Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kakukprofi Creative Commons License 2009.01.05 0 0 2691
Sziasztok!

Tök új vagyok ezen a fórumon, a TotalCar oldalán olvastam az elektromos állófűttésről! Valakinek valami tapasztalata, esetleg házi megvalosítás? Nem olvastam vissza, ezt nézzétek el nekem.
Ja "gépállat" egy Suzuki szedán 1,3 as!

Köszi!
zonzo Creative Commons License 2009.01.05 0 0 2690
ja,rég nem volt használva ,az előző tulaj azt se tudta mi az,keringeti a vizet az biztos ,meg sztem a befúvó is működik ,csak nem kap nyálat talán ez lehet a baja.szedjem az egészet? vagy hogy pucoljam ki?
köszi.
Előzmény: Törölt nick (2681)
bubciw123 Creative Commons License 2009.01.05 0 0 2689

Üdv Mindenkinek!

 

Elvileg a fűtésed szabályozása egy boileréhez hasonló, termosztáttal és biztonsági hőkioldóval (ha még nem kötötték ki)!

(Nekem is volt egy kisebb, de váltottam Webasto-ra. Hál' Isten!)

Úgysem érdemes 1 óránál tovább járatni (fél óra is elég sztem), erre egy mechanikusan programozható dugalj bőven elég (ha tudod az indulás idejét). De ezzel akár azt is megoldhatod, hogy ciklikusan ki-be kapcsol és így bármikor indulhatsz.

 

 

Előzmény: gibbonpitti (2669)
hallomás Creative Commons License 2009.01.05 0 0 2687

Én is ebből indultam ki. A baj az, hogy sem egyenfesz.-re, sem impulzusra nem kattant. :( Mindjuk közvetlenül az akkura nem mertem tenni, kötöttem elé(sorba) egy 21W-os izzót. Ja, és a szivattyú valószínűleg jó, akkor vettem ki a dobozból. Remélem nem a próbáig volt jó.. :)  Hamarosan akkor megpróbálom egy tápegységgel, kicsit ellenőrzöttebb körülmények között.

Köszönöm a válaszokat!

Előzmény: grandegabo (2686)
grandegabo Creative Commons License 2009.01.05 0 0 2686
(elnézést, négyszögjel impulzussal üzemel - így teljesen korrekt)
Előzmény: grandegabo (2683)
grandegabo Creative Commons License 2009.01.05 0 0 2685
Igen. Egy kattanás mikor hozzáérinted, egy mikor elengeded.
Előzmény: hallomás (2684)
hallomás Creative Commons License 2009.01.05 0 0 2684
Felirata szerint 12V-os. Szerinted ha egy vezetékkel egy-egy pillanatra hozzáérintem az akksihoz (imitálok pár impulzust.. :)   ), akkor a úgy kell kattannia, mint mikor pumpál? Nyiván úgy értem, hogy egy érintés, egy kattanás..
Előzmény: grandegabo (2683)
grandegabo Creative Commons License 2009.01.05 0 0 2683
Elektromágneses membránszivattyú ami impulzussal megy. A folyamatos egyenfeszülségtől inkább csak leég.
Előzmény: hallomás (2682)
hallomás Creative Commons License 2009.01.05 0 0 2682

Sziasztok!

 

Egy kérdésem lenne, hátha valaki tudja a választ. Eberspacher állófűtéseken lévő üzemanyag tápszivattyú működéséről tud valaki valmit? Működés közben ugye jellegzetes kattogó hangot ad. Vajon sima egyenfeszültséggel vezérli a kazán vezérlése, vagy impulzusokkal?

 

hixel Creative Commons License 2009.01.04 0 0 2680
Sziasztok,

Kis segítségre lenne szükségem.
Van egy 1.9 PdTdi Octaviám , amibe szereltünk elektromos vízmelegítőt.A probléma csak az volt , hogy nem fordult meg a víz, emiatt elé tettünk egy mosógépszivattyút. Jelenleg működik, de számomra nem tűnik teljesen üzembiztosnak (Nem tudom meddig bírja a nyomást), és túl gyorsan is keringeti a vizet.
Valami féle 12 V-os megoldást jobbnak látnék ami lassabban is forgatja a vizet,de nem tudom létezik -e ilyen.

