Ezen a táblázaton azok a nemzetek szerepelnek, melyek egyéni versenyeken ugrói által érmeket szereztek. A két kulmi győztes (Schlier, Kranjec), valamint a további érmesek (Olli, Kranjec, Ammann, Koch) érmei természetesen már a táblázatban frissítve vannak. Csak azok az érmek vannak itt feltüntetve, melyeket az ugrók VK versenyeken szereztek, tehát VB-ken szerzett érmek nem!
Megjegyzés: A jugoszláv érmek Szlovénia, az NDK+NSZK érmek Németország, míg a csehszlovák érmek Csehország néven szerepelnek!
Sajnos a táblázatra már nem fért rá további 3 nemzet, akik érmeket szereztek, ezek: 13. helyen: Franciaország és Kanada 1-1 ezüsttel, míg 15. Oroszország 2 bronzzal!
Ebben a táblázatban a sírepülő versenyeken érmeket szerző ugrók rangsora szerepel! Mai győzelmével Schlierenzauer a 3. helyről ugrott az élre, a legtöbb sírepülő érmet Goldberger szerezte (13-at).
Mint tudjuk a világon 6 sírepülősánc található, ebből 5 Európában, egy pedig az USA-ban, egészen pontosan Ironwoodban. Itt 1981-ben rendeztek VK versenyt (összesen kettőt), utoljára nemzetközi versenyt pedig 1994-ben, két COC-versenyt (melyeken W. Schuster és M. Wallner osztrák ugrók szerezték a sánc máig is fennálló sáncrekordját, 158,0 m.-t). A FIS a következő évben nem hosszabbította meg a sánc certifikációját, jelenleg használaton kívül van!
A legtöbb sírepülő versenyt Planicán rendezték, összesen 36-ot (hogy milyen elosztásban az a táblázatból kiderül)
A VK+VB oszlop egy kis magyarázatra szorul, ugyanis 4 alkalommal volt olyan sírepülő VB (az 1992-estől a '96-osig), amikor azok eredményei beleszámítottak a VK összetettbe is, így azokat külön oszlopban helyeztem el. A 2000-es vikersundi VB-től már külön versenyeknek (kupáknak) számítanak a sírepülő VB-k, tehát nem az összetett VK részei!
Ez a táblázat azokat a sírepülő verseny győzteseket tartalmazza, akik akár VK-ban, akár VB-n egyéni győzelmeket szereztek (helyszín, dátum szerint).
Természetesen ennél jóval több győztes van, csak azok szerepelnek a táblázatban, akik legalább 3-szor diadalmaskodni tudtak!
És végezetül a legtöbb sírepülő pontszámot szerző ugrók rangsora.
Összesen 39-en vannak, akik 400 pont fölé tudtak kerülni, legtöbben a 2005-ös "őrületes" planicai versenyen, mikor is sorra dőltek a sánc- és pontszámrekordok!
A tegnapi és mai versenyen csak Schlierenzauer tudott 400 pont fölé kerülni (401,7).
A. Pauli 4. helyről zuhant vissza a 2. körben a 29.-re (ugrásai: 126,5 és 73,5 m./, ezzel ellentétben pedig T. Thurnbichler a 23. helyről jött fel a dobogóra!
Szerintem ez a topik nagyon jó így. Az ember(lánya) olvasgat, mazsolázgat, ámuldozik, és rém hálás Zbigniewnek, hogy mindezeket előkotorta és közkinccsé tette.
de azt azért nem mondanám, hogy mostanság pörögne a főtopik. talán még sosem volt ilyen passzív, mint ebben a szezonban.
szerintem praktikusabb volna, ha minden egy helyen lenne de ez csak az én véleményem. talán több beszélgetést is indukálhatnának és a read-only felhasználók is könnyebben infokhoz juthatnának...
további sok sikert és hasonló jó írásokat a jövőben is ;)
Nemrég akadtam rá egy német honlapon ezekre az adatokra, mely az összes eddig síugrásban (sírepülésben) részt vett nemzetek egyéni legjobbjait tartalmazza dátum, távolság és helyszín szerint!
Olyan nemzetek is szerepelnek köztük, melyekről eddig nem gondoltam volna, hogy valaha is índítottak ugrókat nemzetközi versenyeken, egyáltalán hogy lenne olyan sportolójuk, akik a síugrást választanák sportágul!
Ilyen pl. a török, kirgiz, ausztrál, sőt ugandai (!!!) ugrók, mind igazi kuriózumok!
Ezen adatok közt azonban felfedeztem kettőt, melyek már elavultak, ki tudja mikor frissithették utoljára... :)
Stefan Read(CAN) egyéni rekordja 191,5 m. (a 190,0 m. helyett), 2007 márc. 23.-án a planicai kvalin ugrotta meg.
A másik pedig az ukránok nemzeti rekordja 189,5 m. (178,5 m. helyett), melyet Vitaliy Shumbarets állított fel a planicai sáncon 2009 márc. 19.-én a kvalin!
