Keresés

Részletes keresés

alibenkuka Creative Commons License 2003.02.15 0 0 3321
Tavaly a Tui-val voltunk (szállodában), a neten rendeltem meg és utaltam a pénzt.
Az idén (mivel most app. a cél) mmegnéztem a lopar.com oldalon, hogy kinek van mail-je a szállásadók közül, egyiknek írtam, fél órán(!!!) belül válaszolt. A másikkal azért nem vettem el a kapcsolatot, mert ez a ház jobban tetszett és a strandunkhoz vezető úton van. :-)
Előzmény: Pami2002 (3319)
alibenkuka Creative Commons License 2003.02.15 0 0 3320
Igen, autóval mentünk.
Most számolgattuk, kb 5-6 óra alatt értünk le, de hozzáteszem, hogy kisgyerekkel voltunk és sűrűn megálltunk.
Előzmény: zenox (3315)
Pami2002 Creative Commons License 2003.02.15 0 0 3319
Alibenkuka!
Meg szeretnélek kérdezni, hogy Ti hol foglaltátok le a szállást? Az apartman árakat hol kérdezted meg. Érdemes előre foglalni, vagy úgyis talál az ember szállást?
Köszi
Pami2002
alpesi Creative Commons License 2003.02.15 0 0 3318
Nyitottam ugyan egy topicot "Zadar tavasszal" címmel, de senki sem reagált még rá. Kérem a Horvátországot ismerő "hálótársaimat", hogy az árakkal kapcsolatban legyenek szivesek infót küldeni. Áprilisban utazunk Zárába. Egy appartmant foglaltam le a horvát-appartmanok.hu-nál. Önellátóak leszünk, de az árakkal egyáltalán nem vagyok tisztában, mivel Horvátországban még nem jártam. Érdekelne: 1/kaja; 2/vendéglő; 3/különböző belépők árai. Azaz ha valaki tudja, hogy mennyi kb. az átlag fizetés kint, azt is megköszöném, mivel abból már lehet valamire következtetni.
Előzmény: taubácsi (3317)
taubácsi Creative Commons License 2003.02.15 0 0 3317
Sziasztok!
Június végén mennénk Dubrovnik környékére.
Cavtat nagyon szimpatikus ha valaki tud itt szállást 5 főre részére szívesen fogadnám.

tau

lborli Creative Commons License 2003.02.15 0 0 3316
Rendszerint nem háló, csak egy bójasor.
Előzmény: zenox (3308)
zenox Creative Commons License 2003.02.15 0 0 3315
Köszönöm a gyors választ!

Mi is a szeptember elejét szeretjük, de most talán el?szezonban is teszünk egy rövid kirándulást. Ti autoval mentetek? Kb mennyi volt id?ben az út a határtól?

Előzmény: alibenkuka (3314)
alibenkuka Creative Commons License 2003.02.14 0 0 3314
Mi szeptember második hetében voltunk (mint mindig), egész végig jó idő volt, a tenger is még elég meleg volt.
A kompolás kb 5 perc volt. Nagyon közel van a szárazföldhöz. Ne ijedj meg a sziget látványától, délen, ahova a komp kiköt, teljesen kopár.
A fürdéskor rengeteg hallal találkoztunk, de kagylók csak elvétve és nagyon kis darabokban voltak (mármint a kagylóhéjak). :-( Egyedül csigaházakat tudtunk gyűjteni.
Élelmiszer bolt van, de nem voltunk benne. Viszont van egy jó kis pékáru üzlet.
Mivel napközben a parton döglöttünk nem jártunk ebédelni, vittünk magunkkal gyümölcsöket, hot-dogot, buktát... a szállodában pedig várt a vacsora. Egyszer voltunk pizzázni, amikor indultunk haza, árat említettem (30-35 kuna).
Az idén appartmanban gondolkodunk...

