Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.08.01 0 0 2883
HORI

OFF

A cég autó az más ügy, ahhoz kellene lenni most is magyar nyelvű meghatalmazásnak hogy vezetheted. Max Angolra kell fordítani.

Ez nem ugyan az mint a magán néven lévő autó.

ON

by

Előzmény: HORI (2881)
László a tengerimádó Creative Commons License 2002.08.01 0 0 2882
Kedves Mátyás,

Sajnos nincsenek fennt a képek a Net-en. Küldeni viszont tudok pár darabot (telefonvonalas elérés korlátoz).

Üdv:

Laci

Előzmény: kakamátyás (2822)
HORI Creative Commons License 2002.08.01 0 0 2881
Nekem is cégautóm van, de hol kérik a meghatalmazást, hol nem... Igaz semmi nem utal rá, hogy cégautó; általában akkor kérik, ha rákérdeznek a határon, hogy az-e, és megmondom, hogy igen.

Ártani persze nem árt, ha van meghatalmazás, azt viszont nem tudtam, hogy az Autóklubnál van ilyen kölcsönadási nyomtatvány.

Előzmény: László a tengerimádó (2879)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.01 0 0 2880
F_a_s_z_á_n

Azért van igazságod, nem elöször megyek/mentem.

Most megint több autóút és pálya van de a szerpentinnél nagyot lehet szivni ez igaz.

A titok nyitja HR feliratu Karlovaci rendszamú távolsági busz. NEM AUTÓPÁLYÁN előzni lehetetlen mert mindenhol 90-el megy ha meg nem akkor annak oka van.

by

Előzmény: F_a_s_z_á_n (2873)
László a tengerimádó Creative Commons License 2002.08.01 0 0 2879
Sziasztok!

Ha nem saját tulajdonú autóval mentek, akkor a tulajtól kell egy meghatalmazás. Cégautónál pedig szinte biztos, hogy fogják kérni a határon kifelé menet. Tőlem kérték. Valamint a zöldkártyát (kötelező biztosításról) is kérték már tőlem.

Laci

Esetleg tud valaki Krk szigeten apartmant 8 főre? Köszi

Fishtax Creative Commons License 2002.08.01 0 0 2878
Éppen ezt akartam írni én is. Szerintem erősen határőr-függő, melyik mennyire köt bele a kölcsönautóba. Ráadásul az autóklubos papírral kint is tudod igazolni, h. nem lopott a kocsi. Mi két alkalommal mentünk ki más nevére szóló autókkal (mindkét esetben mindkét kocsi a szülők nevén!), és a határon erősen végignézték a papírokat.
De persze az is egyéni, ki mennyire szereti a kockázatot... :-)

fish

Előzmény: HUCsa (2877)
HUCsa Creative Commons License 2002.08.01 0 0 2877
Egy meghatalmazás azért erősen ajánlott lenne.
Pl. az Autóklubnál lehet beszerezni többnyelvűt.
Előzmény: HORI (2875)
ananova Creative Commons License 2002.08.01 0 0 2876
Hát nem lopott, az biztos :)
Köszi
Előzmény: HORI (2875)
HORI Creative Commons License 2002.08.01 0 0 2875
SZVSZ még az sem kell, bár ez nem biztos...

Lényeg, hogy ne legyen lopottként lejelentve, a rendőrök a nyilvántartásban azt nézik. Egyébként senkinek semmi köze hozzá, hogy a tulaj kinek adja oda az autóját.

Előzmény: ananova (2874)
ananova Creative Commons License 2002.08.01 0 0 2874
Sziasztok,
Még egy fontos kérdés, hátha tud vki segiteni.

Elromlott a váltó a kocsinkban, és tuti biztosan nem lesz készen, mire indulunk.
Ha kölcsön autóval megyünk, akkor elég szimpla egy kölcsönadási szerződés???

Segiccség!!!

F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2002.08.01 0 0 2873
Nekem még 1x sem sikerült 10-11 óránál hamarabb leérnem Pulába, vagy vissza :-(((
Előzmény: Törölt nick (2872)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.01 0 0 2872
Losicica

Nyugalom!

