Keresés

Részletes keresés

MoveArt Creative Commons License 2008.06.23 0 0 92
Remélem Attila jön és felhomályosít minket ezekről, mert kicsit én is megijedtem, hogy mi ez a lehúzósdi.
Előzmény: Christt (91)
Christt Creative Commons License 2008.06.23 0 0 91

Szia sasha!

 

Nekünk szóltak hogy igaz mivel mi akciósan vettük a lakást igy járt a garázs .

De valahogy ugy jött ki ha jól emlékszem a garázs az 300.000ft ra a szerződésben na majd ezután kell majd fizetnünk.

De már most küldték nem jövöre kellene?

   

                :S

 

sasha11 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 90

Nem küldtem semmit...

Jött az magától! :-)

2 ajánlott levél jött. Az egyik a lakás vásárlással a másik a teremgarázzsal kapcsolatban. Benne van minden, építtető cég és közöttem létrejött szerződés a vásárlással kapcsolatban. Ilyen jogszabály, olyan jogszabály...

A lakás 15M alatt van, tehát 0 illeték.

Viszont a teremgarázs nem illeték mentes 10%-ot fizessek be, csekket is mellékeltek...

Valami ingatlanhoz kapcsolódó vagyoni értékű tulajdon megszerzéséről írnak, ami már nem illeték mentes(...), jó lett volna ha ezt azért mondták volna, de sem az Atilla, sem az ügyvéd nem mondta, pedig az illetékekről volt szó!

 

 

Előzmény: MoveArt (89)
MoveArt Creative Commons License 2008.06.23 0 0 89
Ezt te hogy kaptad meg? Lehet, hogy valamiről lemaradtam? Be kell adni valmit valahova? Pl. Apeh-hoz? Én azon túl, hogy megkaptam a szerződéskötéskor a papírokat az ügyvédtől, nem tudok más tennivalóról? Van?
Előzmény: sasha11 (88)
sasha11 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 88

Na, megjött az apeh fizetési meghagyása...

A lakás 15M alatt van ezért illeték mentes, viszont a teremgarázs nem! :-(

10%-ot vár az apeh sok szeretettel...

Erről vásárláskor nem volt szó... Azt hangoztatták h semmi illeték, mert 15M alatt van, a teremgarázsról nem mondtak semmit...

Na mind1, de remélem nem lesz több meglepetés! :-)

 

Előzmény: Remy, the tiny chef (87)
Remy, the tiny chef Creative Commons License 2008.06.20 0 0 87
Azt hiszem Ati-szaki nagyon diplomatikus akart maradni a Kulcsrakész Kft-vel...:)

Pestszentimrén építettek egy lakóparkot (ikerházak), amellyel rengeteg baj van/volt...egy barátom kálváriáját végigjártam és mondhatom ez az egyik "legkeményebb" cég a piacon. Az ottani lakók is indítottak egy fórumot, ahol folyamatosan egyeztettek a házak hibáiról, de képzeljétek, az ezen folyó beszélgetésekre hivatkozva több új tulajdonossal ki akartak szúrni...végül titkos fórumot kezdtek, ahová csak meghívással lehetett belépni. Ha valaki kiváncsi rákereshet...ha valaki szereti a TV ÜGyvédje szerű történeteket...

Ugyanakkor még mindig ki lehet jelenteni, hogy a mi építtetőnk az eddigiekben teljesen korrekt (tapasztalatból beszélek) és ez nagy szerencse...

ps. a munkáltatói kölcsönnel nagyon kell vigyázni mert 1. helyre jegyezi fel a legtöbb bank a széljegyre és ha ezen kívül akar valaki egy másik banknál felvenni jelzálogkölcsönt egy másik bank nem fog belemenni a 2. helybe és egyszerűen nem ad hitelt...ezt mindig tisztázni kell mert a ranghelyek kielégítési sorrendet jelentenek egy esetleges nem fizetés esetén...
Előzmény: ati-szaki (86)
ati-szaki Creative Commons License 2008.06.19 0 0 86

Üdv mindenkinek.

