Keresés

Részletes keresés

L_áma Creative Commons License 2019.11.03 0 0 76798

L_áma Creative Commons License 2019.11.03 0 0 76797

Hát.... itt olyan nincs, hogy nincs. Egy pici abrak mindíg van. Ha csak mutatóba, hogy a szertartás meglegyen, akkor is. Akkor is, ha nem okos, nem logikus. Meg alma, meg répa, meg tök, ami épp kerül. Ez meg szegény nagyon lefogyott a műtét után, így ő hízókúrán volt...... maradt. Na, ez a hízókúra lett most elvéve.

Természetesen, a fűszéna és a víz az mint a levegő. Mindíg, mindenütt. Meg a legelő. 

Előzmény: Kecskeb (76796)
Kecskeb Creative Commons License 2019.11.03 0 0 76796

Mit jelent a kaja visszavétele???

 

Merthogy széna az mehet ad libitum...

 

Nálam meg sosem volt divat az abrakolás szárazon állás alatt... csak fejős kecske kapott abrakot, szóval nem voltak elhízva sem a kecskék sem a gidák.

Csak akkor volt abrak, ha minusz tíz alá ment a hőmérséklet...és mégis....

 

Szóval a fene sem tudja, hogy mi a jó....

Előzmény: L_áma (76793)
triplaharom Creative Commons License 2019.11.03 0 0 76795

Amíg nyuszkóink voltak, sok évig nem volt bajuk, orvos sem járt a közelükbe. Aztán1x csak, beléjűk űtött a filoxéra,

Hullottak mint a legyek. Végül 1 anya maradt, aki kikeverödött a betegségből, de nagy bumbi maradt az orrán lévő nagy sebből, ő lött a "sebők" nevezetű, aki még fialt vagy 2-3x, de csak kettőt vagy négyet hagyott maga alatt mindig, a tőbbit kirugta a fészökből. Végül, bográcsban végezte ...

Előzmény: L_áma (76793)
kljr Creative Commons License 2019.11.03 0 0 76794

Akkor van mihez számolni. Az utolsó hónapban már csak gyarapodnak odabennt, ezért szokták ilyenkor visszábbvenni a kaját, oszt majd ha kinnt van, megnövesztjük.

Előzmény: L_áma (76790)
L_áma Creative Commons License 2019.11.03 0 0 76793

Igen. Csak akkor nekünk ez eszünkbe sem jutott. Elég jól bele voltunk keveredve a bajba.

 

Most meg stresszelünk megint....... és utólag próbálunk okosak lenni. Kevesebb kaja, Hiszek egy.... Üdvözlégy Mária.... stb.

 

 

Előzmény: Kecskeb (76792)
Kecskeb Creative Commons License 2019.11.02 0 0 76792

Nem a valagát kellett volna bevarrni, hanem ivartalanítani kellett volna (elkötni a petefészket, ha már úgyis nyitva volt.

 

Egyszer már mi is elkövettük ezt a hibát, úgyhogy az egyik kecskénk már kétszer volt császározva... de másodikra elköttettük...

 

 

Előzmény: L_áma (76789)
triplaharom Creative Commons License 2019.11.02 0 0 76791

Nálunk

Előzmény: triplaharom (76787)
L_áma Creative Commons License 2019.11.02 0 0 76790

Megállapítani nem tudjuk, de a viselkedése annyira tipikus. Augusztus nyolcadikán a zasszony látta a légyottot. Most pedíg úgy verekszik a kajáért, mint egy harci kutya.

 

Új bálát bontott ma a lány, olyan helyen tette le, ahol elérik. Egy MMA selejtező, csak egy szocotthoni bridzs party ahhoz képest, amit a csöcsösök műveltek. És Fikusz lett a győztes. Még Lokit is kizavarta a féltető alól......... pedíg Loki közelíti a mázsát. Ilyen cirkuszt akkor szoktak csinálni, ha gida van bennük.

Előzmény: Elvira Kárász (76788)
L_áma Creative Commons License 2019.11.02 0 0 76789

Valószínűleg itt mind vemhes lett, és a többi nem is baj, csak az az egy kelt aggodalmat, amin a 28 centis varrás van. Annak ugye a méhe szakadt át, a hasüregből operálták ki a harmadik gidát. Lehet, a valagát is be kellett volna varrni. :)

Előzmény: triplaharom (76787)
Elvira Kárász Creative Commons License 2019.11.02 0 0 76788

ÉPP a múltkor gondoltam- mert egy képen mintha ismerős lett volna-, de nem írtál róla. Igen mert kérdés, hogy lyukadt ki a méh fala. DE jól dolgozott a sebész, meg a betegápolók is.! Egyébkén hogy tudjátok ilyen hamar megállapítani a vemhességet? én csak az utolsó hónapban, mikor lényegesen nő a hasa.  Nálam ez izgalmas azért, mert a hármasikrekből egy fiú és a kislány még megvan, és a bakocska igen üldözi a leánykát, de  az kicsit visszamaradt, mert cumis volt, nem szeretném, ha vemhesülne. Védekezik, mindig két lábon áll szegény. Sajnos nem gumiztam el, mert sajnálom, meg jó fajtának is tartom.

