Keresés

Részletes keresés

tankap Creative Commons License 2003.01.20 0 0 3230
Időpont:2003 június 14-28
Helyszín:Hvar sziget-Stari Grad
Szállás:ST Roko Hotel
Ellátás:félpanzió
Utazás:autóval (autópályadíj még nemtom' + komp, amit szintén nem)
Utazási iroda:Neckermann

Sziasztok, külön szia lBorli!

Jó régen nem irtam már ide (úgy elszomorodtam, mikor véget ért a tavalyi 2 hét Hvaron :))) ), de most, hogy újra indul a boldog várakozás, hó eleje óta minden nap ismét megnézem kedves fórumunkat...
Ezúttal szeretnék csatlakozni lBorli szándékához, vagyis süllyesszük el Hvart a sok látogatóval :))) - vagyis tavaly, életemben először, töltöttünk ott két hetet, s olyan jól éreztük magunkat, hogy idén is oda fizettünk be. Ennek mondjuk a jól éreztük magunkat mellett oka volt az is, hogy nagyon jó áron sikerült ezt a dolgot megcsípnünk, s gondoltam ezt megosztom mindenkivel:
Hvar sziget, Stari Grad Hotel ST Roko (fenyőbútorokkal berendezett 25 szobás szálloda, nekünk nagyon bejött), június 14-28-ig félpanzióval (büféreggeli+menüválasztos vacsora) 2 szülő + 1 2-11 éves szaporulat + 1 2 év alatti csemete alles zusammen 155.350,- Ft. (ugyanez 2 személyre (lesz egy nászutas párunk is) 113.000,- Ft).
Én ezt nagyon kedvező ajánlatnak tartom, ezért buzdítok mindenkit, még van hely 06.14-től, és 06.20-tól is. (ez utóbbi időpontban minden árra +5.000), mert a második hete már másik szezon. Egy hét esetén a fizetendő kicsit kevesebb, mint a fizetendők fele, mert 14=11-es, de 7=5-ös akció van.
Ez négyünkre két szobát ad, de ha valaki beéri 1 szobával is a két gyerekkel, akkor a 25 m-rel odébb lévő Arkada Hotelben a 155 helyett 136.000,--ből kihozhatja a 2 hét félpanziót ugyanebben a felállásban.

Mindenkinek jó ajánlatböngészést kívánok, ha bárkinek merül fel kérdése Hvarral vagy pont ezzel a szállodával, ajánlattal kapcsolatban, szívesen segítek :)))

Ja, és bár ez csak nekem izgalmas: 143!!! :)))

Sziasztok: tankap

Előzmény: lborli (3225)
vasquez_sportivo Creative Commons License 2003.01.06 0 0 3229
Pardon!

More visoke kakvoće (I.) - Magas vizminosegu tengerszakasz
More podobno za kupanje (II.) - Furdesre alkamas partszakasz
Umjereno zagađeno more (III.) - Mersekelten szennyezett partszakasz
Jače zagađeno more (IV.) - Erosen szennyezett partszakasz

Előzmény: vasquez_sportivo (3228)
vasquez_sportivo Creative Commons License 2003.01.06 0 0 3228
ATLASZ:

Turisticka Zajednica Vis (Tourist associaton of the town Vis
) - http://www.tz-vis.hr/

Apartmani Hrvatska - http://www.apartmani-hrvatska.com/croatia/index.htm

Ez utobbi a legtutibb horvat maganszallas-gyujtemeny, amit eddig talaltam. Sajnos Vis eseteben csak 1 szallasado van feltuntetve. :(

Mindenki:

Ime egy hasznos link, ami a Horvat Kornyezetvedelmi Miniszterium oldalara mutat, es az egyes strandok vizminosegi adatait tartalmazza.

http://www.mzopu.hr/more/

Ertekek:

More visoke kakvoće (I.) - Magas vizminosegu tengerszakasz
More podobno za kupanje (II.) - Furdesre alkamas partszakasz
Jače zagađeno more (IV.) - Mersekelten szennyezett partszakasz
Umjereno zagađeno more (III.) -
Jače zagađeno more (IV.) - Erosen szennyezett partszakasz

Előzmény: ATLASZ (3222)
vasquez_sportivo Creative Commons License 2003.01.06 0 0 3227
BUEK!
Sretnu vam novu godinu!

