Keresés

Részletes keresés

lborli Creative Commons License 2002.10.23 0 0 3214
Jöhet még! :-))
Előzmény: bocimobil (3213)
bocimobil Creative Commons License 2002.10.22 0 0 3213
Elfelejtettem belinkelni, de felraktam az augusztusi vitorlázós képeket. Most pótolom ha valakit érdekel.
Klikk ide!
mergez Creative Commons License 2002.10.22 0 0 3212
Koszi a valaszokat! A katamaranos kompot lattam en is a menetrendben, a masikat, ami Stari Gradba megy, nem. Ez utobbi erdekelne. A szallascimekre - koszi szepen - nem lesz szuksegem, majd alszom valahol.
lborli Creative Commons License 2002.10.22 0 0 3211
Bocsi, az előbb lemaradt: én apartmant tudok, hármat, de csak Vrboskában, nem Hvarban. Ha érdekel elküldöm privátban.
Előzmény: mergez (3207)
lborli Creative Commons License 2002.10.22 0 0 3210
Kérdés, hogy mivel akarsz eljutni a szigetre?
Bizony ha ritkán is, de előfordulhat rossz idő. Bárcsak itt lenne most csontig hatoló 18 fok! :-))
Előzmény: mergez (3207)
H_G Creative Commons License 2002.10.22 0 0 3209
"Letezik az, hogy csak napi 1 jarat van Hvar-ra?"

Nem, a rendes kompon kívül van még gyorsjárat (katamarán) is, ami autókat nem szállít. (Valszeg másik rovat a menetrendben.) A Vela Lukába menő áll meg Hvar cityben.

Előzmény: mergez (3207)
H_G Creative Commons License 2002.10.22 0 0 3208
Hvarban mi közvetlenül a kikötőnél vettünk ki szobát, ami nagyon klassz volt -- igazából komplett kis garzon, saját fürdőszobával és jól felszerelt konyhával, kis erkély remek kilátással. Egy éjszakára 120 kunába került /fő, hosszabb időre persze olcsóbb. Ha érdekel, elő tudom keresni a címet. (A hölgy csak olaszul beszél, de a férje tud némi angolt.)

Előzmény: mergez (3207)
mergez Creative Commons License 2002.10.22 0 0 3207
Kozben nagy nehezen megtalaltam a menetrendet a Jadrolinija oldalan. Letezik az, hogy csak napi 1 jarat van Hvar-ra?. Kedves lborli, valahol egyszer irtad, hogy Hvaron mindig szep ido van. Haat, tavaly majus vege fele voltunk. Elozo nap 26 fok, perzselo napsutes, aztan masnapra annyira lehult a levego, hogy faztam, meg puloverben is. Egesz nap szemerkelt az eso es olyan csontig hatolo, hideg paras, 18 fokos ido volt. Remelem most jobb lesz.
Meg regebben talaltam a neten egy magyar csaladnak az oldalat, akik Hvaron laknak es szobat adnak ki, nem ismered veletlenul oket?
mergez Creative Commons License 2002.10.21 0 0 3206
Sziasztok!

Segitseg kellene! November elejen mennek Hvarra es valami igenytelen, olcso szallast keresek, esetleg kempinget kozel Hvar kozpontjahoz, akarmit, ahol lehet aludni. Hatizsakkal megyek. Mondjuk jo nekem valami felreeso hely, ahol vadkempingezhetek. Tud valaki ilyet? Ja es komp-menetrend kene Splitbol, mert a neten sehol sem talalok.
Ha osszejon az ut, akkor persze majd beszamolok rola es fotok is lesznek. Addig is itt vannak a regi utjaim: kep.tar.hu/vojtek
Vajon milyen lesz az idojaras?

lborli Creative Commons License 2002.10.20 0 0 3205
Hát...? :-)
Előzmény: Tamerlán (3204)
Tamerlán Creative Commons License 2002.10.20 0 0 3204
Megfejtés:

Mert már minden horvát szigetre eljutottál, egy kivételével.
Ez lenne Hvar.
Valahogy még sohasem jött össze neked.

Nyertem?
(:-))

Előzmény: lborli (3203)
lborli Creative Commons License 2002.10.20 0 0 3203
Jók a képek! Nekem különösen Hvar tetszett.
Vajon miért? A helyes megfejtők között 2002-es nyári Jadrolinija menetrendet sorsolok ki. :-))
Előzmény: Ethan Hunt (3201)
lborli Creative Commons License 2002.10.20 0 0 3202
"Sajnos"

Óh, Te szegény! Az ember szíve összeszorul! :-))

Előzmény: Ethan Hunt (3201)
Ethan Hunt Creative Commons License 2002.10.18 0 0 3201
Csak most jutott eszembe, hogy hátha nektek is tetszene, mert a fotós topikba már betettem:
Vitorlás nyaralós képek. "Sajnos" ma megyek megint egy 7re, ezúttal versenyre, Split-Milna-Dubrovnik-Korcula-Palmizana-Split útvonalon. Majd onnan is lesznek képek :) Ui: Ha valaki kedvet kapott egy jövő évi vitorlás nyaraláshoz és még nem látta, nézze meg a honlapomat!
Üdv: EH
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.18 0 0 3200
Meg tudná valaki mondani, hogy szűk 1 hónap múlva lejáró útlevéllel beengednek e 2-3 napra ??

