Keresés

Részletes keresés

stuncenpudli Creative Commons License 2010.02.10 0 0 165
Hát az köztudott hogy az emberi hang kb 300- 3400 Hz-ig terjedő rezgéstartomány ha ultra király vagy (Jimy) legyen 150-5000 Hz (most tulzok nagyon nagyot) akkor köztudott, hogy ez semmijenfajta biologiai hatást nem fejt ki az emberi szervezetre, hathatnak egyes hangok nyugtatólag esetleg idegesítően, de hogy gyógyítson... max az idegbajt :)
ghepard Creative Commons License 2010.02.10 0 0 164
Igen, ha a közönségnek énekel az ember az más, egész más. Azt amit én csinálok, azt úgy is lehet nevezni, hogy a frekveciák, rezgések, mozgások keresése az egyes szervekhez, vagy bajokhoz. Az erő mindenkiben meg van, csak életre kell hívni - ez kemény dió a ma emberének.......
Előzmény: Törölt nick (156)
ghepard Creative Commons License 2010.02.10 0 0 163
Igen úgy valahogy. Minden egy kicsit számít. Lassan összeáll a dolog jó irányba. Én nem állítottam, hogy csak a hang, hanem azzal egybe. Nekem 2 évig tartott, míg az agyam összekapcsolta a két dolgot. Mindennek van jelentősége. 5 évig szenvedtem, mozogtam, mint addig fogcsikorgatva, de l*faszt se használt. Viszont a hanggal egybe már nagyon láttam a jó irányt. Ez odáig erősödött bennem, hogy el kezdtem azon agyalni, hogy ki tudok-e mondjuk a torokfájásból menni csak a hanggal és a nyálammal. Vagy valami másból. Tehát nem csinálok semmi mást, csak eszek ugyanúgy, mint addig, csinálom azt, mint addig, de több hangot és rezgést (kopogtatás, ütlegelés stb) viszek be a testembe olyankor. Veszem észre, hogy megy a dolog minden külső beavatkozás nélkül is.

Most nemrég olyan dolog történt velem, amitől még a kollégák is tekerték a fejüket. 3 hete a focin (hol máshol) potyogtunk a mély hóban és az egyik srác elkapta a ruhámat és feltépte a anyajelemet a hátamon. Nem éreztem semmit. Csak vasárnap vette észre az asszony tök véletlenül. Felhívta rá a figyelmem. Legnagyobb meglepetésemre nem gyulladt be, a fele fekete volt, de a fele még élt. Na ez rázós dolog. Menjek vele orvoshoz vagy ne. Mi lesz. Elmentem kémikus barátomhoz, mondja, hogy ez klassz, rendbe lesz. Nem is kell vele orvoshoz menni, én mondjuk nem is akrtam. 6 nap után lement a másik fele is magától. Igaz szokom veregetni a derkamat, pláne télen és most veregettem a jel körül is, meg mély hangokat is dúdolgattam. De azért nagyon meglepett, hogy lement a másik fele is magától. Az egész olyan 8 milliméter nagy volt. És amúgy, veszem észre, hogy az összes rajtam lévő anyajel megy össze, kissebbedik és világosodik, a májfoltok is lassan világosodnak .......
Előzmény: Törölt nick (155)
ghepard Creative Commons License 2010.02.10 0 0 162
Igen, egy hullámhosszon vagyunk. Én is szeretek minden zöldséget, gyümölcsöt főve, sütve, pirítva stb. De mindig a legnagyobb élmény, mikor kimegyek a kertbe, letépek egy paradicsomot és rögtön felfalom. Vagy megyek valahol, nicsak cseresznyefa, felugrok rá (még mindig fel tudok rá szinte futni, pedig 95 kg vagyok) és telizabálom magam, mint mikor kicsi gyerek voltam - és azok az évek eszembe is jutnak. Aztán otthon nem is kell enni, mert lement egy kiló is (persze viszek haza is).....
Előzmény: Törölt nick (154)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.09 0 0 160
Tuvan throat singing versenges, asszem ebbol van a te linked is, egy nagyszeru sztori, google. Ha nem megy, elokeresem.
Előzmény: Törölt nick (159)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.09 0 0 158

Legalabb 7 eve, hogy megvan ez a dvd, es ezzel kezdodott, igen. Nagyon jo sztori, ha idod engedi.

Előzmény: Törölt nick (157)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.09 0 0 156

Tarzannak ilyen hangja lett volna, kiürül a trópusi őserdő!