A nyaralasig itt egy kis darab Horvatorszagbol: http://www.hinet.hr/Panorame/Split_Riva.ram

Abszolut elokep.

HUCsa Creative Commons License 2003.01.02 0 0 3226
Kérdezz!
Minden érdekel? Eddig mit tudsz?
Előzmény: ATLASZ (3222)
lborli Creative Commons License 2003.01.01 0 0 3225
Idén újra vár az Adria!
BÚÉK!
alibenkuka Creative Commons License 2002.12.31 0 0 3224
BUÉK!
archi5 Creative Commons License 2002.11.11 0 0 3223
Szerintem, ha FORINTot visztek az a legjobb, mert jobban valtjak mint itthon, sot meg azert eurot is jobb aron kapsz mint itthon. Legalbbis augusztusban, amikor kint voltunk ez volt a helyzet.
Előzmény: mergez (3219)
ATLASZ Creative Commons License 2002.11.11 0 0 3222
Üdv.Mindenkinek!
A Horvátországi Vis szigetről szeretnék informáciokat kérni, aki tud segitsen.Minden érdekel, előre is kösz.
Atlasz
KAti Creative Commons License 2002.11.04 0 0 3221
10.30-11.03 Rovinj.
Az odaút Karlovac-Rijeka között trutymós-ködös.
Péntek inkább felhős mint napos, Szombat felhős, ködös.
Levegő=víz=19 fok Celsius.
Fiammal merültünk, feleség a parton, pulóverben, nagykabátban. Nekünk jó, bár nem az igazi, asszonypajtásnak büntetés.
Hazaút a hegyekben ködös, de kevés a teherautó, így cseppet sem sietve Pécsre értünk 6.5 óra alatt- kereken 500 km.
Szállás Rovinjban az Auróra nevű helyen (szoba, apartman, kávézó) apartmanban. Kellemes hely, jól felszerelt, még szárítós mosógép is volt. Cserébe nem volt gyufa a gáztűzhelyhez, szappan a kézmosónál és WC papír. Mindenre nem lehet gondolni.... A parti belváros 500 méterre. Eddig még sosem barangoltuk be a parti belvárost, mindig felszaladtunk az Eufémiához. Ez a rész is nagyon szép, bár most inkább csak este, sötétben sétáltunk.
Májusban újra ....
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.30 0 0 3220
Az :-)
Nem, reggeli nem volt benne, de nem is kellett volna, annyi kaját vittünk.
Pénzt 110 kunát Pesten, 100 a határon. Mind2 helyen ez volt az össz mennyiség !!!!! :-O
Volt még nálunk euro a szállásra, + pár dollár.
A 2x100 kuna el is ment az autopályákra + egy nyomorult zsernyákra. (60 helyett 75, kis faluban, a cél előtt 5 km-rel ... :-( )
Hazafele még kellett egyet tankolni (20l), hogy elérjünk a határig (kártyával).
Szóval túl sokat nem költöttünk :-)
Előzmény: mergez (3219)
mergez Creative Commons License 2002.10.30 0 0 3219
Mazlista vagy! Erdekelne meg, a szallasban volt reggeli is? Penzt hol valtottatok? Eurot vittetek vagy Kunat?
Előzmény: Törölt nick (3218)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.29 0 0 3218
mergez, köszi. Bár már nem tudtam elolvasni.
Végül is Medulinban kötöttünk ki, s ott a déli részeken csavarogtunk. Az időjárást nagyon kifoghattuk, mert álmunkban sem gondoltuk volna, hogy mind 3 nap fürödhetünk s ronggyá napozzuk magunkat. Végig 20-25 fok volt (árnyékban) a víz 19-20 fokos volt. S szombat déltől felhő se nagyon. Barnult mindenki :-))
Ja, szállás. Kb. 5 perces keresés után találtunk egy nagyon klassz apartmant 10 euro/nap/fő. Hatalmas, déli fekvésű terasszal, kerttel, pont 2x2 (2x3) emberre belőve.
Szuper volt.
Előzmény: mergez (3216)
Ethan Hunt Creative Commons License 2002.10.28 0 0 3217
"Sajnos" megint az Adrián jártam a múlt héten. :)Korcula-i képek erre >>>
mergez Creative Commons License 2002.10.25 0 0 3216
Kedves McAlone!