Előzmény: zenox (3313)
zenox Creative Commons License 2003.02.14 0 0 3313
Jól hangzik.
Mi június közepén mennénk. Elég É-on van,Ti mikor voltatok? H?mérséklet milyen volt.
A linken amit adtál nagyon szép Lopar.
Az ár korrektnek t?nik.
A kompolás mennyi ideig tartott?
A tenger él?világánál arra voltam kiváncsi, hogy fürdéskor látattok e halakat, találtatok e kagylókat?
Alap ABC szer? bolt van e a környéken?
Étteremben mennyib?l jöt ki a kaja hármotoknak? (Mi is 3-an mennénk)
Én http://www.hu.croatia.hr/ oldalt nézegetem, sok kép van fent, de 1 igazán jó tengerparti képet se láttam
Na jó sok kérdéssel dobtalak meg újra:)))
Előzmény: alibenkuka (3312)
alibenkuka Creative Commons License 2003.02.14 0 0 3312
22 homokos öböl van egymás mellett!!!
De...a part mellett csak egy szálloda-együttes van, mellette egy ÓRIÁSI, lassan mélyülő, kisgyerekesek számára ideális partszakasz. A várost és a tengert egy domb választja el, ezen kell átkelni, ha le akarsz menni a vízhez, de megéri. Kb. 5 perc séta.
Amelyik képre Te gondolsz az a szálloda már említett strandja, tömegnyomor ezerrel. Az öblökben jóval kevesebben vannak. Amelyikben mi voltunk, ott 8(!) személy volt a legtöbb egyszerre és mindez kb. egy 15x40 méteres szakaszon.
104e Ft-ot fizettünk három személyre, egy hétre szállodában, félpanzióval. Szerintem korrekt volt. Most kérdeztem meg az appartman árakat, a legszimpatikusabb háznál hármunknak 38 euro kurtaxával együtt, egy napra.
Étterem 5-6 van (nagyon kicsi a város) és a kaja nagyon jó. Egy pizza 30-35 kuna, de kétemberes a mérete!
Tengeri élővilágról sajnos nem tudok mit mondani.
Ha érdekel még valami, kérdezz nyugodtan! :-D
Előzmény: zenox (3311)
zenox Creative Commons License 2003.02.14 0 0 3311
Szia!

Több homokos tengerparti rész van? Nincsennek házak a part mellett? (Nagyon sok képen igy látni a horvát partokat) Árak milyenek?(szállás,kaja)
Láttam 1 képet róla, ott elég nagy a nyüzsi.
Tengeri él?világ van valamilyen a közelben?

Lehet kicsit sokat kérdeztem :)))

Előzmény: alibenkuka (3310)
alibenkuka Creative Commons License 2003.02.14 0 0 3310
Lopar.com
Ott voltunk tavaly, homokos part, kristálytiszta tenger.... :-)))
Rab szigeten van ez a (nagyon) kis város.
Előzmény: zenox (3306)
H_G Creative Commons License 2003.02.14 0 0 3309
Ezt én is megkérdeztem a helyszínen! Igazából a motorcsónakok ellen van elkerítve.
Előzmény: zenox (3308)
zenox Creative Commons License 2003.02.14 0 0 3308
Köszönöm!
A link nagyon jó. Innen elindulva rátaláltam a horvát idegenforgalmi intézet magyar nyelv?(!!!) honlapjára.
Több helyen, ahol a tengerparti strandrészek le vannak fotózva látszik, hogy el van keritve a vizterület. Ezt most spanyol mintára legyártott cápaháló? :)
Előzmény: vasquez_sportivo (3307)
vasquez_sportivo Creative Commons License 2003.02.14 0 0 3307
Bol (Bol na Braču), kb olyan, mint amilyet szeretnel.

http://www.bol.hr/layout.htm

Előzmény: zenox (3306)
zenox Creative Commons License 2003.02.14 0 0 3306
Sziasztok!

Eddig ha tengerparti nyaralásról volt szó, akkor automatikusan görögország ugrott a lista elejére.
Mostanában viszont, sokat olvastam a horvát tengerpartok szépségér?l.
Ugy tudom, horvátországban szinte csak sziklás részek vannak. Tudtok e olyan helyet minnél délebben(talán júniusban mennénk) ahol találhatunk nem mesterséges homokos partokat, öblöket, ahol a fürdés mellett buvárkodni is lehetne. Valami olyasmire gondolok mint a görögországi Sarti környéke. Ez a vidék a türkizkék tengerrel tetszett eddig nekem a legjobban.
Nagyon fontos, hogy ne zsufolt hely legyen. Utazási irodát kizárva szeretnénk utazni, igy apartmannt is helyben foglalnánk.