 

:))

Itt is hasonlo a helyzet, legjobb baratnom szerint gyerekeim zenei nevelese ott fejezodott be, amikor altatodalokat enekeltem nekik :(

Előzmény: joy (149)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.09 0 0 155

Erdeklodessel olvastam mindig is, tetszik a hozzaallasod, es en ferjem az, aki torok legmelyerol enekel a zuhanyban, valszeg nemcsak egesz hazat, hanem en csontjaimat is rezegtetve - es jol van, betegtarsaihoz kepest is meg ugy egyebkent is, korosztalyaban is jol tartja magat. De ot meg engem is nehez lenne meggyozni, hogy ez (csak) az eneklestol van, en adok pluszpontokat magamnak fozocskeert/vagy nyers kajalasert, neki extra sportolos, mozgos eletmodert. Hosszu evek ota csinaljuk, amit, es hadd higyjek eloszor es leginkabb annak, ami idaig mukodott, es olvassam erdeklodessel, ami neked.

Es ez nem vitatkozas, valszeg az lenne a legklasszabb mindnyajunknak, ha meginnank reggel egy pohar ananaszlevet egyutt, majd enekelnel kicsit mindannyiunk csontjainak, majd felpattannank a biciklire, utkozben elragcsalnank egy par repat, aztan folytassam? :) Innank friss sutotoklevet is, kortyonkent, hogy nyal is emesszen :) es ennenk salatat meg sult ceklat, este meg az en levesemet, nem a felesegedet, es nagyot fociznank a vegen. :)

Előzmény: ghepard (146)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.09 0 0 154

Tok jo, 2 sargarepat elragcsalni, de ragcsalj el egyszer egy nyers sutotokot kiserletezeskeppen - vagy, alternativa kinyomni a levet, szerintem tok jo. Vagy, megsutni es ugy megenni, az is tok jo.

Bechterew topikban talalkoztunk ugye, ahol a gyulladascsokkentes gyogyszer nelkul nekem szempont. Bromelain, ami ananaszban van, kivalt gyogyszert. Ha csak felkockazom-karikazom, elfogy 3 karika. Ha kinyomom a levet, bechterewes ferj megissza az egesz ananaszt, bromelainostul.

Leves, ha ugy jo, hogy 4 oraig fozitek, akkor ez van. En csak szoltam, hogy par perc eleg egy csomo zoldsegnek megfoni, en stopperral merem, mennyit adok melyik zoldsegnek.

Előzmény: ghepard (145)
ghepard Creative Commons License 2010.02.08 0 0 153
A feleségem is cigizik, de a szagát se bírja. Kinnt cigizik a teraszon, mikor jön már be, akkor még el is hajtja a cigis levegőt és csak aztán nyissa ki az ajtót. De nem akar leszokni róla, pedig ez nagyon megviseli a szervezetét. Egyszer meséltem neki egy csúnya fekete történetet....

Volt egy kemény cigis. Már zsibbadtak az ujjai, annyira elzárta az ereket. A doki mondja neki. Ne cigizz, mert le fog kelleni vágni az ujjaidat. Hát le kellett. De nem hagyta abba, mert már nem fájtak az ujjai...... Aztán le kellett vágni a lábait. Majd a kezeit is. Mivel már megint nem fájtak neki, megint csak cigizni akart. Már nem tudta sehogy se berakni a cigit a szájába. Hát el kezdett kiabálni - azt az úristenit, tegyetek a számba cigit, hát már azt is irigyelitek tőlem.......

A belső szerveinket nem nagyon érezzük. Tehát ha romlanak, nem is tudjuk. Akkor kapunk észre, mikor már szinte kilyukadnak..........

Én próbálok oda be a legmélyebb helyekre is tiszta energiát vinni (hangot, rezgést) és úgy néz ki szépen végzi a dolgát. Jól írod, a városi levegő az egy katasztrófa.......
Előzmény: joy (152)
joy Creative Commons License 2010.02.05 0 0 152

A szuszogás mindenképp segít az emberen, főként, ha a mellkast alaposan megmozgatja, és a tüdőt teljesen átjáratja levegővel az ember a legfölső, és legalsó lebenyekig, csúcsokig.

A redszeres, tiszta -erdei levegőn végzett brusztoló gyakorlatok -főként a városi szmogban senyvedőknek rendkívül jó hatásúak!

Jó lenne, ha mindenki szánna magára legalább napi 1-1 órát, hogy kitakarítsa a városi mocskot magából -főként, ha még bagóval büdösíti, károsítja is magát!