Síugrók VK-ban elért helyezés javításai, rekordjai (Bischofshofen):
Thomas Morgenstern
13. VK győzelmét szerezte tegnap!
Janne Ahonen
Az idei Négysáncon szerzett 2 ezüst és 1 bronzérmével a legtöbb szakaszverseny érmet szerezte eddig, 29-et (9-11-9), így Weißfloggal (10-11-8) együtt tartja immár ezt a rekordot!
Viszont az összetettbeli 2. helyezésével egyedüli rekorder 10 Négysánc összetett éremmel (5-3-2)!
Wolfgang Loitzl
250. VK rajtján megszerezte 2. Négysánc érmét is (3. hely)!
Anders Jacobsen
A tegnapi versenyen túllépett a 3000. VK pontján is (3005)!
Andreas Kofler, aki közel 12 pont fóros oberstdorfi győzelmének, valamint az azt követő kiegyensúlyozott teljesítményének köszönheti első Négysánc győzelmét, az előzetes várakozások szerint nagy meglepetés! Egy gyengébbre sikerült tavalyi szezon után idén szárnyal, s kellemes színfoltja lett az összetett VK-nak!
Az Ammann-Schlierenzauer versengés mellett nevető 3.-ként hódította el a kupát, úgy mint tavaly Loitzl! Nagy formában van, ezt jelzi az is, hogy a VK-ban a 9 verseny alatt a legrosszabb helyezése is a 7. hely volt, végig a dobogóra esélyesek közt szerepelt eddig, s ha lendülete kitart esélyesként utazhat a jövő hónapi vancouveri Olimpiára is!
Az Olimpiára, melyre 4 évvel ezelőtt Pragelatóban csak egy tized pont választott el a végső sikertől, melyben most is bizakodhat! Azzal a Morgensternnel szemben maradt akkor alul, aki a tegnapi versenyt is megnyerte!
Csapatban már olimpiai bajnok ugyan, de azért egy egyéni arany mégiscsak fényesebben csillog! :) És ha csak arra gondolunk, hogy a tavalyi győztes Loitzl a libereci VB-n szerezte meg első egyéni (összeségében 6.) VB aranyát, akkor bármi megtörténhet, még az is, hogy a legnemesebb díjakat söpri be az idén! :)
Persze ez nem lesz könnyű, hisz a sikerre éhes Ammann-Schlier duó mellett számolni kell az "öreggel", Jannéval is, aki hihetetlenül tudta időzíteni formáját a Négysáncra!
Kofler eddig a csapat olimpiai arany mellett 1-szeres világbajnok síugrásban és sírepülésben is egyaránt, természetesen csapatban!
2006-ban megnyerte az első 4 nemzet GP-t is, 161 VK versenyen 13-szor állt fel a dobogóra (2 arany, 6 ezüst, 5 bronz felosztásban), a világranglistán pedig feljött a 12. helyre (szezon kezdete előtt 39. volt)!
Érdekes, hogy az utóbbi pár évben egyszersem az nyerte a Négysácversenyt, aki az oberstdorfi állomásig vezetett a VK-ban, vagy éppen a fő esélyes volt...!
Íme pár adat: (VK állások még a Négysánc megkezdése előtt, vastagon az akkori győztesek): 2008/09: 1. Amm 2. Scl 3. Loi
Azok a hsz.-k, amiket kiemeltél lehet, hogy témájában nem vág a statisztikák közé, de mint érdekességeket úgy éreztem érdemesebb ide betennem, egy kicsit feldobja az ún. "száraz" statisztikák, tabellák mellett a topikot.
Egyébként ilyen alapon a 87-88, 51-55, 41-43 stb. hsz.-k sem statisztikáról szólnak, de terjedelmük és "értékük" miatt sem akartam, hogy úgymond elvesszenek a főtopikban, ott nagyobb a forgalom, mint itt, s ha valaki nyáron mondjuk újra kedvet kapna elolvasni pár hsz.-t (a nagy pangásban), akkor könnyebb 4-5 oldalt visszalapozni, mint pl. százat! Amúgy pedig korábban "reklámoztam" eleget ezt a topikot (még Veszpremi is, köszönet érte!), nem hiszem, hogy nagyon rászorulna a főtopik az itt fellelhető néhány "bulvár" jellegű hírre, van ott bőven jobbnál jobb hsz. egy-egy verseny alatt, s után szerencsére... :)
A dicsérő szavakat pedig köszi!!! Ilyenkor hízik a májam vagy pár dekát! :)))
csak egy kérdés: az ilyen jellegű hozzászólások (pl.: 118, 113, 105, 97 stb) amik nem száraz statisztikák, nem illenének inkább a mostanában amúgy is pangó főtopikba?
Ahonen vasárnap megszerzett bronzérmével megszületett 200. nemzetközi érme! Az alábbiakban felsorolásra kerül minden olyan érme, melyet nem hazája bajnokságában ért el!