Keresés

Részletes keresés

ananova Creative Commons License 2002.09.02 0 0 3146
Anus, emilt megkaptam, majdnem el is bőgtem magam, olyan kedves vagy :)
Válaszolni is fogok, csak még vissza kell rázódnom a munkába, stb.
Köszi még1x!!
Előzmény: Anus (3145)
Anus Creative Commons License 2002.09.01 0 0 3145
alibenkuka!
Mi péntek este 19 órakor indultunk Hatvanból.(1 óra Pestig) éjfélre voltunk a határon,nem sokat kellett várni (max.15 perc)Senj felé mentünk, ami egy élmény különösen hajnali 4 körül, mikor már semmit sem látsz, az utak meg ugyanúgy kanyarognak, mintha du.14h lenne.Mi nem hajtottuk túl magunkat, de evés-alvás célból nem álltunk meg,így reggel 6-ra értünk a komphoz.Kb. fél óra volt amit a kompra vártunk. Az autó 82kuna, két felnőtt fejenként 10-10 kuna, a gyerekeknél pedig megkérdezték, hány évesek, nekünk nem kellett fizetni egyikükre sem ( a legöregebb 10 éves).A szállásunk Banjol 826 volt, ha jól emlékszem, 8 személyes apartmanban. Négy szoba volt, mindegyikhez!!!külön fürdő!!A miénk volt a legklasszabb, nekünk a szobából nyílt a zuhanyzó.Visszafelé szombaton mi kijelentkeztünk de.10-kor, de nem indultunk haza, hanem elmentünk még egyet strandolni, Rab-on megvacsiztunk-még egy utolsó fagyi-és kb. este 9-kor indultunk haza. Akkor már a kompra semmit nem kellett várni. A forgalom mindkét esetben minimális volt, igazából odaúton akkor éreztük a szombat szerepét, amikor Senjnél kikanyarodtunk.Onnan lefelé már kocsisor volt, de szépen-egyenletesen haladtunk ott is. További kérdésekre is szívesen válaszolok, kérdezz!! Üdv.: Anus
Előzmény: alibenkuka (3140)
Thiesz A Creative Commons License 2002.08.30 0 0 3144
Sziasztok!

Tegnap jöttünk haza Vidicéből,az idő tegnap előtt este totálisan elromlott,vihar,jég,eső,stb!
Tegnap reggel még keményen esett az eső,állitólag pár napig eltart!
A rendőrök előzékenyek ,de ugyanakkor szigorúak,és rengeteg helyen mérnek sebességet!
Aki gázos verdával megy annak ajánlom hogy Karlovácon féluton tankoljon mert legközelebb csak Sibenikben tud tankolni!
Egyébként az autogaz.hu-n minden gázkút cime benne van,a autogáz 3.05kuna/liter!
Robogót béreltünk minden nap,ami azért szuper mert akár 60-70km-es távokat be lehet járni,és sisak nélkül ketten tudtok barangolni!
A bérlés általában 3órára 100 kuna,6 órára 140-160 kuna mi a 6 órás változatot használtuk ami 60-70km-re elég bőven! Ja a tankolás a ti saratok,de nem kell megijedni mert 100km-n 2.5-nél többet nem birtunk megetetni a robogókkal!
Ajánlom jól nézzétek meg milyen robogót visztek ki mert sok hulladék van,ha lehet minél újszerűbb kivitelt válasszatok,és ha engedik próbáljátok ki!
Útlevelet letétbe ott kell hagyni és tele tankal kell visszavinni!
Még vgalami ami nagyon fontos: Ahány benzinkúton tankoltunk majdnem mindenütt megpróbáltak átverni!
Kevesebb pénzt akarnak visszaadni,stb!
Jó nyaralást mindenkinek!

Még annyit,a Krikát,és Plitvicét szigorúan megnézni!
Mi autóval mentünk a Krikát megnézni,Szkradinig be lehet menni autóval ,onnan ingyen bevisz a hajó,majd 45kuna a beugró!
Az első hajó 9 órakor megy be a Krikához,tehát nem árt ott lenni 9 előtt 10 percel!