Rijekát 6 óra alatt beéred.

Bp-Karlovac-Pula

Szombat hajnali indulás: 8,5 óra 1 órás határral.

Pula-Karlovac-Bp

Szombat 19 órakor indulva vissza fele 7.45 10 perces határral

Én Kb. a Bp- Letenye -Zágráb- Karlovác-Plitvice -Knin-Split-et számolom 12-13 óra utazással.

by

Előzmény: Losicica (2867)
ona Creative Commons License 2002.08.01 0 0 2871
Nem találom a papirokat:(
Viszont nem mentünk Szarajevo felé az biztos!

ona

Előzmény: kakamátyás (2870)
kakamátyás Creative Commons License 2002.08.01 0 0 2870
Már terveztem vele utat én is, csak azt írd meg kérlek, hogy kb. melyik szakaszokon voltak problémáitok, mi lassított benneteket? Egyáltalán: Ti merre mentetek? Nyilván nem ugyanazokkal a nehézségekkel találkozik az ember a szarajevo-mostar, ill. az okucsani-banja luka útvonalon.

köszi: Balázs

Előzmény: ona (2857)
KAti Creative Commons License 2002.07.31 0 0 2869
Kraftwerk,
elfeledtem mondani, valszeg 12-n indulunk, így a jövő héten még jó lesz a részletes térkép, meg minden.
Előzmény: kraftwerk (2866)
KAti Creative Commons License 2002.07.31 0 0 2868
Kraftwerk, köszi.
Semmit sem tudok a szigetről, csak hogy ott kell majd találkoznom egy társasággal, emiatt kell oda mennem. A kompozás miatt pedig célszerű a szigeten megszállnom, ha nem akarom az összes időm és pénzem napi hajókázásra költeni.
Örülnék a képeknek, térképnek is, a neten nem sok mindent leltem a sziget(ek)ről.
Úgy lesz, hogy korábban megyünk valahova Zadar környékére, lakókocsival,(jöhetnek a tippek, emberek! csendes hely, gyönyörű part, szabadtüdőzés... ez volt az igénylista), s a fix pont Ugljan sziget.
Előzmény: kraftwerk (2866)
Losicica Creative Commons License 2002.07.31 0 0 2867
haho!

honnan ennyi ido az ut?
en szeged-rijekanak tervezovel 7 orat szamoltam, a 13 rosszul esne, remelem nem lassit ennyire, neked mi a vegpont, es a horvat merre helyezkedik el?

