Keresés

Részletes keresés

Polúxx210 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 24725
rendben! nem egy szépségverseny nyertes darab,sajnos..de remélem szuperálni fog:)))
Előzmény: miko? (24724)
miko? Creative Commons License 2009.05.29 0 0 24724
Gergő Tesó!

Köszönöm,átvettem!
Égek a vágytól,hogy kipróbáljam... :-)


Tóni Bátyám!

A mi kis topikos családi békénk akkor borul fel,amikor beszabadul ide egy "nagyokos", és ezek ugye mindig nagy hőbőrgőkké is válnak.
Talán emléxel,nem is régen éppen Téged fenyegetett az egyik ilyen azzal,hogy majd jól megtalál...
(hahaha)
Sajna a búza közé mindig keveredik korpa is, ki kell néha takarítani a topikot.
Eddig még mindig pozitív hozzáállást tapasztaltam az index moderátorai részéről.
Tóni bácsi Creative Commons License 2009.05.29 0 0 24723

Hát, Marcikám sajnos az ilyen inzultosoknak mindnyájan ki vagyunk téve.

 

Nem tudom ott voltál-e még azon a találkozón, amikor felvetettem, hogy bizony minket "kicsiket" nem nagyon respektálnak az autós "kollégák".

 

Azonnal többen rávágták a "nagyok" közül, hogy nehogy azt higgyem, hogy őket másként kezelik!!!

 

Csak magunk között jegyzem meg, hogy bizony köztük azért vannak olyanok akik ezerszer több fittyet ráhajigálnak a KRESZ-re, mint mi "kicsik"

 

:-)))

Előzmény: Törölt nick (24722)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.29 0 0 24722

Kedves Tóni bácsi!

 

Van olyan dolog amit még én sem fejtettem meg a motorom működésében: valahol a nyereg alatt lehet egy kapcsoló ami hatására néha láthatatlanná válik a moci. Most is vetem a keresztet, de megúsztam az autós bajtárs gyilkos szándékát. Néha sajnálom hogy büntetik az önbíráskodást!

 

Ha megtalálom a kapcsolót rögtön kivágom a francba!

 

Jobb lenne ha a hipertérbe tudnék inkább belépni, akkor megdönteném a nemrég kimosolygott 90 km/h-t.

Előzmény: Tóni bácsi (24721)
Tóni bácsi Creative Commons License 2009.05.29 0 0 24721

Kösz DeeeDeee!

 

Engem pl. ez egyáltalán nem érdekel, mert a megértésükhöz olyan alap képzettség szükséges, amivel én sajnos nem rendelkezem. :-(((

 

Az orvos barátaimat is meg szoktam kérni, hogy nekem ne latinul hablatyoljatok, hanem mondjátok meg pl, hogy: vazze nagyobb a prosztatád a kelleténél, ezért állandóan Tamsolt kell szedned!!!

 

No ezt nevezem én érthető konyhanyelvnek.

 

Nem kell itt a dogokat túl komplikálni, hisz a beírásokból látszik, hogy a lakótársaink is rendelkeznek azokkal az alapismeretekkel, (ha valakit ezzel degradáltam bocsi!!!) amik a konyhanyelven történő magyarázatok megértéséhez is szükségesek.

 

Ismét csak a magam nevében jelentem ki: nem akarok villamos mérnök lenni, csak pontosan akarom tudni, érteni, hogy működik a motorom.

MINDEN RÉSZLETRE KITERJEDŐEN!!!

Ugyanis ahogyan eddig gondoltam, az nem pontosan úgy van. :-(

De - bár nem akarok szerénytelennek látszani - qrva közel járok a valósághoz. :-) 

 

Még akkor is, ha ezt több kedves lakótárs csípőből kétségbe vonja!!!

 

Üdv: Tóni bácsi

Előzmény: DeeeDeee (24720)
DeeeDeee Creative Commons License 2009.05.29 0 0 24720
Srácok!

Ajánlok egy tuti kis tankönyvet, elég vaskos, de ha tényleg érdekel bárkit, és nem a középiskolai fizikából akar ilyen dolgokat megérteni, akkor ildomos elolvasni. Ha meg annyira mégse érdekli, akkor szarja le.

http://bme.ysolt.net/Torlesre_kerulo_anyagok/S2_Jelek/villtan_tk_001-086.pdf
http://bme.ysolt.net/Torlesre_kerulo_anyagok/S2_Jelek/villtan_tk_087-137.pdf
http://bme.ysolt.net/Torlesre_kerulo_anyagok/S2_Jelek/villtan_tk_138-223.pdf

Tuti kis olvasmány;)

Üdv,
DeeDee
Tóni bácsi Creative Commons License 2009.05.29 0 0 24719

Kedves mindenki, akit illet!