Karma Ranjung Lhamo Creative Commons License 2002.08.30 0 0 3143
A Rab-i komp szombaton ( turnusváltáskor ) alapvetően veszélyes. Mi szerdán délelőtt mentünk, akkor visszafele állt egy kb. 4 km-es sor, meg is ijedtünk rendensen, de mikor este jötünk vissza, már semmit sem kellett várni. Szerintem ha nagy a sor visszafele, inkább álljatok ki és kiránduljatok egyet még, mert nem érdemes órákig állni, elég kopár a terület is.

A komp ára kb. 70 kuna per autó, azaz 2800 Ft. körül van, plusz személyenként is pár száz forint, összesen kb. 3500 Ft. volt kettő főre az átkelés. Vissazfele ugyanennyi.

Rabra szerintem pestről 8-9 óra alatt max. oda lehet érni. A legrosszabb az utolsó, 60 km-es parti szerpentines szakasz, szerintem elég ijesztő.

Előzmény: alibenkuka (3140)
Karma Ranjung Lhamo Creative Commons License 2002.08.30 0 0 3142
Anus,

Nekünk Krk-en el is vitték a kocsinkat azzal, hogy út szélén tilos parkolni, csak ott lehet, ahol van kék csík az úttesten, vagy van P tábla.

örülj neki, hogy ennyivel megúsztad, nekünk 105 + 300 kunánk bánta Baskán.

Azt hogy behajthatják e a bírságot, nem tudom, talán az autóklubot kéne megkérdezni, van-e ilyen irányú jogsegélyegyezmény a horvátokkal?