Előzmény: L_áma (76786)
triplaharom Creative Commons License 2019.11.02 0 0 76787

Álunk csak két lány van most, de állandóan tukkolnak, kergetőznek, pedig 2 hete voltak mögindulva és a Miska röndözte is őket(gondolom).

Előzmény: L_áma (76786)
L_áma Creative Commons License 2019.11.02 0 0 76786

Már biztos hogy az oerált kekkénk vemhes. Egy egész körbálát képes egyedül őrizni. Senki a közelébe nem mehet. :)

Előzmény: L_áma (76783)
L_áma Creative Commons License 2019.11.02 0 0 76785

De még is csak annak a székletmintának az eredménye lenne a mérvadó. 

Lacoid Creative Commons License 2019.11.02 0 0 76784

Szerintem ne oltogasd össze - vissza, mert szegény kecske immunrendszere már most se tudja, hogy melyik oltásra reagáljon.

Állítsd helyre a bendőjét kiegészítővel: pl. Ruminomax

Szelén - szelénes só (fertőtlenítés) Van előttük mindig szelénes nyalósó? Ha nem, akkor legyen!

Kutyamentes a terület ahol legel(nek)? Ha nem, legyen az!

Előzmény: f1gyuri (76778)
L_áma Creative Commons License 2019.11.01 0 0 76783

Ja: és csak hogy legyen min izgulni. Fikusz kekke ivarzott, és fel is vette Lokit /úgy tűnik/.

 

A sebész annyit mondott, aki összevarrta annó:

-Nem hiszem, hogy egy ekkora varrattal a méhén valaha is vemhesüljön........ de a természet néha csodákat tesz.-

 

Na, most akkor lehet idegelni ..... 

L_áma Creative Commons License 2019.11.01 0 0 76782

Igen, persze. Csak ha egy olyan betegség kerül szóba /remélhetőleg csak túlaggódjuk/, amivel a hírek szerint az egész bolygó küzd eredménytelenül, és csak egyetlen orvoscsoportnak sikerült tehénből kiűzni, az állat pedíg hetek óta nem javul érdemben, akkor itt nem a diólevél meg a vadsóska /füstölés, ráolvasás/ lesz a megoldás.

A paratuberculosis eléggé para. A növénykeverék nem azért csodaszer, mert ...... nem kémia, hanem bio, hanem azért, mert ez az egyetlen a világon, ami egyszer már bizonyítottan segített. Nem vásárolható meg boltban, patikában, füvesasszonynál.

 

A lányom /kicsit furcsa körülmények közt/ de az állat súlyára, életkorára számolva megkevertette, és ide postázták.

 

De most már lassan meg kellene hogy tudjuk a labor eredményeket. Aztán lehet hogy a témaindító jószágnak meg semmi köze ehhez a kórhoz.

Előzmény: Elvira Kárász (76781)
Elvira Kárász Creative Commons License 2019.11.01 0 0 76781

ELOLVASTAM A " CSODASZERT" onnan tudom, hogy növényi darálék. Mikor nálam volt a hasmenés, sokan írták, hogy pár nap alatt elviheti és javasolták a diófalevelet, meg sok gyógyszerfélét de én elég vegyszerellenes vagyok ezért a diófalevéllel kezdtem. Talán tél lehetett, mert nehezen találtam. A sövényből tudtam egy párat kiszedni, megszárítottam, és nyerő volt. Az óta a padláson van mindíg egy kevés rasel zsákban.

Előzmény: L_áma (76779)
Kecskeb Creative Commons License 2019.10.31 0 0 76780

A bolus mehet a teljes gyógyulásig.... akár más szer mellett is...

Előzmény: f1gyuri (76778)
L_áma Creative Commons License 2019.10.31 0 0 76779

Nekem meg a Liqui Moly Engine Flush volt a csodaszer. Igaz, motorlerakódás megszüntetésére használtam, nem paratuberculosis ellen. Te arra használtad a diófalevelet? 

"A paratuberculosis a kérődzők több mint száz éve ismert gyógyíthatatlan fertőző betegsége. Már szubklinikai formában is jelentős gazdasági veszteségeket okoz, klinikai kifejlődése minden esetben az állatok idő előtti elhullásához vezet. Kórokozója, a Mycobacterium avium subspecies paratuberculosis (MAP) az egész világon elterjedt, de a nehézkes diagnosztizálás miatt nehezen kontrolálható. A tejmennyiség és a termékenység csökkenése mellett a tőgygyulladás kialakulására is jelentős hatással van. A tőgygyulladás a tejgazdaságok legköltségesebb problémája, amely akár az állományok 40%-át is érintheti. Jelen közleményben ismertetünk egy új kezelést, amelynek során antibiotikumok és szteroid hatású készítmények mellőzésével, kizárólag természetes növényi anyagok alkalmazásával, egy hat hetes terápia során, sikeresen gyógyítottuk a klinikai paratuberculosis és idült tőgygyulladás együttes tüneteit egy öt és fél éves tejelő szarvasmarhában. A teljes gyógyulást a MAP negatív székletminta tenyésztés megerősíti. Jelen ismereteink szerint ez az első olyan terápia, amely bizonyítottan alkalmas klinikai paratuberculosis fertőzés gyógyítására."