Előzmény: Törölt nick (2852)
kraftwerk Creative Commons License 2002.07.31 0 0 2866
KAti!
Megis mire vagy kivancsi? Tudod, hogy melyik kempingbe mentek vagy majd ott akartok keresni?
Zadarbol megy a komp Prekoba (Ugljanra) es Biogradbol Tkonba(Pasmanra) de a ket sziget kozott van hid. Kempinget nem sokat lattam, Ugljan sziget eszaki vegeben van egy (a falu sajna nincs rajta a terkepemen), mesz az egyetlen fouton eszak fele, a sziget vege elott ketteagazik, ott jobbra kell menni, a kemping kint van egeszen a sziget csucsken. Tobb kempingre sajna nem emlekszem. Prekobol megy egy ut fel a hegytetore ahol egy regi varrom van, erdemes felmenni a kilatas miatt (360 fokos panorama). Pasmanon van egy kolostor, szinten a hegyteton, de nem talaltuk meg az oda vezeto utat. A part vegig sziklas de altalaban nem melyul hirtelen. Sot talaltunk egy homokos strandot is kb. Pasman kozepen, de igy terkep nelkul mar nem emlekszem a falu nevere. Prekoban van egy jo/szep panoramas etterem az ut mellett egy apartmanhazban.
Mikor mentek? Jovo hetre tudok rendes terkepet szerezni rola, akkor meg tudom mondani a faluneveket pontosan. Van egy csomo fenykepem ha erdekel felteszem az ideiek melle.
benedetto Creative Commons License 2002.07.31 0 0 2865
KAti, köszi az infot Neked is. Én nem pécsi vagyok, csak arra megyünk majd. :) Velencéről indulunk.
Lakókocsi nem lesz, ráérni ráérünk, úgyhogy csak az eltévedést kell kiküszöbölnünk. :)
Előzmény: KAti (2864)
KAti Creative Commons License 2002.07.31 0 0 2864
benedetto,
én 2 éve mentem ezen az útvonalon (Te is pécsi vagy?), annyi különbséggel, hogy nem mentünk el Szarajevo felé, hanem Sl. Brodtól egyenesen Mosztár felé húztunk le. Sl. Brodnál egy csomót vártunk a határon, és előtte is elkevertünk. Dél körül voltunk Sl. Brodnál :-(
Már nem emlékszem pontosan, de 12 óra alatt lakókocsival leértünk. Semmi kellemetlenség nem ért, attól eltekintve, hogy az útjelzőtáblák és lakott helyeket jelző táblák eléggé ritkásan voltak kirakva. Ennek ellenére nem tévedtünk el.
keptn_kork Creative Commons License 2002.07.31 0 0 2863
Ja, erre nem is gondoltam. Tul komplikalt es valszeg nem is fogtunk volna rajta annyit, mint amennyi utanajarast igenyel.
Előzmény: benedetto (2861)
keptn_kork Creative Commons License 2002.07.31 0 0 2862
Zenica-tol Orebicig megegyezik az utvonalunk. Mi visszafele jottunk Boszninan keresztul. Be kell tartani a sebesseghatarokat, ki kell valtani a zoldkaryat (biztositas), aztan mehettek. Szvsz egyszer latni kell Boszniat...Mostart es Sarajevot. Csak hogy tudjuk mit jelent a haboru.
Előzmény: benedetto (2859)
benedetto Creative Commons License 2002.07.31 0 0 2861
Ja, elég hülyén fogalmaztam: szóval az úgy lenne, itthon tudnánk megvenni a banki árfolyam alatt az euro-t, és kint váltanánk át kunára. :) De már megleltem az infot, köszi szépen.
Előzmény: keptn_kork (2860)
keptn_kork Creative Commons License 2002.07.31 0 0 2860
Sajna errol fogalmam sincs. Mi itthon vettuk az eurot. Ott meg ha lehetett kartyaval fizettunk :)
Előzmény: benedetto (2846)
benedetto Creative Commons License 2002.07.31 0 0 2859
Most már tényleg nem tom hogy merre induljunk el. :)) Van aki azt mondja hogy egyáltalán nem gáz az út Bosznia felé, van aki nem ajánlja. Szerintem az utsó pillanatban fogjuk eldönteni...
Egyébként nekem ezt az útvonatal ajánlotta az Orebic-i házigazdám: Pécs - D.Miholjac - Nasice - Slav.Brod - Doboj - Zenica - Sarajevo - Mostar - Metkovic - Neum - Ston - Orebic. Minderre ő 600km-ert írt.
KAti Creative Commons License 2002.07.31 0 0 2858
Kraftwerk, igen, írj!

Mindent :-)

Köszi, Attila

ona Creative Commons License 2002.07.31 0 0 2857
ok megnézem:)

Viszont az útvonaltervezô a www.startlap.com -on belül megtalálható, merre mentek és honnan, ha gondolod megcsinálom neked és átküldöm emilben.

Előzmény: kakamátyás (2856)
kakamátyás Creative Commons License 2002.07.31 0 0 2856
hát azt megköszönném!
Előzmény: ona (2855)
ona Creative Commons License 2002.07.31 0 0 2855
útvonaltervezôt csináltunk, barcson mentünk át, ha megvan otthon este leírom

Ja és nem volt nemzetközi zöld kártyánk és a Bosnyákoknál az + 50 Euro volt.
Tényleg nem mennék arra, nem is ajánlom.

Előzmény: kakamátyás (2853)
asmanyz Creative Commons License 2002.07.31 0 0 2854
Mit tudtok a dalmáciai tengerparti tűzről? Milyen hatása lehet az odautazókra? asmany

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!