Horvátországi tengerparti képeket, hol lehetne találni? Adna valaki néhány linket?

megfagyott muzsikus Creative Commons License 2003.02.14 0 0 3305
Az üi. neve Aranyos Gizella, ha bármilyen kérdésed van, nyugodtan írd meg magyarul itt, vagy egyszerűen csak az info@adriatica.net címre, azt írták, a levél egyből őhozzá fog kerülni.
Telefonon is érdeklődhetsz a +385 (0)1 3644-461 számon. Ez a központ, úgy kell kérni:)
Mi banki átutalással fizettünk, Postabanki devizaszámláról, és a kezelési ktsg. 10v.12 € volt (alap). Szerintem elég sok ahhoz, hogy több részlet esetén minden alkalommal ennyit fizessünk. Ezen felül +kedvezményt nem jelent az egyösszegű befizetés.

m.m.= eredetileg a szakmámból jön, de most nagyon találó:)
Hidd el, már én is számolom a napokat....:)

M.M.

Anus Creative Commons License 2003.02.14 0 0 3304
muzsikus!
Nagyon köszönöm! Erre vártam, hogy valaki megnyugtasson. Amennyiben a magyarul tudó emberkéjük elérhetőségét tudnád megadni, azt nagyon megköszönném! (Egyéb nyelvekkel nem tudván mit kezdeni.)
Az egyösszegben való fizetéssel még további kedvezményt kaptatok, vagy miért választottátok azt? Itt úgy látom, 5% kedvezmény van alapból. Ha erre még kapnánk, akkor meggondolandó lenne a befizetés, ha nem, akkor viszont hagy kamatozzon.
Mégegyszer köszi! (És menj a melegre, meg vagy fagyva!)
Anus
Előzmény: megfagyott muzsikus (3303)
megfagyott muzsikus Creative Commons License 2003.02.14 0 0 3303
Sziasztok Adria Fanok!

Múlt évben sikerült először a nyár egy rövidke részét (10 nap) a horvát tengerparton töltenünk, és annyira beleszerettünk, hogy számunkra nem is kérdés, idén merre vegyük az útirányt:)
Idei cél Omis térsége, a kévésbe zsúfolt (remélhetőleg), de lassan mélyülő,homokos partja miatt. Az alábbi alternativák közül kérném a véleményeteket esetleg személyes tapasztalatokat.
1-hotel: (Ruskamen, Brzet) ezekről semmit sem találok. Sehol egy kép, leírás, stb. Látatlanban pedig...
2 -apartman: egy ilyen teljes mértékben megfelelne:pansion anastazija Már írtam is nekik időpont egyeztetés és ár miatt:) Egyéb ötletek?
Még egy kérdés: Apartmanoknál mennyire jellemző, hogy a pl. szomszédos éttermek egyikében kérni lehet fp. ellátást? Természetesen vmivel olcsóbban, mintha csak úgy, az utcáról mennénk be. (Kollégáim így voltak Brac szigetén.)

EIK!

Anus1:
Mi is az adriatica.net-nél intéztünk szállást tavaly, és én csak ajánlani tudom. Gyorsak, pontosak és korrektek voltak. Regisztrálás után leadtuk a megrendelést, amit másnap e-mailban visszaigazoltak, és mi még aznap a megrendelésnél választott feltételek szerint -mi egy összegben a teljes díj- átutaltuk a számlájukra. Ez utóbbi történt egy csütörtöki napon, a voucher következő hétfőn már a kezünkben volt (gyorsposta).
Indulás előtt a biztonság kedvéért felhívtuk a szállodát is, és nem kis meglepetésünkre nem tudtak rólunk, pontosabban a cégről. Ui. mi csak annyit mondtunk a recepciósnak, hogy adriatica, viszont a teljes nevük Emporion x.y.z.& Adriatica.net, vagy valami hasonló, és a szálloda listájára helyhiány miatt csak a név eleje fért ki.:(
A foglalás természetesen megvolt, a fenti bakiból okulva és nevünk alapján a rec.hölgy már előre mosolygott a bejelentkezésnél. Egyébként közvetlenül előttönk volt egy lengyel pár, ők is ”hasonló cipőben” jártak. (Fekete pont a szállodának.)
Ja, és a hírlevelük alapján idéntől már magyar nyelvű ügyintézőjük is van.Mi még csak angolul/én ill. németül/barátnőm tudtunk beszélni velük, na meg esetleg horvátul:)
Ha érdekel, meg tudom adni az elérhetőségét.

