Keresés

Részletes keresés

jzp2107 Creative Commons License 2017.03.28 -1 0 61856

hú de költői vagy ma

József Attila kötettel a fejed alatt aludtál? :-)

 

hát a mai realitás az, amit Pele ír, igen

de ha tudtak visszamenőlegesen devizahitelest menteni, vagy heineken csillagot büntetni (vagy akár egy új autópálya/gázvezeték nyomvonalat kisajátítani, hogy kevéssé rugaszkodjunk el a földtől, itt ugye nem is kellene kisajátítani csak szolgalmat), akkor ezt is lehetne, simán, csak akarni kell

erre akartam utalni

Előzmény: Törölt nick (61855)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.28 -1 0 61855

Jó lenne ha igazad lenne, de sajnos meggyesnek van inkább.

Pedig az egész kéktúra-cirkusznak ez lett volna az alfája meg az omegája, a legfőbb értelme, a többi csupán látszatberuházás.

A magántulajdon kerítéseinek tüskéi fogják hamarosan kilyukasztani a kéktúra nagyra fújt lufiját.

Előzmény: jzp2107 (61853)
Pulmy Creative Commons License 2017.03.28 -4 0 61854

 "Álom,álom édes álom....."

Előzmény: Csuhás (61852)
jzp2107 Creative Commons License 2017.03.28 0 0 61853

miért nem? jogszabály kérdése az egész (egyébként a tüsszentés-pontos milliárdos felmérés szükségességét is anno ezzel igazolták)

Előzmény: meggyes pele (61851)
Csuhás Creative Commons License 2017.03.28 -1 1 61852

Pedig a nagy felhajtás a kék körül, a sok pénz, a szuper precíziós gps felmérés, a politikai hátszél együtt talán elérhetővé tette volna az okt nyomvonal jogi védelmét. Talán még most sem késő, legyen ez is hungarikum.

Előzmény: meggyes pele (61851)
meggyes pele Creative Commons License 2017.03.28 -1 1 61851

Tamás! A területek tulajdonosai sajnos folyamatos változásban vannak, ahogyan részben emiatt a kéktúra is. De az önkormányzatok is (pl. Balaton-felvidék) egyre több újabb és újabb területet értékesítenek. Egyik tulaj engedi, elviseli, tűri (ahogy tetszik) a turistautat, a másik meg nem. A magántulajdon elsőrendű, szolgalmi jogot pedig turistaútra a büdös életben senki nem fog bejegyezni.

MP 

Előzmény: olahtamas (61849)
csg65 Creative Commons License 2017.03.28 0 0 61850

Balatonhenye keleti oldalán is ugyanaz a helyzet, mint Felsőtoldnál. Valaki megvette azt a földet és el is kerítette. A nyugatinál nem tudom az okot, de ott is változik az útvonal hamarosan.

 

És akkor itt jön még a piliscsabai új útvonal, de ott legalább a biztonságos átkelés a vezérelv egyrészt a 10-es úton, másrészt a vasút alatt.

Előzmény: annyi baj legyen (61840)
olahtamas Creative Commons License 2017.03.28 0 1 61849

Ilyenkor vetődik fel a kérdés, hogy a nagy kéktúra projektben mennyire lettek engedélyeztetve/leszerződve a tulajdonossal a nyomvonal ezen szakaszai?

Előzmény: hörpölin (61830)
hörpölin Creative Commons License 2017.03.28 -6 2 61848

Egy dolog biztos: az eddigi három OKT bejárásomon háromféle úton vágtam át a Cserháton Becske és Mátraverebély között. Csg65 pedig a kilenc bejárásán kilencféle útvonalon.

Előzmény: Törölt nick (61846)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.03.28 0 1 61847

Ez abszolút jogos :) Csak azt mondom, hogy szépen mutatna a vár a bélyegzőn, s tán el se lopná senki..bár ez utóbbi megjegyzést csak halkan mondom, mert az Írott-kőn sikerült beleszaladnom egy kettős pecsét hiányba...

Előzmény: hörpölin (61845)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.28 -1 1 61846

A Cserháti helyzetet gyökeresen oldaná meg ha visszatennék a kéket az Cserhátszentiván-Buják-Sas-bérc-Szanda útvonalra.

Mióta Hollókő felé megy azóta tizenvalahány alkalommal módosítottak, ha nem többször.

Buják felé sokkal jobb lenne ma már, újra.

Ma már nem szól érte a honvédség, akik miatt elterelték onnan a kéktúrát.

Nyugodtan mondhatom hogy az az útvonal szebb is, jobb is, stabilabb is lenne, és ami a szubjektív véleményem hogy a szegényebb sorsú vidékek sokkal jobban megbecsülik a bakancsos túrázókat, Hollókő pedig már régen nem ez a kategória. Ott nyűg a bakancsos. Az egy sznob falu.