Köszi.

Anus Creative Commons License 2002.10.16 0 0 3199
Figyu!
Nagyon közel voltál, a kikötővel szemben van a park,ha a kikötőből indulsz és a netes kávézó felé néz az indulási oldalad, csak menni kell egyenesen előre és amikor vizet érne már a lábad,(úgyértem tengert) fordulj jobbra, ottan leszen előtted szép nagy parkovics.
Anus
Előzmény: alibenkuka (3198)
alibenkuka Creative Commons License 2002.10.14 0 0 3198
Szia! :-D
Csak most volt időm leírni az élményeinket. Kissé el vagyok havazva.
A tengerben nagyon jól éreztem magam, mert én csak ott tudok/merek úszni, ahol leér a lábam(pedig itt lakom a Balatonnál), de ott tökéletes volt minden.
A család egyöntetűen úgy döntött, hogy ez volt életünk eddigi legjobb nyaralása és valószínüleg jővőre is Rabra megyünk (most már csak a pénzt kellene megkeresni hozzá).
Szia :-)
(Rab városban nem láttuk a parkot, mi a kikötőben voltunk csak, jővőre alaposabban körülnézünk majd, igazság szerint sajnáltuk a gyönyörű időt "városnézésre" pazarolni)
Előzmény: Anus (3197)
Anus Creative Commons License 2002.10.14 0 0 3197
Szia alibenkuka!

Már attól tartottam, odavesztél abba a gyönyörű tengerbe. Örülök, hogy tetszett a sziget,nekem is nagyon bejött,de meg kell említenem, nekem Rab város maradandó élményt nyújtott. Ott van egy park a városban tele gyönyörű fákkal és hatalmas agavékkal,elképesztő szépségű kövekkel. Szóval nekünk napi 2 óra kellett volna belőle, csak a gyerekek nem értették igazán, mi a fenét mászkálunk állandóan a fák között,ugyanis jó nagy a terület. (persze mindig ott merült ki a kamerából az aksi, illetve az üres kazi maradt a szálláson, a végén már nem is próbálkoztunk, hogy lefilmezzük)
Szóval azéé örülök, hogy nektek is jólment..

Jövőre ismét? (mert mi nekifutunk, ha lesz rá keret)
Üdv.: Anus

alibenkuka Creative Commons License 2002.10.12 0 0 3196
Most volt egy kis időm, tehát:

Időpont:szeptember 7-14
Helyszín:Rab sziget-Lopar
Szállás:San Marino Hotel/Veli Mel
Ellátás:félpanzió
Utazás:autóval (autópályadíj 45kuna/egy útra, komp 70kuna/autó és soför,
10kuna/utas, gyereknek nem kellett jegyet venni)
Utazási iroda:TUI/Rep-tours