 

Tényleg kell frissítenem a képeket az extrán. Pótolom.

Az építkezésen rendszeresen megjelenek.

Minden a terveknek megfelelően halad, nem lesz gond a határidőkkel. Ezt természetesnek is vehetnénk, de tudjuk, hogy nem mindenhol van ez így.

 

A "KSZ" az alaprajzokon annyit jelent, hogy "kiszellőztetett".

Elszívó bekötési lehetőség, ill. a konyhaszekrény oda eső eleme szolgálhat egy mini spejzként.

 

Építkezés a szomszédban:

Megkezdték a szomszéd telekre épülő "Tövishát lakópark" értékesítését.

Van néhány alapvető kölönbség.

Nagyobb a beépítettség, hasonlóképp, mint a szomszéd paneleknél. A közlekedés nyitott belső oldali folyosón történik, ide nyílik a lakás ajtaja.

Hőszigetelés szempontjából az ilyen bejárati ajtó mindenképp ront a helyzeten.

A külső folyosó lehet forrása sok garanciális problémának, csak egy jó nagy vihar és felhőszakadás kell hozzá.

A lakások elosztása jó. A lakás és a garázs ára is drágább, mint a Glória háznál.

A garázs 1 900 000 és kötelező.

A céget új. A Redom és a Kulcsrakész áll mögötte. Ők már építkeztek a kerületben. Akit ez jobban érdekel majd nyilván érdeklődik...

 

A környék értékét mindenképp növeli egy ilyen beruházás.

 

 

A választható burkolatokkal kapcsolatban új hír várható kb. két héten belül.

http://gloriahaz.extra.hu

 

 

 

Csiii Creative Commons License 2008.06.19 0 0 85

A lakás simán terhelhető, ha csak nem úgy vetted, hogy hitelre, és 100% terhelésig. Tehát ha már a lakáshitel miatt 100%-ban jelzáloggal terhelt az ingatlan, akkor már nem tudsz rá munkáltatóit is felvenni.

Szerintem. De azért kérdezz meg valaki hozzáértőbbet is :)

timeszti Creative Commons License 2008.06.18 0 0 84

Sziasztok!

 

Szintén leendő lakó leszek a 2. emeleten.

 

A KSZ jelölést én is figyeltem, és nem a konyhaszekrény rövidítése? A mi alaprajzunkon a konyhában van egy H betű is, ott a hűtőre tippelünk.

 

Lehetne egy kérdésem? Valaki kapott a lakásra munkáltatói kölcsönt? Rá lehet teteni a jelzálogot, ha még csak széljegyzetes tulajdoni lap másolat van a kezemben, és ugyebár a tulajdonomba csak 2009. februárjában kerül a lakás (remélhetőleg)? Viszont, a 40% egy részét abból szeretném fizetni?

 

Üdv:

 

Timeszti

Előzmény: Manócska.. (80)
sasha11 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 83

Amúgy meg lesznak üzletek az aljában, ami jó lehet nekünk is. Valami jó kis krimót nyithatnak majd :D Ha azt nem is, egy kis éjjelnappali jól jöhet.

 

Bizony! :-)

Viszont vannak árnyoldalai is. A József Attila utcában -a cég előző építkezése- közért, pizzázó van és már önkormányzati szinten ügy van belőle, mert hangosak, és zavarják a lakók nyugalmát... Gondolom közvetlenül felette élőket. Persze a 4. emeleten már nem lehet gond.

Tehát, kedves felső szomszéd, nem mindegy h milyen üzlet lesz! :-)))

Bár én kifejezetten örülnék egy kis abc-nek és pizzázónak! :-)

 

Előzmény: MoveArt (81)
sasha11 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 82

Tudtok arról valamit, hogy az apróbb változtatásokat, mikor kell egyeztetni, illetve egyáltalán lehetséges-e? Gondolok itt például olyanokra, hogy az egyik ajtó helyett boltívet csináltatnék, vagy a fürdőkád helyett zuhanykabint tetetnék be.