 

Én is szívtam jópár éven át, míg egy baráti doki rám nem ijesztett nyomorfekélyem miatt.

Akkor letettem úgy, hogy bármikor rá tudok gyújtani bizonyos helyzetekben -baráti tivornyázás-, de ha veszek egy-egy alkalomra cigit /évente 2-3 dobozzal/, az 5-6 hónap alatt kiszóródik tokjából.

Nagyon nem tűröm a szagát sem magamon, sem másokon.

Büdös.

Pár üveg sör kell, hogy elviseljem.

Utána viszont sok extra séta jógalégzéssel jónéhány napon át.

Előzmény: ghepard (151)
ghepard Creative Commons License 2010.02.05 0 0 151
Nekem is az volt. De mostanában elég jól mennek a hangok belőlem, még olyanok is, amik nem is mentek egy pár éve. Például a kongó, harangozó hangok. Az valami olyasmi, mintha egyszerre két hang jönne ki az emberből. Erősebb, mint az egy.

Azon a Tarzanon, nagyot nevettem. Klassz szöveg, jó a humorod.

Vannak olyan technika is ahol nem is jön ki hang, csak a nagyon gyors ki/be légzés (höhöhöhöhöhöhö) ringatja a belső szerveket (máj, vese, prosztata stb. Ez olyan 5-7 egy mp-ként. Persze elsőre nem megy, de meg lehet tanulni.
Előzmény: joy (149)
ghepard Creative Commons License 2010.02.05 0 0 150
Hát a szájban csak elő van készítve. Termeli a nyálat és ez lúgos kémhatású, sőt még hogy antibiotiumok is vannak benne. A sok rágás jót tesz a fogaknak is. A gyomornak könnyebb lesz a munkája. Reggel is főleg sokáig szokom rágni az ennivalót. Délben már nem kell annyit, mert az már puha. Vacsora meg 16 óra körül kevés munkanapokon. Szombaton és vasárnap nincs is vacsora, megszoktam, hogy akkor csak reggeli meg ebés van (étel persze van, csak nem eszem).........
Előzmény: joy (148)
joy Creative Commons License 2010.02.05 0 0 149

Már akié.

Én jobb, ha nem erőltetem, mert katasztrofális a hangom, attól még a meggyek is zölden lepotyognak a fákról, a tóba belefulladnak a halak.

Tarzannak ilyen hangja lett volna, kiürül a trópusi őserdő!

 

Az a figyelem -hit, amivel magad -egészséged felé fordulsz, a némáxámára is megszívelendő példa!

Előzmény: ghepard (147)
joy Creative Commons License 2010.02.05 0 0 148

Ha a szájban szinte meg van emésztve, akkor minek a nyomor, -nedve, és a bélrendszer?

:o)

