Keresés

Részletes keresés

kakamátyás Creative Commons License 2002.07.18 0 0 2667
Emberek! Próbált már valaki boszniai benzinkutaknál kártyával fizetni? a válaszokat előre is köszönöm!
Fabrik Creative Commons License 2002.07.18 0 0 2666
Én is várom, mi is akkor, mi is oda, csak kocsival
Előzmény: galóóca (2665)
galóóca Creative Commons License 2002.07.18 0 0 2665
Sziasztok mindenkinek!
Bocs, ha olyat kérdezek, ami már 100x volt, de képtelenség az egész topikot átolvasni.
Augusztus elején készülünk HO.-ba, pontosabban Split, Trogir környékére, mégpedig vonattal.Szívesen vennék minden infót a tapasztaltabbaktól, milyenek a strandok( WC,zuhany, fizetős? nem fizetős? stb...), van-e kemping, olcsó szállás, hová, hogyan lehet eljutni kocsi nélkül, gondolok itt a helyi közlekedésre.Nagyon sztnénk eljutni pl. Plitvice-re, de még nemtom hogyan, nameg ott is olcsón kéne szállást keresni. Nem vagyunk igényesek, semmi luxus, csak víz, villany legyen, meg tető a fejünk fölött.Sőőt..,még vadkemping is megfordult a fejemben, de nemtom milyen a közbiztonság. Azt sem tudom pl. érdemes-e sátrat cipelni, vagy maradjunk a magánszállásoknál? Érdekelne Hvar és Vis szigete is, még semmi konkrét elképzelés, nameg pénz is kevés.... Tök jó, hogy van ez a topik, kérem szépen a népeket segíítsetek!
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.18 0 0 2664
békörmen

24 órás akút is és a pénzváltás is.

Csak akkor fogsz meglepődni amikor drágábban tankolsz majd kint mint itthon. Mint én.
Mire hazajöttem (07.15) addigra egy árban volt a benzin.

by

Előzmény: békörmen (2661)
KAti Creative Commons License 2002.07.18 0 0 2663
Uff,

kérlek részletezd kicsit az útvonalat! Hol mentél át Horvátból BiH-ba? Mennyit kellett várni a határon? Mikor indultál?

Köszi

Előzmény: Uff (2660)
Breki33 Creative Commons License 2002.07.18 0 0 2662
Sziasztok

Van valakinek tapasztalata arról, hogy horvátországban tényleg lehet már televonálni a Vodafone-val?

békörmen Creative Commons License 2002.07.18 0 0 2661
nem tudja valaki, a letenyei határátkelő utáni (a horvát oldalon) benzinkút éjjel-nappal nyitva van?
Uff Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2660
Aki még hozzám hasonlóan vacilálna, hogy dlinduljon-e Bosznia - Hercegovián keresztül annak azt javaslom menjen.

A táj gyönyörű, a Boszna és Neretva folyók völgye szép élményt kínál.

Az utak jók, kb. olyan minőség, mint a 6-os főút.

Szerpentinek nincsenek (Mohács-Sarajevo-Mostar útvonal)

Benzinkutak bőven vannak, benzinárak alacsonyabbak, mint Horvátországban.

A közbiztonság jó, a helyiek barátságosak, segítőkészek. Legfeljebb kuriózumként úgy megbámulják az idegeneket, mint nálunk falun a 60-as években.

Arra számítsatok, hogy az alagutak nincsenek kivilágítva belül, ennek következtében a tűző napról napszemüveggel behajtva egy-egy alagútba veszélyesebb mutatvány, mint szerpentineken száguldozni. Garantáltan nem láttam semmit másodpercekig és a napszemüvegtől valszeg Guiness rekord közeli sebességgel szabadultam meg. Alagútakba tényleg csak kis sebességgel hajts be.

Útközben nincs nagy választék éttermekből, de éhen halni azért nem lehet. Eurót legtöbb helyen elfogadnak. Javaslom, hogy tartsatok ki Jablanicáig,(Mostar előtt 70-80 km). Öt minden igényt kielégítő étterem van az út mellett közel egymáshoz szép hegyvidéki környezetben.

A Budapest - Gradac útvonal kb. 14 óra a szükséges rövid pihenőkkel.

Erzsébeti Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2659
Hali!

Itt egy link az utazóknak!!
Olvassátok el!!

Fertőtött élelmiszerek Horvátországban!!

Erzsébeti

umag Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2658
Hello Mindenki!

A segítségeteket szeretném kérni!
Umagba (Sol Stella Maris) utazunk augusztusban.
Ha bármilyen infótok lenne a hellyel kapcsolatban, (pl:kaja árak, szórakozási lehetőségek, látnivalók, utiterv stb.) akkor írjatok le mindent.