 

"Nagy élvezettel" olvastam írásaitokat, melyek ékesen bizonyítják, hogy tudnak igen széles körű elektrotechnikai ismeretekkel rendelkező villalakók szakmai dolgokon vitatkozva egymásnak esni olyan mélyre sűlyedve, hogy már anyázás, meg cigányozás is elhangzott.

 

Ejnye fiúk!!! :-(((

 

Jelentem, én most ott tartok, hogy már pontosan tudom, ki lesz az, aki nekem konyhanyelven betömi azt a rést a tudásomban, mely a gyújtó elektronikám működésének ismeretében egy ponton tátong. Már csak a találkozó időpontját kell kitűzni.

 

Megigérem, hogy soha nem fogom ide beírni, mert én sem szeretném, ha valaki emiatt engem is olyan szavakkal illetne, amilyenekkel Ti egymást.

 

Nektek meg javasolom, hogy küldjetek egy-egy csokor virágot egymásnak, hogy mielőbb álljon helyre a "családi béke"!!!

 

Soxor csókollak mindnyájotokat: Tóni bácsi 

 

:-)

miko? Creative Commons License 2009.05.29 0 0 24718
Arra kérlek,hogy a frusztráltságoddal ne minket szórakoztass itt a fórumon,inkább írd meg mélben (úgysem olvasom el)
De erre az OFF-olásra (már ha tudod mi az) nem kíváncsi itt senki.
Remélem ez elég érthető még a számodra is.
Köszi.
Előzmény: trilla414 (24717)
trilla414 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 24717
Hidd el, sikerült megértenem, bármit mondasz, azt bárki megérti, még 6 elemivel is.
Mindenesetre a te reakcióid voltak a szakmaiság helyett kisgyerekezők, senkizők, romázók, legutóbb IQ-t firtatók.

Mindezt miért? Mert evidensnek írtad az elméletedet, ami aztán mégis tévesnek bizonyult? Mert kiderült, hogy van új a nap alatt, és "feszültség nélkül áramerősség"?

Én értem, hogy ez sért, de hogy ekkora kín legyen ezt elfogadnod?!?

Ami a "produkciót" illeti, meggyújtottam a fényt, hogy vannak áramgenerátorok, és írtam hozzá linkeket, ahonnan még lehet tanulni. Ez bizonyára hasznos lehet.

Mi volt a te produkciód? Először is egy téves infó a kondikról. Aztán további téves infók az elektronia egyéb területeiről, egy kis személyeskedéssel árnyalva. Aztán a vitapartner hitelének rontása a frissességének, iskolai végzettségének, szellemi teljesítőképességének származásának firtatásával, becsmérlésével. Ez aztán a produkció!

Na jól van, örülök, hogy ilyen egyszerűen megbeszéltük ezt. Bele sem merek gondolni, mit művelnél, ha személyesen kellene rámutatnom, hogy nincs igazad. Vöröslő fejjel tajtékzanál? Persze az is lehet, hogy jobban fogadtad volna. Itt csak a nyilvánosság zavart. Egy olyan fórumon, ahogy te vagy a mondmeg, jön valaki és újat mond!?! "Ez egy hülye, fáradt, 6 elemis roma IQ-tlan, takarodjon innen, ez az én fórumom, az én embereim, akik hisznek bennem!" :) Bocs. Ezúton is elnézést kérek a fent összefoglalt produkcióm miatt. (Remélem MÁS tud tanulni a linkből, szerintem jó összefoglalás.) Neked nem kell a te összefoglalt produkciód miatt elnézést kérned, hiszen itt te vagy a király. Méltóságon aluli lenne. (Szerinted.)
Előzmény: miko? (24716)
miko? Creative Commons License 2009.05.29 0 0 24716
Nem sikerült megértened...
Sajnálatos,hogy az életkorod több mint az IQ-d. (erről magad is meggyőződhetsz ITT! )
Mindenesetre remélem,hogy a felkelő nap majd gyújt egy kis fényt a fejedben,és a holnapi napot nem mások ócsárlásával és a szüleinek a becsmérlésével töltöd.
Ma ugyanis pusztán ennyi volt az összes "produkciód".
Szánalmas.
Előzmény: trilla414 (24715)
trilla414 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 24715
Mondom általános, tehát nem az én roma szüleimre, vagy a te szüleidre vonatkozik. Nem érted? (Időskori agyi leépülés?) Persze bárki magára veheti, akinek sérelmei vannak.