Köszönöm a segítséget

Üdv:
Hixel
zonzo Creative Commons License 2009.01.04 0 0 2679
Köszi a választ,de sajna vmi nem okés ,beindul a kályha,de aztán le is áll kb.2-3 perc múlva,és egyáltalán nem melegszenek a vízcsövek.
üdv.
Előzmény: 95xf (2678)
95xf Creative Commons License 2009.01.04 0 0 2678
Kb 10-15 perc alatt felmelegíti utasteret. Persze figyelembe véve, hogy ventillátor kb 1/2 teljesítménnyel megy (4 állásnál 2-ikba érheted el a "legjobb" hatásfokot). Indulás elött fél órával korábbra programozd, így pont akkor áll le amikor beülsz
Előzmény: zonzo (2677)
zonzo Creative Commons License 2009.01.03 0 0 2677
Üdv. mindenkinek!

Nekem van egy 95'-ös Audi A6-om 2.5TDI és abban van gyárilag webasto,a kérdésem az lenne hogy kb.mennyi idő alatt melgít be,mert akkor úgy programoznám.
köszi
Bevik Creative Commons License 2009.01.03 0 0 2676
Olvastam én, nem is csak 10 oldalt...
Engem sem konkrétan érdkel a csökkenés mértéke,de viszont nem egyen sokkal többet! Én szeretem a meleget ,azért is kell!
Meg kímélni szeretném a motort,mertnagyon lassan melegszik(kb 10 km)be,és az annyira nem tesz jót a a motornak.
Előzmény: grandegabo (2675)
grandegabo Creative Commons License 2009.01.03 0 0 2675
Bevik, olvass néhány 10 hozzászólást vissza, épp ezt tárgyalgattuk. Aki állófűtést szeretne, nem igazán a fogyasztás csökkenés vagy növekvés érdekli.. Amúgy nem csökken a fogyi számottevően mert amit elégetsz a felfűtéssel kb annyit spórolsz hogy így melegen indítod.
Előzmény: Bevik (2673)
grandegabo Creative Commons License 2009.01.03 0 0 2674
ártani nem árt az 5 perces használat de ennak sok értelme nincs, épphogy begyújtott és elkezdene fűteni, minek pont akkor kikapcsolni? Egyébként meg ajánlott néha kicsit hosszabban járatni..
Járó motornál nyugodtan járathatod, ha felmelegedett a víz üzemi hőfokra úgyis lekapcsol a kályha..
Előzmény: tomijoe (2672)
Bevik Creative Commons License 2009.01.03 0 0 2673
Köszönöm a válaszokat!

A fogyasztás csökkenésre reagálva:Üzemmeleg motornál lényegesen kissebb a fogyasztás mint a hideg motornál,ezt gondolom nem kell magyarázni!A kérdés az,hogy ha használom az állófűtést,mert ugye az is fogyaszt,hogy akkor hogy alakul a fogyi?több lesz vagy kevesebb?
tomijoe Creative Commons License 2009.01.03 0 0 2672
Még azt szeretném kérdezni hogy árt-e a készüléknek ha csak rövidebb ideig járatom pl.:5 percig, vagy ha járó motornál kapcsolom be?
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.03 0 0 2671
 eberspacher kályha:-)
Előzmény: fewfewe (2668)
tomijoe Creative Commons License 2009.01.03 0 0 2670

Helló!

Nekem eberspaecher van, de azt tanácsolom hogy ha használtat, vagy újat veszel, mindenképpen olyan márkát válassz aminek a közeledben van beszerelőműhelye! Akkor is, ha magad építed be. Nagyon egyszerű szerkezetek, de még így is vannak buktatók. Én Soproni vagyok, és kapóra jött hogy Győrben volt egy eladó készülék. Sok tanácsot kaptam az austropannonosoktól! Én már egy kicsit tovább fejlesztettem, mert vettem egy gsm modult (nem gyári) amivel mobillal tudom ki-be kapcsolni. 1,4-es motort melegít az 5kw-os kályhám -7 fokos külső hőmérsékletről 10-15 perc alatt. 2008 januárjában vettem, de nagyon hálás kis szerkezet.