Várom az infókat, előre is köszi:

Picúr

Törölt nick Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2657
Horvátimádok!

Aki véleltlenül VRSAR környékére készül az ne hagyja ki a Rovinj-i hajóutat. Van nappalos és éjjeli műszak is. Az éjjeli 20.00 kor indul és 24.00-re jön vissza. Én ezt nappal tettem meg és nagyon élvezetes volt.

Keptn_kork

Már utána néztem ennek a biztositási zöldkártyának, de nem lehetetlen ha szivatni akarnak akkor mindent bevetnek.
leírtam mindent :
blaupunkt 2002-07-02 11:00:27 (2434)

by

db2 Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2656
Sziasztok!

Kösz az újabb vrsari beszámolókat, kezd összeállni a program. Még egy kérdés: ha a szombat ennyire rázos Horvátországban nem érdemesebb Szlovénia felé kerülni? Rédicsnél átmenni aztán uzsgyi... Vélemény?
Kösz:
db2

alice28 Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2655
mi mindig apartmanba mentünk, nekünk teljesen bevált. Itthon lefőztünk két - háromféle főtt ételt, lefagyasztottuk, simán kibírta az egész utat hűtőtáskában.Horváto.-ban az apartmanok konyhái jól fel vannak szerelve. Mi a napi étkezéshez mindent itthonról viszünk, csak kenyeret veszünk kint. a horvát kenyér nagyon finom.
Előzmény: Makarska (2654)
Makarska Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2654
Kérlek segítsetek!

Lehet, hogy elkövettem egy nagy baklövést. Eddig mindig szállodában nyaraltunk, most viszont "hirtelen felindulásból" márciusban "beleugrottam" egy apartmanba, Pisakban.Dominált, hogy a gyermekem kedvenc helyéhez (Omis) és az én "szerelmemhez" Makarska egyaránt közel van.
Ahogy közeledik az indulás (augusztus 1.) egyre inkább azon gondolkodom, hogy sokkal jobb volt mikor az embernek nem kellett azon gondolkodni mit egyen. Szóval a kényelem.
A kérdésem a következő: Vajon van-e ott olyan lehetőség (háznál, étteremben), hogy menüt befizetni?
Mekérdeztem e-mail-ben a háziakat, de valószínüleg félreértették és éttermekről írtak, ahol lehet vacsorázni.
Volt már valaki esetleg ilyen "menüs rendszerben" Horvátországban? Tudom, hogy a Balatonon létezik ilyen, de vajon ott is?
Ha igen kb. mennyibe került?

Köszi a válaszokat.

Előzmény: mmaxxa (2589)
keptn_kork Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2653
Most milyen zoldkartyarol beszelunk? A nemzetkozi biztositasi kartyarol, mert az is zold, vagy a kornyezetvedelmi kartyarol. Gondolom az elobbirol. Legalabbis ocsemektol a zold nemz. biztositasi kartyat akartak. Az is lehet hogy tokmindegy milyen kartyakat viszel, mert ha meg akar buntetni ugyis megbuntet :)
Előzmény: glitch (2646)
e.scarlette Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2652
sziasztok!
szerintem halalnyugodtan lehet menni bosznian keresztül, mi mindig ott mentünk szinte eddig, igaz, nem nagyon alltunk meg pisilni az ut szelen:), erdök menten:), de nyugodtan lhet menni, a magyarokkal biztos semmi bajuk, inkabb nemeteknek nem ajanlanam:)))
söt, egy helyen az ut menten tavaly(valami etterem-szerüseg volt), epp birkat sütöttek, megalltunk, kajaltunk egy jot..szoval lehet arra menni...!