Előzmény: ghepard (145)
ghepard Creative Commons License 2010.02.05 0 0 147
Ezt nem tudom, férfi vagyok, nem voltam még eddig állapotos..... De az azért ismerős, hogy a kis csöppség már a világrajöttekor ordít, mint az ablakos. És általában nem is hagyja abba, míg nem törődünk vele. Ezzel hívja fel magára a figyelmet, biztos a legrosszabb amit tehet és a természet a leghülyébb, hogy ezt így rendezte el. Az édesanyák is úgy szokják csitítgatni kis csemetéjüket, hogy felveszik, magukhoz ölelik, ringassák, beszélnek hozzá - tehát csupa rezgés. Ja biztos a lehető legrosszabbat teszik ugye...... Mit szólsz hozzá, én láttam a NatGeo-n tudományos filmet erről. Ott arról dumáltak, hogy már a magzatnak se mindegy, hogy érzékel-e hangokat vagy nem. A végkövetkeztetés nem a hang ellen szólt........ Egyébként a mély hang lemegy a magzatig, de a magas már addig elnyelődik. Vajon miért? Ezért tudom magam úgy felmelegíteni a halk magas hanggal (már 2-3 méterről nem hallható), mert a rezgés elnyelődik már a tüdőben és ez felmelegíti az ott áramló összes vért - ez meg elviszi szépen magától a meleget az egész testbe....... Nem tudom, én valahogy azt gondolom, hogyha a saját hangunk (a beszéd, ének, sírás, köhögés - egyébként miért köhögünk) annyira ártana, akkor már kihalt volna az emberiség. Én inkább azt veszem észre, hogy a saját hangunk egy csodálatos hangszer, csak meg kell tanulni vele muzsikálni. Hát én tanulok egy kicsit szórakozásképpen.....
Előzmény: Törölt nick (144)
ghepard Creative Commons License 2010.02.05 0 0 146
Én nem írom sehol, hogy higgyél benne. Én se hittem jó két évig, mikor véletlenül kezdtem vele foglakozni. Hát perszehogy egymaga nem használ. Hát ezt hajtogatom mindenhol. Leírom mégegyszer. 1997-2002 óriási fájdalmaim voltak, az egész test mintha felmodta volna a szolgálatot. Nagyon sokat szenvedtem. De bulldog módjára mozogtam tovább, futottam, fociztam, bicajoztam, ettem, ittam - mint addig. Mégis l*faszt használt. Aztán jött a hang. Na és a mozgás (nagy, de lassú rezgés) meg a hang (kicsi, de nagyon gyors) közös erővel már visszafelé, a jó út felé irányította dolgokat. Már írtam, hogy vannak erős ütések, az úgy hat bennünk mint a földrengés. Vannak kisebbek, például a kopogtatás, az már gyorsabb és gyengébb. De a leggyorsabb a hang. Az 100-3000 rezgés mp alatt bennünk. Nézd a természetet. Jön a földrengés, minden összedől, még házak is lefekszenek. Senki se jár arra csak a halottak, meg a sok roncs van ott. Ha nem jön az eltakarító csata, ott is marad. Jönnek a túlélők, meg a segítség és lassan elhordják a roncsokat. Az a sok ember már nem csinál olyan nagy földrengést, de nagyon gyenge sok kicsit - amivel képes lassan azt a sok lerakódást eltávolítani és aztán újra felépülhet a környezet.....
Előzmény: Törölt nick (143)
ghepard Creative Commons License 2010.02.05 0 0 145
Hát én nem írtam, hogy arra találták ki. A régi hagyomány szerint, akkor jó a leves, ha minél tovább lassan szépen nyugodtan fől. Csak ennyi. Én nem mondom, hogy rágcsálj. Nyomd ki centrifugával amennyit csak akarsz, főzz süss, ahogy jól esik. Hát én úgy is gondolkodom, hogy a fogakat meg a szájban képződő nyálat mi a francnak készítette a természet. Hát én próbálom használni. Mikor megyek a túrára például vasárnap, megpucolok két sárgarépát és az első 90 percben lassan bandukolva rágcsálom (nem elírás, 90 perc!), még dúdolgatok is közben. Szinte azt lehet mondani, hogy a számban már meg van emésztve.......
Előzmény: Törölt nick (142)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.04 0 0 144
Annyi biztos, hogy nem, mindenesetre rájöttem, hogy aki káld nyelven énekel a hasában lévő gyermeknek az a dienetika szabályai szerint a lehető legrosszabbat teszi vele, főleg ha később a gyermek még meg is tanul kádul.

Káld példamondat: RUUHOZSS ZSHÁÁÁDÁÁN EH-IH MÁÁÁK LÍÍÍLEEG
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.04 0 0 143
Sport. Mindennap kutyaseta, hetvegen kis uszas, biciklizes, vagy neked, foci. Az visel gondot a csontjaidra. Sokmindent hajlando vagyok elhinni hangterapiarol, de azt nem , hogy elobbiek nelkul eleg.
Előzmény: ghepard (139)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.04 0 0 142

Ezt a mondast nem a levesre talaltak ki, ghepard :)

 

Edeskrumpli, krumpli, bab, sutotok, cekla, kaposztak, stb. teljesen jok hokezelve is, csak ne 4 oraig. MI keptelenek vagyunk csak nyersen elni, kell a meleg etel, es egyre inkabb igenyeljuk, ahogy mulnak az evek. Nyersnek ott a gyumolcscentifuga, meginni annyival konnyebb, mint megenni sutotokot pl nyersen. Salata, gyumolcsnasi, de kell egy tanyer fott etel, kotelezo.

Előzmény: ghepard (135)
ghepard Creative Commons License 2010.02.04 0 0 141
Én úgy állok a dolgokhoz, hogy megjavul valami a hangtól vagy a rezgésektől amiket csinálgatok szórakozásképpen, aztán kezdem törni az agyamat, hogy ez meg hogy lehet és ezt azt találok vagy nem. Inkább nem találok, mint találok. Erről már régebben olvastam. Mi a probléma?
Előzmény: joy (140)
joy Creative Commons License 2010.02.04 0 0 140

http://hu.wikipedia.org/wiki/Csecsem%C5%91mirigy

 

Jóindulatú +jegyzés:

Héha nézz utána a dolgoknak, amiről írsz!