Előzmény: Anus (3139)
alibenkuka Creative Commons License 2002.08.30 0 0 3141
Természetesen Neked szólt az elöző kérdés, csak jányos zavaromban nem a "válsz erre"-t választottam, hanem az "Új hozzászólást". :-P
Előzmény: Anus (3139)
alibenkuka Creative Commons License 2002.08.30 0 0 3140
Bár Herothka felajánlotta a 3085-ös hozzászólásában, nem válaszolt a kérdéseimre. :-( Mondanál egy-két szót a kompról? Írtam neki többet is, mindjárt idemásolom:
"Minden érdekelne, főleg a komp. Mikor értetek oda, mennyit kellett várni rá? Hotelben vagy apartmanban voltatok? Mennyi idő alatt értetek oda, mármint Rabra Mo.-ról? Határnál mennyit vártatok?
Most hirtelen csak ennyi jutott az eszembe. :-D
Anus Creative Commons License 2002.08.30 0 0 3139
Helló!
Mi vasárnap jöttünk haza RAB-ról. Lenne egy kérdésem:Parkoltunk az út szélén San Marino-ban.
Nem főúton, nem tiltotta tábla csak egy útszűkület
jelzés volt épp mögöttünk.(Lehet,hogy ez volt a gond?)teljesen lehúzódtunk, a kocsiból kb.20cm lógott az útra. Délutánra rajta volt, hogy fizessünk 100 kunát meg a hozzátartozó csekk kitöltetlenül. Mi persze ezt nem tettük. Mit tehetnek most a rendőrök? Tényleg tilosban álltunk szerintetek??
Volt valakinek hasonló tapasztalata???
Üdv.:Anus
lborli Creative Commons License 2002.08.29 0 0 3138
Én egyszer két nyugdíjassal mentem fel a falra. (Az egyik az édesanyám, a másik egykori anyósom volt.) :-))
Előzmény: Breki33 (3137)
Breki33 Creative Commons License 2002.08.29 0 0 3137
nekünk Raguza-ban
izéé
Dubrovnik-ban a sima diák-ot is elfogadták.
Méghozzá úgy hogy ketten mentünk fel egy diákkal a várfalra :-)
Előzmény: pipóka (3136)
pipóka Creative Commons License 2002.08.28 0 0 3136
7 napot szeretnénk eltölteni Horváto-ban. Hajózni, buszozni biztosan fogunk. Érdemes-e kiváltani a nemzetközi diákot? A látnivalók, múzeumok elfogadják?
Kérlek segítsetek!
Köszi,
Pip
lborli Creative Commons License 2002.08.27 0 0 3135
Bírjál magaddal! :-)))
Előzmény: Vanek (3133)
KAti Creative Commons License 2002.08.27 0 0 3134
A Biograd-Tkon közötti kompra vártunk, láttuk elmenni az előzőt, így jó pozícióban vártuk a következőt (4 oszlopban autók, 3. sorban álltunk). Elmentem megvenni a jegyet. Jó alaposan tisztáztam a fickóval, hogy auto+caravan. Elfeledtem megnézni a jegyet. Amikor megyünk fel a kompra, a zűr azzal kezdődött, hogy az előttem álló autó nem indult, bedöglött. Ezt a fennforgást gyorsan orvosoltuk, majd jött a nagyobb szívás:
a hajós fickó kizavart a sorból, mert nem volt jegyem a lakókocsira.
Gyors kanyar a sor végére, nej sprintelve szalad a több száz méterre lévő jegyirodába. Pótjegyet megvesz, a figura át akarta vágni 100 Kunával (200-as volt átadva, 100-ból adott vissza).
Sprint vissza, s még felfértünk az utolsó sorba a kompra.
Idén ez az egyetlen rendesebb kellemetlenségünk volt a bennszülöttekkel, jól megúsztuk.
Vanek Creative Commons License 2002.08.27 0 0 3133
Pláne ha beleirányíthatsz egy repcsit abba a gyönyörű cumulonimbusba, csak hogy ők is élvezzék egy kicsit?! >:-))
Előzmény: lborli (3132)
lborli Creative Commons License 2002.08.26 0 0 3132
Hvar akkor is gyönyörű, ha esik az eső! :-))
Egyébként záporok fordultak elő, amik fél, max. egy órán át tartottak csupán, utána újra égetett a nap. Ha zivatar volt az kicsivel hosszabb volt, de kárpótolt a csodás égkép, amiben gyönyörködhettünk. Az alacsonyan száguldó felhők, a fehértől a szürke különböző árnyalatain át az egészen feketéig. (Bocsi, én Hvar mellett meteorológia őrült is vagyok!) Persze, mindez nappalra vonatkozott, éjszaka (mert ilyen is volt) igazából nem érdekelt, ha hosszabban esett is. No, azért egy éjszakai zivatar képei, amikor a fenséges cumulonimbus-okat (tornyos zivatarfelhő) belülről világították meg a villámok, mint gigantikus állólámpák búráit, sem voltak, pestiesen szólva semmik. Summa summarum, én még a relatíve rossz időben is megleltem örömöm.
Előzmény: topik (3127)
Karma Ranjung Lhamo Creative Commons License 2002.08.26 0 0 3131
Koszi mindenkinek a segitseget es a jo tanacsokat, megjartuk Horvatorszagot es minden nagyon klassz volt.

Szobat bereltunk, Novi Vinodolski mellett, Povile cityben :-), 25 Eur-ert 2 fore, full panoramaval Krk-re es a tengerre.

Bejartuk Cirkvenicat, Krk-et, Rab-ot, bar sajnos Baskan elvittek az autonkat ( 1 oras setagalopp a tuzo napon + 4OO kuna ). Erre tenyleg figyelni kell, mert hetkoznap olyan helyrol is elviszik, ahol nincs ilyen jel es hetvegen szabadon parkolhattal...

pipóka Creative Commons License 2002.08.26 0 0 3130
Nem is az a lényeg, hogy melyik nap indulunk, hanem hogy végre Horvátországban lehetünk. Nagyon várom már!

