Korcsmáros Nándor könyve a győri 19. cs. és. kir. gyalogezredről szól. A probléma az, nem biztos, hogy ez egy ezredtörténet, mert Korda Sándor ez alapján készítette el a Károly-bakák című 1918-as filmét. De talán ebben is lehet valamilyen infó. (Itt van róla egy rövid leírás). Ha mégsem, érdemes felvenni a Győri Honvéd Hagyományőrző Egyesülettel a kapcsolatot, hogy itt milyen emlékkönyvre gondoltak.
A Gönczy névvel kapcsoaltban lenne egy pár kérdésem: Szeged környékén mennyire van ez a név elterjedve?
Szerintem semennyire. Tudom, hogy nem teljesen mérvadó, de a Szeged és térsége telefonkönyvben, Szegednél össz-vissz három előfizető van és azok sem Y végűek. A környék többi településén csak egy helyen találtam ilyen nevet. Úgyhogy szerintem nem gyakori errefelé. (A másik lehetőség, hogy sokan vannak, de egyiknek sincs vezetékes telefonja) :-)
Lehet nekem se lesz,csak ha nagyon unatkozom,mert nem tudom,hogy álljak neki.Azt sem tudom belváros-külváros,hol keressem. Nem ott lakott,hova temethették?
Attól függ mennyi időd és szerencséd van. Budapest akkor már milliós város volt, rengeteg halott lehet az anyakönyvekben. Ha nincs feldolgozva a mormonoknál, csak kép van fent, elég sok idő lenne átnézni. Nekem nem lenne idegem ehhez.
Kérdezném a nálam okosabbakat,hogy az egyik ősöm Csákváron lakott,de Pesten dolgozott mint kocsis és nagy valószínűséggel ott is halt meg,(mert nem találom Csákváron a halál hírét) meg tudnám valahogy találni Pesten? Nem valószínű,ugye? Nem tudom,hogy merre felé kocsikázott,de gondolom talán a belvárosban? Vagy nem! Előre is köszi a válaszokat!
az I.vh-ban harcoló 19. k.u.k gyalogezredről keresek adatokat (arról a 19-es gyalogezredről, amit III. Károly császár 1734-ben állított, az első világháborúban IV. Károly király ezrede volt, amelyben győri és veszprémi katonák teljesítettek szolgálatot), de leginkább a pécsi 19. gyalogezredről találok információkat. Tudna vki segíteni? Hol, merre jártak?
Van valaki aki tudja, mennyi ideig tartott a katonai szolgálat 1715 és 1848 közt, a Magyarországról elvitt közkatonák esetében a Habsburg hadseregben ? Én 20 évre gondolok. Előre köszönöm a választ.
Ott kerestem,de egyszerűen nem találom őket!Nekem római katolikus kell,legalábbis a férjem nagyanyja az volt,az ő szüleit nem tudom. Olvastam olyat a kutatásom során,hogy az egyik szülő ez,a másik szülő az és pl:az anya vallását "kapja" a gyermek.Máshol nem anyakönyvezhettek ott a környéken? Nem tudja véletlenül valaki? Már belezavarodom! Hetek óta bogarászom,de sehol sincsenek!
A Dvorzsák-féle (1877-es) helységnévtár szerint Bezőn helyben volt a görög katolikus, református, és zsidó templom; csak a római katolikusok jártak máshova (Jenkére). Tehát a reformátusokat Bezőn kéne keresni...: http://www.radixhub.com/radixhub/gazetteers/1877
Én is hasonlóan jártam. Én Ung megyében kutakodnék,Bezőn(Bezovce).Római katolikusokat teljesen máshol anyakönyvezték(Jenkovce) mint a reformátusokat és egyszerűen sehol sem találom a családot,pedig a neveket és a körülbelüli évszámot is tudom. Teljesen meg vagyok lőve!
Köszönöm, de sajnos én voltam pontatlan: az 1700-as évek végén keresgélek. Már az összes környező települést végignéztem, de semmi. Pedig az apa Pohorela-ból való, így azt már minimum háromszor rágtam át. Arra tippeltem, hogy az volt a legközelebb római katolikus templomként amúgy is, de így sincs. Márpedig, ha jól tudom a római katolikusok nem keresztelkedtek máshol.
Bezzeg az evangélikusaim milyen rendesek voltak. Nekik teljesen mindegy volt, hogy milyen templomban, csak legyenek megkeresztelve. :)
Az 1913-as helységnévtár szerint Garamfőn helyben volt az anyakönyvezés. A görög katolikus templom szintén helyben, a római katolikus Királyhegyalján volt.
(Az 1877-es helységnévtár Telgárton szintén helyi görög katolikus egyházat sorol, de a római katolikusokat Vereskőre küldi -- ami azt hiszem, ugyanaz, mint Királyhegyalja: régebbi neve Sumjác vagy hasonló.)