Bujákon ezerszer autentikusabb, barátságosabb a helyi lakosság, a régi útvonal a Zsunyi-patak völgyével, a Bujáki várral, a Sasbérccel pedig lényegesen látványosabb.

 kéktúra eredetileg Szandától a Bableves-csárdáig

 

1. a Zsunyi-patak kalandos völgye

2. Bujáki Turistaszálló

3. kilátás a várromból a Sas-bérc felé, lent a vadászkastély (honvédség)

 

1. Sas-bérc kilátótorony

2. kilátás a Sas-bércről Szandavár, Börzsöny felé, balról a Naszály kukucskál

3. Tavaszi Széll fotózza ugyanezt zordabb időben

 

"... én úgy visszatenném ide a kéket mint a huzat..."

mondta vala túratársam.

Egyetértek.

 

 

 

 

 

Előzmény: hörpölin (61830)
hörpölin Creative Commons License 2017.03.28 -5 0 61845

Aki a Csobáncot kihagyja, az meg is érdemli!

Előzmény: donjuan1984 (61842)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.03.28 0 1 61844

Na most már belőttem a helyet és mi is benéztük itt az utat. Mi Szentbékkálla felől jöttünk és elindultunk ugyan a  jó irányba, de az "alagút szerű" résznél, a présház után, mivel nem találtunk jelet visszafordultunk és egy másik útvonalon indultunk el a présházak között, de az is zsákutcának bizonyult. Végül a gps segítségével nagy nehezen visszataláltunk a kékre, de azt a benőtt szakaszt ezáltal ki is hagytuk.

Amit korábban írtam a "kertlátogatásról" az már a Csobáncon van, ott a sorompó miatt háborítottunk birtokot :)

Előzmény: hörpölin (61839)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.03.28 0 0 61843

Bocs, már olvasom .

Előzmény: donjuan1984 (61842)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.03.28 0 1 61842

Akkor nekünk mázlink volt amikor ott jártunk, mert konkrétan a kertjében bóklásztunk mivel az úton nem láttuk a jelet és a sorompó is le volt csukva :) Vagy ez másik rész? A Csobáncra felvitt útnak igazán akkor volna értelme, ha lenne a várnál pecsét is szerintem.

Előzmény: hörpölin (61839)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.28 -1 0 61841

Nem a gazda gonosz, hanem az útvonal-kijelölés volt felelőtlen, minden körültekintés nélküli.

Más dolog az ha valaki a már meglévő útvonalat keríti le, itt viszont már meglévő magántulajdonon vitték keresztül a kéket.

 

Mindig azt mondom, hogy ha nem akarnának állandóan, feleslegesen útvonalat módosítani ha kell, ha nem, akkor mindenki jobban járna.

 

Mind Csobáncnál, mind a Rozália téglagyárnál az volt a legjobb útvonal amit a '60-as években jelöltek ki.

 

1. kéktúra füzetek 1961-ből

2. Rozáliától egyből át az úton, fel a Kevélyre

3. Csobánc. Ez az út a "Nagy Ötletelés" miatt lett a mai, problémás szakaszra áttéve.

 

 Aki a régi útról nem ment fel a várhoz plusz 200 métert az lemaradt a szakasz talán legszebb kilátópontjáról.

 

 

 

Előzmény: donjuan1984 (61837)
annyi baj legyen Creative Commons License 2017.03.28 -1 0 61840

Csobáncnál biztos a táblás pincetulaj játszhatott közre, Balatonhenyénél nem tudom, ott falu előtt-után is változik az mtsz térképe szerint.


Mondjuk, így a Csobánc után új rész nem volt hosszú életű, de nézzük a jó oldalát,  a fél évszázad múlva élő hobo-bobo-k  hogy örülnek majd az extra kék jeleknek, és nézhetik a mostani térképeket, és az akkori Rakk Gyulákkal próbálják majd összerakni, merre is mehetett a kék kétezertizenvalahányban :)
Ezúton üzenem nekik, jó munkát, de sajnos mi sem tudunk nagyon segíteni :D

Előzmény: donjuan1984 (61837)
hörpölin Creative Commons License 2017.03.28 -5 0 61839

Ja. A Csobáncnál, gondolom, továbbra is tevékenykedik a kaparós gazda. Róla már én is írtam itt. :-)

Előzmény: donjuan1984 (61837)
hörpölin Creative Commons License 2017.03.28 -5 0 61838

Szerintem régebben nem voltak ilyen sűrűn a változások, de ez szubjektív dolog. Nem tudom, Rakk Gyula honlapja mennyire van kész, ott le lehet követni a változásokat.