keptn_kork Creative Commons License 2002.07.17 0 0 2651
Helyes! Csak batran! A hegyekben lehet hogy erdemes +allni 1 PECENJE-re :) Tuti ettermek vannak az ut mellett, Sarajevo es Mostar kozott, ha jol emlexem.
Előzmény: lakos (2649)
kakamátyás Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2650
nem kell aggódni! Szerintem egy két éjszakára tuti, hogy találtok szállást. Főleg, ha igazából útközben fog eldőlni, hova mentek. Szerintem semmi rizikó nincs abban, ha nem foglal előre az ember. Főleg azért jó helyszínen, mert így nem dőlhetsz be az utazási irodának, a helyszínen döntheted el, mi tetszik, mi nem. Boszniában + az erő legyen veled! Ne felejtsd el megírni a bosnyák autós tapasztalatokat. Engem beparáztattak a szerpentinekel,ahol alig fér el két autó egymás mellett,ohne szalagkorlát, persze a horvát útvonalon is akad belőlük bőven. (mondjuk 4 hónapos jogsival nem csoda, de odafelé gyakorolhatok eleget:-)
Előzmény: lakos (2640)
lakos Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2649
Visszaolvasgattam elég sokat, különös tekintettel a Bosznián keresztüli autózásra. Hát elég vegyesek a benyomások van aki szerint semmi problem, mások szerint meg nem jön be annyira, sok rendőr, szűk, csúszós utak, nehéz tájékozódás stb. Úgy tűnik, hogy viszonylag egyéni a dolog van akinek sima volt, van akinek nem annyira, nagyjából azt szűrtem le, hogy Horváto-i autózáshoz képest talán egy picivel nagyobb az esélye, hogy valami kellemetlenség, kényelmetlenség érheti az autóst, ha nem is túl nagy. Ennek ellenére lehet, hogy mégis megpróbálom, végül is szeretem a kihívásokat, ismeretlen tájakat, olyan nagy gáz csak nem lehet, a sebesség határokat meg annyira nem esik nehezemre betartani. Aztán majd jól beszámolok :)
Előzmény: glitch (2646)
szasza_hungary Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2648
én is Porecből mentem át, nekem is tetszett Vrasar, tők jó nemzetközi teniszpályájuk is van..
Előzmény: Frodika (2647)
Frodika Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2647
Vrsar kicsi, de hangulatos település. Mi egy félnapot töltötünk ott, beleértve a Lim-fjordos hajókirándulást is. Van ott egy hajó magyar személyzettel. Porecsböl mentünk át Vrsarba, s nem bántuk meg! Vrsar-tól 9-10 km-re van Porecs, érdemes átmenni, s megnézni a óvárost. Örök élményben lesz részetek! Pulát illetve az amfiteátrumot sem szabad kihagyni. Nézzétek meg Rovinjt is ha belefér a keretbe.

Jó nyaralást kivánok

Előzmény: db2 (2625)
glitch Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2646
Udvozlet Mindenkinek!

nehany info - hatha valakinek joljon

zoldkartya: mindenkeppen erdemes kivaltani, tolem 2x is kertek, bar nem tudom pontosan mit csinaltak vele, de kb 10-12 percig elvittek "ellenorizni".

euro-kuna-forint: bar az eurot sok helyen elfogadjak, a hivatalos fizetoeszkoz a kuna, ami annyit jelent, hogy mindenki a sajat arfolyaman szamolgatja. En Raguzaban a kempingen kb 800 Ft-ot buktam 6000-es szamlanal. Viszont a forint valtasanal 34Ft/kuna arfolyamon valtottak be - hetvegen.

utazas autoval: mivel a benzin jelentos koltseg, ezert nyilvan mindenki a legrovidebb es biztonsagosabb uton szeretne menni. Mi Bosnian keresztul mentunk, az ut 729km volt, mig Horvatorszagon at 1130. Az utak jok, atlagos minoseguek, kb mint itthon. A benzin 188Ft korul van, es szinte minden faluban van kut, modern uj kutak, kis "shoppokkal". A forgalom teljesen normalis, 90 koruli tempoban lehet haladni - kiveve persze, ha egy emelkedon egy kamion megy a sor elejen....Semmi olyat nem tapasztaltunk, ami miatt ne ajanlanam barkinek.

Jo utat es nyaralast!
G

HUCsa Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2645
> Lesz még vki inne a topikból arrafelé és olyankor?

A főnökömék most vannak lent Tucepi-ben a Hotel Neptun-ban All Inclusive.
Majd az útról kifaggatom őket, mert Split-ig megegyezik az útvonalunk.
Aug végén Vis-re megyünk (mint ezt már írtam is).

Előzmény: Fishtax (2644)
Fishtax Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2644
Nagyjából körvonalazódott a mi nyaralásunk is. A szokásainktól eltérően előre foglalt apartmanba megyünk (8 fős baráti társaság), mégpedig augusztus 24-31. között Tucsepibe (Makarska mellett).
Lesz még vki inne a topikból arrafelé és olyankor?