Nem tudom miért lovagolsz még ezen. Amikor beszélhetnénk értelmes szakmai témáról, az hátha mást is érdekel. Persze ha a szakmai érvek silányak és elfogynak, marad a másik inzultálása, senkizése, romázása..:) Ez is egy stílus.

Na zárjuk le azzal, hogy ma is tanultunk valamit. Mindenki mást.
Előzmény: miko? (24714)
miko? Creative Commons License 2009.05.28 0 0 24714
Általános megjegyzéseket tegyél a roma szüleidre,és a roma testvíreidre,rám és az én szüleimre ne.
Remélem ezt már megérted a 6 elemis elméddel.
Előzmény: trilla414 (24713)
trilla414 Creative Commons License 2009.05.28 0 0 24713
ó csak általános megjegyzés volt, ki gondolt Rájuk?!? De ha téged felzaklatnak gyerekkori emlékek.. hol az én hibám az?!? Már előtte bunkó módon viselkedtél, de mindegy. Majd kipihened. Jóccakát.
Előzmény: miko? (24712)
miko? Creative Commons License 2009.05.28 0 0 24712
Valóban ellenségeskedek,ha egy senki szájára meri venni a szüleimet.
Ezt sem vágod?!
Előzmény: trilla414 (24711)
trilla414 Creative Commons License 2009.05.28 0 0 24711
:) végülis mi a te bajod? Megismertettelek egy számodra új elektronikai fogalommal, jelenséggel. Erre itt ellenségeskedsz. Bírom én, csak nem értem.
Előzmény: miko? (24710)
miko? Creative Commons License 2009.05.28 0 0 24710
Ne kóstolgass kisgyerek.
És a szüleimet végképp hagyd ki,azt ajánlom.
Előzmény: trilla414 (24709)
trilla414 Creative Commons License 2009.05.28 0 0 24709
Nem érdekes, az elektronikai továbbképzés megvolt, a személyiségfejlesztés másra marad. ;) (Ha már az iskolák és a szülők nem végzik jól a feladatukat.)
Előzmény: miko? (24708)
miko? Creative Commons License 2009.05.28 0 0 24708
Hagyom persze, vergődhet tőlem mint hal a szatyorban.
Előzmény: Polúxx210 (24705)
trilla414 Creative Commons License 2009.05.28 0 0 24707
nem is rád gondoltam..
Előzmény: Törölt nick (24704)
trilla414 Creative Commons License 2009.05.28 0 0 24706
"A hátsó lámpám (is) világít,nem kell emiatt aggódnod."
Nem aggódok, tudom, hogy világít. Csak utaltam volna a közelmúltbeli élményedre, amikor rájöttél, hogy mégis működhet a kapcsolás testelés nélkül.

"De nem tőled,az is tuti..."
:) Tuti. Azért írtam a linket, hogy független féltől tanulhass. Tudom, hogy tőlem nem fogadná el az egód..:) Semmi gond.
Előzmény: miko? (24702)
Polúxx210 Creative Commons License 2009.05.28 0 0 24705
hagyd..szegénynek elgurult a gyogyszere..:)
Előzmény: miko? (24702)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.28 0 0 24704

Hahó!

 

Én nem is dobálóztam! Humorizáltam. Nemrég még tetszett...

Előzmény: trilla414 (24701)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.28 0 0 24703

Tudom hogy nem a tirisztorról szólt a 28-as Babetták műhelyi kézikönyve, de a Tranzimo egységben lévő kötyük szerepelnek benne.

Dióda: KY705

Kondenzátor: 4 mikroFarad/600 V

600 1/s fordulaton pedig 40 V-ot kell a kondenzátoron mérni ha minden jó.