Más. Valószínűleg Hvaron, Split illetve Dubrovnik környékén mozognánk és sátorban, kempingben laknánk. Ezért érdekelnének a személyes tapasztalatok a környékbeli kempingekről. Nincsenek speciális igényeink, csak nagyon drága ne legyen.

Köszi a segítséget!
Pip

bocimobil Creative Commons License 2002.08.26 0 0 3129
Nincs mit. Odafelé már úgysem tudtok semmit csinálni. Vagy utaztok azzal a jeggyel ami van vagy anélkül. Szerintem megoldjátok, nem lesz gond. Visszafelé meg azonnal meg kell venni. Mi is így csináltuk és bevált. A kupék kényelmesek. 3-3 hely van egymással szemben. az alja kihúzható annyira, hogy a szemben lévő ülések összeérenk. Egymás mellett elfér nagyjából a lábatok és lehet aludni. Na azért nem franciaágy, de jobb mint ülni végig. A többi utastól is függ hogy tudtok-e pl sötétben aludni vagy mindenképpen fényárban akarnak utazni...

Mi vitorlázni voltunk és a hajón aludtunk végig. Split-Vis-Komiza-Primosten-Skradin-Trogir-Split útvonalat jártuk be. Megnéztük a kék barlangot, a Krka vízesést, láttunk delfineket meg ilyenek. Készült vagy 700 fotó. Majd teszek fel valahová belőlük. De egyelőre még örülök hogy a végére értem a nézegetésnek. :))

Előzmény: pipóka (3124)
POVLJANA Creative Commons License 2002.08.26 0 0 3128
köszi tamerlán nagyon rendes csákó vagY!
topik Creative Commons License 2002.08.26 0 0 3127
Szia Iborli!

Es milyen Hvar ha esik az eso? Naponta csak par orat esik (kozben meg napsutes) vagy napokig zuhog es borus?
Mi szombaton indulunk Hvarra.

topik

Előzmény: lborli (3120)
Vanek Creative Commons License 2002.08.26 0 0 3126
Meglep, hogy sok magyar van Hvaron? Annyit reklámozod.. :-))
Előzmény: lborli (3120)
KAti Creative Commons License 2002.08.26 0 0 3125
Halihó,
08.13-n mentünk, 25-n jöttünk.
Útvonal: Pécs-Drávaszabolcs-(HR)-Slavonski Brod -(BiH)-Doboj-Zenica-Travnik-Bugojno-Livno-Arzano-(HR)-Pisak (ez már a tengerpart)-Split-Vranjica-Biograd-Zsdrelac(Pasman sziget)-Zadar-Karlovac-Zagreb-Slavonski Brod-Drávaszabolcs-Pécs.
Összesen 1800 km, lakókocsival, Suzuki Swift 1.6-tal. 2 felnőtt, 1 gyerek (árak miatt írom)
Odafelé szívás volt a hétkoznapi teherautóforgalom miatt, de 7:15-ös pécsi indulással, 45 perces HR-BiH határátkeléssel is a víznél voltunk 17:30 körül.
Visszafelé indulás 06:30, komp, 17:00-kor Drávaszabolcson voltunk.

Boszniában semmi problémánk nem volt, *Brod és Doboj között az út nem túl jó, később nincs gond.
De ez a nem túl jó szakasz még mindig sokkal jobb. mint a Zadarból kivezető út.
Eredetileg Split alatt akartunk kempingezni, de az ottani kempingek többsége olyan, hogy lakókocsival nem tudtam bemenni (pontosabban kijönni nem tudtam volna). Így gurultunk felfelé, s Split felett, Kastel Stari-ban töltöttük az első éjszakát. Kis kemping, egy ház nagy kertjében. 108 Kuna/éj. A jó helyek már foglaltak voltak, mi a bejárat mellett találtunk helyet, ami nem tetszett. Nagy fák, sok árnyék, állandó melegvíz, garázsból kialakított mosogató/nagy asztal, padokkal. Mi a csendes partokat szeretjük, így másnap továbbnéztünk, s Trogir felett kb 8 km-rel Vranjicában a Belvedere kempingben szálltunk meg.
www.vranjica-belvedere.hr
A kemping kellemes, partja jó, van betonos, zuhanyzós és a kempingen kívül fenyőerdő-kabóca-sziklás rész is. A Seget melletti üdülőteleppel 20 perces sétaút köti össze a parton.
5 éjszaka: 650 Kuna. A bejáratnál pizzázó, nagy pizza 25 Kuna, korsó sör 10 Kuna.