Itt a neten találtam erre az ajánlatra, a többi utazási irodával szemben
40%-kal kértek kevesebbet(!!!), így fejenként 42eFt-ot fizettünk a
felnőttekre és 19eFt-ot a törpére (3 éves lesz holnap). Mindenképpen itthon
kellett szállást foglanunk, nem mertünk belevágni az ismeretlenbe ekkora
gyerekkel, de aki csak "úgy" elindul, nem kell aggódnia, már a kompnál
rengetegen kínálnak szállást, a szigeten pedig bárhol lehetett találni, már
csak fél ház volt (kivéve a szállodát, mert az tele volt).
Az utazás a megállások miatt 8 óra volt, reggel hétkor indultunk, Letenyénél
mentünk át, 0 várakozási idő, ahogy közelentünk egyre gyönyörűbb i
dő, a
kompnál sem kellett várni, mert 4 db járt folyamatosan (félig tele)
oda-vissza.
A szigetre, amikor átértünk kissé meglepődtünk, mert két kavicsos domb közé
futott be a hajó és a kőveken kívűl nem volt más. Hihetetlen kopár, de ne
tévesszen meg senkit, mert pár kilométer múlva gyönyörű. Északra egyre
gazdagabb a vegetáció, a tenger pedig olyan csodálatos....
Lopár nagyon pici város, olyan "egyutcás". Van piac 8-9 bodéval, szokásos
strandcuccokkal és emléktárgyakkal, két pékség, két zöldséges, pici boltok,
minigolf- és teniszpálya,
rengeteg étterem, szokásos ékszerész..., de nem is emiatt mentünk. :-)
A szálloda mellett közvetlenül van a "Paradicsom"-part. Azért nevezhették el
így, mert a gyerekeseknek maga a menyország. :-D Hatalmas homokos öböl és a
víz annyira lassan mélyül, mint mondjuk idén a Balaton (de az alja nem olyan
nyálkás-iszapos), bemehetsz száz métert és még mindig csak térdig ér.
Egymillió kisgyerek játszik a vízben, szóval, tökéletes. Na, mi nem ide
jártunk. :-))) A város északi oldalán húzódik egy kissebb hegy és ennek a
másik oldalán vannak a nudista strandok, szám szerint 22. Ezek elég nagy
öblök, gyönyörű homokos parttal, de mindenféle szolgáltatás nélkül. Nincs
zuhany, WC, büfé... Viszont a mi öblünkkel szemben volt egy kis sziget,
ahová át lehetett úszni, aki elfáradt, sétálhatott is, mert max. mellig ért
a víz, de itt nem lassan mélyűlt a tenger, hanem "normálisan". Főszezonban
jár erre egy büfé-hajó, arról lehet mindenféle kaját vásárolni napközben.
A szállodában a kaja teljesen normális volt, reggeli bővített kontinentális,
vacsora is svédasztalos:két meleg- ill. két hideg előétel, leves, két hús-,
egy halfajta,
három köret és három zöldköret, gyümölcs, süti...
Végig nagyon jó időnk volt (egy fél napot leszámítva), csak akkor lettünk
volna bajban, ha rosszra fordul az időjárás, mert nem tudtunk volna mit
csinálni. Elmentünk Rab városba is, de nem az az egész napos turistaprogram
a város, max. egy-két órás program. Bár nagyon gyönyörű. Ja, és internet
caffé is van!
Eddig (hétszer) Porecsbe jártunk nyaralni, de a gyerek miatt választottunk
inkább homokos partot. Én itt sokkal jobban éreztem magam, még az emberek is
kedvesebbek. Azt hiszem visszatérő vendégek leszünk. :-)
Bocs, ha hosszú voltam. :-D

Törölt nick Creative Commons License 2002.10.10 0 0 3195
Kedves H_G!

Köszönöm és megfogadom.
Sajnos gyerekkel a hirtelen mélyülő részek nem látogathatók (vagy csak életbiztosítással).

A szállásunk úgy volt foglalva hogy tengerparti, a www.eurotours.hu-n meg tudod nézni. Sajnos tapasztalatodra hivatkozva ezt bebuktam volna.

Köszi

by

Előzmény: H_G (3194)
H_G Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3194
"Nagyon vágytam rá hogy lássam Trogirt és ez most elmaradt állitólag ott kavicsos homokos strand lett volna ami gyereknek és Neked jó lett volna."

Trogirban a strand dög messze van a várostól. Homokos és lassan mélyülő strandot Omisban láttunk, ott egész balatoni stílusú, "csak" tiszta. (Nekünk jobban bejött a gyorsan mélyülő - köves fajta.) Ott sok gyönyörű kirándulóhely is van a nem-pancsoló családtagoknak, és minden, ami még kell (sok szálláshely minden kategóriában, viszonylag olcsó kajáldák és boltok).

Előzmény: Törölt nick (3193)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.09 0 0 3193
Kedves Losicica Néni!

Tudom későn reagálok de egészségügyi okokból sajnos 2 hónap kényszerpihenőt kellett tennem és a Horvát utunkat 2 nappal az utazás elött vissza kellett mondani.

"Nem tom megyek-e jovore, annyira azert nem kapott meg a dolog"

Az első alkalommal nekem sem volt olyan hurrá nyaralunk kedvem, de a többi alkalommal már más helyekre is elmentünk és nagyon megszerettem az Istriát. Tudom ajánlani Porec és környékét kezdésnek de ez az én véleményem.

"en lapos partot homokot vartam.."

Hát kiépitet strandok vannak de a homokos rész inkább MURTER-t ajánlották. Nagyon vágytam rá hogy lássam Trogirt és ez most elmaradt állitólag ott kavicsos homokos strand lett volna ami gyereknek és Neked jó lett volna.

