.456 Mb Eddig Ma: 0 / Összesen: 31 alkalommal látták ezt a képet.

Feltöltve: 2009-01-29 20:42:23
mellény
Méret: 0.14 Mb Eddig Ma: 0 / Összesen: 26 alkalommal látták ezt a képet.
Feltöltve: 2009-01-29 20:39:28
apróságok
Méret: 0.188 Mb Eddig Ma: 0 / Összesen: 24 alkalommal látták ezt a képet.

Feltöltve: 2009-01-29 20:38:57
kosár
Méret: 0.133 Mb Eddig Ma: 0 / Összesen: 31 alkalommal látták ezt a képet.

Feltöltve: 2009-01-29 20:38:32
kosár
Méret: 0.158 Mb Eddig Ma: 0 / Összesen: 31 alkalommal látták ezt a képet.

Feltöltve: 2009-01-29 20:37:57


Kedves számítógép szakértő kislányok segítségét kérem, a Mozilla Firefox-ban így jelennek meg nálam a képtárak. Most pl. Horgica képtárában szerettem volna kutogatni, és ez jelent meg. Az IE-ben nem, csak itt a foxban. Mit tettem, hogy ez így jelenik meg? Mi hiányozhat????? Kérem szépen a segítségeteket!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
LRJudit Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71888

Szép jóreggelt!

Piroska!

Ez teljesen egyértelmű számomra is. Szerintem az idő tartja őket távol, ettől a megoldástól.

Nekem elég a kajára nézni és már...

Előzmény: H.Piroska. (71885)
borcsimama Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71887
borcsimama Creative Commons License 2009.03.02 0 0 71886
Sziasztok, vidám reggelt, szép hetet kívánok.<br>Megcsináltam tegnap a rántott palacsintát, így nézett ki: de csak addig, amig nem kezdtük el a fogyasztását, utána üres maradt a tál.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!