Pasman szigeten egy kis, Ruzsa nevű kempingben szálltunk meg, Zsdrelac-ban. A nevet a tulajtól kapta, Rózsa asszonyról, aki beszél magyarul.
Kemping kellemes, ami rontotta a dolgot, az olasz szomszédság volt. 6 éjszaka 650 Kuna.

A sziget(ek - Pasman+Ugljan) nem tetszettek. Unalmas, csúnya falvak, vagy beépített vagy megközelíthetetlen tengerpartok, nem igazán tiszta víz (búvárkodáshoz nézve). Ide nem fogunk visszamenni.
Zadar szintén nem fogott meg, sajna a háború (II vh) után a belvárosból szinte semmi sem maradt.

pipóka Creative Commons License 2002.08.26 0 0 3124
Kedves Bocimobil, köszönöm az eddigieket!
Szóval gondolod, hogy menjünk helyjegy nélkül oda és visszafelére vegyük meg Splitben egyből a helyjegyeket? Éjszaka mit csináltatok a vonaton, hogyan bírtátok?

Engem amúgy érdekelnek az élményeid nagyon! Hol volt a szállásotok, merre jártatok?

Előzmény: bocimobil (3123)
bocimobil Creative Commons License 2002.08.26 0 0 3123
Pont most jöttünk haza Splitből. Oda-vissza vonattal. Tizen voltunk. Odafelé csak 4 helyjegyünk volt. Zágrábig nem volt szinte semmi gond. Ültünk mind a tizen. Ott aztán az egyik kabinba (6 személy fér be egy kabinba) beült négy szipirtyó. A másikba meg egy fő. Így a 10-ből öt helyünk maradt. Mondjuk páran úgyis álltunk és viszkiztünk, így nem volt gond. Ja és a pláne az volt az egészben hogy nem ott ültünk ahová kaptuk a jegyet, mert olyan ülés nem létezett. Jó mi? Van egy vegyes első- másodosztályú vagon és emiatt lett nemlétező a helyünk. Na mindegy. Ahogy leértünk, megvettük visszafelérea helyjegyet. Odafelé alig lehetett a folyosón is megmozdulni (Zágrábig), visszafelé már jobb volt, de tele volt a vonat. Mindenképpen érdemes helyjeggyel utazni.
Mivel szezon végefelé vagyunk, csak nem lesznek már annyian. Meg csak ketten vagytok. Sztem vágjatok bele! Ha mi tizen el tudtunk helyezkedni, neketek is menni fog.
Ja! Időben menjetek ki a vonatra. Sokan nem vesznek helyjegyet úgysem.
Előzmény: pipóka (3122)
pipóka Creative Commons License 2002.08.26 0 0 3122
Sziasztok!
Van egy nagy problémánk. Szeptember 8-án szerettünk volna Splitbe utazni vonattal a kedvesemmel. Sajnos 8-ra nem kaptunk helyjegyet, csak 7-re. Viszont 7-én valószínűleg nem fogunk tudni elmenni. 9-étől pedig a tájékoztatás szerint, már ugyancsak nem adnak helyjegyet, és az az időpont már amúgy is késő lenne. Most itt állunk 7-re szóló két helyjeggyel. Ha valaki esetleg rendelkezik 8-ra szólókkal, szívesen elcserélnénk, és nagyon hálásak lennénk. Azt hiszem, ennyire azonban nem lehetünk szerencsések.
A jegykiadó említette, hogy helyjegy nélkül is lehetne utazni 8-án. A kérdés csak az, hogy milyen körülmények között. Ha már nem kapható helyjegy, valószínűleg tele lesz a vonat. Utazott valaki közületek így Splitig? Egyáltalán: milyen egy ilyen vonatút? Szerintetek érdemes lenne belevágni helyjegy nélkül 8-án, vagy vállalva minden következményt, menjünk el 7-én?