Üdv by

Előzmény: Losicica (3089)
Norcee Creative Commons License 2002.10.06 0 0 3192
Nem, ez 1 fore vonatkozott, 1 hetre felpanzioval. Az osszes ar, amit irtam egy fore vonatkozott, es egesz ottletre.
KAti Creative Commons License 2002.10.04 0 0 3191
A szálloda 100 EURO-s ára ugye 1 napra vonatkozott? 4 főre?
Előzmény: Norcee (3189)
Tamerlán Creative Commons License 2002.10.03 0 0 3190
tshaby,
ks,
Norcee,

Köszönet az általam javasolt (helyes, hívjuk így):
FEJLÉC elsők közti alkalmazásáért,
a kezdeményezés terjesztéséért.

A hasznosságáról meg vagyok győződve.
Üdv.

Norcee Creative Commons License 2002.10.03 0 0 3189
Helyszin: Hvar szigetén Hvar
Elhelyezés: Hotel Bodul (félpanzió)
Utazasi iroda: Kon Tiki Tours altal az Atlas
Utazás módja: vonat
Időpont: 2002.09.20.-2002.09.29.
Költségek: szálloda 100 Euro, utazas 8000 Ft + 2000 Ft, egyéb 60 Euro. + nekem vizum 25 Euro.

Remélem korrekt a "fejléc". Csodálatos hetet töltöttünk Hvaron. Mint fentebb irtam vonattal utaztunk, Zagrabi atszállással, addig nem is volt gond, de nem volt helyjegyunk, es Zagrebtol tomve volt a vonat, alig tudtunk leulni, es vegig vihar volt. Reggelre ertunk Splitbe, de ott mar sutot a nap, es a joido meg a napsutes volt jellemzo egesz ido alatt. A nenik megrohantak bennunket sobe, sobe kialtassal, egyik haverom rogton alkudott is, de orommel lattuk, hogy kb. annyiert adnak szobat egy fore, mint a hotel felpanzioval.
Hvar kivulrol szepnek nem mondhato szallodajaban a Bodulban voltunk, ami igencsak kilog a tajbol rozsaszin es kek festesevel, de belulrol nagyon korrekt. A szobank szep tagas volt, es tenyleg a tengerre nezett. A kaja is ok volt, a svedasztalos reggelinel mi ettuk a legtobbet, es a haverom a vacsorahoz is kapott extra kenyeret, nagyon megjegyzett minket a szemelyzet :), es KEDVESEK voltak. Poenkodtak meg minden. Irtak itt elottem paran, hogy horvatorszagra nem jellemzo a hazigazdak kedvessege. Nos nekem meg kell ez cafolnom, velunk mindenhol jo fejek voltak. Az igazsaghoz persze hozzatartozik, hogy en beszelem a nyelvet, illetve a szerb-horvatot, es meg ebbol sem volt semmi problemam, hogy jugo utlevellel utaztam. A magyar vamos jobban megnezte, mint a horvat.
A tenger csodalatos volt! A viz atlatszo, es tiszta, es kellemes. Ez a jo az utoszezonban, a viz meg ok, a nap sut, csak nincsen mar 40 fok. Egy nap kivetelevel minden nap furodtunk, szep barnak lettunk, anelkul, hogy leegtunk volna. Ha valakit meg erdekel valami, kerdezzen nyugodtan, jol korbesetaltuk Hvart, a tobbi szallodat is megneztuk, kivulrol szebbek, mint a Bodul, de nem mind nez a tengerre, es nem mindegyiknek van erkelye. Kishajoval voltunk 2-szer kirandulni is, Stipanskan meg Palmizanan. Nekunk az elobbi jobban tetszett, igaz az nudista. Persze igy utoszezonban mar nincs nagy tomeg, szinte mindig csak 4-esben furodtunk, mindig talaltunk neptelen partszakakszt vagy oblocsket.
Az utazasi irodankkal is maximalisan megvagyok elegedve, pontosan azt a szolgaltatast kaptuk, amit a katalogus irt, nem volt semmi csusztatas, stb..., es szerintem az ar is korrekt volt. Ja, es az Atlas nem ment tonkre. :)

alba Creative Commons License 2002.10.01 0 0 3188
Köszi!
Szeptember 14-én jöttünk haza 1. horvát utunkról Zadarból, hmmm... ... tetszett :-)
Persze az ottani ingatlan lehetősége csak egy játék :-)
Hi alba
Előzmény: F_a_s_z_á_n (3186)
lborli Creative Commons License 2002.09.28 0 0 3187
Köszi a beszámolót. Már én is eljátszottam a gondolattal, hogy megpróbáljak egy világítótornyot (a honlapjuk igen csábító). Talán, jövőre...
Előzmény: ks (3182)
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2002.09.27 0 0 3186
Bocs, elb@sztam, nincs időm javítani:
http://www.kanga-ingatlan.hu/
Előzmény: F_a_s_z_á_n (3185)
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2002.09.27 0 0 3185
Nem ám megvenni előlem a legjobb kérót!:link
Előzmény: alba (3180)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!