:o)

Előzmény: ghepard (139)
ghepard Creative Commons License 2010.02.04 0 0 139
Az ember immunrendszere szempontjából a csontoknak kulcsszerepe van. Tehát azokat kellene mozgatni sokat, hogy jó állapotban legyenek. Mozgások, gyorsulások, rezgések, hangok stb. Nem is olyan rég (valahogy 1960 körül) fény derült a csecsemőmirigy szerepére is. Ez is nagyon az immunrendszerrel kapcsolatos. Idővel, nem tudom hány éves kortól kezd benőni lerakódásokkal és pár évtized múlva már nem is lehet nagyon felismerni. Na most miért kezd benőni. Lehet azért is, mert nincs mozgatva. Na ez a jószág valahol a torokban van, tehát nagyon közel a hangszálakhoz. Az én pálfordulásomat lehet az is okozhatta (mikor 2003-2004-ben én voltam a világ legtöbbet hangot kiadó embere azt hiszem), hogy ez a jószág feléledt és oltotta az ellenanyagokat. Kitisztult az állandó hangtól, berezgett és leperegett róla minden kosz. Vagy mi a frász. Mert én már semmi löttyöt nem használok mégis kerülnek a bajok. Legalábbis eddig. Ez már majdnem 7 év. És ha a sarkaimra gondolok, még mindig nehéz elhinnem, hogy azóta se fájnak. Pedig még keményebb pályán is focizunk 2005 óta........
ghepard Creative Commons License 2010.02.04 0 0 138
Sajnos nem tudok angolul.....
Előzmény: Törölt nick (133)
ghepard Creative Commons License 2010.02.04 0 0 137
Cseppet se rombolod. A természet nem rombol, az épít. Az ember szok rombolni. A természettől csak tanulhatunk. Én is mindent ott lestem el. A hangot is a természettől, természetben tanultam meg úgy, ahogy eddig tudom. Még nagyon sokat nem tudok.....
Előzmény: Törölt nick (132)
ghepard Creative Commons License 2010.02.04 0 0 136
A hasznos bogaraknak nem ártok, csak mondjuk sajátkezűleg nyomom szét a paprika levelén a tojásokat. Ettől még a szag ott marad és nem is raknak oda többet. Ha lemosom, pár nap alatt raktak újból és kezdhettem elölről..... A kertben is szoktam halkan morogni magamnak néha néha. Tudod még az asszony is aszongya, hogy mi a f*sznak hordogatok annyi humuszt. Aszongya az teli van magokkal és aztán jönnek a madarak és állandóan a mi kertünkben vannak. Mondom tényleg, hát pont ez az drágám, pont ez az. Én megdolgozom, hogy sajátlábbal (bicajon) hordjam minden évben a kertbevalót. Mondom azok a madarak nem ártanak, éppen fordítva - segítenek. S még akkor is mikor kinnt vagyok olyan közelre jönnek hozzám, ami egyenesen felemelő érzéssel tölt el.......
Előzmény: Törölt nick (129)
ghepard Creative Commons License 2010.02.04 0 0 135
A feleségem kb annyi ideig főzi, nagyyon lassan. Van egy mondás, lassan jársz tovább élsz. Valóban lehet 10 perc alatt is készíteni. Én vagyok szakács, megeszek mindent , amit az asszony főz, meg a melóban a szakácsok. Semmi problémám vele. De ezek az ételek csak a kisebb rész a táplálékomnak. A nagyobb rész a nyers zöldség és gyümölcs.......
Előzmény: Törölt nick (128)
ghepard Creative Commons License 2010.02.04 0 0 134
Tudom én is, hogy mitől javul. 2005-ben meghűlt bennem a vér. Minden 4-5 évben behívnak kontrollra a rokkantsági miatt. Majd el fogom kezdeni, ha el jön az ideje. Egyébként már egy kicsit lejjebb tettem. Tovább nem megyek egyenlőre, érzem, hogy mehetnék....... Még nagyon félremagyaráznák eddigi életemet.......
Előzmény: Törölt nick (127)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.03 0 0 131
Valszeg lehetne. Varjakkal haverkodom eppen, imadjak a szaraz kutyakajat. Levadasznad, ha odajonnenek enni, mint vedett madarfaj, egyebkent?
Előzmény: Törölt nick (130)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!