 

40%-os készenlét után -juli 31-. Én erre emlékszem h Attila ezt mondta.

Bár remélem már elöbb is... :-)

 

 

Előzmény: Manócska.. (80)
MoveArt Creative Commons License 2008.06.15 0 0 81

Leírom harmadszor is :) A KSZ nem jelent semmit, nem kell megijedni tőle. Be lehet építeni szekrényekkel.

 

A változtatások megvalósíthatók, nekünk is lesz néhány. A burkolatválasztáskor kell egyeztetni, ami augusztus körül lesz. Amiket te írsz, azok apróságok, biztosan gond nélkül megoldhatók. Mi nagyobb változtatásokat is szeretnénk, Attila arra is azt mondta, hogy símán megoldható.

 

Télleg rakhatna fel Attila képeket, már lassan két hónappal le van maradva :)

 

Néztem a Tövishát garázsszint alaprajzát és nagyon tetszett, hogy minden garázshoz van kis tároló. Ilyen áron viszont már nem is tetszik :)

 

Amúgy meg lesznak üzletek az aljában, ami jó lehet nekünk is. Valami jó kis krimót nyithatnak majd :D Ha azt nem is, egy kis éjjelnappali jól jöhet.

Előzmény: Manócska.. (80)
Manócska.. Creative Commons License 2008.06.15 0 0 80

Sziasztok!

 

Nagyon rég nem voltam fent az oldalon.

A konyhában a KSZ megjelölés engem is érdekelne, hogy mit takar.

Szerintetek mennyivel előbb lesznek készen a lakások az előírtnál?

Lenne még egy kérdésem. Tudtok arról valamit, hogy az apróbb változtatásokat, mikor kell egyeztetni, illetve egyáltalán lehetséges-e? Gondolok itt például olyanokra, hogy az egyik ajtó helyett boltívet csináltatnék, vagy a fürdőkád helyett zuhanykabint tetetnék be.

Az oldalon sajnos még mindíg nem láttam a májusi képeket. :o(

 

sasha11 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 79
85 lakás van már eladva! Ha jól számoltam az oldalon! :-)))
sasha11 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 78
teremgarzssal=teremgarázzsal :-)
Előzmény: sasha11 (77)
sasha11 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 77

Bocsi csak 330e nm-e.

Akkor egy 50nm lakásnál 2M drágább.

De teremgarzssal együtt 4M drágább egy 50nm lakás, azért az nem kis különbség!

 

A teremgarázs ára 1900000.- forint... Nem gyenge. :-)

sasha11 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 76

Ja, azt elfelejtettem írni h néztem az árakat és a teremgarázsnál megakadt a szemem, az ára 2M körül lesz...

Nem semmi...

sasha11 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 75

Tényleg szép lesz!

Megnéztem én is a lakásokat, vannak tényleg jók.

2. emeleti lakásokon végigmentem, kb 340e nm... Garázs nélkül.

 

Tehát 50nm lakásnál kb 2.5M drágább! Ja és nincs garázs...

De tényleg szép a rajzokon, de persze a miénk szebb!!! :-))

 

 

Előzmény: MoveArt (74)
MoveArt Creative Commons License 2008.06.14 0 0 74
Ez nem is rossz. Vannak benne elég jó lakások. Bár jelentősen drágább, mint a mienk. Nem is lesz olyan világos, mert körbe van zárva. A tetőtérieket kivéve nagyon kicsik az erkélyeik. Találtam közvetlen honlapot is hozzá: www.tovishatlakopark.hu Majd valaki ennek is csinál itt egy topicot :)
Előzmény: Christt (73)
Christt Creative Commons License 2008.06.14 0 0 73

Most voltunk kint megnézni hogy áll az épitkezés és láttuk, hogy a szomszéd telken is fog épülni egy lakópark .

http://www.ingatlanmerce.hu/tovishat

Úgyhogy nem leszünk annyira egyedül :D

 

 

U.I:köszönöm a konyhával kapcsolatos kérdésre a választ.