M.M.

alpesi Creative Commons License 2003.02.13 0 0 3302
A cím valóban az általad megadott a jó, de miből gondolod, hogy gyengusz a cég?
Előzmény: vasquez_sportivo (3297)
lborli Creative Commons License 2003.02.13 0 0 3301
Szeva Peti! Akkor már tényleg nem kell sokat aludnod addig. :-))
Előzmény: tankap (3295)
Anus Creative Commons License 2003.02.13 0 0 3300
Vanek drága!

Én egy alapvetően para jelenség vagyok, 3 gyerekkel nyelvtudás nélkül főszezonban nem merek elindulni. Talán az ősszel előadjuk ezt a variációt,amikor csak ketten megyünk "búvárkodási-snorizási" célzattal. Istenem de messze van még!!!

Előzmény: Vanek (3299)
Vanek Creative Commons License 2003.02.13 0 0 3299
Legjobban akkor jársz, ha csak úgy elmentek és úgyis találtok apartmant. Olyat, amilyet akartok. És így nem érhet olyan meglepetés, hogy a fényképen szép apartmantól 50 méterre egy szeméttelep bűzölög...
Előzmény: Anus (3298)
Anus Creative Commons License 2003.02.13 0 0 3298
Köszi szépen, ezt megnéztem, az adriatica sokkal jobb nekünk. Ha megnyugtatnátok, hogy nyugodtan fizessem ki nekik, akkor nem is gondolkodnánk tovább. Bele merjünk vágni????
Előzmény: vasquez_sportivo (3297)
vasquez_sportivo Creative Commons License 2003.02.13 0 0 3297
Klikk ide: http://www.horvat-apartmanok.hu

Egyebkent szvsz eleg gyengusz.

Előzmény: Anus (3296)
Anus Creative Commons License 2003.02.13 0 0 3296
Ez a horvatapartmanok.hu nekem nem jön be.Mit irsz be pontosan?
Egyébként az adriatica.net-en találtunk éppen megfelelőt,csak nem tudom, hogy le merjem-e foglalni és elküldeni a pénzt,ezért kérek tapasztalatokat,hogy mennyire jellemző az ilyen átvágás.
Előzmény: alpesi (3294)
tankap Creative Commons License 2003.02.13 0 0 3295
Én számolom :))) 119, azaz még kerek 17 hét :))))
Előzmény: alibenkuka (3290)
alpesi Creative Commons License 2003.02.12 0 0 3294
Próbálkozz a horvatapartmanok.hu-val. Állitólag febr. 17-én már műxik a honlapjukon az online rendelés is.
Előzmény: Anus (3291)
Anus Creative Commons License 2003.02.12 0 0 3293
Ez az utazási urodáknál is igy van, előre kell fizetni mindig,nekem inkább az a bajom, hogy nincs Magyarországon irodájuk,csak néhány partner aki értékesiti a cuccaikat és igy sokkal nehezebb gond esetén utolérni őket. Nekem kézzelfoghatóbb,ha tudom, hogy van egy asztal ott amit csapkodhatok szükség esetén és egy alkalmas személy akivel lehet orditozni. (Persze ne legyen rá szükség,csak mégis...) Ha Magyar partner irodánál fizetem be akkor vállalnak garanciát??
Előzmény: Hermione_Granger (3292)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.02.12 0 0 3292
Kínálati piacon nem szokás szerintem előre fizetni. Az OK, hogy zárolják az összeget a kártyádon, de előre levenni az egészet? Hááát...
Előzmény: Anus (3291)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!