Előzmény: Bevik (2666)
gibbonpitti Creative Commons License 2009.01.03 0 0 2669
nem.

ez 1 kb 15-18 cm átmérőjü függőleges henger a motor legalsó pontja alá beépítve.
1 vízcső be 1 meg ki megy belőle.gravitációsan fordul a víz.
Előzmény: fewfewe (2665)
fewfewe Creative Commons License 2009.01.02 0 0 2668
en nem tudom mi az a D3WZ, de hasonlo a bajom nekem is!
Előzmény: Manóúr (2663)
fewfewe Creative Commons License 2009.01.02 0 0 2667
Szia!

akkor kerlek engedd meg, hogy a tobbiek elott en kezdjem a sort a SAJAT tapasztalataimmal!

nos nekem webasto allofutesem van, mely az internet es a forum szerint is az egyik legjobb!!

hasznaltan igy mozognak:

http://www.vatera.hu/listings/index.php?q=webasto&c=0

a beszereles en ugy gondolom muhelyenkent valtozo, szerintem 40-50lehet, de majd a tobbiek kijavitanak, ha nem igy van!

sajnos az enyemmel meg nem vagyunk baratok, neha leall 2-3 perc utan, de valoszinu a koranak is koszonheto, 7eves.

az auto fogyasztasa nem ertem miert csokkenne, ezek 0,4 decit fogyasztanak orankent a mereseim szerint, de a motor meghalalja a gondoskodast, hisz melegen indul, igy kicsi a kopása es a karosanyag kibocsajtasa es nem elhanyagolhato szempont, hogy meleg lesz az utaster is es persze idozitheto :-)

nekem korulbelul 6-8 perc alatt mar meleget fuj, 80 fokra allo helyzetben szerintem kell neki egy 11-12 perc.

a javitasi koltsegeket illetoen van itt egy illetekes, aki mindenkinel jobban tudja ;-)
Előzmény: Bevik (2666)
Bevik Creative Commons License 2009.01.02 0 0 2666
Sziasztok!

Állófútés vásárláson gondolkodom,és szeretnék tapasztalatokat gyűjteni,ha valaki tud segítsen nekem!
mibe kerül egy új és egy használt,feltéve,ha megéri használtat venni?
mennyi idő alatt képes 80 fokra melegíteni egy kis köbcentis dízelt(1.4)
ja és ezt mennyi üzemanyagból?
a fogyasztása az autónak csökken-e vagy sem?
hibáik?
javítási költségek,ha van olyan?

előre is köszönöm!

Benvik
fewfewe Creative Commons License 2009.01.02 0 0 2665
http://totalcar.hu/magazin/technika/eallofutes/

ilyesmi?
Előzmény: gibbonpitti (2664)
gibbonpitti Creative Commons License 2009.01.02 0 0 2664
sziasztok. segítséget szeretnék kérni.
kaptam 1 ifát a melóhelyemen hótolásra.ebben van 1 el. előmelegítő(230 voltos)ami nem barkácsnak néz ki teljesen,de nem is mai gyerek.ilyesmit 5-7 éve láttam hirdetni itt-ott és aszem magyar termék.a motor legalsó része alá van beépítve és gravitációsan fordul a víz.

az volna a kérdésem,persze csak ha vki ismeri,hogy van-e benne termosztát.
nem szeretném ha megfőzné a mocit.

előre is kösz.

üdv:istván.
Manóúr Creative Commons License 2009.01.01 0 0 2663

Szerbusztok!

 

Először is BÚÉK,másodszor meg D3WZ -s bajom van.Nem indul a zistennek sem :-(

Szétkaptam,külön lepróbáltam az alkotórészeket,úgy néz ki működnek,összeraktam,szellőztető motor nem akar áramot kapni,az izzítás is csak ritkán kel életre.

Lenne valakinek tippje mielőtt szervizbe vinném?

 

Köszönettel: Manóúr

Törölt nick Creative Commons License 2008.12.26 0 0 2662
lehet ez lenne gyógyszer de,nekem nem lehet külön bekapcsolni,nincs nagy bc-ém,de janúárba megyek vele ausztriába a magasba,ott lesz -15-20c fok majd ott meg mutathatja mit tud:-)
Előzmény: Törölt nick (2642)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.26 0 0 2661
én már bele örültem,azt kéne tudnom,hogy kb 3km alatt beáll középre a höfokom,ez jó-e vagy nem jó,de szerintem ez jó,és lehet menet közben megy a kályhám.nem tudom hogy akinek nem megy,annak mennyi km kell az üzemi höfokig?
Előzmény: fewfewe (2658)
fewfewe Creative Commons License 2008.12.26 0 0 2660
hehe, megint nem jo ez a szar.... :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!