MoveArt Creative Commons License 2008.06.10 0 0 72

Csak nagy vonalakban terveztük meg. Mi leválasszuk a nappaliról egy derékig érő fallal, ami amolyan pultként fog funkcionálni és az előszobából lesz a bejárat. A KSZ-t már írtam korábban, hogy attól nem kell megijedni, az is ugyanolyan beépíthető rész konyhabútorral. Mi is azt hittük, hogy az valami csöveknek fenntartott hely, de nem az. Szerintem az elszívót teheted odébb is, de lehet, hogy csak azon a falon. A módosítási lehetőségek szabadságát nem annyira tudom. Konnektorokat, lámpa kiállásokat és asszem még a vizet is kérheted bárhova. Tehát a mosogatót is teheted odébb és a fürdőben a mosdót is akár a másik falra. Láttam másik építkezéseken, hogyan oldják meg. A burkolat alatt vezetik el a csöveket. De majd Attila esetleg elmondja, ha valamit rosszul tudok. Az U alakú konyha is jó megoldás, csak így kisebb helyed marad ott ténykedni. Persze így egyhelyben állva is elérhető lesz minden :) mert kb 1 nm-ed marad.

 

Hétvégén mi is elmentünk az építkezéshez, betolattam a bódé mellé a parkolóba és egy negyed órát néztük, ahogy dógoznak a jómunkásemberek. Csak a poopcorn, a kóla meg a 3D szemüveg hiányzott :D Aztán mikor megjött két nagy betonkeverő, kicsit útban lettünk és eljöttünk.

Előzmény: Christt (67)
Christt Creative Commons License 2008.06.09 0 0 71
Az a legjobb az egészben mi még a havannán lakunk de innen is látjuk a darukat :D
sasha11 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 70
Amúgy tényleg szépen haladnak. Jobb oldalon, lassan már a 4. emeletet kezdik felhúzni! :-)
sasha11 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 69

Elmentünk ma megnézni az építkezést, és láttuk, hogy még vasárnap is dolgoznak. Nagyon jól haladnak.

 

Ja... Reggel 7-kor kopácsolnak...

Kellemes... :-(

De mivel nekem is ott lesz lakásom, tűrök! :-))))

 

 

 

Előzmény: Christt (66)
Christt Creative Commons License 2008.06.08 0 0 67

MoveArt, ti már megterveztétek a konyhátokat? Van néhány tipped?

A KSZ-s rész mi lesz? Az elszívót bárhová lehet tenni vagy előre meghatározott helye van? Mi U alakban szeretnénk a konyhánkat beépíteni.

Christt Creative Commons License 2008.06.08 0 0 66

Elmentünk ma megnézni az építkezést, és láttuk, hogy még vasárnap is dolgoznak. Nagyon jól haladnak.

 

ati-szaki Creative Commons License 2008.06.03 0 0 65

Igyekszem frissíteni az extrás oldalt. Néha csúszik egy kicsit a frissítés.

A hivatalos listát itt:  http://gloriahaz.hu/afold.html lehet megtalálni.

Ha a http://gloriahaz.extra.hu -n eltérés volna, akor az azt jelenti, hogy még nem frissítettem.

 

Már csak 3 ingyen garázs van.

Csiii Creative Commons License 2008.06.03 0 0 64

Szerintem semmi ok az aggodalomra, időbe telik, amíg frissítik az oldalt. Sokáig a mi lakásunk is "szabad" státuszban szerepelt. Ha megvan a szerződésetek, akkor már baj nem lehet :)

Mikor lehet már burkolatot választani??

Christt Creative Commons License 2008.06.02 0 0 63

Igen ezzen mi is csodálkozunk :S

Mindegy szerződés megvan ugy hogy ez a lényeg :D

MoveArt Creative Commons License 2008.06.02 0 0 62

Helló!

 

Nem szerepeltek a lefoglalt lakások közt a weboldalon! Csak nem meggondoltátok magatokat? Vagy csak Attila felejtette el átírni foglaltra?

Előzmény: Christt (57)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!