Beszámolók szerint kora este óta folyamatosan támadják Khan Younis várost
Tegnap kora este óta megállás nélkül nehéz tüzérségi ágyúzás, könyörtelen légicsapások és tömeges bombázások zajlanak.
A lakóházak és közintézmények – iskolák, kórházak, egészségügyi központok és üzletek – túlnyomó többsége Khan Younis keleti
részén teljesen megsemmisült – számolt be az Al Jazeerának Hani Mahmoud, aki a lap számára tudósított a helyi eseményekről.
Mahmoud szerint a mentőautók sem tudták evakuálni a sebesülteket a támadások során.
Déli főutakra benyomuló harckocsikról érkeztek beszámolók
Izraeli harckocsik, páncélozott járművek és buldózerek hatoltak be a Gázai övezet déli részére Hán Júnisz közelében.
Az izraeli katonai járműveket a Gázai övezet észak-déli főútjának déli szakaszán látták, és „golyókat és harckocsilövedékeket lőttek ki az autókra
és azokra az emberekre, akik megpróbáltak átkelni a területen” – mondta az AFP hírügynökségnek egy szemtanú, Moaz Mohammed.
Izrael novemberben nagyrészt elfoglalta Gáza északi felét.
Az egy hete tartó tűzszünet pénteki összeomlása óta gyorsan benyomultak a déli területekre.
A Hamász egyik szövetségese a Reutersnek elmondta, hogy harcosai heves összecsapásokat vívtak izraeli katonákkal Hán Júnisztól északra és keletre.
Az izraeli tankok a határon túlról behajtottak Gázába, és elvágták a fő észak-déli útvonalat – közölték a Reuterssel helyi lakosok.
Telex + Guardian