fish

Törölt nick Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2643
Kedves keptn_kork !
Orebici tapasztalataink gyakorlatilag megegyeznek a Tiéddel. Eltérés talán annyi, hogy az ottani emberek számunkra barátságosnak tűntek, főleg az ország északabbi részében lakókhoz képest. Az apartman tulajdonosai (ahol laktunk) kifejezetten nagyon kedves idős házaspár volt. Amúgy Orebicet én egy csendesebb halászfalucskának gomdoltam, ezzel szemben egy mondhatni felkapott üdülőfalu. Júli közepén már elég sok ember is volt, ez később még fokozódik. A házak, kertek szinte kivétel nélkül gondozottnak tűntek, és a boltokban, éttermekben is nagyobb választék volt, mint amire készültem. Ez persze még mindig nem hasonlítható a makarskai rivérához. Mi Dubrovnikon és Korculán kívül még barangoltunk a félszigeten is. A hegyekben autózva a látvány lenyűgöző. Tristenik kicsi de kedves falucska, Loviste egy csendes öböl homokos tengerfenékkel, Trpanj (a kompátkelőhely) is egy szép kis település, és a hegyen túl Duba két öble megdöbbentő látványt nyújt, kellemes nyugodt strandolóhelyek kiépítettség nélkül. Az orbici kedvenc strandhely végül a szállodák előtti terület lett, sok a természetes árnyék és a gyerekek felfedezték az egyik hotel két igényes medencéjét. Ki sem tudtuk húzni őket abból, számukra felülmúlta a tengert (bár medencét közelebb is találtunk volna). Aztén két alkalommal béreltünk egy nagyobbacska motorcsónakot, azzal elmentünk a közeli kis szigetekre, keresgettünk csendes öblöket. A térségben ritkaságszámba megy Lumbarda homokos strandja (Korcula szigeten Korcula várostól néhány km), ezt is a csónakkal látogattuk meg. Van Orebicen egy emberke, a helybeliek csak kapitánynak nevezik. Nála meg lehet rendelni egy házias vacsorát, ez négy fogásos, a főétel az általa fogott vegyes haltálból áll, de polip és egyéb finomság is található a tányéron. Ára 100 kuna/fő, ez korlátlan fogyasztást tesz lehetővé, beleértve az italokat is (szőlőpálinka, bor, limonádé, ásványvíz). Összességében mi egy baráti családdal voltunk együtt, jól éreztük magunkat. Ezek alapján merem ajánlani másnak is Orebicet.
Előzmény: keptn_kork (2629)
Fabrik Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2642
Irányok:
- Plitvice első éjszaka (ez ugye még nem part)
- Trogir-Split környéke

Köszi!

Akkor megyek az autoklubba, ez nem is jutott eszembe (mármint a hitellevél)

Előzmény: lakos (2641)
lakos Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2641
Mely tájakra mentek? Mi még igazából ezt sem döntöttük még el, csak úgy elindulunk. Holnap azért veszek egy útikönyvet :) Autós atlaszom már van.
A nemzetközi zöldkártya kiváltása ingyenes, lehet a felelősségbiztosító irodájában is, de én pl az autóklub irodában váltottam ki (Visegrádi utca), de van az Astoriánál is, a kötelező befizetését kell igazolni.
Más egyéb semmi különös nem kell a kocsihoz/ba, mint nálunk. Sőt valahol azt olvastam, hogy még ez a Zöldkártya sem kötelező oda, de biztos ami biztos. Én váltottam az autóklubnál ilyen műszaki hiba, szervízelés, ottani sárga angyal hívása stb. esetére szóló hitellevelet, de remélem nem lesz semmi, egy alig 1 éves kocsival megyünk.
Viszek kunát meg eurót is, meg ahol lehet igyekszem kártyával fizetni.
Előzmény: Fabrik (2639)
lakos Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2640
Jövő héten indulunk előzetes szállásfoglalás nélkül. Ketten megyünk és 1-2 éjszakát töltenénk egy helyen. Nem túl rizikós? Ezekben az irodákban mindig van ezért egy két éppen szabad cím gondolom.
Előzmény: kakamátyás (2637)
Fabrik Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2639
Köszönöm, ez sokat segített.

És ahhoz, hogy kimenjünk kocsival mi kell?
Gondolok itt:
- Zöldkártya. Ezt hol, hogyan, mennyiért szerezhetem be? Mennyivel előtte érdemes menni?
- Valuta. Kuna, vagy Euró? Melyik szerencsésebb? Mennyit érdemes kb. fő/nap. Helyben keresünk szállást, esetleg 1-2 nap kemping, egyébként elég egy szoba, ahol megalhatunk. Kaját nagyrészt viszünk, max. 1-2 éttermezés lesz (a tájak érdekelnek, nem az ellátóegységek)
- Kocsiba mit kérnek a magyar szabályokon kívül. (pl. 2.-3. pótkerék :-), hólánc, vizisítalp a gumira...)

Méegyszer előre is köszi mindenkinek a segítséget!!!

Előzmény: kakamátyás (2637)
db2 Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2638
Sziasztok!

Köszönöm, a bankkártya és a VRSAR beszámolókat, ha megjöttem referálok.

db2

Előzmény: iceberg (2634)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!