Mit tegyünk?
Bocs, ha kicsit hosszú és körülményes voltam.
Köszönök minden segítséget, a legappróbbat is.
Pip
bocimobil Creative Commons License 2002.08.26 0 0 3121
Sziasztok! Hazaértem. Pedig úgy maradtam volna még egy kicsit. Mingyárt nézek egy térképet és berajzolom merre császkáltunk. Aztán ha valakit érdekel még így nyár végén, írok pár infot, meg tudok berakni egy rakat képet.
lborli Creative Commons License 2002.08.26 0 0 3120
Három hét alatt iszonyatos mennyiségű hozzászólást tudtok írni. :-))
Forgalom/határ átlépés: szombaton jöttem haza (a tervezett vasárnap helyett), due some reason, a forgalom Gracsac Plitvice között volt sűrű, amugy normális. Letenyén a horvát oldalon meg sem kellett állni, s a mi oldalunkon sem kellett várni öt percnél többet (du. kettő tájban).
Pénzváltás: kifelé menet a határ előtt vettem 35,20-ért kunát, a kinti automatából felvett pénzért 33,22-őt számolt az OTP.
Időjárás: 15-e előtt mindennap (svaki dan) esett, vagy egy zápor vagy zivatar volt, de sem a levegő, sem a víz nem hűlt le. A helyiek szerint sem volt ennyire csapadékos nyár az elmúlt ötven évben arrafelé. Vrboskán '83 óta öszesen nem esett annyit nyaralásaim alatt, mint ottlétem első másfél hetében.
Túristák: Hvaron is elképesztő mennyiségű magyar volt az idén, de az olaszokkal nem vehettük fel a versenyt. A hvari kikötőben olyan hajó forgalom volt, ami a háború előtti évekét is meghaladta. Néha nem tudtam melyik országban is vagyok tulajdonképpen.
Élmény: láttam sok szépet a vízalatt s felett, a csúcs mégis azt volt, amikor Sveta Nedelja-i merülésem során murénával találkoztam.

lborli Creative Commons License 2002.08.26 0 0 3119
'93-ban és '94-ben voltam velük egy-egy hetes a Kvarner szigeteit (Krk, Rab, Cres, Losinj, Ilovik) bejáró úton és jó emlékeim vannak. Láttam két hajójukat a múlt héten Hvarban, szóval bizonyára megy a bolt. Persze, az áraik már változtak azóta... :-))
Előzmény: warren beatty (2982)
ks Creative Commons License 2002.08.25 0 0 3118
Hali,

most jöttünk meg Palagruzáról. Ezt a helyet egyszer mindenkinek ki kell próbálni! Egy hetet töltöttünk ott, az egész sziget egy világítótoronyból áll, alatta kicsi strand. No turista, csak néha egy-két halász, de azok sem jönnek ki a partra. A nagy sziget mellett van egy kis sziget, Mala Palagruza, itt található Horvátország legdélebbi, legtávolabbi strandja. Ketten voltunk, rajtunk kívül nem is volt ott senki.. Majd csinálok egy utifilmet meg képeket róla ha valakit érdekel egy abszolut stresszmentes nyaralás, az ide írjon, mert a mailcímem nem mükszik.
üdv
ks

pipóka Creative Commons License 2002.08.23 0 0 3117
segítség!
aug 7-re, 2 személyre szóló helyjegyet (ablak mellé)cserélnék aug 8-ra szólóra Bp-től Splitig.
kérlek segítsetek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!