 

Amennyire tudom a tirisztoros egység gyakorlatilag megegyezik a Tranzimoval csak modernebb alkatrészekből áll, szóval közelítésnek jó lehet ez is.

miko? Creative Commons License 2009.05.28 0 0 24702
A hátsó lámpám (is) világít,nem kell emiatt aggódnod.
Bár biztos meg tudnád (persze csak magadnak) magyarázni,hogy világít ugyan, de fényt nem bocsájt ki.
Persze nem mindig,csak akkor,ha a tér-idő görbület konstallációja ezt megengedi.
Ha meg nem hiszem,akkor van még mit tanulnom.

Van mit, az tuti.
De nem tőled,az is tuti...
Előzmény: trilla414 (24699)
trilla414 Creative Commons License 2009.05.28 0 0 24701
Még valami. Aki ékesen az ellen szól, hogy 8x30V-ból nem lesz 240 (féligazság, azok ellenzik, aki nem tud a sorok között olvasni), az próbálja meg kivenni egy kivételével a mágneseket. Végülis ha nem adódik össze, akkor egy is elég, nem? (Csak a szoci ipar nem spórolt ilyen filléres eszközökkel, és redundancia miatt beépített még extra 7et.)

Nos talán nem. Talán a tekercs nem is feszforrás, hanem áramforrás? És a 8 mágnes elhaladása 8x fog áramot generálni, az árammal elektronokat hajszolni a kondiba. 8x. A kondiban pedig ez bizony összeadódik.

Nos, lehet gondolkozni. (A sárdobálást meg mellőzzük.)
Előzmény: Törölt nick (24698)
trilla414 Creative Commons License 2009.05.28 0 0 24700
na végre valami egyértelmű jele a konstruktív hozzáállásnak!

Tirisztorról nem kell beszélnünk. Az a kérdés, hogy a kondi feltöltődik-e 200V-ra, vagy nem.
Ha igen, hogyan?
Ha nem, akkor miért nem szabad járó motornál a tekercsnél nyúlkálni áramütés veszélye miatt?

Innen indultunk ki. Van véleményed, elméleted, ötleted a témában?
Előzmény: Törölt nick (24698)
trilla414 Creative Commons License 2009.05.28 0 0 24699
még az is lehet, a hétvégén kiderül, hogy a hátsó lámpád sem ég, mert nem "jól" van bekötve.. ;)
Előzmény: miko? (24694)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.28 0 0 24698

Csak átfutottam, de ebből csak az derül ki hogy az áramgenerátor folyamatosan egy áramerősséget biztosít, függetlenül a környezeti hatásoktól. Így az általa végzett munka tényleg csak az idő és a feszültség függvénye.

 

Jó.

 

Térjünk vissza a tirisztorhoz. Itt nincs áramgenerátor. De van egy állandó mágnessel rendelkező váltakozó áramú generátor. Ott vagyunk ahonnan indultunk. Honnan indultunk?

Előzmény: trilla414 (24695)
trilla414 Creative Commons License 2009.05.28 0 0 24697
Áramgenerátorról nem hallottál, nem baj, sosem késő.
miko?-val sok mindenben egyet lehet érteni. Most mire gondoltál? Miben értesz vele egyet?

Kicsit olyanok vagytok ezzel a témával, mint az öreg székely a zsiráffal. (Pedig van!:)
Előzmény: Törölt nick (24696)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.28 0 0 24696

Mindent dícsértek már bennem, de a humorérzékem még sosem. Szkeptikus vagyok. Akkor most vagy neked sincs humorérzéked vagy nekem tényleg jó van... De térjünk vissza a fizikához. A vezeték ha áramkörben is van (feltételezzünk egyenáramú kört) ellenállással rendelkezik még ha kicsivel is. A két végén feszültségkülönbség van és ezért áramlik benne az a sok elektron. Váltakozó áramnál úgy emlékszem csak nagyjából ez a helyzet, hiszen ott inkább a kapacitív ellenállások dominálnak. Eleketron áramlást lehet még mágnessel vagy elektromágnessel is létrehozni, ehhez többnyire tekercset használnak hogy egyazon vezeték mindél többször haladjon át a mezőn és a mágneses vektorok minél többször messék azt (ez található a generátorban).

Áramgenerátorról nem hallottam, de az Ocean's elevenben volt plazmasűrítő. Akkor már ez sem lehetetlen. Én több mint tíz évvel ezelőtt tanultam fizika-elektrotechnikát és akkor sem ez volt az erősségem úgyhogy nem időzöm tovább ennél a témánál, de akkor is miko?-val értek egyet.

 

Jó éjt és kösz a humor-dícséretet.

Előzmény: trilla414 (24689)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!