Bemasolom egy masik forumba irt hozzaszolasomat, talan segit:

Rijekaban van egy olcso szallas. A vasutallomasrol kijove jobbra fordulsz es felszallsz, ha jol emlekszem a 2-es buszra. Az van a
busz tablajara irva, hogy 'Pecine'. A sofornek mondd meg, hogy: Dom Crvenog Krizsa - Janka Polics Kamova 32 (ez az utca). Ez
a Voroskereszt szalloja Rijekaban. Fejenkent 65 Kn lesz a szallas. Tobb ejszaka utan kedvezmeny, asszem 50 Kn. Ennel
olcsobb mar csak a hid alatt. Bar en mar gondolkodtam, hogy ott alszom valahol a tengerparton. Ott tesz le az epulet elott a
busz. Kb. 8-10. megallo lesz, de a sofor majd biztos pontosit. Ha lehet, kerjetek a 101-es szobat, az tengerre nez, es van egy
hatalmas terasza.
Nem tul igenyes szallas, de aludni jo. Furdo, wc a folyoson es tiszta. A 101-ben hutoszekreny, tv. Egesz evben nyitva van.
Angolul beszelnek, kedvesek. Nekem bevalt, mar haromszor voltam, ismernek. Tok jo.

Ennyi. A szallas ara majusi tapasztalatom, nem hinnem, hogy azota valtozott. Ha visszajottok, feltetlenul meselj, ha lehet fotokat is mutass, biztos a tobbiek is kivancsiak. Jo utat!

Kedves lborli, kerlek mondj valami biztatot a november elejei hvar-i idojarasrol, biztos van tapasztalatod!

Előzmény: Törölt nick (3215)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.24 0 0 3215
Sziasztok !

Szombat hajnalban indulunk 4en hosszú7végézni, Rijeka környékére ill. Isztriára. Tudtok valami jó és olcsó helyet ahol ilyenkor meg lehet szállni 2 éjszakára ? Vagy tök mindegy, úgyis annyi szállás van ilyenkor ?
Valami aktuális info ?

Köszi.

lborli Creative Commons License 2002.10.23 0 0 3214
Jöhet még! :-))
Előzmény: bocimobil (3213)
bocimobil Creative Commons License 2002.10.22 0 0 3213
Elfelejtettem belinkelni, de felraktam az augusztusi vitorlázós képeket. Most pótolom ha valakit érdekel.
Klikk ide!
mergez Creative Commons License 2002.10.22 0 0 3212
Koszi a valaszokat! A katamaranos kompot lattam en is a menetrendben, a masikat, ami Stari Gradba megy, nem. Ez utobbi erdekelne. A szallascimekre - koszi szepen - nem lesz szuksegem, majd alszom valahol.
lborli Creative Commons License 2002.10.22 0 0 3211
Bocsi, az előbb lemaradt: én apartmant tudok, hármat, de csak Vrboskában, nem Hvarban. Ha érdekel elküldöm privátban.
Előzmény: mergez (3207)
lborli Creative Commons License 2002.10.22 0 0 3210
Kérdés, hogy mivel akarsz eljutni a szigetre?
Bizony ha ritkán is, de előfordulhat rossz idő. Bárcsak itt lenne most csontig hatoló 18 fok! :-))
Előzmény: mergez (3207)
H_G Creative Commons License 2002.10.22 0 0 3209
"Letezik az, hogy csak napi 1 jarat van Hvar-ra?"