 

 

Előzmény: Elvira Kárász (76777)
f1gyuri Creative Commons License 2019.10.31 0 0 76778

Jelenleg megállt a hasmenése a kecskének, a bolus gyógyszer miatt. Csak ezt a gyógyszert kapja 2019.10.29-e óta. Az állatorvos semmit se ért, és eztán se...

 

Meddig lehet ezt adni neki?

Jelenleg egybe van a széklete, még nem bogyós.

Ez jó jel? Hatni fog, talán ez a gyógyszer? én nagyon örülnék neki.

 

6szem gyógyszert adok neki naponta, de kell is neki. Most azon gondolkozok, hogy be oltsam-e vetrimoxinnal, bélgyulladásra? Mert azért még kicsit gubbasztós. DE, már normálisan abrakol!!! Eddig ilyen nem volt. Jó étvággyal habzsol.

Előzmény: Kecskeb (76758)
Elvira Kárász Creative Commons License 2019.10.31 0 0 76777

 A DIÓLEVÉL IS NÖVÉNY, Nekem az volt a "csodaszer"

Előzmény: L_áma (76776)
L_áma Creative Commons License 2019.10.29 0 0 76776

Nem is mertem említeni...... de ha a széklet/vér eredmény azt mutatja, megvan a "csodaszer" hozzájutási lehetősége. 

Előzmény: lacci40 (76775)
lacci40 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 76775

Nem vagyok orvos de nem lehet paratuberculosis nagyon hasonlók a tünetek.

Előzmény: f1gyuri (76772)
L_áma Creative Commons License 2019.10.29 0 0 76774

A minta eredményét is kellene sürgetni. Úgy van, hogy a vizsgálat után kérik az összeget, és ha odaért az utalás, akkor küldik az eredményt, de lehet velük alkudni. Ha mailban megkapják a banki átutalás igazolását, akkor mailban megküldik a viszgálat eredményét. Ez akár egy hét nyereség is lehet. Az meg itt sokat számít. 

 

Helyileg merre vagy az országban?

Előzmény: f1gyuri (76772)
Elvira Kárász Creative Commons License 2019.10.29 0 0 76773

ÉN A DIÓFALEVÉLRE ESKÜSZÖM, hét év alatt egy kis fosós volt egyből meggyógyult  tőle. MOST VAN BŐVEN, én akkor sövény közül szedtem ki, megszárítottam- még izlet is neki, mert jóizüen elfogyasztotta és gyors javulást eredményezett.

Előzmény: f1gyuri (76772)
f1gyuri Creative Commons License 2019.10.29 0 0 76772

A széklet és vérminta megtörtént... De, nem csinált a doki semmit sem csak oltott... Még mindig fosik.

Félek ellesz ásva a jószág, mert nem ért hozzá az állatorvos. Most talán még nem késő keresek másik állatorvost, de a környéken nem nagyon akad olyan aki értene az állatokhoz. Csak oltanak eszetlenül.

 

Úgy fosik a kecske mintha pisálna. A disznónak a vékonybelében található híg széklethez tudnám hasonlítani, amit kiad szegény jószág magából.

Már egy hete kapja az ekodiár stop port, és valami más takarmány kiegészítőt(állatorvos adta) ami szintén hasmenésre jó. Most már ezekkel lefogok állni, mert szerintem is sok ez már a jószágnak.

Amúgy azóta fosik amióta rendesen meg hajalt 2 akácfát, amik már nem fiatal fák. Lehet hogy onnan evett valamit össze.

 

Sajnos tehetetlen vagyok, pedig mindent megteszek, hogy jobban legyen a kecske. 

Előzmény: Kecskeb (76766)
L_áma Creative Commons License 2019.10.27 0 0 76771

A féreg távozik..... de nem biztos hogy mind elpusztult. Fagyjon meg! 

Előzmény: triplaharom (76770)
triplaharom Creative Commons License 2019.10.27 0 0 76770

Mindig tanul, itt is az embör.

Előzmény: L_áma (76769)
L_áma Creative Commons License 2019.10.27 0 0 76769

Némi féreg, parazita mindíg előfordul a jószágban /és megsúgom: az emberekben is/. Az elszaporodást kell elkerülni. Hogy ez hogy sikerül? Nálunk van évente egyszer programozott féreghajtás. Lehetőleg egy keményebb fagyos időszak elején.

Lovaknál ez vált be. Mivel van a kekkével közös parazitája, egy időben csinálja mindnél. 

Előzmény: triplaharom (76768)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!