 

Engem inkább a módszer zavar. Nem keresik meg az MTSZ-t az igényükkel, eccerűen beszántják az utat, vagy lekerítik a részt. Az Aranyhegyi-patak mellett már én is törtettem végig egy km-t kukuricásban, pont egy ausztrál turistával, aki a Rozáliánál kezdte az utat a kéken Hollókőig. El volt ragadtatva ettől a résztől, én kicsit kevésbé. Gondolom, azóta is rendszeresen beszántották és bevetették azt a szakaszt, így aztán az MTSZ áthelyezte az utat. Ugyi a másik dolog az elkerítés. Nem kéri az útvonal áthelyezését, egyszerűen felhúz egy kerítést a tulaj. Majd áthelyezi az útvonalat az MTSZ...

 

Néhány éve felmerült az, hogy az MTSZ valami szolgalmi jogot tudna bejegyezni a felfestett útvonalakra. Úgy láccik ebből nem lett semmi. Vannak erősebb érdekek a turistákénál... 

Előzmény: Simulacrum (61834)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.03.28 0 1 61837

Itt miért kell változtatni? a Gonosz gazda miatt? :S

Előzmény: annyi baj legyen (61832)
Mr. Long Creative Commons License 2017.03.28 -1 1 61836

Meg jo, hogy tavaly megvettem a kektura atlaszokat. Remelem majd valami olcso aron kiadjak a megvaltozott oldalakat, hogy mindig friss legyen.

Előzmény: Simulacrum (61834)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.28 0 0 61835
Simulacrum Creative Commons License 2017.03.28 -1 0 61834

Régen is ennyit változott a nyomvonal?

 

Bár a Rozália-téglagyár utáni változtatás indoklása nem a föld tulajdonosának kérése, gyanús, hogy ott is ez játszhatott közre. Régen esetleg erősebb volt a közérdek, mint a magántulajdon?

Előzmény: hörpölin (61830)
nagypapi Creative Commons License 2017.03.28 -8 0 61833

Ez engem is. A régi füzetemben a szabályok ugyanazok voltak, de ott külön jelezte a barlangi hosszt is, a 2009-es füzetben csak annyit ír valóban, hogy "Aggtelek bg. - Jósvafő bg. (felszínen)". 

Ott van a másik "alternatív" szakasz, az AK-n Hajósi pincék és Császártöltés között, ami eddig - ha jól emlékszem - szabályos teljesítésnek minősült, de az meg K ngyzttel van jelölve, tehát akkor az sem felel meg.  

Előzmény: Bikk Pubi (61826)
annyi baj legyen Creative Commons License 2017.03.28 0 0 61832

És felkészül Csobánc, és Balatonhenye...

Előzmény: hörpölin (61830)
hadidoki Creative Commons License 2017.03.28 -1 0 61831

Ehhez kapcsolódva, bármennyire is tisztelem azokat akik szoros nyomkövetéssel járják/járnák végig a túrát, lassan már nem lehet tudni melyik is az a bizonyos nyom (amit követni kéne). 

Ez tényleg "közröhej". Úgy gondolom egyre hangsúlyosabbá válik a lelkiismereti "ellenőrzés" fontossága. 

Előzmény: hörpölin (61830)
hörpölin Creative Commons License 2017.03.28 -5 2 61830

Lassan elérkezik már az a szint, amikor gyakrabban fog változni az útvonal, mint ahogy zoknit váltok. :-(

 

"Egy terület lekerítése miatt megváltozott az Országos Kéktúra nyomvonala Hollókő és Felsőtold között. Az eddig végig a Szekerce-patak völgyében 1600 m hosszan futó út helyett, vasárnap óta a Szár-hegy és a Háló-hegy nyergén át vezet az új, az előzőnél kissé rövidebb (1400 m) nyomvonal."

 

v.

 

"A Kéktúra útvonalát sem a megyei bizottságok/szövetségek, sem egyéb szervezetek, illetve egyének nem változtathatják meg. Az esetleges ilyen irányú javaslatokat vagy igényeket az MTSZ Kéktúra Szakbizottságához kell eljuttatni."

 

Hogy is van ez? A nyúl viszi a puskát és a befőtt teszi el a nagymamát? Szerintem ezt az utolsó gondolatot nyugodtan ki lehet majd hagyni az új OKT kiírásból! Mert közröhej.

Előzmény: kectam (61829)
kectam Creative Commons License 2017.03.28 -1 0 61829

Újabb változás az Országos Kéktúra nyomvonalán:

 

http://termeszetjaro.hu/cikk/okt_nyomvonalvaltozas_holloko_es_felsotold_kozott

 

 

 

korosde Creative Commons License 2017.03.27 0 0 61828

Én is így gondoltam, egyetértek veled. Már többször voltam átmenő túrán a Baradlában. Nagy élmény.  :-)

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (61825)
Bikk Pubi Creative Commons License 2017.03.27 -1 0 61827

Hogyan került bele a szóköz? alternatívaként

Előzmény: Bikk Pubi (61826)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!