Nem, a rendes kompon kívül van még gyorsjárat (katamarán) is, ami autókat nem szállít. (Valszeg másik rovat a menetrendben.) A Vela Lukába menő áll meg Hvar cityben.

Előzmény: mergez (3207)
H_G Creative Commons License 2002.10.22 0 0 3208
Hvarban mi közvetlenül a kikötőnél vettünk ki szobát, ami nagyon klassz volt -- igazából komplett kis garzon, saját fürdőszobával és jól felszerelt konyhával, kis erkély remek kilátással. Egy éjszakára 120 kunába került /fő, hosszabb időre persze olcsóbb. Ha érdekel, elő tudom keresni a címet. (A hölgy csak olaszul beszél, de a férje tud némi angolt.)

Előzmény: mergez (3207)
mergez Creative Commons License 2002.10.22 0 0 3207
Kozben nagy nehezen megtalaltam a menetrendet a Jadrolinija oldalan. Letezik az, hogy csak napi 1 jarat van Hvar-ra?. Kedves lborli, valahol egyszer irtad, hogy Hvaron mindig szep ido van. Haat, tavaly majus vege fele voltunk. Elozo nap 26 fok, perzselo napsutes, aztan masnapra annyira lehult a levego, hogy faztam, meg puloverben is. Egesz nap szemerkelt az eso es olyan csontig hatolo, hideg paras, 18 fokos ido volt. Remelem most jobb lesz.
Meg regebben talaltam a neten egy magyar csaladnak az oldalat, akik Hvaron laknak es szobat adnak ki, nem ismered veletlenul oket?
mergez Creative Commons License 2002.10.21 0 0 3206
Sziasztok!

Segitseg kellene! November elejen mennek Hvarra es valami igenytelen, olcso szallast keresek, esetleg kempinget kozel Hvar kozpontjahoz, akarmit, ahol lehet aludni. Hatizsakkal megyek. Mondjuk jo nekem valami felreeso hely, ahol vadkempingezhetek. Tud valaki ilyet? Ja es komp-menetrend kene Splitbol, mert a neten sehol sem talalok.
Ha osszejon az ut, akkor persze majd beszamolok rola es fotok is lesznek. Addig is itt vannak a regi utjaim: kep.tar.hu/vojtek
Vajon milyen lesz az idojaras?

lborli Creative Commons License 2002.10.20 0 0 3205
Hát...? :-)
Előzmény: Tamerlán (3204)
Tamerlán Creative Commons License 2002.10.20 0 0 3204
Megfejtés:

Mert már minden horvát szigetre eljutottál, egy kivételével.
Ez lenne Hvar.
Valahogy még sohasem jött össze neked.

Nyertem?
(:-))

Előzmény: lborli (3203)
lborli Creative Commons License 2002.10.20 0 0 3203
Jók a képek! Nekem különösen Hvar tetszett.
Vajon miért? A helyes megfejtők között 2002-es nyári Jadrolinija menetrendet sorsolok ki. :-))
Előzmény: Ethan Hunt (3201)
lborli Creative Commons License 2002.10.20 0 0 3202
"Sajnos"

Óh, Te szegény! Az ember szíve összeszorul! :-))

Előzmény: Ethan Hunt (3201)
Ethan Hunt Creative Commons License 2002.10.18 0 0 3201
Csak most jutott eszembe, hogy hátha nektek is tetszene, mert a fotós topikba már betettem:
Vitorlás nyaralós képek. "Sajnos" ma megyek megint egy 7re, ezúttal versenyre, Split-Milna-Dubrovnik-Korcula-Palmizana-Split útvonalon. Majd onnan is lesznek képek :) Ui: Ha valaki kedvet kapott egy jövő évi vitorlás nyaraláshoz és még nem látta, nézze meg a honlapomat!
Üdv: EH

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!